FILMWERELD Registers Classeurs Bu reel benodigheden Drukkerij DUMORTIER UIT DE PROGRAMMA'S De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER, 34 Boterstraat, Iepei VOOR wendt U ter 34. Boterstraat, 34 YPER i HET YPERSCH NIEUWS Biz. 8 16-6-1951 CINEMA CAPITOLE: DE VRUCHT DER ZONDE met Sally Forrest en Keefe Brasselle- Sally Kelton. een jong meisje, heeft een baby gestolen. Ondervraagd weigert 2e de reden van haar daad te verklaren. In baar cel. ziet ze daarop haar ganse verleden als een film voor de geest. Ze ziet zich terug bij haar ouders, bei den streng, die zich niet kunnen verzoe nen met haar dartelheid en de kennis- hartelijk ontvangt. Alleen op de dool be geeft ze zich tenslotte naar Drew, die haar werk bezorgt in zijn essencedepot. Drew, die tijdens de oorlog een been verloor is in stilte verliefd op Sally. En wanneer deze alle hoop opgeeft voor Ste ve. vraagt hij haar ten huwelijk. Doch Sally heeft intussen ontdekt dat ze zwan ger is. en vlucht bij Madame Stone, be stuurster van een instelling voor kind moeders. Sally Forrest beeldt in De vrucht der zondehet jonge onervaren meisje uit, dat haar tol aan de wereld betaalt- sen waarmee ze verkeert. Verliefd op Steve Ryan, pianist in een nachtkroeg, doet zij al het mogelijke om hem te behagen. Totdat zij zich tenslotte aan hem geeft, tijdens een romantische maannacht, om dan te vernemen dat hij de stad zal verlaten. Zij verlaat daarop haar ouders om Steve te volgen. Op haar vlucht ontmoet ze Drew Baxter, die vermoedt wat er gaande is. Hij geeft haar zijn adres in dien ze ooit hulp mocht nodig hebben. Sally maakt zich echter geen zorgen, tot dat ze bi) Steve komt. die haar weinig Het kind wordt geboren en Sally stemt toe om he» aan een rijk echtpaar af te staan. Later betreurt ze deze beslissing, doch het is te laatEn zo komt het dat zc in een vlaag van moedeloosheid een baby stal Deze geschiedenis vertelt Mevrouw Sto ne aan de rechter en na een strenge ver maning wordt Sally vrijgelaten. Drew wacht haar op. doch ze ontvlucht hem Hij volgt haar. doch wegens zijn gebrek- kelijkheid struikelt hij en valt. Wanneer Sally zich omkeert en hem wenend op straat ziet zitten, keert ze terug... CINEMA OUD IEPER: ODETTE met Anna Xeagie en Trevor Howard. Dit is de ontroerende, eenvoudige en waarachtige geschiedenis van een jonge Britse vrouw, die tijdens de tweede we reldoorlog geheime agente werd. Odette Samson was Franse van afkomst. Sedert haar huwelijk woonde ze in En geland Ze was moqder van drie kinde ren Ze sloot aan bij de Britse Intelligen ce Service Via Gibraltar werd ze naar Cannes gezonden, waar ze kapitein Peter Churchill, leider van haar groep ont moette- Churchill gaat eerst een tijdje de waar de van zijn nieuwe agente na. en belast haar dan met een eerste opdrachtde Duitse plans van de haven van Marseille bemachtigen. Terwijl Odette in Marseille weet te ontsnappen aan een Duitse hin derlaag. moet Churchill van zijn radio telegrafist Arnaud het verwijt aanhoren da! hij deze nieuwe en onervaren agente een te gevaarlijke opdracht liet uitvoeren. Maar Odette keert weer met de plans, die onmiddellijk naar Londen doorge zonden worden. Inmiddels is kolonel Henri, van de Duit se contraspionnage. gewaarschuwd gewor den dat Cannes een nest van Britse agen ten is. Hij organiseert daar dan ook een verwoede klopjacht. Churchill, Odette en Arnaud weten evenwel een andere stad te bereiken waar zij hun werking kunnen voortzetten. Chur chill wordt naar Londen geroepen. Tij dens zijn afwezigheid is kolonel Henri op het spoor van Odette geraakt. Hi) tracht