FILMWERELD mqeèet leidt denQans HUMOR TECHNiCOtflR *T- J UIT DE PROGRAMMA'S De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER, 34 Boterstraat, leper ihutdiuxi. -fJ" HET YPERSCH NIEUWS» Bèz 8 1S-1»-1951 fiers DAMce) CINEMA CAPITOLE DE GENERAAL STIERF BIJ DAGERAAD met Gary Cooper en Madeleine Caratl. Een uitgebreide streek van China leef; onder de dwingelandij van Generaal Yar^ die met zijn welbewapende partisanen ge. hele steden verwoest en ongestraft plur. dert en de bevolking uitmoordt Een Amerikaan, O'Hara genaamd, heeft voor het verdrukte volk genegenheid op! gevat en besloot alle middelen aan p. wenden om een einde te stellen aan Yang'; rooftochten Met dit doel gaat hij Gene raal Pen. een der leiders van het leger bezoeken. Deze overhandigt hem een grote som geld die naar Shangaï moet gebracht worden, waar een vertrouwensman er pens zal voor kopen. O'Hara. die zich per vliegtuig naar Shangaï zou begeven, maakt kennis met Judy Perrie, een verrukkelijk jong meisje en vertrekt per spoor in haar gezelschap Deze jonge vrouw is echter de dochter van een van Yang's agenten, wie opge. dragen werd O'Hara in een hinderlaag te lokken. De trein wordt inderdaad aangevallen. O'Hara wordt gevangen genomen terwijl CINEMA OUD 1EPER: ON VERBREEKBARE BANDEN mei Ann Blyth en Farley Granger. 'Sot nog toe hebben de Macaulays geen andere moeilijkheden gekend in hun huis gezin dan diegene die samengaan met het opbrengen van drie levenslustige meis je». Ernstiger verwikkelingen zullen zich nochtans spoedig voordoen. Zekere dag. wanneer Gail, de oudste, terug van het college komt treft zij thuis Chaek aan, met wie ze zo goed als ver kook) ie. Haar jongere zuster Joan geeft 2ich alle mogelijke moeite om zijn aan dacht op haar te vestigen- Gail hecht niet veel belang aan dit veorval en nodigt Chuck uit op een par tijtje dat gegeven wordt door haar beste vriendin. Zaza. Wanneer het feestje af gelopen is brengt Chuck Gail naar huis. Op de drempel blijft het jonge paar enige ogenblikken zitten babbelen. Opeens ver schijnt Joan, die het mooiste kleed van kaar oudere zuster heeft aangetrokken, ca zich onbeschaamd aan de jonge man wil opdringen. De twee zusters hebben een ernstige twist doch Gail vergeeft haar jongere zuster en het voorval is vergeten. De volgende week. wanneer Mevr. cn M Macaulay de laatste hand leggen aan de voorbereidselen van het feest dat zij geven ter gelegenheid van Gail's ver jaardag. vraagt Joan haar geboorteakte aan haar moeder Dit stuk heeft ze nodig om vacantiewerk te kunnen krijgen. Mevr. Macaulay is al te bezig met haar werk en legt Joan uit waar ze het stuk kan vinden en geeft haar de sleutel van de koffer. Joan neemt het stuk en kijkt nieuwsgierig naar de andere stukken die in de koffer bewaard worden. Opeens ziet zij een omslag waarop geschreven staatGeboorte- en Aannemingsakte van Gail»... Vlug legt ze weer het omslag op zijn plaats en gaat terug naar haar moe der. doch zegt geen woord over hetgeen ze ontdekt heeft. Op het einde van het feest heeft er een nieuwe twist plaats tussen Gail en Joan. De spanning is op haar hoogst en Joan woedend, zegt haar dat ze slechts een aangenomen kind is De arme Gail is geheel ontredderd. Mevr. Macaulay bekent dat zij en haar man haar hebben aangenomen omdat ze dachten geen kinderen te kunnen hebben- Nooit hebben zij er spijt van gehad Gail aangenomen te hebben en zij beschouwen haar als hun eigen dochter. Gail wil weten wie haar ouders zijn en eist van de Macaulays dat zij het haar zouden zeggen. De vader van Gail is reeds lange tijd dood doch haar moeder. Me- \rouw Lynch, woont in de buurt Onmid dellijk gaat Gail haar opzoeken. Een gruwelijke ontgoocheling wacht haar. Zij komt juist te midden van een hardnekkig pokerspel. er hangt een rook- en bierlucht in de kamer, de kamer