UIT D£ STREFK Radio Hilversum te Yper? NON STOP VARIÉTÉ ZONNEBEKE BRIELEN VLAMERTINGE DIKKEBUS STADEN MESFN gebeurtenissen moeten onvermeld laten hoezeer ze ook ons land interesseren. 2uiks was vorige week het geval met de regeringscrisis in Frankrijk waar Pieven eerste minister, niet langer het vertrou wen van de Nationale Vergadering ver kreeg Déze zoveelste crisis schijnt niet spoe dig opgelost te zullen worden, vermits er weinig candidaat eerste ministers o( for mateurs zijn. IirussenSJd aanvaardde echter Edgar Fa ure de opdracht een nieuwe regering -amen te stellen. Op de dag. dat dit artikel van de per sei, komt (Vrijdag). zal de Franse forma teur zich in de Assemblee met zijn pro gramma aanbieden om de parlementairen om investituur te verzoeken. Hij zal. naar verluidt, de kaderwetten voor de financiën hervormen, ontwerpen waarover de regering Pleven is gestrui keld. Ook zou Edgar Faure beloofd heb ben de Franse spoorwegen te saneren zonder doorzending van personeel Het blijkt dat de boeren en onafban- ke.i.ken zich zullen verzetten, de socia listen de beslissing van t partijbestuur afwachten, nadat het programma zal be kend zijn gemaakt, om hun houding te genover Faure te bepalen De radicalen en de christen-democratische M R P heb ben hun steun beloofd. De gaullisten houden zich afzijdig maar zouden de candidatuur van Faure voor het premierschap niet ongunstig onthalen. Daar Faure in de loop van Maandag grote vorderingen heeft gemaakt bij zijn poging om te komen tot de vorming van een regering is er bij de Pa rij se bladen opnieuw belangstelling voor de regerings crisis- De comentators brengen hulde aan de politieke kwaliteiten van Faure, doch zijn van mening dat hij de grootste moeilijk heid nog niet bereikt heeft en dat de in vestituurstemming alle in hem gestelde hoop zou kunnen stukslaan. Allen zijn het eens om te verklaren dat het lot van het toekomstig kabinet zal afhangen van de socialisten. KORTOM. De internationale toestand ziet er ei genlijk ruw bekeken weinig roos kleurig uitoveral blijft oorlogsgeweld woeden of dreigen Doch een moedgevende uitspraak van Anthony Eden besluite dit overzicht Men moet de werkelijkheid begrijpen en geduld oefenen in ons zoeken naar de oplossing van de problemen, die de landen verdelen. Ik denk dat het Russi sche kommunjstische rijk evenals alle an dere landen wenst voort te bestaan. Ik denk niet dat de Sovjetleiders de vernie lingen en de chaos wensen, die zouden volgen op een openlijke en totale oorlog met het Westen Over het algemeen zijn zij voorzichtig en wegen zij het risico, dat zij lopen goed af. Hun dogma luidt, dat de bakermat van de revolutie niet mag bedreigd worden». Eden verklaarde dat er redenen zijn te hopen, dat men geleidelijk tot een basis van bestaan zonder vrees voor oorlog zal komen SPECTATOR VOETBAL Dadizele - Zonnebeke 3-1 Onze mannen zijn van hun kamp tegen het gevreesde Dadizele met kleerscheuren terug gekomen Van meet af wordt aan beide zijden flink doorgespeeld en de par tij verloopt evenwichtig. Aan de 20e min echter komt er kentering en na een ge harrewar kan de linker binnenspeler van Dadizele de stand openen. Onze mannen houden zidh kloek, breken door en Tresy de bal vooruitwerkende kan met een mcoie hoekschop gelijk spel afdwingen aan de 35e min. (1-1) De tweede helft is het spel der tegen slagen. inzonder voor de gasten Tresy komt alleen voor doel. maar kan niet bin nen schieten daar zijn benen zo zwaar zijn als lood. volgens zijn eigen verkla ren. en gaat naar de kleedkamer. Aan de 57e min. kan Dadizele langs haar mid denvoor het 2e doelpunt aantekenen ter wijl onze speler Roger Knockaert een kwetsuur oploopt Na een algemeen ge harrewar voor 't Zonnebeekse doel ver hoogt Dadizele