UIT DE STBEEK DE POLITIEKE TOESTAND KONINKLIJK ATHENEUM De Montstraat, 11, leper Tel. 729 A. - VOORBEREIDENDE AFDELING B. - PR E-N IJ VERHEIDSAFDELING C. - MIDDELBARE AFDELINC Aanvang van de lessen VLAMERTINGE BRIELEN BOEZINGE ZONNEBEKE PLOEGSTEERT POELKAPELLE MESEN Zware brand te Zonnebeke GELUVELD Kon. leperse Schaakkring BIJ DE LIJNVISSERS Onpartijdige Bond der Cebrekkigen en Verminkten van Arbeid en Vrede Kinderen van hun zesde ;aar af (vóór Januari 1953) - Franse lessen van het derde studiejaar af Bereidt voor tot de verschillende ambachten, de nijverheid, volledige technische studiën 1 Grieks-Latijnse afdeling 2. Latijns-Wiskundige afdeling 3. Wetenschappelijke afdeling 4 Economische afdeling N. B- De meisjes worden toegelaten in gans de oude humaniora en in de hoogste drie klassen van de moderne humaniora. WEINIG LEERLINGEN PER KLASSE GEDIPLOMEERDE LERAARS Biedt de meeste kansen tot slagen in de Staatsexamens en aaa de Universiteit AVONDSTUDIE MIDDAGMAAL Inschrijving en inlichtingenDe Montstraat 11. iedere Zaterdag van 9-30 tot 11-30 uur Op 29 en 30 Augustus, de ganse dag. Toelatings- en Herexamens op 1 en 2 September aVoorbereidende afdeling op Maandag 1 September, te 9 nnr. b) Pré-nijverheids- en Middelbare afdeling op Woensdag 3 Sept-. te 9 u. (6741) DE MILITAIRE DIENSTTIJD. De beslissing van de regering, waar door de diensttijd voorlopig op 21 maan den wordt gebracht, gaf aanleiding tot zeer uiteenlopende commentaar. Minister Kolonel De Greef wenste tot op het laatste ogenblik de regering te be zweren. dat de 24 maanden legerdienst in ons land spijt de socialistische actie daartegen diende gehandhaafd te worden. Hij argumenteerde c De reden waarom het Belgisch parle ment de 24 maanden heeft aangenomen, is, dat de legerleiding over een voldoend? aantal geoefende manschappen moest be schikken om steeds de divisies onder de wapenen te hebben, die wij beloofd heb ben in te richten. De duur van de mili taire dienst is een technische kwestie. De socialistische politieke voorman, de heer P.-H. Spaak, schreef Woensdag De beslissing, waarbij de regering de diensttijd tot 21 maanden heeft herleid, is belachelijk en zonder technische noch politieke rechtvaardiging. »Het is een slecht compromis op een gebied waar geen compromis mogelijk is. Toch aarzelt hij niet in ditzelfde arti kel te verzekeren Op risico door mijn vrienden als een zwakkeling te worden beschouwd en door mijn tegenstrevers als een schijnheilig- aard reik ik de regering en de meerder heid een olijftak toe om haar te vragen de vraagstukken betreflende de buiten landse politiek en de landsverdediging te schrappen van de lijst van onze partij polemieken. Wij berokkenen ons veel schade en hier moet een einde aan komen. De heer Max Buset, voorzitter der B. S P. is evenmin over de 21 maanden te spreken. In een artikel betoogt hij Van twee zaken, eenEen sterke re gering zou beslist hebben de 24 maanden tot nadere orde te behouden. Een verstandige regering zou de diensttijd tot achttien maanden hebben teruggebracht, door middel van onmid dellijke terugroepingen de kwestie van de grote manoeuvres geregeld hebben, en zich voorbehouden hebben de wet laat het immers toe eventueel terug te komen op haar beslissing indien zij daartoe ver plicht werd door de internationale on derhandelingen. Helaas, wij hebben een regering die noch over grootheid, noch over adem