waar zij haar moeder voor het eerst ontmoet. Het meisje begrijpt onmiddellijk dat haar werkelijke moeder aan een gans andere wereld behoort dan zijzelf, een milieu dat zij nooit kende. Zij hebben niets gemeens en voelen dadelijk dat zij alleen maar vreemdelingen kunnen zijn voor elkander. Gail is wanhopig. Ze wil niet terug naar de Macaulays en gaat naar haar vriendin Zaza. Chuck, die haar niet ziet terugko men en inmiddels vernomen heeft dat zij bij Zaza is. gaat naar haar toe en raadt haar aan terug naar huis te gaan. Doch hij kan haar niet overhalen. Al leen Zaza zal er toe komen haar terug te brengen. De Macaulays zeggen haar nogmaals hoeveel ze van haar houden en dat zij haar werkelijk als hun doch ter aanzien. Eindelijk heeft Gail begrepen, Zij be zit wat in werkelijkheid aan zoveel meis jes ontbreekt, hetgeen Zaza. die rijk is doch geen familie heeft. mist. Zij heeft een gelukkige thuis, een familie, ouders die haar beminnen. Zij moet dankbaar zijn en haar geluk, dat met geen geld te ko pen is, kunnen waarderen. CINEMA CAPITOLE: MOEDER LEIDT DE DANS met Betty Hutton en Fred Astaire- In een gevechtseenheid ergens in Enge land. treedt de onstuimige Kitty Mac Neil op voor de troepen. Haar partner is de dynamische Don El wood, die waarlijk het dansen in het bloed heeft en die dolveel van Kitty houdt De twee jonge artisten worden door de soldaten verafgood, en beiden houden evenveel van rythme en vrijheid. Kitty verwijt Don zijn zucht naar rijkdom, waardoor hij zich met allerhan de zaakjes bezig houdt in plaats van zich op het dansen toe te leggen. Zij weigert dan ook wanneer hij haar ten huwelijk vraagt, en zij deelt hem mede dat zij reeds getrouwd is met een vliegenier, Dick Everett. Don veinst onverschilligheid, maar in werkelijkheid is hij door dit vaar wel zeer getroffen. Zes jaar later woont Kitty, wier echt genoot in de oorlog sneuvelde, bij de grootmoeder van Dick. De rijke en auto ritaire oude dame aanbidt Kitty's zoon tje. een charmant jongetje met name Ri chard. die zij echter geheel alleen wil opvoeden. Gezien de onbuigzaamheid der oude dame. en haar weigering de zorgen voor haar kind aan haar over te laten, neemt Kitty de vlucht en begeeft zich met Richard naar New-York. Op zoek naar werk. ontmoet zij zekere dag haar voor malige partner. Geen van beiden wil de andere zijn tegenslagen bekennen, maar Don zit er even slecht voor al Kitty, en kent geen geluk in zijn zaken. Beiden zijn over hun rijkdom aan 't op snijden. wanneer Kitty plots de twee ad- vokaten van haar grootmoeder ziet af komen en de vlucht neemt in een taxi. Maar Don. is haar gevolgd, en zij is wel verplicht hem in haar armzalig apparte ment te ontvangen en hem haar zoon voor te stellen. Eindelijk de waarheid kennend over Kitty's moeilijkheden, doet Don haar aanwerven als sigarettenver- koopster in de club van Charmock. een zijner vrienden. Het personeel van de club adopteert Richard en overlaadt het kind met lekkernijen, zodat het leven opnieuw rooskleurig is. Helaas, de advokaten ontdekken Kitty in de nachtclub en willen haar kind ont nemen onder voorwendsel dat zij de mid delen niet bezit om haar kind op te voe den. De jonge vrouw wordt vóór het ge recht gedaagd, en krijgt zestig dagen uit stel om in het huwelijk te treden, of haar kind aan haar grootmoeder af te staan. Don is aanwezig en legt de plechtige be lofte af Kitty 's anderendaags te huwen. Een ongelukkige discussie over Don's be roep komt echter hun huwelijksbeloften opnieuw in de war sturen. Ten einde haar zoon te kunnen behou den neemt Kitty het huwelijksaanzoek aan van een rijke cliënt van de club. Don is echter jaloers, en laat de cliënt geloven dat Kitty een avonturierster is. waarna deze de verloving verbreekt. Wanneer de zestig dagen uitstel ver lopen zijn. wordt Richard