haar voorsprong aan de 60e min., ditmaal door haar linkerhoek, wat de doorslag betekent voor een afge tekende overwinning. Evenwichtig spel gaat verder door, doch onze rechtse half back Depraetere wordt op zijn beurt ge wond. Op 't einde van de partij glijdt een lokale speler uit en buitelt. Daar hij niet opstaat wordt hij naar de kleedka mer gebracht De dokter stelt een sleu telbeenbreuk vast- Eindstand 3-1. In de algemene klassering neemt Zon nebeke de 3e plaats in na Brielen en Woesten dat één punt voorsprong heeft. Zondag a s. 20 Januari moet onze ploeg het opnemen tegen het geduchte Geluwe. VOETBAL F. C. Woesten - Brielen Sport 3-2. Dit derbytreffen gaf. de ge woonte getrouw, aanleiding tot een hard nekkige kamp. Woesten was rapper op de bal en heeft hieraan zijn zege te danken. Het eerste kwartier krijgen we mid denveldspel. Sport acteert eerder zenuw achtig en brengt weinig schoon spel voor het voetlicht. De voorlijn der gastheren daarentegen combineert niet onaardig met Becuwe als aanbrenger en Boutten als verdeler Waar ze daarenboven niet van schotvaardigheid gespeend is wordt doelwachter Merlevede meermalen op de proef gesteld. Aan de 15e min. krijgt de ongedekte Boutten de bal voor de voet en doelt on houdbaar (1-0) Sport is geenszins de min dere doch de schoten op doel laten op zich wachten Speler Devos krijgt ruim schoots zijn deel aan bewakers en onze andere voormannen geraken niet op hun peil van verleden Zondag. Omstreeks de 25e min. kan de bezoe kende doelwachter na mooie duikeling een welgericht schot wegwerken, helaas niet ver genoeg en de goedgevolgde De- vriendt doelt (2-0). Aan de 37e min. komt Brielen aan een verdiend tegenpunt Kort voor de rust is G. Rousseeuw zijn bewaker te vlug af. komt alleen voor doel en treft raak (3-1). Na de koffie is Sport overdonderend de meerdere. De locale vesting dreigt ineen te stuiken en keeper Pouillle mag een paar malen van geluk spreken. Op een onzer aanvallen speelt Vosje zijn bewa kers kwijt en mildert de achterstand (3-2). Naar het einde toe gaat Brielen. ten on rechte. berusten in zijn onverdiende ne derlaag en met ongewrzigde stand fluit de zwak leidende Heer Brevne het einde. Zondag a.s. krijgen we Dadizele Sport te bekampen. Jongens, een enige gele genheid om de opgelopen nederlagen uit te wissen. Aftrap om 15 uur. TONEEL Op Zondag 20 Januari. In de patronagezaal. grote toneelavond ten voordele van de Kerstboom 1952. door de toneelvereniging Eendracht maakt machtvan Wytschate. Opvoering van Het Spel van de S'eu- telspel in 4 bedrijven door J. Schmidt en A- Van der Lught. gevolgd door een klucht in één bedrijf door H. Bonte t Dy namiet Begin te 19 u. stipt. Prijzen der plaat sen 20 en 15 fr Kaarten te bekomen bij r. Liefooghe BIJ HET VLIEGEND WIEL Op Zon dag a.s. 20 Jan. geeft de plaatselijke wie- Ierclub c Het Vliegend Wielzijn groo'. aarlijks bal in de zaal Boldershof. Tevens grijpt deze avond de trekking plaats van de tombola. Wie nog loten wil. kan dezr steeds bekomen bij alle bestuursleden. Begin om 18 uur. TONEEL Op Zondag 27 Jan. om 6-3C uur in de Familiezaal opvoering van het toneelspel f Baas Best en St Antonius r door de jeugdclub Jong en BlijHet stuk bevat 1 proloog en 5 taferelen. Prach tige toneelmuziek. Kaarten op voorhand aan 20 en 15 fr. bij G. Cornette. Dorp. VOETBAL M. Sp. Ingclmunster - S. K. Vlamertinge 1-1. Zondag 1.1. wisten onze rood-witten eerder kansrijk het niet te versmaden Molen Sport een puntje te ontfutselen. De thuisspelers betreden het veld met de overtuiging eerder gemakke lijk het pleit te zullen winnen, doch stop per Miel en doelwachter Lowyck, de an dere verdedigers Incluis, oordeelden er anders over. Molen Sport domineerde wel tijdens de eerste helft, doch doelpunten