Wielerpraat je Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS Hf. 1 i rtusi h IkKUfNIfcK VAN KON. VER. C. S. YPROIS Zoals we verleden week lieten door- «cherr.eren staan de rood-witten voor Maandag aanstaande '2e Sinksendag) met een uitstapje naar Nederland «meer be paald Zeeland) op het programma. Een reisje van ongeveer 300 km met boot tocht Breskens - Vlissingen en bezoek aan Middelburg. Goes. Veere. enz dat de Augustinuskleppers beslist zullen weten te appreciëren. Roodjes. we wen se: U mooi weder, veel plezier en smakelijke kost Vertrek aan het lokaal De Zon ochtends te 5 uur Nadere inlichtingen kunnen bekomen worden bij Roger Mo oie) Basculestraat. 10. leper- Ctrc'emannen. Zeeland wacht U! FELICITATIES. Hartelijke gelukwensen aan onze scheidsrechter Freddy Decheiver en zijn echtgenote, die de ooievaar op bezoek kre gen met een lief dochtertje ROGIMAH K.V.C.S.Y. SCrFORTERSCLUB DE MANDE Zonnebekesleenweg 1. leper ONTSPANNINGSFEEST Na een zwaar seizoen gevuld met ver plaatsingen en spannende pronostiekprijs - kampen, past het de lachspieren in werking te brengen en dit zal vast gedaan wor den op Zaterdag 21 Juni om 20 uur. Het ontspanningsfeest zal in leute <en ernst verlopen. Het programma voor deze avond maken we in een volgende uitgave van bet blad kenbaar. We kunnen nochtans reed1 verklappen dat er een «soupeetjes zal zijn. kosteloos voor de leden. Dit zal doorgaan in ons lokaal, in een daartoe speciale (afgezonderde) zaal. OPGEPAST: Niet aangeslotenen welke familie zijn van onze aangesloten leden kunnen, mits het storten van 25 fr even eens aan het ontspanningsfeest deelne men. met natuurlijk ook het «soupeet es. Leden laat U nu onmiddellijk inschrij ven. daar de deelnemerslijst definitief afgesloten wordt op 7 Juni a. s. HET BESTUUR Sportnamiddag op het terrein van K. V. C. 8. Yprois. Af hletiek wedstrijden naast Internationale Voetbalontmoeting Onder impuls van het Feestcomiteit van de Werkhuizen Picanol en de stuwende werking van de pas gestichte athletiek- en basketballclub Athlon wordt Zater dag 7 Juni. te 14.30 uur. op het terrein van de Augustinusstraat. een sportnamiddag ingericht die iets uit het bovenste schof biedt. De lie Atletiekontmoeting tussen de Werklieden en de Bedienden van de fir ma krijgt haar verloop voor de Wissel beker Karei Leroy Zoals u weet wer den de Werklieden tijdens de eerste con- tactnnme van een niet gevloerd en belust op weerwraak mogen wij ons aan acht spannende wedstrijden verwachten. Als bijzonderste deelnemers citeren wij de Menenaar Francois Deweirdt. die in 1946 te Berlijn aan de Geallieerde Leger- kampioenschappen deelnam en tevens twee maal vertrekker was in Dwars door Parijs Zijn specialiteit is de 200 m. Hij veroverde trouwens de tweede plaats in het Kampioenschap van België in 1943 Norbert Demuynck. momenteel soldaat, één van België's beste 800 m. vedetten en zijn broer Lucien die te Rome als eerste Belg eindigde in de 1500 m. tijdens de Le- gerkampioenschappen van verleden jaar. worden eveneens in lijn gebracht. Verder een ganse reeks nationale cracks met R. Bastii, J. Therry. A. Ketels. A Goerlant. J. Vermeulen. A. Debeuf. R Dubois. W. Bruneel. G Carreyn. Marcel en Julien Claeys. Frans Devoghel en zo meer. Als nummer twee op het gevulde pro gramma een internationale voetbal match tussen de Imperial War Graves Commission en Witkiel Sport. Een Engelse ploeg, samengesteld uit Britten die ons arrondissement bewonen en werkzaam zijn op de militaire begraaf plaatsen. die het zal opnemen tegen de nog nimmer geslagen bediendenploeg der Witkielen. Het verloop der wedstrijden wordt weer gegeven door een speciale radio-reporter. Dc deelname in de onkosten bedraagt am per 5 fr. en dit voor een ganse namiddag