dan ook aan zijn grootmoeder toevertrouwd. Ontroerd door Kitty's tranen, verklaart Don haar zijn liefde, en belooft zich nog alleen op het dansen toe te leggen, voor het grootste geluk van zijn vrouw en kind Judy en haar vader hun weg naar Shangaï voortzetten met het geld dat zij van Yang ontvingen. Intussen is O'Hara er in gelukt te ont snappen en komt eveneens te Shangaï aar. Hij vindt er Judy terug die nu haar ver raad betreurt daar zij van hem houdt In een poging om terug in bezit van het geld te komen, schiet O'Hara Perrie neer. Het is dan dat hij van Judy verneemt dat deze haar vader was. Yang komt echter terug te voorschijn en Judy en O'Hara worden als gevangenen meegevoerd. Tijdens een gevecht aan boord van zija boot, wordt Yang gevaarlijk gekwetst et geeft bevel al de gevangenen te fusilleret O'Hara bekomt echter hun vrijheid dooi Yang te beloven zijn glorierijk einde ii de dagbladen te publiceren. Met afschuw, wonen Judy en O'Hara de zelfmoord van Yang bij, terwijl al dt soldaten van zijn wacht hem in de dooi volgen door elkaar koelbloedig neeT schieten. DAT VERANDERT De dokter heeft haar het koken ver boden Is ze dan ziek Neen. maar... ik ben het. HET WAS TIJD Vrouw Wat? Durft gij zeggen dat ge die schoenen niet meer kunt gebrui ken. Mijn overleden man heeft ze lot zij» laatste dag gedragen. Bedelaar Dan was het hoog tijd da- hij stierf ook HET KALF Verloren zoon (tot zi;n broeder) 2c ik ben terug Denk je dat vader het vet-e kalf zal laten slachten De broeder (met grijns) Nee. f denk dat hij je zal laten leven. PRACTISCH Mevrouw Dittes Wat geeft ge uw man op zijn verjaardag Mevrouw Dattes Honderd sigaren Mevrouw Dittes Hoeveel moet wel kosten I Mevrouw Dattes In 't geheel nl®*j 't Hele jaar door. neem ik er elke twee weg van hem. Die bewaar ik j geef ze hem cadeau En dan is hij r* in z'n schik dat ik zo goed weet we merk hij altijd rookt. OVER LENEN GESPROKEN Bones Goede dag. Jones. Ik kom een binnen wippen voor die overjas, die vorige week van mij geleend hebt- Jones Het spijt mij. maar ik heb juist aan een vriend geleend. Hebt r hem nodig J Bones Och. niet voor mij. maar I man van wie ik haar geleend heb. ze= mij dat de eigenaar er naar gevraagd ba DES MORGENS OM ACHT UUB Eerste buurvrouw Uw man is thuisgekomen vannacht hé 1 Welk uur het J Tweede buurvrouw Dat weet ik njH juist, maar het is nog niet lang geled _l want mijn handen tintelen nog van "«H kloppen. eTNRMA OUD IEPER DE MACHT DER WROEGING met Lew Ayres en Teresa Wright. Aan het huisje van de priester gekomen kon de voortvluchtige niet meer verder. Tader Gomez nam hem op en de man vertelde spontaan zijn lotgevallen Hij heette Lin Vanner. Een jaar te vo ren werkte hij in een petroleumraffina- ëerij wanneer er een moord werd bedre ven Earl Mahoney. die het geld voor de lonen van het personeel van Tampico moest brengen, was in de fabriek toe gekomen al.een en zonder geld. zeggende dat een onbekend Amerikaan gevlucht was met het geld Aangemoedigd door zijn verloofde. Luana Ware. besloot Lin •c moordenaar op te zoeken Na enige tijd de wildernis doorkruist te hebben •ntdekte hij inderdaad een man die Earl Mahoney's beschrijving beantwoordde. Lin beval de Amerikaan de handen omhoog te steken doch deze deed een gebaar om zich te beschermen. Lin schoot De wonde was angstwekkend. De man die zegde Sem Tevlin te heten zwoor steeds dat böj onschuldig was. "s Anderendaags over leed hij aan de gevolgen van de verwon- tkng. De politie stelde een onderzoek in doch hield Lin niet aan. Hij had gedood in itaat van zelfverdediging. Maar Lin vond keen rust. Luana verstond zijn ongerust heid. niet en lachte om zijn gewetens bezwaren. Zij hadden een ernstige twist. éoch deze vergemakkelijkte hun schei ding. Lin ging op weg naar Todos San- bis het lijk van Sam Tevlin