met haar te onderhandelen Hij zegt dat hij tegen de nazi's gekant is en een middel kent om een einde te stellen aan de oorlog, maar dan moet Odette hem in verbinding brengen met het War Of fice. Odette gelooft Henri niet. en wanneer Churchill terugkeert van Londen, maken zij zich klaar om samen Annecy te ver laten, en hun hoofdkwartier elders op te slaan. Doch terwijl ze een laatste nacht doorbrengen in het hotel worden ze door de Duitse politie, onder leiding van Hen ri. aangehouden. Arnaud kon gelukkiglijk tijdig gewaarschuwd worden, en naar Londen wegvluchten. Terwijl Churchill opgesloten is. wordt Odette door de Gestapo ondervraagd. Zelfs de verschrikkelijkste folteringen kunnen haar niet doen spreken. Na een kort verblijf in de gevangenis wordt ze te1- dood veroordeeld Daarop volgt de deportatie naar het kamp van Ravensbrück, waar ze een al lerstrengst celregime te dragen heeft Maar inmiddels zijn de geallieerden ge land, en wanneer de Duitsers vernemen dat Marseille, dank zij de plans die Odet te destijds wist te bemachtigen snel ver overd werd. zijn ze zo woedend dat zij de vrouw eens te meer folteren. De kampcommandant meent dat Odette een familielid is van de Britse eerste mi nister. Winston Churchill. Bij de geallieer de opmars in Duitsland gaat hij daarom zelf Odette uitleveren aan de Amerika nen. in de hoop aldus zijn eigen zaak wel te redden. 'Zo kan Odette eindelijk naar Londen weerkeren, waar ze haar kinderen weer vindt en ook kapitein Peter Churchill, die tijdens het gezamenlijk doorstane gevaar haar zozeer leerde waarderen dat hij haar spoedig ten huwelijk vraagt Een toneeltje uit De vrucht der zonde de geschiedenis van een jong meisje, dat haar lichtgelovigheid en speelsheid heel duur betaalt. CINEMA CAPITOLE: TARZAN VINDT EEN ZOON met Johnny Weismuller, Maureen O'Sullivan en Johnny Sheffield. Richard Lansing, zijn vrouw en hun baby overvliegen de Afrikaanse wildernis. Tengevolge van een defekt stort het vlieg tuig te pletter. De ouders worden gedood alleen het kind overleeft de ramp Tar- zan en zijn gezellin Jane nemen het kind aan en geven het de naam Boy. Zij leren de knaap alles wat nodig is om in de jungle stand te houden. Zekere dag dringt een expeditie onder leiding van Sir Thomas Lansing in Tar- zans domein door Thomas Lansing hoopt zijn neef. die een groot fortuin erfde, te rug te vinden. Austin Lansing en zijn vrouw maken eveneens deel uit van de expeditie Zij hopen evenwel de bewijzen te vinden van de dood van Richard Lan sing. zijn echtgenote en hun kind en aldus de erfenis te kunnen opstrijken. Tarzan wil de blanken uit zijn domein verdrijven, doch Jane doet hem van dit plan afzien Opdat Boy hen niet zou wor den afgenomen laten zij de knaap door gaan voor hun zoon. Sir Thomas ver moedt echter het bedrog Austin en zijn vrouw besluiten dan als voogden cp te treden van Boy en aldus toch de erfenis machtig te worden. Zij stellen het aan Jane voor alsof zi; enkel handelen in het belang van Boy en drukken er op. dat het geluk van het kind vóór alles gaat. Daar Jane beseft, dat Tarzan nooit de knaap zal laten gaan legt zij het aan boord dat hij in een diepe ravijn blijft uit het welk hij door eigen middelen niet kan ontsnappen, totdat Boy met de expe ditie vertrokken is. Jane treedt als gids op voor de expe ditie Wanneer Sir Thomas haar op de hoogte brengt van de plannen zijner ge zellen kan Jane echter niet nuttig optre den. daar Tarzan in het ravijn zit en niet op tijd ter hulp kan komen. Wanneer Sir Thomas de expeditie ver laat om Tarzan te verwittigen wordt hij