sportvertoon. Kaarten zijn te verkrijgen bij alle le den van Athlon, in de firma Picanol en bij de ingang van het terrein. ROGER. ATHLETIEK NAAR BRUSSEL Het wordt de laatste jaren zowat een gewoonte, dat onze club ter gelegenheid van de interclubkampioenschappen een verplaatsing mag doen naar of in de om geving van Brussel Dit jaar werd van deze gewoonte niet afgeweken, want voor de finale der ver liezers van Ve afdeling werd door de K B A.B. Brussel aangeduid en dan niet minder dan het Heizelstadion. Voorwaar een grootse omgeving die. laat het ons verhopen, op onze mannen stimulerend zal werken, zodat ze met flin ke prestaties hun club de nodige punten zullen weten te bezorgen. Onze concurrenten zijn. zoals verleden week vermeld, de athletiekclubs van Mal- medy en Zelzate. Met Malmedy maakten we verleden jaar reeds kennis en daar van hebben we onthouden dat ze enkele elementen bezitten, die op de kampnum mers flink hun man staan, doch dat ze verder, in tegenstrijd met onze club. eer der flauw presteren in de loopnummers. Zelzate is voor ons een vraagteken en wij kunnen ons alleen steunen op enkele uitslagen in de reeksen behaald. Onze jongens zijn echter met goede (zie vervolg onderaan volg. blz VAN EEN VOORBIJE NAAR EEN KOMENDE RONDE... Amai! Lijk als naar gewoonte heb ik mijn copij weer beloofd voor Donderdag middag ten allerlaatste, enne... we zijn Donderdagavond 19 uur en ik ben pas be gonnen En al die vele dingen die van daag te bespreken zijnVan de Ronde van België, over deze van Italië naar deze van Nederland en Frankrijk... En kele woorden over Bordeaux-Parijs. Wat gebeuzeld over onze Onafhankelijken. enkele woorden gesproken over het we dervaren van Thuur Cleenewerck in de Route de France en dan even overge stapt naar de Liefhebbers om enkele woordjes te klappen over de Ronde van België en Dré Noyelle en dan nog een boompje te houden over het Legerkam- pioenschap en die zelfde Dré Noyelle. dat alles begeleid met een overzicht van de prestaties van Ghisquière en Pype. om dan tenslotte bij de Beginnelingen te be landen... Nu gans dat zootje goed door- eengeschud en warm opgediend... Mes en vork klaar Ja Daar gaan we dan maar... Van een voorbije Ronde, dat is van de Ronde van België dat we het hadden... De Ronde van België, die niettegenstaande alle pogingen en kosten van de inrich ters. toch een langzame, maar daarom toch niet minder zekere dood tegemoet gaat. zo niet spoedig ingegrepen wordt en er geen drastische wijzigingen aan het re glement gebracht worden. Niet dat ik iets heb tegen de overwin ning van Kwik Van Kerckhoven of de waarde van die overwinning in twijfel wil trekken, neen. ver van daar. maar er is daar toch iets dat niet goed klopt Dat een renner kan. mag en moet gehol pen worden door een collega van zijn ei gen merk is normaalMaar dat renners van concurrerende merken moeten bij springen om de staak van de overwinning te helpen rechthouden, neen. dèt is verre van normaalEnfin, de zaken zijn nu zo als ze zijn en we zullen de overwinning van de sympathieke Brusselaar maar har telijk toejuichen Daarmede heeft Kwik nogmaals bewezen een der allerbeste Bel gische beroepsrenners van het ogenblik te zijn- We gaan nu natuurlijk niet al te veel papier vuil maken om te herhalen wat al de sportbladen reeds schreven over de Ronde van België, maar het past toch van onze schijnwerper eens bijzonder te rich ten op de naam van de derde gerangschik te in de algemene klassering, nml. Geor ges Vermeersch. De Zonnebekenaar is een renner die in de laatste twee. drie seizoe nen misschien wel de regelmatigste uit slagen geboekt heeft, maar die anderzijds voor de meeste sportkroniekers als de grote onbekende kon doorgaan. We hebben reeds bij vroegere gelegenheden gewezen op het knappe werk van Georges Vermeersch en op zijn werkelijk prachtige uitslagen Want Georges Vermeersch kan een erelijst voorleggen zoals misschien wel weinige van onze huidige beroepsren ners dit kunnen. Geen overwinningen, maar ereplaatsen Bij de vleetBeziet eens de uitslagen van al de voorjaars klassiekers van 1950. 