VLAMERTINCE STADEN ZONNEBEKE PRIELEN MESEN PLOECSTEERT LANCEMARK Middagvoorstelling BOEZINGE Vernietiging van de Coloradokever «IN DE B I E IOSEPH DEVOS DAVIDSFONDS Op Zondag 22 Juni richt de plaatselijke afdeling van het Da- vidsfonds haar jaarlijkse reis in. Dit jaar gaan we een bezoek brengen aan de schil derachtige Ourthevallei. speciaal aan het stadje La Roche, de parel der Ardennen. Vertrek aan de kerk met de autocar om 4 uur. De reis gaat aiover Kortrijk. Door nik. Bergen. Charleroi. Namen Marche. La Roche Prijs leden 160 fr. Niet-leden 175 fr. Inschrijvingen bij Meester Den- turck uiterlijk tegen 15 Juni a.s. INENTING Op Dinsdag 17 Juni van af 13.30 u. kosteloze pokinenting voor alle nog niet ingeente kinderen. SUPPORTERSCLUB THUUR CLEENE- WERCK Tijdens het verlopen week end liet onze locale onafhankelijke nogal van zich horen. Te Izegem 2e na H. Denys. doch ingevolge beslissing van de B.W.B. van 6 dezer werd hij thans als eerste geklasseerd en H. Denys derde na Pascal, wegens onregelmatigheden in de spurt- Te Luingne le voor spurters als L. Van- daele en H. Denys. na de ganse koers op het voorplan gestreden te hebben en alle premies op twee na. op zak gestoken te hebben. Te Grimbergen 3e na Jochums en H- Denys. Sportmannen, wordt allen lid van onze reeds bloeiende supportersclub opdat uw geliefde renner, dank zij uw aller steun, zich in zijn veelbelovende rennersloopbaan moge opwerken tot een groot en schoon athleet. DUIVENUITSLAGEN Breteuil (3e kampioenvlucht Vlamertinge) van 8 Juni. 296 duiven. 1. Billiet O. 2 Debraban- dere A. 3. Van Compernolle F.4 Del- boo M.5. Deplacie Jul.6. en 7. Van Engelandt M.8 Verkindt L.9. Deleye G.10. Billiet O. Dourdan van 8 Juni. 357 duiven. 1. De- leu G.2. Molein G 3. Noliet M.4. Cal- lewaert G.5. Vanlerberghe A-6. De- fever G.7. Patou J.8. en 9. Woussen R.10. Lefever O. Zondag 15 Juni 4e Bondsvlucht uit Bre teuil en prijsvlucht uit Orléans (4e Syn- dikaatsvlucht) alsook leervlucht uit Arras. BIJ HET VLIEGEND WIEL In het voorbije weekend kende onze wielerclub vier overwinnaars. Hier volgen de uitsla gen onzer aangesloten renners Depoorter L.21e te Ertvelde. Cleenewerck Th.le te Luingne en 3e te Grimbergen. Ghisquière R.13e te Wervik. Crabbe R.le te Westrozebeke en 2e te Komen. Deboodt M.le te Stene. 4e te Beitem en le te Westouter. Lamote C.4e te Stene en 3e te West rozebeke. Cools3e te Zonnebeke. Debal R. 12e te Westrozebeke. Logie D.10e te Westrozebeke en 7e te Westouter. Vankemmel J.5e te Nieuwkerke. Timperman J.9e te Westrozebeke en te Westouter. Huyghe R.3e te Westouter. Idc- M.6e te Westrozebeke en 10e te Westouter. Remmerie R.9e te Nieuwkerke. Desmedt G.11e te Westouter. Willemvns J.11e te Westrozebeke en 13e tc Westouter. SLEUTELBEEN GEBROKEN Sohier Henri uit Vlamertinee deed Maandag 1.1. een zware val met zijn rijwiel, zodat hij me» een gebroken sleutelbeen naar het O L Vrouwhosoitaal te leper moest over gebracht worden. BL'RGERSTAND Geboorten: Chris - tiane Deriejpaecker. d.v. Renild en Paula Boone. Brouwerijstr.Mare Hoflack. z. v. Michel en Yvonne Lafaut. Grote Veldstr. Roland Bisschop, z. v. Jules en Bernice Depoorter. Overlijdens: Eerw. Zuster Marie-Made leine (geb. Marie Joye) der Eerw. Zus ters Maricolen Bruggestr.Wed. Henri Pauwels. Mathilde Geldof. Diksmuidestr. Huwelijks banMarcel Brackez. Staden. en Laura Grymonpon. Houthulst. PRIJSBOLLING Een 100 tal bolders dongen Zondag 1.1. naar de ereprijs van de prijsbolling op het gaaiberd bij Jules Desender. Speyhoek. Deze gaf volgende uitslag 1. Vanpete- gem Camiel2. Lefere Maurits3. Pol len tier Michel4. Werbrouck Charles 5. Callewaert Odiel6. Verhaeghe Pru dent 7. Dewitte André8. Vandromme Daniel9. Cornette Georges 10. Dewulf Gabriel; 11. Deraeve Pierre; 12 Lefere Maurits13- en 14. Vandromme Daniel 15 Sermin Camiel16. Verhaeghe Achiel- Hoogste serieBeker aan Vandromme Daniel2. Lamote Maurits3. Brackez Camiel. DUIVENUITSLAGEN Lokaal «De EendrachtArras. 