FILMWERELD SCANDAU lÜÜÉHItMl UIT DE PROGRAMMA'S ÈÉHnk De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER, 34 Boterstraat, leper HET VPERSCH MELU S h BU 8 19-4-1S52 CINEMA OUD IEPER: DAVID EN BETHSABEE met Gregory Peck en Susan Hay ward. Na de eenheid te hebben bewerkt van bet Koninkrijk Israël door zijn huwelijk met btichol. de dochter van Koning Saül. zijn voorganger, heeft David een felle strijd te voeren tegen de naburige vol keren scbuldigt tevens de Vorst God's toorn over zijn volk te hebben neergehaald. Hij be schuldigt h£m van de droogte die bet land van Israël teistert en met hongersnood dreigt- De woede van zijn volk vrezend, laat David Beth sa bee onder de hoede van zijn persoonlijke lijfwacht, en begeeft zich naar de tent waar de Ark van het Ver bond bewaard wordt. Daar vraagt bij God vergiffenis om zijn zonden. In een Wanneer hij op een avond, moe en af gemat. thuiskomt, ziet hij van op de ter rassen van zijn paleis een buitengewoon mooie vrouw een bad nemen. Sterk aan gegrepen, ontbiedt hij haar bij zich en verneemt dat zij Bethsabee, de vrouw van zijn trouwe Luitenant Uriah. Is. Bethsabee bemint ook David, alhoewel de wet van Israël voorschrijft dat over spel gestraft wordt met de dood door ste- aiging Bethsabee draagt weldra de vrucht van hun schuldige liefde in haar schoot. David zendt Uriah in het heetste van het gevecht opdat hij er de dood zou vinden Nu Uriah voor goed uit de weg is geruimd, trouwt David met Bethsabee. Wanneer kort daarop het kind vlak na de geboorte sterft, zijn David en Bethsa bee diep bedroefd, doch ook komt nu aan het licht de zware fout die de profeet Nathan de Koning verwijt Nathan be- weerlicht ziet hij heel zijn vroeger leven voorbijtrekkenhoe hij door de profeet Samuël werd uitverkoren als KoninJ van Israëlhoe hij. nog kind zijnde, de reus Goliath versloeghoe God hem steeds leidde, zolang hij Zijn Heilige geboden naleefde hoe hij zich had afgekeerd van het geloof zijner vaderen en van zijn volk. hoe hij op het punt had gestaan het erfdeel van Abraham en Mozes te ver loochenen. Terwijl David aldus rouwt om zijn zon den. hoort hij. eerst licht en dan steeds luider het geluid van de wonderbare re gen die neerslaat op de tent waarin hij zich heeft teruggetrokken. David begrijpt hierdoor dat God hem vergiffenis heeft geschonken. Hij keert naar het Volk weer en zingt met hen een ontroerende psalm van dank en erkente lijkheid. CINEMA CAPITOLE: HEIDENS LIED met Esther Williams en Howard Keel Hazard Endicott. een jong onderwijzer uit Ohio, komt te Tahiti aan om er te gaan leven op de plantage, die hij van een oom erfde Bij zijn aankomst maakt hij zich op de gewone touristische manier belachelijk. Mimi Bennett, een rijke jonge Ameri kaanse. die heel baar jeugd op het eiland doorbracht, neemt hij voor een inlandse en de plantage is in werkelijkheid over woekerd door ajuingras. Dank zij de hulp van de inlander Tavae en zijn zuster Teuru worden het huis en de plantage terug in orde gebracht. Hap voelt zich thuis op het eiland en hij neemt zelfs drie inlandse kinderen aan. Hap en Mimi worden op elkaar verliefd zodanig dat het jonge meisje er niet meer aan denkt naar de States terug te keren. Er hapert echter een ding... Hap staat er financieel slecht voor. Al zijn hoop is dan ook gesteld op de komende copra- oogst. Vooraleer de hele oogst veilig onder dak is vertrekken Tavae en de overige plantage-arbeiders naar het feest. Een onweer breekt los en de regen plast neer- Wanneer Hap