FILMWERELD FRANCOIS PERIER UIT DE PROGRAMMA'S Kleine Aankondigingen Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS HET YPEKSCH NIEUWS» Bil S 21-6-1952 door de onbeholpenheid van Francois laat vertederen en met hem een avond door brengt. Hierdoor worden alle twijfelaars over tuigd. Mevrouw Célérier triomfeert. Doch de tussenkomst van Arletty heeft op Francais een grote invloed gehad. Op haar raad gaat hij Diane vinden en verklaart haar nooit de minnaar van de filmster te zijn geweest- Een heftige scène volgt, zodat hij begrijpt dat het meisje slechts de minnaar van Arletty kon lief hebben- Het ganse voorval geeft hem stof voor een nieuw toneelstuk, waarvan Arletty zelf de vedette zal zijn. Het kent een on gehoord succes en Francois, beroemd schrijver, geeft zich nu rekenschap dat hij sinds lang Michèle, de schuchtere zuster van Diane, bemint. Mireille Perrey en Francoise Périer in een toneeltje uit L'Amour, f MadameZij is de bevallige moederhij de onbenullige zoon. CINEMA OUD IEPEB: MORGEN IS HET TE LAAT met Vittorio De Sica en Anna M. Pierangeli. Een bepaalde Italiaanse school wordt wel gemengd genoemd, doch de jon gens en de meisjes zijn er zorgvuldig van elkaar gescheiden. Nochtans maken som mige ouders zich bezorgd om het contact dat de leerlingen misschien toch zouden kunnen hebben na de lesuren, en om de lectuur die hun toegestaan wordt dan hun schoolbestuurder. Het minste ge baar van de leerlingen acht zij een dood zonde. en het woord eerloosheid ligt voortdurend op haar lippen. Tijdens een wandeling maken de jon gens en meisjes op een hoeve de geboorte mede van een kalfje, waarvan ze in hun dagboekje nota nemen, alsmede van de bedenkingen die deze gebeurtenis bij hen uitlokt. Dat is voldoende om een niet te bedaren woede bij de bestuurster te doen ontstaan. Professor Landi en juffrouw An ne moeten een oneindige reeks verwijten CINEMA COLISEUM L'AMOUR, MADAME met Arletty en Francois Périer. Francois Célérier. een 25-jarige jong man. brengt samen met zijn moeder het verlof door te Juan-les-Pins. Een weinig onhandig maakt hij het hof aan Diane Broussard. die hem als verloofde voor bestemd werd. De zaken schieten echter niet op en Mevrouw Célérier besluit een laatste onderhoud te hebben met haar zoon over die kwestie. In de loop daar van verwijt ze hem nooit een liefdesavon tuur meegemaakt te hebben. Francois pro testeert. want nog de vorige dag maakte hij op de trein kennis met een mooie vrouw, die de bekende filmster Arletty blijkt te zijn. De moeder ziet haar kans in deze zaak en doet het gerucht verspreiden dat Fran cois de minnaar van de actrice is. Dade lijk is hij de held van de badplaats, zodat Diane, jaloers en tevens fier. zich aan hem opdringt. Een onverwachte wending doet zich ech ter voor. namelijk de komst van Arletty. die voor een liefdadig doel komt zingen. De situatie wordt helemaal verward, tot dat Arletty. eerst verontwaardigd, zich CINEMA OUD IEPER: ET MOI J' TE DIS QU ELLE T' A FAIT DE L'OEIL met Bernard Lancret- André Courvaiin. een jonge advocaat, is een verwoed vrijgezel. Tijdens een be zoek van zijn vriend Yves en diens ver loofde Suzanne, tracht deze laatste hem te overtuigen van het geluk van het hu welijk André besluit daarop met zijn vrien din Aurélie te breken en belast Yves met deze taak. Wanneer de tante van André hem een meisje voorstelt dat zij graag zou uit huwelijken. verdwijnen al zijn goede voor nemens. en hij spoedt zich naar Aurélie. Deze had echter het plan opgevat werk te maken van André en had haar man uit genodigd om vergezeld van een politie commissaris. haar op de feiten te betrap pen Doch wanneer zij aankomen, vinden zij Yves en een reeks