UIT DL STREEK EEN RECORDAANTAL BEZOEKERS DIKKEBUS LANGEMARK Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS DE MILITAIREN NAMEN AFSCHEID TREKKINC DER TOMBOLA De tombola der Handelsfoor Kunstgebeurtenissen rond de 22e Handelsfoor STORT 95 fr. VLAMERTINGE ZONNEBEKE BRIELEN PASSENOALE MESEN LOKER NIEUWKERKE WYTSCHATE RENINCELST BESELARE HET YPEBSCH NIEUWS» BH. 19-4-1952 volksvertegenwoordiger Stub'oe luitenant kolonel Goffauxde cotniteitsleden van de Handelsfoor en van de ontvangen werden door Burgemeester Vanderghote. schepenen Dehem. Muiier. Robyn en gemeenteraadslid Miss ia en In een gemoedelijke toespraak verwel komde de burgemeester de Franse gasten en wees op de nauwe vriendschapsbanden en verwantschap tussen beide volkeren. Hij drukte de hoop uit dat zij de pogingen van de inrichters van deze Handelsfoor. alhoewel ze ongetwijfeld de vergelijking niet kan doorstaan met deze van RijseL naar waarde zouden schatten en nodigde hen uit tot een bezoek aan deze handels- manifestatie. De h Gaifie burgemeester van Rijsel. dankte daarop voor het hartelijk onthaal, waarna hij de h- Vanderghote meteen uit nodigde op de Frans-Belgische dag. die ter gelegenheid van de eerstkomende Han delsfoor te Rijsel zal gehouden worden. Een erewijn werd daarop de genodig den aangeboden, waarna de Handelsfoor bezocht werd. 's Namiddags was La Musique Muni cipale de Lillete gast in onze stad. Te 14.30 uur werden de muzikanten aan de Rijselstraat verwelkomd door de Ypriana. waarna beide muziekkorpsen een rond gang deden op de Grote Markt. Een bloe menhulde greep daarop plaats aan het lepers oorlogsmonument, terwijl de Bra- banconne en de Marseillaise uitgevoerd werden 's Avonds gaf La Musique Mu nicipale een geslaagd kunstconcert in de stadsschouwburg. Dit jaar werden alle hoopgevende voor uitzichten ten volle werkelijkheid, want niet minder dan 27 000 bezoekers bezoch ten deze 22e Handelsfoor. Een recordaan tal. dat genoeg het succes onderlijnt van deze geslaagde handelsmanifestatie Het moet de noeste inrichters een hart onder de riem steken, dat hun onverpoosd zwoegen op dergelijke wijze beloond werd. Dit succes wordt hun van harte gegund, want ze hebben zich dit jaar werkelijk overtroffen. BURGERLIJKE STAND MAART-APEIL OverlijdensDeroo Constant, wdr Van- deputte Leonie. 83 j.Barbez Mathilde. wed- Gouwy Cyriel 67 j. HuwelijksaankondigingenThoré Al- bert. landbouwer van Loker. met Van- acker Idajia. landbouwster van Dikke- busDenuwelaere Antoon aardewerker van Dikkebus. met Croquette Cécile, zon der beroep van WestouterCarbon Mau rice. landbouwer, met Goudeseune Rachel, landbouwster, beiden van Dikkebus De- poorter Robert, electrieker van Dikkebus. met Deschepper Andréa. fabriekwerkster van Westouter. HuwelijkDeconinck Julien. leraar van Dikkebus. met Bras Christiana, zonder beroep, van leper. DE NIEUWE VELOCLUB Verheu gend nieuws voor onze Dikkebusnaars. want sedert enkele weken is een gloed nieuwe veloclub gesticht die dit jaar uit pakt met een veelbelovende liefhebbers- koers op de Donderdag van Dikkebus- kermis. Een hartelijke felicitatie voor alwie zijn steentje bijbracht tot het oprichten van deze club en we hopen dat de luttele onverschilligen komend jaar hun missing wel zullen ingezien hebben en bijtreden zullen tot hen die de weg gebaand heb ben. BEEN GEBROKEN