TWEELINGZUSTERS Bij DE VUURKRUISEN Kon. Ieperse Schaakkring vernietigt RAT èE(rN18*f/s DE KAAIVINK CEREMONIEKCSTUMES te huur 't Spinnewiel YPRES SWIMMING CLUB PAMELA WYNNE u HET VFKRSCH NIESffS n Biz 4 21-4-1952 NAAK VU.VOORDE Morgen Zondag 22 Juni. trekt onze Voorzitter met afvaar diging en Vlag-naar Vilvoorde tot het bij wonen van de feestelijkheden die inge richt worden ter gelegenheid van het 15 jarig bestaan van de Vuurkruisenafdeling en van het plechtig overhandigen van hun Gulden Boekaan de gemeenteover- heid- De feestelijkheden ingericht onder de bescherming van het stadsbestuur, zullen vereerd worden door een afgevaardigde van Zijne Excellentie de Minister van Landsverdediging, van de gemeenteover- heid en van de leden van onze Federale Raad. De zo beroemde «Koninklijke Mu ziekkapel der Gidsen verleent haar me dewerking. Programma Te 950 u.Bijeenkomst der Vuurkruisen in het lokaal. Leuvense straat 87. Te 10 u-Gezongen H Mis voor de af gestorven leden. Te 11 u.Bloemenhulde bij het monu ment van de gesneuvelden. Te 14 30 u.Bijeenkomst aan het station voor de vorming van de stoet. Te 15 u.Vertrek, voorafgegaan door de Koninklijke Muziekkapel der Gidsen. Te 15.15 u.Défilé voor de overheden. Grote Markt. Te 15.30 u.Ontvangst ten stadhuize en plechtige overhandiging van het Gul den Boek», aan de gemeenteoverheid Te 17 u.Concert door de Koninklijke Muziekkapel der Gidsen op de Grote Markt De leden die wensen aan deze plech tigheden deel te nemen, komen bijeen aan het station te leper, waar we gezamenlijk vertrekken met de trein van 6-36 uur. NOG HET KERKRAAM BASILIEK KOEKELBERG Gevolg aan ons artikel van verleden week. waarbij het bedrag der inschrijvingslijst. die tot op heden werd afgegeven voor het plaatsen van het kerkraam der Vuurkruisen in de Na tionale Basiliek van Koekelberg. is ken baar gemaakt geweest, worden wij met vragen overstelpt Velen menen dat deze lijst thans afgesloten is. Dit is geenszins het geval, alle giften, hoe gering ook. mo gen steeds zoals voorheen, in ons lokaal, ofwel aan onze Voorzitter en Secretaris worden afgegeven. Ook kunnen de stor tingen verder gedaan worden op post- checkrekening 1087 56. van de Ieperse Vuurkruisenbond. met vermelding Brand- venster Basiliek Koekelberg Het bedrag groeit met de dag aan en zoals telkenmale, zal onze afdeling weer om eens de eer op zich nemen, aan de kop te prijken bij deze inzameling. H. BLOEDSPEL RRUGGE Om gevolg te geven aan de wensen van de talrijke Vuurkruisen uit het land die op 3 Augus tus naar Nieuwpoort gaan en van deze gelegenheid willen gebruik maken om het H. Bloedspel bij te wonen en de verlich tingen te bezien, heeft de afdeling Brug ge het volgende ingerichtZaterdag 2 Augustus, vanaf 14 uur. ontvangst van de afgevaardigden en bezoekers-Vuurkruisen. Bezoek aan het Memlinck Museum en de geneeskundige inrichtingen var. het St Janshospitaal onder geleide van Dr L. DE WINTER, 's Avonds bijwonen van net H Bloedspel en bezoek van de ver lichtingen Er worden plaatsen voorbehouden voor het H. Bloedspel, ook voor 3 Augustus, aan de Vuurkruisen die Nieuwpoqrt en Brugge op één dag aandoen. £ezien de grote toeloop van volk moeten de inschrij vingen gedaan worden tegen 1 Juli as Academiestraat 15. Brugge, waar alle ver dere inlichtingen aan de Vuurkruisen en hun families verstrekt worden. VERSLAG DER ALGEMENE VERGADERING VAN 1» JUNI 1952- 1) Onder grote belangstelling opent de heer Dr Deroo. Voorzitter, de vergadering te 2040 u. Hij verwelkomt de leden en brengt hulde aan het bestuur en aan de spelers en in 't bijzonder aan de heer Dewilde, clubkampioen 1951-1952. 