F IL M f ER jane wyman VOILE BLEU diDeltm, 4/ieoa PIER ANGELI UIT DE PROGRAMMA'S L'HISTOIRE O'UNE FIANCtt LA FEMME AU CHARLES LAUGHTON JOAN BLONDELL lln v.o.-t.*. "•est en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS»! HET YPLB-SCH NIEUWSBb- 7 5-5-1952 CINEMA CAPITOLE: TERESA met Pier Angeli en John Ericson Philip Quas. een eerder schuchtere en aan n minderwaardigheidscomplex lij- jende jongen, arriveert als 'n kersvers ^kruut op het Italiaanse front- Hij kan j,ch moeilijk aanpassen aan de vetera an Wanneer hij zijn eerste maaltijd nie: naar binnen kan werken en hem op <je vuilbak werpt en de hongerige dor pelingen. waaronder de jonge Teresa, op merk:. voelt hij zich schuldig. Het toeval wil. dat Philip in het huis var. Teresa wordt ingekwartierd. Hel jon- reis naar Rome. Philip vertrekt terug naar Amerika terwijl Teresa achterblijft in afwachting dat zij door de zorgen van het leger naar echtgenoot zal kunnen vervoegen. In het overbevolkte East Side in New- York keert Philip terug in het kleine ap partementje waar zijn autoritaire moe der. de onbetekenende vader en zijn zus ter wonen Wanneer de moeder verneemt dat Philip gehuwd is voelt zij een vijand schap voor de onbekende die haar zoon stal terwijl Philip zich als een geslagen kind voelt. Teresa komt Philip vervoegen maar het CINEMA OII) IEP EB DE VROUW MET DE BLAUWE SLUIER met Jane Wyman en Charles Laughton 1920. Louise Mason, jonge oorlogswe duwe. heeft haar kindje verloren dat slechts enige dagen oud was. Zij is ont moedigd en zoekt werk. Men stelt haar een plaats voor als nurse. Eerst wil zij Nj enige tijd ontvangt Louise geen be richt meer van Tony's moeder en ook gee.-, geld Om in hun onderhoud te voor zien neemt zij thuis werk aan. Dag en nacht werkt zij om Tony's opvoeding te kunnen bekostigen- Hij is nu acht jaar en zij heeft bijna vergeten dat hij haar zoon niet is. Een spoedbericht zal een einde stellen i aar. hun gelukkig bestaan. Tony s moe der. die ondertussen hertrouwd is. wil hem terug Louise raakt het hoofd kwijt en vlucht met de jongen, doch de politie heeft hen weldra opgespoord en zij moet Tony terug aan zijn moeder geven Louise is nu oud en ontredderd. Zij vindt nog slechts werk als werkvrouw in ren school- Haar ogen worden steeds s.echter en weldra is zij verplicht naar het stedelijk hospitaal te gaan om er haar open te doen onderzoeken. De jonge dok ter die haar ontvangt zegt tenslotte dat ze nog ééns terug moet komen en naar hem vragen Dr Rob Palfrey is zijn naam. Robbie Palfrey Kent hij haar niet meer Loulou Hij vliegt haar om de hals Dit weerzien maakt haar weer ge lukkig- De jonge dokter nodigt haar uit. Wanneer zij enige dagen later bij Rob bie aan huis komt wachten er haar al de jonge mensen die zij heeft opgebracht en liefgehad als een moeder Maar er zijn ook nog twee kleintjes... Het zijn de kin deren van Robbie en hij vraagt Louise ook voor hen te zorgen, zoals zij het vroe ger voor hem gedaan heeft. "DOHN ERICSON - je meisje heeft hem zeer getroffen, zo danig. dat hij 's nachts opstaat, zijn hor loge voor voedsel gaat ruilen en dit voed sel in Teresa's kamer neerzet. Weldra bindt een tedere kameraadschap de jonge Teresa en de schuchtere Philip, welke zich door de oorlog en het leger totaal voelt overweldigd. Wanneer hij er op een avond met een patroelje op uit moet om de vijand een Hinderlaag te spannen wordt hij door een panische vrees aangegrepen wanneer de Duitsers naderen. Philip ontwaakt in het ziekenhuis en wanneer hij naar het huis van Teresa weerkeert is de oorlog gedaan... Beide onge mensen worden gehuwd in een in puin geschoten kerk en gaan op huwelijks leven van het jonge paar in het over- bevolkte appartement en de uitgesproken vijandschap van Philips moeder maken iet bestqan ondragelijk. Philip heeft ge- i aerlei vertrouwen in zichzelf... hij wordt op zijn werk doorgezonden voor nalatig- i heid Wanneer Teresa zich zwanger weet i beseft zij. dat zij met haar man een nieuw bestaan moet zoeken. Zij smeekt Philip net haar te vertrekken doch hij heeft de moed niet zijn moeder over het hoofd '.e zien en blijft... Wanneer Teresa in het ziekenhuis het ieven schenkt aan een zoon vindt zij Phi lip