verneemt, dat de plantage arbeiders het werk in de steek lieten zendt hij Tavae weg en verwijt hem zijn zorgeloosheid. Dit leidt tot een twist met Mimi- Wanneer Hap 's nachts thuiskomt stelt hij vast. dat zijn stiefkinderen het werk voleindden en de oogst nog tijdig in de schuren kregen. Hap en Mimi verzoenen zich en zien een gelukkig huwelijksleven tegemoet in het buis van de zingende bamboe op de plantage Waternimf Esther Williams en Howard Keel, vormen een mooi koppel in Heidens lied Bethsabee (Susan Hay ward) neemt haar bad. Ze zal aldus door Koning David opgemerkt worden en dit is het begin van hun liefde- CINEMA OUD IEPER: SCHANDAAL OP T VOORBLAD ■•el Tyrone Power en Gene Tierney. Sara Farley, een schatrijke erfgename, brengt haar vacantie door te Sun Valley. in gezelschap van haar tante Cornelia en van Graaf André de Guyon. Door zijn dagblad belast met het schrijven van een reeks artikels over het grillige jonge meisje, komt de dagbladschrijver Thomas Jefferson Tyler te Sun Valley aan, onder de naam Tom Thomas en begint onmid dellijk het jonge meisje het hof te maken. Hij legt dit klaarblijkelijk zeer handig aan boord, want de rijke erfgename vindt hem alras zeer sympathiek en in 't ge heel geen bruidschatsjager. Doch wanneer ze haar eigen levens beschrijving in de krant ziet. is ze gron dig gebelgd en vastbesloten zich te wre ken. Te dien einde begeeft ze zich per vlieg tuig naar New-York en aan de journa listen. die haar daar opwachten, verklaart ze dat ze pas met Tom gehuwd is en hem een millioen dollar als bruidsschat heeft geschonken. Tom wordt door al zijn con fraters uitgelachen en door de New York Chronicle ontslagen. Hij stelt onmiddel lijk alles te werk om te bewijzen dat hij niet gehuwd is. doch dit blijkt zeer lastig te zijn. Ten einde raad vraagt hij aan een jeugdvriendin met hem in het huwelijk te willen treden, en gaat met haar naar het stadhuis. Sara is hiervan op de hoog te gebracht en vervoegt er beide jonge lieden ze belet het huwelijk doordat ze de beambte aan het twijfelen maakt over de waarheid van Tom's verklaringen. Zo doende gaat zijn voorgenomen huwelijk met Jessica niet door. Daarop besluit Tom geheel van houding te veranderen. Hij begeeft zich naar een avondfeest, dat Sara bijwoont, geeft er zich uit voor Sara's echtgenoot en stelt zich aan als een botterik, hetgeen Sara Hoegenaamd niet bevalt! Tenslotte wordt het geval voorgelegd aan rechter Parker, die zonder sukses poogt beide partijen te verzoenen. Tom brengt Sara thuis een bezoek. Een hevige redetwisting ontstaat tussen beide tegen standers. die echter weldra in eikaars ar men vallen en besluiten eindelijk eens voorgoed in het huwelijk te treden... J# EN PREMIER PW^ i-TWO" W0nÓ3*=UL£ <wVH2C QA*&m r_.i .-re A f"*«in ,ii CINEMA CAPITOLE: NAAKTE ZIELEN met Marshall Thompson en Virginia Field. Gunther Wyckoff ontsnapte uit het Rijkshospitaal voor Kriminele Krankzin nigen. Gunther is bezeten door de ge dachte Dr John Faron. die hem in het bewuste hospitaal deed interneren, te doden- Wanneer Gunther de dokter niet op zijn appartement aantreft, gaat hij de geneesheer in de bar aan de overzijde van de straat afwachten. In de bar be vinden zich de eigenaar Chukles. de bar man Skip, wiens vrouw in het moeder huis moet bevallen. Freddy, een op flir ten gestelde vrouwelijke barvlieg. Helen, een dactylo. Earl, een gehuwd vertegen woordiger met wie Helen een slippertje maakt en tenslotte Harrison D. Barnes een ontgoocheld journalist, die op het