UIT DE STREEK VLAMERTINGE BRIELEN ZILLEBEKE ZONNEBEKE LANGEMARK KROMBEKE DIKKEBUS WOESTEN STADEN Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS OUDSTRIJDERS 14-18 AAN DE EER TE LANGEMA Herdenkingsfeest te Noordschote MESEN DUIVENSPORT Uitslag der Kampioenschappen 1951 DUIVENKEURING Snoeck's Almanakken Scheurkalenders 1952 «HET YPER-iCH NIEUWS Bli 2 17-11-1951 DODELIJK ONGEVAL Zaterdag voormiddag. 10 dezer omstreeks 11 uur keerde Leon Vandenbussche wonende •wijk Het Hoekje64 jaar oud, na en kele herbergen bezocht te hebben, huis waarts Toen hij wilde gaan slapen viel hij echter zo ongelukkig van de trap. dat hij een zware schedelbreuk opliep. Sef fens werd hij naar het O. L. Vrouwhospi taal van leper overgebracht. In de nacht van Zaterdag op Zondag, om 1 uur. over leed hij ten gevolge van de opgelopen verwondingen. DUBBELE SCHEDELBREUK Tijdens de voetbalwedstrijd S. K Vlamertinge - F C. Meulebeke betwist op de Pothem Zondag 1.1. deed zich een spijtig ongeval voor Rond de 60e min. brak Gustaaf De- plancke. oud-speler van Cercle leper en thans aangesloten bij S. K. Vlamertinge. alleen door. Roger Devolder uit Aarsele. doelwachter van F. C. Meulebeke. duikel de roekeloos in de voeten van Gustaaf niet het hoofd vooruit. Hij stuikte zwaar op de knie van Deplancke en beiden ble ven ten gronde liggen. De doelwachter van Meulebeke bloedde uit oren. neus en mond en diende bewusteloos van het ter rein gedragen Hij werd seffens naar de kliniek van leper overgebracht waar men een dubbele schedelbreuk vaststelde. Al hoewel aanvankelijk ernstig voor zijn toe stand gevreesd werd. is deze thans der wijze verbeterd dat Devolder zonder ern stige verwikkelingen, buiten gevaar mag ^beschouwd worden. G Deplancke werd aan de knie gekwest. BAL Zondag a s om 6 uur gaat in de zaal Riviera het jaarlijks bal door ten voordele van onze locale liefhebber Thuur Cleenewerck. die op een prachtig seizoen mag terugblikken. Supporters en sport liefhebbers steunt uw geliefde renner door uw aanwezigheid. Een uitgelezen orkest- VOETBAL s. K. Vlamertinge - F. C. Meulebeke 2-2. Zondag 1.1. konnen onze rood-witten, na een incidentrijke match, een gelijk spel afdwingen en prijken thans alleen aan de leiding. De eerste speelhelft bracht ons voetbal van het bovenste schof en beide ploegen gaven zich ten volle, al hoewel rood-wit lichtjes de meerdere was. Reeds aan de 5e min. wanneer de bezoe kende achterhoede mist, schiet G. Deplan cke nevens de zijpaal roos (1-0). Meule beke concentreert zijn spel op de uiterst snelle rechtsbuiten Vercruysse, doch in M Hof vindt hij een harde klant en kan hem moeilijk baas. Wanneer G. Cauliez, de beste man van het veld. enkele tegen strevers dribbelt, wordt hij foutief aan gevallen De toegekende vrijschop wordt door Hof torenhoog bovengekogeld. Wan neer midvoor Verhelst op doel wil schie ten. blokkeert Hof de bal en eerstgenoem de. die vroeger reeds aan de knie gekwetst werd. verlaat het veld wegens een opge lopen verwonding. Wanneer D. Vandrom- me daarop foutief aangevallen wordt, neemt hij zelf de vrijschop doch een verdediger van Meulebeke ontzet met het hoofd Een nieuwe vrijschop voor rood wit wordt door Staf nipt boven de dek- lat gekopt. Wanneer G. Leroy doorgaat en inzendt, mist J Vandromme jammer lijk een open kans om de stand op te drijven. G. Cauliez