TWEELINGZUSTERS b PAMELA WYNNE HET YPEKSCH XIEUWS BU 4 3-5-195* Bij DE VUURKRUISEN GKOTE TOMBOLA DEK NATIONALE EENDRACHT Deze bijzondere grou tombola wordt ingericht door de Natio nale Vuurkruisenbond in samenwerking met het (N.W.O. S.) Nationaal Werk van de Oud-Strijder, de Verbroederingen van bet Veldleger 1914-1918, de Nationale Co mités van bet Gedenkteken en van bet Monument aan Z M. Albert L de Koning- Ridder. onder toezicht van het N-W O-S Trekking onherroepelijk op 15 Septem ber 1952. te 10 uur in de salons van de Verbroederingen van bet Veldleger 14-18 Regentschapstraat 65. Brussel De grootste tombola die ooit in België uitgeschreven werd. De prijzen bestaan uit drie grote lo ten le groot lot. 2 millioen2e groot lot. 1 millioen; 3e groot lot 1/2 millioen in obligaties van de Nationale Wederop bouw. 3e schijf, normale waarde. Verder 9 auto's, waaronder volgende merken Dodge 15 C V.Sunbeam Peu geot Citroen Ford ConsulHillman Austin A 40: Morris 6 C V. en Renault 4 C V. Daarbij nog 400 aankoopbons van 2 000 fr.400 aankoopbons van 1000 fr.400 Trench-Coats voor Dames of Heren 400 aankoopbons van 500 fr-400 Electrische verwarmingskussens, alle voltages 400 armbanduurwerken (gekende merken) 400 fotoapparaten (Gevabox) 400 elec trische strijkijzers, alle voltages 400 vul pennen (gekende merken) en meer dan 4.000 andere loten. De prijs van het biljet is bepaald op 10 fr. Voor het boekje van 10 biljetten 100 fr. plus een kosteloos omslagbiljet met bijzondere trekking en zeer prachtige prijzen, waaronder le groot lot. 250.000 fr.2e groot lot. 150 000 fr.3e groot lot. 100 000 fr.400 aankoopbons van 1000 fr.. enz. In totaal voor meer dan 8 millioen fr. prijzen De loten zijn van heden af verkrijgbaar in het lokaal der Vuurkruisen. Café Théo Menenstraat nr 6. Al onze leden hebben tot plicht niets te verzuimen, opdat deze Reuzentombola. de bijval geniete, die ze verdient. Deze moet door eenieder gesteund wor den en uitgroeien tot een overweldigend groot succes We verhopen dat onze mede burgers er eensgezind zullen aan mee doen. door zich loten aan te schaffen. Niemand zal hierbij willen ten achter blijven, want op die manier, vervullen zij een heilige plicht tegenover onze Grote Aanvoerder Koning Albert en ook tegen over Hen. die vier jaren lang. htm leven veil hadden voor het land en... voor U allen. Medeburgers, weest solidair en helpt mede Ge steunt hierbij de sociale wer ken van de Oud-IJzersoldaten de Strij ders uit de Vuurliniede bevechters van de Zege 's Lands beste zonen, waarvoor eensde ganse wereld in bewondering stond. Blijft indachtig, wat ge aan hen te dan ken hebt. N. S. B. - NIEUWS ALGEMENE VERG ADERING VAN ZONDAG 27 .APRIL 1952 De zitting wordt om 10-30 u. geopend. De voorzitter bedankt de aanwezige le den voor hun opkomst en vraagt een mi nuut stilte ter nagedachtenis der afge storven leden. Hij stelt makker Delbarge strijder 1940-45 uit Wervik voor. die heden als spreker optreedt en die wij reeds het geluk hadden in ons midden te zien. Het verslag der voorgaande algemene vergadering wordt zonder bemerkingen goedgekeurd. In het moreel verslag wordt de bedrijvigheid van bet bestuur, tijdens het verlopen winterseizoen uiteengezet en nadruk gelegd op het feit. dat het wel- 1 ukken der ingerichte feestjes grotendeels toe te schrijven is aan onze geachte voor zitter ere-majoor Moesman de aanvoer der. de spil onzer afdeling De voorzitter wordt geestdriftig toegejuicht. Het geldelijk verslag, dat een uitmun tende toestand aantoont, wordt insgelijks goedgekeurd. Het nazicht der boeken en der bewijsstukken, door twee