FILM WER E L D UIT DE PROGRAMMA'S 2 Drukkerij DUMORTIER Leest en verspreidt «HET YPERSCH NIEUWS HET YPKKSCH NIEUWS Biz 8 22-9-1951 CINEMA OUD IEP ER MIJN GELIEFDE COW-BOY «net Irène Donne en Fred Mac.Murray. De aantrekkelijke Kay Kingsley. een zeer gevraagde componiste woont mei en kele vrienden een liefdadigheidsrodeo bij te New-York De menigte stelt zoveel be lang. wellicht meer. in haar als in de cow boys. Weldra wordt de vertoning stopgezet om, op aandringen van het publiek, de jonge vrouw één van haar laatste sukses- liedjes te horen zingen. De bekoorlijkheid van Kay maakt een diepe indruk op Chris Heyward. één -.an de rodeovedetten, en de jonge man zegt aan zijn vriend Orvie dat hij geen rust zal vinden alvorens kennis gemaakt te hebben met de zangeres. Niettegenstaande zijn enorm gewicht en vadsig uitzicht is Orvie een fijne mensen kenner. Zonder moeite lukt hij er in een afspraak van de jonge vrouw te bekomen voor zijn vriend. De twee jonge lieden maken kennis en zijn onmiddellijk inge nomen met elkaar. Chris en Kay trou wen en vertrekken samen naar de ranch in het Westen. De vrienden van Kay zijn teleurgesteld, doch één punt is zeker voor henhet huwelijk zal geen zes maand duren. Weldra ondervindt Kay dat de ranch van Chris precies geen aardsparadijs is, en zelfs geen goede zaak. De uitbating er van laat veel te wensen en is slechts mogelijk voor zoverre zij water bekomen van een zekere Mears. Heel de handarbeid bestaat uit de twee dochtertjes van Chris. Tina en Nan. Pokey, een Indiaanse. Orvie en Al. Al hun tegenspoed belet het jonge paar niet in de beste verstandhouding te leven Chris heeft werkelijk een engelengeduld. Hij is al kalmte en verdraagzaamheid en op het gepaste ogenblik weet hij telkens zijn vrouw aan te moedigen, wanneer zij begint te wanhopen. Zekere dag worden de beproevingen harder Kay krijgt bezoek van een New- Yorkse vriend. Jed Fleet, die haar heel handig al de aantrekkelijkheden van haar vroeger stadsleven weet voor te schotelen. Hij herinnert haar aan haar mooi en ge zellig appartement en raadt haar aan te rug te keren. Kay twijfelt- Een nieuwe verwikkeling doet zich voor op het onverwachts. Na enige twisten met Mears. de buurman, die weigert de rech ten van Chris om water te komen halen op zijn gronden te erkennen, schiet Kay toevallig de prijsstier van Mears neer. Chris doet heftige verwijten aan zijn vrouw deze keer is ze werkelijk alle grenzen te buiten gegaanzij hebben een heftige ruzie en scheiden. Kay keert terug naar New-York met Jed Fleet. Wanneer zij naar het station gaan ont moeten zij Mears en spreken met hem, zon der wrok. Verwikkelingen doen zich voor en. met behulp van een familie toeristen, brengt Kay Mears in een zo netelige po sitie dat hij nog slechts één uitweg kan vindenofficieel toelating geven aan Chris om zich van water te voorzien op zijn gronden. Terug in New-York vindt Kay niet het minste genoegen in haar vroeger leven. Zij heeft geen lust meer om te compone ren. Zij denkt steeds weer aan Chris, waarvan zij steeds veel houdt. Of zij ook haar best doet. zij komt er niet toe de kin deren. noch het Westen, noch de ranch te vergeten. Doch op zekere dag wordt er aan haar deur geklopt. Zij doet open. Voor haar staan Chris. Orvie. Tina en Nan. Zij komen haar halen. Geen ogenblik aarzelt zij. en samen gaan ze terug naar de ranch verdedigingswijze te veranderen en niet- schuldig te pleiten om reden van geeste lijke zwakheid. Het meisje aanvaardt en. al deze gebeurtenissen haar geest ver stoord hebbende wordt zij in een gesticht opgesloten. Stellig overtuigd van Ellen's onschuld zet David zijn onderzoek voort. Hij vindt de zeeschelp waarvan Ellen gesproken heeft weer en stelt ook vast dat de boot