129 duiven Snelheid 1304.5 m. 1. Lepoudre Emiel2. Pollentier Michel3. Saelens Camiel4. Debaere Alfons5. Desender Oscar6. en 7. Le poudre Emiel8. Debaere Alfons9. De- gryze Cyriel10. Pollentier Michel Breteuil. 339 duiven. Snelheid 1333 m. 1. Soenen Oscar: 2. Deruyter Achiel3. Deleu Oscar4. Lobbestael Jules5. Sab- be Alberic6. Assez Gebr.7. Mortier Cyriel8. Roelens Robert9. Myngheer Odiel; 10. Vansteenkiste André; 11. Bil liet Jules12. Pacquez Hugo13. Maes Nestor14. Billiet Jules 15. Roelens R. HET YPERSCH NIEUWS» Blx. 2 14-S-13Ó2 Hef H. Bloed te Voormezele PLECHTIGE JUBILEUMFEESTEN Op 29 Juni e-k. zal het 800 jaar geleden zijn dat het H. Bloed naar Voormezele werd overgebracht. Deze gebeurtenis zal dan ook met veel luister herdacht worden Van 15 tot 23 Juni wordt aldus een plechtige jubileumnoveen gehouden, met dagelijkse godsdienstige oefeningen. Op 23 Juni, H. Bloedmaandag .vordt te 10 uur een Plechtige H Mis opgedragen met Pontificale assistentie van Zijne Ex cellentie Mgr. Catry. bisschop van Lahore. Te 15.30 uur Pontificaal lof en daarna Jubelprocessie. Deze processie zal worden geopend door Middeleeuwse ruiters, ge volgd van O. L- Vrouw Hemelvaart, pa trones van Voormezele. Daarop volgt het historisch gedeelte, waarin vooreerst St Elooi het ware geloof in Vlaanderen brengt. Vervolgens de stich ting van de Proostdij, de hervorming van het Kapittel, de aankomst van het H. Bloed op 29 Juni 1152. de relikwie gedu rende de beeldstormen. O. L. Vrouw van Thuyne. beschermster van de relikwie, de vernieling van de Abdij onder de Fran se revolutie, ten slotte het H. Bloed tij dens 1914-18 en de jongste wereldoorlog. Daarna komt het godsdienstige gedeel te. dat o.a. volgende taferelen behelsthet H. Bloed in het Oude Testament het Laat ste Avondmaal. Christus op de Olijfberg. Christus' geseling en veroordeling, de Kruisweg en Christus op het Kruis. Ten slotte hebben we de hulde der Engelen en Heiligen aan Christus, de ver heerlijking van het H. Bloed op een praal wagen en eindelijk de Relikwie zelf. ge dragen door Mgr Catry. gevolgd door de overige geestelijke en burgerlijke over heid. Op Zondag 29 Juni, wordt te 15 uur door Z.E H Deken C. Verhaeghe een plechtig lof gezongen, waarna de Jubel processie voor de tweede maal uitgaat Onnodig te zeggen dat deze grootse ge beurtenissen ongetwijfeld duizenden men sen zullen bijeenbrengen in het stemmige Voormezele. waar de Relikwie van het H. Bloed op bijzondere wijze wordt ver eerd. 9» UITSLAG VELOKOERS voor Nieuwe lingen op Frezenberg-Ommegang. 1. Clae- rys Jozef. Boezinge. 55 km. in 1 u. 43' 6" 2 Masschelein 3. Cool George4. Knoc- kaert Jules5. Caytant Daniël6. De- clercq 7. Verhaeghe 8. Pierpont9. Sa- lomez 10. Van den Driessche11. Beele. DUIVENUITSLAGEN Breteuil van Zondag 8 Juni. 176 duiven. Sne'heid 1336.7 m. 1. Eggermont K.2. Dewitte H.3 Hof lack R.4. Dejonghe A.5. Callewaert M. 6. Eggermont K.7. Dejonghe M. 8. De- jonckheere J.9. Vanlerberghe P.10. Vuylsteke M.11. Vandecasteele M.12. Dedeurwaerder M.13. Callewaert M. 14. Dejonckheere J.15. Degroote G. 16. Dedeurwaerder A.17. Dejonghe M. 18. Dieryckx J.19- Hoflack M.20 Die- ryckx J.21. Graf O.22. Vansteelandt H.23. Verkamer G.24. Dejonghe M. 25. Dejonghe A. Arras. 