FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S HU I S'l K-i H Mi l WS B 8 - - CINEMA OlD IEPER: MEISJES OP DE DOOL met Paul Henreid. Jason een psychiater, komt in een ver beteringsgesticht voor jonge meisjes te Elmview. om te trachten het grote aantal ■«isdadigsters te verminderen. Dokter Jason verneemt door de nieu welingen te ondervragen dat Loretta. de mooie blonde er heen gezonden werd voor diefstal, de uittartende Jackie en haar bedeesde vriendin Jane, omdat ze hun voedsel gestolen hadden, en de in een fantastische wereld wonende Dolores voor landloperij Dokter Jason ontdekt weldra dat zijn Een toneeltje uit Meisljes op de dool een dramatische Bint die de strijd weergeeft van een jonge dokter om in een gevangenis voor jonge meisjes rechtvaardigheid te doen heersen. CINEMA OUD IEPER DE STAD DER ZONDE met John Wayne- Op reis wordt John Reynolds verliefd op de bekoorlijke Julie Mirbeau. Ter be stemming aangekomen New Orleans verneemt John dat Julie de dochter is van Generaal Mirbeau. eigenaar van een speelhol Van haar kant ontdekt Julie, dat de jonge man afgevaardigd werd door een liga. geleid door Mevr. Brunot. om de speelholen der stad te doen verdwijnen. Blackie Williams, een handlanger van Mirbeau, is niet ongevoelig gebleven aan de gratie van het meisje, en stelt alles in het werk om hen te scheiden. Noch tans voert Julie. John mee naar de car navalviering. ten einde hem te bewijzen dat de belangrijkheid der hasard-spelen overdreven wordt. Een winner wordt door CufTy neergeschoten. Ondanks zijn liefde tot Julie, besluit John in te grijpen. Generaal Mirbeau heeft niet het flauw ste vermoeden, van de uitbreiding die deze onwettige instellingen genomen heb ben. de opbrengst ervan moet immers ge stort worden ten bate der goede werken van de stad. Wanneer hij het bedrog ontdekt en bestatigt dat Blackie zich op deze manier verrijkt, ontslaat hij hem. Deze laatste verzamelt zijn medeplichti gen. ten einde Mirbeau uit de weg te ruimen Haar vader gedood, beschuldigt Julie. John van deze moord en besluit de lei ding ter hand te nemen van de zaken van haar vader Maar zij is onwetend nopens de geweldplegingen die Blackie. Cuffy en hun medeplichtigen aanwenden. Dit besluit dwarsboomt ten zeerste John die er in slaagt zich meester te maken van documenten die het bewijs leveren dat de stadsoverheden. Blackie helpen. Dank hieraan, gelukt John erin de ganse bende en het jonge meisje te doen aan houden Maar Blackie slaat op de vlucht. Julie met zich voerend, die hij op een dijk achterlaat die komt door te breken. aanbevelingen slecht geïnterpreteerd wor den door de opzichter Mr Riggs en de be stuurster Mrs Beuhler. Dokter Jason vraagt uitleg en Mr Riggs nodigt hem uit. ofwel af te treden, ofwel zich naar de door hem gevestigde wetten te schikken. Door de sympathieke secretares Ruth Levering ondersteund, neemt Dokter Ja son het voornemen te blijven en te strij den Hun geluk komt wanneer zij ont dekken dat Mrs Beuhler een brandspuit gebruikt om een groep jonge meisjes te disciplineren, waartussen de vier meisjes die door de Dokter beschermd worden. Mr Riggs door een schandaal bedreigd, laat aan Dokter Jason alle vrijheid om de school te besturen. De jonge meisjes zijn zeer dankbaar voor het nieuwe regime, maar een onge lukkige frats veroorzaakt bij Mrs Beuhler een wrede handeling tegen Dolores. Het jong meisje pleegt zelfmoord en Mr Riggs profiteert van dit tragisch voorval om Dokter Jason en zijn systeem aan te val len. Loretta en Jackie vluchten. Wanneer de Staat een onderzoek in stelt. weigeren alle meisjes door Mr Riggs en Mrs Beuhler bedreigd, de slechte be handelingen te bekennen die ze moeten ondergaan. Wanneer Jackie en