aanwezige leden geeft geen aanleiding tot opmer kingen. Makker Delbarge komt vervolgens aan het woord en vangt zijn rede aan met te verklaren dat de Nationale Strijdersbond in de loop van het jaar 1951 een strijd heeft aangevangen voor het verwerven der eisen in het kongres gesteld. Nadat makker Lohest. in het laatste kongres. bekend gemaakt had. dat 2 000 kameraden, gedurende het jaar 1951. overleden zijn. heeft hij verklaard dat het hoog tijd is om een hevige strijd in te zetten opdat ons moreel zowel als ons stoffelijk programma werkelijkheid zou worden. Hij richtte een warme oproep tot de jongeren die. gezien de krachten van de ouderen beginnen te verminderen en ze langzaam verdwijnen, welhaast de las tige taak van het handhaven der verwor ven rechten rullen dienen op zich te ne men. Makker Radelet. beheerder 1940-45 biedt zich aan en gelast zich. om regelmatig aan te kloppen bij de bevoegde Ministeries, ten einde te vernemen wat daar wordt gedaan, ten aanzien van onze eisen. Spreker handelt daarna over het ver schil dat bestaat tussen het pensioen toe gekend aan de weduwen van de oorlog 1914-18 en dit verleend aan de weduwen 1940-45; over de strijderskaartde ver mindering op het spoor; de frontstreep voor de krijgsgevangenen 1914-18 en de geïnterneerden in Holland, waarvan er reeds zoveel verdwenen zijn en van dit voordeel niet meer zullen kunnen genie ten over de militaire taks. die een aan zienlijke som in de Staatskas zou doen vloeien er tevens wat gelijkheid on der al de Belgen zou daarstellenover de gewestelijke groep West- en Leiedal aangetast van slaapziekte en waarvan de zetel te leper dient gevestigd. Te dier gelegenheid brengt hij hulde aan de af deling leper voor haar noeste werking Als voorbeeld, haalt hij de groep Ant werpen aan. bezield door makker Seel- drayers. die in het laatste kongres be- Koopt uw KLEUREN. VERNISSEN' en HUISHOUD ARTIKELS «IN DE BIE» bij de vakman JOSEPH DEVOS Rijselstraat 34 IEP ER (6241) weerd heeft, dat het moet uit zijn met kalme taal le spreken en zonder verwijl dient overgegaan tot een krachtdadige strijd, want. voegt hij er aan toe. de in civieken zullen welhaast alles over schreeuwen. Zij zullen de slachtoffers zijn en wij de misdadigers Zie het wetsvoor stel Degryse. Is het geen schande, roept makker Del barge uit. dat de vrouw en de kinders van een opgesloten inciviek meer ont vangt als haardstede- en kindervergoe ding dan het pensioen bedraagt van de weduwe en de wezen van een gesneuvelde strijder gevallen voor het Vaderland Voor wat de frontstreeprente betreft, ze dient verdubbeld voor al de oudstrij ders. zonder onderscheid, alsook voor de weduwen. Hij lost nog een woord over het Natio naal Werk der Oudstrijders. De nood lijdende oudstrijders moeten zich niet schamen om erop beroep te doen. zelfs dezen voor enige tijd in nood zijnde De afgevaardigde voor leper, Michel Bories. is altijd te hunner beschikking en. zegt hij. er is geld genoeg. Hij eindigt met een oproep te doen aan al de leden opdat zij hun bestuur zou den steunen en in hun midden, propa ganda maken ten voordele van N S B. Dat onze leuze wezeVechten voor de brok ken Een warm applaus onthaalt deze leer rijke rede. De voorzitter bedankt makker Delbarge voor zijn klare uiteenzetting. Er wordt daarna overgegaan tot de kiezing van twaalf uittredende en her kiesbare leden namelijkmakkers Bossue. Brouwers. Dejonghe. Depuydt, Didier. Gits. Kerrinkx, Pottel, Seys, Slosse. Van- deweghe en Wuylens. Daar geen kandidaten worden voorge steld zijn de uittredende leden verkozen. Er wordt medegedeeld I) dat de Na tionale