punt staat zijn betrekking te laten varen. Wanneer een speciale uitzending van de politie over het televisieschernu in de bar. Wyckoff signaleert als een jBvaar- lijke ontsnapte, herkent Chuck A. de jeugdige krankzinnige. Hij wil nrar de telefoon om de politie te verwittigen maar wordt door Gunther neergeschoten. De aanwezigen worden dan door de maniak met de revolver in bedwang gehouden. Het schot alarmeerde de politie doch Gunther eist van Kapitein Keiver. dat Dr Faron naar de bar zou worden ge zonden in de eerstvolgende twintig mi nuten. Zoniet zal hij de vijf aanwezige verbruikers neerschieten. Keiver staat een agent toe Gunther te benaderen langs een verluchtingspijp. doch de waanzinnige is op zijn hoede en kwetst de agent dode lijk. De minuten verstrijken. Ondanks het verbod van Keiver gaat Dr Faron naar de bar en tracht er G^inther verstande lijk te overreden. Hij bekoopt het even wel met zijn leven. De moedige Freddy heeft de revolver van de barman kunnen bemachtigen en kwetst Gunther. die door de politie de finitief onschadelijk wordt gemaakt. Skip telefoneert naar het moederhuis en ver neemt dat hij vader is geworden. Freddy drinkt een ander glas. de hysterische Helen laat Earl zitten en gaat naar haar moeder, terwijl Harrison als ooggetuige het voorval naar zijn blad telefoneert en eindelijk zijn bevordering krijgt. u Naakte Zielen verhaalt een avontuur, waarin vijf mensen betrokken worden, die door een ontvluchte krankzinnige met de dood bedreigd zijn en weerloos moeten toezien hoe alle pogingen van de politie falen. CINEMA COLISEUM: CONTRE-ESPIONNAGE met James Mason, David Ferrar en Joyce Howard. De vijandelijke agenten doen valse be richten overkomen aan de marine-kom- mandant Héritage, wat voor gevolg heeft dat verschillende boten verloren gaan. De kommandant wordt gedegradeerd en tracht in het burgerlijk leven zijn eer te herwinnen. Laura Verity, een schone en jonge Ca nadese. komt in Engeland om de Vrouwe lijke Marine Dienst te vervoegen. Ze be geeft zich naar de villa van haar ooms, zeelieden op rustdaar aangekomen vindt ze enkel het lijk van een jonge vrouw, ze verlaat al lopend de villa, en in de klaarte van haar zaklamp, ziet ze een man wegvluchten. In het nabijgelegen politiecommissa riaat ziet ze c Héritage als de man die wegvluchtte gisteravond. Ze verdenkt hem van moord en geeft het aan de politie aan. Héritage verdedigt zich. en verklaart dat hij een opzoeking doet om tot de ontdekking te komen van de naam van het vermoorde meisje. Laura tracht een briefje te vinden In haar handtas dat ze in de handen van het vermoorde meisje gevonden heeft, maar onvrijwillig laat ze het op de grond vallen, en Héritage raapt het ongemerkt op. Wanneer Laura en Héritage begeleid worden naar de villa met de politie tot bestatiging van de moord, is het lijk ver dwenen. en wordt Laura beschuldigd van valse verklaring. Héritage wil Laura helpen in deze zaak. maar daar hij de enige is om in deze historie te geloven, blijft zij geloven, dat hij iets te maken heeft met de moord, en kan hem slecht haar vertrouwen schen ken Héritage. het papiertje bekijkend, leest Agent Child Bournmouth Hij begeeft zich in de stad om zijn onderzoek te vol brengen. Laura van haar kant, overweegt ook wat op het papier stond en begeeft zich naar Bournmouth... Daar ontmoeten zij zich terug. Wat zal hun verhouding zijn tegenover elkaar te Bournmouth Welke is de ware gedaante van Laura en... het vermoord meisje Wie helpt Héritage uit zijn ne