N. S. B. -NIEUWS BETER EN COEDKOPER. Drukkerij DUMORTIER HET YPERSCH NIEUWS BI'. 4 23- LUISTERRIJKE FANCY-FAIR BIJ DE VUURKRUISBN in de localen van het Koninklijk Atheneum De Montstraat 11, leper Al dezen die de vorige jaren de fancy - lair bezochten van de Rijksmiddelbare Meisjesschool en van het Koninklijk Athe neum weten dat het er niet ontbrak aan gezelligheid en vermaak Zij komen al len dit jaar terug en zullen vrienden en kennissen meebrengen. Zaterdag 23 Juni te 15 uur zal de fancy- fair 1951 geopend worden met een ten toonstelling van de werken van de kin dertuin. de Rijksmiddelbare Meisjesschool en de Avondschool Al wat tentoongesteld wordt is het oorspronkelijk werk van onze leerlingen. Komt kijken en U zult over tuigd zijn van de degelijkheid van ons onderwijs. De ingang is kosteloos. In tegenstelling met wat verleden week op het programma vermeld werd zal deze tentoonstelling slechts Zaterdag namiddag 23 en Zondag morgen 24 Juni geopend zijn. Tevens heeft een prachtige exotische vissententoonstelling plaats. Warm- en koudwatervissen. prachtig gekleurde ex emplaren zult u kunnen bewonderen. Meer dan 7.000 personen bezochten een dergelijke tentoonstelling te Menen. Het welgekend ieerlingenorkest treedt op in ons CABARET te 20 uur 's avonds Verder zullen optreden Het musette-ensemble Rik Van Exem Mevrouw R. Vanderstede Het duo Desmedt- Het gezelschap De Ieperse Cabaret zangers De groep «Jeugd en Vreugd van Wyt- schate onder de leiding van de Heer Vandroemme. Gedurende de ganse duur van de Fancy- Fair heeft een doorlopende Tentoonstel ling van de Prijzen van de Tombola plaats Niemand zal kunnen weerstaan, bij het zicht van de rijke prijzen, aan de ten- tatie en zal loten kopen. Zondag 24 Juni kunt U vanaf 10 uur 's morgens de verschillende tentoonstel lingen bezoeken. Te 14.30 uur opening van de vermake lijkheden. te veel om op te sommen. Al de kinderen (ook de grote) zullen willen deelnemen aan de doorlopende bal lonwedstrijd, prachtige prijzen te win nen. Iedereen weet hoe zo 'n prijskamp Ineensteekteen ballontje voorzien van een kaartje wordt opgelaten, het verst vliegende ballontje wint de eerste prijs. De hoofdschotel van de dag zal wel de Modeshow zijn. Verleden jaar vonden een paar honderd mensen geen plaats. Dit jaar wordt er voor gezorgd dat iedereen een zitplaats zal hebben en goed het défilé van onze c manneauinszal kunnen be wonderen. Voor de dorstigen zal er gelegenheid zijn de keel te verfrissen. Gedurende de modeshow zullen ook een paar attracties plaats hebben Onmiddellijk na de modeshow treedt het Cabaretgezelschap op met een rijk gevarieerd programma. Wij zijn fier als hoofdnummer de Heer Jacques Duhameeuw te zien optreden. Hij behaalde vorige week een le prijs voor viool en een le prijs voor kamermuziek (de enigeaan het Koninklijk Conser vatorium te Brussel Hij zal begeleid wor den door Mevr. Roose. le prijs voor piano. Vrijdag 29 Juni onmiddellijk na de prijsuitdeling van de kindertuin en de Rijksmiddelbare Meisjesschool, die door gaan in de Stadsschouwburg zullen de vissententoonstelling en de prijzententoon- stelling open zijn in het Kon. Atheneum. Beste ouders, maakt van de gelegenheid gebruik om de leraressen en de leraars te komen opzoeken op de Fancy-Fair. Zij vragen niet beter dan even te praten over het werk, de vlijt en de toekomst van uw