2) De heer Barrt, Secretaris, geeft ver slag over de activiteit gedurende het ver lopen seizoen. Hij wijst op het feit dat alleen Oostende leper de nederlaag toe diende en drukt de hoop uit dat we vol gend jaar deze sterke kring onder de auim zouden houden. Hij stelt de heer Jude als nieuw be stuurslid voor (propagandaleider) en vraagt toelating de statuten in die zin te mogen wijzigen. Verslag goedgekeurd. 3) De heer Van den Hoven, Schatbe waarder, geeft kennis van de kastoestand. die met een boni sluit. Dit jaar zal nog een bibliotheekkast aangekocht worden, die reeds in de maak is. doch hiermede zal het batig saldo een gevoelige deuk krijgen. Verslag goedgekeurd. 4) De heer Jude, Jeugdleider, schetst de activiteit van Jeugdschaak leper, de sterk ste groepering van Westvlaanderen en een der sterkste van het land op gebied van ledenaantaldoch nog niet op gebied van speelsterkte (dit komt!). 120 jeugdleden zijn bij leper aangesloten (70 in het Sint Vincentiuscollege en 50 in het Kon. Athe neum). Hij onderlijnt de prestaties ver wezenlijkt door de jonge heren Dewilde (Jeugdkampioen Westvlaanderen). Van Tilborgh (Jeugdkampioen leper), Loonis (Kampioen Atheneum). Petillion (Beker winnaar College), en Havegheer (Beker winnaar Atheneum). Hij doet beroep op de geldelijke steun van de K.I S.K -ers steunkaarten voor beide Jeugdkringen zul len weldra aangeboden worden. leper werd belast door de Belgische Schaakbond met de organisatie van de Jeugdkampioenschappen voor Westvlaan deren, welke zullen doorgaan op 22. 23 en 24 Augustus. De Jeugdleider doet be roep op de leden om de jonge spelers van buiten de stad kosteloos te willen herbergen. Ten slotte stelt hij het pro gramma van volgend speelseizoen voor. Verslag goedgekeurd. 5) Clubkampioenschappen 1952-1953. Het voorstel (Dr Deroo) een ereklasse in te richten met de oud-clubkampioenen wordt aanvaard. Samenstelling der Categorieën(Alpha- betische orde) EreklasseBenoot. Devacht J-. Dewilde. Laconte. 3-dubbele ronde te spelen (elke speler 18 partijen). In geval de heer Benoot be let is deel te nemen aan de kampioen schappen dan 4-dubbele ronde (elke spe ler 16 partijen). Ie klasseBaert. Delahaye. Deroo. Du- brulle. Gits. Grimmonprez O.. Jude. Le men u. Vandenhoven. Vandroemme- Dubbele ronde (elke speler 18 partijen). De overwinnaar is Clubkampioen en gaat over naar Ereklasse. 2e klasse Beernaert. Bollaert. Decorte. De poorter. Devos. Devacht Gh. Duha- meeuw. Knockaert. Pyck. Vandaele. Dubbele ronde (elke speler 18 partijen). De overwinnaar gaat over naar le klasse. 3e klasseBaete. Baudewijn B.. Chris- tiaens. Gantois J.. G an to is N.. Grimmon prez A.. Mennens. Pecceu. TJonck Dubbele ronde (elke speler 16 partijen). De overwinnaar gaat over naar 2e klasse. Zaterdagcompetitie (ingericht voor de spelers die de Dinsdag niet aanwezig kun nen zijn) Baudewijn M.. Comijn, Cor- nardt. Grimmonprez M.. Vandeweghe. Dubbele ronde (elke speler 8 partijen), of 2-dubbele ronde (elke speler 16 par tijen). In geval de heer Grimmonprez M. be let is deel te nemen aan het tornooi dan 2-dubbele ronde (elke speler 12 partijen). Opmerkingena) Indien 2 spelers met gelijk puntenaantal eindigen zal het Son- neborgbergerstelsel beslissen. Indien dit stelsel geen beslissing brengt, gaan beide spelers over naar de hogere categorie. b) Nieuwe spelers zullen testmatchen spelen teneinde hun categorie aan te dui den. Zij kunnen in geen geval in ere klasse optreden. c) De partijen in ereklasse en le klasse dienen gespeeld met