het slachtoffer van een ongeval. De expeditie zelf wordt aangevallen door de wilde Zambeles Jane slaagt er in Boy te laten ontsnappen Het kind gaat op zoek naar Tarzan. Wanneer de Zambeles op het punt staan hun gevan genen te doden, verschijnt Tarzan ech ter aan het hoofd van zijn olifanten en apen De Zambeles worden op de vlucht gejaagd waarna Tarzan. Austin en zijn vrouw uit zijn domein wijst. Hij begrijpt, dat Jane slechts dacht te handelen voor het welzijn van Boy. Tarzan. Jane en Boy zullen verder ge lukkig in de jungle kunnen leven verre van de onaangenaamheden, die de blan ken met zich brengen. Johnny Weissmuller blijft nog steeds de ideale Tarzan. We zien hem hier aan het werk in de film Tarzan vindt een zoon <i Odette geeft een getrouwe uitbeelding van een ware geschiedenis uit de voorbije oorlog. Anna Neagle en Trevor Howard beelden de twee hoofdpersonnages naar waarheid uit. CINEMA OUD IEPER HAVEN VAN MOORD EN LIEFDE met John Garfield en Géraldine Fitzgerald. Eens de oorlog beëindigd wordt ser geant Nick Blake gedemobiliseerd. Vroe ger leefde hij van afpersing en duistere zaakjes, nu is hij vastbesloten een nieuw leven te beginnen- In gezelschap van zijn vriend. Al Doyle gaat Nick terug naar zijn appartement dat tijdens zijn afwezigheid bewoond werd door zijn vriendin Toni. een cabaretzan- geres. Doch weldra verneemt Nick dat Toni een minnaar had, Chet King. Wan neer hij de jonge vrouw verzoekt hem zijn 50.000 dollars, die hij haar vóór zijn vertrek naar 't leger toevertrouwde, te rug te geven, wil King hem laten geloven dat het geld verloren ging in een gewaag de onderneming. Nick's vuisten hebben gauw gedaan King tot wat meer eerlijk heid aan te sporen. Nick en Ai beslissen dan naar Califor- nië te gaan waar zij een oude vriend. Pop Gruber, terugvinden. Pop stelt aan- Nick een zaak voor. Een bekoorlijke jon ge weduwe, die een fortuin bezit van 2.000.000 dollars, brengt alleen haar va- cantie door te Mineapolis. Nick zou moe ten trachten haar te verleiden en zich het fortuin toe te eigenen. Indien de gedachte hem bevalt, gezien de som die op 't spel staat vreest hij in tegendeel de medeplichtigheid, die hem aangeboden wordt mits een deelname in de winst, van Doe Ganson. een gevaar lijke gangster, en zijn handlangers. Onder het uitzicht van een belangrijk zakenman slaagt Nick er in contact te krijgen met Gladys Halvorson en haar financiële raadgever. Manning. Weldra ontstaat er tussen Gladys en Nick kameraadschap die zich langzamer hand omzet in flirt en ydille. zo goed dat Doe en zijn handlangers Nick van dubbel spel gaan verdenken. Dan komt Toni opnieuw opdagen, doch Nick wijst haar af daar hij begrepen heeft dat hij Gladys werkelijk bemint. Teneinde met die zaak zo vlug moge lijk gedaan te maken, neemt hij de be slissing aan Doe en zijn handlangers de afgesproken som te betalen van zijn eigen geld en te vertrekken teneinde Gladys te vergeten. Ongelukkiglijk krijgt hij er de gelegen heid niet toe, daar Manning zijn ware identiteit komt te vernemen en er Gla dys van op de hoogte brengt. Manning, die de politie verwittigde, wil Nick in een val lokken door hem verschil lende duizenden dollars aan te bieden in ruil van aandelen. Nick wijst het voorstel af en zodra nij Gladys ontmoet, bekent hij haar zijn wer kelijke identiteit. Daarna wil hij de we duwe verlaten. Wanneer Nick aan Doek de afgesproken som aanbiedt, eist de onverbeterlijke gang ster een half millioen dollars. Doe steunt zijn eisen onder de bedrei ging van een revolver doch Nick maakt hem weldra onschadelijk. Verschrikt heeft