VOETBAL Wielerpraatje Walter Tavenier-Beddeleem KRONIEK VAN KON. VER. C. S. YPROIS YPRES SWIMMING CLUB JEUGDCLUB ST PIETERS ANDRE NOYELLE 5e TE BERGAMO AVIS JUDICIAIRE Tempelstraat 4 - YPER (,u roi du caoutchouc - Tel. 324 GLAS EN SPIEGELS REPARATIES HET YPERSCH NIEUWS Bh. 6 36-6-1951 DE JUNIORS Net als de scholieren bereikten Staftje Deplancke en zijn mannen de finish met een actief van 16 punten, terwijl zij ook beslag legden op een veertiende plaats We steken net onder stoelen, noch ban ken dat voor hun tweede jaar bij de Provinciale we beter hadden verwacht vanwege deze rood-witten Bij de aan vang van de competitie achtten we de Cercle-juniors bekwaam om minstens een zevental tegenstanders achter zich te la ten en daar treffen we nu alleen R C Harelbeke en E Wervik aan met minder punten dan de K V.C.S.Y -ers. De reden van het teleurstellen De legerdienst, wel ke de rangen in crescendo teisterde. Deconinck R Vermote R-- Deman F.. Le- terme A Decleer A.. Verminck M.. en we vernoemen ze daarmede nog niet al lemaal. gingen binst het speeljaar het leger vervoegen. Daarnaast werd van de Cercle-formaties het juniorsteam het meest van al met gekwetsten bedeeld. Deze tegenslagen ontnamen de ploeg, die zo flink van wal was gestoken (1-3 over winning bij Kortrijk Sport), langzamer hand het broodnodige moraal Nederlagen stapelden zich op en de mogelijkheid van uiteindelijk een eervol bilan te kunnen voorleggen, verdween onwederroepelijk Ziehier de povere cijfersymphonie der oudste van Cercle's jongeren AAN HUIS 15 5 9 1 32-60 11 OP BEZOEK 15 2 12 1 17-81 5 TOTAAL 30 7 21 2 49-141 16 Een bevredigend aantal doelpunten wer den gescoord en dit door: Deman F. (7). Deplancke G- (6 waaronder een straf schop). De Boi I (6 op 4 wedstrijden), Callens A. (5), Herman A. (4), Soutaer F Hoflack W. en Gryson J. (3). Costenoble F. en Clabau A. (2). Kooyman C Her man M.. Leterme A., back van S K. Roeselare en back van Stade Kortrijk (11. Twee goals werden door de rood-witten aan huis in het net gedeponeerd van F. C Izegem (2-8), maar achteraf kwamen er nog 3 bij via de groene tafel (ff 5-0). Van de treffers door de rivalen gelukt, inkas- seerde Decleer het leeuwenaandeel De verdeling van het passief zegt inderdaad Decleer. 94 maal gevloerd op 21 wedstrij den Kooyman. 30 maal gevloerd op 6 wedstrijden Verminck, 17 maal gevloerd op 3 wedstrijden. De 8 doelpunten door F. C. Izegem aan getekend zijn afgetrokken van Decleer's rekening. De roodjes profiteerden van één straf schop en van twee niet, daar waar de tegenstanders zesmaal raak schoten van op het elfmeterpunt en vier keren een dergelijke kans onbenut lieten voorbij gaan. Heen- en terugmatch samengevat wer den hiernavermelde doelcijfers geboekt en punten behaald tegen de 15 concurren ten Kortrijk Sport 7-3 4 punten St. Moeskroen 1-16 0 punten S. V. Waregem 1-9 0 punten F C Brugge 2-18 0 punten V. G. Oostende 1-11 0 punten F. C. Knokke 9-6 3 punten S C Menen 2-5 1 punt F. C. Izegem 5-6 2 punten F. C. Roeselare 2-8 0 punten C. S Brugge 1-3 0 punten A. S. Oostende 0-28 0 punten S K Roeselare 3-9 0 punten St Kortrijk 6-12 2 punten R. C. Harelbeke 4-2 2 punten E. Wervik 5-5 2 punten 49-141 16 punten 29 spelers werden in lijn gebracht Ka pitein Deplancke Gustaaf was steeds op post en mag er prat op gaan geen enkel match waarvoor hij werd opgeroepen te hebben gemist de laatste drie seizoenen Of anders gezegd Staftje betwistte in 48- 49. 