haalt enkele zijner beste dribblings boven doch het eindschot wordt telkens door de doelwachter on schadelijk gemaakt. Aan de 55e min- weet Vercruysse Hof te verschalken en stelt gelijk (1-1). Aan de 60e min. ge beurt dan het spijtige ongeval, waarover hierboven meer in ons blad. Wanneer G Deplancke na verzorging terug op het veld komt. wordt hij door enkele fanatie ke en allesbehalve begrijpende supporters van Meulebeke uitgejouwd. Spijtig dat voetballiefhebbers die ooggetuige waren van dit ongeval, de uiterst faire en spor tieve Deplancke. die fel onder de indruk was van 't gebeurde en hoegenaamd niet de minste schuld had aan dit incident, op zulke brutale manier onthaalden. G. De plancke was te zeer onder de invloed en trok naar de kleedkamers. '1 Spel verliest alles van z'n gehalte en de Sportkringers. te zeer onder de indruk van dit zwaar on geval, spelen erbarmelijk slecht. Op straf schop weet Meulebeke voorsprong te ne men (1-2 Wanneer G. Cauliez een trek- bal op de deklat doet belanden, mag Meu lebeke van geluk spreken. Aan de 85e min. echter weet G. Cauliez de meer dan ver diende gelijkmaker te netten (2-2). Zondag a s. gaan we op bezoek bij S. C. Oostrozebeke Vertrek aan het lokaal om 13 uur stipt. Een spannende wedstrijd. VOETBAL Dadizele Sport - Brielen Sport 1-3. Zoals verwacht trof Brielen in Dadizele een zeer harde tegenstander, die vooral op de flinke keeping van hun doel man kon bogen- De gasten die met wind in de rug acte ren zijn seffens ten aanval en dwingen de locale portier tot ingrijpen. Vergeleken bij vorige Zondagen, vergasten onze jon gens de kijklustigen op een vlug en door drijvend spel, zodat ze menigmaal de Sport-verdediging uit verband speelden en daarbij niets onverlet lieten om op doel te kogelen, doch de portier houdt er alles uit. v Na een kwartier komen de thuisjongens uit hun schelp. De linksbuiten kanjert var ver op doel. onze doelwachter lost het leder en de goedgevolgde midvoor heeft maar in te leggen1-0- De bezoekers laten zich echter door dit onverwacht doelpunt niet van de wijs brengen en verdubbelen hun inspanningen. Van uit alle posities wagen onze aanvallers hun kans, maar telkens verspert een been of rug der tegen strevers de weg der netten zodat de doel punten uitblijven. Op de 37e minuut wordt Sport beloond voor zijn moeite, wanneer op hoekschop onze linker kanthalf met mooie kopstoot gelijkstelt1-1. 5 minuten later, weerom op hoekschop, verhoogt zelf de speler de stand 1-2. Aangemoedigd door dit dubbel succes, speelt Sport voortdu rend op de locale speelhelft en gelukkig voor dezen breekt spoedig daarop de rust aan. Na de rust is de Brieiense storm enigs zins geluwd. Dadizele dringt thans gedu rende een kwartier zijn spel op en de bezoekers moeten meerdere hoekschoppen toestaan- Onder impuls van onze stoere kapitein keert het tij en van nu af wordt er nog slechts op één helft gespeeld. Dit uitgesproken veldoverwicht wordt dan ook door onze midvoor in een derde doelpunt uitgedrukt1-3. Zeer verdiende overwinning voor Brie len. die nu werkelijk de grcte form te snappen heeft. De verdediging der gast heren dient geloofd om haar moedig op treden. jammer dat hun aanvallers er niets /an terecht brachten. Zondag a s. komt onze naaste tegenstre ver S. C- Zonnebeke op bezoek. Een zeer harde kamp in 't verschiet, temeer