FILMWERELD wekt Kracht óuti&dBlCüd GRABLE DAILEY1 UIT DE PROGRAMMA'S aHtfijêe ïdéai ACKE - CAILLIAU mm H£T YPEKSCH NIEUWS Biz. 8 18-11-1951 CINEMA OUD IEPER DRIE KINDEREN OP DE HALS met Betty Grable en Dan Dailey. Jack en Molly, de lievelingen van de Amerikaanse radio, zijn sinds verschei dene jaren gehuwd en houden steeds zeer veel van elkander. Wanneer Molly aankondigt dat ze een baby verwacht zijn haar man en zijzelf buiten zichzelf van vreugde evenals de aehrijvers van hun teksten. Walter en Ja- aet Pringle Na een avondpartijtje, ter ere van het aangekondigde goede nieuws ziin de Moran's het slachtoffer van een aufo-ongeluk Molly zai geen moeder zijn De Moran's dienen dan een verzoek tot aanneming in. bij de stichting Sarah Wil- aon en maken inmiddels een televisie programma gereed, dat een grote bijval peniet Weldra deelt de Wilson Stichting Mollv mede. dat er een baby aan te ne men is. De Bestuurster begeleidt de baby saai hun woning, waar Walter een feest had voorbereid om de gebeurtenis te vie ren. Bij dit schouwspel weigert de Be stuurster het kind daar te laten. Enkele maanden later deelt Walter hun mede dat hun dienstmeisje. Hilda, een dochtertje heeft en er een tehuis voor zoek*. De Moran's nemen de baby aan en Moliy besluit onmiddellijk de televisie op te geven om zich met haar aangenomen dochtertje te bemoeien Jack gaat met de show verder en Mary de plaatsvervang ster treedt in de plaats van Mo.ly op. Het jonge meisje wordt weldra verliefd op haar partner en Molly besluit, om haar huishouden te redden weer voor de tele visie op te treden. Op zekere avond tele foneert Selma. Molly's gouvernante, om te zeggen, dat Hilda haar dochter terug nam. Walter bezoekt de Sarah Wilson» in richting om uit te leggen dat de familie Moran niet verantwoordelijk was voor het <*c«tijds gehouden feest en de Bestuurster deelt aan Molly mede dat. gezien het on berispelijk gedrag, ze bereid is hun een jongentje toe te vertrouwen. Molly is zeer geiukkig. vooral wanneer ze verneemt dat Hilda van gedachte veranderd is en haar kleine dochtertje gaarne afstaat. Welk geluk voor Molly en Jack. twee kinderen ineensTijdens een dans verliest Molly het bewustzijn. Een dokter stelt geen grote kneuzingen vast. doch raadt Molly aan voorzichtig te zijn... want ze is in blijde verwachting. Dc Moran's zullen eindelijk de schone familie hebben, die ze zo lang hebben verbeid zeemacht en van de bombardementsvlieg tuigen. totdat ze onder het vuur der ma chinegeweren komen en zich verplicht zien in een lijf aan lijf gevecht de mannen van htm stukken weg te helpen. De Ame rikanen kunnen hun stellingen behouden doch 's anderendaags wordt hun voor uitgang gestuit door een regen van obus sen. Andersen laat zijn eenheid in de jungle en keert naar het hoofdkwartier terug om er met Kolonel Gilfillan te confereren. Deze beveelt hem de plaats te ontdekken waar deze obussen worden afgeschoten, en dan liefst vóór 's anderendaags 's avonds, want dan is er door het oppercommando een algemene aanval voorzien. Een krijgsgevangene meldt dat Japanse officieren en soldaten geb.oskeerd zitten in een grot van de heuvel Geleid door de krijgsgevangene, trekt Andersen er on middellijk op uit. vergezeld van Pretty Boy, Doc Pigeon Lane. SlatterySerg. Zelenko, Dickerman en Sergt. Johnson, die vloeiend de Japanse taal spreekt Na deze uitputtende tocht, waarbij Pret ty Boy en de Doe de dood vinden, komt Andersen met zijn mannen terug op het Hoofdkwartier. Ze brengen drie gevange nen mee. Nog negentig minuten voor de grote aanval begint. De toestand wordt bijzonder hachelijk voor de Amerikanen. Doch dank zij een geheim plan dat in de grot werd gevonden en ten handig on dervragen van de gevangenen, weet An dersen weldra het ondergrondse nest der Japanse batterijen te bepalen. De plek wordt ontdekt door de vliegtuigen der Amerikaanse zeemacht, die een erg spec taculaire krachttoer verwezenlijkt door het vernielen der lanceerinstallaties. De ver dere opmars der Amerikanen kan nu ge beuren zonder al te veel risico's, met Lui tenant Andersen en zijn mannen aan de .