1951 en van dit jaar. Welnu, in allemaal, op luttele uitzonde ringen na. zult U de naam Georges Ver meersch In de eerste tien of toch althans bij de eerste groep terugvinden Maar ja. Georges is geen sprinter en hij is nog veel minder een lawaaimaker die bij iede re gelegenheid de aandacht op zich weet te trekkenHet is een stille, neerstige wroeter die geruisloos zijn gang gaat en die nu eindelijk zijn beloning komt te vinden in de Ronde van België, waarin hij allerminst bij de figuranten mocht gere kend wordenDitmaal werd het een hoofdrol en werd zijn streven beloond met een schitterende derde plaats. Ik hoop hartsgrondig, en ben ervan overtuigd dat alle Ieperse sportmannen dit met mij doen dat het bij die derde plaats niet zal blijvendenk eens aan. Georges, hoe Zont nebeke zou juichen als ge daar op een goede Zomerdag eens aanlandt met een i prachtige bloementuil ONZE RONDEMANNEN ZIJN GEKEND Over Bordeaux - Parijs zal ik natuur lijk ook niet veel zeggen Omdat we weer een klopping gekregen hebben in de Der by van de Weg Neen. want de uitslag heeft niet het grootste belangEen Bor deaux - Parijs is een specialiteit lijk dat spurten of stayeren een specialiteit is Om met kans van sukses de strijd aan t'e pakken, moet men renners hebben die voor dit zware werk geschikt zijn. Dat we met Germain Derycke toch een klas man aan de start kregen Ja. daar is wel iets van! Maar... was Germain wel rijp genoeg voor dit beulenwerk En wel ke zullen de gevolgen zijn voor die veel belovende kracht Want er moet mij nie mand komen vertellen dat Germain daar moed bezield en indien iedereen geeft wat in zijn vermogen ligt. dan kunnen wij tevreden zijn. zelfs indien het nog maals geen succes voor onze kleuren mocht worden. De deelname van La pers, die gekazer neerd ligt in bezet Duitsland en van De Gryse. soldaat... pardon korporaal, te Phi- üppeville. is eerder problematisch, doch in geval van niet-deelname zien we toch hun plaatsvervangers evenzeer hun best doen. zodat we hier niet van een ver flauwing mogen gewagen. De kampnummers zullen voor onze club weer het grote vraagteken zijn in deze wedstrijd. Want vermits we niet over specifieke kampers beschikken, stelt zich immer de vraagzullen zij vandaag het voorziene minimum bereiken Sommigen zi n daartoe in staat als... ze hun zenu wen meester blijven Laat ons echter hopen dat alles naar wens zal verlopen en dat de terugtocht in vreugdestemming zal kunnen geschie- I den g. niet het een en ander achter zijn kravat geslagen heeft, dat allerminst geschikt is, om de carrière van een renner wat lan ger te rekkenWe mogen natuura.k niet schrijven dat een renner gedopeerd wordt maar we kunnen er natuurlijk het onze van denken, dat kan ons niemand ver bieden En aU »e dan zien dat Gennain 20 maal lost. 20 maal weer bijkomt en zelfs over de leiders gaat. dat hij onder tussen op zijn fiets aan het zwijme-en zit en almaardoor moet overgeven, wel wat zoudt g'er van denken Ik ben daarmede nogal ver van crujn titel afgedwaald Ja onze rondeman nen zijn gekend Bij het vernemen van hun namen heb i* even naar Het Ypersch Nieuws van 10 Mei gegrepen om even te zien hoe het met ®«n team wel stond. Oh. ramp! slechts 6 van mijn kandidaten vonden gratie in de ogen van de hh. Stan- daert en Cie... I* daarom nu toch maar het selectiecomite met gaan beknib belen. want., bij nader toezicht is hun keus al evenzeer verantwoord als de