Vrouw Six Euge nie uit Langemark. boende Zaterdag 11. de ruiten in haar woning, toen de stoel waarop ze stond, kantelde en de vrouw ten gronde plofte. Met een gebroken been werd ze naar het O. L. Vrouwhospitaal te leper overgebracht. Duidelijk toont onze foto aan hoe op Paasmaandag de 22e Ieperse Handelsfoor een machtige volkstoeloop mocht noteren. Woensdag avond had dan nog een korte plechtigheid plaats, waarbij aan alle mi litairen die aan de tentoonstelling van het leger hun medewerking verleenden, de herinneringsmedaille van de stad aan geboden werd. Burgemeester Vanderghote overhandig de dit blijk van erkentelijkheid aan Lui tenant-Kolonel GotTaux, die voor deze prachtige organisatie instond. Een vier tal meisjes overhandigden vervolgens de medaille aan alle officieren, onderofficie ren en manschappen van dienst. De h Aimé Gruwez bedankte nog de militairen voor hun gewaardeerde mede werking. waarop luitenant-kolonel Gof faux zijn dank betuigde voor het hartelijk onthaal dat ze alhier genoten hadden Als besluit van deze 22e Ieperse Han delsfoor heeft heden Zaterdag de trek king plaats der tombola, begiftigd met prachtige prijzen. De winnende nummers verschijnen in ons blad van 26 April e-k„ dus toekomende week. Vervolg der prijzenlijst geschonken door de Handelaars Firma Alpaga. Arsenaalstraat, 3 stuk ken satijn. Mr Dewulf, Rijselsteenweg, vat Pennzoil Mr Grimmelprez, Colaertplaats. liseuse Mr Vandermarliere, Grote Markt, siga rettenkoker. Mr Bakeroot, Diksmuidesteenweg. twee bons voor 1/2 kgr. koffie. Mr Peel, Rijselstraat, reukwater. Mr Souvaege. Neermarkt, sjerp. Firma Miko, Poperingestr.. asbakjes. Mr Bonte. G. de Stuersstraat. wekker. Mr Coulier, Elverdingestraat. bloembak. Hotel Sultan, Gr. Markt. 2 flessen wijn. Mr Hoflack, Rijselstr- 2 rijwiel'ampen. Mr Donck, Grote Markt, bon voor boter, kaas en melk. Mr Dejonghe, Haiglaan. 2 kistjes siga ren- Mr Maes, G- de Stuersstraat. bon. Mr De geest, Dikkebussteenweg. bon voor kolen. Mr Vermeersch, Statiestraat rijwiel- lamp. Mr Matfon, Statiestraat, warmtemeter. Mevr. Prum, Surmontstraat. 2 vlees schotels. Mr Craye, Boterstraat 1 stuk zijdestof. Mevr. Desmui, Grote Markt brood schotel. tmm*ai inxÉSÉptpÉpw op postcheekrekening 461.73 CL. Dumortier. leper) en U ont vangt «Het Yperseh Nieuws» elke Zaterdagmorgen vanaf a. s. week tot einde Dec. 1952. Indien deze 22e Handelsfoor op alle gebied mag geslaagd worden genoemd kunnen wij echter niet nalaten een bij zondere huidevermelding te verlenen aan de wakkere inrichters van de talrijke ar tistieke gebeurtenissen welke ze voorzien hebben voor de Ieperlingen en voor de talrijke vreemde bezoekers gedurende de verlopen Paasdagen. Reeds van Zaterdagavond was de stem ming er ten volle. Het was dan ook voor een goed gevulde zaal dat het Muziek korps van de Zeemacht optrad in het eer ste groot Kunstconcert. We wisten niet wat we bij hen het meest moesten be wonderen de keurige uitvoering van de muziekstukken of de buitengewone en kranige leiding van Luitenant Hannekin. En pas hadden we de Schouwburg ver laten of we hoorden reeds de klokken van onze beiaard zingen zoals we het nog nooit tevoren hadden gehoord. Tot twee maal toe mochten we een prachtig bei aardconcert beluisteren door Meesterbei- aardier Géo Clément van Doornik en Bergen. We durven de hoop