49-50 en 50-51 al de wedstrijden door K V.C S Y. met juniors gespeeld plus nog een paar met Ille Spec, en één ontmoe ting in lie Prov. Hartelijk gefeliciteerd GustaafNa Deplancke met zijn 30 mat chen volgen Callens A en Dehaene R (291 en verder Kooyman C. (28). Hoflack W. (25), Herman A. (24). Decleer A.. De man F en Herman M. (22), Soutaer F. (19), Clabau A. (15). Vermote R. (12). Gryson J (9), Hollebeke G. (6). Andries E. (5), De Boi I. en Costenoble F. (4). Deconinck R. en Verminck M. (3) Le terme A Demoor J Clarisse A.. Malfait G. Bailleul R en Bouckenooghe G. (2). Dec rock R Bouchaert F Deplancke H en Dumortier A (1). Tijdens het speeljaar 51-52 zal K V-C.S.Y met harvr 'uniors aan geen kampioenschap pen der :eugdafdelingen deelnemen. Hof lack W. en maats zullen hun opstelling kunnen verdienen in het Ille Spec dat een opvallende verjongingskuur zal on dergaan Deze fusie, als we het zo mogen noemen, van juniors en specialers is een maatregel opgedrongen door het feit dat zoveel jeugdige Cerclespelers momenteel hja twee jaar legerdienst vervullen. An derzijds is het een feit dat het Selectie comité keuze zal hebben om het reserve elftal te vormen en... het kaf van het ko ren zal kunnen scheiden. Elementen die verwaarlozen te trainen, op het terrein of in de zaal. zullen kordaat worden ge weerd. evenals diegenen welke voetballen zonder de minste bedoeling vooruitgang te maken en uitblinken door een ontzenu wende onverschilligheid. Het Ille Speciaal 51-52 moet en zal een jonge ploeg zïjn gevormd door waardevolle plaatsvervan gers, die voor hun club en de voetbalsport 'etsjfkunnen opofferen. ROUWBEKLAG. We delen in de rouw van speler Flo- rent Cailliau. wiens grootmoeder deze ■week te Poperinge begraven werd. TRANSFERTEN. Het is een publiek geheim dat KVC5Y voor het ogenblik verschillende onder handelingen voert, ten einde haar ran gen merkelijk te versterken. Een zaak is reeds afgehandeld en wel de overgang van Parrein Georges, goalgetter van S. K. Vla- mertinge. naar Cercle Deze 18-jarige Vlamertingenaar betwistte het recente speeljaar 28 wedstrijden in He Geweste lijke en nam 26 goals voor zijn rekening We noemen hem welkom in het K V C S. Y.-midden en verhopen dat zijn nieuwe clubleiders plezier aan hem zullen bele ven. Terloops wensen we de toegewijde Cerclemannen Dumalin Maurice en De plancke Gustaaf. die voor één seizoen de kleuren gaan verdedigen van S K. Vla- mertinge het beste bij secretaris Fagoo en Cie We weten dat ze vaak met een tikje heimweezullen terugdenken aan hun oude stal, aan die ware. als gehechte Cer- clefamilie. Dat ze zich echter troosten, want in feite horen ze nog evengoed thuis bij K.VC.S.Y. als vóór ze het transfert- formulier ondertekenden. ROGIMAR DE BEROEPSRENNERS. hadden deze week niet veel anders dan tonnend raaierij op hun programma Kermiskoersen bij de vleet Zaterdag waren de grote bazen uitge nodigd te Rollegem-Kapelle. de fief van Mane Thoma. Waar er slechts 33 renners aan de start verschenen, voor het grootste deel Westvlamingen, werd het een ex plicatie onder onze t flahutes Dré Pieters, die op het laatste uit de groep weggelopen was. samen met Lucien Deman. Basiel Wambeke en Omer Mom- merency, was natuurlijk zijn spitsbroeders in de spurt té rapToch moest hij een hardnekkige aanval afslaan van Lucien Deman. die slechts met één wieltje be zweek. Basiel Wambeke kon tot aller ver rassing de nochtans niet trage Omer Mom- merency voor de derde plaats vloeren Het dient gezegd dat Omer gans de dag op 't voorplan gestreden had en in de spurt misschien zijn inspanningen betaalde De lokale sprintersbaas zag zich in de laatste meters nog zijn 5e plaats ontne men door Deneve. die het tot geen spurt liet komen (en of ie gelijk had!) en maar verkoos van alleen die vijfde plaats te gaan zoeken Raften Jonckheere