be schikt. «Het Laatste Nieuws» meent dat voor al de veiligheid van het land overwegend is. Dit dagblad aarzelt dan ook niet het volgende gezonde oordeel ter overweging aan zijn lezers te geven Indien België de indruk had verwekt dat het minder begaan was met de Wes terse verdediging dan zou dit een betreu renswaardige weerslag gehad hebben in de Verenigde Staten en in Groot-Brit- tannië. waar de diensttijd 24 maanden bedraagt en zware lasten gedragen wor den voor de verdediging van West-Europa en ook van de andere werelddelen. Voor West-Europa is de verdediging op het vasteland zelf een levensbelang Indien, in geval van oorlog. West-Euro pa aan de overrompeling moet prijsge geven worden met alleen de hoop op een latere bevrijding, dan ware dit een ware ramp voor ons en voor onze onmiddel lijke buren. Daarom komt het geboden voor, dat de raad van het Atlantisch pact zo spoedig mogelijk zou vergaderen om de gemeenschappelijke verdediging goed vast te stellen. De Standaardmaakt zich kwaad bloed over de taal van de hoofdredacteur van de «Volksgazet», de heer Jef Van Eynde. en schrijft o.m. De landsverdediging is een ernstige aangelegenheid de journalist draagt eer verantwoordelijkheid tegenover het land en mag het moreel van de troepen en van de bevolking niet ondermijnen. Die plicht verwaarlozen om kleingeestige partijbe langen te dienen is een vorm van inci- visme- Doch de verwaandheid van de hoofdredacteur van De Volksgazet geeft evenzeer aanstoot als zijn gebrek aan plichtsbesef. Volgens hem is het nu onomstootbaar bewezen dat de 24 maan den niet nodig waren. Hij vervolgtieder een weet dat 21 maanden ook niet nodig zijn. Het besluit is natuurlijk, dat er geen andere oplossing is dan deze domme meinedige, onbekwame regering weg te vagenWij weten sedert lang,, dat het lot van de miliciens voor de socialisten slechts een voorwendsel is. Feitelijk komt het er voor hen op aan uit de kwestie van de diensttijd politieke munt tegen de regering te slaan. DE WET OP DE OORLOGSSCHADE. Volksvertegenwoordiger L. Kiebooms schrijft in De Gazet van Antwerpen over de nieuwe wet op de oorlogsschade Men zou toch het probleem eens nader moeten onderzoeken op welke wijze er meer rechtvaardigheid kan betracht wor den bij het herstel der oorlogsschade, want dat de wet onvolmaakt blijft, ook na de jongste verbeteringen, daaraan valt niet te twijfelen. Moet die studie onmiddellijk geschie den De studie wel, ze zal overigens niet zo snel gaan. De wettelijke hervorming moeten we echter niet onmiddellijk ver wachten. Het is eerst nodig dat de nieuwe wet haar volle rendement krijge. Want bui ten het probleem der rechtvaardige ver goeding is er dat van de snelle vergoeding. Hier meer dan elders is het spreekwoord van toepassingWie snel geeft, dubbel geeft». Want hoe zouden onze geteister- den gelukkig geweest zijn hadden ze de bedragen van de wet van 1 October 1947 kunnen ontvangen in het daaropvolgend jaarDat snel afwerken der dossiers, dat is het probleem De administratie krijgt andermaal het roer in handen. Zij moet sneller en soepelder werken, zelfs indien daardoor de expertises niet tot in de puntjes uitgediept zijn. De openbare opinie moet zich verder om de geteisterden bekommeren, en voor al zou het standenegoïsme zich een ogen blik moeten bezinnen om een nieuw ge baar van nationale solidariteit mogelijk te maken, dat meer rechtvaardigheid