TWEELINGZUSTERS S. C. Zonnebeke won de eerste ronde van Brielen Sport V/.A.P.-Sport kwam met een 4-0 winst uit de modderpartij Internat. Voetbalwedstrijd België - Luxemburg Grote St Elcoi- Voetbalontmoeting te leper Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstrijd V 1 1 Sportmannen leest elke week Het Ypersch Nieuws PAMELA WYNNE Biz. 7 24-11 -1951 De belangrijkste wedstrijd in de Hie Gewestelijke Afdeling Reeics F ging verleden Zondag door op het terrein van de leiders Brielen Sport Het was namelijk S. C. Zonnebeke die de 2e plaats inneemt in de rangschikking die daar op bezoek was Na harde strijd heeft S C Zonnebeke een nipte 3-4 overwinning behaald op de leiders Met deze overwinning is S C. Zonnebeke tot op één punt genaderd van Brielen Sport. Rechtstaande van 1- n- r., de ploeg van S- C. ZonnebekeKnockaert, Declercq F., Hoflack Lenoir. Decroix, Van Meenen. Black, Tresv J.. Degryse, Hoornaert. Reynaert- Neergehurkt, van links naar rechts, de leidersploeg van Brielen SportOverberghe Antoon, Vandamme Roger, Deweerdt André. Vanbeselaere André, De vos Albert. Devloo André. Deweerdt Daniel. Lepla Pol. Lepla André. Merlevede Guido. Boullet Maurits. door. Aan de 20e min. waagt Coffyn even eens zijn kans en vuurt machtig en juist .-ènieten op het Eendracht doel. Zijn schot is zo geweldig hard dat Carton met de bal ten gronde gaat. Waartijk, onze Matthews had beter verdiendWervik ziet het gevaar in, versterkt zijn verde diging en neemt zijn toevlucht tot uit trappen om wat op adem te komen. Tal van kansen worden door de voorwaartsen om de hals gebracht en we krijgen veel middenveldspel te zien met af en toe een flink opgebouwde aanval van de Een- drachters, welke door onze niet afge vende verdedigers, met Verhaeghe en Debruyne in vedette, te niet worden ge daan Drie hoekschoppen brengen de Unions niets op. want Debruyne ontzet steeds puik met het hoofd of de voet- Nog tien minuten vallen er te spelen en nog altijd is de stand 0-0. Immer geestdrif tiger worden onze Witte Sterren en... ook de -SupportersWervik waagt alles of niets en 't is niets, want onze Stars trek ken zich op doel terug en werpen zich met een dit seizoen nog niet geziene hardnekkigheid in de strijd. Het galmt over het plein nog 3 minuten, goed Pol, goed Henri, allé de White StarIn een alles gevend offensief trachten de Unions de forcing door te voeren, maar onze Witte Sterren begeven niet en links en rechts wordt succesvol afgeweerdwat doorgaat onderschept Pol met bewonde renswaardig brio. Eindelijk... de 90 mi nuten zijn om. maar... 't eindsignaal weerklinkt nietEn steeds maar ver keert het doel van W. S. in gevaar. Ei zo na wordt nog een doelpunt door Pol ge red ten koste van corner en nog wordt niet afgefloten. Zal White Star dan toch nog niet krijgen wat het zo dik verdien de Ja toch. daar gaat het fluitje... bijna één minuut over tijd De vreugde in het White Star kamp is ongemeen groot en uit volle keel toegejuicht gaan onze jon gens. moe. maar dolgelukkig van het ter rein. Het doek is gevallen, de stand bleef zo als bij de aanvang 0-0. De wedergeboor te is er. En nu Hei de White Star, voor uit geef gasTe Wervik hebt ge bewe zen te kunnen, en wanneer alle spelers zich zullen spiegelen aan de moraal van een Verhaeghe, Debruyne en Cie, dan zijn er nog vele schone Zondagen voor de White Star in *t verschiet De andere uitslagen Ille Spec. W. S. leper - E. Wervik 4-2 Jun Kortrijk Sp. - W. S. leper 6-4 Schol. W. S. leper - S. V. Moorslede 5-0 Kad. A K.V.C.S. Yprois - W. S. leper 4-2 Kad. B W. S. leper - F. C. Poperinge 1-1 Korporatief Voetbalpraatje.., Kenden de ontmoetingen doorgaans een vlot en fair verloop dan moeten wij met spijt constateren dat dit Zaterdag IJ. niet tiet geval is geweest. Tant was te gast bij Tanghe-Wybo, te Izegem, en naar het schijnt zouden daar harde woorden gevallen zijn tot de thuis ploeg de bal onder de arm nam en het plein verliet, een vijf minuten vóór de finish. De bordjes wezen 0-2 en de groene tafel zal er geicis 0-5 van maken. Tanghe- Wybo legde klacht neer tegen de gelegen- heidsreferee. Te Roeselare zelf werd het treffen Moer man - Savmeul met een spijtig ongeval be sloten. Doelwachter Dedeurwaarder toerd in de laatste minuten gegrepen tussen de midvoor van Navmeul en een eigen ach terspeler en viel bewusteloos ten gronde. Het ergste werd gevreesd maar het bleek gelukkig maar een gekloven lip. w .AJ3.-Sport heeft duchtig mogen ploe teren om een afgetekende zege te behalen. Het werd geen ontmoeting WA J3.-Sport - Joncar maar wel W AP.-Sport - doelwach ter Himbrecht... Ja. wat die jonge kerel daar allemaal heeft uitgehaald is wel het vernoemen waard. Vóór Himbrecht. doelwachter bij het ploegje De Ruyter. het terrein betrad verwittigde hij Tresy Jeroom dat hij hem speciaal in het oog zou houden. En Rom moet wel zeer onder de indruk geweest zijn van die bedreigingwant hij, ééi van onze beste goal-getters. lukte er niet in ook maar éénmaal Himbrecht te ver schalken. Wij mogen vast getuigen dat het Jon- car's doelwachter is die alle verdere on heil voor zijn ploeg heeft afgewend, het ware anders een afstraffing van belang geweest. Vanneer. Wallaert. Duflou en Claus hadden terug in onze rangen plaats ge nomen en onder de leiding van scheids rechter Vansevenant. uit Komen, die goed het fluitje hanteerde, staken wij storm achtig van wal zodat Himbrecht reeds bij de eerste minuut aan de tand werd ge voeld. De derde minuut was nog maar bereikt of Bruneel. die een beste partij voetbalde, slaagde erin te doelen. Hoe on ze jongens ook maar aandrongen en zich inspanden. Himbrecht en dat tikje geluk waren steeds op de goeie weg om onze kanonballen af te leiden. Tresy en Claus misten reuzenkansen toen eerstgenoemde een paar maal in de handen gaf van de bezoekende doelwachter terwijl Claus naast stuurde. Met veel optimisme gin gen de carrosserie-mannen van Beveren- siechts éénmaal Tresy Georges te bedrei gen. Ernstig dan nog want Georges liet bij-Roeselare de tweede helft in om de bal glippen daar hij zelf weggleed op de vette grond, maar in een uiterste poging kon hij toch het Ieder in zijn armen knellen vóór de gereedstaande linker-mside die. eveneens door de mod der belet was het beste van zijn kun nen te geven. De vijftiende minuut werd bereikt toen Bruneel voor een tweede maal besloot, gevolgd door Verschaeve. terug in een goeie dag. Met een kanjer van rechts kon hij Himbrecht van de wijs brengen zodat deze laatste de bal achter de doel lijn raakte terwijl Tresy er als een kat bij was om het leder wat dieper te sto ten. Heel dikwijls werd het Joncar-doel in gevaar gebracht maar met een acht man sterke verdediging, wie kan daar door Verschaeve zou echter nog geluk ken nen bij de 29e minuut en de W.AP.S - zege meer luister bijzetten. Vermelden wij nog dat een Joncar-spe- ler zijn voet licht kwetste zodat het groot ste gedeelte van de tweede helft met 10 man werd geacteerd. Een zeer geslaagde