4 v FILMWERELD l 34 Boterstraat IEPER V wfli» Drukkerij Dumortier UIT DE PROGRAMMA'S Wilt U een goede VULPEN, VULPOTLOOD of KOCELSTYLO wendt U in vertrouwen ter HET YPERSCH NIEUWS BU 7 S7-U-1951 CINEMA CAPITOLEDE .MINNAARS VAN CAPRI (SEPTEMBER AFFAIR) met Joan Fontaine en Joseph Cotten. De jonge pianiste Manina Stuart en David Lawrence, een schitterende inge nieur uit New York. ontmoeten elkaar in het vliegtuig dat hen uit Italië naar New York brengt. Manina verheugt zich in de verwachting van het concert dat zij in de Carnegie Hall gaat geven, ter wijl David, wiens huwelijk niet gelukkig is. met weemoed terugdenkt aan de vre de die hij smaakte gedurende zijn reis door Europa. De twee passagiers wisselen enige ba nale woorden, wanneer plots, door een storing in een der motoren, het vliegtuig verplicht is te Napels te landen. Zij gaan samen de stad bezoeken, maar wanneer zij op het vliegveld terugkomen is het vliegtuig reeds opgestegen. Zij kunnen moeilijk hun vreugde om dit toeval verbergen, en zij besluiten sa men Pompei en Capri te bezoeken in af wachting van het volgende vliegtuig. Naast Joan Fontaine en Joseph Cotten, treedt in De minnaars van Capri» ook de bekende Franse toneelspeelster Francoise Rosay op. De jonge pianiste {Joan Fon taine) en de ingenieur (Joseph Cotten) zijn officieel omgekomen in een vliegtuigongeluk. Zij ma ken van de geboden kans ge bruik om te Capri een nieuw leven te beginnen, doch alle schone liedjes duren niet lang! Dit toont ons De minnaars van Capri Het geluk dat zij kennen bij het ont dekken van al deze schoonheden orengt hen nog sterker bijeen, en in de roman tische omgeving van Capri verklaren zij elkaar hun liefde. Door dp dagbladen vernemen zij 's an derendaags dat het vliegtuig dat zij te Napels misten, in zee neergestort is. Al de passagiers kwamen om het leven, en ook hun namen staan op de lijst der vermisten. Nu is het hun mogelijk met het verleden af te breken en te Capri een nieuw leven op te bouwen. Ondanks de opwerpingen van Manina's pianolerares. Maria Salvatini. betrekken de minnaars een prachtige villa na van identiteit veranderd te hebben. Intussen komen Catherine. Davids vrouw, en zijn zoon naar Italië om zijn spoor op te zoeken, maar weldra verne men zij de waarheid. Deze wrede ont dekking doet Catherine die nog steeds van David houdt, begrijpen hoeveel hij van haar vervreemdde, en zij besluit zich niet op te dringen om hem aan zijn nieu we liefde te laten. Zij keert naar de Verenigde Staten terug om de echtschei ding door te voeren. Maar. nu dat alle hinderpalen uit de weg geruimd zijn. schijnen de minnaars het vertrouwen in hun hartstocht verloren te hebben en de ernst van hun handel wijze te beseffen. Zij worden door talrijke moeilijkheden gekweld, en zullen eindelijk hun liefde opofferen om naar hun verleden terug te keren, zonder nochtans op te houden el kaar te beminnen. CINEMA CAPITOLE: EEN MAN VAN IJZER met Gregory Peck. 1942. Een vliegveld in de omgeving van Londen. De 918e Bombardeer Groep van het Amerikaanse vliegwezen, de eerste die massa-dagaanvallen tegen de vijandelijke doelwitten zal ondernemen, is er gekan- tonneerd. De verliezen zijn zwaar, de taak is moeilijk en de vliegeniers krijgen geen enkele verlof-vergunning om enkele uren ontspanning te smaken Kolonel Daven port zelf, is werkelijk uitgeput. Na de ongelukkige raid op St Nazaire moet hij worden vervangen. Hij wordt opgevolgd door Generaal Savage, de voorstander van tucht, een man met een ijzeren greep. Zijn eerste ontmoeting met zijn mannen is dramatisch. Hij deelt hun mede dat ze ofwel moeten buigen, ofwel de groep ver laten. Doch de politiek van Savage werpt haar vruchten af. De verliezen dalen, de ver kregen uitslagen zijn veel beter. De mannen beginnen fier te worden op hun eenheid, want ze behaalt de beste resultaten en lijdt de kleinste verliezen. Savage zet zijn werk onvermoeid voort. Om het verantwoordelijkheidsgevoel en de solidariteit onder de vliegeniers te be vorderen stelt hij een regeling in, volgens dewelke elkeen op zijn beurt, chef aan boord kan worden. Dan komt plotseling het bevel voor de eerste raid over Duits land. Doelpunt