66 duiven. Snelheid 1354.3 m. 1. en 2. Eggermont K.; 3. Dejonghe A 4 Eggermont K 5. Dejonghe A 6. Noyez R.7. Callewaert M.8. Matthys G.9 Verschaeve K 10. Vansteelandt H.11. Matthvs G.12 Beernaert M. STIERENKEURING op Vrijdag 4 Juli om 10 u. te Moorslede. RUPSEN- EN DISTELWERING De rupsenwering moet gedaan zijn tegen 15 Juni en de distelverdelging tegen 1 Juli. EERLIJKE DAAD Tijdens de Pink sterdagen verloor dc genaamde Mej. Annie Bossaert. wonende Kerkweg 125. te Brie- len. haar gouden armbandhorloge langs de Veumesteenweg tussen Brie'en en leper De genaamde Albert De Coninck. student, wonende Veumesteenweg 25 te Brielen. vond dit armbandhorloge. Van zedra hij langs de rubriek Gevonden en Verloren Voorwerpen vernomen had aan we dit uurwerk toebehoorde, heeft hij dit terug aan de eigenaarster overhandigd, van wie hij dan ook een goede beloning heeft ontvangen. Deze eerlijke daad ver dient dan ook een bijzondere vermelding en mag zeker door iedereen nagevolgd worden. BURGERSTAND Geboorte: Marie Verdru. d. v. Fernand en Janine Delobel. CINEMA ST SEBASTIAAN Op Za terdag 14 en Zondag 15 JuniJournal. La Police Montée au Combatmet Ro bert Steven en Nell O'Day. VERKEERSONGEVAL Zondag voor middag rond 11 u. deed zich een erge aan rijding voor aan het kruispunt der banen Ieper-Bizet en Nieuwkerke-Waasten. Een personenwagen komende uit de richting van leper, bestuurd door Reverend Fow ler, dominee van de Anglikaanse kerk te leper, werd met volle geweld aangereden door een personenwagen komende uit de richting van Waasten. bestuurd door Mr Debyser uit Kuurne. Mevr. Emily B'ew. die achteraan in de auto van dominee Fowler zat werd zwaar gewond. Ze werd naar het O. L. Vrouwhospitaal van leper overgebracht alwaar men een dijbreuk, bekkenbreuk en ernstige verwondingen aan het hoofd vaststelde. Al de andere in zittenden kwamen met kneuzingen ervan af en konden na verpleging ter plaatse huiswaarts gevoerd worden. De stoffelijke schade aan beide wagens was erg groot- Vermelden we nog dat de 72-jarige Me vrouw Blew op Donderdag 1.1. naar En geland werd overgebracht. DOOR VOETGANGER GEKWETST Michel Debruyne. Jaagpad, werd met zijn fiets nabij het postbureel in de Armen- tiersstraat door een voetganger omverge worpen. Hij kwam zwaar tegen de straat stenen terecht en bleef een tijdje bewus- teloos liggen. Met kneuzingen kwam hij ervan af. BURGERLIJKE STAND VAN DE MAAND MEI 1952 Geboorten Decaes- tecker Rony. z. v. Gerard en Maes Laura Derdaele Ivan, z. v. Leon en Vanmaeckel- bergh Suzanne Logghe Mare. z. v. Cyrille er. Verkinderen Ma'ria Vangheluwe Lud- wina. d v. Gabriel en Marichal Marcella. HuwelijkenVanstechelman Jerome, seizoenarbeider van Woumen. en Lefeb- vre Andrea, huishoudhelpster van Lange- markOuvrein Albert, landbouwer, en Dubaere Jeanne, landbouwster, belden van LangemarkSercu Marcel, meubel maker van leper, en Vanbelleghem Elza. meid van LangemarkAllewaert Daniël, timmergast. en Vanbelleghem Margareta. beiden van LangemarkFlyps Gaston, landbouwer, en Tillie Irma. huishoudster, beiden van LangemarkWenes Gilbert, spoorwegarbeider van leper, en Debruyne Maria, meid van Langemark. Overlijdens Ver Eecke Jeannette. echtg. Legrou Valère Boudry Carolus. wdr Van- acker FlorenceDepuydt Emma, wed. Vandamme Carolus. DUIVENUITSLAGEN Maatschappij Recht voor Allenbij Victor Noliet. Breteuil van Zondag 8 Juni. 167 duiven. 