FILMWERELD GPAVey DISMARETS, MA FEMME EST FORMIDABLE 2a* De DRUKKERIJ DUMORTIER beveelt zich aan UIT DE PROGRAMMA'S >1a femme est formidable SOPHIE^l HET YPEESCH NIEUWS Bfr- 9-8-195! CINEMA OUD IEPEK met Fernand Gravey en Sophie Desmarets. De jonge beeldhouwer Raymond Cor nier en zijn bekoorlijke vrouw Sylvia, vormen een ideaal koppel, dat in onge stoorde vrede leeft Sylvia zal het week-end doorbrengen te Bougival, bij haar moeder, doch gaat er slechts met tegenzin heen. omdat Ray mond haar niet kan vergezellen, daar zijn werk hem weerhoudt. Op het ogenblik van haar vertrek ont vangt ze een bericht van Francis Ger main een jazz-virtuoos. die ze tijdens een vorig verlof ontmoet hebben en die haar meldt dat hij zich zal zelfmoorden, omdat hij begrijpt dat zijn liefde voor haar onbeantwoord zal blijven. Verschrikt spoedt ze zich naar zijn huis om te vernemen dat het slechts een list was Francis bekomt van haar dat hij mag meerijden tot Neuillv. Intussen heeft Raymond naar zijn schoonmoeder getelefoneerd om te ver nemen dat Sylvia daar niet is Tot over maat van ramp vindt hij in een koffertje van Sylvia vurige brieven van Francis... Woedend springt hij in een taxi. op weg naar Francis en komt juist aan op het ogenblik dat het koppel wegrijdt- Raymond tracht dan vergetelheid te vinden bij zijn vriend Gaston, maar deze hangt hem slechts een beeld op van zijn eigen echtelijk geluk en van zijn pare! van een vrouw. Marguerite. Thuis gekomen besluit Raymond zich te wreken. Hij stuurt een telegram naar Marguerite, de i parelen beste vrien din van Sylvia haar meldend dat hij om I FERNAND harentwille een einde aan zijn leven stelt, levens neemt hij alle voorzorgen opdat ook Sylvia aan deze wanhoopsdaad zou geloven. Daar hij echter nogal veel gedronken had. valt hij in slaap om 's anderendaags gewekt te worden door een verschrikte Marguerite. Sylvia, die van haar uitstap terugkeert, treft hen samen aan. wat de Z3ken nog ingewikkelder maakt Aldus ziet Raymond zich geplaatst tus sen de liefdevolle ontboezemingen van Marguerite, het al te verregaande ver trouwen van Gaston en de jaloezie van Sylvia, die besluit met Francis een nieuw leven te beginnen. Ten slotte, na heel wat avonturen en komische belevenissen vernemen Ray mond en Sylvia de ware toedracht, zodat ze gelukkiger dan ooit tevoren, elkaar in de armen vallen. moeden De Seekersteekt van wai voor de parel vangst, maar een weinig la ter wordt Singleton door de rivierpolitie aangehouden daar de hem door Jumbo overgemaakte vergunningen vals zijn. Jumbo strijdt alle medewerking in deze zaak af en daar Singletan niets kan be wijzen wordt hij veroordeeld en zijn boot verkocht om de boete te betalen Bij zijn ontslag uit de gevangenis heeft Sieve maar één doel voor ogen. en dat is zijn boot terug te vinden. Hij keert naar Kura-Bay terug en daar verneemt hij dat Jumbo aan boord van de See ker de haéen verliet terwijl Nick Bran don met zijn waardevolle lading ver- cween. Vermoedend dat Jumbo aan deze c toe vallige samenloop van omstandigheden niet vreemd is. maakt Steve een akkoord met twee Britten, eigenaars van een klei ne boot en zij vertrekken samen op zoek naar de Seeker en het goud- Ns een veelbewogen reis door de tropi sche junglè vinden de drie mannen ein delijk het spoor van het vliegtuigNick werd gedood, en Katherine die eveneens aan boord was wordt door de wilden ge vangen