liet zich ech ter ook niet gemakkelijk in de bussels doen. want hij bezweek maar met enkele centimeters tegen het lokaal idool. Mau- rits Meersman die eindelijk eens geen te genslagen kende (zoals Raf Jonckheere trouwens) plaatste zich 8e. een ereplaats welke hij nog sedert lang niet meer won- We kunnen nog vermelden dat Gérard Buyl voor eigen volk een mooie bloemtuil won te Sint Niklaas, en meteen maar over stappen naar de Zondag, met de mooie van stad-tot-stad Hoeilaert - Diest -Hoei- laart Onze Westvlaamse leeuwen waren flink vertegenwoordigd en beten kranig van zich af In het zeskoppige leiders groepje, dat zich op 15 km. van de aan komst afscheidde, bevonden zich 3 van onze kleppers, zodat we geen reden tot klagen konden hebben, bijzonder als we daar tussen een in de laatste meters flink uit de voeten kunnende Dré Declerck te rugvonden. Dré liet zich evenwel de baard afdoen door de ook niet trage Jos. De Feyter, terwijl Omer Braeckeveldt op zijn beurt voorafgegaan werd door Menere Impanis. Dré Rosseel tenslotte, moest zich met de 6e plaats tevreden stellen. Onze mannen zorgden dan nog voor de 7e prijs met Gabriel Sieuw. terwijl Flo- ren Rondelé met de 9e plaats, ook al op een flinke prestatie kon terugblikken. Dinsdag kregen onze beroepsmensen de klassieke prijs van Staden Florent Ron delé lag aan de basis van de definitieve scheiding, vermits hij reeds onmiddellijk na de start demareerde en zich met 6 makkers, waaronder Raften Jonckheere en Georges Casier. wist los te rukken. Waar dit zevental in de vierde ronde ver voegd werd door kleppers als Marcel Kint, Ramon, Callens, Dré Declerck. Joye. Re- nier. Nolf en Salembier. was het voor de achtervolgers gebakkenDe leiders ver loren nog Casier, Meersman, Dhaenekynt. Joye en Renier. maar dat was dan ook al les. zodat de spurt tussen een groep van 9 renners diende te beslissen. Raften Jonckheere trok van verre aan. en waan de zich reeds onbedreigd gewonnen, toen Berten Ramon in extremis zijn fiets naast die van Raften bliksemde. Toch besliste de aankomstrechter1 Jonckheere en 2. Ramon, wat onder de menigte aan de aankomstlijn des mouvements divers teweeg brachtFlorent Rondelé verraste in de meest gunstige zin door zich de 3e prijs toe te eigenen vóór al die rappe mannenSalembier. Desplenter. Braecke veldt. Callens en andere André Declercks- Lucien Depoorter die ook weer in een flinke forme verkeerde, permitteerde zich de luxe van de grote bende in de spurt te verslaan, en aldus als 12e te eindigen op 5 min. van de winner Jonckheere. En Woensdag hadden we dan de koers van Anzegem. waar een sterke coalitie Oostvlamingen het opnam tegen onze ba zen. Maurits Blomme kon zich in het be gin stil houden, maar in de laatste kleine ronden barstte hij in volle geweld los. om na een solorit van 20 km. de palm te krij gen. Het sukses werd weer compleet, door de tweede plaats van Dré Pieters. die 20 anderen in de spurt versloeg. Dierckens was derde, terwijl Lucien Matthys als ■erste Oostvlaming de 4e prijs toegewezen kreeg. BIJ DE ON AFHANKELLTKEN was er Zondag ook al een en ander op het programma. Te Heestert was het volle bak. vermits de koersleiders 45 rugnum mers mochten uitdelen. Leon Delathou- wer toonde zich in de striemende regen vlagen veruit de beste zodat zijn zege oververdiend mag genoemd worden. Gil bert Desmedt die bij de onafhankelijken spurtersgaven schijnt gevonden te hebben bezweek met een halve lengte, terwijl Maurice Minne kon beslag leggen op de derde plaats, op een paar lengten van de winnaar, maar vóór mannen als Frans De- prijeker, Baudewijn Devof Taildeman. Dewalsche. enz- Het schijnt