mij- neEn als ik voor sommige mannen a.5 Van Kerckhoven. Ockers en Germain De rycke geen plaatsje voorzien had. dan komt dit alleen maar omdat ik meende te weten dat die mannen hun kandidatuur niet graag zouden gesteld hebben. Intus sen werden ze overgehaald zodat zemaar op het lijstje terechtgekomen zijnOf on ze ploeg met zegekansen naar de grote Ronde trekt dient natuurlijk afgewacht maar we moeten toch toegeven dat het Zwarte Escadron toch redelijke allures heeftEn dat is toch ook entwat Intussen mag ik toch even meesmuilen als ik de naam Neyt op de officiële deel nemerslijst zie prijkenVelen hebben mij in de afgelopen weken gevraagd waar ik dié ging uithalen Denk eens aan. Neyt Nog geen enkele uitslag van bedied in de loop van dit seizoenVan hem. evenmin als van de anderen kunnen we met zeker heid zeggen: hij tel goed of slecht ri den. maar ik zou er toch niet op mijn g...at van vallen moeiden we met Neyt een rondewinnaar gevonden hebben DE ON AFHANKELIJK EN hadden een redelijk druk week-einde. Za terdag hadden ze een mooie wedstrijd te Hamme Op de 78 deelnemers vonden we Thuur Cleenewerck. die eindelijk eens geen ongelukken had met als resultaat een puike derde prijs. Daarmede bewees Thuur nog altijd goed uit de voeten te kunnen, als er maar een minimum van geluk bij is De sympathieke Vlamertingenaar zat dan Maandag aan de slag te Petegem- Oudenaarde Hij reed weer een zeer flinke wedstrijd die bekroond werd met een 6e plaats, op 50 sec. van de winnaar, zijn Route-de-France-makker Jan Adriaen- sens. Nu we van Thuur aan 't schrijven zijn. nemen we de gelegenheid te baat om nog enkele woorden te reppen over de Route- de-France. die voor Thuur een eerste heerlijk buitenlands avontuur geworden is. De sympathieke blonde krullebol is er natuurlijk spijtig om dat hij een onweer staanbare aantrekkingskracht scheen uit te oefenen op de Zwarte Feeks, die hem met milde hand van haar weldaden bedeelde... Toch vindt Thuur dat hij een prachtig avontuur beleefd heeft. Hij is best te spre ken over de zeer flinke verzorging welke hij en zijn collega's bij onze gastvri'e Zuiderburen genoten Eten 's jonge, 's jonge véél te véélEn alles wat het hertje maar lusten konvlees400 tot 500 grammen per dag (en méér als ze het wenstenverse vis bij hopen, flink bereide groenten, enfin van alles om ter meest en ter bestOok de knapzak ken waren bij iedere rit steeds flink voor zien van alles wat een rennersmaag wel wensen kan'! Eén schaduwzijdede be voorrading in drank tijdens de ritten liet wel wat te wensen over. bi'zonder in het Zuiden, waar de Meizon echter toch al aardig wat zweetdruppels te voorschijn toverde. Onze klepper reed zeer flink en is bij zonder tevreden over zijn klimmersgaven Er zijn er wel enkelen die ruim zo rap als ikzelf naar Wen klauterden, zegt Thuur, maar ik geloof toch dat ik toch in de eerste tien zou geraakt zijn. moest ik mij niet gedragen hebben naar de strikte orders van onze ploegleiderbij Adriaensens en Verhoeven blijvenJa. als men in ploegverband rijdt, dient men zich te onderwerpen, vindt onze zegsman En... niet alle renners van het Belgisch team legden zich goedschiks bij deze op dracht neerWat toch niet belet dat de geest in de Belgische ploeg zeer goed was Ook in het dalen was Thuur een hele klepperHij heeft zelfs eens gepoogd om het krachttoertje van Wim Van Est na te doen! Hij vond dat er best een hoek'e kon afgestoken worden en dat het rapper zou gaan als men recht naar beneden don derde. Gelukkig beken er een paar flinke rotsblokken op die rechte weg te lig- gen. zodat onze vriend er van af kwam met ontvelde schouders en gekneusde ar- I men en benen Zonder nu bepaald kritiek uit te oefe nen op de ploegleiding. denkt Thuur toch dat met een Sylveer