partij is het niet geweest. Het kon ook niet trouwens. Jon car was te zwak. alles speelde zich af op een te kleine ruimte vóór het bezoeken de doel en dan was er daar nog die modder... Onze jongens hebben hun best gedaan, de ene meer dan de andere, en wij hopen dat zij het heden Zaterdag nóg beter doen. De grote schok tegen Tant. Tant... Een naam als een klok in de corporatieve voetbalwereld. Na acht matcheh nog geen enkel doel tegen. Is dit geen referentie Zullen de "Waps-ers erin slagen en de eer hebben het eerste doel aan te teke nen Vraagtekens, mijne heren, niets an ders dan vraagtekens. Naar men zegt... Beschikken zij over een formidabel achterwerk Doelwach ter Verkindere. die eertijds nog bij Vla- mertinge speelde, staat tussen de touwen en is misschien wel zo goed als Himbrecht. De stopper, prima, in het kopspel niet te verslaan. De backs, vooral de linker- achterspeler uit Lichtervelde, zeer lastig om vloeren. En als men ons dat allemaal zo langs de neus weg vertelt dan moet er toch zeker iets van zijn. En er is iets van. Acht wedstrijden spelen zonder dat ook maar één ploeg erin slaagde te doelen is een prestatie waarvoor wij onze hoed afnemen. Zelfs Navmeul vermocht niet te ZONDAG 25 NOV. 1951 te BRUGGE op het terrein Tan R. F. C. Brugeois De Keuze Commissie van de Kon. Bel gische Voetbalbond heeft het Belgisch elf tal voor de ontmoeting tegen het Groot Hertogdom Luxemburg, als volgt samen gesteld Segers (La Gantoise) Saeren Van Brandt (F.C. Luik) (Lierse) Valet Van Dormael MaertensB. (S C. Anderl). (S.C. Charleroi) (Antwerp) Bensch De Corte (Beringen F C.) (S-C. Anderlecht) Reyniers Dries Masyn (R.C.Mechelen) (Berchem) (F.C.Brugge) InvallersVan Brusteghem (Ol. Char leroi), Van Ginderen (Antwerp). De Groote (Berchem) en Van Pottelberghe (F. C. Brugge). Wij stellen vast dat de Selectieheren de ploeg een verjongingskuur hebben la ten ondergaan, bij de opstelling van Van Dormael, Dries en De Corte. allen leer lingen van de Heyselschool der Jongeren Deze jonge krachten zullen omringd zijn van een zeker aantal spelers die reeds in de Belgische A-ploeg goed flguur sloegen en van Lucien Masyn, Clubfs eminente links buiten, die a s. Zondag zijn debuut als internationaal zal doen. Alhoewel de Belgische formatie als zeer sterk mag aanzien worden, zal zij zich ter dege moeten inspannen om de Luxembur gers onder de knie te houden. Deze laatste mieken inderdaad in de jongste maanden verbluffende uitslagen, t w. overwonnen te Luxemburg met 3-0 de landenploeg van Finland (die zelf 4-4 tegen Holland speelde) en overwonnen met 3-0 te 's Hertogenbosch, nauwelijks veertien dagen geleden, de Zuid-Neder landse ploeg. Hierna volgt de samenstelling van de Luxemburgse ploeg: Lahure Decker Wagner Fickinger Mond Guth Nurenberg Revenig Muller Gales Dahm InvallersKonter. Bettinger en Roller. Het belang van deze ontmoeting in ziende heeft de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen beslist bijzondere autobusritten in te leggen met als ter minus de hoofdingang van het Stadion van R. F. C. Brugeois. Vanaf 13.15 uur en tot 14.15 uur. zal om de 10 minuten een autobus vertrek ken van Assebroek en St Kruis. Al deze autobussen komen langs de Markt om en de vertrekuren aldaar zijn vastgesteld te 13.27 u 13-30 u 13.37 u., 13 40 u 13 47 u.. 13.50 u-, 14 00 u.. 14 07 u.. 1410 u-, 14 20 u 14.30 U-, 14.37 U-. 