uitdrukken dat ook ons Stadsbestuur op zijn beurt eens dit initiatief zal navolgen bij een der komende Gemeentefeesten. Wat is er in derdaad aangenamer en stemmiger dan die zilveren klokkenk'.anken die over de ganse stad vreugde en blijheid versp-ei- den. En dat onze mensen ook van c flin ke beiaardconcerten kunnen genieten hebben we gedurende die twee dagen op meer dan overtuigende wijze kunnen con stateren. Vermelden wij tenslotte nog het groot Kunstconcert door de General Mo tors Band van Antwerpen en het concert van het Muziekkorps van Rijsel. Voor dit laatste concert was onze Stadsschouw burg letterlijk totaal ingenomen. De in- gangshall en de zijgangen stonden vol gepropt. Ook de muziekuitvoeringen op de Grote Markt en op de Colaertplaats en de tal rijke wandelconcerten werden door een talrijk publiek gevolgd. Wie ooit iets'zelf organiseerde kan best begrijpen wat een moeite en doo*zettings- vermogen het moet kosten iets derge'ijks te verwezenlijken. Waar men ook keek. overal zag men muziekuniformen en mu zikanten. Pas was het ene concert ge ëindigd of een andere muziekmaatschap pij stapte reeds op. En. hoeven we het te zeggen, alles was tot in de puntjes ge organiseerd. Aan alle personen die deze heerlijke dagen voor leper hielpen verwezenlijken en vooral aan de sympathieke en onver moeibare steunpilaar van dit al es de heer Aimé Gruwez. onze hartelijke dank en onze welgemeende gelukwensen. En tot volgend jaar... VOETBALNIEUWS Ter gelegenheid van de internationale ontmoeting S K. Vlamertinge - Leco F C- (Engeland), werden kapitein Guillemont E- en onder- kapitein Cauliez G. gevierd voor hun 500e wedstrijd, welke zij in de rood-witte ran gen speelden Om 14-30 u vertrok de wel gezinde stoet gevormd door de muziek maatschappij. de spelers en bestuursleden van beide ploegen en een schaar suppor ters naar het terrein. Na de voorstel ling van beide ploegen overhandigde kap. Guillemont een ruiker aan de En gelse kapitein, waarna onze beide gevier de spelers met een brief en prachtige bloemenruikers vereerd werden Vervol gens overhandigt kap. Guillemont een fanior. als aandenken aan de Engelse ploeg, waarna de wedstrijd aanvangt. Sportkring, versterkt door het optreden van M. Pertry en G. Parrein. leidt de eerste aanvallen en onze voorhoede com bineert fijn samen. Het is nochtans de Engelse midvoor die aan de 8e min. Ver- kindere onhoudbaar vloert met een droge schuiver (0-1). M Petry. de beste man van het veld, gaat telkens de Engelse ver dediging voorbij, schuift aan de 10e min. docr naar de alleenstaande G. Parrein. wiens schot geen genade kent (1-1)Sef fens daarop wordt laatstgenoemde ge raakt en verdwijnt van het terrein. Wan neer G. Cauliez een boogschot op doel lost. verdwijnt de bal juist onder de lat in de touwen (2-1). M. Pertry doorwan delt nogmaals de verdediging der bezoe kers. bedient Staf met een solopasje die doorgeeft aan de goedgeplaatste D. Van- dromme die keihard tegen de touwen schiet (3-1). Na de rust komen de Engelsen gevaar lijk opdagen, doch onze achterhoede weert alles af. Toch zal de bezoekende rechter- half na een geslaagde dribbling verras send op doel schieten en de bal verdwijnt in de linker bovenhoek (3-2). Sportkring ziet het gevaar in en M. Pertry permu- teert met G. Cauliez en wordt midvoor terwijl W. Noterdame. die de