konden ze niet aantekenen daar hun be faamde midvoor Uyttenhove door Miel overklast werd. Sportkring, dat eerder sporadisch ten aanval gaat. weet toch telkens de plaatselijke verdedigers te alarmeren. Wanneer midvoor Hof een har de voleybal onderschept, verdwijnt het leder over het doel. Kort daarop weet linksbuiten Leroy een aanval der onzen goed door te zenden, plaatst mooi voor doel. J. Vandromme onderschept het le der. controleert het goed en weet met een machtige schuiver de uitlopende doel wachter te verschalken aan de 37e min. (0-1). Molen Sport stuurt alles in de aan val doch onze verdediging wil niet bege ven. Na de rust komt er meer verdeeldheid in het spel en langs weerszijden worden flinke aanvallen opgebouwd. Wanneer In- gelmunster zijn zoveelste corner afdwingt, ontzet Kozen mooi midden een kluwen van spelers met het hoofd. Leroy kan op :nzenden van Juul van op 5 m. hard op doel kogelen, doch de plaatselijke doel wachter redt eerder fortuinlijk. Mo'en Sport wil kost wat kost de gelijkmaker ifdwingen en aan de 76e min. weet de illeenstaande Uyttenhove van op 3 m. nhoudbaar te doelen (1-1). Beide voor- 'i'nen spannen zich nog terdege ln om het winnend punt te netten, zonder erin e gelukken. Onze verdediging speelde Zondag een allerbeste wedstrijd en mag zeker het verdiende puntje voor zich op eisen. Onze reserven wonnen op de Pothem met 6-0 van hun rivalen uit Komen, na ■■en goede wedstrijd van doelwachter Boxoen. Zondag a.s. ontvangen we aan huis het •■lftal van E. Beselare dat tegenwoordig ■■en felle crisis doormaakt. Opgepast noch- 'ans voor een overdreven zelfvertrouwen De match vangt aan om 15 uur. WILLEM DE MEYER-AVOND Wil lem De Meyer, de reizende zanger, trekt van stad tot stad. van dorp tot dorp om zijn volk te laten genieten van eigen schoon, van een onuitputtelijk Vlaams iiederenrepertorium. Willem De Meyer is niet alleen zanger bij ijïMek. maar tevens laat hij zijn volk zingen, hij speelt accordeon en laat bom volle zalen gieren met zijn dolle en fijne kluchten- Waar Willem De Mever is, daar is het cucces verzekerd. Komt zien. komt luisteren en zingen Maandag 21 Januari, te 19 uur in de Patronaatzaal. Bestelt tijdig uw toegangskaarten, te verkriigen in 't Hoekje» bij G. Van- derhaeghe. Leden van het Davidsfonds10 fr. Niet- leden15 fr- Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS Het dodelijk verkeersongeval te Vlamertinge Uitspraak van de Rechtbank- De boetstraffelijke rechtbank te leper deed Donderdag 11. uitspraak in het do delijk verkeersongeval te Vlamertinge van 22 Oktober 1951. waarbij de 19-jarige Maurits Nuvtten meegesleurd werd door ie auto van Paul Goetgheluck uit leper en op slag gedood. De rechtbank veroordeelde de autovoer der tot 2 jaar gevangenisstraf en 104)00 fr. boete of 3 maand 500 fr. boete of 3 dagen om een auto bestuurd te hebben zonder de nodige lichamelijke geschiktheid, ter wijl de burgerlijke partij 212170 fr. be kwam Vermelden we nog dat de burgerlijke partij, die 7914)00 fr. schadevergoeding gevraagd had. tegen dit vonnis beroep aangetekend heeft LANGEMARK Beweging van de bevolking gedurende het jaar 1951 Geboorten: Mannen: 52; Vrouwen: 38: Totaal90 Aankomsten: Mannen: 75; Vrouwen: 82: Totaal 157. Algemeen Totaal127 mannen 120 vrouwen247 zielen. Overlijden» Mannen 18 Vrouwen 25 Totaal43. Vertrokken Mannen 73 Vrouwen 85 Totaal158. Algemeen Totaal91 mannen. 110 vrou wen 201 zielen Aangroei der bevolking46 zielen (36 mannen en 10 vrouwen). Totaal inwoners: 30-12-1950: 4421 (2241 mannen en 2180 vrouwen). 30-12-1951: 4467 (2277 mannen en 2190 vrouwen). UITSLAG PRIJSKAARTTNG bij Gerard Milleville Herberg De Nieuwe Kruis straat 100 kaarters. 