dat Maurits Zaterdag te Boe- zinge zijn eerste beroepsrennerswedstrijd zal - betwisten. Onnodig te zeggen, dat we Maurits vele mooie palmen wensen in zijn nieuwe categorie DE LIEFHEBBERS Over André Noyelle en zijn prachtige prestatie in Italië, hebben we het op een andere plaats. Binst dat Dréten Zondag in het zonnige Zuiden zijn krachten mat met die van de Italianen. Oostenrijkers en Zwitsers, hadden zijn spitsbroeders hier werk bij de vleet. Zo o. m. te Poperinge. waar er slechts 12 rugnummers dienden uitgedeeld te worden Willy Jacob was er met Pieren Ryckewaërt werkelijk de gro te uitblinker, maar hij heeft toch de bloemtuil niet mogen krijgen. Beide ren ners waren er reeds van bij het begin uit- gemuisd. Pierre Ryckewaert leed band breuk en zag zich opnieuw door de groep opgeslorpt Eén ronde later werd aan Wil ly Jacob hetzelfde lot beschoren. Toen hij aanstalten maakte om terug met de groep te vertrekken, werd hij eenvoudig dooi Demeyer en Van Craeynest tegen de grond gereden. Beide rekels werden door de koersleider onmiddellijk uit koers gezet, en ik hoop uit ganser harte dat het Sport comité hen zeer voorbeeldig zal straffen Demeyer betoonde ten andere reeds een paar jaren geleden te Elverdinge, tegen over ons, dat hij geen uiterst schitteren de opvoeding genoten heeft. Voor derge lijke vlegels moet er geen plaats zijn in de B.W.B. Willy Jacob liet het daar echter nog niet te veel aan zijn hart komen, want nadat hij opnieuw de groep vervoegd had, wist hij nogmaals aan de haal te gaan. thans met Roger Hosten, die zich naar de meet liet medeslepen, maar daar toch nog krach ten genoeg vond om zijn medevluchter in de spurt te slaan. Pierre Ryckewaert ge raakte op het laatste eveneens los, en wist derhalve een zeer verdiende 3e prijs te behalen. Roger Meerseman deed weer zijn heroptreden en kon het tot een 6e plaats brengen. Flupke Louwyck werd 9e. Te Wervik hadden ze heel wat meer bijval, daar er 31 rugnummers afgeleverd werden. De lokale klepper Michel Vuyl- steke. die voor het ogenblik, aardig in forme steekt en te Geluwe o. m. een der grootste uitblinkers was, sloeg weer gen sters. Ook in dit geval kreeg het beste paard de haver niet die het verdiende, want het was Parmentier die de spurt won met een goede lengte en aldus een koppel piepers en enkele briefjes van honderd mocht in ontvangst nemen. An dré Gryson is ook niet ver van een over winning Hij was met Vuylsteke de beste renner in koers, en behoorde tot het klaverblad dat de laatste ontsnapping tot een goed einde bracht Zijn 3e plaats in de spurt werd dus méér dan eervol ver diend Roger Verbeke betert met de dag en werd thans 6e. Gérard Devoghel moest zich met de 10e prijs tevreden stellen. Bertje Vandevoorde was naar Roese lare getrokken, om zich daar te meten met de grote mannen. Immers, Sooitje Plancke verzamelde het kruim van de Westvlaamse liefhebbers voor zijn Grote Prijs. Bertje reed weer zeer flink, en wist dit door een 4e plaats te beklemtonen na mannen als Gheryl, Henri Denys en Salembier. Hij zou het Dinsdag te Menen echter nog heel wat beter doen. daar hij na af loop van een 130 km. lange koers, van een prettige mannineen koppel niet minder prettige piepers en een prachtige bloemtuil mocht in ontvangst nemen. Hij stond gans de wedstrijd door werkelijk op het voorplan en was met Vuylsteke (tiens. weer hijde bewerker van de beslissende ontsnapping Onze twee klep pers werden vervoegd door Demuynck en Victor Lucien. maar ditmaal werden ze naar waarde beloond1. Vandevoorde 2. Vuylsteke3. Demuynck 4. Victor. De groep maakte zijn opwachting méér dan 2 min. na hun aankomst. Het weze