daar bij de bezoekers J. Tresy weerom van de partij is. BURGERLIJKE STAND OCT. 1951 HuwelijkenZyde Arthur betonarbeider te Wytschate. en Kino Simonne, fabriek werkster te ZillebekeSchier André. aar dewerker te Zonnebeke, en Delannoy Hen- riette. z. beroep te Zillebeke. OverlijdenLeire Petrus, gepensionn-, 88 j., wdr Sarassin Theresia. Huwelijksafkondigingen Vanstaen Wal ter, metaalbewerker te Zillebeke, en Weu- ten Elvire, z. beroep te Westnieuwkerke Goethals Prosper, landbouwer te Poperinge, en Carrein Marie, landbouwster te Zille beke Verbrugghe Michel fabriekwerker te leper, en Decroix Janny fabriekwerk ster te Zillebeke. VOETBAL S. C. Zonnebeke - S. K. Geluwe 3-2. Onze club heeft een geduchte tegenstrever aan te pakken. Toch is de stemming eerder optimistisch. Na de 2e minuut is het reeds corner en Tresy. de daad bij het woord voegend, schiet raak binnen. Zichtbaar zetten de bezoekers alle zeilen uit om gelijk te stellen, maar het lukt niet. Integendeel, aan de 20e min. tekent Tresy, op hoekschop, een 'tweede doel voor de onzen aan. Na verder even wichtig spel geleverd te hebben wordt de rust gefloten met 2-0. Kort na de koffie, kunnen de gasten langs hun centerfor een goal netten. Onze hitsige mannen, die de mening toegedaan zijn de overwinning te behalen mogen aan de 54 min. het 3e doel op hun actief nemen, nogmaals langs Tresy op hoek schop. Penalty wordt gefloten en de cen terfor van S. K. kogelt nummer twee binnen aan de 70e min. Het spel gaat ver der voor beide partijen even sterk door en eindigt met een 3-2 overwinning voor de onzen. Zonnebeke bekleedt de 2e plaats in de algemene rangschikking. De opstelling van onze mannenLenoir OscarHoornaert J. en Reynaert J.Van Meenen J„ Hoflack M. en Declercq F. Knockaert R.. Goffin V.. Black E., De croix M. en Tresy J. BONTE FEESTAVOND op Zondag 18 November om 5 u. in de goed verwarmde patronaatzaal. Orkest, mooie liedjes, een humorist, televisie, grote prijskaarting en prachtige kosteloze tombola. Er is lekker bier en geurige koffie te profiteren. In- komprijs 5 fr. HERBERGKERMIS op Zondag 18 No vember bij G. Gouwy in De Sportvriend ALGEMENE MIDDENSTANDSVERGA DERING Op Dinsdag 20 dezer, te 19.15 uur bij Mr Robert Hoflack. Roeselare- steenweg 9. De gewestsecretaris van het N.C.M.V. uit leper, zal voor u volgende onderwerpen behandelen1) Hoe vermij den wij allerlei moeilijkheden met de fiscus en 2) De laatste stap ter ver overing van gelijke gezinsvergoedingen en pensioenen. Iedereen is welkom. CINE ROYAL stelt voor Van Johnson, Ticardo Montalban, John Hodiak, George Murphy en Denise Darcel in Metro-Gold- vyn-Mayer's superproductieBASTOGNE. De grootste en beste tot heden verwezen- ijkte oorlogsfilmDe heldendaden en de ïumor van dezen van Bastogne. De ge schiedenis van de mannen die te Bastogne iet offensief van von Rundstedt deden nislukken. VertoningenZaterdag 17 Nov. te 7 30 ïur Zondag 18 Nov. te 2 u.. 5 u. en 7.30 u. Maandag 1ST Nov. te 7.30 u GROTE PRIJSKAARTING Zondag lanstaande 18 November 1951 grote prijs- taarting in Manillen bij Arthur Van- 'lslander in de herberg De Wildeman .000 fr. prijzen. Begin om 5 uur. EEN SCHAPENDODER Verleden •veek Woensdag, toen Pierre Paelinck zijn veide bezocht in de morgen, stelde hij ontsteld vast. dat er twee van zijn scha- oen dood gebeten waren, en een derde