za' doen heersen in de reeks dergenen die reeds jarenlang hun tol aan het oorlogs monster betalen. IJZERBEDEVAART ZOU IN HET TEKEN VAN DE AMNESTIE GESTELD WORDEN Hoe men ook tegenover de Ijzerbede vaart moge staan, hij vertegenwoordigt een politieke stroming in ons land. die wij onvooringenomen aan onze lezers wensen mee te delen, om hen over de politieke golvingen in ons land in te lich ten. Het Handelsbladin Antwerpen, meent dat de Ijzerbedevaart, die nu a.s. Zondag te Diksmuide gehouden wordt, in het teken van de Amnestie zal staan en waarschuwt klaar en onomwonden Dat men deze 25e Ijzerbedevaart in het teken plaatse van de Amnestie maar dat men vooral in een verklaring ondubbelzinnig zegge welke lading dit woord dekt. Dat men vrage de blijven- ie gevolgen van veroordelingen die ar bitrair werden uitgesproken met één pen- oetrek te vernietigen. Dat men eraan toe- voege dat Amnestie geen oordeel insluit over wat gebeurd is en zeker geen goed keuring is van gestrafte daden maar een maatregel die genomen wordt in het ho ler staatsbelang. De Standaardmerkt bij deze uiting op: Dat is heel het bewuste Vlaanderen naar het hart gesproken en we zijn zo vrij de christelijke pers van Vlaanderen ■lit te nodigen deze week niet na te laten deze wens te herhalen, en nog te her halen. opdat de leiding van de Bedevaart or zich bewust zou van zijn. dat heel het christelijk Vlaanderen achter haar staat, wanneer ze in naam van de levenden en van de doden deze eis formuleert Het is meer dan tijd dat ook in Bel gië die christelijke en humanistische eic gesteld wordt. In Frankrijk werd hij -eeds vastgelegd in een wetsvoorstel, dat bij de Assemblée werd ingediend EN DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN Nog slechts enkele weken scheiden ons van de a. s. gemeenteraadsverkiezingen, die in de maand Oktober zullen gehou den worden. Het is te verwachten, dat begin Sep tember de partijen hun politieke strijd om de meerderheid in de gemeenten te behalen of te fnuiken een vastere vorm zal aannemen. In het Staatsblad verschenen reeds al le bijzonderheden over het indienen der kandidatenlijsten. We gaan aldus in ons land dat reeds pijnlijk politiek verdeeld en erg verzwakt is een nieuwe onprettige tijd tegemoet een tijd van schimpen en diepere ver deeldheid. TIJL. VOETBAL E-S. Wormouthotse - SJv. Vlamertinge 6-5. De eerste oefenwedstrijd tegen de niet te onderschatten Franse ploeg uit Wormhout werd een afgeteken de zege voor de onzen, die onder leiding van trainer M. Dumalin reeds het eerste nut van hun strenge training voelden. Aan de le min. reeds gaat A. Deplancke door en doelt (0-1). Aan de 10e min. is het de beurt aan G. Deplancke. doch de Franse portier onderschept Het samen spel der rood-witten brengt de Franse achterhoede steeds de val nabij, en na mooie combinatie J. Vandromme - G. De plancke A. Deplancke besluit laatst genoemde nipt nevens de paal. Aan de 28e min. dient de Franse portier opnieuw al zijn kunde aan te spreken en redt in hoekschop. Deze wordt door A. Deplan cke mooi voor doel geplaatst en G. Van- demaele besluit (0-2). Wanneer Worm hout aan de 37e min. een uiterst gevaar lijke aanval opbouwt, redt stopper Guil- lemont mooi doch wordt hierbij aan de voel gekwetst en verlaat het terrein. Na de rust neemt de jeugdige R. Roland plaats in de rood-witte voorhoede, ter wijl D. Vandromme stopper