TWEELINGZUSTERS EJ DE VUURKRUISEN Hotel- en Restauratiehouders van leper en Omliggende EERVOLLE ONDERSCHEIDINGEN Mij KodinxLi.k Besluit van 15 November 1-1 werden twee onzer trouwste leden, namelijk Roose Cjriel. D'Hondtstraat 12. en Labaere Daniel. Zonnebekestw 119. benoemd tot Ridder in de Orde van Leo pold II met zwaarden. Aan deze beide oud-lrontkameraden. die gans de oorlog 1914-1918 in de Vuur linie stonden en door bun moed en dap perheid in de strijd meermalen op de legerdagorde werden vermeld en hierbij talrijke eretekens verwierven, bieden wij onze barte.ijkste gelukwensen WIJ HERDENKEN KONING ALBERT Elk jaar bij het naderen van 17 Fe bruari. herbeleven we die kalme Winter zondag. die door een radiouitzending werd veranderd, voor ieder van ons. in een tra gische en angstige dag De Koning is dood. slachtoffer van een val op de rotsen van Marche-les-Dames Lang na de ontvangst van het akelig nieuws, beseften we nog niet dat we voor immer beroofd waren van onze chef. van hem. die onze gids en onze steun was ge weest gedurende de hardste dagen van ons leven. Het is reeds achttien jaar geleden, dat hij viel zoals een soldaat, geslagen in volle kracht, verpletterd onder het noodlot. Nooit zullen we hem vergeten, want hij bezat een ereplaats in het geheugen en in het hart van zijn mannen uit de Vuur linie Maar elk jaar doet het naderen van de verjaardag, ons verdriet weder opko men en voelen we met nog meer kracht, het onherstelbaar verlies dat het land deed. bij de dageraad van 17 Februari Albert I was een zeer groot Koning hij verstond zijn soldaten en beminde zijn onderdanen Hij beminde ze zoveel te meer. naarmate ze ootmoediger, verstoten en verlaten waren. Hij hield er aan tijdens de oorlog 14-18. op het klein hoekje ongeschonden land te blijven, midden zijn IJzersoldaten. Hij leefde er een strijdersleven, ons leven Albert I. vergenoegde zich niet een voortreffelijk generaal te zijn. Hij was ook de vader van zijn leger, van zijn IJzersoldaten vooral en liet nooit toe. dat het leven van die soldaten nutteloos werd blootgesteld. Zijn onwankelbaarheid en schranderheid spaarden veel Belgische le vens en duizenden families hebben aan hem te danken, het groot geluk, een vader een zoon. een broeder, een echtgenoot te hebben weergezien. Na de oorlog toonde Koning Albert een bijzondere bezorgdheid voor de mannen uit de Vuurlinie. Twee jaar voor zijn dood. ondertekende hij het Koninklijk besluit waarbij de Vuurkaart werd ge schapen. Dit feit doet ons zijn nagedach tenis nog meer beminnen en nog leven diger onderhouden in het hart van alle Vuurkruisen. Hij. die het voorbeeld was van de hoog ste burgerlijke en militaire deugden, zal ons licht en onze gids blijven en we zul len ons steeds de Jessen herinneren van hem die de gronddeugden van ons ras. zo prachtig beoefende. Vuurkruisen. op 17 Februari 1952 zult gij. niettegenstaande de koude, niettegen staande uw ouderdom en uw gebrekkelljk- heden. niet nalaten op de eerste rij te staan van al de bedevaarders van die herinnering Neemt op die dag de plaats in. die gij op het front bekleed hebt weest in groot getal, opdat men zou we ten dat degenen van wie het meest ge- eist werd. ook diegenen zijn die de vu rigste herinnering aan hem bewaard heb ben Kon. leperse Schaakkring IEPER WINT DE SCHAAL VAN VECRNE IN AFDELING B 1 18 leperse schakers maakten Zondag 1L de verplaatsing naar Veurne mee om er deel te nemen aan een zeer Interessante wedstrijd Ingericht door de sympathieke plaatselijke schaakkring. Nadat Dr. Vandenbulcke. Voorzitter van de Veumse Schaakkring, de 128 deelnemers had verwelkomd, maakte hij een klein over zicht van de schaakgebeurtenissen ln onze provincie gedurende de laatste