verwondingen vertoonde, duidelijk afkom- tig van een grote hond. Men hield een oogje in het zeil tijdens de volgende nach- en om de moorddadige hond onschadelijk e maken, maar hij kwam niet meer terug. Enkele dagen later werden opnieuw scha- oen aangevallen door een hond op de wijk o Kortekeer GROOT BAL Zondag a.s. 18 Novem ber Groot Bal op de wijk de Veldhoek ten voordele van de plaatselijke kermis en koersen. Een mooie tent en vrolijk aansorkest BURGERSTAND GeboortenKino Martine, d. v. Joel en Alleweireldt Andrée Dewancker Marie-Jeanne en Josiane, d. v. Robert en Haelewyn MadeleineDecrock Freddy, z. v. Maurice en Noliet Magdalena. OPROEP TOT ALLE MIDDENSTAN DERS Op Zondag 18 dezer, gaat er een algemene vergadering door van midden standers. ter herberg van Mr Alleweireld Remi. Dorp 21, te 11 uur, alwaar de ge westsecretaris van het N. C. Middenstands- verbond uit leper zal handelen over De laatste stap ter verovering van de volle dige gelijkheid van gezinsvergoedingen en pensioenen BURGERSTAND Geboorten D Hondt Martina, d. v. André en Deroo Flora Cappoen Marie-Christien. d. v. Gerard en Minne Martha. HuwelijkenGruwier Gerard, landbou wer te Woesten. met Descamps Maria, zonder beroep te WatouVlaeminck Ge rard. metser te Woesten, met Pinceel Daisy, zonder beroep te Poperinge. Overlijdens Hoedt Camille. zonder be roep. 62 j.. echtg. Rappelet FelicieHae lewyn Julia, zonder beroep, 64 j.. echtg- Petyt Maurice BURGERSTAND Geboorten Martina Pommé. d- v. Alois en Yolande Coghe, Hogestr.Johny Deneire, z. v. Maurice en Maria Vanoverschelde, Walstr.Jean- Pierre Mullie, z. v. Paul en Maria Tempe- laere. Ieperstraat. OverlijdensGustaaf Capelle, Grote Veldstr.René D'Hondt, echtg. Priem Ev.. Stampkot. HuwelijksbannenMarcel Bogaert. spoorwegbediende te Staden, en Berenice Broché, te Esen Marcel Verslyppe, han delaar te Staden, met Godelieve Debaere, te ZarrenMarcel Vancoillie, werktuig kundige te Staden. en Antoinette Lefere, te Roeselare. WILLEMSFONDS De afdeling van het Willemsfonds heeft de eer en het ge noegen te berichten dat haar boekerij ge vestigd Vredestraat 8, toegankelijk is voor het publiek op Zondag van 10 tot 12 u. en op Donderdag van 18 tot 20 u. Tal van nieuwe werken zowel van vormende als ontspannende lectuur hebben de boekerij verrijkt en zullen de lezers wintergenot verschaffen. 11 NOV EMBER VIERING De vader landslievende verenigingen N S B.. N.V.I., Weerstand en Politieke Gevangenen vier den op treffende wijze de wapenstilstands dag. De stoet met de groeperingen en hun vlaggen werd gevormd op het Statie plein er werd opgestapt met de pompiers in galauniform op kop, gevolgd door de Koninklijke Muziekmaatschappij Ste Ce cilia, Burgemeester, schepenen en gemeen teraadsleden, de vaderlandse groeperingen en de muziekmaatschappij De Verenigde VriendenNa een rondgang in de kom van de gemeente werd de H. Mis, ten dele aan de oorlogsslachtoffers, bijge woond. Daarna had een bloemenhulde plaats aan het Monument der gesneuvel den waar dhr Notaris Reynaert namens de N S B. een pakkende rede hield en de ware hulde van deze dag vooropstelde. Dhr G. Nyst sprak namens het N.V.I. waarop dhr Leon Verhaeghe het streven van de Weerstand en Politieke Gevange nen toelichtte op het gemeentelijk kerk hof, tijdens de dodenherdenking aldaar. De groeperingen scheidden hier