14.40 u.. 14.50 U De ontmoeting zal opgeluisterd worden door de Harmonie «Kunst Veredelt» van de Kon Nederlandse Gist en Spiritus fabriek (80 uitvoerders) die voor de match en tijdens de rust haar mooiste stapmarchen zal uitvoeren. Er wordt de voetballiefhebbers aan her innerd dat nog ingangskaarten op voor hand te bekomen zijn tot Zaterdagnamid dag in de volgende lokalenHotel du Singe d'Or. 't Zand. Hotel Saint Hubert. Zuidzandstraat en Café Craenenburg- Markt. Verder zullen nog kaarten verkocht worden in de bijzondere ingang van het Hotel. Singe d'Or en ter Garenmarkt 18. op Zondag 25 November 1951, van 10 tot 12 uur en aan de winketten van het ter rein van R.F.C. Brugeois. vanaf de ope ning der poorten te 13 uur. W.A P.-8p leper - Tanghe-Wybo Izegem Maandag 3 December as. vieren de Werkhuizen Picanol hun jaarlijks Sint Elooi-feest en dat gaat steeds gepaard met een puike voetbalwedstrijd. Ook thans wordt de traditie verder gezet en nodigde het bestuur van W.A P.-Sport de ploeg van de schoenfabrieken Tanghe- Wybo. uit Izegem. naar het White Star stadion om er een corporatieve vrien denontmoeting te spelen. Tanghe-Wybo heeft dit aanbod met een sportieve geste beantwoord en te 15 uur, op voormelde datum, zullen volgende ploegen tegenover elkaar staan Tanghe-Wybo Delhaye A. (Izegem Sp.) Pattyn G Van Look A. (F.C Izegem) (SK. Roeselare) Raes A. DeclerckA. LeenknechtM. (MS. Ingelrn.) (FC. Izegem) (Izegem Sp.) Vanhoutte G. Degryze F (F.C. Izegem) (F.C. Izegem) Beerlandt Vannieuwenhuyze J. CoulierR. (M.S._Ingelm.) (F.C. Izegem) (F.C. Izegem) Tresy J. Noppe G. Verschaeve G. (Zonnebeke) (Beselare) (KVC.S.Y.) Bruneel W. Wallaert R. (K.V C S Y.) (W.S. leper) Ketels A. OssieurM. Dumalin M (W.S. leper) (KV.C.S Y.) (Vlamertinge) Soenen A. Alleman E. (K.V.C S Y.) (W.S. leper) Dumalin C. (K.V.CB.Y.) W.A.P.-Sport ROGER. Voor veel liefhebbers is deze week wei nig winstgevend geweest, want alhoewel er 12 punten te verdienen waren, gaf het schema van de uitslagen een tamelijk verward beeld, wat geenszins het beste liet verhopen. Zie maar 22XX211121 Het hoeft dan ook niet te verwonde ren dat het maximum der behaalde pun ten voor V 11 slechts 8 is, resultaat dat door 5 deelnemers werd behaald. Drie daarvan dienen de wekelijkse prijs te delen, wegens hun antwoord op de bij- vraag en bekomen elk 33 frank. Het zijn BOUCHAERT Norbert. Neerstraat 25. leper (4) INGELS Marguerite, Doorgangstraat II, leper (4) WOUTERS Georges, Plumerlaan 9, leper (6). Onze beste gelukwensen Hun twee minder gelukkige concurren ten zijn Dynamo Zagreb, Blauwe Leliestraat, leper (2) en Noppe Nera, Stoffelstr. 18, leper (3). 21 deelnemers behaalden 7 p.Ameel Raymond. Bonneel Joseph. Bouchaert Gerard. Carlier Frans, Catteeuw Roger. Cherchye Georges. Cocle Oswald. Decoe- ne Willy. Mevr. Desegher R.. Desodt Ge rard. Dufour Roger. Florissoone Marcel, Matton Hector. Roose Jean, Sinnaeve Ju les, Vandekerckhove Cyriel, Vansevenant Roger, Verpoucke Urbain, Versaevel Ber- nadette. Victoor Roger, Victor en Jantje. Dan volgen 69 deelnemers met 6 p., 120 met 5 p.. 150 met 4 p., terwijl de hoofdgroep 3 punten behaalde. ENKELE OPMERKINGEN. Opnieuw een onbekende deelnemer deze week hij behaalde 6 punten en pronostikeerde 3 voor de bijvraag. 4» Aantal punten na V 11 D'Haene Pierre. leper56 p. Georges. leper57 p. Poetje, leper36 p. Rood-Zwart, St Jans-Molenbeek 58 p. Roose Jean. leper, 44 p. Therry Laura. leper61 p. HET HUIDIG KLASSEMENT. L Wed. Jos. Bultinck, 76 p. 2. Dombrecht Lucien, 72 p. 3. 4 deelnemers met 70 p.Bruwier Liliane. Decheiver Georges, Gryffon Hen ri, Titi. 7. 