1. en 2 Deleu Georges 3. Blanckaert Re- nold 4 Debergh Arthur5. Vanderriest Omer6 Demeerseman Arthur 7. Deleu Georges8. Debruyne Camiel. Arras van Zondag 8 Juni. 1. en 2. De bergh Arthur3. D'Herck Camiel4. De- keyzer Edmond 5 Debruyne Camiel. AUTO IN DE GRACHT Maandag avond kwam de auto bestuurd door Omer Descamps gereden uit de richting van Boezinge aan de wijk De Hagenbos kwam de luxe auto plots terecht in de gracht, reed nog enkele meter verder en botste dan tegen de grachtduiker van Dewilde Cyriel. De auto werd deerlijk gehavend terwijl de 8 inzittenden, allen arbeiders, licht gewond werden. ROESELARE Volkspark, Koornstraat Van 17 fof 19 JUNI dagelijks fe 20 u. DONDERDAG 19 JUNI fe 15 uur. Mana«*rla-B«zlcMlglng dagelijks van 10 tot 18 uur Lokatla aan da drcuscassa's dagalijk* van 10 lot 21 uur VAN KERSELAAR GEVALLEN Met de kersentijd gebeuren weer eens de ge bruikelijke ongevallen. Zondag 1.1. was Desodt Leon alhier in de kerselaar ge klommen om te plukken, toen hij het "venwicht verloor en ten gronde plofte. Hi' liep een verstuiking op van de rug graat en moest 'naar het O. L. Vrouw- hospitaal te leper overgebracht worden Stad YPER In overeenstemming met de omzend brief van de Heer Gouverneur der Pro vincie d d. 15 Mei 1952 brengt de Burge meester ter kennis van al de verbouwers van aardappelen (zowel grote als k'eine) dat zij verplicht zijn hun aardappelvelden tweemaal te besproeien tegen de colorado kever met een gepast bestrijdingsmiddel. Beide besproeiingen moeten geschieden met een tussenruimte van vier weken, zo danig dat tegen einde Juli de laatste be sproeiing uitgevoerd weze BESTRIJDINGSMIDDEL 1) Voorkomende bestrijding. Besproeien met een oplossing van lood- arsenaat of kalkarsenaat. 700 gr. leod- arsenaat op 100 liter water, of 1 000 gr kalkarsenaat op 100 liter water800 tot 1.000 liters oplossing per Ha. vol lens de stand van het gewas. 2) Bij aanwezigheid van het insect. a) vernietiging van het insect (kever, eitjes, larven of pop) b) besproeiing zoals hierboven opge geven. De overtredingen tegen de bepalingen van bovenvermeld besluit zullen gestraft worden overeenkomstig de bepalingen van de artikelen 5. 6 en 7 der wet van 30 De cember 1882 op de gezondheidspolitie van de huisdieren. Kalkarsenaat kan bekomen worden op het stadssecretariaat. bureel nr 7. Yper, de 28 Mei 1952. De Burgemeester. Nederlands Cirkus Strassburger komt Na een rondreis van 7 jaren door Ne derland. Denemarken. Zweden en Noor wegen. reist het Nederlandse Circus Strass burger dit zomerseizoen in België en zal van 17 tot 19 Juni voorstellingen geven te Roeselare. Volkspark. Koornstraat Circus Strassburger, dat tot één der allergrootste Europese circussen behoort, heeft voor zijn Belgische tournee een pro gramma samengesteld, dat ver uitsteekt, boven datgene, wat gewoonlijk door an dere circussen wordt vertoond. Het eerste gedeelte van het programma bestaat uit 25 wereld-attracties met als dierennummers leeuwen, tijgers, beren, olifanten kamelen, zebra's, lama's. De trots van Circus Strassburger is zijn paar- denbezit. Ruim 100 paarden telt de Strass- burger-cavallerie. die ongetwijfe'd de mooiste ter wereld is. Regina. Elly en Karei Strassburger zullen in elke voor stelling een gedeelte van deze paarden- ri.'kdom in de piste brengen. Naast deze dierennummers treden dan nog op trape- zisten. rolschaats-acrobaten. Kozakken, kunstwielrijders, muzikale excentrieken en niet te vergeten de clowns, die met hun motor met atoomaandrijvingoveral ware lach-orkanen hebben ontketend. Vervolgens vertoont Circus Strassbur ger de grote Wi'.d-West pantomine Hallo Texas waaraan