voor het noenmaal om 's avonds de wapenstilstand te vieren in de zaal van Emiel Vanheule waar de volkstoeloop de N.S.B. haar blijk van genegenheid toonde en het hare bij droeg voor de kastoestand van deze grote vereniging. VOETBAL St Baafs - S. K. Sta den 1-0. Het publiek was werkelijk opge togen met het vertoonde spel. Beide ploe gen hebben zich ingespannen om waar voor hun geld te geven. Indien St Baafs de partij won. dan mag ze een goed punt geven aan haar doelman, die een sublie me partij vertolkte en tijdens de perioden van Stadens overwicht zijn netten kon vrijwaren. Als verzachtende omstandig heid mogen de Sportkringers wel aanvoe ren dat ze met vier invallers speelden. Wellicht ware met een volledige Staden- se ploeg dit resultaat anders geweest. Van meet af aan was St Baafs goed op dreef en lukte een serie aanvallen, die Debaere R. noodzaakten enkele malen handelend op te treden. Staden gaat dan de St Baafs- verdediging aan het werk zetten, maar Maes is in een beste dag. Volgt dan ver deeld spel met de localen iets gevaarlijker in aanval. Met de 14e min. zal dan een van die aanvallen succes opleveren. Stop per David M. mist jammerlijk en de toe gelopen rechtsbinnen schoot het enige doelpunt van de partij binnen buiten het bereik van Debaere R. (1-0). Staden rea geert geweldig en Maes kent geluk als hij het leder loslaat, maar er toch nog ten koste van een roekeloze tussenkomst, terug meester over wordt. Staden wil gelijk maken, doch lukt er niet in, want de locale verdediging is trapvast en Maes maakt elke poging onschadelijk. Met steeds hoogstaand spel verloopt de partij verder verdeeld tot aan de rust. Na de herneming zijn de eerste aan vallen voor Staden. maar St Baafs ver staat het zo niet en valt geducht aan. De baere R moet al zijn kwaliteiten tonen. Lang duurt het niet en na een poosje ver deeld spel gaan de Sportkringers een ge vaarlijk offensief inzetten, dat steeds strandt op een Maes. die als een leeuw in zijn kooi omgaat. Het einde nadert en steeds tracht Staden de gelijkmaker te netten. Spanning bleef er tot het einde tce heersen, alhoewel de bezoekers hun laatste krachten aanwendden om succes af te dwingen, zonder daarin echter nog te slagen. ATHLETIEK Zondag was Vermeu len Fr. bij de scholieren 21e. Geldhof was 9e bij de juniors en Misplon A. 17e in dezelfde categorie. Dit was te Kortemark. Verleden Zondag 11 November 1951 werd. ter gelegenheid van de wapenstil standherdenking van de oorlog 1914-18 een groot feest op touw gezet door de plaatselijke NSB. te Langemark. Om 9.30 u. vergaderden alle oudstrijders in hun lokaal. Stoetsgewijze met vaandel en muziekmaatschappij Sinte Cecilia van Langemark op kop ging men dan naar de kerk waar om 10 u. een plechtige H. Mis werd opgedragen ter nagedachtenis van de gesneuvelde soldaten, politieke en burgerlijke oorlogslachtoffers van beide wereldoorlogen. Na deze H. Mis ging men dan gezamenlijk naar het Gedenkteken der Gesneuvelden. Daar werden verschil lende bloemtuilen neergelegd. De 'neer Ca- miel Soenen, voorzitter van de Oudstrij- dersbond hield vervolgens een korte toe spraak, waarin hij hulde bracht aan de gesneuvelde strijdmakkers die vielen op het Veld van Eer voor hun Vaderland Ook de Oudstrijders die vereremerkt wer den. waren in deze hulde betrokken. Daarna ging men terug in stoet