KERSTMISACTIE PRIJZENTENTOONSTELLING ACCORDEONISTEN Albert De Hollander HOH N ER A. DE HOLLANDER CINEMA OUD IEPER ALICE IN WONDERLAND Een H0HNER brengt vreugde" BIJ DE VUURKRUISEN t Kon. Ieperse Schaakkring STAD IEPER N. C. M. V. Bezie onze RADIO'S. CLUBZETELS, VAT WIJN, FOYERS, WOLLEN DEKENS, enz... KERSTMISACTIE brengt ATTRACTIE dank zij onze VERKOOPACTIE BEZOEK ONZE STAD PRACHTICE STRAATVERLICHTING tot 2 Januari MONSTERTOMBOLA waarvan eindtrekking op 7 Januari Uitslagen in ons blad van 12 Januari DE HARMONIE PICANOL VIERDE Ste CECILIA Eist voor Uw geld een klasse-instrument Stelt U in verbinding met Vlaanderens grootste accordeon - specialist Officieel dealer van 's werelds beste Accordeons en Mondharmonica's Chromatische modellen vanaf 2.250 fr. Reiskosten worden vergoed Statiestraat 4 Telefoon 580 Koopt Uw BRIEFPAPIER IN DOZEN ter Drukkerij DU MORTI ER 34, Boterstraat IEPER Ter gelegenheid van NIEUWJAAR, een allernieuwste Succesfilm de nieuwste Feërie van WALT DISNEY in technicolor Het schoonste Nieuwjaarsgeschenk voor uw kinderen en ook voor U zelf Een sprookje in alle opzicht HET YPERSCH NIEUWS BU 4 22-12-1951 DUBBELE EERVOLLE ONDERSCHEI DING Bij Koninklijk besluit van 21 November laatstleden, werd Houlekier Raymond Menenstraat 23. benoemd tot Ridder in de Orde van Leopold II met zwaarden en eveneens tot Ridder in de Kroonorde met zwaarden. Als officier stond onze kameraad gans de oorlog 1914-1918. in de Vuurlinie- Voor eerst bij het roemrijke 7e Linie-Regiment, wiens vaandel de grote eer gehad heeft, het eerst in 1914 reeds, eigenhandig door onze betreurde aanvoerder Koning Albert op de Grote Markt te Veurne. met het Nestel van de Leopoldsorde te worden ge decoreerd om de uitzonderlijke helden moed in de hevige en vreselijke strijd, die vernoemd Regiment, in de slag van de IJzer heeft gevoerd, waarbij honderden en nog honderden officieren, onderofficie ren en soldaten sneuvelden. Niettemin wisten zij de overmachtige aanrukkende vijandelijke legers tot staan te brengen en hen de weg naar Kales af te snijden Einde 1916 ging hij over naar het 17e Li nie-Regiment. waarin hij tot het einde van de vijandelijkheden verbleef en waar bij hij eveneens alle veldslagen en het eindoffensief heeft medegemaakt- Uitmun tend officier, heldhaftige strijder, was steeds een toonbeeld van moed en dap perheid Door zijn gemoedelijke om gang met zijn ondergeschikten, werd hij door zijn mannen op de handen gedragen en ieder opdracht, hoe gevaarlijk ook. werd telkens met succes bekroond. Om zijn onversaagdheid in de strijd, om zijn ware doodsverachting bij het uitvoeren van de gevaarlijkste stoten, werd hij meermalen op de legerdagorde vermeld en bekwam menigvuldige eretekens. Bij het ontstaan van de Vuurkruisenbe- weging in ons gewest, was bij één der baanbrekers en samen met onze huidige Ere-Voorzitter Lucien Cambier één der stichters van onze Ieperse Vuurkruisen- bond. waarin hij onmiddellijk tot Onder voorzitter werd aangesteld. Het harde labeur dat hij bij de stichting heeft ver richt grenst aan het ongelooflijke. De kamp was hard en hevig, doch nimmer heeft hij één ogenblik getwijfeld. In volle eerlijkheid met het goede en verheven doel voor ogen. heeft hij voor ons de weg gebaand en geëffend. Met de nodige kalm te. maar ook met een ongeëvenaarde vast beradenheid. wist hij het vertrouwen van zijn oud-frontkameraden te winnen. Zijn ideaal wasrecht te doen geworden aan deze. die jaren lang bloed en leven veil hadden voor onze vadergrond. Hij kende hun lijden en strijden, hij had het zelf zo lang medegeleefd. Vandaar