ll&fNTITi mmm FILMWERELD DORA BOURBON UIT DE PROGRAMMA'S C1.VEMA OUD IEPEB: ATOLL K met Stan Laurel. Oliver Hardy en Suzy Delair- Tijdens een geweldige storm, wordt een schip op een eiland geworpen. De vier schipbreukelingen zijnLaurel en Hardy, een vaderlandsloze Antoine genaamd en nun verstekeling Giovanni. Het lot heeft hen aldus verenigd. Te Londen hebben LaOrel en Hardy van een rijke oom geërfd. Doch na aftrok der erelonen der notarissen, taksen, enz., blijft er geen geld meer over. Gelukkig is er in de erfenis begrepen, een eiland in de Stille Oceaan, vrij van belasting en een boot om zich naar het eiland te bege ven. dewelke voor anker ligt in de haven van Marseille. Zij nemen bezit van het schip- Ongelukkiglijk zijn zij onwetend wat betreft de navigatie en boordinstru- menten wat alle mogelijke buitensporige bewegingen van het schip ten gevolge heeft Verstoken in een apenkooi, tracht een man zich als aap te doen doorgaan en aldus het SS Medexklandestien te verlaten. Deze man is Antoine. de eeu wige vaderlandsloze. Hij wordt ontdekt doch de kapitein gelukt er in hem te doen aanwerven als mekanieker op de boot van Laurel en Hardy. Terwijl Antoine zonder reispas niet van boord mag. kan de Italiaan Giovanni niet aan boord geraken. Deze wil vol strekt het land verlaten om fortuin te maken als bouwmeester met bijzondere ideeën. Het toeval brengt hem als ver stekeling op het schip van Laurel en Hardy Met veel moeite geraken zij in volle zee. Op dit ogenblik steekt een gewel dige storm op. De vier mannen worden fel geschud in hun notenschelp. Plots een onderzeese vulkaan uitbarsting en een eiland komt te voorschijn. Het is de redding. Op de Atoll wordt het leven ingericht. Hardy herinnert zich de geschiedenis van Robinson Crusoë. Zij zijn op het strand gekleed volgens de omstandigheden... Lau rel bezit een omslag met graankorrels dewelke hij een voor een in de grond voor legt... Zij maken een kanaal. Giovanni geeft de raadgevingen om een huis te bouwen... Antoine vindt een systeem om te vissen zonder de minste moeite... De vier vrienden zijn gelukkig ver van de beschaving. Doch het geluk is van korte duur. De lieftallige Chérie VAmour was een der mooiste meisjes van Tahiti- Zi' zong en danste in een nachtkroeg. Zij •ass verliefd op luitenant Frazer. Maar Chérie is een vtouw en de luitenant ja loers. Na een kleine twist is zij aan boord van een cargo onder bevel van kapitein Dolan. Door de jaloersheid van zijn vrouw, moet zij bet schip verlaten in volle oceaan op de Atoll. Zij wordt met verrukking door de vier vrienden ontdekt- Zij zweren nooit te scheiden door een vrouw. Frazer komt ook op het eiland aan het hoofd van een onderzoekskommissie De geoloog van de kommissie ontdekt dat de bodem uraniumerts inhoudt Alles ver andert Het komt er op aan te weten welke natie aanspraak zal maken op het eiland. De vrienden zijn akkoord te ver klaren dat de vaderlandsloze Antoine de eerste op het eiland was. Te Washington, tijdens een persconfe rentie. wordt het geval van de Atoll door een sekretaris uitgelegd. Op het eiland zullen de vrienden een regering stichten. Hardy zal president zijn. Dagbladreporters, radio en een inter nationale kommissie komen op het eiland. Hardy spreekt per radio tot de wereld, t Wij zijn de meest volmaakte regering omdat wij geen wetten hebben Ten gevolge van deze radioboodschap, stroomt het volk toe... Zij denken dat alles toegelaten is in een land zonder wet. met als gevolg, straatgevechten, ru zie en alle onmogelijke toestanden. Onze vrienden besluiten het voorstel van voorzitter Hardy te aanvaarden. Wet ten zullen gemaakt worden en voortaan zal orde en tucht op het eiland heersen. Het gespuis besluit dan onze vier vrien den aan te houden en terecht te stellen. Chérie kan Frazer verwittigen dank zij een geheime uitzendpost. en deze zal ter hulp snellen. De ontketende massa roept om weer wraak. Plots zal een orkaan losbarsten, de Oceaan is ontketend... de aarde beeft... op de oever maakt