Manning de verdwij ning van Gladys vastgesteld. Intussentijd heeft Doe haar doen schaken en houdt haar gevangen in zijn schuilhoek. Gelukkiglijk hielden Pop en Hal een oogje in 't zeil en zijn er in geslaagd de handlangers van Doe te achtervolgen. Zij leiden Nick naar de schuilplaats der ban dieten, een geweldig gevecht ontstaat. Doe vindt er de dood alsook de arme Pop, ter wijl de politie, door Manning verwittigd, de andere boosdoeners komt aanhouden- Op 't einde van 't staketsel zijn Nick en Gladys alleen gebleven. Dit is het begin van een grote liefde... CINEMA COLISEUM HET HART IS KONING met Marianne Schoenauer, Wolfgang Lukschy, Dorit Kreisler en Hans Holt Rozen, rode rozen Een betoverende, zangerige stem verheft zich melodisch uit dagend boven kermis-getingeltangel. Het is de stem van Erika, het hupse bloemen meisje. Fred vertraagt zijn pas Terwijl hij, net jes gekleed, tussen molens en tenten op zwier is. moet zijn dikbuikige vriend. Baron Kroko. de platgevallen Rolls Royce herstellen Bij het zien van Erika gaat hij onmiddellijk ten aanval over... Erika vlucht een waarzegster-tent binnen, maar wordt spoedig ontdekt Fred triomfeert Kleine lieve jongedame, jij alleen bent me sympathiek Doch meer dan een wei felend Misschien kan hij niet afdwin gen. Gravin Irene, Kroko's dartele dochter, een bevallige meid. geraakt intussen tot bij de rozenknippende Peter, die bij het modesalon stond. Normaal zou hij en Eri ka een paartje vormen. Het is een buiten jongen, ongekunsteld van aard. die vlot Engels spreekt. En wat gebeurt er in zulke gevallen Men geraakt op de slag ver liefd. en. wanneer men er de smaak van beet heeft, wordt het al spoedig ernst Kroko's listige wederhelft, Emilie. heeft Fred, de schatrijke Duits-Amerikaan, voor Irene voorbestemd. Dit vanwege de schul den die op hun slot en erf Dillenburg we gen. Ook Kroko houdt van deze gang der zaken, maar hij heeft tegenover Fred geen stelling gekozen. Maar de gebeurtenissen volgen elkaar op met rasse schredenFred heeft maar alleen ogen voor Erika, en hij gaat Irene negeren. Men heeft besloten Dillenburg in een vreemdelingenpension om te bou wen. Een fijn plaatsje voor afgebeulde ze nuwen van kleine fabrikanten, kolonels en rashonden. En de zaken bloeien... Emilie blijft nochtans kop houdenDie zaak met Irene en Peter ging te ver- Slechts een garden party kan Peter overrompelen. De verlovingskaarten zijn bijna gedrukt, de bloemenkorven van Ma- thilde. de fikse rozen van Erika's pleeg moeder zijn klaar. Kroko betaalt alles. Jacob echter, een oude pretendent van Mathilde, geeft Fred een stille wenk naar Dillenburg, want Erika zal er eveneens zijn. En Fred denkt... «Misschien». Ook Peter is op het slotterras uitgeno digd. Hij ziet Irene hem langzaam maar zeker ontglippen. Erika voelt haar hoop verzwinden. Stemmen gonzen, glazen klinken. Het gemengd gezelschap is in gespannen ver wachting. De corpulente Kroko oefent bui ten de gelegenheidstoespraak in. Emilie kan haar zenuwen niet meer baas. Reeds kondigt de gastheer in 't zweet zijns aanschijns het vallen van de avond aan. maar... dèèr is iets gaande! «Halt!» dondert Peter Haltstopt Fred. Al les halt En laten we de tekst-dichter het hap py-end verklaren Of arm of rijk. De liefd' is alles gelijk, Het hart vraagt niet naar goed of geld. Of groot of klein, De naam is maar een schijn, Het hart doet slechts wat als het beste [geldt. Een beeld uit de operettefilm Het Hart is Koning waar de nieuwe schlagers van Eduard Künneke ten gehore worden gebracht.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8