Wilhelmshaven. De tocht slaagt, met een minimum aan verliezen enkel twee vliegtuigen Nu houden de mannen van Savage die, op zijn beurt, de persoonlijkheid van eenieder begint te waarderen. De raids worden voortgezet. De verlie zen zijn zwaarder doordat de vijand nieu we gevechts maatregelen heeft aangeno men. De generaal treedt zelf meer en meer tussenbeide Hij geraakt langzaam aan uitgeput. Terwijl hij zich klaar maakt om voor een nieuwe vlucht over Duits land te vertrekken, krijgt hij plotseling een zenuwaanval. Majoor Gately moet hem vervangen aan het hoofd van de groep. Kolonel Davenport, die de ïnzin- (i Een man van ijzerwaarin Gregory Peck de hoofdrol heeft, verheerlijkt het werk van Generaal Savage, die belast werd tijdens de laatste wereldoorlog de eerste dag-bombardementen in te richten. king van Savage heeft bijgewoond, toont hem de onberispelijke orde waarin de Groep opstijgt. Savage kan zich nu ver zorgen. Hij heeft zijn taak tot een goed einde gebracht- Weldra zal Duitsland ver pletterd worden onder de harde slagen haar toegebracht door de Amerikaanse bombardeer-vliegtuigen. CINEMA OUD IEPER WREED GELUK met Dana Andrews en Susan Hay ward. Eloïse Winters leerde Walt Dreiser ken nen in de hall van een groot New-Yorks hotel. De jonge lieden voelden zich on middellijk tot elkander aangetrokken en spraken reeds voor 's anderdaags af. An dere afspraken volgden Walt Dreiser was een verleidelijke jonge man en had heel wat ondervinding, en. na enige tijd. had hij het zover gebracht dat het meisje bij hem aan huis kwam. Maar. tot zijn grote verwondering, hadden zijn dringende ver zoeken geen gehoor. Zij bleven elkaar nochtans ontmoeten en het meisje deed al wat ze kon om aan het toezicht van de onderwijzeressen van het college waar zij haar studies voleindigde te ontsnappen. Op zekere avond had zij ongemerkt Walt tot in het college meegebracht, doch daar werden zij in de lift betrapt en het meisje werd onmiddellijk doorgezonden door het verontwaardigd bestuur. Het werd een geweldig schandaal. De moeder van het meisje vreesde het ergste en wilde haar dochter mee naar huis ne men. Haar vader, oudstrijder van de eer ste wereldoorlog, was minder streng in zijn oordeel en nam de zaken niet erg tragisch op. Hij liet zich Walt voorstel len en. na een kameraadschappelijk ge sprek. gaf de jonge man hem de verze kering dat er niets ergs aan de hand was. Hij berispte zijn dochter lichtjes, eerder voor de vorm dan uit overtuiging. Hij hield veel van zijn dochter, en hij kon haar ook niets weigeren. Zij kreeg toe lating om haar studies te New-York voort te zetten. Van dit ogenblik af konden Walt en Eloïse elkander zien in alle vrijheid- Doch. een opvolging van ongelukkige om standigheden zou hun geluk weldra bre ken. De tweede wereldoorlog brak uit en Walt werd onder de wapens geroepen in het vliegwezen. Voor dat hij zijn basis ver voegde bracht hij een onvergetelijke avond door in gezelschap van Eloïse. De volgen de morgen, vooraleer op te stijgen voor een gevaarlijke proefvlucht schreef hij een brief aan Eloïse. haar ten huwelijk vragend. Tegelijkertijd met de brief ontving Eloïse het bericht van Walt's dood Het v liegtujg was te pletter gestort op enige kilometers van de startbaan Haar ver driet was des te groter daar zij een kindje verwachtte Een onbeschrijflijke angst maakte zich van haar meester. Zij vond slechts één middel om aan die schande te ontkomen- Lewis Wengler. een jonge officier die ver loofd was met haar vriendin Mary-Jane, had steeds een grote bewondering voor haar gehad, en had het haar ook ver scheidene keren gezegd Zij twijfelde er niet aan Mary-Jane te verraden en deed al wat ze kon om Lewis te verleiden. Zij slaagde zonder moeite en werd weldra de vrouw van Lewis. Wanneer bet kindje ge boren werd een meisje dat zij Ramona noemden was Lewis Wengler overtuigd dat hij de vader was. Doch dit onwaardig gedrag bracht geen geluk aan Eloïse Haar huwelijk was een ramp. Haar man hield niet van haar en wilde scheiden Ten einde raad dacht Eloïse er ernstig aan alles aan Lewis te vertellen. Mary- Jane. kwam haar ter hulpze deed al wat ze kon om de echtgenoten te verzoe nen. Getroffen