Noosnow op de door Ellen aangeduide plaats ligt. Hij komt er toe Leah te doen bekennen dat zij gelogen heeft Hij ge lukt er nochtans niet in meer inlichtingen van het meisje te bekomenzij wordt vermoord door Smith, de man die het schandaal verwekte op de huwelijksplech tigheid. David achtervolgt de moordenaar maar deze komt om in een ongeval na be kend te hebben dat Randall een beroeps afperser is. David begrijpt dat Ellen hei slachtoffer is van een helse opzet- Hij vindt haar te rug bij haar thuis waar ze naar toe gevlucht na ontsnapt te zijn uit het ge sticht Weldra ontdekt David dat de ver antwoordelijke Gregory Kent is, die heel deze zaak heeft op touw gezet uit haat tegen Ellen's vader. Wanneer de ongelukkige geen uitweg meer ziet bekent hij Randall te hebben vermoord en komt op zijn beurt om het leven. Ellen en David kunnen eindelijk in het huwelijk treden. Wegens haar onhandigheid heeft Irène Dunne de prijsstier van hun buurman gedood. Dit doet de twist hoog oplaaien en verwekt een breuk met Haar geliefde cow-boy de sympathieke Fred McMurray. CINEMA OUD IEPER: GEHEIME WOEDE met Claudette Colbert en Robert Ryan. Na een korte verloving treden Ellen Ewing. een talentvolle pianiste, en David Mac Lean, een bouwkundige, in het hu welijk. Deze plechtigheid wordt bijge woond door prokureur Eric Lowell. El len's vroegere aanbidder, haar voogd, ad- vokaat Gregory Kent en haar schatrijke tante Clara. Op het ogenblik dat de priester hun hu welijk wil inzegenen wordt de plechtig heid onderbroken. Een vreemdeling, die zich tussen de genodigden bevindt, ver klaart dat het huwelijk niet voltrokken kan worden vermits Ellen reeds trouwde, en wel de 21e Maart, met een zekere Lu- cian Randall in een nabije stad. Dit ge zegd hebbende verlaat de vreemdeling het huis. Ellen loochent, doch Lowell neemt in lichtingen per telefoon en verneemt dat de vreemdeling waarheid heeft gespro ken. De twee verloofden begeven zich onmiddellijk naar de nabije stad. waar zij tot hun ontsteltenis vaststellen dat El len inderdaad getrouwd is. Haar hand tekening bevindt zich niet alleen in het huwelijksregister, maar zij wordt ten stel ligste herkend door de vrederechter en door Leah, een hotelmeisje. Al deze bewijzen verwarren Ellen. Ze verklaart dat er hier een verschrikkelijke vergissing moet begaan zijn doch is ver plicht te bekennen dat zij op 21 Maart in deze stad vertoefde- Doch. haar herinne ringen zijn niet duidelijk, zegt ze. Al wat ze zich herinnert is dat zij die dag een grote zeeschelp heeft gevonden en een boot Noosnow geheten, heeft gezien. Ellen begint aan zich zelf te twijfelen en vraagt David de zaken in het klare te trekken. Deze stemt er in toe en slaagt er in Randall terug te vinden. Wanneer deze man Ellen ziet herkent hij in haar de vrouw met dewelke hij in het huwelijk trad. David laat het paar alleen, doch wanneer hij terugkomt vindt hij Randall neergeschoten en het wapen ligt aan de voeten van Ellen. De jonge vrouw wordt aangehouden voor moord. De beschuldiging wordt zo danig bezwarend voor Ellen dat Gregory Kent er toe komt haar te overtuigen van CINEMA CAPITOLE PIGALLE ST GERMAIN DES PRES met Henri Genes en Jacques Helian en zijn orkest. Bij de Place Pigalle te Montmartre speelt Jacques Helian met zijn orkest in de Tambourin Er is echter weinig be langstelling. omdat de directeur Mr Jo- slechts weinig publiciteit maakt, daar de bar alleen dient om zijn verdachte zaak jes te verbergen. Sedert weken werden de muzikanten niet betaald en Jacques Helian dreigt de zaak te zullen verlaten. Hij wordt dan toch betaald, doch op straat wordt hij Jacques Helian en zijn orkest brengen spanning, vreugde en rythme, echt op zijn Frans, in de film Pigalle St Germain des Prés