hier terloops gezegd dat de Noyelle die als 9e vermeld staat, niet André Noyelle is maar wel Roger uit Moorslede- Te Nieuwpoort toonde Verbeke dat die goede conditie zeker aan het komen is, want thans werd het een tweede plaats, na het winnen van de spurt in de groep, op 50 sec van de overwinnaar Van Bos- sel. Te Zuidschote. waar de sympathieke inrichters. Meester Balduck. Daniel De zeure. en htm vrienden een flinke bijval hadden met hun 43 renners, kregen we een prachtige koers. Veel schoner dan men wel zou denken als men de uitslag beziet17 renners in de spurt. Het werd een boeiende strijd, waarin vooral André Noyelle, die gans de wedstrijd controleer de. de Antwerpenaar Frans Huismans en Daniel Denys de uitblinkers waren. Flin ke prestaties werden ook geleverd door Thuur Cleenewerck, Dré Gryson en Willy Jacob, maar tot een beslissing kwam het niet. zodat 17 renners zich ter spurt aan boden Dré Noyelle leidde van zeer ver. en werd niet meer verontrust, zodat hij zijn 12e overwinning van het seizoen kon boeken. Voor de ereplaatsen was het een zeer spannende strijd. Thuur Cleene werck had het aan de stok met ex-aequo die vierde was. De broere van ex-aequo werd daarbij 8e. met nog 4 anderen. Wil ly Jacob en Dré Gryson werden dan resp 12e en 13e. terwijl Roger Meerseman. die helemaal op het laatste uit de groep ver dween. nog 19e werd. en dus ook bij de prijsvliegers thuishoorde. Roger Verbeke (stuurbreuk)Bertje Vandevoorde (bandbreuk), Pierre Rycke waert (vorkbreuk) en Philippe Louwyck (...asembreukj werden tot opgave ge dwongen. Ze krijgen echter nog ruim schoots de gelegenheid om revanche te nemen, hoor BIJ DE NIEUWELINGEN... hadden we Zondag de c plat de resistan ce van het seizoende strijd voor de mooie driekleurige trui. ofte Kampioen schap van België. Met Ra ft je Ghisquière en Gerard Indevuyst hadden we flinke winstkansen. Is het tot geen overwinning gekomen, dan hebben we echter daarom neg geen reden tot klagen, want nadat onze knaper gans de dag in de eerste ge lederen gestreden hadden Indevuyst ontsnapte zelfs met drie anderen, en-hield het ettelijke kilometers vol werden ze Indevuyst 11e en Raftje 14e. Ik was niet ter plaatse en heb het dus niet gezien, maar volgens ik nadien van onpartijdige toeschouwers vernomen heb, zou Raften onbetwistbaar als 8e of 9e geëindigd zijn, terwijl Gerard de 10e prijs zou verdiend hebben. Ik herhaal het dit is van horen zeggenMaar toch heb ik alle redenen om mijn zegslieden te ge loven Raftje trok van verre de spurt aan, maar werd geremonteerd in de laatste bocht Iets staat echter vastBij een mc.nie regelmatige aankomst, zelfs nog m°t 50 renners, zoals dit thans het ge val was zouden beide kerels nog heel wat dichter bij de topprijzen geweest zijn In eigen streek was het eerder kalm. Zaterdag was er een koers te Wervik, waar Pype 10e werd (23 deelnemers). De jongen had gans de tijd op het voorplan gestaan, maar een stomme bandbreuk deed hem alle kansen op een zuur ver diende ereplaats verliezen. Maandag was het weer te Wervik te doen. Gerard Pype ontsnapte, kreeg het gezelschap van de Komennaar Decerf. liet deze wieltjezuigen dat het een frank effen was. en... werd natuurlijk in de spurt geklopt't Is natuurlijk triestig een koers op dergelijke wijze te verlie zen. maar... al doende leert men, en het is slechts nadat men een tiental derge lijke farcen gebakken werd. dat men coureur komtGerard jongen, braaf zijn, helpt niet te veel in koersDaar is het van elk zijn schelle d'er op of d'erover Ofw-1 ondergaan, lijk gij daar in Wer vik Laat dat een les zijn. en, naar ik van harte hoop, de laatste Donderdag