paniek zich van de menigte meester... Het eiland verdwijnt langzaam in de golven... toch zal iedereen gered wor den... Het schip van Frazer legt aan en neemt onze helden op. Na het huwelijk van Chérie met Frazer te hebben bijgewoond, vinden wij Giovanni als metser weer te ItaliëAntoine aan boord van het SS Medexen Laurel en Hardy die eindelijk hun geërfd eiland gevonden hebben, worden weer van hun bezit ontroofd... om reden van te weinig betaalde erfenisrechten... CINEMA CAFITOLE: PANIEK TE PARIJS met Luc Barney, Robert Bern en Nicole Cezannes. •^Driétaired'un bar rue Piqalie u ETE ÉTRANGLÉE.. Ificomnniftaire Basquier chetaelahriqade criminci; .xend personnel lament" latfaireen mains/.. le film dans lequb_ ON DIT TOUT/.. LE FILM CANS LEQUEL ON MONTDETOUT.'. CINEMA CAPITOLE BOOM TOWN met Clark Gable, Spencer Tracy, Claudette Colbert en Hedy Lamarr. Big John Mc.Masters en Square John Sand werken in een petroleumuitbating. Zij doen opzoekingen voor eigen rekening en beginnen boringen te doen. Square John Sand heeft een verloofde met name Betsy, die hem moet komen vervoegen. De dag dat zij toekomt, is het Mc.Masters die haar ontmoet en ze worden op mekaar innig verliefd. Zij zijn reeds getrouwd wanneer Square John Sand, geheel ver blijd aan Mc.Masters komt zeggen dat de boringen met succes werden bekroond. De ongelukkige verbergt zijn smart. Een jaar gaat voorbij. De fortuin lacht de drie vrienden toe. Nochtans betrapt Betsy, die door Square John Sand ver wittigd werd. haar man in gezelschap van een andere vrouw in een slecht be faamde herberg. Zij besluit hem te ver laten. Een brand verwoest gans de uit bating en 't is alleen omdat Mc.Masters nu geheel geruïneerd is dat hij door zijn vrouw niet verlaten wordt. Zij verlaten het land en Mc.Masters herneemt het harde leven van een ge woon werkman Het huisgezin dat de vreugde van een kleine pagadder geniet, leeft zeer eenvoudig. Het toeval wil dat de patroon van Mc Masters nu juist Square John Sand is Deze wil de oude vriendschap weer opnieuw aanknopen maar stoot op een weigering. Na heel wat gebeurtenissen, weet Mc. Masters een nieuw fortuin te vergaren en vestigt zich te New-York. HET YPERSCH NIEUWS Bh. 7-5-1 Laurel en Hardy in de Franse film Atoll K CINEMA OUD IEPEB ROSEANNA MAC COY met Farley Granger en Joan Evans. Op één der oevers van de Big Sandy River in West-Virginië leven de Hatfields, een geslacht van ruwe bergbewoners die met een ijzeren hand geleid worden door hun stamhoofd Devil Anse. Op de andere oever, in Kentucky, wonen hun aarts vijanden. de McCoy's, die onder leiding van Old Randall hun armzalige gronden bewerken. Een oude vete. welke een ech te haat werd. scheidt de beide families- Slechts één dag in het jaar wordt de twist vergetenwanneer het jaarmarkt in het graafschap is. Op zulke dag leren de jonge Johnse en Roseanna McCoy, het aantrekkelijke dochtertje van Old Ran- da.l elkaar kennen. Hij is dadelijk harts tochtelijk verliefd op haar. Ook het meisje blijft niet ongevoelig tegenover hem. en een zware strijd speelt zich bij haar afzal ze de trouw aan haar familie verkiezen boven een oprechte liefde Nochtans kan op zekere avond Johnse baar overtuigen hem te volgen en te hu wen. De beide families zullen aldus voor een voldongen feit gesteld worden en de verzoening zal dan ook niet uitb'ijven. Rosear.na aanvaardt. Johnse laat haar al- leen in zijn hut, terwijl hij een priester g^at opzoeken. Maar tijdens zijn afwe zigheid wordt het meisje overvallen door founts Hatfield, het zwarte schaap van e familie, een ruwe. onbehouwen kerel voor geen enkele misdaad terugdeinst. Nukkig voor het meisje komt de oude JTgvil Anse nog tijdig de hut binnen om te beletten dat Mounts zijn gemene p'.an- n(T zou kunnen uitvoeren. Roseanna begri'pt dat de situatie voor- °mg nog erg pijnlijk is. Ze vervoegt dan terug haar familie, en verzoekt haar toenadering tussen de Hatfields en VrCov's te bewerkstelligen Haar ver- °^k vindt gehoor, zij het dan ook zon der enthousiasme. Doch