FILMWERELD i Drukkerij DUMORTIER De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER, 34 Boterstraat, leper UIT DE PROGRAMMA'S Congresmedaille waarop hij zeer fier is. Hij is echter al spoedig ontgoocheld wanneer de schapenfokkers die op zoek zijn achter weigronden besluiten zijn grond t Sweet Meadows Valleyte ver- delen- Lance raadpleegt Miss Orrie Masters, een jonge advokate. Deze besluit Lance tegen het hem dreigende gevaar te ver dedigen. Zij beseft weldra, dat zij on machtig staat en niets voor haar klant kan doen. daar de Amerikaanse wet de Indianen niet als staatsburgers erkent. Bijgevolg kunnen zij ook geen aanspraak maken op het bezit van gronden en heb ben de blanken het recht zich te vestigen waar zij het goedvinden. Lance, die zich rekenschap geeft, dat hij ondanks de diensten welke hij aan de Amerikaanse Natie bewees, wettelijk geen recht heeft op de gronden zijner voorvaderen besluit zijn erfgoed met ge weld te verdedigen. Wanneer de schapenfokkers hun dieren naar Sweet Meadows Valley drijven zijn Lance Poole en een twintigtal andere In dianen gereed om de indringers tegen te houden. Door een plotselinge aanval ja gen zij de veefokkers op de vlucht. Orrie Masters, die weet, dat Lance de strijd tot het uiterste zal voortzetten en dat hij geen enkele kans heeft het er le vend af te brengen telegrafeert om een afdeling bereden troepen, die de Indiaan tot een capitulatie moet dwingen. Nog vóór de afdeling ter plaatse komt bele geren de veefokkers Lance en zijn ge zellen in hun ranch. De Indianen bezwij ken voor de overmacht en worden ge dood. Wanneer de troepen arriveren geeft Lance. die dodelijk gekwetst werd zich zonder tegenstand over. Gekleed in zijn uniform van Amerikaans sergeant waarop de Congresmedaille schittert groet hij de kapitein die de afdeling ruiterij beveelt. Na deze groet stort hij in el kaar en sterft aan de voeten van Lorrie Masters, die wanhopig de man wilde red den. die ze liefhad CINEMA OUD IEFER VROUWEN IN DE NACHT met Tal.i Birell, William Henry en Virginia Christine. We bevinden ons in een Duitse officie- renclub te Shanghai, juist voor de val der Japanners. Een groep gevangen vrouwen van alle nationaliteiten worden voor Kolonel von Meyer gebracht, en worden onder toe zicht van Frau Thaler geplaatst. Elke vrouw moet haar keuze doende Duit sers en Japanners vermakenof ster ven. Li-Ling. een Chinese brengt de vrou- \vtv»\ wen aan het verstand dat ze een grote hulp kunnen zijn, om herrie te stichten tussen de Duitsers en de Japanners. Twee vrouwenYvette en Maya worden ver dacht. verkliksters te zijn. Maar dan komt het toppunt. De Ma joor von Arnheim wordt door de Japan ners ontmaskerd. De waarheid is. dat hij Philip Adam heet. en Amerikaan is. Frau Thaler wordt in een gevecht met de meisjes gedood en Yvette zal haar leven offeren om de meisjes te redden door een dodelijk gevecht aan te gaan met Maya. Samen met de Nazi's en de Japs vliegen ze de lucht In. De meisjes zullen in veiligheid ge bracht worden. CINEMA CAPITOLE DE ZUCHT NAAR HET LEVEN met Georges Marrhal. Dany Robin en Andrée Clément. Romain Broussolles. een Franse land bouwer. heeft zich met zijn twee doch ters Alise en Julie in Algerië gevestigd, waar hij dertig hectaren grond gekocht heeft. Hun eerste kennismaking met de ge kochte grond is een ontgoocheling, doch dank zij Bouvard. een gedemobiliseerde sergeant van de zouaven. die hen helpt, slaan ze moedig de hand aan het werk. Bouvard heeft hen aangeraden wijn- velden aan te leggen, omdat hij over tuigd