de klok. Aanvangsuur 20 uur (Belfort). De le aanwezige speler verliest de tijd verstreken tussen 20 uur en het uur van zijn aanwezigheid. Hij is verplicht de klok van zijn tegenstrever te plaatsen op 20 u. plus de verstreken tijd en deze in gang te zetten. De speler die te 21 uur niet aanwezig is, zonder wettige redenen (bekend te ma ken aan de secretaris of aan de lokaal houder en aan zijn tegenstrever) verliest de partij. Beide spelers moeten in elk ge val te 24 uur. 40 zetten gedaan hebben. De partijen worden te 24 uur afgebro ken. De zwartspeler doet de laatste zet en de witspeler plaatst zijn volgende zet on der omslag. d) Forfaits: Indien een speler forfait geeft in de le ronde worden zijn reeds gespeelde partijen nietig verklaard- In dien hij forfait geeft in de 2e ronde, blij ven de reeds gespeelde partijen geldig- e) De speelrooster zal medegedeeld worden via het Jaarboek. 6) Bekertornooi Zal gespeeld worden volgens Zwitsers systeem iedere 4e Zater dag van de maand. Basisrangschikking 1951-52 (Amerikaans puntensysteem). 7) Blitztoraooi- Zal gespeeld worden el ke 4e Dinsdag van de maand. Zeven mi nuten denktijd. Enkele of dubbele alge mene ronde volgens het aantal inschrij vingen. Een speciale beker wordt ter be schikking gesteld, welke eigendom wordt van de overwinnaar. 8) Officiële interclubwedstrijden. leper zal deelnemen aan het interclubkampioen- schap 2e afdeling. De ploeg zal samen gesteld worden volgens de rangschikking bij de aanvang van het kampioenschap. 9) Vriendenkampen. Seizoen 1952-1953- Voorzien worden ontmoetingen met Oost ende. Rijsel. Boulogne Gent Kortrijk (voor een beker). 10) Jaarboek. Wordt opgesteld door de heren Gits en Jude met medewerking van Mej. Devacht Alle leden worden vrien delijk verzocht bijdragen in te zenden vóór 1 Augustus a s. 11) Reis- Een buitenlandse reis wordt voorzien (Nederland of Frankrijk). De data van 15. 16 en 17 Augustus worden vooropgesteld, daar 15 Augustus op een Vrijdag valtdit zou ons toelaten naar Parijs te gaan. 12) Souper. Op Zaterdag in September. De dames worden vriendelijk uitgenodigd. 13) De Heer Voorzitter sluit de welge slaagde vergadering te 11 uur. Hij com plimenteert de nieuwe propagandaleider voor zijn propaganda en verzoekt de leden een glas op zijn gezondheid te willen iedigen, welk punt van de dagorde met algemeenheid van stemmen wordt aan vaard. Uitslag Vinkenzetting van 15 Juni. 102 vogels. 1. Pietje. Witdouck Guillau- me. Poelkapelle. 479 liedjes2. Dokus. Honorez André. leper, 469 3. Lorri. Pie- ters Marcel. Langemark, 4314. Bertje, Norreel Alois, Boezinge. 4025. Aperut. Vermeersch Camiel. Langemark. 3956. Gandhi. D'Herck Maurits, Langemark. 3937. Dirk. Morlion André. Langemark, 3888. Tiesten, Verbrugge André. Poel kapelle. 3739. Cecile. Loncke Maurits. Elverdinge, 36710. Achiel, Bouttery Ju- lien. Vlamertinge, 337 11. Baziel. Ligneel Marcel. Langemark. 337 12. Alfred, Ver- steele Leon. Merkem, 33313. Tarzan, Deleu Florent. Woesten. 332 14. Boy. De- wu!£ Cyriel. Vlamertinge. 33115 Bella. Bekaert Romain. leper. 329 16 As. Noyelle Charles. Merkem, 326: 17. Coppi. Hoedt Roger. Woesten. 32518. Dokus. Maes Al- fons. Boezinge, 31919. Antoin, Dewachter Cyriel. Woesten. 31820. Anni. Robyn Lu- cien. Boezinge, 318; 21. Barra, Deconinck Felicien. leper. 309: 22. Aliesje. Vanden briele Frederik. Elverdinge, 308 23. Go liath. Maes Aifons. Boezinge, 303 24. Boer tje. Thoma André. Langemark. 29725. Bobet, Gheeraert Gaston. Merkem. 289; 26. Coppi. VanJede André. Vlamertinge. 287 27. Maurits. Vandendriessche Jules. Langemark. 