vergezellend. Wanneer hij de weduwe van de Ameri kaan. Ellen Tevlin zeg. werd zijn over tuiging nog sterkerdeze vrouw kon de echtgenote van een moordenaar niet zijn. Hij deed zich als werkman aanwerven in de plaatselijke petroleumraffinaderij doch kon Ellen niet vergeten. Hij gelukte er in zich te doen aanwerven op Ellen's kleine ranch. Weldra ontdekte Ellen dat hij niemand anders was dan de moorde naar van haar man. doch deze ontdek king hield ze zorgvuldig voor haarzelf. Er ontstond een grote vriendschap tus sen haar zoontje. Mike, en Lin. Op zekere dag ondervroeg Lin haar openlijk aan gaande haar verleden. Zij antwoordde hem zonder meer dat zij wist wie hij was en er volgde een dramatische discussie Ellen moest wel bekennen dat Sam Tev lin nooit een goede echtgenoot was ge weest. Wanneer Lin haar vroeg met hem te trouwen stemde zij toe. Doch Lin kon niet gelukkig zijn. Hij voelde zich in geweten verplicht de omstandigheden van de aan val te onderzoeken en keerde naar La Mancha terug Daar gekomen vernam hij dat er een andere overlevende was van de overval. Doch wanneer hij deze ont moette en ondervroeg nam hij de vlucht. Men vond hem verhangen terug. Een reeks nieuwe gegevens in deze zaak geven hem de verzekering dat de werkelijke verantwoordelijke van de overval nie mand anders is dan Mahoney zelf. Zonder aarzelen gaat Lin naar hem toe hij stelt voor hem naar de Verenigde Staten te laten vluchten indien hij zijn wandaad bekent en deze schriftelijk aan hem over maakt en alzo Sam Tevlin in eer herstelt De man weigert en bedreigt Lin met zijn revolver Gedurende het heftig gevecht dat volgt wordt Mahoney dodelijk ge kwetst. Wanneer de politie Lin komt aan houden slaat hij op de vlucht. Nauwelijks heeft Lin zijn geschiedenis verteld wanneer de politie aan het huisje van de priester komt en de voortvluchtige bevel geeft zich gevangen te geven. Hij weigert niettegenstaande het aandringen van vader Gomez. Ellen, die ondertussen ter plaatse is gekomen komt er toe hem van deze dwaasheid te doen afzien. Ge holpen door de priester slaagt zij er in hem tot reden te brengenLin's verhaal heeft haar en de priester overtuigd, het zal ook de Mexikaanse Jury overtuigen. Fred Astaire, die destijds met Ginger Rogers, een ideaal danskoppel vormde, heeft thans in de film Moeder leidt de dansde dynamische Betty Hutton als partner. CINEMA COLISEUM ABBOTT EN COSTELLO OP HET COLLEGE Het Bixby college is een besloten in stelling, trots op zijn tradities en uit sluitend toegankelijk voor jonge meisjes. Tot op het ogenblik dat Slats MacCarthy en Oliver Quackenbush er binnenkomen om er te werken. Er heerst een betrekkelijke kalmte tot op het moment waarop Slats een arti keltje in een zeer bekend tijdschrift doet verschijnen, waarin gesproken wordt ever zijn zuster Molly die danseres is en die spaart om naar het Bixby-pensionaat te gaan. De jonge en vlotte leraar Benson die de studiebeurzen uitdeelt te Bixby, geeft er ook één aan Molly, niet denkende aan hetgeen het resultaat hiervan zal zijn. Maar de voorzitter Kirkland bezit een hypotheek op de school, en hoewel zijn dochter Diahe en haar vriendin Patty daar studeren, dreigt hij de school te doen sluiten indien Benson doorgaat met de oude tradities van het pensionaat te bespotten. Maar thans trachten Slats en Oliver de 20.000 dollars te vinden en wedden 20 tegen één op een partij korfbalook Oliver neemt het op tegen Het gemaskerde won der in een worstelmatch. Johnson, chef van de onderhoudsdienst die te Bixby werkt, een schelm, neemt de plaats in van Het gemaskerde Won der Hetgeen niet verhindert dat Oliver hem verslaat en de beurs wint. De liefde treft Benson en Molly met haar pijlen, terwijl Slats en Oliver Bixby redden van de knoeierijen van Kirkland

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8