gehouden. Dank zij een stoutmoe dige aanval slaagt Steve er in de jonge viouw te verlossen die nu de expeditie v ergezett Het bootje der Britten loopt in het moeras vast en het groepje is verplicht te voet door een gevaarlijke en door wil len bewoonde streek verder te trekken. Na duizend gevaren getrotseerd te heb ben ontdekken zij toch de Seekers, waarvan Steve opnieuw het commando overneemt terwijl Jumbo zich onderwerpt. Katherine leidt hen dan naar het wrak van het vliegtuig waar zij het goud uit ophalen Maar tijdens de terugreis komen Jumbo en de twee Britten om het leven- Alleen Steve en Katherine ontsnappen aan de dood en komen veilig te Kura-Bay aan. De gevaren die zij samen gekend heb ben brachten Steve en Katherine nader tot elkaar. De beloning hen door de At lantic Mines aangeboden voor het terug gevonden goud zal hen toelaten in het huwelijksbootje te stappen en aan boord van tte Seeker» de wereld af te reizen dans un film de. I ANDRE HUNEBELLEl Dialoques de Musiqueae JEAN -MALAtN JEAN MAttlON Musique de CINEMA OUD IEPER ENGELEN DER ONDERWERELD met David Silva. Nène, een jonge man zonder wel be paalde middelen van bestaan, maakt ken nis met twee mannen van het ongure type. Samen besluiten zij een kraakje op touw te zetten dat evenwel gedeeltelijk mislukt. Eén der drie wordt neergescho ten. Nène. die de buit heeft en de andere weten te ontsnappen. Deze laatste besluit de stad te verlaten. Vanuit een slecht be faamde dancing zendt hij bericht aan zijn minnares die in een andere soort gelijke dancing werkzaam is. daar hij wil vermijden gevat te worden op het ogenblik van het afscheid. In de eerste der dancings werkt t La Tapatiaeen aan de drank verslaafde vrouw die tracht het verdwijnen van haar zoon. vijftien jaar geleden, te vergeten Lucha. een andere dienster, is een vrouw van lichte zeden die haar minnaar on derhoudt. Dolores, de half-zuster van Lu cha. is de minnares van Nène. Een ruzie tussen de minnaar van Lucha en Nène. doet deze laatste besluiten de stad te verloten Lucha en haar minnaar trachten Dolo res tot prostitutie te dwingen La Tapatia Een bewogen toneeltje uit de avonturenfilm Engelen der onderwereld J zal dit opzet evenwel verijdelen en Do lores onder haar bescherming nemen. Moran. een rechtschapen en sympa thiek politie-officier. is belast met het onderzoek inzake de diefstal. Hij is ver liefd op La Tapatia Het onderzoek is zo ver gevorderd dat hij weet dat Nène de diefstal heeft gepleegd. Nène heeft een gedeelte der verborgen juwelen verkocht en wil met Dolores een nieuw leven beginnen. Zij worden even wel beiden aangehouden op het ogenblik dat Nène. Dolores bij La Tapatia gaat afhalen. La Tapatia verneemt dat Nène haar verdwenen zoon is en smeekt Moran hem te helpen. Intussen is de andere medeplichtige aan de diefstal teruggekomen en tracht met behulp van de minnaar van Lucha. de verborgen juwelen te vinden Ander zijds trachten La Tapatia en Moran. Nène ertoe te bewegen hen te zeggen waar hij de juwelen heeft verborgen. Het is tijdens een onderhoud tussen Nène en Dolores, die intussen moeder is gewor den. dat Nène zal zeggen waar de juwélen zijn. Moran moet evenwel vaststellen dat de buit verdwenen is. De ontknoping volgt. Een der twee medeplichtigen heeft de juwelen gevonden en voor zich willen houden, maar wordt door zijn handlan ger neergeschoten De afrekening tussen Nène en deze laatste, heeft