286 28. Poulu. Schackman Emiel. Langemark. 285 29. Maris, Bour geois Henri, Langemark, 27930 Abeele. Penseel-Casier. Merkem. 26431. Caput Leroy Jules. Vlamertinge. 264 32. Albe- rik. Depreeuw Valère, Vlamertinge. 264 33. Jantje. Van Tieghem, Poelkapelle. 262 34. Arnold. Bultynck Emeric. Woesten. 26135. Tokio, Haelewyn Leon. Woesten. 261 36. Apeio. Honorez André. leper. 257 37. Beatrice, Caenepeel Alfons, leper, 247 38. Teo, Delforterie Jerome. Woesten. 243 39. Diestje. Catteeuw Raphael. Woesten. 24240. Cerami. Van Hoorne Jules. Lan gemark. 23741. Cesar. Schoreel André. Woesten. 22542. Barbara. Masure Ray mond, leper. 225 43. Tony, Loncke Mau rice. Elverdinge. 223 44. Basjel. Demeer- seman Jerome. Boezinge, 22145. David. Ghesquière Silvain, Boezinge. 21846. Au gust. Bekaert Romain, leper. 214 47. Da niel. Tommelyn David. Bikschote. 210; 48. Dortie. Ghesquière Dolorèse, Lange mark. 20249. Tommy, Dejonghe Stanis las. St Jan. 19050. Remy. Pattyn Gaston, leper. 19051. Alba. Bisschop Camlet Langemark. 188. Zuidstr. 75 - ROESELARE - Tel. 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebehoorten (5291) ZWEMFEEST TE BREDENE De oudste clubleden beleven in de laat ste tijd veel genoegen, bij het zien dat de jonge elementen zo goed hun best doen tijdens de trainingen en dat zovelen leren zwemmen. De ouders beginnen stilaan te verstaan dat iedereen vertrouwd moet zijn met de elementaire beginselen van de zwemkunst. Onze club reist Zondag naar Bredene om er alle Westvlaamse clubs te bekam pen. Dat wij niet veel eerste prijzen zullen wegkapen, weten wij. maar wij weten ook dat onze meisjes en jongens goed figuur zullen slaan. Vertrek aan het café Modern Grote Markt om 13 uur stipt. Verantwoordelijke afgevaardigde Heer Pel Valentin. De reis geschiedt per car. Feuilleton Het Ypersch Nieuws t 45 Dan zal ik hem wakker maken. zei meneer Keston. Hij draaide de vergulde deurknop om en liep de ka mer binnen. Achter zich sloot hij de deur. Hij zag, dat er geen beweging was in het grote weelderige bed, dat in de hoek stond. Hij liep bedaard naar de deur, die naar de kleed- en badkamer voerde. Neen, daar was zij niet. Hij keerde terug en ging voor het bed staan. Hij zette zijn witte helm af. Licht groene lakens en slo pen en het olijfkleurige gezicht rust te erop. Prins Hernam Singh,zei hij kalm. Mijn God. Prins Hernam Singh schrok wakker en uitte een gesmoor de gil. Dus nu was ze gekomen, de wraak van het Engelse gouvernement voor de belediging van acht en veer tig uur geleden. Hij ging rechtop zit ten en zijn dure.zijden pyjama stak kleurig af tegen het bleke groen. «Waar is juffrouw Flavia Metcal fe?» vroeg meneer Keston en hij vroeg zich af, wat hij zou doen als er nu plotseling een stem was, die antwoorddeHier ben ik.En hij Flavia's gouden hoofd te voorschijn zag komen. Meneer Keston had van April gehouden, maar van Flavia's deugdzaamheid had hij nooit veel idee gehad. c Mijn God, hoe kan ik dat we ten stamelde Prins Hernam Singh. Hij had van Flavia gedroomd. Naar ik hoop en verwacht, is zij in het huis van haar oom. «Daar is zij juist niet,» zei me neer Keston kortaf. «Zij is uit het huis ontvoerd gisteren avond laat of van morgen in de vroegte. Dat is niet mogelijk,zei Prins Hernam Singh, terwijl zijn olijfkleu- jrig gezicht verbleekte. Zijn moeder! Had hij het niet gevreesd van het begin af c Ik moet het Paleis doorzoeken, zei de Hoofdcommissaris, hem strak aankijkend. «Kleed u aan en ga de Maharanee waarschuwen, want ik moet ook de vrouwenvertrekken doorzoeken. Het zal nutteloos zijn,zei