komische tonelen vol gen. die tenslotte een leuke afloop zullen kennen. Interesseert U niets in onze De directeur acht het zich dan ook tot plicht het leraarkorps in zijn bureel te roepen om een reeks maatregelen af te kondigen die de tucht nog strakker zullen maken Alleen Anne. een jonge lerares, geeft haar mening te kennenzij oor deelt dat in deze tijd de jeugd niet dooi onwetendheid zuiver gehouden kan wor den. doch dat er verstandige voorlichting nodig is. Ook haar collega, professor Lan di. deelt die mening, doch hij durft ze niet bekend maken. En zo triomfeert eens te meer de traditie. Ook in de families van de leerlingen zijn de meningen verdeeld. De ouders van Mi- reila oordelen dat volledig stilzwijgen het beste middel is om de ongezonde nieuws gierigheid van hun dochtertje af te weren. De vader van Franco Berardi daarentegen vindt dat een zekere sexuele opvoeding volstrekt noodzakelijk is. doch hij vindt de gepaste woorden niet om die taak aan te vatten. De pogingen van juffrouw Anne blijven nochtans niet zonder gevolgen, want aan het einde van het schooljaar mogen de Jongens en de meisjes tijdens de prijsuit- deling samen een toneelstuk opvoeren. Die voorstelling is voor Franco en Mirella een aanleiding om elkaar nader te leren kennen, wat het begin van een jonge lief de betekent. Enkele dagen later ontmoeten ze elkaar weer in een verlofkolonie welke onder de leiding staat van een dame die er nog veel enger opvattingen op nahoudt aanhoren. Anne kan niet nalaten te ant woorden dat er in de belangstelling van de kinderen helemaal niets verkeerds schuilt doch dit alles gans natuurlijk is. Dat is voldoende om op staande voet doorgezonden te worden. Wanneer de kinderen vernemen dat hun geliefde lerares doorgezonden werd. gaan zij allemaal naar het station om haar een laatste keer te groeten. Maar terwijl ze door een bos trekken, worden zij over vallen door een onweder. Franco en Mi rella zoeken een schuilplaats in een ver laten kapel. Daar worden zij. slapend in eikaars armen, weergevonden. De woede van de bestuurster kent geen grenzen. Franco stelt zij op water en brood, en Mirella verwijt zij dat zij haar ouders en de kolonie onteerd heeft. Mirella brengt een vreselijke nacht door in de infirmerie. Het woord onteren kwelt haar voortdurend, en bij dageraad loopt ze weg om zich in de vijver te ver drinken. Een bewaker bemerkt gelukkig dat ze wegvluchtte. Iedereen helpt om haar op te zoeken, en Franco komt nog net op tijd om ze uit het water te red den. Wanneer de kalmte weergekeerd Is zegt Professor Landi tot het meisje dat re zich niets te verwijten heeft, en die woorden betekenen een grote geruststel ling voor al de kinderen, die veeleer het slachtoffer van de misplaatste angstvallig heid van hun opvoeders zijn. P.BlOQUIN CINEMA CAPITOLE: KONINKLIJK HUWELIJK met Jane Powell en Fred Astaire. Tom Bowen en zijn zuster Ellen, een zeer populair Amerikaans danspaar wor den door hun agent Irving aangeworven om te Londen op te treden tijdens de feestelijkheden ter gelegenheid van het prinselijk huwelijk. Edgar, de tweelingbroeder van Irving, zal te Londen voor de dansers zorg dragen. Tijdens de overtocht maakt Ellen ken nis met de jonge Lord John Brindale en wanneer de boot in Engeland aankomt zijn beiden reeds zeer op elkaar verliefd. Tom. die niets voelt voor het huwelijk, daar dit aan zijn artistieke loopbaan zou schaden, gaat te Londen tamelijk veel uit met Anne Ashmond. een danseres uit de revue waarvan Tom en Ellen de vedet ten zijn. Tom voelt zich veilig door het feit dat Anne verloofd is met een Ame rikaan uit Chicago, waarvan zij reeds twee jaar is gescheiden. Wanneer de dan ser echter