wordt. Aan de 57e min. rent J. Vandromme een pas van A. Deplancke achterna en doelt in d? vlucht (0-3). Twee minuten later weet A. Deplancke. die voor zijn eerste op treden bij rood-wit een gunstige indruk rsliet. een pas van J. Vandromme in doel om te zetten (0-4). Aan de 59e min. weet G. Leroy op algemene aanval de reeks te besluiten (0-5). Onze ploeg schijnt reeds goed op dreef en wacht met ongeduld het nakende sei zoen af. Zondag a.s. zijn we op bezoek bij onze geburen uit B. S. Poperinge. De wedstrijd vangt aan om 5.30 uur. BIJ HET VLIEGEND WIEL Uitsla gen onzer aangesloten renners Cleenewerck A.8e te Lessen. A. Noyelle le te Langemark, 8e te Po peringe. G. Desmedt16e te Zillebeke. R. Ghisquière5e en 7e. telkens te Lan gemark. G Cool13e te Klerken. 12e te Waas ten. A. Lamote le te Rumbeke. 4e te Ar- doole. J. WillemynsHe te Rumbeke. 11e te Ardooie. R Crabbe 12e te Rumbeke. 2e te Ar dooie. 7e te Ledegem. 11e te Wervik. Deboodt M.3e te Ardooie. Te Waasten4e J. Vankemmel6e M. Ide 8e Gouwy 14e R. Debal. DUIVENUITSLAGEN Maatschappij i De ZwaluwChartres (jongen) van 17 Oogst. 81 duiven. 1. Debeuf A.2. De- vos D.3. Timperman A.4. Busschaert D. 5. Devos D.6. Pottillius T. Chartres (oude) zelfde dag. 37 duiven. 1. Derdaele E. 2. Busschaert D.3. Gry- son G.4. Wcn-me D.5. Devos J. Creil (oude) zelfde dag. 47 duiven. 1. Rassalle R 2. Pottillius T.3. Devos J. t. Vanrobaeys M.5. Debruyne M. Creil (jongen) zelfde dag. 62 duiven. 1 Devos J.2. Pyck H. 3. Pluym H. 4 Rommens G.5. Santy G.6. Loncke H. Zondag 24 Oogst le Kampioenvlucht voor jongen uit Breteifil en eveneens ir ijs vlucht voor oude uit Breteull. GEVAARLIJKE BAAN Aan de slin- lerbocht van de baan tussen leper en Brielen. waar reeds zo veel autogeleiders bij regenachtig weder moeilijkheden on dervonden met hun rijtuig, gebeurde er Zaterdagavond een ernstig ongeluk. Van Liefland André. 25 jaar. gehuwd ?n woonachtig te Rijsel bolde naar Brie- en toe. daar hij zich voor zaken naar Veurne diende te begeven. Ter hoogte van Brielen Hoekje gleed de auto door de gladheid uit en liep te pletter tegen een boom. In deerniswekkende toestand werd hij naar het O. L. Vrouwhospitaal te leper overgebracht, waar men een tware schedelbreuk vaststelde. Zijn toe stand is onrustwekkend. De auto werd buiten gebruik gesteld. Het ongeval, •neent men. is uitsluitend te wijten aan de glibberigheid van de weg. SPORTNIEUWS Zondag a.s. steekt Brielen Sport weerom van wal voor het seizoen '52-'53 en dit met een vrienden- wedstrijd tegen S. C. Le Bizet. De nieuw aangeworven spelers zullen reeds van de aartij zijn en alles laat verhopen dat het ten deugddoende kamp zal worden als voorbereiding tot de kampioenschappen. Aftrap om 15 u op 't St Corneliusterrein. SPELERSNIEUWS Door de welwil- 'endheid van het bestuur van K V.C.S. Yprois. dat eens te meer blijken gaf van "*en prijzenswaardige sportiviteit, werden ons volgende transferten toegestaan Dewulf Rogerlinks buitenDeman Franeoisrechts buitenOnraedt Con stant middenvoorDecrock Robertbui ten rechtsHollebeke Marcelmidden- speler Herman Michelback rechts. In ruil werd onze speler F. Vansteen- kiste aan K.V.C.S.Y. afgestaan. Versterkt door deze elementen kan Sport met gerust gemoed de strijd in de Tie Provinciale reeks aanvatten. AUTO IN DE GRACHT Zaterdag avond omstreeks 21 uur had op de grote baan Ieper-Veurne een aanrijding plaats tussen een personenwagen