ook zijn medevoelen. na de wereldbrand, met de miskenning van deze. die men eens hel den noemde Het onbegrip tegenover deze. waarvan het doodsgevaar, het da gelijks brood was. maande hem aan een nieuwe strijd te voeren. De strijd om het recht zó duur verworven in de Vuurlinie, die onze toenmalige gezagvoerders, zo maar zonder blikken of blozen, over het hoofd zagen, en die hij. vroeger dan a ij. heeft begrepen. Die weg die hl), een der allereersten ons heeft voorafgegaan, zul len wij verder volgen. Het is gebleken dat het de weg is van de rechtvaardigheid. Wij zijn er hem zeer dankbaar om en kan het dan anders, dat alle kameraden uit de Vuurlinie, vandaag jubelen bij deze dubbele benoeming tot het Ridderschap, die hij meer dan verdiend heeft, want zowel tijdens, als na de wereldbrand, heeft hij het beste van zich zelf gegeven in dienst van het land en ook in dienst van de frontkameraad. De Vuurkruisen in het algemeen en zijn oud-regimentska meraden in het bijzonder, bieden dan ook samen met Ere-Voorzitter. Voorzitter en bestuur, aan deze moedige pionier van het eerste uuri. oud-frontmakker Ray mond. hun hartelijkste gelukwensen. DEZE VAN 1940-1945 VEREREMERKT Boudry André. Dorpplaats 16. te Woesten. en Deleu Ju- lien, Ieperstraat, te Wytschate. beiden leden van de Nationale Federatie s Strij ders 40-45». werden vereerd met de Her- innerlngsmedaille 1940-45. met twee ge kruiste bronzen sabels. Hartelijk proficiat BEKERWEDSTRIJD (4e Rondel Zal het rekord van de Heer Dewilde gebroken worden Dit is de culminerende vraag die reeds mondsgemeen wordt Inderdaad, staat hij ditmaal voor een alle<6«venöe heer Dr Dubrulle de meest intelligenste schaakacteur... Een laatste moei li «kheid voor onze jeugdkampioen om het trotse rekordongeslagen doorheen het jaar 1951 te behouden. In de derde ronde voor de beker werd door de steeds sterk opwerkende Mej. Gh. Devarbt de meeste winstpunten geboekt i77) dar.k haar bevestiging in de partij tegenover haar vader. Nochtans boekte de heer Baete 100 winstpunten maar deze werden door forfait van zijn tegenstrever behaald Dit zal hen> toelaten een heftige stiiid te bieden om het verworven terrein kest wat kost te behouden. Vier candidaten hebben de cape van 600 overschreden, waarvan Mej. De vacht eer. zeer benijdenswaardige leiderspositie wist te veroveren. De stand geeft thans de vcltindt rangschikking: 1. Mej. Gh. Devacht 646 2. Baes (Woesten) 641 3. Baete 604 4 Dewilde 602 Vervolgens zweven 17 deelnemers tus sen de 500 en 600 punten. 16 deelnemers beneden de 500 waarvan 2 onder de 400 staan zodat deze practisch uitgeschakeld zijn. Van de overigen kunnen we nog van alles verwachten. Trouwens de match Grimonprez M. - Verhamme heeft ons1 duidelijk aangetoond dat men niet te voorbarig mag zijn. De eerstgenoemde slaagde er inderdaad in de leider neer te halen. Als verrassing kunnen we stellig de prestaties van de Heer Bollaert on derlijnen. Deze speler heeft In korte tijd zich zeer snel weten op te werken tot op een zeer behoorlijk clubniveau. Matchen van Zaterdag 22 Dec. om 17 u. 4e Ronde (loting) 1. Grimonprez A. (500) - Baes (641) 2. Top (417) - Jude (514) 3. Vandenhoven (483) - Baudewijn B. 4. Jaspers (445) - Decorte (555) 5. Baete (604) - Devacht J. (416) 6 Verhamme (564) - TJonck (460) 7. Grimonprez M. (561) - Mennens (516) 8. Grimonprez O. (512) - Cornardt (565) 9. Devacht Gh. (646) - Knockaert (527) 10. Vandeweghe (546) - Deroo (521) 11. Hofman (539) - Gantois N. (467) 12. Pyck (447) - Lemenu (527) 13. Dewilde (602) - Dubrulle (514) 14. Bollaert (557) - Depoorter (410) 15. Baudewijn M. (429) - Benoot (331) 16. Comijn (390) - Beernaert (556) 17 Meersdom (445) - Gits (480) 18. Gantois J. (413) - Devos J. (440) 19. Vandaele (481) - Duhameeuw (547) De uitslagen moeten uiterlijk tegen 8 Januari gekend zijn. KERSTAVOND We ontvingen tot op heden zeer tal rijke verzendingen met geschenken van allerlei grootte, zwaarte en vormen... Kortom we gaan stellig een succesrijke avond beleven. Aan de geachte Dames kunnen we thans mededelen dat een aantal verrassingen hun zullen voorbehouden worden, geof freerd dank zij de welwillende samen werking van het Bestuur en leden. Dus allen worden hartelijk uitgenodigd Zondag 23 December Hotel De Maan om 19.30 uur. DE TROPEE DER JONGEREN En hier ongeduldige jongens zijn we er weer met ons jeugdtornooi. De derde uit gave heeft een zeer talrijke inschrijving uitgelokt. 28 deelnemers die in 4 groepen zullen ingedeeld worden, die elk 6 wed strijden zullen te spelen hebben. Categorie Juniors7 deelnemers. Categorie Scholieren14 deelnemers on derverdeeld in 2 groepen. Categorie Kadetten7 deelnemers. De eerste twee van ieder groep komen met het paasverlof in de finale. Het tornooi vangt aan op Woensdag 26 December om 14 uur in ons lokaal. (samen met honderden BONS, meer dan duizend prijzen aan het Uitstalraam van de Garage Dassonville, Grote Markt, 35 Wilt gij mooie prijzen winnen, zonder dat het U iets kost Welnu!... Van 15 December tot 2 Januari, schenken 190 handelaars één GRATIS-TOMBOLABILJET per aankoop van 25 fr. waren1 (5677)| HOOR. DE MUZIKANTEN Het is zoals de Voorzitter het in zijn rede zo goed zegdede laatste maanden van het jaar zijn gekenmerkt door talrijke feestelijkheden. Gisteren vierden wij St Elooi. vandaag Ste Cecilia en morgen krijgen wij dan Oudejaarsavond. En het is maar best zo. Eens Nieuwjaar voorbij zijn ook de meeste rustdagen van de baan en moet er weer een hele tijd gewerkt worden eer er nog een St Elooi of een Ste Cecilia op onze kalender komt Zondag 1.1. hebben de mannen van de jonge maar bloeiende arbeidersharmonie Picanol eens te meer hun Patrones met de nodige zwier gevierd. 's Morgens, even na tien uur. werden Voorzitter M. Quaghebeur en Bestuurder P Meul aan de woning van eerstgenoem de afgehaald Bestuurslid F Vandenbroecke hield een kleine toespraak waarin hij Mevr. Qua ghebeur hulde bracht terwijl de c mas cotte haar een prachtige bloemenmand aanbood. Een wandelconcert door de straten van dn stad volgde waarna de hongerige ma gen alle eer werden aangedaan in de Hostellerie St Nicolas. Wij merkten er de aanwezigheid van dhr Huvelle. Ere-Ondervoorzitter van de Harmoniede heren Gruwez en Grim- melprez. respectievelijk Ere-Voorzitter en Voorzitter van de Harmonie Yprlana dhr K. Leroy. uit Boezinge. en de hh. Degroote. Stroobant en Bolle, die het Feestcomitelt en W A.P.-Sport vertegen woordigden. Voorzitter M. Quaghebeur verwelkom de de gasten met volgende woorden Achtbare Ere-Ondervoorzitter. Mijne Heren. Vrienden Muzikanten, De laatste maanden van het jaar bren gen steeds heel wat feesten met zich mee, en onder de heiligen die dan gevierd wor den, mogen wij Sinte Cecilia de ereplaats gunnen. Inderdaad, geen dorp of stad of wij tref fen een muziek-of zangmaatschappij aan genoemd naar onze duurbare Patrones. Trouwens iedereen die iets met muziek te maken heeft, aanziet Ste Cecilia als de Grote Dirlgente. Sinte Cecilia is ons bijzonder duurbaar omdat zij ons ieder jaar de gelegenheid geeft in een gezellige atmosfeer te verbroederen en de banden der onderlinge samenwerking nauwer toe te halen. Die