Maatschappij van Belgische Spoor wegen een radiotrein inricht bij vertrek uit Poperinge naar de i Hoge Venen en de i Ardennenop Zondag 15 Juni aan de prijs van 230 fr. Vertrek om 5 uur en terugkeer om 23.55 uur. 2) Dat de Vie Nationale Leiedag te Kortrijk doorgaat op Zondag 25 Mei. De leden die aan een dezer uitstappen wensen deel te nemen, kunnen zich la ten Inschrijven in het lokaal iedere Zon dag tussen 10.30 en 11.30 uur. Deze welgeslaagde vergadering wordt in de beste stemming, om 12.10 uur ge heven. HET BESTUUR Kon. leperse Schaakkring CLUBKAMPIOEN SCHAPPEN 2« Eindronde (uitgestelde partijeni Cornardl - Grtmmooprez M 1-0 Jude - Grimmonprez O- l-O 3e Eindronde Dewilde walk-over De vacht J. - Knockaert 1-0 Jude - Cornardl uitgesteld 4e Eindronde halve finaal) Dinsdag 6 Mei om 26 nar Dewildewalk-over. Winnaar Jude - Cornardt tegen Devacht. SIMULTAAN VOORSTELLING van Dr Max Euwe te Blankenberge Zaterdag 24 Mei te 15 uur geeft groot meester Dr Euwe in de Rijksnormaal school te Blankenberge een simultaan- voorstelling op 45 borden, ledereen zal zich nog de simultaanvoorstelling van de ex-wereldkampioen herinneren te Roese- lare. een paar jaar geleden, waarop Dr Dubrulle en de Heer Devacht remise behaalden. Wij doen een warme oproep op onze spelers om aan deze enige kamp deel te nemen. Inschrijvingen tot 13 Mei bij de secre taris of in het lokaal. Inschrijvingsrecht 50 fr Toeschouwers5 fr. Jeugdschakers hebben vrije toegang op vertoon van hun lidkaart. leper moet te Blankenberge vertegen woordiga zijn. BELGIE - HOLLAND JEUGDSCHAKEN Zondag laatst had te Antwerpen, in het enig mooie kader van de Beurs de 3e ontmoeting plaats tussen Belgische en Hollandse jeugdschakers. waarvan de in zet was de beker van het Ministerie van Openbaar Onderwijs. De le ontmoeting had plaats verleden jaar te Antwerpen op 100 borden, en werd gewonnen door Belgiëde 2e ontmoeting te Breda be twist op 50 borden werd eveneens door de Belgische jeugd gewonnen. Zondag 27 April te Antwerpen traden beide jeugd- teams voor de 3e maal in het strijdperk Ditmaal was de ontmoeting voorzien op 250 bordenBelgië moest het onderspit delven en de eindscoor werd 93-113 Dat België verloor is enkel de schuld van de Brabantse spelersslechts 3 ver tegenwoordigers van de 25 aangekondig de Brabanders waren aanwezig, de an deren zonden hun kat. De niets-ontziende harde zwoeger en sympathieke jeugdlei der van België, de Heer Baelen werd werkelijk door de Brabantse jeugd niet beloond. Ook was deze geste een gebrek aan fair-play tegenover de overige spe lers die verre verplaatsingen hadden on dernomen om de Belgische kleuren hoog te houden. De Westvlamingen deden meer dan hun best. zij waren beslist niet de oorzaak van de nederlaag, aanwezig met 55 spe lers (waarvan 50 door leper geleverd) slaagden zij erin gelijke tred met de Ne derlanders te houden (27i-27i). Zonder de afwezigheid van Brabant zou hun uit slag veel beter geweest zijn. daar een groot deel van onze jongens de openge bleven p>aatsen van de Brabanders inna men en alzo veel sterkere tegenstanders tc ontmoeten kregen. Onze jeugdige spelers maakten een aan gename reis mede onder ae leiding vaa de Heren Jude en Gits. speelden leerzame partijen, knoopten kennis aan met Ne derlandse knapen en verscheidene onder hen. wier partij niet te lang aansleepte, maakten van deze reis gebruik om een bezoek te brengen aan de Antwerpse die rentuin. Uitslagen 10 eerste borden België-Holland 5-5 3 Westvlamingen kampten hier mede en behaalden 24 uit 3. Zij alleen behaal den de helft van de Belgische buit 5e bordDewilde (leper) wint 6e