naar het gemeentehuis, waar een plechtige ont- Kei vangst plaats had De heer BurgeméKter Dumoulin sprak het welkomwoord—tot de oudstrijders. In zijn rede brachuhij dan ook hulde aan de gesneuvelde front- makkers die stierven voor het Vaderland. Daarna werd het woord gevoerd door de heer C. Derdaele, secretaris van de Oud- strijdersbond. die hulde bracht aan de vereremerkte leden, waarvan de namen hier volgenDierickx Alfons, Vander - meersch Camiel, Grootaert Theophiel, Vanderjeugd Jules. Notredame Gustaaf. Decoene Camiel. Ceuninck Evarist, Dewil- de Camiel. Marichal Leon en Debruyne Henri. Vervolgens werden de eretekens (Ridder in de Orde Leopold II met Zwaar den) uitgereikt door de heer Camiel Soe nen. voorzifter van de Oudstrijdersbond. Na deze plechtigheid ging men terug in stoet naar het lokaal, waar aan alle leden van de Oudstrijdersbond een groot Ban ket aangeboden werd Deze wapenstil standherdenking werd besloten met een prachtig bal ten voordele van de plaat selijke Oudstrijdersbond. De oudstrijders die verleden Zondag te Langemark vereremerkt werden met het ereteken van Ridder in de Orde van Leopold II met Zwaarden, omringd door de heer Burgemeester Dumoulin, de gemeentelijke overheid, alsook het bestuur van de plaatselijke Oudstrijdersbond. Onthulling van gedenkplaat van de Onbekende Zoeaaf. Zondag 18 November viert de kleine ge meente Noordschote feest. Franse oudstrijders uit Parijs en Rijsel, oud-Zwaben, zullen het IJzerfront met een bezoek vereren en voornamelijk de Drie Grachten waar zij roem en eer verwierven. Een woordje geschiedenis. Het gebeurde tijdens de eerste wereld oorlog. Begin November 1914 lagen de Belgi sche troepen, afgemat, langs de 'Jzer- stroom zich tegen de Duitsers te verdedi gen. Hulp was hoogdringend Daarom kwam het le regiment Zoeaven uit Noord- Frankrijk om de vijandelijke druk te ver lichten. Op het grondgebied van de ge meenten Noordschote-Merkem kregen de troepen als bizondere opdrachtde ver dediging van Drie Grachten Te 5 uur, in de morgen, van 12 November 1914, trachtten de Duitsers het kanaal van de IJzer te overschrijden en de Drie Grach ten te overrompelen. Om zijn doel te be reiken gebruikte de vijand een onmense lijke handelswijze en krijgsgevangen Zoea ven moesten vóór hun uit lopen. De Franse schildwachten, die hun kameraden be merkten, aarzelden het vuur te openen toen plots één van de krijgsgevangenen met luide stem riepMaar schiet dan toch in Godsnaam, het zijn de Duitsers Onmiddellijk daarop brak het salvo los en deze kloekmoedige man viel als één van de eerste onder de kogels die de aanvaller tot staan brachten. Nooit werd de naam van die stille held geweten die zijn jong leven schonk voor zijn wapenbroeders er. door zijn zelfopoffering de vijand wist te verschalken Sedert 37 jaar ligt zijn stof felijk overschot ergens aan de Drie Grachten Het is dit glorierijk wapenfeit van deze onbekende Zoeaaf dat de Bond van de Zoeaven van Noord-Frankrijk sa men met de plaatselijke oudstrijdersver- eniging. op 18 November zullen herden ken. Het Programma. Te 9.30 u.Rouwdienst voor de gesneu velde Zoeaven en Oudstrijders van Noord schote in de parochiale kerk. Neerlegging van bloemen op de graven van Engelse gesneuvelden. Te 11 u.Ontvangst op het Gemeente huis van de afgevaardigden uit Parijs en Rijsel. Te 11.30 u.Optocht naar de «Drie Grachtenonder leiding van de muziek kapel van Merkem. Te 12 u. Onthulling van de helden-ge denkplaat van de onbekende Zoeaaf. Neer legging van kransen en toespraken. Te 13.30 u.Banket. ROGER. STE CECILLAVIERING De Konink lijke Fanfare zet de Ceciliafeesten in op Woensdag. 