aan haar zijde Hij heeft geleerd man te zijn. heeft zich aan de tyrannie van zijh moeder onttrokken en zal met Teresa en zijn kind een nieuw leven beginnen. Pier Angeli. de nieuwe Italiaanse ster, die in korte tijd de Amerikaanse filmwereld veroverde, toont ons in Teresade droevige belevenissen van een oorlogsbruidje, dat na de ellende van Italië vaarwel gezegd te hebben, ervaart dat ook in de U.S.A. niet alles honing en suiker i» CINEMA CAPITOLE DE KONING DER STRAATLEURDERS ■iet Robert Lamoureux en Colette Ripert- Robert, een sympathieke jongeman, trekt van deur tot deur om niet van hon ger om te komen. Hij maakt aldus kennis met een leur- der. Gaston, die hem naar huis meeneemt en hem de eerste beginselen bi b rengt van bet leuren op de straat. Weldra doet Robert zijn eerste passen °P deze nieuwe weg. Hij heeft een radde tong en verkoopt veel. totdat de politie hem inrekent Gaston vermoedt dat Robert door ie- ®and aangeklaagd werd. daar de politie gewoonlijk niet zoveel ijver aan de dag legt Op een souper stelt hij de jonge man voor aan de bewoners van de wijk. Ro bert maakt er ook kennis met Yvette. de dochter van Gaston, die aan toneel doet Gaston en Robert, om aan de grote faag op de leurdersmarkt te voldoen, besluiten een leurdersschoolop te rich ten. Dit initiatief kent veel succes. zodSt Robert v- - r--'—ri.'(,ewr een prach- i.ge auto ter beschikking krijgt. Dit succes wordt met een kwaad oog aanzien door «de grote Jo» een andere leurder. Elke week is het betaaldag en Gaston is met deze opdracht belast. Op zekere dag bemerkt men dat het geld uit de bureaulade verdwenen is. Vermoedens wegen op Robert, doch deze. van niets bewust, is naar een bal gegaan, waar hij voor de micro grappen ten beste geeft, waarvan hij alleen het recept bezit. Het ogenblik van de betaling nadert. Tenslotte komt Robert, die de zaak ver nomen heeft, met het geld af. Hij heeft eenvoudig zijn auto verkocht om de mak kers' te kunnen betalen. Een vulpen brengt hen echter op het spoor van de dader, die de lange Jo blijkt te zijn. Deze wordt dan ook aangehouden. Aldus keert de kalmte onder de vrien den terug Allen zetten zich nu aan het werk om een plan van Robert ten uit voer te brengeneen radiospel Aan het hof van de koning der straatleur ders »- Hun poging kent zoveel succes, dat Ro bert tot Koning van de straatleurders wordt uitgeroepen, terwijl hij zich de *Von/»«5«o a'c Ifnt'ng'n kiest de plaats weigeren, omdat de kleintjes die men haar wil toevertrouwen haar steeds het hare zullen herinneren, doch weldra eeemt zij aan. Van dan af is haar leven slechts één zorg voor de kinderen die zij opvoedt. Achtereenvolgens gaat zij in dienst bij een industrieel. Mr Begley. de Palfreys, een rijke familie, en Annie Raulins. een music-hall vedette. De kleintjes die Louise liefdevol ver zorgt houden allen dol veel van haar. maar met hun ouders heeft zij het meer dan eens erg lastig. Zekere dag ontmoet zij bij de familie waar zij de kleinste ver zorgt de onderwijzer van de oudere jon gen. Zij hebben veel sympathie voor el kaar en weldra vraagt Mr Kean haar ten huwelijk. Zij aarzelt, maar stemt einde lijk toe Doch wanneer zij moet vertrek ken met Kean heeft zij reeds spijt de kleine Robbie, die haar nog zoveel nodig heeft, te moeten verlaten. Mr Kean be grijpt haar en geeft haar haar woord terug. De tijd gaat voorbij. 1939. Louise brengt nu een pasgeboren kindje op. De oorlog breekt uit en zijn vader, een Brits onder daan. moet het leger vervoegen in Euro pa Weldra verneemt Mevrouw Williams dat haar echtgenoot gewond werd en be sluit naar Engeland af te reizen. Ze ver trouwt de kleine Tony aan Louise toe- Hugh Williams sterft en zijn weduwe vervoegt een vrouwenkorps bij de R-A.F. De talentvolle actrice Jane Wyman in De vrouw met de blauwe sluier een film die tot het hart spreekt en van grote menselijkheid getuigt- CINEMA OUD IEPER: TOKIO, DOSSIER 212 met Florence Marly. Jim Carter, van de geheime diensten van het leger, ziet zich een kiese taak opgedragen. Hij moet de verantwoordelij ken opsporen van een reeks sabotages, verricht onder kommunistische invloed, die gepleegd werden ten nadele van Ame rikaans materieel dat naar Korea