Maes bvb. als leider, de eerste plaats r. de individuele en in de ploegenrangsc" kking aan het Be'gisch team niet zou or.:?rapt zijn Ja. natuur lijk Een ploeg leiden in een rondewed strijd is geen sinecuurtje. bijzonder als men anders de wielersport volgt van op een sportredactie - EEN DRE NOYELLE 1950! De Ronde van de Liefhebbers en van België heeft ons de André Noyelle van 1950 teruggeschonken Na zijn overwin ning in de eerste rit en zijn inzink ng in de tweede, streed André verder in de vuurli:n. Iedere tit was hij vooraan te vinden en het scheelde waarachtig niet veel of hij won Jtfg meerdere r ttenTe Koksi.de kreeg hü een gebroken wiel. wat voor hem zelf? een onoverwinnelijke handicap moest betekenen. Zijn anders bijna zekere overwinning werd aldus slechts een 9e plaats. Nadien zou hij weer eens f-p het nippertje van de overwin ning weggehouden worden, toen een zijner makkers in de laatste meters aan zijn waakzaamheid wist te ontsnappen, maar daar te St Truiden zou hij nu aan de Limburgers eens tonen hoe er dient ge spurt De aankomst had plaats op de Marxt. Op kleine 100 meters van de meet een lange bochtBij het uitkomen van die bocht lag Briesen wel 5-6 lengten los voorop Dré zat langs de buitenzijde en diende de rechte lijn af te wachten al vorens zi n sprong te kunnen wagen. In tussen waren de renners tot op minder dan 50 meters van de meet genaderd En nog steeds Briesen met 4-5 lengten voor sprong. Maar dan brak ineens de hel los Met ontzettend geweld vloog Dré voorbij de onthutste Briesen, die op de meet het achterwiel van Dré van vèr mocht be wonderen Minstens 4-5 lengten scheid den de beide eersten, terwijl het peloton nog steeds een 5-tal lengten achterstand had op Briesen! Dat was een spurtje ge weckt dat alle kenners op het moment zelve de spraak ontnam en dat Sylveer Maes ofte Lepe Peer na de eerste se cond :n van verbijstering deed opmerken Er was vandaag een super-sprintkam- pioan van doen om den Dré van de boekee te houden Daarmede bezorgde André aan zijn ploegleider Georges Van Hove een tweede ritzege en sprong hijzelf naar de 5e plaats van de rangschikking. Spijtig genoeg voor zi:n ploeg had Bertje Vandevoorde in deze rit helemaal bij het begin, af te rekenen met een banóbreuk. De Cocker, die on middellijk van Georges Van Hove order kreeg van zijn fiets aan Berten af te staan, gebaarde van Krommen Aas en bleek doof langs die kant... Toen Bertje dan uitemdenjk toch een ander paard kreeg, bier* dit te groot en het gevolg was dat Beriei. méér dan 20 minuten in het zicht kreeg Daarmede verspeelde de ploeg van de Valken een zekere derde plaats in de ploegenrangschikking, en Berten zélf. niettegenstaande al zijn an dere ongelukken en miseries, een zekere ereplaatsMoei ik er de nadruk op leg- ge.i dat noch Georges Van Hove, noch d? sympathieke Aalmoezenier Deprest van de Basis Koksijde. over dit gebrek aan tucht van Do Cocker te spreken waren We kunnen ons commentaar over die Ronde van België niet besluiten zonder een bijzonder woordje gezegd te hebben over Gerard Ir.devuyst. Gerard klopte alle records inzake tegenslagen, maar mocht stellig zijn voetje langs de besten zetten. En als zijn ploegmakker Vandewiele ten slotte de eindzege kon wegkapen, dan had hij dat in hoofdorde te danken aan Ge rard. Vandewiele heeft dit ten andere onr iddellijk toegegeven, wanneer hi; een openbare hulde bracht aan Indevuyst. Zonder al di| tegenslagen zou Gerard stellig voo- dé allerbesten te duchten ge weest zijn Ook Bertje Vandevoorde en Willy Jacob deden méér dan verdienstelijk werk, maar evenmin als Gerard Indevuyst vonden ze Dame Fortuna op hun weg Intusser. heeft onze stadsgenoot en vriend Georges Van Hove bewezen dat hij als ploegleider ook al zijn woordje