1) Albert Platteeuw- Prosper Pieters2) Maria Pieters - De- turek Achiel3) Pieters Camiel - Lahout- te August4) Caulier Maurits - Caene- peel Albert5) Ghyselen Willy - Deruy- ter Achiel. UITSLAG PRIJSKAARTING bij Jozef Breyne. herberg De Casino». 1) Van Op- linus Maurits - Verbeke Maurits; 2) Hes- sel Daniel - Debusschere Roger3) Ver- meersch Henri - Deturck Achiel4) Noy- ez Michel - Vantieghem Alfons5) Can- dry Michel - Gryson Hector6) Cloedt Marcel - Ghekiere Jerome7) Willem Van Eecke - Vandenbussche André8) Dereyne Georges - Dulier Oscar9) Am- pe Daniel - Devreker Willy10) Parmen- tier André - Deraedt Henri. TONEEL Zondag 27 Januari 1952 voe ren de K A J.-toneelspelers een dolle klucht op in drie bedrijvenEen paard op zolder Kaarten te verkrijgen bij Denis Alle- waert. Klerkenstraat. Dodelijk verkeersongeval op de baan leper-Menen 1 J.1 m «IA FA l-awm I '/inn M -\AH 1 BURGERSTAND GeboorteBrigit- ta Lauwereins, d. v Willy en Paula Bil- liet. St. Jansstraat. HuwelijksbannenCyriel Laevens. j. m.. Houthulst en Martha Anseeuw. land bouwster. Staden. Overzicht 1951, St. Jansparochie Geboorten 84 Overlijdens 44 Hu welijken 43. DUIVENNIEUWS Zondag 1.1. vierde de Duivenmaatschappij Recht en Vrij heidhaar kampioenen 1951. In de na middag werden de laureatenGesquière Ju'.ien. Billiet Jules en Van Ysacker Gil bert afgehaald om in het lokaal alle luis ter te beurt te vallen. De Heer Snaet Marcel, lokaalhouder, prees de kampioe nen in een pittig gedicht, dat al hun kwa liteiten in het duivenspel te berde bracht. Na het uitreiken der diploma's werden pistolets met hesp aan de talrijke aan wezige duivenpieten uitgedeeldmenige pint werd gepakt, veel prijzen werden er gespeeld voor 1952 en laat ln de avond klonk nog de kampioenenroes bij Snaet in Recht en Vrijheid Op Zondag e.k. is het de beurt aan de du:venmaatschappij De Eendracht ge vestigd bij Cam. Saelens. St Jansstraat, om haar koning en kampioenen te huldi gen. De feestviering neemt een aanvang om 17 u. met uitreiking der prijzen en diploma's aan volgende overwinnaars KoningLeon Haspeslagh met 55 prij zen met de eerste twee uitgegeven duiven. Ie KampioenBilliet Jules met 9 kam- pioenpri'zen. 2e KampioenVandenbulcke Gaston met 8 kamploenprijzen. 3e KampioenMortier Cyriel met 7 kampioen prijzen. Daarna grote tombola van meer dan 1.000 fr. prijzen aan de aanwezige leden. 60 prijzen waaronder 15 inschrijvingen om mede te kampen op de 8 Syndikaats- vluchten voor het jaar 1952. Daarna pistolets met hesp gratis. Alle duivenliefhebbers worden verwacht op Zondag 20 Januari in de tEendracht». BURGERLIJKE VEILIGHEID De inwoners die de vereiste voorwaarden be zitten en verlangen deel te maken van het korps der burgerlijke veiligheid, kun nen zich laten inschrijven op het gemeen tesecretariaat op al de werkdaeen van 9 tot 12 uur. De belanghebbende moeten zich voorzien van hun eenzeivigheidska art militaire stukken en verkregen diploma's of studiegetuigschriften. Alle nadere in lichtingen zullen op het gemeentesecre tariaat verstrekt worden. Snoeck's Almanakken zijn nog steeds te verkrijgen ter Drukkerij Dumortier 34. Boterstraat IEP ER Wielrijder op slag gedood. Vorige week Vrijdag in de vooravond had een vreselijk ongeval plaats op de baan leper-Menen. ter hoogte van het gehucht c De Nachtegaal De 51-jarige Richard Ververken. wo nende herberg 't Wieltjete Sint Jan. die als nachtwaker dienst doel bij de Nationale Maatschappij van Waterleidin gen. begaf zich per fiets naar Geluwe. om zijn taak aan te vatten. Aan de Nachte gaal dient echter de baan overgestoken te worden, daar het fietspad aldaar ein digt en men dus opnieuw de baan rechts moet houden Ververken. die sinds geruime tijd ach ter een bromfiets reed. vergewiste zich eerst of de baan vrij was. vooraleer over te steken en zag wel een camion