waren er 27 van onze beste beginnelingen aanwezig te Dranouter. Dit kon Raften Ghisquière niet beletten van in de vlucht maar zijn 9e palm mede te sleuren, nadat hij werkelijk de ganse wedstrijd door gewandeld had Berten Bafcop. die gans de koers gevolgd had. kwam nadien naar Zuidschote, om de lief hebbers tijdens hun laatste ronden aan de slag te zien. En onze vriend stak het niet onder stoelen noch banken, hoe Raftje hem werkelijk begeesterd hadEn geloof me maar vrij Berten Bafcop kent genoeg van coureurs en koersen, opdat we hem op zijn woord mogen geloven Een ren ner met geweldig veel klasse, zei Berten en., hij meende het! Gerard Pype. die als hij geen tegensla gen heeft, met de besten kan wedijveren, was een der grote figuren uit de koers zodat zijn 3e prijs werkelijk niet gesto len werd. Gerard Indevuyst trapte er ook al niet nevens, en werd zeer ver diend 4e. ROGISA. ZWEMFEEST TE MENEN Zondag 1 Juli komen onze zwemmers (sters) uit tegen de andere clubs der Vlaanderen en dit te Menen. Wij hebben redenen om een goede uitslag tegemoet te zien. Vertrek rechtover de ciné Capitole om 13.45 uur, terug uit Menen om 18.30 u Verantwoordelijke afgevaardigde voor Y.S.C. de heer Pel Valentin. Zondag 29 Juli ons groot zwemfeest te Yper Een kampioenen-gala ROUWBETUIGING Het bestuur en leden, bieden aan haar oudste zwemster Mej. Soenen Thérèse. hun deelneming aan in de rouw, die zij en haar familie diep treft bij het schielijk overlijden van haar sportminnende vader TREKKERSCLUB Al onze jonge trekkers van 9 tot 14 j. worden dringend uitgenodigd op 1 Juli, Kermis - Zondag present te zijn in uni form. 1 Te 9.30 uur in 't patronaat om samen deel te nemen aan de Plechtige Dienst voor de oorlogsslachtoffers te 10 uur in St Pieterkerk. Daarna samen opstappen naar het monument aan de Rijselpoort en. in naam van de Jeugd, een bloemenruiker neerleggen. 2. Te 3.30 uur verzamelen in 't patro naat voor deelname aan de Processie te 4 uur. Alle deelnemers komen speciaal in aan merking voor de binnen kort te houden uitstap naar zee. Iedereen dus tijdig op post ATHLETIEK Alle leden sportmannen, lopers en bas ketters. worden verwacht op de inhuldi ging van het Speelplein St. Pieters op Kermis - Donderdag 5 Juli te 7 uur 's avonds, voor de grote loopkoers waaraan verschillende grote prijzen verbonden zijn en voor de twee basket-ballmatchen tegen BBC. leper en Vakschool. Het begon slecht voor André Noyelle tijdens zijn reis naar het zonnige Zui den Dré verdraagt de treinreis nietzo als een ander zee- of luchtziek kan zijn. is hij treinziekEn hij was irein- ziekeen echte vod die te Milaan con tact nam met de Italiaanse grond Dré is niettemin uiterst opgetogen over het heerlijk avontuur dat hij met zijn makkers beleefdeWat sommige oladen ook geschreven mogen hebbenze bekla gen zich hun mooie reis niet, wel integen deel Natuurlijk zijn er daar een paar tegenslagen, weike een schaduw werpen op een puik geheelde mooie koersfiet- sen, welke Donderdag nog niet ter be stemming warende spijtige vergissing van onze kerels, die bij de afrekening met de Italiaanse inrichters hun Belgi sche franks in veel te weinig lira's om wisselden, en nog een paar kleinigheden, die echter niet het vernoemen waard zijn. André had zijn wedstrijd puik belegd. Ze hadden hem gezegd te Brussel op de B.W.B. dat de aankomst op een berg lag, of toch ten minste op een helling plaats vond. Vóór de start vernamen zij dat de aankomst niet te Bergamo zou plaats heb ben, maar in een plaatsje op een 20-tal kilometers van de stad. Dré, die geen enkele van zijn vreemde tegenstanders kende, nam het zekere voor het onzekere