medewerking wo"dt ver leend door originele Sioux-Dakota-India- nen. Colorado-cowboy's, prairieruiters. Gaucho's. Mexicaanse lasso- en messen werpers en door het Cow-girl ballet. De grote Texas show Is zo 'n nauwkeurige nabootsing van de prairiegewoonten der Indianen, cowboys en ruiters, dat men zich werkelijk gedurende 15 minuten in het Verre Westen waant. Daarna komt als grote finale het gigan tische waterballet Ultra-moderne pomp- installaties. aangedreven door 6 electro- motoren pompen 500.000 liter water in het circus, in de vorm van grootse waterval len en overweldigende fonteinen. Twee honderd medewerkenden in een weelde van costuums. een fantastische belichtings techniek en het grote Strassburger-ballet maken dit alles tot een onvergetelijk en onvergelijkelijk sprookje van licht, kleu klank en schoonheid De opbouw, de uitvoering, de regie en de enscenering van het waterba'let is eer levenstaak geworden van directeur Kar<" Strassbu-eer. die mi'lioenen besteedde o~ tot het thans getoonde feërieke resulta? te komen. In alle landen, die tot nu toe beznc* was de grote circustent met 3 00 zitplaatsen steeds te klein om alle b' langstellenden o'aats te bieden. Wij zi' er van overtuigd, dat ook in on^e s'> duizenden en duizenden zul'en profitere va- 4o-.o uni°ke geleee-heid dit a'lesover treffende programma te gaan zien. I Tenslotte maken wii onze lezers atte- oo d° grote MenaPerie die dagelijks t bezichtigen is van 10 tot 18 uur. en w>- men na"ast de 100 zeldzaam pracht*"" paarden nog leeuwen, tijgers, p-ema' panters, beren, pelsdieren. olifanten k- melen. dromedarissen, zebra's, lama' guanaco's. zeboes, yaks, wattoesi- e hoogland-runderen, arras en het gro' apenparadijs kan bewonderen. Drenkeling gered door 14-jarige knaap te leper Pieters Etienne, wonende Klaverstr. 26, te leper, geboren de 11 Januari 1938 was aan het vissen in de vestingswateren, dichtbij de Rijselpoort. toen hij plots een grote plons hoorde. Opkijkend zag hij dat iemand te water was en aan het verdrin ken. De 14-jarige jongen, verloor zijn koelbloedigheid niet. wierp zijn vislijn op de grond en begaf zich ogenblikkelijk te water, de drenkeling achterna. Het was de 8-jarige René Cooren, zoon van een Beroepsmilitair, wonende Buk- kerstraat. die al spelend in het aldaar diepe water gevallen was. Na hem op het droge gebracht te hebben, kwam de moeder van de kleine René toegesneld. Gelukkig kwam de jongen er met een nat pak van af. Het was waarlijk voor een zo kleine jongen als Etienne Pieters een flinke daad te noemen, een grote redder waardig. Het is dank aan de uitmuntende zwemlessen welke hij ontving in de Ypres Swimming Club dat hier nogmaals een mensen even van eerr droevige verdrinkingsdood is kunnen gered worden. Naar we vernamen zal zijn Club hem de herinneringsmedaille uitreiken, die hij zeker ten volle verdiend heeft. Ouders, ziedaar het nut te kunnen zwemmen, het is een gezonde sport en een hedendaagse noodzakelijkheid. Stuurt uw kinderen dus naar de zwemclub. De Ypres Swimming Club is op de mo dernste manier uitgerust en bezit voor tienduizenden franken materiaal dat ten goede komt aan de leden zwemmers. Voor slechts 50 fr. is men lid en geniet men var de talrijke voordelen. Maakt U dus lid van de bloeiende «Ypres Swimming Club». Koopt nw KLEUREN, VERNISSEN en HUISHOUD ARTIKELS bij de vakman Rijselstraat, 34 IEP ER (6241) ize n-junge Pieters Etienne, gekiekt me' de kleine René Cooren. Interesseert U niets in Aankondigingen Klein*

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 2