samenwerking gaat bij onze Harmonie. God zij dank. uitstekend. Dank zij de Heren Jaimes Picanol en Bernard Steverlynck, die vandaag niet konden te- het geheim, tersluiks gadesloeg, waarbij U. zich volledig gaf aan uw muziek. Daar om een bijzonder woord voor Um'n waar de chef. dank met een gevoel van fierheid en hoogschatting, dank die komt van uw ganse Harmonie met een gevoel van stra lend geluk waarbij ons aller harten vol sympathie voor V kloppen. Mijne Heren en Vrienden Muzikanten, weldra is Ste Cecilia 1951 voorbij en een nieuw, laten wij het hopen, vruchtbaar mu- ziekjaar zal beginnen. Mocht het zo schoon zijr. of nog schoner dan het voorbije. Dat is mijn vurigste wens. Leve onze chef, leve onze muzikanten, leve de Harmonie Picanol Kort daarop werd het woord genomen door dhr M. Huvelle, algemeen bestuur der van de Werkhuizen Picanol Mijn beste vrienden. Het is met een steeds hernieuwde vreug de dat ik mij in uw midden bevind om deel te nemen aan al de feestelijkheden die gevierd worden zowel door het Bestuur als door het Personeel der Firma Picanol. Mijnheer Jaimes Picanol en Mijnheer Bernard Steverlynck. weerhouden door an dere verplichtingen, hebben mij gelast hen te vertegenwoordigen en hun afwezigheid te verontschuldigen. Een vriend van mij. die kortgeleden ons St Elooifeest bijwoonde, welke ons verenig de in het Stadstheater, sprak zijn bewon dering uit voor de kameraadschappelijke geest die blijkbaar bestond niet alleen tus sen werklieden en bedienden der fabriek, maar ook tussen leiders en werklieden, en i>. vertelde hem hoe fier ik was over deze goede verstandhouding. Vandaag herhaal ik dit voor U allen. Wellicht, wanneer gif, gebogen over uw werk, over uw machine of over uw bureau, mij ziet voorbijgaan, ernstig, bekommerd, dan vraagt gij V zeker af of ik slecht ge slapen heb of in een slecht humeur ben Niets daarvan. Integendeel. De zorgen die iedere dag oprijzen om wille van de internationale moeilijkheden, bestellingen welke niet binnenkomen of af gelast worden, vertegenwoordigers die ont moedigd zijn en ik moet opmonteren, wer- Hij presenteert U een enorme kens en steeds VOORDELIGER dan ieder ander. De zaak met de beste service voor alle muziekinstrumenten. Radio's, Pick-ups, phonoplaten en liederen, is nog steeds HET MUZIEKHUIS IEPER School voor het aanleren van accordeon (5744) genwoordig zijn. en de Heer Huvelle, onze I ken die blijven aanslepen, zijn niet 'altijd Ere-Ondervoorzitter, die ons met raad en verblijdend. Maar wanneer ik V allen aan daad terzijde staan en waarvoor wij hen uw taak bezig zie ondanks koude hitte of ten zeerste erkentelijk zijn. Die samenwer- moeilijkheden en zich op het gezicht van king gaat goed omdat wij op de sympathie en de steun mogen rekenen van begrij pende mensen zoals de Heren Aimé Gruwez en Dokter Grimmelprez. de zo graaggeziene Ere-Voorzitter en Voorzitter der Harmonie Ypriana Ook nog, omdat wij over een weldoener beschikken die niets noch niemand ont ziet om op het gepaste moment een handje toe te steken bij het opluisteren van onze feesten en dergelijke meer. Ja. Brouwer Karei Leroy mag zich terecht de titel van Me cenas der Harmonie Picanoltoeéigenen. Ook nog omdat het Feestcomité van onze firma de solidariteit in de hand werkt. On dernemingsraad. W A P -Sport en Harmonie Picanol staan thans onder dezelfde Picanol- banier verenigd en ondanks alles moet onze Feestcommissie er zorg voor dragen één te blijven, wars van alle bekrompenheid en kleingeestige praatjes. Wij aanzien in de tegenwoordigheid van de Heren Degroote, Stroobant en Bolle de