Jaren en toonde onze grote vooruitgang op schaak gebied aan. Hij vermeldde om. het lepers j ublleum torn ooi van 1951 en het jeugdtor nooi van Kerstmis 1951 De Heer Hlmpens. Commissaris bij de Liga voor Westvlaanderen en Voorzitter van de Brugse Schaakkring, sprak een dank woord uit en wenste de Inrichtende club van harte geluk om haar prachtig en zo geslaagd Initiatief. De Heer Spllllaert J. Jeugdleider van W. Vlaanderen. deed een warme oproep tot de Jeugdbchakers om deel te nemen aan de grootste schaakgebeurtenis van het Jaar. de massakamp België - Holland, die op Zon dag 27 April te Antwerpen zal plaats vin den. op 250 borden. Onze provincie zond verleden Jaar 4 deelnemers, allen van leper, dit Jaar zullen er 40 zijn I Onmiddellijk daarop begon de stille strijd waarvan hieronder de technische uitslagen Reeks A 1. Oostende A leper A J-J Calus - Deroo Bacrt - Gesqulére 0-1 Qerrlts - Pyck 0-1 2. Veume A Brugge A 0-1 3. leper A Veume A 0-1 Dubrulle - Spllllaert A. 1-0 Mouton - Vandenhoven 1-0 Grimonprez O. - Kaesteker 0-1 4. Brugge A Oostende A 1-0 5. Oostende A Veume A 1-0 6. leper A Brugge A 0-1 Devacht - Cardlnael H Surmont - Devos 1-0 7. Brugge A Kortrljk A ff 1-0 8. Kortrljk A Oostende ff 0-1 9. leper A Kortrljk A ff 1-0 10. Veume A Kortrljk A ff 1-0 Rangschikking 1. BRUGGE A 4 p. 2. Oostende A 2» P. 3. Veume A 2 p. 4. leper A 1) p. 5. Kortrljk A Op. Een bijzonder woordje van gelukwensen aan de Heer Pyck Daniel, die de internatio nale speler Gerrlts ln het zand deed bij ten. ook een bijzondere vermelding aan onze President die gelijkspel afdwong op het le bord. De vermoeide Heer Spllllaert. spil van deze organisatie, moest het neer leggen tegen onze snelspeler. dhr. Dubrul- le We hopen dat deze twee spelers opnieuw het hout zullen kruisen op 23 Februari, tijdens de vriendenkamp Ieper-Veurne. Reeks B 1 1. leper B Koksljde A J-J Dewilde - Lejeune 1-0 Spllllaert - Duhameeuw 1-0 órimonprez M - Bulthë 1-0 De Veloea - Loonlz 1-0 2. Veume B Dlksmulde A 1-0 8. leper B Veume B 1-0 Jude - De Buck 1-0 Van Acker - Cornaerdt 0-1 Bollaert - Thyvaert 1-0 4. Koksljde A Dlksmulde A 0-1 5. Veume B Koksljde A 0-1 6. Dlksmulde A leper B 0-1 Wlllenls - Knockaert 0-1 Devacht Gh. - Immesoete 1-0 Berquln - Decorte 1-0 Rangschikking 1. IEPER B 21 p. 2. Koksljde A l| p. 3. Dlksmulde A 1 p. 4. Veume B 1 p. Onze B-mannen alle eer Met de 10 kam pen haalden ze 7 overwinningen en tevens de schaal. De Heren Dewilde en Jude. hun gewoonte getrouw, bij lnterclubwedstrlj- den versloegen hun tegenstrevers, echter niet zender moeite. De jeugdige Loonls had een gewonnen partij, toen hij een flater van belang beging. MeJ Devacht zat het langst aan het bord. De laatste der 54 par tijen was beslissend en Mej. Devacht deed de weegschaal ln het voordeel van leper kantelen ten nadele van Dlksmulde A. Mor ris Grlmonprez had een tikje geluk. Cor naerdt won op één been. Knockaert. een werkelijke aanwinst voor onze club. deed van zich spreken en de Jonge Bollaert gaf ook zijn tegenstrever weinig kans. Reeks B 2 1. St. Andrtes A - Oostende B 1-0 2. Brugge B - Woesten A 1-0 3. Si. Andrtes A - Brugge B 0-1 4. Oostende B - Woesten A 1-0 5. Brugge B - Oostende B H 6. Woesten A - St. Andrtes A 0-1 Rangschikking 1. BRUGGE B W V- 2. St. Andrles A 2 p. 3. Oostende B *1 »- 4. Woesten A 0 P- Dr. Vandenbulcke overhandigde de scha len aan de voorzitters van de 3 overwin nende clubs en gaf rendez-vous voor vol gend Jaar. We houden er aan de Veumse Schaak kring te feliciteren voor haar feilloze In richting en danken ln "t bijzonder de Heer Spllllaert J. de bezieler van deze kamp. voor de vriendelijkheid waarmede hij ons allen Inlichtingen verschafte. WIJ ook zeg gen tot volgend Jaar 