voelt dat hij ernstig op Anne verliefd begint te worden vraagt hij Ed gar naar zijn broeder Irving te telefo neren om inlichtingen te bekomen be treffende de verre verloofde. Aldus ver neemt hij dat de Amerikaanse verloofde reeds verschillende maanden gehuwd is. Wanneer Tom dit nieuws aan Anne me dedeelt voelt het meisje zich in zekere zin opgelucht en bijna gelukkig want zij bekent Tom lief te hebben. Wanneer Ellen haar broer bekend maakt dat Lord John met haar wenst te trouwen voelt Tom zich nog meer in moeilijkhe den. Beide dansers bespreken de voor- en nadelen van het huwelijk in betrek king met hun loopbaan en besluiten dat er van 'n huwelijk geen sprake kan zijn. De dag van het prinselijk huwelijk voelen Ellen. John. Tom en Anne zich allen droef gestemd doch na het voorbij trekken van de bruidstoet besluiten zij plotseling onmiddellijk in het huwelijk te willen treden. Edgar doet het nodige en beide paren vieren hun vereniging in de algemene vreugde van Londen. Jane Powell en Fred Astaire vormen een flink danspaar in Koninklijk huwelijk »- CINEMA CAPITOLE: BRAND IN KANSAS met Audie Murphy en Brian Donlevy. Sinds 1861 zijn de Amerikaanse Staten door de oorlog gescheiden. In 1863 voerden de Sudisten en Nordis ten nog steeds een verschrikkelijke oorlog. Tijdens deze beroerde periode kwamen vijf jonge ruiters van 20 jaar in Kansas, in de stad Lawrence aan, op weg om bij hun chef. Quantrill, die zogezegd voor de Sudisten vocht, te gaan. De jonge lui zijn: Jesse James. Frank James. Kit Dal ton. Cole Younger en Jim Younger. Wan neer ze in de stad aankomen worden ze aangehouden ais spionnen en ze zouden opgehangen worden, zo de kapitein van de Nordisten hen niet hielp. Wanneer ze in het kamp van Quantrill aankomen, ontmoeten ze Kate, onvrijwil lige huisvrouw van Quantrill. die Jesse verwittigt zich niet bij de c bende moor denaars van Quantrill aan te sluiten. Quantrill is verbaasd over de durf van Jesse die direct vijandschap voelt voor Bill Anderson, gewetenloze luitenant van Quantrill. Van op het eerste ogenblik begrijpen Jesse en Frank James dat Quantrill slechts een moordenaar is. De gevangenen worden neergeschoten, de huizen be roofd. de bewoners vermoord. Wanneer Jesse terug naar het kamp komt erkent hij dat Kate gelijk had. Maar het is te laat om terug te keren. Aangezet door Kate, is Jesse van plan aan Quantrill te vertellen dat hij hem niet meer op zijn tochten zal vergezellen. Wanr.eer Quantrill dit hoort vertelt hij dat er in het vervolg niet meer zal ver moord worden. De krijgers besluiten nu de stad Law rence aan te vallen. Deze stad is vlug ingenomen. Quantrill plundert de rijken Anderson doodt voor zijn plezier maar wordt neergeschoten door Jesse. Deze verplicht ook het vuren te staken en iedereen moet de stad ver laten. Quantrill zelf gehoorzaamt. Het aantal Nordisten wordt echter steeds groter. De moedigekrijgers verlaten elkander nu alles toch verloren is Quantrill die blind geworden is door een revolverschot, wordt gevangen geno men door de Nordisten. Zijn dood laat de vijl jongelingen en Kate vrij. die nu vluchten Een toneeltje uit Brand in Kansas waarin de oorlogsheld Audie Murphy de hoofdrol vertolkt- Et moi te dis qu'elle t' a fait de l'oeilis een luchtige Franse film, die de liefhebbers van het genre zeker zal bevallen. Anna M. Pierangeli en Gino Leurini vertolken de kinderrollen in de ontroe rende Italiaanse film Domani troppo tarde (Morgen is het te laat). De jeugdige Italiaanse liet er zich zodanig opmerken, dat ze dadelijk voor Amerika gecontracteerd werd, waar ze als Pier Angeli. reeds in enkele films optrad.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 8