kind. Kcmt talrijk U vermaken op onze Fan cy-Fair. Brengt familieleden, vrienden en kennissen mee Zij zullen er U dankbaar voor zijn. Kon. Ieperse Schaakkring IN'TERCLUBKAMPIOENSCHAP IVe klas West Vlaanderen Zuid. Ons C-team heeft inderdaad in de 3e ronde op een Poperingse kei gestoten en dan nog in ons nest!... We boekten een nederlaag met Ij - 2\ tot grote vreugde van onze buren... Zondag 24 dezer om 14 u. 4e ronde thuis in het lokaal tegen C. E. Herseaux. Nu gaat het ernstig worden... We hebben vertrouwen in onze mannen. OOSTENDE - IEPEB Onze oproep sloeg in24 spelers zullen aanzetten tegen de spelers van de Ko ninklijke Vereniging van Oostende. Algemene verzameling in het lokaal om 16.15 uur. We rekenen op organisatorische stiptheid. JEUGDSCHAAK kende thans in onze stad een ongehoorde belangstelling. In de voornaamste scho len werd. dank zij de onvermoeide steun van het bestuur van de K.I.SK. tot de stichting van de jeugdschaakciubs over gegaan. dewelke vanaf volgend schooljaar officieel zullen ingezet worden. Aan de jeugdige schakertjes willen we de belangrijkste programma's van het groot verlof mededelen 1) Kampioenschap van Westvlaanderen te Veurne, gespeeld op 12 en 15 Augustus a s. InschrijvingenSecretariaat Jeugd- schaak. Hotel De Maan. Grote Markt. 2) Internationaal Jeugdschaaktornooi Holland-België te Breda op 2 September. De liefhebbers worden geselectionneerd. Allen mogen zich aanbieden voor de trai ningskampen dewelke gedurende het groot verlof in het clublokaal Hotel De Maan Grote Markt, zullen gespeeld worden. El ke Dinsdag vanaf 20 u. of Zaterdag van af 17 u. Jongeren oefent U, studeert in de schaakboeken en de resultaten zullen niet lang uitblijven. Wij verwachten U. Wij bevelen U ten zeerste aan het boek Jeugdschaak in 12 lessen, te verkrij gen boekhandel Levet Scone4. de Stuersstraat leper. Prijs: 20 fr. HOGE ONDERSCHEIDINGEN Bij besluit van Z K H. de Koninklijke Prins, werden volgende Vuurkruisenleden be noemd tot Ridder in de Kroonorde met ZwaardenHoorelbeke Henri. Zonnebe- kestraat 62. LangemarkStaelen Eirmin. Poperingestraat 7, WoestenD'Hondt Gus taaf, Dorpstraat 31. PoelkapelleGraf Cyriel, Beselaresteenweg 43. Zonnebeke Kesteloot Cyriel, Grote Molenstraat 10, Zonnebeke en Demey Jules, Rijselbos- straat 1. Zonnebeke. Tot Ridder in de Leopold II orde met ZwaardenDcc rock Oscar. Krommestraat 19. Wytschate- Deze frontjongens stonden gans de oor log 1914-18. bij het voetvolk, in de Vuur linie. waar zij door hun heldenmoed en heldhaftigheid in de strijd, in alle grote veldslagen, blijk gegeven hebben van een uitzonderlijke wüskraoht en een ware doodsverachting Door hun oversten bij zonder opgemerkt, werden zij meermalen op de legerdagorde vermeld en verwier ven talrijke eretekens Met een zekere fierheid, bieden wij aan deze leden-oud-frontmakkers, onze har telijkste gelukwensen. NOG DE RIDDERORDEN MET ZWAAR DEN Door honderden aanvragen van rechthebbenden overrompeld, heeft ons bestuur, de Federatie verzocht, de ter mijn onzer aanvragen voor de Ridder orden te verlengen, gezien zij in de on mogelijkheid geweest zijn. eenieder op tijd te bedienen. Thans kunnen wij mededelen dat dit hun werd toegestaan Daarom gaan enkele bestuursleden morgen Zon dag 24 Juni, weerom aan de slag. waar bij zij in het lokaal opnieuw zullen zete len van 10 tot 13 uur. Toekomende