gekwetste Parrein verving.' op de rechterhoek fun geert M. Pertry brengt thans opnieuw leven in onze voorlijn. Een zijner voor- zetter, belandt bij G. Cauliez. die drib belt. op de hem specifiek eigen manier twee verdedigers en de bal suist nevens de doelwachter in de touwen (4-2). M Pertry bezegelt na een soloren met een zijner gevreesde kanonballen het lot van de Engelsen. Goede partij voetbal en be vredigende opkomst van het publiek. Na afloop van de wedstrijd had in het lokaal een receptie plaats van de bezoe kers en onze spelers en bestuursleden Aan alle spelers werd tijdens het vier uurtje een herinneringsmedaille aange boden. Het gezellig samenzijn werd tot laat in de avond voortgezet. Vriendenwedstrijd bestuur Vliegend Wiel - Bestuur S. K. V. 5-4. Volgende ploegen betwistten op 2e Paasdag de twee de uitgave van deze attractievolle partij. Bestuur Vliegend WielLelong IVan Robaeys N. en Bafcop N.Vankemmel A. Lecleire L. en Debrycke P-Vanlede A. Camerlynck A.. Leroy J.. Lelong II en Chaerle C. Bestuur S. K. V.Noterdame H., Ameys G.. Vandemaele C.. Marico M. en Par- -ein G.Verslype A., Mulle F. en Cain J. Desodt M. en Lussaert G.Fagoo W Deze spannende partij werd ten slotte met 5-4 gewonnen door de mannen van oorzitter C. Logie. De doelpunten wer- ien aangetekend Voor het Vliegend Wiel: Leroy J. (3). Vanlede A. (1), Lelong II (1). Voor S. K. V: Vandemaele C. (2). Ameys J. (1). Verslype A. (1). DUIVENMAATSCHAPPIJ «DE ZWA LUW Uitslag der prijsvlucht uit Ar ras van 13 April. 150 prijsduiven. 1. en 2 ?yck Henri3. Depover Gilb- Elverdin- (e4. Dtpover R., Brielen; 5. Pottillius T.6. Pyck H.7. Devos Jos.8. Phlypo M.. Elverdinge 9. Cloet Jos.. Bikschote 0. Pottillius T. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil van 13 April. 30 prijsduiven. 1. Pottillius T. 1 Deplacie J.3. Pottillius T.4. Loncke H 5. Valcke A. Zondag as. prijsvlucht uit Breteuil (le Bondsvlucht) en Arras. Inkorving Zaterdag van 12 tot 16.30 u. stipt. Roeselaresteenweg Terug te bekomen op het gemeentehuis. DUIVEN UITSLAG EN' Prijsvlucht uit Arras van 13 April. 101 duiven Snel heid 1348.1 m 1. Hoflack Robert. Zonne- bekeHoflack Robert3. Bouckaert J 4 Clayes P 5. Noyez R.6. Vansteelandt H. 7 Dierynck M.8 Clayes P 9 Noy ez G 10. Garrein A.11. Dieryckx J. 12 Vandeputte J.13. Noyez G 14 Die- rinck M.15. Duthieuw J.16. Ferrest G. 17 Dierinck M 18. Dejonghe M.19. Garrein A.20 Hoflack R.21. Denorme H 22 Dieryckx J.23. Hoflack E.24. Dieryckx J-25. Vansteelandt H. Prijsvlucht uit Le Touquet van 14 April. 26 duiven Snelheid 1095 m. 1. Denorme O Zonnebeke2 Garrein A.3. Bou ckaert J. 1 Hoflack Em 5. Hoflack Em. 6. BouekaiTt J.7. Denorme O.8. De- ryeke G d Hoflack R.10. Garrein A. 11. Vansteelandt H 12. Matthys G- 13 Graf C VOETBAL S. C. Zonnebeke - Darnell Sport Club 12-2. De internationale partij, de grote schok van het einde seizoen, werd een ware verplettering voor de Engelsen. Zonnebeke had zijn ploeg versterkt met Doolaeghe (W. S. leper) en twee Brielen- se acteurs. De zware nederlaag van de gasten is vooral toe te schrijven aan bun doelwachter die zeer zwak acteerde. Bij dc poos was de stand reeds 5-0 in het voordeel van S. C- Zonnebeke. Na de rust wordt het een ware doel- tjeskermis waarbij we vooral onder de uitblinkers hebben Tresy (3). Doolaeghe (3). Degryse (3). Black (2). Vanbeselare (Brielen 1). Bij het naderen van het ein de kunnen de Engelsen toch tweemaal de weg naar de netten vinden. De doelpunten10e min.Doolaeghe (Z). 