4e THl'ISMATCH TEGEN HANDZAME Dinsdag 19 Februari Op 8 borden zullen de gasten ons bekam pen. De bezoekers bezitten enkele flinke individualiteiten, maar onze ploeg au grand completzal zonder twijfel het meest ln het krijt staan. Tegen de gewoonte ln zal deze kamp door gaan om 19.30 uur dus wat vroeger komen dan naar gewoonte. Ploeg Dubrulle. Deroo. Dewilde. Devacht. Gits Vandroemme, Jude. Duhameeuw. Ook op Dinsdag 19 Februari e. k. wordt de uit gestelde match voor de beker van de 5e ronde tussen de leider Ba es en Lemenu ge speeld Een zeer open kamp. Zondag ek. wordt de trlmestrlële verga dering van de Liga Westvlaanderen bijeen geroepen. Ditmaal hier ln onze club... On- getwljfel 1 wordt er een boompje gehouden over de a. s. Jeugdkampioenschappen Jeugdschaakclub Het Paard van Troie Donderdag 21 Februari wordt de 1/16 11 nale voor de bekerwedstrijd gespeeld (de deelnemers gelleven de matchsamenstelllng na te zien). Reeds 64 deelnemers schreven ln en bij de eerste ronde waren 32 verliezers uitge schakeld. De zittingen zullen om de maand plaats hebben tot de twee finalisten voor de beker zullen gekend worden. Belden zul len op een Zondag ln de Meimaand elkaar bekampen. De winnaar ontvangt dan de beker die zijn eigendom zal blijven. Jonge schaakllefhebbers. Zondag 27 April e. k. gaat de grote Internationale Jeugdschaakkamp België - Holland te Ant werpen op 250 borden door. In leder schaak centrum worden selectiewedstrijden gehou den. Onze club kan 5 leden afvaardigen. Daarom zal op Zondag 16 Maart e. k. de selectiewedstrijd georganiseerd worden. Een slmultaanvoorstelllng zal er gehouden wor den. De reiskosten zullen dank zij de tus senkomst van de K.1.8 K uiterst laag blij ven (plus of min 50 fr. heen en terugreis). Jonge candldaat - Internationalen ver liest uw tltd niet en schrijft dadelijk In bij de secretaris. Wilt U volledig op de hoogte zijn van het nieuws in uw stad, leest dan elke week Het Yperseh Nieuws '«uwkuu» imisii N. S. B. - NIEUWS Het variété-feest met de medewerking van het gezelschap Accordéolavan Radio Hilversum heeft veel bijval geno ten. Een stellig bewijs daarvan, is dat men er nog dagelijks van spreekt, zowel in de stad als in de omliggende gemeen ten Ongetwijfeld viel de uitvoering in de smaak van de talrijke toeschouwers. Ook werd ieder te horen gegeven muziekstuk, lied of sketch met een daverend applaus begroet en op dergelijke wijze dat menig lied diende herhaald. De danspartij genoot insgelijks veel bi.- val en de zaal bleef proppensvol tot op het einde toe Niettegenstaande het gevaar van deze gewaagde onderneming mogen wij de op brengst voor het Steunfonds als heel be vredigend beschouwen. Met hetzelfde doel richten wij ons jaar lijks Karnavalbal in op Zaterdag 23 Febr. aanstaande om 20 uur in de zaal Lapiere. D'Hondtstraat. De inkomprijs is vastgesteld op 15 fr Een grote tombola, waaraan enkel de gekostumeerden kunnen deelnemen, zal plaats hebben. Talrijke en schone prijzen zijn te winnen. Wij verwachten een talrijke opkomst. Wij zijn overtuigd dat het er niet aan plezier en ontspanning zal ontbreken, zo als immers verleden jaar. HET BESTUUR N. C. Middensfandsverbond Op Zondag 10 Februari kwamen de Bestuursleden van ons Gewest bijeen in de zaal van het Gasthof 't Zweerd. ter gelegenheid van de eerste Kaderdag van dit jaar. Een vijf en veertigtal aanwezigen, be luisterden de Heer Tessier, provinciaal Beroepssecretaris, die sprak over Het belang van de principiële beroepsvereni gingen in de schoot van het N-C.M.V.»