-top van het bataillon. Bern, dorr6 9 vu/ B&ue. hexju/e*. RbGIItHFIRY KOSTGQ PROD. SOL C.SIECEL llIVkvlVWkWvK de 1951 CINEMA OUD IEPER DE MAN MET DE REVOLVER met Gregory Peck en Helen Westcott. Jfmmie Ringo. in gans het Zuid-Westen berucht als de grootste moordenaar, zou zijn bloedig verleden gaarne vergeten en een vreedzaam bestaan beginnen. Dit is niet eenvoudig want alle kandidaten voor zijn titel, zijn lauweren benijdend, wil len beroemd worden door hem te doden. Dit is eens te meer het geval in de Sa loon waar Jem. een vechtervan het CINEMA CAPITOLE OKINAWA met Richard Widmark. De manschappen van compagnie B van het derde bataljon der U. S Marines ont schepen op een eiland in de Stille Zuid zee. waar de Japanners nog stand hou den Luitenant Andersen krijgt opdracht, kost wat kost. krijgsgevangenen te ma ken, daar zeer belangrijke inlichtingen dienen vernomen te worden. stadje. Ringo uitdaagt tot een tweege vecht. De uitslag lijdt geen twijfelnau welijks heeft de jonge man zijn revolver getrokken, of hij zijgt neer. met door boord hart- Aangezien de drie broeders van de jonge man Ringo achterna zetten, is deze ver plicht de stad te verlaten. Hij wil zich naar Cayenne begeven waar zijn vrouw woont, waarvan hij sedert 8 jaar gescheiden is, en die onder een schuilnaam leeft met haar kleine zoon. In die stad aangekomen gaat Ringo on middellijk naar het Palace, waar hij She riff Mark Strett ontmoet, gewezen lid van zijn bende. Strett zou. voor de vei ligheid van de stad. willen dat de tegen woordigheid van zijn vriend geen aanlei ding zou geven tot een schietpartij. De toestand wordt nog meer ingewikkeld door het feit dat niet enkel de drie broeders, die zwoeren zich te wreken, de stad na deren. doch doordat Bromley, de vech tersbaas van het plaatsje, de aanwezig heid van Ringo vernomen heeft en zich beslist met hem wil meten. Ringo ontmoet zijn vrouw, doch de be dreiging die hem overal zou achtervolgen doet hen. terwille van hun zoon, beslui ten nog een jaar te wachten, alvorens het gezamenlijke leven te hervatten. Ze ho nen dan. dat de toestand fleuriger zal zijn Na een laatste onderhoud met zijn zoon maakt Ringo zich gereed de stad te ver laten Doch hij rekent buiten zijn vijan den om. De bleke en tengere Bromley zal hem met twee kogels in de rug r.eer- chieten. Pretty Boy. een gewoon soldaat, ver- tolt aan zijn kameraad. Pigeon Lane, dat voor wat hem betreft, al de Jappen die hem in handen vallen zullen gedood wor den Onder de andere mannen die deel uit maken van de eenheid van Andersen, is er ook nog Doede militaire dokter, sergeant Zelenko. Slattery en de oorlogs correspondent Dickerman. De marines trekken voorwaarts op het "id aesrhermd door het vuur van de «Okinawa» werd verwezenlijkt door dezelfde regisseur, Lewis Milestone, die Van het Westelijk Front geen nieuwstot stand bracht. Evenals deze film is Okinawa niet alleen een film over doch ook tegen de oorlog. CINEMA CAPITOLE: HET HOOFD VAN EEN ONSCHULDIGE met Audie Murphy en Wanda Hendrix. Vijftien jaren zijn voorbij gegaan se dert Jeff Hassard en zijn zoon Ring zich verscholen houden in de Hoge Sierra. Jeff werd vroeger onjuist beschuldigd Har vey Jonas te hebben vermoord en zijn lichaam gedeeltelijk te hebben verbrand in een vuur van kreupelhout. Jeff en Ring leven matig in hun hut en hopen weldra een prachtige kudde wilde paarden te vangen waarvan de op brengst hun zal toelaten