Loretta het resultaat van het onderzoek in de kranten lezen, keren ze terug naar het gesticht om tegen de opzichter te getui gen. Hun getuigenis, door deze van alle andere meisjes gesteund, heeft als resul taat de terugzending van de vroegere ad ministrateurs. Dokter Jason en Miss Le vering die nu zijn vrouw is, nemen het bestuur van het gesticht over. Hij verplicht de kapitein van een schip zee te kiezen Maar het schip moet stop pen en- de bemanning deelnemen aan de herstellingen van de dijk. Een gevecht is er het gevolg van. tijdens hetwelk Blackie verdrinkt. Al de verwikkelingen zijn uit de weg en John zal eindelijk met Julie kunnen huwen. dig maakt, wordt haar nadelig en kost 1 haar zoontje, de enige wezens die ze ooit haar de koninklijke gunst- Allen keren werkelijk heeft liefgehad, hebben haar haar de rug toe Zelfs Bruce Carlton en i verlaten. John Wavne beeldt in De stad der zonde een ambtenaar uit, die de speelholen bestrijdt en ten slotte in zijn opzet slaagt, na de vrouw, die hij bemint, voor zich gewonnen te hebben. CINEMA CAPITOLE: WANNEER DE STAD SLAAPT met Sterling Hayden, Louis Calhern en Jean Hagen. Doe Riedenschneider. specialist in ju- welendiefstallen. is zo pas uit de gevan genis vrij gekomen en beraamt een nieu we diefstal van een partij diamanten ter waarde van 1 millioen dollar. Een on eerlijk advokaat. Alonzo Emmerich, zal de nodige fondsen leveren, doch geruï neerd door de eisen van zijn vrouw en van zijn maitresse Angela onderhandelt hij met Cobb. een clandestien bookma ker. die eveneens zorgt voor de vereiste medeplichtigen, te weten Louis Ciavelli. specialist in het openen van brandkasten. Gust Minissi. die de wagen zal besturen, en Dix Handley. de man met de vuisten en de revolver. De inbraak mislukt bijna op het laat ste nippertje, doch de dieven slagen er in met de juwelen te verdwijnen. Cia velli. die door de nachtwaker dodelijk werd gekwetst, wordt medegenomen doch Louis Calhern en Marilyn Monroe in een toneeltje uit de gangsterfilm<i Wanneer de stad slaapt»- sterft in de armen van zijn vrouw. In tussen heeft Emmerich besloten Doe te verraden. Met de hulp van zijn privaat detective. Bob Brannon, zal de advokaat zich van de juwelen meester maken en dan met Angela vluchten. Doe weigert echter de juwelen af te geven. Tijdens de twist die volgt trekt Brannon zijn revolver, doch hij wordt door Handley neergeschoten, die evenwel zelf gekwetst wordt. Emmerich krijgt een kans om zijn verraad goed te maken door te onder handelen met de maatschappij, die de juwelen verzekerde. De politie is hem echter op het spoor en hij pleegt zelf moord wanneer hij in het nauw wordt gedreven. Cobb. die wordt aangehouden, verklikt Gus Minissi. Alleen Doe en Handley ne men de vlucht. Doe wordt echter aan gehouden terwijl Handley tenslotte de hoeve zijner jeugd bereikt, doch door overtollig bloedverlies in elkaar stort en sterft. CINEMA CAPITOLE: AMBER met Linda Darnell en Cornel Wilde. Amber St Clare is een vondelinge, op harde wijze door haar pleegouders in een klein Engels dorp grootgebracht. Amber is waarschijnlijk van zeer goeden bloede en groeit op als een jong meisje, ten volle van haar bekoring bewust en vastbesloten die te benutten om het weelderige leven te kunnen leiden waar ze altijd van heeft gedroomd. Zij weigert dus de bruidegom die haar pleegouders haar willen opdrin gen en verlaat hun woning. In de her berg waar ze haar diensten heeft aan geboden. ontmoet ze Bruce Carlton tn wordt op hem verliefd. Zij begeeft zich naar Londen waar zij een losbandig le ven leidt en sluit vriendschap met Black Jack Mallard, een struikrover die haar uit de gevangenis haalt waar ze wegens schulden was opgesloten. Amber ontmoet