Prins Hernam Singh, die uit bed stapte. «Zoek zoveel als u wilt en ik zal u zoveel mogelijk behulpzaam zijn. Maar hier in het Paleis zijn onder grondse kerkers, die ik zelfs niet ken. God, wat moet ik beginnen als mijn moeder mijn Manebloem in handen heeft,schreeuwde Prins Hernam Singh bijna, terwijl hij de arm van de Hoofdcommissaris greep. Haast u en kleed u aan,zei me neer Keston lakoniek. En toen de Prins over de marmeren vloer snelde en in zijn kleedkamer verdween, liep hij naar het raam en staarde naar buiten. Diep omlaag kroop de rivier langzaam voort tussen de grote kale rotsen. Brede zandbanken schoven vooruit onder de beschuttende bo men. Maar in de regentijd werden zelfs de toppen dier bomen dikwijls overstroomd door het wild golvende water, dat van de heuvels kwam, dacht de Commissaris, die het wel" eens had gezien. Maar toen keerden zijn gedachten naar de brandende kwestie terug. Er viel niet te twijfe len aan de onschuld van Prins Her nam Singhdat was een geluk. Me neer Keston mocht de twee Prinsen van Kotpana graag lijden en hij had de grootste achting voor hun vader, de oude Maharadjah. Maar de Maha ranee... Als alle Europese ambtena ren in Indië wist hij veel meer, dan hij liet blijken. Ah. de Prins was klaar. Hij keerde zich om en keek hem aan. «Volg mij,» zei Prins Hernam Singh kortaf. «Maar jk waarschuw uu zult niets vinden. Dat geloof ik graag,zei meneer Keston droog. Maar in alle geval moeten wij niets onbeproefd laten. HOOFDSTUK XLV Maar Prins Hernam Singh had vol komen gelijk. Men kon in het Paleis niets ontdekken. Zwaar gesluierd en kwaadaardig onbeweeglijk zat de Maharanee op haar lage rustbed, toen meneer Keston met de Prins naast zich behoedzaam haar vertrekken doorzocht. Vrolijk geklede vrouwen hurkten bijeen en trokken haar door zichtige sluiers stijf over haar gezicht, toen meneer Keston met de Prins over de wonderlijke binnenplaatsen liep en vandaar naar buiten. Toen werd hij naar de oude Maharadjah gevoerd, die zijn streng gemeubileer de vertrekken had in het andere deel van het Paleis. Prins Hernam Singh bracht de boodschap van de Commis saris over. De oude Maharadjah luis terde toe, een en al verbazing. Maar ik ken die jonge dame vol strekt niet, zei hij en zijn oude han den op zijn knieën trilden. Juist. En het doet me goed dat te horen, uw Hoogheid,zei meneer Keston hoffelijk. Het spijt mij vre selijk, dat ik op deze wijze u moet lastig vallen. Maar nu ik u heb ge sproken, wilt u mij zeker wel ver oorloven mij terug te trekken Maar.En toen wierp de Maha radjah een blik op zijn oudste zoon. Aha. dacht hij, dit was nu het gevolg, van drie jaar in Oxford, en toen de Hoofdcommissaris en Prins Hernam Singh waren heengegaan, bleef hij heel stil zitten en staarde omlaag op zijn trillende handen. Zijn eer door het stof gesleurd door zijn oudste zoon. Goddank, had hij nog een twee de zoon, dacht hij, toen Prins Rima, die ook al zeer ontdaan was door het korte onderhoud met meneer Keston, zich naast zijn vader neerzette en met hem sprak over wat er gebeurd was. We kunnen hier verder niets meer doen,meneer Keston stond in de zonneschijn op de binnenplaats en de klep van zijn helm wierp een don kere schaduw over het onderste ge deelte van zijn gezicht. «Nu moet ik terugkeren om met Simla te gaan overleggen. Er mag geen ogenblik verloren gaan. Mijn moeder heeft haar, ik zou er op durven zweren,stamelde Prins Hernam Singh. «Ik ken haar maar al te goed. Haar eerste poging is mis lukt. Maar zij weet, dat ik haar be min, mijn Manebloem,fluisterde Prins Hernam Singh