mag medespreken en dat hij een heel klare kijk had op gans het zaakje. Spijtig genoeg heeft Georges met zijn jongens de vruchten niet mogen plukken van zijn flink werk. door de ultieme ongehoor zaamheid van één renner die zich aan de ploegdiscipline niet kon noch wilde endewerpen. Daarvoor kan noch mag Georget echter verantwoordelijk gesteld worden EN HET LEGERKAMPIOENSCHAP Het is de Dré Noyelle van de laatste rit van de Ronde van België, die zich daar te Stokkel tot Legerkampioen 1952 wist te spurten Over de wedstrijd zelve kunner we kort zijn528 vertrekkers Zegt U dat niets Toch werd het spor tief gezien een boeiende wedstrijd. Jos Wouters en Roger Wyckstand werden slechts op 3 km. van de meet bijgehaaM. hoofdzakelijk door het grote werk van Dré Noyelle. die in de laatste kilometers werkelijk gans de wedstrijd controleerde. En weer werd het een spurtje dat ophef kon makenop 100 meters van de aan komst zat Dré nog in de groep, maar op de meet zelve had hij wel 6 7 lengten op zi'n naaste tegenstandersIk denk wel dat alle verdere commentaar overbodig is! Biizonder als men ziet dat hij op zijn tableau de chasseslachtoffers telt als Severeyns. Vermeiren. De Walsche. Van Bossel. Capiau. Vermaelen en andere Gil bert Desmet's en Jacques Rebry's, om maar te spreken van dezen die in zijn peloton zaten en te zwijgen van de Glo- rieux's. Hendrickx. Vander E'st. e a., die op 3.58 min. van de kopgroep eindigden. Kopgroep, waarin we dan nog een Mau- rits Quartier terugvinden Daarmede heeft Dré zijn eerste drie kleurige trui om de lenden gekregen. Zijn eerste, maar hooelijk niet zijn laatste Enne. ik beklaag dezen die het in de volgende weken teeen Dré in de spurt dienen op te nemen WEER GERARD PYPE! Onze nieuwbakken liefhebber betwistte deze week weer twee wedstrijden in Noord-Frankrijk. Bi'zonder de koers van Zendag wekte onze belangstelling, omdat het eerst en vooral tegen het uurwerk ging en die koers ten tweede een zeer grote naam heeft in de Franse Wieler- krmgen. Volgens de Franse bladen van Maandag mag Gerard bogen op een prachtige prestatiehij diende de start te nemen nog vóór 3-30 uur. terwijl de wind op dit ogenblik in voile hevigheid op de kop blaasde De winner Barthélémy kon starten te 17.30 u.. toen de wind ging liggen, wat voor hem ontegensp-ekelijk een groot voordeel betekende. Dat Gerard in die omstandieheden slechts met 26 sec. bezweek tegen Barthélémy pleit ontegen sprekelijk in zijn voordeel Jean Paven. de sportrubriekleider van de Nord-Eclair schrijft daarover het volgende En outre. Ie vent. assez violent au début de l'après- midi. tomba ensuite. ce qui avantagea les deraiers partants. Ce fut le cas pour Marcel Barthélémy. Pype put croire long- temps a sa victoire finale... C'est un jeune rouleur de grande valeur Voor de liefhebbers van Televisie, kun nen we nog zeggen dat die wedstrijd zal geteleviseerd worden op Zaterdag 31 de zer te 8.15 u. door de zender Rijsel Gerard lag dan Maandag aan de trok te Provin, een plaatsje op een 20-tal kilo meters van Rijsel. waar hij een nieuwe schitterende zege boekte, met niet min der dan 4.50 min. voorsprong op zijn runner-up Bij dergelijk meesterschap is alle verdere commentaar zeker wel overbodig Onze andere kleppers hadden werk op eigen bodem. Raf. Ghisquière was naar Westende getrokken, waar hij het diende op te nemen tegen 19 collega's. Raf. was de grote bezieler van de wedstrijd, maar gelukte er niet in een beslissende ont snapping door te drijven, zodat tenslotte 11 man in de spurt kwamen. Er werd naar het schijnt nogal duchtig aan truitje-trek gedaan en het boeltje kreeg een reukje. Raf. eindigde op de voor hem ongewone 9e plaats. Maurice Quartier werd 4e en Roger Meerseman 7e. DE NIEUWELINGEN hadden