eindelijk een ad vocaat te kunnen betalen om de onschuld van Jeff te bewijzen. De ongewenste aankomst van de jonge vrouwelijke advokaat Riley Martin, ver- moeilijkt de toestand en dreigt hun plan nen te vernietigen. De volgende dag. valt Jeff bij ongeluk van zijn paard en zijn toestand maakt de zorgen van een dokter noodzakelijk. Ring gaat naar de stad om een dokter te halen en begeleidt even eens het meisje, vrijgelaten op woord, naar huis. Ring maakt kennis met Duke Lefferty. verloofde van Riley. Maar de enkele ongemerkte paarden die Ring naar de stad had meegenomen om te verkopen, worden hem onderweg gestolen door Matt Rangone. Wanneer de jonge Ring met zijn vriend Lonesome op het punt staat ze terug te nemen, wordl hij door Matt gevangen genomen en aan de sheriff overgegeven als zijnde een paardendief. Bij het oordeel stelt de jonge Riley zic'i tot taak Ring te verdedigen maar in haar verdediging ontgaat haar de naam van Hassard. Dit is voldoende om Ring in de gevangenis te zetten. Zijn gevangenschap Luitenant Andersen Richard Widmark) bespreekt met zijn mannen een strategisch plan in de film Okinawa is nochtans van korte duur. Zijn vriend Lonesome doet hem ontvluchten. Ring doet al wat mogelijk is om de onschuld van zijn vader te bewijzen. De waarheid wordt onthuld. Matt Ran gone is de echte misdadiger. Deze vindt een juiste straf onder de hoeven der paar den. Jeff is dus in eer hersteld. Riley en Ring die op elkander verliefd zijn ge worden. zullen gelukkige dagen kennen Kon. leperse Schaakkring BINNEN' EN' BUITEN HET SCHAAKBORD Vandaag luidt de slogan voor de voetbal lers c Terug naar de techniek Voor onze schakers geldt deze slogan na de leerzame ontmoeting met de Oostendse schaakvrien den als een eerste gebod. Het beheersen, van de openingen vormt de basis om een degelijk spel te ontwikkelen. We werden geklopt enkel door de maturiteit. Het ra- gaan van de ouderdoms gemiddelden geeft voor ons ongeveer 36 jaar tegen ongeveer 45 voor Oostende. Het is veelbetekenend dat de schakers naarmate ze ouder worden over een ruimer spelkennls beschikken. De geplande reis naar Parijs dient door onvoorziene omstandigheden verdaagd te worden. We overwegen deze te doen door gaan gedurende het Paasverlof. Weet gij dat de gemeente Zundt in Hol land een schaakdorp is De markt wordt genaamd Dr Euweplaats. Terwijl de zij straten de Pionstraat, Koning-, Toren-, Loperstraat enz. genoemd worden. We berichten de deelnemers van de Be kerwedstrijd dat voor de le ronde nog op de volgende borden dient gespeeld te wor den Bord 1 Hofman - Benoot. Bord 17 Meersdom - Cornardt. De uitslagen dienen uiterlijk tegen 13 Nov. e.k. gekend te zijn. Volgende bijeenkomst Zaterdag 17 Now. om 17 uur, 2e Ronde. Voor de vrienden wedstrijd van dez» maand hebben we reeds contact genomen met de Kortrijksche Schaakclub. De match zal te leper doorgaan op Vrij dag 16 of 23 Nov. om 19.30 uur. We organiseren een Kerstschaakkamp me» de Brugse Schaakclub. Verrassingen wach ten D op Elk zegge het voort. Deze week is de clubinventaris verrijkt. We beschikken thans over een duplicator wat ons zal toelaten een persdienst in t# richten Onze penningmeester zit natuur lijk er verveeld op te kijken... Zondag 11 Nov. wordt te Brussel de jaar lijkse algemene vergadering van de Bel gische Schaakhond gehouden. Met genoe gen stellen we vast dat Westvlaanderen het sterkst zal vertegenwoordigd zijn met meer dan 30 clubs en stemgerechtigden. Ook Jeugdschaak wordt op de dagorde geplaatst. JEUGDSCHAAK Zo de jeugd voldoende belangstelling heeft zullen we gedurende het Kerstverlof een tornooi organiseren. De studenten schrijven zich bij hun respectievelijke jeugdclubs ln. Wie modern is Wie zijn gemak eerbiedigt Wie in geen water en stoMn