en... liet er geen enkele lopen! Hij be woog zich steeds in de voorste gelederen, zodat hij de wedstrijd flink kon contro leren. Bij de laatste doortocht van Ber gamo, had hij een oogje geworpen op zijn chronometer derwijze zou hij onge veer weten waar die aankomst zou plaats vinden! Niet dom, maar... Dré was er toch aan voor zijn moeite In de mening zijnde dat de spurt zou plaats hebben op een grote helling, zoals hem werd gezegd, had hij 49-16 opzitten, teneinde op alles voorbereid te zijn. Plots, na een korte bocht in de weg, zag hij op een goede honderd meter het spandoek han gen, en... de aankomst was op géén hel ling. In volle spurt diende hij zijn ver snellingsapparaat over te schakelen naar een meer gepast verzet, en het was een totaal verraste en... spijtige Dré Noyelle welke als 4e over de meet bolde, nipt voor de Zwitser Ugo Minoggio, die ech ter door de aankomstrechters als vierde geplaatst werd. Degenen die André Noyelle goed ken-- nen, weten dat het geen boffer is, vèr van daar zelfsWelnu, dit is een reden te méér om hem te geloven als hij ons verklaart dat hij, had hij maar geweten waar de meet lag, véél dichter zou ge weest zijn, en... wie weet? Een paar bladen hebben laten verstaan dat onze drie renners hun sleppen scheur den aan hun Italiaanse reis. Voor Verhoe ven en Omer Vandevoorde kan dit waar zijn, daar ze door hun valpartijen niets verdienden, maar Dré had toch niet te klagenmooie stukken stof. een petrool- vuurtje. en nog andere prijzen van grote waarde Ja. die vijfde plaats van Dré Noyelle is veel. zeer veel grote overwinningen waard We zijn er thans zeker van dat hij op internationaal plan zijn man zal staan, en dat hij als waardig vertegen woordiger van zijn land, naar de grote internationale wedstrijden mag gestuurd worden Zich in een wedstrijd van méér dan 160 renners, over 180 km. tegen de beste lokalen (de winner was de Kam pioen van ItaliëMasarato) tegen de 3 beste Zwitsers, Oostenrijkers, Spanjaards en Fransen als 5e rangschikken (pardon: als vierdeis een prestatie die niet in het bereik van iedereen valtEn als we dan weten dat die 180 km. afgedraaid werden aan 41.270 km. uurgemiddeld dan mogen we terecht zeggen kampioe- nenwerk Nota Het Criterium van Florentië. over 100 km., volledig plat, werd gewon nen door Magni. tegen 41.300 km. per uur! In de Copa Medolago, die over bijna het dubbele ging, op een terrein dat niet geheel als plat kan bestempeld worden. en eveneens in een kringloop, zodat de wind geen rol kon spelen, reden de lief hebbers bijna even snel ROGISA Le Procureur du Roi prés le Tribunal de première instance d'Ypres, porte a la connaissance du public que le nommé FINET Louis-Arsène-Remi, de nationalité frangaise. fils de Maurice Louis Finet et de Tyteca Marie-Angèle. né a Comines. le dix neuf novembre mil neuf cent trente quatre, ouvrier bétonneur, domicilie a Comines, rue Schoonveld n° 27. a fait par devers lui. le vingt cinq juin 1900 cin- quante et un, une déclaration d'option de nationalité beige. Le Procureur du Roi procédé a une en quête sur l'idonéité du prénommé. con- formément a Particle 10 de l'Arrêté Royal du 14 décembre 1932. coordonnant les lois sur l'acquisition, la perte et le recouvre- ment de la nationalité. Toutes personnes ayant des observa tions, éclaircissements ou objections a for- muler a propos de ladite déclaration pour- ront les faire valoir par l'intervention du Commissaire de police de Comines, jus- qu'au 5 juillet 1951. Ypres, le 25 uin 1951- Le Procureur du RoL (5019) (signé) J. CARRE- GLAS IN LOOD VITRAUX D'ART

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 6