- Spreker schonk een duidelijk beeld van de noodzakelijke samengang van stands- en beroepsorganisatie opdat al de be langen van elke middenstander door één zelfde sterke strijdorganisatie zouden kun nen behartigd en verwezenlijkt worden. Na de warm toegejuichte spreekbeurt, werden tal van mededelingen gedaan door de gewestsecretaris. BUITENKANSJE VOOR ALLE MIDDENSTANDERS-WINKELIERS Kosteloze voordracht met demonstratie, over etalagekunde- Niet minder dan de Heer Pezie H., Di recteur der Nederlandse Vakschool voor Etalage- en reclamekunst te Almelo, doet een tournée in Westvlaanderen. op initia tief van het Bureau der Kamer voor Am bachten en Neringen onzer provincie. Onze stad komt aan de beurt, op Vrijdag 22 Februari a s. De middenstanders van leper waren reeds in de gelegenheid een paar etalagisten aan het woord te horen en te zien demonstreren op het bord. Dit maal wordt alles overtroffen, wat vroe ger reeds werd uiteengezet of aangetoond. Aan de hand van allerlei materiaal, zal worden aangetoond, hoe een etalage op een moderne manier kan worden opge vat en wellicht het meest renderend wordt voor de handelaar. De voordracht gaat door in het Gast hof 't Zweerd te 20 uur. Uit welingelichte bron, kan u verzekerd worden, dat het iets zal zijn van de bovenste plank. Wie daarvan wil profiteren, zal goed doen stipt op tijd te zijn. gezien het beperkt aantal zitplaatsen. Speciale raadplegingen. De Heer Pezie kan in het bijzonder ge consulteerd worden op Zaterdag 23 Febr.. van 9 tot 12 u- in het Gasthof 't Zweerd op de eerste verdieping in Kamer 4. Dei* consultaties zijn eveneens kosteloos Het bureau van de Kamer voor Am bachten en Neringen hoopt op deze wijze de neringdoende Middenstand van dienst te zijn. tot het bestendigen van de leu» beter dan 't grootwarenhuis Alle belangstellenden worden bij voor baat welkom geheten. BEROEPSVERENIGING DER HOUTVERWERKENDE AMBACHTEN Gewest leper De eerste algemene vergadering va» dit jaar. gaat door op Zondag 17 dezer te 9.30 uur in de zaal van het Hotel 't Zweerd. De Heren Dewulf en Debrouwer, res pectievelijk Nationaal Voorzitter en Be roepssecretaris. zullen er het woord voe ren Niet alleen onze leden, doch ook allen die belang stellen in het Houtverwerkend Ambacht, zijn ten zeerste welkom. Er zal gesproken worden over de «Huidige toestand bij de zelfstandige houtverwer kers Laten we hopen, dat de bespreking die zal volgen op de uiteenzetting, zeer vruchtbaar zal zijn. Beroepsvereniging van Herbergiers. Vorige week weerlegden wij in deze kroniek in korte woorden de bewering van de Centrale Dienst voor Statistiek als zou het verlopen seizoen voor onze beroepsgenoten zeer schitterend mogen worden genoemd Wij deelden U teven» mede dat onze beroepsvereniging zich terdege zou inspannen om dit jaar nog tot enkele tastbare en zeer gewenste re sultaten te komen. Ziehier dan wat onze woordvoerders aan de bevoegde overhe den hebben gevraagd. Dit zijn tevens de voornaamste oogmerken van ons actie programma voor het jaar 1952. Eerstens dient een belangrijke som van de begroting te worden gebruikt om de ontwikkeling te verzekeren in ons land van onze derde nijverheid namelijk het toerisme zowel binnenlands als buiten lands Te dien einde zal de publiciteit zowel in België als in de aangrenzende landen ten dringendste moeten gemoder niseerd worden. Ook de toeristenbureaus zouden grondig moeten worden hervormd, voornamelijk de Belgische toeristenbu- reaux in het buitenland, zodat ze weerom in staat zouden zijn de taak te volbren gen die voor hen is weggelegd. Op de tweede plaats zou door de Staat kredieten tegen lage rentevoet ter be schikking moeten gesteld worden van onze beroepsgenoten. Zodoende zouden wij onze inrichtingen kunnen moderniseren en be ter aanpassen aan het buitenlands kliën- teel en tevens onze inrichtingen kunnen in staat stellen om de sociale toeristen te ontvangen. Op de derde