dan Kapitein Morgan welke gedood wordt in een tweegevecht met Bruce Carlton. Daarna huwt ze Graaf Radclifïe doch ontmoet opnieuw Bruce Carlton en redt hem van de pest. Amber ontsnapt ter nauwernood aan de grote brand die Lon den in 1666 teisterde en wordt, kort na dien. de vriendin van Koning Karei II. Dit wordt het hoogtepunt van haar faam want een intrige waaraan ze zich schul- Hct tweegevecht uit Amberde film die gedraaid werd naar de wereldberoemde roman van Kathleen Winsor. CINEMA COLISEUM: T GAAT ER STUIVEN met Double Patte en Patachon. Pat en Patachon maken een uitstapje op de bevroren zee met een bootje voor zien van schaatsen. Zij raken echter de goede richting kwijt en belanden op een eiland, bedekt met ijs. Nadat ze de strijd hebben moeten aan binden tegen enkele zeemonsters, worden ze opgepikt door een boo* De boot gaat naar Bilbao om er een meisje te halen Dank zij onze twee hel den, wordt het meisje gered uit haar ge vangenschap Tijdens de terugreis laten ze aan ieder een geloven dat Pat een geweldige bokser is, vooral wanneer hij kwaad wordt en dat men hem de bijnaam van de doder gegeven heeft. In de eerste aanleghaven wordt juist een prachtige bokskamp gegeven. 5.000 fr. zijn uitgeloofd voor degene die de kam pioen kan kloppen. Men kan Pat overtuigen de kans te wagen. Hij aanvaardt en treedt als over winnaar uit het strijdperk. Dank zij de premie kan hij de hand vragen van het jonge meisje- En ze huw den, waren gelukkig en hadden veel kin deren... Double Patte en Patachon, het onafscheidbaar koppel, dat eertijds bomvolle zalen lokte en een uitstekende remedie was tegen alle zwartgalligheid CINEMA COLISEUM: SPIONNAGE TE NEW-YORK met Alan Baxter, Virginia Gilmore en Richard Kollmar. Phil Sparr, een cameraman, wiens spe cialiteit het is actualiteiten op straat op te nemen, ziet zijn film bedorven doordat een man, gekend als Martin Beaumont per ongeluk de camera voorbijgaat. Terug in zijn bureel, draait Phil, in ge zelschap van zijn assistent en zijn baas. de film af en ontdekt dat Beaumont nie mand anders is dan Martin Beaumen, een nazileider die zich schuil houdt te New- York. De bende van Beaumont zoekt met alle middelen de film in handen te krijgen, daar ze bang zijn dat de aanwezigheid van Martin Beaumont bekend zou wor den. Phil wordt opgebeld door een detectief Moriarity. die hem zegt enkele inlichtin gen te hebben aangaande Beaumont, en neemt afspraak met hem vóór het gebouw. Dit blijkt echter een list te zijn. want de detectief is de nazi Joe Gibbons. Phil wordt gedwongen met hem mee te gaan. Hij ontsnapt echter door een list op de overzetboot die New-York met Long Island verbindt Terug thuis ontmoet hij Peggy Lake. een zogenaamde verslaggeefster. Phil leidt Peggy naar huis. maar wordt na een he vige strijd door de bende van Beaumont overweldigd, en mee naar hun schuil plaats genomen, waar hij verneemt dat Peggy. Beaumont's verloofde is. Laat in de nacht verschijnt Peggy en wil Phil van haar oprechtheid overtuigen door hem vrij te laten, maar ze wordt door Gibbons ontdekt. Beaumont die het land gaat verlaten komt binnen, slaat Gibbons neer en neemt Phil mee als gijzelaar. Hij wordt ver volgd door Gibbons en Peggy, die de po litie verwittigd heeft dat de ex-nazi zich naar de watervliegtuigbasis haast. Gans de politie komt samen aan de haven Gibbons en Beaumont worden ge dood in een gevecht. Phil dankt Peggy, maar deze wordt aan gehouden. wegens hulp aan de vijand. Een toneeltje uit de film Spionnage te New-York waarin de strijd wordt uitgebeeld met een groep nazi's in de Verenigde Staten, die dank zij een filmreporter tot een goed einde wordt gebracht.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8