week wordt er ook nog bestendig gezeteld en op 30 Juni aanstaande, moeten alle aan vragen. gans kompleet, in het lokaal be rusten. vanwaar de laatste vracht, door onze Voorzitter aan de bevoegde diensten zal overgemaakt worden. Mogen wij aan ons bestuur vragen, de mogelijkheid te willen inzien, om die hon derden en nog honderden Ridders, ter gelegenheid van de Nationale Feestdag of wel op onze 11 November-Hoogdag, deze hoge onderscheidingen gezamenlijk op de borst te spelden, bij voorkeur op de Grote Markt. Dit wordt ten minste onze oud- frontjongens 14-18. de bevechters van de zege. verschuldigd en. het zou er veel toe bijdragen om deze Vaderlandse plech tigheden meer luister bij te zetten, door dit indrukwekkend karakter, die op zul ke dagen past. Voorzitter, wij rekenen op U en uw vlijtig bestuur. De uitstap naar Heist gaat door. Wij verwittigen de deelnemers dat het ver trek plaats heeft om 8 uur aan het lokaal De Drie Koningen Grote Markt. Om 1030 u. Openluchtmis opgedragen door Mgr Cammaerts. Hoofdaalmoezenier van het leger. Om 1130 u Grootse Vlaggenoptocht (1.300 vlaggen). Onze jaarlijkse vacantiereis heeft dit jaar plaats van 7 tot 11 Oogst. Zij be staat uit een bezoek aan de omstreken van Moezel en Rijn. le dag leper. Brussel. Marche. Bastog- ne. Arlon, Luxembourg. Echternach. 2e dagEchternach. Wasserbillig, Trier. Neumagen. Bernkastel. Coblentz, Rema- gen, Bonn. Keulen. 3e dag: Keulen. Koningswinter. Co blentz. Bad-Ems. Wiesbaden. Frankfurt. Darmstadt. Mannheim. Heidelberg. 4e dag Heidelberg. Karlsruhe. Rostatt, Baden-Baden, Strasburg. Nancy. 5e dag Nancy. Reims, St Quentin, Lille, leper. Voor inlichtingen en inschrijvingen zich wenden bij de voorzitter Kiplinglaan 7. vóór 30 Juni. ALLEEN VOOR DE MEISJES! Drie grote strijdavonden worden ge houden voor alle jonge meisjes van leper van 15 tot 18 jaar. Op Woensdag 4, Don derdag 5 en Vrijdag 6 Juli, telkens om 7 uur in de feestzaal van de Lamotte- school (Wenninckstraat). De eerste avond begint met een Zang- crochet- Wie verlangt deel te nemen aan de zangwedstrijd, kan nog zijn naam en de tekst van liedje dat zal gezongen worden opgeven bij een kajotster vóór 1 Juli. De tweede avond komt de bekroning van de 3 eerste zangster». De derde avond tombola voor iedereen. Deze die elke avond aanwezig waren komen eerst aan de beurt. Wie nog niet bezocht werd met een inschrijvingskaart vrage er spoedig een aan 'n kajotster. Vergeet niet elke avond uw inschrij vingskaart mede te brengen, het is van groot belang voor de tombola. Prijs van de inschrijvingskaart 5 fr. ZANGWEDSTBIJD Het Bestuur der Optimisten houdt er aan de eventuele kandidaten voor de zang- wedstrijd door haar ingericht, te herin neren dat de uiterste datum van in schrijving vastgesteld is op Zaterdag 30 Juni. De inschrijvingen dienen gezonden te worden naar het secretariaat der Op timisten. Eigenheerdstr. 