door twee kerels overvallen en van het geld beroofd. Hij dient dan ook klacht in bij de politie. Wanneer het orkest de zaak verlaat, gaan Gustave, de barman en Paquerette. de bloemenverkoopster met hen mee. De oom van Gustave heeft een kleine drankgelegenheid te St Germain des Prés en daar nemen ze hun intrek. De zaken gaan goed en aangelokt door dit succes trachten Mr Jo en zijn bende er hun slag te slaan. Doch het is een mislukking en wanneer de politie opdaagt, wordt ie dereen opgeleid. Inspecteur Martin heeft geen moeite om te bewijzen dat Mr Jo deel uitmaakt van een geordende bende, doch hij houdt ook Paquerette gevangen als de geheim zinnige vrouw waarvan men spreekt en die in werkelijkheid de chefzou zijn. Intussen betreuren Jacques Helian en zijn mannen het sluiten van de kroeg, totdat Mr Goldy, een impressario opdaagt die hen aanwerft voor de hoogste kroeg van de wereld, boven op de Eifeltoren. Bij zijn pogingen om Paquerette's on schuld te bewijzen, wordt Jacques Helian met de dood bedreigd. De eerste avond van hun optreden, dank zij een muzikale handigheid kan het or kest echter de ware chef van de bende doen aanhouden, wat tot gevolg heeft dat een Amerikaanse impressario. die toevallig aanwezig was en het ganse ge val als een welgelukte attractie beschouwt, hen aanwerft voor Amerika. CINEMA CAPITOLE HET EINDE VAN HET AVONTUUR met John Wayne. De kapitein Abner Drew was al een oude zeewolf toen hij een heel jong meisje huwde Deze stierf en laat aan Abner de zorg hun dochter Janet groot te bren gen. Gedurende zijn verschillende reizen, nam de kapitein altijd zijn dochter mee aan boord van zijn walvissloep, de Mary Drew die heden kruist in de Zuidelijke Zeeën op zoek naar een walvis. Op zekere avond, op de hoogte van een eiland, schuilt Duke Slade aan boord van de sloep om aan de woede van de in boorlingen te ontsnappen omdat hij parels gevist heeft in de heilige waters. Slade wordt achtervolgd door Kalo. een kleine inboorling wiens leven hij gered heeft. Rand. de tweede stuurman, is verliefd op Janet, maar de oude Abner Drew acht dat zijn dochter een man van haar leef tijd moet huwen. Het is om die reden dat Janet met Duke trouwt enkele ogenblik ken voor de dood van haar vader. Dit huwelijk verontwaardigt Rand die met Duke ruzie maakt. Duke blijft overwin naar maar Janet is boos. Enkele dagen later, rust Rand een boot uit om een walvis te harpoeneren. Gedu rende de manoeuvre valt Rand over boord. Duke duikt en redt de stuurman.' Dank zij zijn parels, heeft Duke de helft van de cc Mary Drewgekocht en wordt kapitein bij de wil van de beman ning door de fabelachtige schat der pa rels aangelokt- Maar de bemanning komt in opstand Rand is gedood en Duke wordt gemarteld om de plaats aan te duiden waar de parels zijn. Nochtans, de leider der opstandelingen wordt in zee geworpen en de kalmte wordt hersteld. Wanneer het schip in de haven aan komt is Duke bereid het te verlaten. Op hetzelfde ogenblik verklaart Janet hem haar liefde. 4 Grote keus van spijskaarten. Rouwbrieven en rouwgedachtenissen worden in minimum - tijd geleverd door de 34, Boterstraat IEPER Verzorgde uitvoering van geboorte- en huwelijksaankondigingen. Dat John Wayne niets van zijn cowboy-talenten ingeboet heeft, bewijst bovenstaand beeld, waar hij afrekent met de tweede stuurman in Het einde van het avontuur». CINEMA COLISEUM HET HELSE DORP met Maria Felix. Het Onderwerp van deze film is de ver heerlijking van het bewonderenswaardige werk der landelijke onderwijzers en van de door de revolutionnaire regeringen van Mexico geleverde inspanning om het kul- tureel peil der inlandse bevolkingen te verheffen De film begint in het Nationaal Paleis, tijdens de eerste dagen van de huidige