uit de richting leper afkomen Daar deze ech ter nog te ver verwijderd was. stak hii met gerust gemoed naar rechts over. doch op dat zelfde ogenblik was de personen wagen van Albert Laevens uit Kortrijk. uit de tegenovergestelde richting komen opdagen Deze deed nog het onmogelijke om de man te vermijden, doch kon toch •niet beletten dat de fietser gegrepen werd en verscheidene meters medegesleurd. Het ongelukkige slachtoffer werd deer lijk verminkt, zodat de dood wel ogen blikkelijk ingetreden moet zijn. Door de kracht van het remmen kwam de personenwagen die zwaar beschadigd werd. schuin over de baan te staan en kon ternauwernood een nieuwe aanrijding vermeden worden met de autocamion die uit de richting van leper kwam gereden. De rijkswacht van Wervik deed de eer ste vaststellingen, terwijl het parket van leper eveneens ter plaatse afstapte. Het slachtoffer dat gehuwd was. war vader van drie kinderen Alle Handels- en Familiedrukwerk wordt met zorg uitgevoerd ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat I E P E R De Firma STEVENS GEBROEDERS aan de eer Bij een wedstrijd uitgeschreven door Frigidaire voor al de Dealers van het land. veroverde de firma Stevens Gebroeders de eerste plaats. Hiervoor werd de firma bekroond met een prachtige beker in gedreven zilver, die overhandigd werd ineen voorname inrichting te Brussel, tijdens een plechtige receptie. Hierboven ziet men de IIH. Carmel en Vande Kerekhove, resp. Bestuurder en Adjunct Bestuurder van Frigidaire. die de beker overhandigen aan de Heer Omer Stevens. (5853) NEEN JA Het Wereldberoemde RADIO HILVERSUM TOCH WAAR ACCORDEOLA van komt naar YPER op ZATERDAG 26 JANUARI 1952 in de zsal Lapiere, D'Hondtstraat VAN 20 TOT 23 UUR met zelfde orkest BAL vanaf 23 u. met als optreders De j.jj. Composities en arrangementen van Wim van Steender en Johnny Holshuysen. Voor deze enige gelegenheid TWEE AVONDEN IN EEN Inkomprijs30 frank. Tafels gratis voor te behouden bij G Maes (Merry), de Stuersstraat 34. Yper Theo KOPPENS met vlotte conferences. Bert VISSER ie bekende Radiozanger Jaap VALKHOFF befaamde droogkomiek Eddy DE JONG Klaviervirtuoos. v' ■9 De Frontduif van Woesten viert haar Kampioenen 1951 Verleden Zondag vierde de duivenmaat schappij De Frontduifvan Woesten haar Kampioenen 1951. Te dier gèlegen- heid werd er om 3 uur in het lokaal bij André Coppenoile een grote feestverga- dering gehouden. Talrijke duivenmelkers waren op dit feest aanwezig. De heer G. Poissonnier. secretaris der maatschappij hield een korte toespraak tot de aanwe zige duivenliefhebbers. Daarna werden de verschillende diploma's en prijzen over handigd. Een gezellig samenzijn en een prachtig bal besloot deze welgeslaagde Kampioenenhulde. Hier volgen dan de uitslagen der ver schillende Kampioenen 1951 Kampioenschap oude duiven 1) Lazeure Urbain. Woesten. Mahieu Camiel. Woesten. 2) Legrou Jaak. Woesten. 3) Page Richard. Lo. 4) Merveillie Georges, Oostvleteren. 5) Crick August. Woesten. 6) Carton Hector, Woesten. Kampioenschap boven Parijs 1) Lazeure Urbain. Woesten. Mahieu Camiel. Woesten. 2) Legrou Jaak. Woesten. 3) Page Richard, Lo. 4) Merveillie Georges. Oostvleteren. 5) Carton Hector. Woesten. 6) Petit Maurits. Woesten. Kampioenschap jongen 1) Crick August. Woesten. 2) Lijphout René, Reninge. 3) Merveillie G-. Oostvleteren. 4) Vandevoorde L.. Westvleteren. 5) Vandevoorde Ad.. Oostvleteren. 6) Wulleman Julien. Reninge. Kampioenschap alle vluchten 1) Crick August. Woesten. 2) Page Richard. Lo. 3) Lazeure Urbain. Woesten. 4) Merveillie G.. Oostvleteren. 5) Legrou Jaak. Woesten. 6) Mahieu Camiel. Woesten. De gevierde Kampioenen 1951 bij de duivenmaatschappij De Frontduif te Woeste*

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 2