voor gevolg dat La Tapatia zich tussen beiden plaatst en het dodelijk schot opvangt bestemd voor Nène Zij sterft in de armen van haar zoon en van dê man die haar zonder hoop heeft liefgehad. CINEMA COLISEUM: NIEUW GUINEA'S GOUD met John Payne en Rhonda Fleming. Wanneer de onbezorgde Steve Single- ton met zijn schooner, de Seeker in de haven van Kura-Bay aanlegt, heeft hij geen cent meer op zak. en het is dan ook mei vreuède dat hij op het voorstel van een zekere Jumbo Johnson ingaat om pa rels te gaan vissen langs de kusten van Nieuw-Guinea. Hij hoeft alleen met zijn boot uit te varen om aanzienlijke win sten te verwezenlijken. K.-itherine, een verrukkelijke bediende van de Mijnmaatschappij t Atlantic Mi nes die met Steve vriendschap sloot, verwittigt hem over Jumbo's slechte repu tatie. maar de onverschrokken zeeman lacht om haar bezorgdheid en neemt het voorstel aan. Jumbo volgt echter een duivels plan ophij zal zich van de Seekermees ter maken om er een van zijn loense zaakjes mee op te knappen Hij heeft in derdaad een akkoord gemaakt met Nick De hoofdpersonages van «Nieuw Guinea's goud» beleven met alleen tal van avonturen in de jungle, maar hebben bovendien nog met de naijver van hun rasgenoten af te rekenen, zoals men op bovenstaande foto kan Den. Brandon een piloot der Atlantic Mines om zien van een met goud geladen vlieg tuig meester te maken. Nick zal met het vliegtuig in een moeras nabij de kust lan den het goud zal aan boord van het schip overgeladen worden waarna het vliegtuig zal vernield worden. Singleton heeft van dit alles geen ver- voor het leveren van Trouwbrievea. Spijskaarten. Geboorteaankondigingen. Briefhoofden. Briefomslagen. Rekeningen (los of in boeken). Alle handels- of reclame drukwerk. Rouwbrieven en Rouwgedachtenissen in minimum tijd CINEMA COLISEUM DE DINSDAGGAST met Bernard Blier, Michel Auclair en Madeleine Robinson. Fernande en Charles Josse zijn sinds twaalf jaar gehuwd. Hun huwelijksleven verliep ongewoon kalm, en werd zelfs niet eens gezegend met een kind. Char- ies houdt zeer veel van zijn vrouw, maar koestert een haast even grote liefde voor zijn verzameling postzegels. Er is natuur lijk ook een vriend van den huize Mau rice Vineuse. een dertigjarige wiens leven klaarblijkelijk a] even rustig verloopt als dal van Fernande en Charles. Maurice wordt overigens aanzien als behorend tot het gezin regelmatig wordt er voor hem gedekt, en hij zelf heeft in het leven al niemand anders dan Fernande en Charles. Voor deze laatste is Maurice eer. vriend die hem begrijpt, terwijl Fer nande hem de genegenheid kan gunnen die zc zo gaarne aan een eigen zoon ge schonken had. Zo althans doen schijnbaar de zaken zich voor. Doch in werkelijkheid is de toestand gans anders. Gaan we maar eens na hoe het op een avond van een regen dag in de woning van de Josses toe gaat. Charles kwam nog niet thuis voor iiet avondmaal. Maar Fernande kwam zo pas druipnat binnen. Haastig regelt zij enkele zaken, en belt dan Maurice op. vermoeden, is hij nog getuige van wat er zich tussen de twee afspeelt. In een oog wenk ziet hij gans zijn leven ineenstor ten. Hij beseft dat Maurice en zijn vrouw hem willen doden. Een ogenblik wil hij zelfmoord plegen, of wraak plegen. Maar hij is tot geen enkele daad meer in staat. Hij zal dan maar willoos de zaken laten verlopen, zoals ze verlopen moeten Fernande. Charles en Maurice