27. leper, of kun nen persoonlijk gedaan worden bij één der bestuursleden. Deze zangwedstrijd zou voor velen een gelegenheid moeten zijn om elke terug houdendheid of schuchterheid opzij te schuiven en eens zijn kans te wagen. We houden er nogmaals aan de aan dacht erop te vestigen dat het hier niet gaat om een crochet zoals we er zovele in de afgelopen jaren hebben meege maakt. maar wel enkel en alleen om een auditie die ons moet in staat stellen zang stemmen te ontdekken. STAD YPER STEDELIJKE BOUWPREMIE Reglement goedgekeurd door de gemeenteraad in ziting van 15 Juni 1951 .Art- 1 - Aan de gezinnen die op 1-1-1952 te Yper gehuisvest zijn en in aanmerking komen voor het bekomen der toelage ver leend voor het bouwen of kopen van goed kope woningen, hetzij door de wet van 25-5-1918 en de verschillende besluiten in uitvoering van deze wet genomen, hetzij bij besluit van de Provinciale Raad van Westvlaanderen dd- 10-10-1950. zal het stadsbestuur van Yper. zo het gebouw te Yper gelegen is. een toelage verlenen ten bedrage van 4 000 fr per wettig Belgisch minvermogend gezin Art. 2 - Deze toelage wordt verhoogd met een som van 2.000 fr. per descendent, fiscaal ten laste op het ogenblik der aan vraag. wat de eerste drie kinderen be treft. alsmede eenzelfde toelage van 2 000 fr. per ascendent, fiscaal ten laste \oor zoveel deze gedurende het fiscale dienst jaar. dat de aanvraag voorafgaat, ten laste was en het bleef tot op het ogenblik der aanvraag. Deze verhoging wordt gebracht op 4 000 fr voor elk der volgende kinderen, fis- kaal ten laste van het gezinshoofd. Art- 3 - Deze stadstoelage zal verleend worden aan al diegenen die ze zullen aangevraagd hebben voor 31-12-1951. Art. 4 - De aanvraag dient te geschie den per aangetekend schrijven gericht tot het schepencollege en dient vergezeld van de volgende bewijsstukken a) bewijsstuk afgeleverd door de be voegde dienst van staat of provincie waaruit blijkt dat de aanvrager in aan merking komt voor de staats- of provin cietoelage. b) uittreksel uit het bevolkingsregister betreffende de samenstelling van het ge zin. c) een verklaring van de controleur der belastingen betreffende het aantal per sonen fiskaal ten laste van de aanvrager. d) wanneer het. het bouwen van een nieuwe woning betreft, een verklaring uitgaande hetzij van de aannemer, hetzij van de bouwkundige der betrokken wo ning, waaruit blijkt dat het ruw werk van het woonhuis voltrokken is ofwel, wanneer het gaat om het aan kopen van een bestaande woning, een be wijsstuk afgeleverd door het verkopende organisme, waaruit blijkt de datum van aankoop van het gebouw en de verkla ring dat betrokkene aan al zijn finantiële verplichtingen voldaan heeft. Art. 5 - Het schepencollege onderzoekt ieder aanvraag en beslist erover. De toe lage wordt ten langste binnen de maand na de beslissing aan de aanvrager uit betaald. Art. 6 - De terugbetaling van de stads toelage kan geëist worden, wanneer de terugbetaling hetzij door de staat, hetzij door de Provincie geëist wordt. Art. 7 - Onderhavige beraadslaging zal aan de goedkeuring der hogere bevoegde overheid onderworpen worden. De Secretaris, De Burgemeester. A. Versailles. J. Vanderghote- STAD YPER Te begeven vier plaatsen van stadswerkman zwembaas-werkman2 hulppomper1 hulppomper-chauffeur 1 Voorwaarden 1 Belg zijn. 2. Van onberispelijk gedrag en zeden zijn en de burgerlijke en politieke rechten genieten. 3. Met gunstige uitslag een onderzoek door een dokter door de stad aangeduid hebben ondergaan. 4 Aan de militiewetten voldaan hebben. 5. De stad Yper bewonen 2 maand na de benoeming. 6. Verbod handel te drijven door zich zelf of door een tussenpersoon of enige bij betrekking te vervullen. 