plaats zou eveneens een uitzonderlijke krachtinspanning moeten gedaan worden om de dossiers van oor logsschade voor de geteisterde hotels, herbergen of restaurants met prioriteit en op definitieve wijze af te handelen. Beroepsgenoten wij zijn er van over tuigd dat dit programma en de verwezen lijking ervan iedereen van u zou ten nutte komen. Helpt ons hiertoe door soli dair onze rangen te vervoegen. Inschrij vingen worden nog steeds aanvaard in het Hotel «Au Casino». Statiestraat te leper of bij de plaatselijke Secretaris de Heer Devos Willy. Boterstraat, leper. HET BESTUUR. PAMELA WYNNE Feuilleton Het Yperseh Nieuws 33 Hij aanbidt mij,zei Flavia een beetje kalmer. Hij geeft mij beto verende cadeaux. Kijk maar eens Eij stak haar vingers in de open hals van haar jumper. «Wacht even, ik vestig mijn ogen altijd strak op de weg,antwoordde Ronald, die heel goed en voorzichtig chauffeerde. «Ik zal dadelijk stop pen om een pijp op te steken, als je er niets tegen hebt. Zij stonden stil. Ronald nam de twee juwelen in de palm van zijn bruine hand. Zij flonkerden in het manelicht. Zij waren samen wel dui zend pond waard, geloofde hij. Ja, als je al zo ver bent gegaan... zei hij. ze haar teruggevend. Toen haalde hij zijn pijp en tabakzak te voorschijn. «Ik ben niet ver gegaan. Hij gaf me deze juwelen en vroeg mij ten huwelijk. Ik vertel je dat, omdat ik je vertrouw. Hij zegt, dat hij Indië voor goed zal verlaten als ik met hem wil trouwen en dat we dan in Parijs zullen gaan wonen. En hij zal mij twee duizend 's jaars geven om mee te doen wat ik wil. Wat er dus ge beurt, ik zal altijd onafhankelijk zijn. Wat er ook gebeurt Dat be duidt... zei Ronald, de tabak in zijn pijp stevig aandrukkend. «Ik zou genoeg van hem kunnen krijgen,zei Flavia oprecht «O. Het klinkt alles te mooi om waar te kunnen zijn. s zei Ronald Of, en ik geef toe, dat dat de enige oplossing is, hij is beter dan de rest van zijn rasgenoten. Dat is hij ook,zei Flavia met vuur. Ronald trok aan zijn pijp en dacht ernstig na. Waarom zou dit opper vlakkig kind niet trouwen met de man, die zij wenste Zij was heb zuchtig tot in haar merg en been deren. De instinkten van haar sexe waren abnormaal bij haar ontwik keld. Zij zou nooit gelukkig zijn in een huwelijk met een gewone En gelsman. Het zou ook een goede op lossing zijn van een zeer moeilijk vraagstuk voor mevrouw Metcalfe. Dan waren beide dochters bezorgd en zou zij kunnen trouwen met de man, die zij beminde. In Europese kleren zou Prins Hernam Singh, met zijn betrekkelijk lichte huidskleur een Italiaan lijken. En als hij Flavia goed kende, dan zou er geen sprake zijn van kinderen. Terwijl hij zijn vin gers op het stuur plaatste, raakte hij de kwestie aan. O nee, geen kinderen dat zou ik vreselijk vinden,zei Flavia dade lijk. Nu dan, waarom dan niet dacht Ronald bij zichzelf maar hij zei het niet. Zij reden zwijgend verder, totdat Flavia weer begonZie je, ik ben niet zo 'n onnozel schaap als April, zei zij. Zij zou met het allergewoon ste al tevreden zijn. Ik bedoel er -ïiets onvriendelijks mee,voeede zij er haastig aan toeIk bedoel slechts... Ik weet heel goed, wat je be doelt. zei Ronald en zijn ogen lach ten. Hij dacht aan April toen hij haar even voordat zij weggingen in zijn armen had gehouden. Zij waren achter in een der donkerste grotten blijven talmen. En zij had gehijgd en gezegd, dat hij haar los moest laten. Je bedoelt flegmatiek,zei hij kalm. «Ja, dat bedoel ik. Je bent een goeie oude Ronald, om er niet kwaad om te zijn «Ja, we kunnen niet allen vulka nen zijn. Flavia,zei Ronald rustig. En als je denkt, dat Prins Hernam Singh het in die soort dingen met je eens is, dan geloof ik, dat het het best voor je zou zijn