zetten zich aan tafel voor het diner, alsof er niets gebeuren ging. Maurice is echter erg zenuwachtig, terwijl Charles van zijn kant zich ongewoon diepzinnig toont. Er uordl gesproken over de dood. over het leven, en dan weer over de dood. tVanneer het maal geëindigd is. brengt Fernande uit de keuken de thee met het vergif in. Charles drinkt hem uit. zon der dat Maurice enige daad stelt om zulks te verhinderen. Daarop verlaat Charles onder een of ander vaag voorwendsel de kamer, om de twee die hem doodden de kans te geven rustig bij elkaar te zijn Maar het drama heeft zich niet ont wikkeld als voorzien werd. Op het aller laatste ogenblik vond Fernande de moed niet om het vergif in de thee te werpen Charles dronk dus gans onschadelijke tnee Maar Maurice deed hoegenaamd niets om Fernande te verhinderen de moord te plegen, noch om te beletten dat Charles de thee dronk. Dat bewustzijn brengt een kloof tussen Fernande en Maurice deze misdaad had hen moeten Madeleine Robinson en Michel Auclair in een toneeltje van de Franse film De Dinsdag gast Zc zegt hem dat hij heden avond moet komen dineren, want dat het deze avond moet gebeuren. En dan wordt het met een duidelijk :*Fernande en Maurice heb ben besloten Charles Josse te vergiftigen. Die arme Charles die nooit iets opwin dends in het leven van zijn vrouw bren gen kon. nier eens vermocht een kind te verwekken, zelfs nimmer de jaloersheid van Fernande wist op te wekken. Fernande en Maurice beminnen elkaar. Wanneer ze Charles uit de weg kunnen ruimen, zal het leven voor hen open lig gen. en zullen ze elkaar naar hartelust kunnen beminnen. Thans is alles klaar. Fernande wist het nodige vergif te vin den. dat ze na het avondmaal in de thee van haar man zal doen. Charles komt in middels thuisopgeruimd, hartelijk te- gerover Fernande en Maurice, als steeds. Hij wil zo spoedig mogelijk de regen bui ten vergeten, en wenst niets beter dan lek ker te dineren Hij zal zelf nog om een goede fles wijn gaan in de buurt. Maar nauwelijks is Charles de kamer uit. of Maurice en Fernande omhelzen el kaar hartstochtelijk- Charles komt even wel spoediger terug dan verwacht werd. en. zonder dat Fernande of Maurice het verenigen, maar in de plaats daarvan beseffen ze plots dat ze verder dan ooit van elkaar verwijderd zijn. Nooit zuilen zij elkaar nog kunnen aanschouwen nooit zal Maurice nog weerkeren naar dit appartement Wanneer Maurice vertrokken is, komt Charles terug bij Fernande. Fernande begrijpt spoedig dat hij van alles op de hcogte was. en dat hij vrijwillig de thee dronk, die hij dodelijk waande. Thans is ze dood van schaamte. Ze voelt dat ze deze woning verlaten moetze neemt voor altijd afscheid van Charles. Maar Charles zegt haar nog eerst enkele een voudige woordenhij gelooft dat Fernan de niet lang zal wegblijven. Hij heeft zijn vrouw vergiffenis geschonken, zonder grote woorden gebruikt te hebben. Fer nande verlaat de woning. Doch dit zal niet het einde zijn van dit drama. Want zoals Charles wel gezegd had blijft Fernande niet lang weg. Ze gaat enkel tot aan het café op de hoek van de straat. En dan spoedt ze zich om terug haar plaats in haar gezin in te ne- taen. Charles omhelst haar. alsof er niets gebeurd was. Het leven herbegint, of betergaat verder. Zie vervolg Filmwereld volgende bladzijde. ..LttJtw. i... - - u-u l É&jê**.- tA

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7