7. Ten hoogste 35 jaar oud zijn op 1 Juli 1951voor de tijdelijke aangestelden reeds in dienst der stad mag de ouder dom van 35 jaar niet overschreden zijn op het ogenblik van hun in diensttre- ding. De wetten van 3 Oogst 1919 en 27 Mei 1947 worden toegepast. 8 Geslaagd en nuttig gerangschikt zijn in een door het stadsbestuur ingericht ver gelijkend examen (theorie en praktijk). 9 De proeftijd is bepaald op één jaar, de tijdelijke werklieden die reeds een jaar dienst tellen bij het stadsbestuur Yper moeten bij eventuele benoeming geen proeftijd meer doorstaan. Stukken bij de aanvraag te voegen: 1. Uittreksel uit de geboorteakte (op zegel) 2. Bewijs van goed gedrag en zeden (op zegel). 3. Bewijs van nationaliteit (op zegel) 4. Militiegetuigschrift. 5. Bewijs van voorkeurrecht (eventueel). Wedde volgens stadsbarema. De aanvragen vergezeld van alle nodi ge bewijsstukken zijn te sturen aan het College van Burgemeester en Schepenen der stad Yper vóór 7 Juli 1951. Verdere inlichtingen te bekomen op het stadssecretariaat. Yper. de 20 Juni 1951. De Secretaris. De Burgemeester. A. Versailles- J. Vanderghote. (5004) EN TOCH... «ju de meubels ïb de galerie A.V.D. Boterstr. 13, leper (44281 De belangen van onze streek Bij de bespreking van het budget der buitengewone ontvangsten en uitgaven van het Ministerie van Openbare Werken in de Kamer, kwam de h. Hilaire Lahaye. volks vertegenwoordiger voor onze streek, tussen. Naast punten van algemeen belang, raak te hij eveneens punten aan. die onze streek in het bijzonder aanbelangen en die we dan ook hier laten volgen WERKEN AAN DE NATIONALE WEGEN De kredieten aangevraagd voor 1951 ten gunste van de verbeteringswerken aan onze nationale wegen zijn geringer dan die welke in 1950 voor hetzelfde object toe gestaan werden. Deze vermindering be draagt 28 Door een dergelijke vermin dering zal de Regering het essentiele van het herstellings- en het vernieuwingspro gramma van de nationale wegen niet in stand kunnen houden. De uitvoering van dit programma werd begonnen door de heer Minister Auguste Buisseret. De kredieten 1950 waren reeds onvoldoende. Waarom Omdat iedere weggebruiker dagelijks vaststelt dat de nationale wegen nog zeldzaam zijn die niet verscheidene zeer gebrekkige en el lendige delen bevatten en dat deze delen nog ontelbaar zijn. Wij houden eraan hier een typisch voorbeeld aan het licht te brengen. Het deel van onze zuidkust is verbonden met het noorden van Frankrijk door meer dere zeei belangrijke nationale wegen. o. a door volgende wegen Menen - leper - Duinkerke (weg nr 9) leper - Veurne - De Panne (weg nr 65) Deze wegen bevatten delen die zeer ge brekkig en zelfs zeer gevaarlijk zijn Het budget der Openbare Werken 1951 voor ziet slechts de verbetering van één deel van de sectie leper - Poperinge (orde nummer 39 van het art. 480). De andere delen van dit baanvak en het baanvak Geluwe - Geluveld zijn hierin dus niet voorzien. Ik heb de indruk dat de verDetering van deze wegen op de lange baan geschoven werd evenals die van het baanvak Elverdinge - Oostvleteren, dat deel uitmaakt van de baan leper - Veurne. Bij het ordenummer 44 van het art. 480 van het budget 1951 is er spraak van de verbetering van de baan Poperinge - Sta- vele. Graag zouden wij weten. Mijnheer de Minister van Openbare Werken, of het hier een nationale weg betreft of een buurtweg van groot verkeer die nog niet door de staat zou zijn overgenomen. Wij zouden ook graag op de