3 deelnemers met 69 p.Beddeleem Joseph. Matolin. Morel Julien (Toekomende week publiceren wij een uitgebreid klassement) scoren. En wij Wel. wij zullen ons best doen en zijn met veel goeie moed bezield om te doelen. En dat zal ons lukken en moet ons lukken willen wij onze rush naar de titel verder doorzetten. Waps-ers, wij verkeren in blijde ver wachting... De ploeg voor Zaterdag Tresy G. Hoflack G Vanneer 'M. Dumalin M. Ossieur M. Duflou R Wallaert R. Bruneel W. Verschaeve G. Noppe G. Tresy J. Algemeen Klassement NAVMEUL 8 7 0 1 36 11 15 W.A.P.-Sport 8 7 1 0 38 6 14 Tant 7 4 0 3 13 0 11 Gazelec 7 3 2 2 14 13 8 Moerman 7 4 3 0 13 16 8 Tanghe-Wybo 6321 18 11 7 Glasboys 9 2 6 1 8 26 5 St Anna 7 1 5 1 7 20 3 Joncar 9 1 7 1 11 32 3 Baertsoen 8 1 7 0 5 27 2 ROGER. Feuilleton «Het Ypersch Nieuws» 23 Is het waar Nu, dat verwondert me niet,zei mevrouw Forrester. Met wie Majoor Carew,zei mevrouw Metcalfe een sappeur. We maak ten op reis kennis met hem. «■Dus vlug in zijn werk gegaan lachte mevrouw Forrester, maar zulke verlovingen vallen gewoonlijk goed uit. En de andere dochter Zij is niet verloofd.Mevrouw Metcalfe dacht, hoe vreselijk het zou zijn geweest als zij er had bijge voegd nog nietiets wat zij bijna had gedaan. Dan zal zij het wel gauw zijn, lachte mevrouw Forrester en zij keek mevrouw Metcalfe aan. Deze beviel haar en zij verheugde er zich over, want op een kleine post als andara kon één onaangename vrouw alles al bederven en de har monie verstoren. Dank zij haar takt, bep alles gewoonlijk goed af en de civiele macht en de militairen gingen ®P prettige wijze met elkaar om, wat ang niet overal het geval is. Me- vrouw Forrester wist niet, dat het zijn oorzaak vond in haar taktvol op reden, maar verder wist iedereen e*haar man. die haar aanbad, wist het ook. Ik denk, dat ze nu aan het dan sen zijn ze doen het bijna altijd voor het diner,zei mevrouw Forrester. Zij glimlachte tegen de Generaal, die tegenover haar zat tussen de twee meisjes in. Charles, breng de meis jes naar de balzaal,zei zij zij zijn aan het dansen, ik hoor de muziek. Heel goed,zei de Generaal zich gehoorzaam opheffend uit zijn rieten stoel. Dadelijk stonden al de mannen, die in een grote kring zaten, op. Net alsof ze samenspannen, dacht Flavia verrukt. Zij zag heel goed, dat men April en haar mooi vond. Wat een heerlijke tijd gingen zij tegemoet, dacht zij verheugd. En met haar uit dagende elegance liep zij naar de danszaal. Zij bleven in een der grote open deuren staan en keken toe. Er waren niet meer dan vijf dansende paren, maar het orkestje, uit zes in het wit geklede Goanezen bestaan de, deed zijn best, al speelden zij ook een beetje vals. De dansvloer leek uitstekend, dacht Flavia, terwijl zij met de punt van haar schoentje van zacht grijs leer, over de vloer wreef. Meredith De Generaal stak zijn kin een beetje vooruit en twee jon gelui, die aan de overkant tegen een muur leunden, gingen dadelijk recht staan en de gelegenheid te baat ne mend, liepen zij over de gladde vloer naar het kleine groepje bij de deur. Juffrouw Flavia en juffrouw April Metcalfe,zei de Generaal, die zeer ingenomen was met zichzelf en de meisjes. Mag ik even Kapitein Me redith en meneer Murphy voorstel len Juffrouw Flavia en Juffrouw April Metcalfe. Juffrouw April is het vijftigste van een centimeter kleiner dan juffrouw Flavia.grinnikte hij en hij vond, dat hij een kostelijke grap had gezegd. «Overigens zijn ze niet van