FILMWERELD RIChamJÖDD OLfC KOCHmt t.makamqva mmwakoy UIT DE PROGRAMMA'S Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier P4RLAHT FRANCAIS - i, HET YPEBSCH NKDICS - Parker nemen Laurel en Hardy evenwel op. in de nieuw gevormde afdeling der passieve verdediging bij luchtaanvallen J -P Norton, de plaatselijke bankier, en zijn echtgenote Millicent. moeten echter maar weinig weten van Laurel en Hardy Eustace Middling en Joe Bledsoe, twee weinig kiese handelslieden, lopen ook niet heel hoog op met Laurel en Hardy Dan Madison beveelt een proefalarm. Dit zal. voor de leden van de passieve verdediging, een gelegenheid zijn om hun opleiding. eerste hulp bij luchtaanval len in de praktijk te zetten Laurel en Hardy moeten de gekwetsten bin nenbrengen. de wonden verbinden en er over waken, dat alle licht gedoofd is. In de verwarring pakken zij bankier Norton beet als hun slachtoffer, dat zodanig wordt toegetakeld, dat men tenslotte van een werkelijke gekwetste kan spreken. Tij dens een tocht door de stad ontdekken zij dat Bledsoe zijn licht niet afschermde. Bledsoe is koppig, en wanneer Laurel en I'ardy hem er op wijzen, dat hij zijn huis moet verduisteren, worden zij door Bledsoe, met een fles whisky, neergeslagen. "Wanneer het tweetal aldus wordt gevon den. met de lege fles naast zich. maakt Norton van de gelegenheid gebruik om hen wegens dronkenschap te doen ont slaan De waarheid zal nochtans aan het licht komen, tijdens liichtaanvalmanoeuvers die gehouden worden voor majoor Scan- Ion. staatsbevelhebber over de organisa ties der passieve luchtverdediging. Nor ton. die met de majoor samenwerkt, moet op een bepaald ogenblik, vanuit zijn bank. het alarmsignaal in werking stellen. Op dit moment luisteren Laurel en Hardy een gesprek af tussen Middling en een vreemdeling waaruit blijkt, dat zij een aanslag op de aluminiumfabriek bera men. Dank zij de tussenkomst van Laurel en Hardy zullen de twee spioenen ont maskerd worden op het ogenblik van de aanslag Laurel en Hardy zijn nu de hel den van. de stad LUCHTALARM met Stan Laurel en Oliver Hardy. De firma Laurel en Hardy had met allerlei tegenslagen af te rekenen, zoda nig. dat zij bankroet is wanneer de oorlog uitbreekt. Laurel en Hardy sluiten hun magazijn en laten op de deur een briefje voor hun schuldeisers Zij willen zich als vrijwilligers bij het leger aanmelden, doch er wordt geen enkele dienst gevon den. die hun talenten kan gebruiken. Dan Madison, uitgever van het locale blad. zijn verloofde en reporter Peggy CINEMA CAPITOLE. HET ONSTUIMIGE HART met Ronald Reagan, Patricia Neal en Richard Todd. Tijdens de laatste maanden van de strijd in de Stille Oceaan ergens in de Birmaanse wildernis, wordt korporaal Lachie. een Schot, zwaar gewond. Overgebracht naar 't hospitaal wordt hij zeer vlug geopereerd De operatie slaagt, doch onder zijn bedriegende her stelling is de ongelukkige Lachie een do de met uitstel. Lachie Kan niet herstel len Kolonel Dunn heeft zijn toekomstige kamergenoten bijeengeroepen om hen te verzoeken door hun vriendschap de laat ste dagen van de Schot te verzachten. Margaret, een zeer toegewijde verpleeg ster. wordt eveneens van het geheim op de hoogte gebracht, van bij de aankomst van de jonge man tracht iedereen hem aangenaam te zijn Doch. alleen hebbende geleefd, zonder ouders, zonder vrienden, verbitterd door de lijdensdagen die hij komt te kennen verstoot Lachie alle hulp van zijn vrien den om aan niemand iets willen verschul digd te zijn. De andere gekwetsten ko men zowat van alle kantenYank is een Amerikaan Digger een Australiërer is ook nog de Nieuw-Zeelander Kiwi de a cockney Tommy en een Afrikaanse ne ger die alleen zijn naam kan zeggen Blossom. Lachie houdt zich terzijde doch zijn gezellen en ook Margaret, raden al de verbittering, al het lijden die er onder die ongerechtvaardigde wrok schuilen Verschillende malen trachten zij de Schot van hun vriendschap te overtuigen, lang zamerhand begint Lachie met de andere soldaten te verbroederen Dan spant Mar garet zich in hem de vriendschap van deze die hem omringen te doen begrij pen alsook de manier waarop ze te be antwoorden weldra raakt de jonge man verliefd op haar. Zijn tragisch lot ken nend durft de verpleegster niet weige ren wanneer Lachie haar ten huwelijk vraagt. Doch de hogere officieren achten het nodig dat de waarheid aan de ongeluk kige zou bekend gemaakt worden La chie begrijpt onmiddellijk dat zijn vrien den alleen goed waren voor hem uit me delijden omdat hij ging sterven... Margaret deed alsof zij zijn gevoelens beantwoordde voor dezelfde reden, doch door verbittering overmand verwijt La chie hen