hoogte gebracht worden van de aard der geplande verbe tering. Bestaat deze uit een 6 meter brede betonbaan en een fietspad Is het aan leggen van riolen in de agglomeraties der steder. en gemeenten die op de geplande baan liggen hierin voorzien URBANISME (Stedenbouw) Wij zouden ook graag vernemen, of al de gemeentelijke werken waarvan de Re gering de aanbesteding toeliet in 1950, reeds het voorwerp waren van een defi nitieve belofte tot subsidie Zo neen. zou den wij het aantal aanbestedingsdossiers willen kennen die nog geen vaste belofte tot gevolg hadden. Volgens onze beschei den mening zou voorrang moeten verleend worden aan dergelijke dossiers van aan besteding. Als voorbeeld vragen wij U wanneer de aanbestedingsdossiers zullen goedgekeurd worden die verband houden met de werken aan de buurtwegen van groot verkeer die in aanbesteding gege ven werden rond de maand Juni 1950. na melijk aan die van de gemeenten Voorme- zele. Noordschote en andere. Waarom wordt het aanbestedingsdossier van Voor- mezele achterwege gelaten De gemeente Voormezele heeft geen spoorweg- noch tramstationde wegen die haar dorp met andere gemeenten verbinden zijn buiten gewoon slecht- Het aanbestedingsdossier dat sedert lang op Uw goedkeuring wacht, heeft voor doel de verbetering van de buurtweg van groot verkeer nr 116 te Voormezele- De verbetering van deze ver bindingsweg zou de afgelegen en mis deelde gemeente Voormezele de gelegen heid geven een verbindingsweg te verbou wen waardoor de aldaar heersende mid deleeuwse toestanden er zouden verdwij nen voor al wat betreft personen- en goe derenvervoer. Waarom heeft de heer Mi nister van Openbare Werken de aange vraagde goedkeuring op de achtergrond geschoven Ik wil geloven dat hierbij geen politieke invioedei de ongunstige beslissing in de hand hebben gewerkt. Ik durf echter re kenen op de bekende onpartijdigheid van de heer Minister en ben ervan overtuigd dat hij in deze aangelegenheid onmiddel lijk zal tussenkomen voor een onmiddel lijke goedkeuring. Het gaat hier om een misdeelde gemeente. Ik vraag U zulks niet uit het oog te verliezen. DE WATERWERKEN Wij zouden eveneens de Heer Minister van Openbare werken willen vragen wat gewordt van de projecten ter nergra- ving van een kanaal dat leper met Komen zou verbinden en aldus een kanaal zou zijn van de Ijzer naar de Leie. Die verwezenlijking Is noodzakelijk voor de voorspoed van de streek van le per en zou er veel toe bijdragen de werk loosheid op te slorpen. BIJ DE LIJNVISSERS De prijskamp ingericht ter gelegenheid van de Statiestraatkermis ging door in de Majoorgracht en gaf volgende uitslagen 1) Vanderghote Antoon 5 v. 225 gr. 2) Michiel Maurice 4 v. 124 gr. 3) Bollengier Marcel 1 v. 97 gr. 4) Degraeve Paul 3 v. 96 gr. 5) Dufour Julien 2 v. 73 gr- 6) Vandenberghe Henri 1 v. 73 gr. 7) Muylle Prudent 2 v. 64 gr. 8) Cottignies Michel 3 v. 59 gr. 9) Santy Eric 5 v. 53 gr. 10) Vansevenant Victor 2 v. 53 gr. 11) Dubois Jules 3 v. 48 gr. HET BESTUUR Maak uw valiezen klaar en leg er altijd minstens een biljet in van de KOLONIALE LOTERIJ Neemt deel aan de volgende trekking op 14 Juli te Chênée. Achttien millioen zullen verdeeld worden in vijftig trekkingen met drie supergrote loten twee van een millioen een van twee en een half millioen WAAG UW KANS (5002) Lening tof Wederopbovw le SCHIJF EEN LOT VAN 1.000.000 FR. Trekking van 16 Juni De uitslag van de 185e trekking van de Lening tot Wederopbouw (le schijf) luidt 1.000.000 fr.Reeks 2747 nr 834 De andere obligaties van die reeks zijn betaalbaar met 1.000 fr 2e SCHIJF EEN LOT VAN 1.000 000 FR. Trekking van 20 Juni De uitslag van de 124e trekking van de Lening tot Wederopbouw (2e schijf) luidt 1.000.000 fr.Reeks 3857 nr 538. 