regering, ter gelegenheid van een ver gadering van landelijke onderwijzers, die door de President bijeengeroepen wer den Een jonge onderwijzeres, vol ijver en gloed ten opzichte van haar zending, komt pas laat op de vergadering, doch zij wordt evenwel door de Eerste Magis traat ontvangen, die haar mededeelt wat de Regering verwacht van de opvoeders uit de landelijke distrikten. (De woorden die men veronderstelt door de President uitgesproken te zijn. zijn degene die Dr Aleman uitsprak in zijn eerste rapport voor het Kongres van de Unie. op 1 Sep tember van het vorige jaar). De onderwijzeres begeeft zich naar Rio Escondido. het dorp dat haar aangeduid werd. Zij wordt er vijandig onthaald. Gans het dorp is in de macht van een caciquedie zich tot President van de Municipaliteit heeft doen uitroepen en die zich van het oude schoolgebouw be dient als stalling voor zijn paarden Dank zij haar hardnekkigheid en een hele reeks onverwachte gunstige omstan digheden. gelukt het de onderwijzeres, te verkrijgen, dat men haar het gebouw te ruggeeft Zij richt het helen|aal opnieuw in, roept al de kinderen uit het dorp op en zet zich aan haar opvoedende taak. Zij moet dit echter tegen de wil van de cacique in doen, onder de voortduren de bedreiging van diens handlangers, in een geterroriseerd midden, waarin de on gelukkige bewoners van Rio Escondido een vreselijk ellendig bestaan leiden. Haar pogingen om de caciquetot inkeer te brengen en hem eerbied voor andermans rechten in te boezemen, ten einde hem de opbouwende politiek van de President te doen volgen, stuiten steeds weer op de onmenselijke methodes die deze man heel het dorp opgedrongen heeft. Een pokkenepidemie breekt uit. en deze dient de plannen van de onderwijzeres- De cacique wordt door de ziekte aan getast Een kandidaat-dokter, die op het punt is zijn doktoraat te behalen, en te dien einde zijn sociale dienst verricht hij is tevens een vriend der onderwij zeres slaagt er in de cacique te ge nezen en hem een weinig menselijkheid bij te brengen. Evenwel, eens buiten ge vaar. krijgen de slechte instinkten weer de bovenhand en begint de cacique andermaal het dorp te terroriseren. Uit angst, dat de leerstellingen van de on derwijzeres die steeds Benito Juarez als het zinnebeeld van het goede en van het Vaderland voorstelt invloed zou beginnen uit te oefenen op de bevolking, stelt hij alles in het werk om haar tot zi;'n minnares te maken zoals hij met haar voorgangster gedaan heeft, die hij half gevangen houdt. De nieuwe onder wijzeres is echter zeer verschillend van de anderezij is uiterst wilskrachtig en tenvolle overtuigd van het belang van haar zending, gans in de politieke lijn van de President en gesteund door het ontwakend bewustzijn van de bewoners, benevens door de pastoor die. onder de bedreiging der geweren van de handlan gers van de caciquezijn kerk had moeten sluiten. De toestand wordt zozeer gespannen, dat op zeker ogenblik de on derwijzeres de t cacique in wettige zelf verdediging doodt. Door deze bovenmenselijke strijd en een hartziekte volledig uitgeput, begint het jonge meisje te kwijnen en ziet de dood naderen. Zij sterft echter gelukkig- daar het haar nog gegeven is geworden een brief van de President te lezen, waar in deze haar feliciteert om haar energie en haar moed en haar tot voorbeeld stelt voor al degenen die. als zij. de taak op zich hebben genomen, de inlandse bevol king te onderwijzen en de vrijheid te brengen. Robert Ryan en Claudette Colbert zijn de twee hoofdver tolkers uit het raadselachtige drama Geheime woede n. Een aangrijpend toneel uit de prachtige en aandoenlijke Mexicaanse film Rio Escondidovoor ons Het helse dorp

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8