21 November, om 8 u. 's avonds, in de feestzaal van het stadhuis. Op het programma Concerten en zang. Zondag, 25 November, 's voormiddags, heeft een optocht plaats door de gemeente die gevolgd wordt door een noenmaal voor de leden en hun familie in het lo kaal. Inschrijvingen worden aanvaard tot 20 November. Om 7 uur 's avonds dans feest MUZIEKLESSEN Het bestuur van de Koninklijke Fanfare, deelt mede dat bin nen korte tijd de muzieklessen hernemen. Nog enkele jonge muziekliefhebbers kun nen aangenomen worden. De belangstel lenden dienen zich zonder uitstel aan te melden bij een der bestuursleden. STAD IEPER Duivenmaatsehappij «Nieuw Lokaal» gevestigd bij Taillieu Odile, Kiekenmarkt 5 KAMPIOENSCHAP meest prijzen met le en 2e uitgegeven duif le Koning Dejaegher Arthur 31 prijzen 2e Koning Lietaert Paul 21 prijzen 3e Koning Vandamme-Dewilde 19 prijzen 4e KoningWydock Gerard 17 prijzen KEIZERSCHAP boven Parijs le Keizer Dejaegher Arthur 8 pr. 2e Keizer Molein Georges 6 pr. 3e Keizer Delbecque Julien 4 pr. 14 p. 4e Keizer Lietaert Paul 4 pr. 20 p. KAMPIOENSCHAP BOND 1) Vandamme-Dewilde 7 pr. 28 p. 2) Dejaegher Arthur 7 pr. 30 p 3) Lietaert Paul 5 pr. 4) Velghe Michel 4 pr. OFFICIEEL KAMPIOENSCHAP JONGEN «NIEUW LOKAAL en DE ZON» 1) Berquin Hector 5pr. 2) Lietaert Paul 4 pr. 149 p. 3) Gevaert Gustave 4 pr. 193 p. 4) Ollevier Joseph 4 pr. 214 p. TWEEDE KAMPIOENSCHAP JONGEN 1) Bruneel Florent 5 pr. j 2) Ollevier Joseph 4 pr. 92 p. ,3) Bartier Eliodor 4pr. 119 p- 4) Dupont Noël 4 pr:127 p. Alle klachten tegen Zondag 18 Novem- ber. Zondag 18 Nov. 1951 van 9.30 tot 15 uur PRACHTIGE TENTOONSTELLING der volgende Kampioenen Dejaegher Arthur, Koning op al de vluchten. Keizer Boven Parijs en tweede Kampioen Bond. Vandamme-Dewilde, le Kampioen Bond en derde Koning op al de vluchten. Bruneel Florent, die een serie jonge duiven zal tentoonstellen die niemand kan evenaren. Wydock Gerard, een der allerbeste lief hebbers van leper. Liefhebbers aarzelt niet deze tentoon stelling bij te wonen, het zal iets buiten gewoons zijn. Zondag 25 Nov. 1951 van 9.30 tot 15 uur PRACHTIGE TENTOONSTELLING der volgende Kampioenen Lietaert Paul, die zijn stal sterke We duwnaars zal tentoonstellen. Vangheluwe Marcel, met zijn sterke jon- i' gen die de twee eerste prijzen won op de Grote Dourdan Doublage Wilfried Staes. Burggraeve Camille, een der sterkste liefhebbers van het seizoen 1951. Bertier Arthur, overwinnaar Dourdan Jongen in 't Nieuw Lokaal. Liefhebbers deze tentoonstelling zal voor de vorige niet moeten onderdoen. N. B. - 2k>ndag 2 December 1951. bui tengewone Prijskamptentoonstelling ver deeld in 12 categorieën. Kaarten zullen volgen. HET BESTUUB- Zoals ieder jaar zal op Zaterdag 24 N*®" vember, bij Devos Daniel, te Dikkebus een duivenkeuring doorgaan, door de Heer Kreydt Frans, oud-duivenverzorger van de Gebr. Descheemaeker, ten tijde van hun glorie met hun Kaers enz zijn van nu af reeds te koop t®* Drukkerij Dumorfier 34, Boterstraat IEPEK

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 2