op de dag dat Johnse naar de McCoy's zal komen om de hand van Roseanna te vragen, breekt er weer een bloedige twist tussen de beide families uit. waarbij de jonge broer van Roseanna ernstig gekwetst wordt. Het meisje denkt ten onrechte dat Johnse in deze zaak een verfoeilijke rol speelde en ze wil hem dan ook niet meer weerzien. De oude vete flakkert heviger dan ooit op. en wordt zelfs een openlijke oorlog. De McCoy's bewapenen zich. ze roepen hun handlangers op. en belegeren het fort van de Hatfields. Een vuurgevecht in regel vangt aan. Inmiddels verneemt Roseanna nadere gegevens over de omstandigheden waarin haar broer gekwetst werd. en het wordt haar duidelijk dat Johnse daar voor niets tussen was. doch integendeel nog veel moeite deed om de twist te vermijden. Zonder aarzelen begeeft ze zich dan ook naar het gevechtsterrein. Spijt de kogels die haar rond het hoofd suizen, stapt ze kordaat op het fort af om de Hatfields toe te roepen dat ze Johnse nog altijd bemint en bereid is met hem te huwen. Het vuur wordt daarop gestaakt, om het jonge paar de gelegenheid te geven heen te gaan. Roseanna en Johnse vallen elkaar in de armen, maar Mounts Hat field ziet de zaken zo niet. In hem leeft een afschuwelijke haat. die geen plaats laat voor enig erbarmen. Hij zal dus nooit toelaten dat die twee een gelukkig be staan kennen. Hij laadt zijn geweer, legt aan. mikt in hun richting... Een schot weerklinkt- Dodelijk gekwetst stort Mounts Hatfield ten gronde. Het schot kwam van de oude Devil Anse. Van dat ogenblik af was de vete tussen de beide families bijgelegd. Wilt U volledig op de hoogte zijr van het nieuws in uw stad. leest dan elke week «Het Yperscb Nieuws» CINEMA COLISEUM: ST FRANCISCUS VAN ASSISI met José Luis Jimenez. Gelijk Jezus van Nazareth, zag Francis- cus van Assisi het levenslicht in een stal... Een mysterieus personage had aan zijn moeder. Pica. vrouw van de rijke lakenhandelaar Bernardore. de raad ge geven haar luxueuse woning te verlaten en een nederige plaats te kiezen indien zij haar leven en dit van het kind wilde redden. Het was voorzegd, dat op die dag twee kinderen zouden geboren worden in de stad Assisi waarvan het ene. haar zoon. de incarnatie van God zou worden en het andere de incarnatie van de duivel. Pedro di Bernardore. juist teruggekeerd van een succesvolle zakenreis in Frank rijk en Vlaanderen, gaf aan het kind de troetelnaam Francesco d.i. Fransman of. meer beperkt, zoveel als lakenhandelaar uit Champagne en Frans-Vlaanderen. Heel zijn jeugd bracht Franciscus door in de meest luxueuse omgeving. Hij genoot een matig onderwijs en hielp zijn vader in het lakenbedrijf. Hij was vrolijk, levenslustig, kwistig met het geld. Belust op ridder-avonturen en krijgsroem was hij de spil van de Assisische jeugd maai tevens ook de vrijgevige weldoener voer armen en noodlijdenden. Op drie en twintigjarige leeftijd werd hij uitgeroepen tot Koning der jeugd van Assisi- jeugd waaronder hij vele goede vrienden telde zowel jongens als meisjes, en één vijand Ugolino. die. geboren op dezelfde dag als Franciscus. het kwade vertegenwoordigde in het leven van de toekomstige heilige. Maria de Quintanar beminde Honorio. de bevoorrechte vriend van Franciscus. Zij vormden samen met andere jongelui van Assisi een harmonieuse groep waar- ider de gezusters K'ara en Inez hcuden- ie van spel. dans en ook van... liefde. Maar... Ugolino wilde, ten koste van al les. Maria scheiden van haar verloofde Honorio en. gedurende een der vele oor- 'ogen tussen de kleine staten van dit 'talië uit de Middeleeuwen slaagt hij er r, Maria te weerhouden in zijn paleis, onder vals voorwendsel, om haar voor altijd te scheiden van Honorio die aan de zijde van Franciscus vecht. Doch... het jonge meisje kan vluchten en. daar zij naar haar vaders huis niet terug wil. verschuilt zij zich bij haar vriendin Klara. Terug van het slagveld duelleert Ho norio met Ugolino en zou deze zeker ge dood hebben, indien Franciscus niet tus sen beide