500.000 fr.Reeks 3991 nr 385 De andere obligaties van die reeksen zijn betaalbaar met 1 000 fr. 3e SCHIJF EEN LOT VAN 1.000 000 FR. Trekking van 18 Juni De uitslag van de 59e trekking van de Lening tot Wederopbouw (3e schijf) luidt 1.000.000 fr.Reeks 8816 nr 674 250.000 fr.Reeks 8589 nr 632. De andere obligaties van die reeksen zijn betaalbaar met 1.000 fr. Verwoeste Gewesten 1923 EEN LOT VAN 1.000.000 FR, Trekking van 20 Juni De uitslag van de 337e trekking van de lening der Verwoeste Gewesten 1923 luidt 1.000.000 fr.Reeks 16.212 nr 1. 50.000 fr.Reeks 70.733 nr 1 Reeks 195 201 nr 1. De andere obligaties' van die reeksen zijn betaalbaar met 575 of 550 fr Binnenlandse Premielening 1933 EEN LOT VAN 500 000 FR Trekking van 18 Juni De uitslag van de 213e trekking van de Binnenlandse Premielening 1933 luidt 500.000 fr.Reeks 170.100. 17 loten van 25.000 fr.Reeksen 180.054 189.410 243.568 257.952 260.694 262.204 276 389 281.831 291 350 304861 310.559 320.855 327.293 348 956 366-287 393.407 396.371 Aanvullende Ouderdomsvergoedingen voor Gebrekkigen Aanvragen vóór 1 Juli per aangetekende brief De minister van Arbeid en Sociale Voorzorg vestigt de aandacht op de wet telijke bepalingen betreffende de toeken ning van een aanvullende ouderdomste- gemoetkoming aan gebrekkigen. De wet van 30 December 1950 voorziet de toekenning van de aanvullende ouder- domstegemoetkoming aan sommige per sonen die. op het ogenblik dat.zij de leef tijd van 65 jaar bereikten, de tegemoet koming voor gebrekkigen genoten. Deze aanvullende ouderdomstegemoet- koming mag worden verleend wanneer de gebrekkige op het ogenblik dat hij de oi'derdomsgrens van 65 jaar bereikte- titularis was van een tegemoetkoming overeenstemmend met een invaliditeit van minstens 65 t- h., ofwel wanneer hij ge durende de drie jaar die zijn 65e ver jaardag voorafgingen, een tegemoetko ming genoot, overeenstemmend met een graad van onbekwaamheid lager dan 65 t.h. Alleen de gebrekkigen, geboren vóór 1 Januari 1886 moeten een aanvraag in dienen Tc dien einde moeten zij een ge wone aangetekende brief richten tot de Dienst voor Gebrekkigen en Verminkten- Montoyei straat, 61. te Brussel. Zij ver melden duidelijk hun naam. vóórnaam- plaats en datum van geboorte, adres, burgerlijke stand, alsmede de naam. voor namen, plaats en datum van geboorte van hun echtgenoot. In de mate van het mo gelijke zullen zij ook het nummer van hun dossier aanduiden. De gebrekkigen. geboren na 1 Januari 1886. moeten geen aanvraag indienen. Hun geval zal ambtshalve worden onderzocht De gebrekkigen. die nog een aanvraag wensen te doen en dit nog niet deden worden verzocht zulks onmiddellijk te doen per aangetekend schrijven en ih elk geval vóór 1 Juli 1951, indien zij wensen de aanvullende ouderdom stege - moetkoming te bekomen met ingang van 1 Januari 1951. V He Handels- en Familiedrukwerk f ordt met xorg uitgevoerd ter 34, Boterstraat I E P E B

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4