is. dat de grond ervoor geschikt is. Weldra huwt hij Alise. omdat ze de oud ste is. Want tenslotte is Julie bijna nog een kind. De waternood houdt vreselijk thuis in de velden en Bouvard vraagt zich af hoe de druiven het ooit zullen uithouden Doch een bron wordt ontdekt en de hoop her leeft opnieuw. Stilaan komt de hoeve in orde. Bou vard rekent thans op een zoon. want Alise is zwanger. Een ongeval zal echter deze hoop vernietigen. De blikken van Bouvard blijven van langs om meer op Julie gericht. Deze ont vlucht meer en meer de hoeve. En op een avond, tijdens een geweldig onwe- der. bekennen ze elkaar hun liefde. Van dan af is de verstandhouding op de hoeve uiterst pijnlijk. Julie vlucht daarop naar Oran en Bouvard volgt haar. Een nieuwe gesel komt de hoeve tref fen. De cholera is in de streek uitge broken en de oude Broussolles is stervend Hij rekent op zijn schoonzoon om de rijpe druiven te plukken, waarvoor ze zoveel geofferd hebben. Alise zal zich vernederen en zij gaat haar echtgenoot te Oran opzoeken. Bou vard kan aan deze wekroep niet weer staan de wijnoogst wacht Op zijn beurt wordt hij door de vrese lijke ziekte aangetast, doch zijn hardnek kigheid haalt de bovenhand, immers de hoeve heeft hem nodig. Wanneer de oogst gedaan is, vertrekt Bouvard opnieuw naar Oran. om er de wijn te verkopenzegt hij tot Alise. Julie heeft inmiddels nagedachtzij weet dat Bouvard bij haar nooit volledig gelukkig zal zijn. Ik ga trouwenzegt ze hem. Ontmoedigd, doch bewust van zijn plicht, keert hij naar de hoeve terug. - - -r _i— 2aa Een der mooie vergezichten uit de Fran se filmDe zucövt naar het leTen >u CINEMA COLISEUM: ROODHUIDEN TERREUR met Bill Elliott. CINEMA OUD IEPER VERDACHT ALIBI met Sidney Toler, Montan Moreland en Benson Fong. Thomas Harley. de vader van June Harley is aangehouden onder de betich ting van moord, en zal weldra terechtge steld worden. Het jong meisje is over tuigd dat haar vader onschuldig is en vraagt aan Charlie Chan om een nieuw onderzoek in te stellen. Harley werd schuldig bevonden door het vaststellen van zijn vingerafdrukken op de plaats der misdaad. Chan begint zijn onderzoek in het hoteL van Harley. en ondervraagt achtereenvolgensMrs Foos. sociale assistentemiss Petrie, dac- tylo Pohnson. boekhouder Danvers wel ke traangas aan de banken verkoopt, en Emily Evans, revuedanseres. Daarna begeeft hij zich naar de gevan genis in gezelschap van zijn zoon Tom en zijp zwarte chauffeur. Onderweg wordt er op hen geschoten, en Chan besluit da» sommige personen welke hij zoéven ondervraagd heeft het onderzoek willen beletten. Hij zal dan trachten te bewijzen dat Harley niet alleen vals beschuldigd is. maar dat verschillende personen aange houden werden als slachtoffer van een benenaige vingerafdrukvervalser. Na een bergplaats ontdekt te hebben waar gum- mihandschocnen met valse vingerafdruk ken vervaardigd werden, zal hij spoedig de ware schuldige Kenzie. aanhouden. Grote keus van spijskaarten. Rouwbrieven en rouwgedacbteniasen worden in minimum - tijd geleverd door de J S4, Bo terstraat IEPER Verzorgde uitvoering van geboorte- en huwelijksaankondigingen. Een klein dorp in Zuid-West Amerika, Steward Post. was het toneel van een hardnekkige strijd tussen Kid Carson, moedig en rechtvaardig pionier, en het hoofd ener bende genaamd c le Balafré Na de aanhouding van deze laatste, maakte de streek die eindelijk vrij was vooruitgang. Maar opnieuw werd de streek geplunderd door gemaskerde schurken, gekleed met zwart zijden jurken, wat hun de naam geeft van De