door zoveel zelfverlooche ning. voelde Eloïse al het onwaardige van haar gedrag aan en. zich op haar beurt opofferend, stond zij haar man de echt scheiding toe en deze. op aandringen van Mary-Jane. stond zijn vrouw toe het kleine meisje bij zich te houden. En, wijl Eloïse haar dochtertje in haar armen klemde gingen Lewis en Mary-Jane samen heen. R KI BflOJO T\TT Ziet U naar de kwaliteit Dan hebben wij voor U het allerbeste een volledige keus vulpennen van de beste merken. Ziet U naar de prijs Dan kunnen wij U het goedkoopste geven vulpennen met gouden pen vanaf 60 fr. Keus naar ieders beurs Komt zien zonder verbintenis CINEMA OUD IEPER: SCHATTEN EILAND met Bobby Driscoll en Robert Newton. Op zoek naar kapitein Billy Bones, komt Black Dog aan in de herberg van Admi raal Benbow. welke gelegen is in een af gelegen streek van de Westkust van En geland. Hij vindt er hem en, na een heftig gesprek, verdwijnt hij heimelijk. Het ge drag van deze man komt de jonge Jim Hawkins, de zoon van de uitbaatster, ver dacht voor. Hij vermoedt dat er een ge heimzinnige zaak op handen is. Zijn nieuwsgierigheid wordt nog meer opge wekt wanneer hij Blind Pew een doods teken van zijn gewezen zeemakkers ziet overhandigen aan kapitein Bones. Wanneer Pew weg is vertrouwt kapi tein Bones een kaart aan Jim toe en zendt hem om de dokter. Wanneer Jim terug komt met dokter Livesey vindt hij Bones dood en de moederlijke herberg geplun derd door de zeerovers. Dokter Livesey en Squire Trelawney. een vriend uit een dichtbij gelegen dorp. zien in dat de kaart welke aan Jim werd toevertrouwd de plaats aanduidt waar de schat begraven werd door de befaamde zeerover, kapitein Flint. De twee vrienden begeven zich naar Bristol, vast besloten de schat op te del ven. Zij huren er een zeiler, de His- paniola. en varen uit onder de leiding van kapitein Smollett. Jim vergezelt hen. De manschap is een mengelmoes van avonturiers doch één persoon bedwingt hen. de kok Long Silver. Silver sluit vriendschap met Jim tot op het ogenblik dat deze laatste hem betrapt wanneer hij de manschap aanhitst tot muiterij. Jim verwittigt zijn vrienden, en kapitein Smollett sluit alle wapens in een koffer. De muiters besluiten hun overval uit te stellen tot zij op het eiland zullen landen. Wanneer zij het eiland bereiken gaat de manschap aan wal onder leiding van Silver, Jim als gijzelaar meenemend. De jongen kan ontsnappen en vindt een nieu we vriend op het eiland. Ben Gunn. Te zamen verbergen zij zich in de jungle. Wijl de zeerovers hen zoeken, bezetten de kapitein en zijn vrienden een klein ver laten fort. Weldra gaat het er duchtig aan toe tussen de vrienden van Jim en de zee rovers. De wanorde en het gedrang ten bate nemend gaat Jim aan boord van de Hispaniola en snijdt de meertouwen af. zodat het schip buiten het bereik is van de vijand. Eén van de zeerovers die ach tergelaten werd door zijn makkers om het schip te bewaken kwetst Jim aan de arm, maar de jongen kan ontsnappen en het fort bereiken. Hij loopt er echter in de armen van de vijand, want inmiddels hebben de zeerovers het fort bezet na de verdedigers ervan te hebben verjaagd. Silver, die toch niet doorslecht is. de hachelijke toestand van Jim ziende, staat hem toe zijn vrienden te vervoegen, ten einde dat de dokter hem zou kunnen ver zorgen. maar vooraf eist hij de kaart. De zeerovers, in het bezit van de In lichtingen. vinden de bergplaats. Hun te leurstelling is groot wanneer zij bemer ken dat er niets te vinden is. Ben Gunn had de kisten ontdekt en verstopte ze in een grot. Onmiddellijk heeft er een laat ste gevecht plaats. Kapitein Smollett valt de zeerovers aan. roeit ze uit. bevrijdt Jim en neemt Silver gevangen. Maar Jim is de kok-zeerover erkentelijk. Hij zal hem helpen te ontsnappen en hem zien in schepen op een sloep wijl hij zelf en zijn vrienden aan boord van de Hispaniola gaan. op weg naar Engeland met de schat. Schattenpilandhet beroemde werk van Robert-L. Stevenson werd voor een tweede maal verfilmd door Walt Disney. Ditmaal verbeeldt de kleine Bobby Driscoll de jonge held uit de avonturenroman. Jim Hawkins-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 7