en een lichte vrachtwagen bestuurd door Milleville Raymond uit Moeskroen. die in de gracht terecht kwam. De personenauto zette dadelijk daarop zijn weg voort. Door de rijkswacht werd «■n onderzoek ingesteld. AANRIJDING Zaterdagnamiddag omstreeks 13 uur werd de motorijder Van Geluwe Henri uit Klerken, alhier aan gereden door de personenauto van Schol- linck Leon uit Piéton. Van Geluwe werd ten gronde geworpen en liep lichte ver wondingen op- De rijkswacht van leper stelde een onderzoek in. DUIVEN CITS LAG EN Creil van Zon dag 17 Oogst.' 79 duiven. Snelheid 965.8 m 1. Vanpeteghem S.2. Denorme C.3. Verkamer G.4. Hoflack R.5. Van- graefschepe6- Vansteelandt H.7. Tite- ca C.8. Taillieu J.9. Caüewaert M. 10 Noyez R. 11. Degryse O.12. Calle- waert M.13. Derycke C-14. Vanpete ghem S.15. Noyez R. Creil (jongen). 60 duiven. Snelheid 966.6 m. 1. Deceuninck H.2 Dejonghe M.3. Deceuninck H. 4. Derycke C.5- Vanpeteghem S.6. Defever M.7. Hof lack R.8. Bouten L.9. Cruydt H-10- Deceuninck H.11. Titeca C.12 Santy S.13. Titeca C-14. Dewitte H.15. Hoflack R. Grote prijsvlucht uit Breteuil op Zon dag 24 Oogst 1952 (oude en jongen af zonderlijk). Inkorving bij Robert Hoflack IDENTITEITSKAARTEN Alleen de ambtenaar van de burgerlijke stand of zijn afgevaardigde mogen er veranderin gen aan brengen. Wanneer men binnen de gemeente van woning verandert of zijn verblijfplaats naar een ander gemeente overbrengt moeten de identiteitskaarten aan het gemeentebestuur voorgelegd wor den voor adresverandering. De handteke ning moet er op geplaatst worden. Bij verlies moet men onmiddellijk daarvan aangifte doen bij het gemeentebestuur. De kaart kan slechts vernieuwd worden nadat de gemeentepolitie vooraf een on derzoek heeft ingesteld over de ingeroe pen omstandigheden waarin de kaart ver loren is. De prijs der nieuwe kaart be draagt alsdan 10 fr. en 20 fr. voor de volgende duplicaten. DRONKEN AUTOBESTUURDER Ze kere V. uit leper die onder invloed van drank met open portieren reed en ook gans de baan nodig had, werd opgeleid. GROOTSE MOEDERHULDE Zondag bracht Poelkapelle een welverdiende hul de aan 16 moeders, welke tenminste 10 kinderen ieder het leven hebben geschon ken. Niettegenstaande het wankelbaar weder waren talrijke huizen reeds van in de vroege morgen bevlagd en ver sierd. Te 9.30 uur werden al de gevierde moeders per auto ten huize afgehaald en naar de kerk gevoerd, waar te 10 uur een plechtige dank- en jtibelmis door Z E H. Schreus. pastoor van Poelkapelle. werd opgedragen. Tijdens deze H. Mis hield Z.E.H. Demoor, pater Redemptorist van Roeselare, een treffende kanselrede, waarin hij hulde bracht aan de gevierde moeders. Na de Kerkelijke plechtigheid ging men in stoet met de muziekmaat schappij Hoger Opvan Poelkapelle vooraan. naar het gedenkteken der ge sneuvelden. waar de heer Georges Cour- tens. voorzitter van de plaatselijke bond der Kroostrijke Gezinnen, een bloemen garve ging neerleggen. Vervolgens werden de feestelingen op het Gemeentehuis ontvangen en gehul digd door de Burgerlijke Overheid. Het welkomwoord werd uitgesproken door de heer Jozef Pauwelijn. burgemeester, ge volgd door de feestrede van dhr Achiel Decock. Provinciaal Ondervoorzitter van de Bond der Kroostrijke Gezinnen van Westvlaanderen. Daarna werd aan de ge vierde moeders de eretekens overhan digd en mocht ieder van hen een prachtig geschenk in ontvangst nemen. De