Zwarte Ridders De Indienen die tot dan toe vreedzaam waren, worden medegelokt in de strijd, aan de zijde van de Zwarte Ridders en vallen dagelijks de vervoermiddelen aan. Het meeste deel der Indiaanse volks stammen gevlijd door- de heldendaden van c Drakehet hoofd der Zwarte Riddersdie niemand anders is dan de gewezen luitenant van c le balafréla ten zich in de opstand mede lokken. Kid Carson geholpen door luitenant Brent van het Amerikaans leger, heeft tegelijkertijd de Gouverneur van de pro vincie Santa Fé aan zijn zijde, s Gon zales en zijn dochter Carmélita 1. Deze laatste wordt gevangen genomen door de Zwarte Ridders Kid Carson strijdt met geestdrift en volharding. Het hoofd van een Indiaanse stam eindigt met op te mer ken langs welke kant. het recht en de eerlijkheid gelegen is. en zal al zijn hulp aan Kid Carson verlenen. Grote gevech ten hebben plaats, waar de hardnekkig heid der blanken op harde proef gesteld wordt- De verzendingen worden geplunderd en verbrand door de Zwarte Ridders Kid Carson zoekt de weg te vinden die hem naar de schuilhoek der plunderaars zal leiden, maar het land is oneindig groot en de schurken verdedigen zich met hardnekkigheid Niet een bemiddeling is hun mogelijk, langs de ene kant de rijk dom. langs de andere kant de galg. Alle middelen zijn goed om te gelukken. Het leven der Indianen telt niet veel voor hen en ze laten ze zonder medelijden vermoorden. O HET YPERSCH NIEUWS» Biz. 8 28-7-1951 CINEMA CAPITOLE DE DOVELSPAS met Robert Taylor, Louis Calhern en Paula Raymond. zijde der Roodhuiden Kid Carson zal naar andere streken ver trekken daar hij het gevaarlijk leven ver kiest van soldaat en moedig pionier., dan de rust. die hij zou kunnen vinden hebben bij Carmélita. De roodhuiden vechten tegen de blanken voor hun rechten, maar zullen in een rechtvaardige strijd ten onder gaan. Dit is het thema van De Duivelspas waarin Robert Taylor de hoofdfiguur uitbeeldt- Het doel van Kid Carson zal nochtans de bovenhand halen en de t Zwarte Ridders zullen door geheel het land ver volgd worden Deze strijd zal beslissend zijn en Zuid-West Amerika zal eindelijk mogen in vrede leven en werken aan de CINEMA OUD IEPER: DE DOCHTER VAN RAMONA met Philips Reed en Martha Vickers- Lolita Moreno verlaat de missie van San Juan Capistiano. waar ze werd groot gebracht Een mysterie omhult haar ge boorte en haar familie. Ze vertrekt naar de Indiaanse Reser vatie in Arizona om er te onderwijzen. Daar ontmoet ze Navo White Eagle die juist terugkomt van Carlisle. Navo wil de Reservatie terug doen bloeien, door bevloeiing en door beplanting. Navo bereikt zijn doel en de Reservatie bloeit terug, tot hij op een dag ontdekt dat het land zeer veel koper bevat- Hij wil dit ten nutte van de Indianen brengen, maar Connors, de blanke In diaanse agent, tracht het koper le stelen. O-n Navo kwijt te geraken doodt Con nors een Indiaan en schuift de schuld op Navo. Uit de stam verjaagd, vraagt Navo om de vuurproef te ondergaan en zo kan hij zich verrechtvaardigen Lolita, die de waarheid vermoedt, laat Connors aanhouden. Deze wordt schul dig bevonden en ter dood veroordeeld. Lolita die vernomen heeft dat zij de dochter L van de legendarische Ramona. huwt Navo. die Indiaans agent wordt. Lance Poole, een jong Indiaan, die tij dens de Secessie-oorlog in de rangen der Noordelijken streed keert terug in de overtuiging, dat blanken en Indianen op vredelievende wijze naast elkaar kunnen leven Op het slagveld verwierf hij de

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8