Zaterdag een zeer belangrijke wegrit op hun programma, nml. Poperin- ge-Moeskroen-Komen, ofte de grote Prijs Wielemans-Ceupens, of ook nog de Om loop van de Grensstreek. De grote uit blinker was Crabbe uit Oostnieuwkerke. die reeds in de straten van Poperinge demareerde en voorop bleef tot in Moes- kroen. Hij had intussen wel het gezel schap gekregen van Edgard Pattjm die een prachtige wedstrijd reed. van Huyghe Beun en Holvoet, maar het was toch al Crabbe wat de klok sloeg, hij rafelde bijna 1.000 fr. aan premiën binnenHij hield tenslotte nog reserves genoeg over, om in de spurt onbedreigd te zegevieren op een veld van 11 renners! Edgard Pat- tyn kwam met de hoofdgroep binnen, na gans de wedstrijd door in de vuurlijn ge streden te hebbenGilbert Desmet reed weer zeer moedig zoals altijd, en wist als 19e te eindigen (er waren 41 vertrekkers). Zondag waren er ook 42 vertrekkers aan de Krommen Eist voor de Kermiskoers van het gehucht. Edgard Pattyn was weer de grote uitblinker, maar hij schoot 20 meters te kort om een oververdiende zege te behalen. Hij werd immers slechts op 15-20 meters van de meet bijgehaald, na gedurende een 3-tal ronden aan de lei ding gelegen te hebben 1 In de spurt was het zijn naamgenoot Daniel Pattyn uit Zandvoorde welke de zege wist te behalen. ROGISA. GEORGES VAN HOVE IS ER WEER BIJ Bij het ter perse gaan vernemen we dat onze stadsgenoot Georges Van Hove vdor de derde achtereenvolgende maal aange duid werd als mekanieker voor de Ronde van Frankrijk. Onze hartelijkste gelukwensen aan de sympathieke Georges 1 Doortochten van Koersen Zondag 1 JuniMarke-Ieper-Marke voor Liefhebbers. De renners komen te 15 uur in onze stad voorbij langs Menensteenweg. Me nenstraat. Grote Markt en Rijselstraat. WWW»»m»i!CIli Sport.nar.nen leest elke week Het Ypersch Nieuws MJtfra*ofai?«a.' JEUGDCLUB ST PIETERS TREKKERS Ter gelegenheid van de sluiting van de Meimaand op Zaterdag 31 Mei te 8 u. in St Pieterskerk, worden alle Trekkers dringend uitgenodigd die avond te verzamelen, in uniform, te 730 u. in het patronaat. Allen op post PATRONAAT Ter gelegenheid van de Hoogdag van Sinksen op 1 Juni is er geen patronaat. Dus tot Zondag 8 Juni! BASKET Op Sinksen 1 Juni te 17 u- twee mooie wedstrijden op het Zaalhof. Te 17 u. J.S.P. Kadetten tegen Kath- Scouts leper. Te 18 u. J.S P. leper tegen Pérenchies (Noord-Frankrijk). De spelers zorgen op tijd te zijn en we verwachten veel supporters. WISSELBEKER <c ERACHE-EFBEE - Ter aanmoediging van de basket-ball-trai- ning der jonge spelers wordt in de Jeugd club S P.I. een trainingswedstrijd gehou den met als inzet de prachtige wissel beker Erache-EfbeeDe deelnemers zijn jongelingen van 15. 16 en 17 j., die liefhebber zijn van Basket-Ball en deze sport, mits regelmatige training, wensen te beoefenen Verschillende Jongeren zijn de oefeningen reeds begonnen, waarbij dan ook reeds enkele proeven genomen werden. Als uitblinkers hierbij mochten wij reeds begroetenRoger Doolaeghe. Kamiel Wullepit. Roger Janssens. enz... Daar om de maand een klassement zal gemaakt worden met de wisselbeker als inzet en wij op heden het einde der maand Mei naderen, wordt dan ook tussen dc huidige deelnemers duchtig getraind. De spanning stijgt en velen vragen zich af wie Zondag aanstaande de beker zal mo gen in ontvangst nemen. Deze wordt im mers uitgereikt op het basket-ballplein van J.S.P. leper voor de matchen welke betwist worden tegen Scouts (J-S.P- ka detten) en tegen Pérenchies (N.-Fr (de èérsfe "ploeg). Op 3-6-1952 worden de trainingen voort gezet. dit iedere Dinsdagavond vanaf 7 30 uur op de koer van de Jeugdclub. Rijsel straat. met de verovering van de beker voor de maand Juni als inzet.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 6