15e en 23e min. Degrijse (Z). 35e min.: Tresy (Z), 41e min.: Black (Z), 41e min.Doolaeghe (Z), 54e min.De grijse (Z). 56e min.: Tresy (Z). 61e min-: Doolaeghe (Z), 69e min.: Tresy (Z). 73e min.: Black (Z). 81e min.: Vanbeselaere (Z). 84e en 89e min.: Engelse rechtse hoek. De opstelling van de versterkte Zonne- beekse ploegLenoir Oscar (S.C.Z) Le- pla Paul (Brielen Sport) en Reynaert J. (S.C.Z) Van Meenen Jos (S C Z), De- croix M. (S.C.Z) en Declercq Fr. (S.C.Z.) Black Edg. (S.C-Z). Vanbeselaere A. (Brielen Sp.). Doolaeghe R. (W. S. leper), Degri'se J. (S-C Z) en Tresy Jer. (S C-Z.). GEVONDEN VOORWERPEN Een paar lederen handschoenen en een bril. VOETBAL Brielen Sp- - K-V.C.S- Yprois (res.) 3-7. Gedurende de le helft leeft Sport zich werkelijk overtroffen. Mooie aanvallen opbouwend rukten onze ongens onverpoosd op naar het doel der tegenstrevers en de doelpunten bleven liet uit Jammer genoeg werd doelwach ter Merlevede bij een balbetwisting ge- aaki en diende het terrein te verlaten, zodat onze verdediging heel wat van haar ttlfvcrtrouwen verloor en de gasten nog /oor de rust gelijkstelden 3-3. Na de koffie konden de Sporters het empo niet meer bijhouden, bij gebrek lan uithoudingsvermogen en onder druk van de hoge temperatuur. De bezoekers machten dan ook gemakkelijk de stand ip 3-7. Verdiende overwinning van De- ilancKe en Co. Zondag a.s. om 10 u. zijn we te gast lij K V.C.S. Yprois (res.) GOUDEN BRUILOFT Te Passendale vierden de echtelingen Cyriel Samijn - Marie Santy ter gelegenheid van het Paasfeest, de vijftigste verjaardag van hun huwelijfc. De heer Cyriel Samijn werd op 17-11-1880 te Passendale gebo- -en, terwijl zijn echtgenote Marle Santy iet levenslicht zag te Passendale op 27 October 1881. De jubilarissen traden in het huwelijk te Passendale op 13 April .902, dus waren zij op de feestviering iuist vijftig jaar getrouwd. Hun huwelijk werd met een talrijk kroost gezegend 13 kinderen werden geboren waarvan he len nog 9 in leven zijn. Thans tellen de feestelingen reeds 14 kleinkinderen en ién achterkleinkind. Sedert hun huwelijk 'lebben de jubilarissen altijd te Passen- lale verbleven. Dit gouden bruiloftsfeest werd dan ook op luisterrijke wijze ge vierd. Alle huizen waren feestelijk be vlagd en aan het huis der gevierden was len prachtige praalboog geplaatst. Te 9.30 u. werden de jubilarissen ten huize in de Canadalaan per auto afge haald en stoetsgewijze met de muziek maatschappij Sinte Ceciliavan Pas sendale op kop, ging het naar de paro chiekerk. waar om 10 u. een plechtige H Mis van dankzegging door E. H. Cannière, 'eraar aan de St Jozef Vrije Beroeps- school te leper, werd opgedragen. Tijdens te H. Mis werd door E. H. Martens, on derpastoor der parochie, een gelegenheids- sermoen gehouden, waarin hij hulde bracht aan de gevierde jubilarissen. Na de H Mis werd het Te Deum Lauda- ■nuster hunner eer gezongen. Bij het verlaten der kerk werden de gevierden door hun familieleden in de bloemen gezet. In stoet ging men dan naar het gemeentehuis waar de plechtige ontvangst plaats had. De heer Burge meester Camiel Noyez had zich laten verontschuldigen, daar hij wegens ziekte belet moest geven om op