wil [staan Wie in een gezond lokaal wil [wassen Wast in de nieuwe Was- en Zelfwasserij Dikkebussteenweg 13i - IEPER Tel. 142 5Jêï CINEMA COLISEUM: LA MAIN DU DIABLE met Pierre Fresnay, Joseline Gael en Pierre Larquey. Roland Brisseau. een Jonge kunstschil der zonder talent, geniet op Montmartre enig aanzien, wegens zijn eigenaardige gewoonten en excentrieke kleding. Zekere dag maakt hij kennis met Irène. een verkoopster, en voelt voor haar da delijk een grote genegenheid. Doch Irène is pronkziek en belust op weelde daar om laat ze de vriendschap spoedig ste ken en verwijt hem tevens zijn onbe kwaamheid. In de drankgelegenheid waar deze scène zich afspeelde, stelt de eigenaar hem daarop een koop voorvoor een stuk van vijf centiemen wil hij de schilder een talisman verkopen, een betoverde hand. die hem de roem en de rijkdom zal bren gen. Nochtans zal hij de hand alleen voor een mindere waarde mogen verder ver kopen. op gevaar na zijn dood verdoemd te zijn. Niettegenstaande de wijze raad van Ange. de bordenwasser, neemt Ro land Brisseau aan. Daar er geen kleiner geldstuk bestaat, zal Roland dus de laatste eigenaar zijn van de hand. Van dat ogenblik af schijnt het geluk hem te volgen, doch Roland is niet ge lukkig. omdat de gedachte aan zijn ver doemenis hem volgt. Een jaar daarop komt een kleine zwarte man. die niemand anders is dan de duivel hem een bezoek brengen. Hij stelt voor de hand terug te nemen, op voorwaarde dat Roland ze voor ieder dag dubbel zal betalen, indien hij ze later terugwil. De schilder geeft hem de talisman en dezelfde dag wijkt alle geluk. Zelfs Irène- die inmiddels zijn vrouw geworden is. verlaat hem. Dagen gaan voorbij Roland wil de hand terug, doch het bedrag loopt steeds hoger op en hij vindt het nodige geld niet. Irène telefoneert hem dan. zeggend dat ze geld heeft. Hij gaat haar opzoeken, doch vindt zijn vrouw vermoord en het geld gestolen. Hi; gaat naar Nice, in de hoop aan de roulette fortuin te maken, doch hij verliest alles wat hij nog bezit. In zijn wanhoop roept hij al de vorige bezitters op van de hand. die daarop ver schijnen Wie is de ware eigenaar Maxi- mus Leo. een monnik, komt vcoruit en vertelt hoe zijn gewijde hand door de dui vel werd gestolen in het graf Een gesto len voorwerp kan dus niet verkocht wor den en de duivel moet knarsetandend wijken. Roland wordt de taak opgelegd de hand terug te leggen in het graf. Hij zal het graf vinden en aldus zijn ziel redden, doch tevens vindt hij er de dood. daar men de duivel niet ongestraft beledigt. Schaken op het Koninklijk Atheneum BEKERWEDSTRIJD Uitslagen Groep A Lambelin - Covemaeker 1-0 De wilde - Bossue J. 1-0 Neirynck - Demey 1-0 Devos - Bossaert 1-0 Vandromme - Dewilde 0-1 Verfaillie - Havegheer 0-1 Covemaeker - Bossue J. 1-0 Neirynck - Havegheer 1-0 Dewilde - Demey 1-0 Vandromme - Devos 0-1 Bossue - Verfaillie 0-1 Havegheer - Bossaert 1-0 Rangschikking 1. DEWILDE 3 3 0 0 3 2. Devos 2 2 0 2 Neirynck 2 2 0 0 2 4. Havegheer 3 2 1 0 2 5. Lambelin 1 1 0 0 1 6. Covemaeker 2 1 1 0 1 Verfaillie 2 1 1 0 1 8. Bossaert 2 0 2 0 0 Demey 2 0 2 0 0 Vandromme 2 0 2 0 0 11. Bossue J. 3 0 3 0 0 Uitslagen Groep B Roegiers R. - Denys 1-0 Goemaere - Leclerq 1-0 Dec rock - Bossue Goemaere - Denys H Roegiers R. - Decrock 1-0 Vandromme - Declerq 0-1 Missine - Pattyn 0-1 Decrock - Denys 0-1 Goemaere - Roegiers R. 0-1 Denys - Declerq H Goemaere - Decrock 1-0 Roegiers R. - Declerq 0-1 Pattyn - Decrock 1-0 Rangschikking 1. ROEGIERS R. 4 3 1 0 3 2. Declerq 3 2 0 1 2} 3. Goemaere 4 2 1 1 21 4. Denys 4 1 1 2 2 5. Pattyn 2 2 0 0 2 6. Bossue J. M. 1 0 0 1 i 7. Decrock 5 0 4 1 i 8. Leclerq 1 0 1 0 0 Missine 1 0 1 0 0 Vandromme 1 0 1 0 0 J. T- GEKOZEN UIT DE BESTE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8