om hem te trouwen. Ronald Maar niet overijld,zei hij waar schuwend. En als je het doet, moet alles volkomen wettig geregeld wor den. Niet met hem weglopen, jonge dame, want dan zul je je twee dui zend 's jaars nooit zienEn evenmin een trouwring of Prins Hernam Singh moet al bizonder veel van de rest verschillen. En als het er van komt, sta je aan mijn kant zei Flavia opge wonden. Dat zal ik doen. Zelfs als iedereen er tegen is Ja zei Ronald zijn pijp uit ziin mond nemend en een grote rook wolk door het venster blazend. En je zult aan niemand vertellen, wat ik jou heb gezegd Geen woord. «Je bent een ferme kerel. Maar waarom ga je niet gauw trouwen met April, Ronald Ik begrijp niet hoe je het uithoudt, zo 'n lange ver loving Ik ben ook van plan te gaan trouwenaan het einde van de vol gende maand,zei Ronald onver wachts. Waarschijnlijk zou April het je van avond wel verteld heb ben, het hindert dus niet, dat ik het al verteld heb. Goede HemelEn wanneer zijn jullie tot dat besluit gekomen vroeg Flavia, wie het niets aanstond, dat April nu eerder zou trouwen dan zij. Zij had altijd gedacht, dat zij de eerste zou zijn. Al de opwinding en drukte om haar. Want een tweede trouwpartij was altijd veel tammer dan een eerste. «We stelden het deze avond vast, terwijl we in de grotten waren.zei Ronald, de auto inhoudend. Men .moest voorzichtig zijn bij het ineaan l van het witte hek van de Ontvanger, want er was daar juist een draai, voor men het erf opreed. Engelsen zijn altijd zo wonderlijk bedaard over alles.klaagde Flavia. die boos en teleurgesteld was. «Maar. Flavia. dat komt niet. om dat ze de dingen niet voelen,zei Ronald, terwijl de kieine auto eeluid- I loos stoute voor de stoep van de bun galow. Hij nam zijn handen van het stuur en Het ze op ziin knieën val- jlen. Hij vond het ellendig, dat hij April's zuster eigenlik verachtte, maar hij kon er gewoonweg niets aan doen. «Ik hond van oowindende dingen. Dingen, die orvlairmen en je warm maV°n zei Vav'a h*»da«rH. «Goede nacht Ronald en w°l bedankt, dat je *'i pn on die ma nier met me pesuroken ie bent echt aardie voor me eeweest. Go°de nacht Flavia. Ronald leg de zijn vingers op de selfstarter en de auto bewoog zich langzaam voort. De anderen konden er binnen eea paar minuten zijn en dan zou Mere dith graag zijn auto terughebben. Het was aardig van hem om hem geleend te hebben, dacht Ronald, uitstappend. Daarna sloot hij het portier met zorg en liep de stoep op naar de veranda. Waarschijnlijk dacht de arme kerel, dat een woordje van een aanstaande zwager meer invloed zou hebben dan zijn eigen woorden. Maar er was niet de geringste hoop, wist Ronald. Hij wierp zich languit in een rieten stoel. Het was grappig zoals dat meis je gepraat hadHij lachte zacht, maar plotseling werden zijn ogen donker, toen hij dacht aan het ang stige gilletje van April toen hij haar in de grot had gekust. HOOFDSTUK XXXII Mevrouw Metcalfe was een beetje geschrokken door iets wat Ronald tegen haar had gezegd. Robello bracht zijn suitcase naar de auto en zag er prachtig uit met zijn puntige beige schoenen en een afgedankt paar zijden sokken van zijn meester. Ronald stond op de veranda en nam afscheid van zijn aanstaande schoonmoeder. Madeline, je moet Flavia niet te genwerken, zei hij. «Hoe bedoel je dat? Tegenwer ken Mevrouw Metcalfe keek haas tig om zich heen. Nee, niemand kan ons ho'en. zei Ronald. Ik bedoel, tvat ik zeg-1 Flavia is een zeer beslist0 jonge vrouw en zal haar eigen weg we I vinden daar kun je zeker van ziin.' «Je bedoelt toch niet. d"t Pr'^ Hernam Singh... Mevrouw M"tca ft keek weer om. Nee. April was in de auto, veilig en wel. (Vervolgt'

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 4