elkaar te kennen. Ha. haDe twee heren lachten een beetje verlegen. En toen ging de Generaal heen en de vier jonge men sen keken elkaar aan. Kom mee. zei meneer Murphy en hij en Flavia gleden samen weg over de gladde dansvloer. April en Kapitein Mere dith volgden. En een half uur later zagen mevrouw Forrester en me vrouw Metcalfe, die in de open deur stonden, dat de meisjes er in waren. De zaal was vol en iedereen scheen zich te beijveren om een dans van een juffrouw Metcalfe te bemachti gen, want zij waren door velen om ringd. Uw meisjes voelen zich al hele maal thuis,» zei mevrouw Forrester, c Wat zien zij er lief uit,zei zij geestdriftig, zich erover verheugend, dat zij dit zo vrij zeggen kon, om dat zij geen dochter had, die nog aan de man gebracht moest worden. I Ja,zei mevrouw Metcalfe. Maar zij sprak een beetje afgetrok ken. Aha, dat was zeker een van die Indische Prinsen, waarover Arthur gesproken had, dacht zij. Hij stond juist aan het begin van de zaal en keek om zich heen. Ja. hij zag er werkelijk prachtig uit. En als je het niet wist, dan zou je niet zeggen, dat hij een kleurling was, dacht me vrouw Metcalfe, die niet in staat was om de lichtkleurige voetzolen van Prins Hernam Singh te zien, evenmin als de mauve-gekleurde halve maantjes van zijn welverzorg de nagels. En ook niet de vTeemde tint van zijn handpalmen, die eruit zagen alsof de kleur er door veel wassen was afgegaan. Ja, dat is minder prettig,fluis terde mevrouw Forrester alsof zij de gedachten van mevrouw Metcalfe had geraden. We hebben ons uiter ste best gedaan om hen buiten de Club te houden, maar het werd ons onmogelijk gemaakt. En ik moet zeg gen, dat zij zich uitstekend gedra gen, voegde zij erbij, c Zij zijn bei den in Oxford geweest en zij hebben als zij in het publiek komen, uit muntende manieren. Wie is dat vroeg mevrouw Metcalfe plotseling, zeer onredelijk wensend, dat het tijd was om naar huis te gaan voor het diner. Prins Hernam Singh,antwoord de mevrouw Forrester. De oudste en naar mijn mening de knapste der twee. HOOFDSTUK XXÏÏI Prins Hernam Singh was inder daad een bizonder mooie man. Zelfs April vond dat, al hield zij haar ge dachten dan pok voor zich. Net zoals je niets zou zeggen over het uiterlijk van je chauffeur, dacht zij, terwijl zij in een lage rieten stoel in haar slaapkamer zat en dromerig naar Mitu keek, die haar ondergoed van elastiek voorzag. Maar Flavia was niet zo peinzend. Zij liep aldoor heen en weer en kwam April's kamer binnen en sprak tegen haar over alles en nog wat. De meisjes konden het nu veel beter samen vinden. Het hinderde Flavia niet langer, dat April verloofd was. Eigenlijk vond zij het wel prettig, want nu was er niets dat haar, Fla via. meer in de weg stond. Trouwens veel kans bestond daartoe toch niet, dacht Flavia, terwijl zij naging, hoe veel jonge lieden er al een bezoek hadden gebracht in haar ooms bun galow. Het was leuk om te snuffelen tussen de visitekaartjes in de niet tehuisdoos het was een spelletje, dat ze iedere avond deden, als er niemand ten eten was. Maar eens op een avond was het spel niet zo opgewekt. Er werden twee kaartjes ontdekt, die anders waren dan de overige. Zij leken flauw geparfumeerd, meende me vrouw Metcalfe, die naar het be wolkte gezicht van haar broer keek. Hij kan naar de maan lopen riep hij de kaartjes neerleggend. «Wie is het vroeg April, wier belangstelling was opgewekt. (Vervolgt)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 7