kwam en Ugolino de raad gaf zielerust te gaan vinden in de stiile na tuur der bergen. Een nieuwe kruistocht wordt ingezet en men verkiest Franciscus om het wapen van Assisi te dragen. Wanneer hij met de anderen vertrekt hoort hij plots een hemelse stem die hem beveelt God te dienen en de hervorming van de Kerk te bewerkstelligen. Hij keert naar Assisi terug en wordt uitgescholden voor lafaard en vaandel- vluchtige en in het openbaar door zijn vader geschandvlekt. Hij ondergaat alle vernederingen met een glimlach en trotseert alles. Hij gaat een kluizenaarsleven leiden en zijn vader eist dat Franciscus zou af zien van zijn erfenis- Franciscus weigert alle aardse goederen en gooit zijn klede ren voor zijn vader zeggendeGod zal voortaan mijn vader zijn. Zijn oude vrienden schelden hem uit voor dwaas, alleen Klara en Inez verde digen hem op een haast fanatieke wijze. Franciscus ligt in extase voor zijn kiuis. twee ruiters kijken in bewondering naar hem en plots zien zij hoe Francis cus van de grond verrijst en als gevolg van dit wonder verzoeken zij hem zich bij hem te mogen aansluiten om een hei lige gemeenschap te stichten waarvan zij hun levenstaak zullen maken. (zie vervolg volgende blz.) Mexico bracht ons een grootse verwezenlijkingSt Franciscus van Assisi waarin de hoofdrol vertolkt wordt door José Luis Jimenez- -1952 r Denise Prévost. een negentienjarige, is haar huis ontvluchL Op het punt aa:i- gehouden te worden, werpt ze zich in het water en verdrinkt. Op het lijk treft men verwondingen aan. die er op wijzen dat ze het slachtoffer werd van een sa dist. na verdovingsmiddelen ontvangen te hebben- Twee andere vrouwen hebben eenzelf de lot ondergaande ene. mevrouw de Samois. weigert klacht neer te leggen, de andere sterft in het hospitaal, na ont huld te hebben dat haar aanrander een breedgeschouderde man was. die met een zwarte Citroen reed. Commissaris Basquier. van de gerech telijke politie, neemt de zaak in handen. Zijn onderzoek leidt hem naar een bar. waar de jonge Denise soms kwam met haar verloofde Petrosino. Deze laatste neemt de vlucht, wanneer hij ondervraagd wordt. Hij begeeft zich naar zijn advokaat. meester Berthet. die hem aanraadt zich gevangen te geven Indien hij onschuldig is. zal hij spoedig vrij zijn. Petrosino weigert echter. 's Nachts wordt Dora Bourbon, gerante van de bar. eveneens slachtoffer van de sadist- Deze poogt haar te doden, doch de kogel komt in haar schouder terecht De politie vindt in een ander stadsge deelte de revolver en de verlaten auto van... Petrosino. Petrosino wordt aangehouden. Hij be kent weliswaar zich met de handel in verdovende middelen bezig te houden, doch zweert onschuldig te zijn wat de aanslagen betreft. Wanneer Dora Bourbon de kliniek ver laat gaat ze klacht neerleggen bij Mees ter Berthet. 's Anderendaags vindt men haar lijk in het kanaal. Aldus komt de advokaat eveneens in het gedrang. Met behulp van zijn secre taresse spant commissaris Basquier dan een valstrik. Het plan lukt, doch op het punt aangehouden te worden, neemt de dader de vlucht- Een wilde jacht volgt doorheen Parijs, totdat de sadist, in het nauw gedreven zelfmoord pleegt Een toneeltje uit de spannende politiefilm Identité Judiciaire(Paniek te Parija). Eindelijk knoopt hij weer betrekkin gen aan met Square John Sand. Deze laatste is getuige van een flirt die Mc. Masters onderhoudt met een zakenvrouw. Karen Vanmeer. evenals van de smart van Betsy die hij nog steeds bemint. Om het huisgezin te redden vraagt Square de zakenvrouw ten huwelijk, doch deze verwerpt zijn aanbod. De twee mannen geraken aan het twisten en het komt tot een vechtpartij. Mc.Masters wordt beschuldigd van af zetterij en voor het gerecht gedaagd. Hij zou zeker veroordeeld worden zonder de tussenkomst van Square die hem komt redden. Nogmaals geruïneerd trekken on ze drie vrienden nochtans hoopvol de toekomst in. Heoy Lamarr en Clark Gable in Boom Town (Petroleumstad).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7