werd vervoerd via Japan Zodra hij te Tokio aankomt gaat hij de minste handelingen van de bijzonder ste leden van de partij na. Bij één van hen. Taro Matsudo die hij vroeger per soonlijk gekend heeft ontmoet hij een zekere Steffi Novak. De handelwijze van het meisje doet haar verdacht voorkomen. Na een kort onderzoek staat het vast dat het meisje, tot hetwelk hij zich sterk voelt aangetrokken, in de zaak betrokken is en er een weinig schitterende taak vervult Op het ogenblik dat hij. hoe het hem ook spijt, besluit het meisje onder arrest te doen stellen komt er een onvoorzien feit tussenbeide. Steffi heeft vernomen dat haar zuster op een gruwelijke wijze vermoord werd door de Roden in Noord- Korea. en besluit haar werkzaamheden in de partij op te geven. Zij verlaat haar vroegere kameraden en verklikt ze aan Jim Carter. Deze. vernemend dat de sa botagegroep geleid door een zekere Ohya- ma en. met de hulp van Taro Matsudo. een staking van de treinarbeiders op touw zet om te beletten dat het Amerikaans materieel tijdig zou aankomen, neemt de nodige schikkingen om in één slag al de leden van de organisatie te vatten. Ongelukkiglijk werd Ohyama op de hoog te gebracht van het verraad van Steffi. Hij bereidt zorgvuldig een valstrik voor in dewelke Jim Carter en Steffi zullen omkomen. Op het ogenblik dat de staking een aan vang neemt komt de vader van Taro Matsudo. verontwaardigd door het gedrag van zijn zoon. en verwijt hem zijn han delwijze In het bijzijn van de stakers. De kommunisten werpen zich op hem en takelen hem zodanig toe dat hij onder "ie slagen bezwijkt. Eindelijk ziet Taro in welke zaak hij dient, verlaat de partij ?n gar-t Jim vervoegen om hem van de valstrik te verwittigen. De mannen van Ohyama laten hem echter de tijd niet zijn inzicht te verwezenlijken. Tot op het uiterste ged'even. doch voor alles bereid zal Taro Matsudo het leven red- ten van zijn vroegere vriend en zi'n va- *er wreken door zijn leven op te offeren. Het plan van Jim ge'ukt Ohyama wordt "ceesehoten en de saboteurs val'en In arden van de politie. Jim verzekert "fe»Ti dat het feit dat zij spijt heeft van -•ar vroeeer ged-ag en de hulp die zij •"n bood zullen volstaan om het gerecht 'U te stemmen. v 4^..rn-nie ion!* auful -ij. fc^i«..men «n hirverkopen op dë'openbare «eg. Hij beeft namel.jk _een «hool» geopend in de Franse film De koning der straatleurders». Robert Peyton en Florence Marly staan op geen al te vriendschappelijke voet in Tokio, Dossier 212 De kansen en voorliefdes kunnen echter keren. CINEMA COLISEUM: DE KETENS VAN HET NOODLOT met Barbara Stanwyck en John Lund. Helen Ferguson, die een kindje ver- wacht, werd door Stephen Morley. de vader van haar kind. verlaten en is nu zonder middelen van bestaan. In de trein die haar naar San Francisco terugvoert, maakt zij kennis met Patrice en Hugh Harkness. Patrice, die eveneens in zwan gere toestand is. heeft onmiddellijk voor Helen sympathie opgevat. Wanneer bei de vrouwen hun avondtoilet maken, vraagt Patrice aan Helen haar trouw ring te bewaren terwijl zij haar handen wast. Helen schuift de ring aan haar vinger. Op hetzelfde ogenblik doet zich een verschrikkelijke botsing voorde lichten gaan uit. en in een hels lawaai or tspoort de wagen en klinkt om. Wanneer Helen terug bij kennis komt. bevindt zi zich in een hospitaalkamer en zij hoort van de verpleegster dat haar -•-Hie Pezoud en we' is. Verschrikt, ont dekt zij dat zij ingeschreven staat als uatrice Harkness. wiens trouwring zij nog drsagt- Nn een inwendige strijd, bes'uit zij zich, om haar zoon een naam te geven, voor Patrice te doen doorgaan bij Hugh's ou ders die hun schoondochter nog niet ken nen Zij wordt inderdaad door hen met open armen ontvangen en maakt kennis met Hugh's broeder. Bill, d;e nochtans de vreemde houdme der jonge vouw op gemerkt heeft. Weldra voelen zij zich tot elkaar aangetrokken. Haar geluk is echter van korte duur. want zekere dag ontvangt zij een onge- tek°«de brief zegpend dat haar bedrog ontdekt werd. Enige dagen late' herkent zi op een bal Stephen Morley. De schurk neemt de gelegenheid te baat om haar (zie vervolg volgende blz-J

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7