deze plechtig heid aanwezig te zijn. Het was de heer Remy Laroy. eerste schepen, die het wel 'somwoord uitsprak en een welverdiende hulde bracht aan de jubilarissen. Door enkele kleinkinderen van de gevierden werden vervolgens mooie gedichten en huldebrieven opgedragen. Daarna moch ten de jubilarissen vanwege het gemeen tebestuur elk een prachtige zetel in ont vangst nemen. Vervolgens werd de ere wijn aan de gelukkige oudjes en familie 'eden aangeboden. Na deze plechtigheid op het gemeente huis werden de gelukkige jubilarissen te rug huiswaarts gevoerd. Daar werd deze gouden bruiloftviering met veel luister :n familiale kring tot in de late uurtjes gevierd. Aan de jubilarissen en familieleden bie len wij onze hartelijke gelukwensen en mochten wij binnen tien jaar hun dia manten bruiloft vieren. BURGERSTAND GeboorteCruyt Linda, d. v. Lucien en Yvonne Vanden bussche. HuwelijksbelofteJean Deconinck en Augustine Heughebaert. Huwelijken Pierre Coene met Monique ThevelinLuc Delva met Suzanne The velin. Overlijden: Cruydt Linda, dv. Lucien en Yvonne Vandenbussohe. CINEMA ST SEBASTIAAN Journal Passe Partout met Joe Brown. Als bijfl'jn Main de fer. ERGE VAL Maandag rond 12.30 u wilde V. V. een proefrit doen met de moto van M. R.gekomen op de Armen- tierssteenweg door een verkeerde zwen king stuikten beiden hals over kop over de motor en kwamen zwaar op de straat stenen terecht. Beiden liepen oppervlak kige verwondingen over gans het lichaam op. BOTSINGEN Maandag rond 15 waren er een groep Scouts uit Menen aan 't sprinten aan de Ieperhoek, toen op het zelfde ogenblik een autobus in aantocht was ffS hard remmen kwam het toch tot een botsing tussen een wielrijder en de autobus Met een erge dijwonde werd hij overgebracht naar een kliniek te Menen Dinsdag rond 8 u. 's morgens, op dg Ieperhoek. kwam een leerling autovoer der in botsing met de vrachtwagen be stuurd door A. Van Elslande. Ze kwamen er met de schrik van af. maar er was grote stoffelijke schade. PLECHTIGE AANSTELLING VAN Z. EJI DENORME ALS PASTOOR Paas- Maandag is voor de gemeente Loker een grote feestdag geworden, dit ter gelegen heid van de plechtige aanstelling tot pas toor van Z.E.H. Denorme. voorheen on derpastoor te Beveren bij Roeselare. Met het prachtig zomerweder waren dan ook vele mensen naar deze plechtigheid op gekomen. Ook een talrijke schaar oud parochianen uit Beveren hadden er aan gehouden hun geliefde onderpastoor een afscheidsgroet te komen brengen. Om 2.30 u. werd de nieuwe herder opgewacht aan De HoekjesBij zijn aankomst werd hij verwelkomd door de burgerlijke en kerkelijke overheid. Onmiddellijk daarna zette de bont-kleurige stoet, met talrijke praalwagens en mooie groepen, zich in beweging. Aan het huis van de heer Henri Verdru. koster der parochie kerk. werd even halt gehouden om de nieuwe herder toe te laten zich met ker kelijke gewaden te bekleden. Daar over handigde de jonge heer Frans Lemahieu. zoontje van de heer Jozef Lemahieu. schepen der gemeente, de herderlijke staf. symbool van het herdersambt. De heer Burgemeester Georges Louf hield vervolgens een korte toespraak. Daarop ging de prachtige stoet verder langs de bijzonderste straten der parochie. Bij zijn doortocht werd de nieuwe pastoor over al door zijn parochianen toegejuicht. De optocht nam een einde aan de parochie