met woede wat hij voor kome- Hollywood's jongste ontdekking.. o - in een ontroe rend en menselijk verhaal die iede- reen's hart zal veroveren CINEMA OCD IK PEK JONGE HELDEN met Oleg Kochevoï. T. Makarova en V. Mohriakov. De Nazi's overrompelen het onmetelijke Rusland. Zegevierend voltrekken zij hun Blitzkrieg Zo komen zij in het kolenbek ken san de Don. in een dorp san mijn werkers. Krasnodor genaamd. De bevolking heeft allerlei brutaliteiten te doorstaan van de overweldiger Maar stilaan komt er weerstand waar de Duit sers heel wat miserie zullen aan beleven. Jonge jongens en meisjes vormen een weerstandskomiteit en onderwerpen zich aan een strenge tucht om de vijand met alle middelen te kunnen bestrijden. Deze jonge mensen zullen zich ontpop pen als echte Jonge Helden waarvoor gans de wereld in bewondering zal staan. Onze Jonge Heldendeinzen voor niets terug en plegen sensatiewekkende sabotagedaden. Zelfs treinen met troepten worden de lucht ingeblazen. Wanneer de Nazi's de mijnwerkers le vend begraven zweren alle Jonge Hel den» deze te wreken en mede te strijden tot de overweldiger wordt verslagen. «Bloed voor bloed, dode voor dode» zo klinkt hun ordewoord. De werking der Jonge Heldenver- Wekt bij de bezetter de grootste schrik en woede en alle middelen worden in 't werk gesteld om hen uit te roeien. Ongelukkiglijk is er een lafaard, een verraderVele der Jonge Helden wor den aangehouden en gefolterd. In een diep ontroerend onvergetelijk Op dit ogenblik krijgen de Duitsers tafereel, worden zij naar de koolmijn ge- hun grote nederlaag: «Stalingrad» Wan. sleept en van het leven beroofd Held- neer de Nazi's worden verdreven zal een haftig. zonder angst, gaan zij de dood verdiende hulde worden gebracht aan de tegemoet Jonge Helden». CINEMA COLISEUM die neemt, voor medelijden waar hij ten waarom een man verkiest alleen te ster- gene prijze wil van weten... j ven. veracht door diegene die zijn vrien- Een laatste maal vóór hun vertrek wil- den wilden zijn Deze oprechte uitlating len de vrienden zich nog eens samen met doet eindelijk aan Lachie zijn vergissing Margaret laten fotograferen. Yank vraagt inzien. Hij stort ineen snikkend als een nog aan Lachie zich bij hen te voegen, kind en voegt zich bij de groep van die doch de Schot maakt zijn zak klaar zon- mannen die samen streden en die morgen der te antwoorden. Zijn geduld verliezend j door het leven en de dood voor eeuwig zegt Yank hem dat hij nooit zal begrijp>en I zullen gescheiden zijn... Zijn opzoekingen brengen hem tot in. een goudmijn Hier ontstaat een gevecht tussen Chan en de bandieten. Hij ontdekt de ware schuldige, een ze kere Driscoll. die echter niet alleen werkt, maar geholpen wordt door een zieken verpleegster Térésa Driscoll liet zich doorgaan als Manning. die het slachtoffer was van een mijninstortlng. Charlie Chan triomfeert over de ban dieten en kan aldus verdere ongelukken voorkomen. Richard Todd en Patricia X'cal ïri een dramatische scène uit Het onstuimige hart een ontroerende en menselijke film, waarin ze al bun talent hebben gelegd- (Vervolg-Filmwereld volgende blz.) oorlogspad gaan, tegen de telegraafmaat- --chappij gaan Edaie en zijn twee vrien den aan het werk Ze slaan bun hoofdkwartier op in de ranch van een weduwe, met twee mooie dochtersFlorabelle en Molly en een zoon Skinr.yj Tal van avonturen volgen wanneer de bende van Dawson hen tracht te over valler. Eddie slaagt er in een p>aar moor denaars in de gevangenis op te sluiten, maar Dawson bevrijdt hen Hierop volgt een hardnekkig gevecht, en met de hulp van de Rangers, zal Eddie de slag winnen De bende van Dawson wordt opgeslo ten en .de mannen kunnen rustig de tele- gBEfische lijn voortleggen. CINEMA OUD IEPER CHARLIE CHAN IN TEXAS met Roland Winters. In een Chinese wijk wordt Manning aangevallen De kogel voor hem bestemd, bereikt zijn doel niet. Charlie Chan de grote detectief. wordt ter hulp geroepen. Samen met zijn zoon Tommy en zijn chauffeur Birmingham, komt hij toe op ranch Lanzy Y. om het mysterie op te helderen. CINEMA OUD IEPER; WILDWEST met Eddie Dean. Aan BiU Butler, die een telegraaflijn aanlegt in het Wasten, worden gewapjen- de soldaten geweigerd om de lijn te be schermen, Daarom neemt hij drie cow boys in dienstEddie. Stormy en Soapy Dpjake Dawson, de grote baas en schurk yan het stadje Preston, verklaart de oor log aan de telegraafmaatschappij. omdat bij vreest dat de vooruitgang zijn on wettelijke macht zal breken Zijn handlangers doden dan ook In diaanse buffels om de Indianen in oproer tp brengen Wanneer de Indianen op het - -i0

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 7