en het kon hem niets schelen, wat de Commissaris ook van hem dacht. Geen enkel dui velse list zou te veel voor haar zijn om het meisje van mij weg te halen. Wat raadt u ons dan aan om te doen vroeg meneer Keston. Hij keek de lange Indiër in zijn' Engels colbertkostuum ernstig aan. Het was een opluchting voor hem nu deze man zo stellig meende, dat Flavia in het Paleis moest zijn. Het leek hem in alle geval een beter lot voor haar dan ontvoerd te worden door ban dieten bijvoorbeeld. Op stuk van za ken... een vrouw. «Tegen zulk een vrouw kunnen wij niets doen,snik te Prins Hernam Singh zijn zelfbe heersing verliezend. Niets doen Natuurlijk kunnèn we iets doen,zei meneer Keston ongeduldig. Ik zal het Paleis laten doorzoeken door een detachement der I West Manchesters. Ik sta voor niets. En als u werkelijk meent, dat juf frouw Metcalfe in het Paleis il dan zal ik het desnoods laten afbreken. En zodoende haar einde verhaas ten, hijgde Prins Hernam Singh. Om voor de krokodillen gegooid te worden of geworgd en daarna in een ondergrondse put geworpen te wor den, waarvan er heel wat zijn hier in het Paleis. Geloof mij, zulke mid delen zullen het nog erger maken. Wat raadt u dan aan vroeg me neer Keston. die op zijn polshorloge keek. List,zei Prins Hernam Singh kortaf. Bijvoorbeeld... Meneer Keston keek naar zijn auto, die in de zon stond met de onbeweeglijke siwar aan het stuur. Kom met mij mee naar het huis van de Ontvanger, zei hij ik moet verder en we kun nen onderweg overleggen. HOOFDSTUK XLVI Juffrouw Baker was het met Prins Hernam Singh eens, dat list het enige jwas, waardoor het raadsel van Fla via's verdwijning zou kunnen worden opgelost. Ook was zij het met hem eens, dat zij naar alle waarschijn lijkheid zich in het Paleis van Kot- ipana zou bevinden en dat de hele zaak door de Maharanee op touw was gezet, natuurlijk gesteund door de hele min of meer beschaafde Inland se bevolking van Wandara, die er volkomen van overtuigd zou zijn, dat de Engelsen onbekwaam waren om maatregelen te nemen en te hande len. zelfs als het nodig was. «Want natuurlijk zullen er velen onder hen zijn, die er alles van af weten, zei zij kalm, terwijl zij voor de brede tafel in het bureau zat, met haar grote handen op het groene laken. Ja.De Ontvanger keek juffrouw Baker aan en vond, dat er voor hem niets beters zou zijn dan dit vervloek te land verlaten en deze vrouw als zijn vrouw met zich meenemen, die dan voor de rest van zijn leven wel zou zorgen, dat niets hem zou kwel len. Zijn gedachten dwaalden van Flavia weg. Als hij wilde, kon hij het volgende jaar zijn pensioen nemen, en hij had genoeg om van te leven. Hij zou Margaret Baker ten huwelijk vragen en eens zien wat zij erop zou zeggen, dacht de Ontvanger en eens klaps voelde hij zich jong en opge wonden, want het scheen, dat het leven toch wel enige betekenis kon hebben. «Wat vindt u dan, dat we moeten doen vroeg hij. Het gebeurde een paar dagen diep geheim houden,zeijuffrouw Baker. «Luister naar mijn plan en zeg, wat u er van vindt.Zij boog zich wat voorover en begon te spre ken. Alle drie de mannen luisterden aandachtig. Ik stem er niet in toe,zei de Ontvanger kortaf, toen juffrouw Ba ker zweeg. Het is veel te gevaar lijk. Voor wie vroeg juffrouw Ba ker en in haar schoot kneep zij haar handen samen. Voor u. Mij kan het niet schelen,zei juffrouw Baker en haar ogen straal den. Maar mij wel,zei de Ontvan ger. Hij stond op en liep door zijn kamer heen en weer. Zijn voorhoofd was gefronst. (Vervolgt)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 4