grootste waarborg d aar En dan hebben we ons muziek zelf Pas enkele jaren oud heeft het reeds heel wat achter de rug. Wij hebben schone dagen gekend, toen wij zoals vandaag, broeder lijk feest vierden, door vreemde straten trokken en succesrijke concerten gaven. Doch ook de tegenslagen Heten niet op zich wachten, maar ons jeugdig optimis me en onze zienswijze over tucht en orde brachten steeds de redding. Vol optimisme zijn wij inderdaad voor een nog schonere toekomst, maar om dat te bereiken moe ten wij schouder aan schouder marcheren, niet steeds te veel ons eigen persoontje inzien maar veeleer het algemeen belang van onze Harmonie, want zonder orde en tucht kan het niet. Ik weet het wel. het is niet altijd gemakkelijk maar met een beetje goede wil, gaat veel. Dat te bereiken is een hele prestatie, en daarom moet ik bestuur en muzikanten danken. Maar als ik dank. dan in de eer ste plaats onze sympathieke en onvermoei bare chef Pierre, wat wij (n U zien kan ik niet helemaal in woorden uitdrukken en wat wij aan hebben, uit ik in dit enkel woord c alles Uw verdraagzaamheid, uw vlijt, uw werk, uw kundige leiding, roem ik in één adem. Het spel dat gij speelt is lastiger dan het zwaarste instrument, ik heb het reeds dikwijls bemerkt en toch wijkt geen duim. Onafgebroken en aan houdend staat gij in de bres. g°lHk waar of wanneer. Met hart en ziel zijt gij aan uw Harmonie gehecht en hoeveel genoeg lijke uurtjes heb ik gesleten toen ik U. In deze oj gene een glimlach aftekent of zelfs iemand een t oogje flikkertdan ga ik veel tevredener verder, want dan voel ik dat gij mij zeggen wiltMaak U niet te veel zorgen, het zal gaan, wij zijn hier. dicht aaneengesloten om elkaar te helpen, om te werken voor het algemeen welzijn. Wiv hebben vertrouwen de ene in de an dere en wij zullen tenslotte zegevieren. Ik dank U allen voor de sympathie mij betuigd elke dag van het jaar. Ik ben ge lukkig de aanwezige Heren Gruwez, Dokter Grimmelprez en Brouwer Leroy te kunnen begroeten, die zo dikwijls het bewijs heb ben geleverd van hun genegenheid en toe wijding. Ik druk de wens uit dat wij vele jaren nog samen Sint Elooi en Ste Cecilia zullen kunnen vieren, steeds talrijker en vrolijker, ir. afwachting dat wij deze feesten gaan houden in het paradijs. Ik hef mijn glas op uw goede gezond heid, op deze van uw familie, op de aan wezigen en op de voorspoed van onze duur bare Firma Picanol. Beide spreekbeurten werden warm toe gejuicht evenals de toespraken van de hh Grimmelprez en Degroote. In naam van bestuur en leden richtte dhr F. Vandenbroecke zich tot Voorzit ter en Bestuurder. Hij wees erop dat bei de leiders overal en steeds in de bres staan om de Harmonie Picanol te dienen en het beste van zichzelf geven om haar steeds schoner en beter te maken. Het was dan ook met een zekere fierheid dat hij de twee jongste leden opdracht gaf het Ste Cecllia-geschenk aan beiden te overhandigen. Niet zonder ontroering dankte de Voor zitter en stuurde de hoge gasten een har telijk tot weerziens toe. Die schone dag besloot men met een groot bal en niet minder dan 700 toe gangskaarten werden aan de man ge bracht. Tot in de kleine uurtjes werd er ge danst en gezongen en dit alles ter ere van die goeie heilige. Ste Cecilia... ROGER Blokken Briefpapier Luchtpostpapier Ziet onze uitstalling! Een prachtige gamma kleuren Vanaf VRIJDAG 28 December te 8 uur Zaterdag te 8 uur Zondag te 2.30 uur, 5 uur en 8 uur Maandag te 8 uur Dinsdag (Nieuwjaar) te 2.30 u., 5 u. en 8 uur Woensdag te 8 uur (5742)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4