telige toestand Oplossing en slot in de film CINEMA COLISEUM: U ALLEEN TER WERELD met Albert Préjean en Anne Fabrice- Onze geschiedenis begint te Lustin. Terwijl Nadine. zijn vrouw, en Michèle. zijn dochtertje, op het nabijgelegen ei land zonnebaden, houdt dokter Pierre Rougel zijn spreekuren. Eensklaps daagt echter een bengel op met angstwekkend nieuws. Zo juist kan telde de schuit van Michèle en Nadine midden in de stroom. Gek van angst stormt de vader naar het strand waar hij een lachende vrouw en een joelend kind in gezelschap van puike rijkemansjongens ontdekt. Geraakt door de belachelijkheid van het voorval keert hij terug naar huis. 's Avonds ontvlamt een hevige twist tussen man en vrouw. Tenslotte is het alleen aan Michèle te danken dat ze zich verzoenen. Enige weken later bekent Rougel dat hij de verjaardag zijner vrouw vergeten heeft. Deze vergetelheid krenkt Nadihe. Nu ontmoet zij. te Profondeville Gerard Berault. De hofmakerij van de jongen laat haar niet onverschillig en aangezien haar man weer zeker vergeten heeft dat hij haar moest komen afhalen aanvaardt zij Ge rard's voorstel haar naar huis te brengen. Halverwege kruisen ze de oude wagen van de dokter. Nadine smeekt Gerard haar zo vlug mogelijk naar de afgespro ken plaats te voeren waar zij Rougel moest terugvinden. Gerard aanvaardt maar verzoekt de jonge vrouw om een minder bewogen ontmoeting. Nadine heeft Gerard geschreven dat hij haar beter niet moest verwachten... Een nieuwe twist laait op. Verbitterd, verlaat Nadine het huis om Gerard op te zoeken, die tegen alle hoop in toch op haar staat te wachten. Beiden ondernemen een lange auto tocht. Gerard dringt zich meer en meer op. maar Nadine stoot hem vastberaden van zich af. Verbitterd verlaat hij de jonge vrouw 's nachts in het wouder blijft niets an ders over dan te voet de eindeloze terug weg af te leggen. Ondertussen heeft Rougel een paar re gels ontdekt, die zijn vrouw aan Gerard meende te schrijven. Bij haar thuiskomst wijst hij haar de deur. Zonder haar moeder, kwijnt de kleine Michèle echter langzamerhand weg en valt zelfs ernstig ziek wanneer twee niet- deugen haar een poets bakken... Niettegenstaande het consult van ge leerde professoren, is er bij de kleine na weken nog geen betering te bestatigen. Ten einde raad, besluit Rougel zijn vrouw terug te roepen, op voorwaarde r zodra het kind geneest, weer te vertrek ken Nadine komt naar huis. waar Michèle haar eigen moedertje niet meer herkent- Dagen slepen voorbij, totdat ten slotte het kind zich wenend in de armen van haar moeder werpt. Rougel herinnert Nadine aan haar be lofte. Nadine aanvaardt, maar zij zal Michèle met zich voeren. Terwijl de oude Maria, hun dienstmeid, met Michèle is gaan wandelen, verlaat Nadme haar tehuis. Midden op de Maas. overgestoken in haar schuitje, wordt ze duizelig en ploft in de ijskoude baren. Gered, wordt zij bij Rougel bewuste loos binnen gebracht. Deze is overtuigd dat Nadine een walgelijke komedie speelt en hij belt een ziekenwagen op. Michèle is radeloos. Daar ze zo pas vernam dat Gerard, ingevolge een auto ongeval in het buitenland, maandenlang op een ziekbed is blijven liggen weet het kindje niets beter dan haar pa te vragen hoe het komt dat al die mensen er zo slecht aan toe zijn. Zo begrijpt Rougel ten slotte dat Na dine onschuldig is geweest en hij vraagt vergiffenis voor z'n hardheid. Aldus zullen deze drie wezens opnieuw het geluk deelachtig worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 8