erewijn werd vervolgens aan al de aanwezigen geschonken. Onder de aanwezigen die nen volgende personen vermeld te wor den De Heer Achiel Decock, Provinciaal ondervoorzitterde heer Valeer Deboodt, Provinciaal Secretarisde heer Antoon Hellebuyck. Gewestelijk Voorzitterde heer Meester D'Haene. gewestelijk se cretaris en het volledig plaatselijk be stuur. Deze plechtigheid op het gemeen tehuis eindigde met een korte toespraak van de plaatselijke secretaris, meester Albriek Dewilde. die het gemeentebestuur bedankte voor de goede ontvangst, alsook voor de milde steun die gegeven werd ter gelegenheid van dit feest. Na deze plechtigheid werd aan de gehuldigde moeders en genodigden een fijn feestmaal aangeboden. Deze Moederhulde werd besloten met een grote feestvergadering. tijdens de welke nogmaals een welverdiende hulde te beurt viel aan de gevierde moeders, wier namen wij hieronder laten volgen Mevr. C. Plouvier, 15 kinderenMevr. J. Carette. 13 kind.Mevr. J. Vanderstrae- ten. 13 kind.Mevr. I. Baute. 12 kind. Mevr. V. Verledens. 12 kind.Mevr. C. Vandamme. 11 kind.Mevr. H. Verhulst. 11 kind.; Mevr. K.. Braeckevelt, 11 kind.: Mevr. G. Courtens. 10 kind.Mevr. C. Dael. 10 kind.Mevr. A. Demyttenaere. 10 kind.Mevr. A. Denoo, 10 kind.Mevr. C. Develter. 10 kind.Mevr. Wed. R. Dou- chy. 10 kind.Mevr. C. Soenen. 10 kind. Mevr. Wed. A. Thorrez. 10 kind. N. C. MIDDENSTANDS VERBOND Vanaf Dinsdag 26 Augustus eJc.. gaat er elke vierde Dinsdag van de maand te 14 uur stipt een korte zittijd door in het Café de l'Hötel de Ville op het Markt plein. Gedurende de zitstonden van Au gustus. September en October zijn de raadplegingen kosteloos voor alle mid denstanders. BURGERSTAND Geboorte: Linda Verhoest, d. v. Gilbert en Marguerite Gbesquière. NAAR LUXEMBURG Op 23 Augus tus om 1 u. vertrekt uit Mesen een auto bus naar Luxemburg naar de wereld kampioenschappen. Inschrijvingen bij Adrien Hellem. Café Au Tonnelier. Prijs 180 fr- Donderdagnamiddag omstreeks 14 30 u. brak brand uit bij landbouwer Mercniers. in de Langemarkstraat- De schuur stond weldra in lichtelaaie. De pompiers, die spoedig ter plaatse verschenen, werden door watergebrek in htm taak fel gehin derd. doch slaagden er toch in de aan palende gebouwen te vrijwaren. Veel hooi en stro werd de prooi der vlammen, ter wijl de helft der bergplaats ineenstortte. Nochtans kon het landbouwalaam en het vc gered worden. De pompiers bleven ter plaatse tot om streeks 20 uur. toen alle gevaar als ge weken werd beschouwd. De schade, die tamelijk belangrijk i». wordt door verzekering gedekt. JONGELING AANGEREDEN De wielrijder Maes Germain uit leper, werd Maandag 1.1. omstreeks 18 uur op de grote baan Ieper-Menen. ter hoogte van Kruis- eecke aangereden door een vrachtwagen van de maatschappij Shell en ten gronde geworpen. Hij kwam er gelukkig met en kele schrammen van af. JEUGDKAMPIOENSCHAP WESTVLAANDEREN 1952-53. Donderdag 21 dezer heeft dit kampioen schap. waarvan het reglement en de speelrooster in ons vorig nummer is ver schenen. een aanvang genomen. Zondag 24 Augustus te 15 uur vindt de eindkamp plaats. Wij geven hier nogmaals de aangevul de lijst der deelnemers voor wat de ho gere reeks betreft. Dewilde Gerard, Ploegsteert, Kon. le perse Schaakkring. Jeugdkampioen 1951- 52 (samen met Spilliaert). Kampioen 1950- 51 van de K.I.S.K.. speelde gelijk met de Jeugdkampioen van België te Antwerpen, vertegenwoordigde succesvol België op het 3e bord (van de 250) in de wedstrijd Bel- gië-Holland. Spilliaert Hugo, Veurne, Paard van Troie Veurne, Jeugdkampioen 1951-52 (sa men met Dewilde), 3e op het Jeugdkam pioenschap van België, vertegenwoordig de succesvol België op het 4e bord (van de 250) in de wedstrijd België-Holiand. Assez Jacques, Proven, niet aangesloten. Jeugdkampioen 1950-51. Vanhoorne Michel, Oostende. Kon. Oost- endse Schaakkring. Jeugdkampioen Oost ende 1950-51. 