kerk. waar de stoet van op de ere-tribune werd in ogenschouw genomen. Vooraleer de Kerkelijke plechtigheid begon, legde Z E.H. Denorme, terwijl het Vaderlands lied speelde, een bloemenkrans neer aan het Monument der gesneuvelden. Daar na ging men naar de kerk waar de jonge mej. Maria Verhaeghe, dochtert'e van Maurits Verhaeghe. lid der Kerkfabriek, de sleutels der Kerk aan de nieuwe her der overhandigde. In een prachtig ver sierde Kerk. die spoedig volliep, greep vervolgens door Z E H. Geldof. deken van Poperinge. de Kerkelijke aanstelling plaats. Een plechtig H. Lof en een dank baar Te Deumbesloten deze plech tige aanstelling, 's Avonds werd de kerk toren prachtig verlicht en een beiaard- concert werd ten gehore gegeven. TONEEL Op Zondag 20 April om 18 uur in de Feestzaal van het Kooster. Bellestraat, opvoering door de toneelgroep Goetwillich in 't Herte van Levens- schaduwen toneelspel in 3 bedrijven door J. Van Eckelen. en: Cel 13 is vrij klucht in 2 bedrijven door J. Braun. Het Amusementsorkestzorgt in de tussenpozen voor een lustige stemming. PRIJSKAARTING Op Zondag 20 April grote prijskaarting in het manillen bij Wed. Deschildre, café Tête d'Ar- gentMaat naar keus. 2 maal aanblijven wint 100 fr. Inleg 12,50 fr. AUTOBUS IN GRACHT Op tweede Paasdag was er een geweldig verkeer op de wegen die naar leper leiden. Om streeks 15.20 u. was de autobus van de lijn Bizet-Ieper als naar gewoonte uit Wytschate vertrokken. Op het gehucht Diependaal toen de bestuurder wilde ver tragen brak plots een der remmen, met het gevolg dat de zware volgeladen auto bus slipte en in de gracht terechtkwam en kantelde. Hierdoor ontstond natuur lijk paniek. Vrouwen en kinderen huil den. doch aanstonds werd met man en macht aan het werk gegaan om de be knelde personen te bevrijden en de ge kwetsten naar leper over te brengen. Aldus werden in het O. L. Vrouwhospi taal binnengebrachtBoudin Paul uit leper, kwetsuren aan hand en hoofd: Deconinck Daniel uit Mesen. ontwrichte schouder; Vanmaele Gilbert uit Houdeng- Goegnies. verwondingen aan de borst; Vandenbussche Clemence uit Wytschate. kwetsuren aan de rug: Belpaire Omer. Wytschate, verwondingen aan de borst kas; Vanmaele August uit Houdeng-Goeg- nies. kneuzingen aan de armDevisscher Suzanne uit Wytschate. kwetsuur aan lin ker oogDevreker Emelle uit Wytschate kwetsuur aan rechterwang; Casteele Si- donie uit Wytschate. breuk linker schou-' derblad. In de kliniek der Zwarte Zusters! Blootacker Roger uit leper, gebroken neusVerkindt Jeanne uit Ploeg=teert ontwrichting van bekkenDoisse Irma uit Wytschate. kwetsuur aan linker arm. Het merendeel der gekwetsten kon n> verzorging huiswaarts gebracht worden- SMOKKELAAR AANGEHOUDEN - Tijdens de nacht hebben tolbeambten aar het gehucht Ouderdomte Reningelst een auto tot staan gebracht die gelade! was met een grote hoeveelheid Fran* likeuren. De bestuurder van de auto M D. uit Waregem werd aangehouden en de aut* alsook de smokkelwaar werden in bes-" genomen. BEGIN VAN BRAND Zondagavco* omstreeks 18 u. is brand ontstaan in 'e' bos gelegen dichtbij de Kortrijkstraat <7 de Reuteihoek. De brand werd opgemer» door Vandevijvere die aanstonds met dehulp van buren het onheil te keer Door dit kordaat ingrijpen werd a—1* een zware ramp vermeden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 2