bordSpilliaert (Veurne) wint. 8e bordVan Hoorne (Oostende) re mise 164 eerste borden (schaal Grand-Ba zar) België-Holland 404-634 102 laatste borden (schaal Het Laatste Nieuws) België-Holland 524-494 Totaal uitslag: België-Holland 93-113 Westvlaanderen - Holland 274-274 Atheneum leper - Holland 54-74 College leper - Holland 4-7 X.I.SK - Holland 1-t leper - Holland lOj-lSj De jongste vertegenwoordiger van Bel gië was de 9 jarige Ieperling Frans Pyck. Hij overwon de Hollandse benjamin en mocht een mooie prijs in ontvangst ne men. Volgen nu nog de individuele uitslagen van de leperse vertegenwoordiging bord 5 Dewilde - de Gordeyn 1-0 43 Devacht Gh. - Van Stijk 0-1 44 Van Tilborgh - Peeters j-j 45 Loonis - Koken 0-1 46 Havegheer - Van Heusden 0-1 49 Keignaert - Van den Burg 4-4 50 Clarys - Storms 0-1 93 Vanderstichelen - De Rijck 0-1 94 Verfaillie - Hoefnagels 0-1 97 Van Robaeys - Wiesen 1-0 98 De Boe - Van der Heyden 0-1 99 Alleweireldt - Reynders 0-1 110 Lambelin - Sanders 1-0 111 De vos - Stuyts 4-4 132 Neirynck - Van Drumme 0-1 137 Leclercq - Visser 0-1 139 Durieu - de Vries 0-1 146 Feys - Van Es O-l 163 Tytgat - Kliper 1-0 168 Bruynsteen - Oomen 0-1 188 Goemaere - Van de Zande 1-0 193 Roegiers R. - Van Heivoort 0-1 201 De Roo - Van de Werd 1-0 203 Pannekoucke - Booy 0-1 204 Declerck - Boogaerts 1-0 205 Cornette - Van Hoemert 1-0 206 Pyck F. - Smit 1-0 Om te besluiten een woord van dank en hulde aan de Heer Baelen, jeugdleider van België, aan de Heer Spilliaert. jeugd leider van Westvlaanderen en aan al de jeugdige leperse schakers, wier strijdlust, houding en gedrag als voorbeeldig mag genoemd worden. V" Feuilleton Het Ypersch Nieuws 39 U is een goede hulp geweest, zei mevrouw Metcalfe, die juffrouw Baker aankeek en vond, dat zij er toch zo veel beter uitzag, dan toen zij haar voor het eerst ontmoette. Mevrouw Metcalfe wist heel goed, dat juffrouw Baker verliefd was op haar broer en zij had graag gezien, dat Arthur die liefde beantwoordde. Maar hij was moeilijk te begrijpen. Soms meende zij, dat hij ernstig over juffrouw Baker dacht en dan meen de zij weer zich te vergissen. Na een ogenblik vroeg juffrouw BakerMaar wat is er nu eigen lijk gebeurd Dit,zei mevrouw Metcalfe en zij vertelde het haar. Het schijnt, dat Prins Hernam Singh zich schit terend heeft gedragen,voegde zij er warm bij. De Maharanee zit er natuurlijk achterbegon juffrouw Baker en zweeg. Op stuk van zaken had zij er niets mee te maken. Ja, zei mevrouw Metcalfe en zij zweeg eveneens. Beiden dachten aan Flavia, die op dat ogenblik ernstig aan het praten was met meneer Mur phy aan het andere einde van de veranda. Hij was in zijn witte uni form en zijn harde witte helm lag op de grond. Hij keek Flavia aan dachtig aan. Een aardige jonge man, meende juffrouw Baker, op zijn goed besneden mond en wel verzorgde handen lettend. c Is April erg overstuur vroeg zij. c Wonderlijk weinig ayah veel er ger, zei mevrouw Metcalfe. «Zo '11 prachtige moedige vrouw als zij is We moeten haar iets moois geven. c Gaat zij Donderdag met April mee Ja, zij wil haar niet verlaten. En daar zij uit Madras afkomstig is, kon het niet beter. En na het voor gevallene zijn April en Ronald haar veel verschuldigd. «Ja. dat begrijp ik,zei juffrouw Baker. En toen kreeg zij een kleur, die opsteeg van onder de kraag harer blouse. De deur van de salon was open gegaan. Ah, Prins Hernam Singh,me vrouw Metcalfe was opgesprongen. De jonge Indiër groette diep en stak zijn hand uit. Ik kan niets zeggen dan dank u, zei mevrouw Metcalfe eenvoudig en haar ogen vulden zich met tranen. Flavia, hier is Prins