2e in het Jeugdkampioen schap Oostende 1951-52. Van Tilborgh Eric, leper, Paard van Troie St VincentiuscoUege leper, Jeugd kampioen leper. Loonis André, Roeselare. Kon Athe neum leper. Kampioen van het Kon. Athe neum. Elegaert Gilbert, Oostende. Kon. Oost- endse Schaakkring. Keignaert Pierre, leper. Paard van Troie St VincentiuscoUege leper. Ottevaere Herman, Ooigem, Normaal school Blankenberge. Segaert Arnold, Zedelgem. Normaal school Blankenberge. Van Craeynest !WiUy, Nieuwpoort. Paard van Troie Veurne. Bamelis Frans, Woesten. Schaakkring Woe sten. Een zeer open strijd. We verwachten in reeks I een felle strijd met Van Til borgh als favoriet en in reeks II zal Assez Jacques het Vanhoorne niet gemakkelijk maken. De finale, gespeeld met vier, zal waar schijnlijk betwist worden onder Spilliaert, Dewilde, Vanhoorne en Van Tilborgh. Van Tilborgh zal hier niet meer kun nen doen dan zich hardnekkig te verde digen. Spilliaert. Dewilde en Vanhoorne zullen het onder elkaar uitvechten en we denken dat Dewilde, onze jeugdige kam pioen, de beste kansen heeft. Schaakliefhebbers moedigt onze jonge spelers aan door uw tegenwoordigheid- UITSLAG PRIJSKAMP VAN 15 OOGST Deelnemers 182 leden. Erereeks 1Zandvoorde 2. Roeselare 3. Izegem Prijzen dames 1. Pt eters Ivonne, Zandvoorde 2. Roelens Agnes, Izegem 3. Mouton Zenoble, Zandvoorde Algemene prijskamp 1.Huyghe Flavlen, Zandvoorde 30 v. 2. Vermoortel C., Zandvoorde 24 v. 3. Pleters Ivonne, Zandvoorde 20 v. 4. Perneel Pierre, Izegem 5. Bucket Jullen, Wervik 6. Declerk Michel, Izegem 7. Roelens Agnes, Izegem 8. Vandamme Edm., Oostende 15 v. 9. Mouton Zenoble, Zandvoorde 17 v. 10. Mynle Charles, Eemegem 1 v. 11.Duyck Leon, Izegem 12. Nyssen Walter, Eemegem 13. Ba es Omer, Zandvoorde 14. Plovle Maurice, Izegem - 15. Valleys Arthur, Roubalx 16. Tubbe Victor, Zandvoorde 17. Bonne Julia. Zandvoorde 18. Degrande Henri, Zandvoorde 12 v. 19. Bekeu Noél, Eemegem 10 v. 20. Muylle Gustaaf, leper 11 v. 21. Provoost Pros., Zandvoorde 11 v. 22.Tytgat Noël, Izegem 11 v. 23. Van Geluwe M.. Zandvoorde 10 v. 24. Meul Daniel, leper 8 v. 25. Hoornaert Suzanne, leper 7 v. 26. Montaigne Charles, Roubalx 10 v. 27. Hoornaert Raym.. Oostende 10 v. 28. Lefevre Emerlc, Zandvoorde 8 v. 29. Naert Leon, Izegem 8 v. 30. Parmentler R.. Zandvoorde 9 v. 20 v. 1 v. 15 v. 18 v. 15 v. 12 v. 13 v. 11 v. 13 v. 12 v. 14 v. 620 p. 471 p. 430 p. 392 p. 294 p. 280 P- 576 p. 482 p. 392 p. 325 p. 314 p. 307 p. 294 P. 291 p. 288 p. 266 P- 265 p. 264 p. 248 P- 248 P. 232 p. 213 p. 211 p- 202 p. 185 p. 183 p. 183 p. 181 P- 168 p. 168 P- 160 p. 163 p. 160 p- 158 p. 153 p. 149 P- Er zijn nog enige plaatsen vrij voor de Reis per autocar naar Antwerpen op 31 Augustus. Prijs 75 fr. voor leden en niet- leden. Zich inschrijven op het bureel. Lapie- re's Zaal. D'Hondtstraat 46, op Zondag van 10 tot 12 uur.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 2