Hernam Singh,zei zij kortaf, zich omke rend. OFlavia keek meneer Mur phy zelfbewust aan en stond op. Prins Hernam Singh staarde over haar hoofd weg naar meneer Mur phy. De Ontvanger maakte een einde aan de pijnlijke stilte. Ik geloof, dat het laat is,zei hij, en we zijn allen min of meer uit ons doen. Juf frouw Baker, de auto is hier en ik breng u naar huis. Wilt u uw auto i iets achteruit zetten, Prins Hernam Singh Stap in, juffrouw Baker. j «Kan ik soms van dienst zijn en juffrouw Baker terugrijden naar het Missiehuis zei Prins Hernam Singh hoffelijk. We moeten toch zo ongeveer dezelfde kant uit. «Wel...» De Ontvanger aarzelde. Hij verlangde op dit ogenblik het meest naar iets te drinken en dan naar zijn bed. Natuurlijk zal dat het allerbeste zijn,zei juffrouw Baker onmiddel lijk. Zij keek mevrouw Metcalfe niet aan, want zij begreep, dat die zou weten, wat er in haar omging. Ja, maa... «Ik zou het ellendig vinden als u nog midden in de nacht mijlen en mijlen zou moeten afleggen,zei juf frouw Baker en haar krachtige mond uitte de leugen zonder ook maar in het minst te trillen. «Wel...» En toen zuchtte de Ont vanger diep van verlichting. Het groepje op de veranda stond heel stil en niemand voelde zich op zijn ge mak. Prins Hernam Singh keek Fla via aan en liep toen de stoep af door juffrouw Baker gevolgd. Meneer Murphy voelde zich onhandig en be greep, dat hij al eerder weg had moeten gaan. Maar het liefst had hij met een stoel gesmeten naar de ver dwijnende Indiër. In plaats van dat deze ellendige en verachtelijke ge beurtenis de Prins kwaad had ge daan, had het hem goed gedaan, dacht meneer Murphy hartstochte lijk. «En nu vind ik, dat het voor ons allemaal het beste zou zijn om naar bed te gaan,zei de- Ontvanger, toen de achterlamp van de auto door het hek verdween. «Wil je iets drinken, voordat je heengaat, Murphy Nee, dank u, meneer,zei meneer Murphy. Ik ga, goede nacht. Goede nacht, zei de Ontvanger vrolijk. Meneer Murphy liep de stoep af en stapte in zijn twoseater, die een beetje opzij stond. Flavia liep de ve randa door naar haar slaapkamer en mevrouw Metcalfe en haar broer stonden tegenover elkaar en staar den elkaar aan. «Wat zal er nu nog gebeuren zei zij en haar gelaat was een beetje bewolkt. Ik weet het niet. Ik zal morgen met Keston spreken en eens zien, wat hij ervan denkt,zei de Ont vanger. En laten wij nu in 's he melsnaam naar bed gaan. Laat Ro nald en het kind maar samen, ze zul len elkaar nog zoveel te zeggen heb ben. Zeg hun, dat zij rustig samen in de salon kunnen gaan. Heel goed,zei mevrouw Met calfe. Zij bracht haar boodschap over op weg naar haar eigen kamer. Dank je, Madeline.Ronald kwam uit de eetkamer. «Zij is hele maal in orde,» zei hij zacht maar hartstochtelijk. Ja, God zij dankantwoordde mevrouw Metcaïfe maar zij wist, dat zij op een hysterische toon sprak, maar zij kon er niets aan doen. Alles was zo vreselijk geweest. Zij ging haar slaapkamer binnen en trok het gordijn stijf dicht langs de koperen roe en ging in een rieten stoel zitten nadenken. Haar jongste kind in de bazar bewusteloos gemaakt en twen en uren in het paleis van een In dische PrinsHoe vreselijk had dat niet kunnen aflopenDingen waar over je niet durfde spreken. Dank zij de ridderlijke natuur van Prins Hernam Singh had het slechts aan een aantal mensen angst bezorgd. Maar het had veel en veel erger kun nen zijn. VerschrikkelijkMevrouw Metcalfe stond op en begon op en neer te lopen. Zij deed allerlei klei nigheden om haar geest af te leiden. Zij trok haar schoenen uit en deed slofjes aan. Zij moest iets tegen Fla via zeggen om het haar duidelijk te maken, wat zij deed, als zij met Prins Hernam Singh flirtte. Zo dacht me vrouw Metcalfe, terwijl zij haar wol len jumper uittrok en een peignoir aanschoot. April was nu veilig met haar verloofde. Maar als men Flavia eens ontvoerd had, zou die dan nu ook zo veilig zijn teruggekeerd Zij moest er nog eens met haar broer over praten, dacht mevrouw Met calfe naar haar toiletkamertje gaand. Maar nu voelde ze zich zo doodop, dat zij niets kon doen dan naar bed gaan. Maar morgen... En toen hoor de zij, dat er iemand in haar slaap kamer was. Iemand met zacht slof fende voeten. Mevrouw Metcalfe stond doodsangst uit. Men wilde haar vermoordenEen vreselijke snelle wraak van iemand. John Bijna riep zij luid de naam van haar minnaar. Maar toen kwam ayah aangelopen. Heel moe, en haar ogen diep gezon ken in haar rimpelgezicht. Maar zij moest nog met mevrouw Metcalfe spreken, zei zij angstig, terwijl me vrouw Metcalfe op haar toeliep. Wel ayah Mevrouw Metcalfe schaamde zich, dat zij zo angstig was geweest, maar haar hart bonsde. Memsahib.Ayah wrong haar handen. Ik moet het memsahib ver tellen. Ik ga naar Bengalore met juf frouw baba. Maar memsahib moet de nieuwe ayah zeggen, dat zij de juffrouw sahib goed bewaken moet. Heel slechte mensen in Kotpana. Zij stalen een juffrouw sahib en zullen nu de andere stelen,zei ayah, in een zacht gejammer uitbarstend. «O, ayah, we zullen voorzichtig zijn.Mevrouw Metcalfe sloot de trouwe handen van ayah in de hare. Lieve goede ayah.zei zij harts tochtelijk. Ik houd veel van u.zei ayah in haar gebroken Engels en zij legde haar rimpelgezicht op de zach te handen van mevrouw Metcalfe. HOOFDSTUK XXXIX De volgende morgen leek alles veel minder erg. Zoals gewoonlijk was het heerlijk weer en het erf schitter de van de dauw. De pointsettia's vlamden en wierpen haar glinsteren de blaadjes op de grond en de zin- niahs stonden stijf rechtop en draai den haar veelkleurige hoofden tot de zon. De hoofdmali en zijn helpers liepen rond met hun volle water- blikken, in iedere hand een en zij liepen met doorbuigende knieën, om dat de blikken zo zwaar waren. De reuk van het keukenvuur hing vaag in de lucht en was aromatisch ten gevolge van het hout, dat er gestookt werd. Mevrouw Metcalfe, bedenkend dat haar liefste kind de volgende dag zou trouwen, at haar toast en dronk haar thee bij de chota hazri en voel de zich beter. Zij was al bij April ge weest, die even fris en vrolijk was als steeds. Alles zou best aflopen, meen de mevrouw Metcalfe en zij ging ayah roepen om voor haar bad te zorgen, want zij wilde vroeg klaar zijn, want er was veel te doen. De cadeaux moesten gerangschikt wor den en de meubelen in de salon wat verplaatst. Er was al veel gedaan, maar er bleef nog heel wat over. Ronald zou haar helpen, hij was zo geschikt met die dingen, hij zeurde niet en maakte zich niet boos. April was gelukkig, dacht mevrouw Met calfe, maar zij vond zichzelf toch onaardig, omdat zij erover dacht, hoe April's vader plotseling boos kon worden over niets. Maar een eindje van de bungalow verwijderd, was alles niet zo vreed zaam. Meneer Despard was vroeg opgestaan, want hij wilde een onder houd hebben met de Hoofdcommis saris van politie, de heer Keston, om acht uur in de morgen. Ga zitten, Keston.Meneer Des pard zag er keurig uit in een grijs flanellen costuum en losse das. De Commissaris was in uniform. Murphy heeft mij alles verteld, zei de Commissaris op de man af. «Ten minste zoveel als hij er van wist. Klaarblijkelijk is alles in orde. (Vervolgt)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 4