FILMWERELD m - UIT DE PROGRAMMA'S HET FPERSCH NIEUWS Blz 7 13-8-1952 CtNKMA OUD IE PEE AVONTUUR EN TOKIO niet Betty Grable en Dan Dailey Op de dag van de overwinning bevindt Sergeant Shep Dooley, die eertijds zan der en danser was van beroep, zich in de °mgeving van Tokio. In een winkel staat hii plots voor Kay Hudson, in uniform van actrice en behorend tot de diensten van net leger. Voor de oorlog waren ze mei elkaar gehuwd. Doch Kay. die moei lijk verdragen kon dat haar man ook al eens naar andere vrouwen keek. had de echtscheiding aangevraagd en ook ver kregen. Desondanks hielden ze beiden nog aitijd veel van elkaar. Daar ze opdracht kreeg samen met haar vriendin Billie Barton, een toneelfeestje cp touw te zetten, wendt ze zich tot Ka pitein Johnny Comstock, om een vijftien tal mannen te kunnen krijgen die ze no dig heeft voor haar spektakel. Onder hen bevindt zich Stanley Osterman, wiens functie in de compagnie er in bestaat de petten en pannen te reinigen onder het hoge toezicht van de mess-sergeant. Shep. die een slippertje heeft gemaakt om een bezoek te brengen aan Kay, komt terug naar Tokio om er zijn eenheid te vervoegen. Hij komt helaas te laat. daar rijn eenheid juist is ingescheept en ver trokken naar de States. Hij verneemt te- véns dat zijn afwezigheid hem wellicht een jaar dwangarbeid kan kosten, dus zorgt hij dat hij andere papieren krijgt die hem opdragen een andere divisie te gaan vervoegen te Kyoto. Op hetzelfde ogenblik nodigt Johnny Kay uit om met hem te souperen. Ze tracht hem op het nutteloze van zijn amoureus aandringen te wijzen, maar de kapitein laat zich niet zo gemakkelijk van de wijs brengen Stanley, die ei zo na met Kay ging souperen, troost zich dan maar met Billie uit te nodigen. De laatste avond voor de algemene her haling. vraagt Johnny een rendez-vous aan Kay. Hij hoort echter toevallig dat ze reeds gevraagd is door Shep Woedend laat hij Shep de wacht optrekken, zodat hij niet op zijn afspraak kan komen I V. anneer 's anderendaags Shep weer j vrij van dienst is. tracht Shep Kay weer te zien. doch ze is in gezelschap van I Johnny. Eindelijk toch lukt het hem haar te ontmoeten. Hij tracht uitleg te geven, maar Kay wil niet naar hem luisteren en keert hem verontwaardigd de rug toe. Zo komt de avond van de grote premiè re maar er is nergens enig spoor van Shep te zien. Hij werd aangehouden door de M.P.... Kay verneemt dat Shep wer kelijk de wacht heeft moeten optrekken, en ze zou hem nu alles wel vergeven als ze hem vond. Daar komt Shep plots, omringd door twee politiemannen, binnen. Johnny vraagt hen de toelating voor Shep om in de revue op te treden. Het wordt een geweldig succes, doch voor het spektakel ten einde is. vindt een kapitein van de Mil. dat Shep bij vergissing naar Kyoto gezonden werd en de ongelukkige al sinds lang de basis van New-Jersey had moe ten vervoegen Practisch komt dat hierop neer dat Shep een burger is. en het leger hem dus niets meer heeft te bevelen. En dat ver effent heel wat moeilijkheden en zet Shep er toe aan te eisen dat men hem voor taan... «Meneer» zou noemen. CINEMA CAPITOLE BATHING BEAUTY met Red Skelton en Esther Williams. prOdukTie FnEDI.oHtH*»_ CINEMA OUD IEPER: MISTER 880 met Bart Lancaster, Dorothy McGuire en Edmund Gwenn. Skipper Miller vervaardigt valse dol larbiljetten op zijn mansardekamer en geeft ze daarna uit. In hetzelfde gebouw woont Ann Winslow, een vertaalster bij de Verenigde Naties. De politie stelt een onderzoek in naar de valsmunter en heeft Steve met deze taak belast. Hij tast volledig in het duis ter. tot op het ogenblik dat een taxi chauffeur hem onthult van Ann een vals biljet ontvangen te hebben. Hij kan zich aan baar opdringen en nodigt haar uit om met hem te dineren. Intussen gaat Skipper voort met zijn biljetten te vervaardigen, tot op het ogen blik dat hij de aanplakbiljetten van de politie ziet. over de zaak der valsmun ters, de zaak 880 Hij besluit zijn druk pers van de hand te doen. Steve verdenkt de oude Skipper ervan Mister 880 te zijn. doch kan niets be wijzen. Ten slotte ontdekt hij nieuwe feiten die tot de aanhouding van Skipper leiden. Heel flegmatiek verklaart Skipper op het politiecommissariaat, dat hij. gezien zijn ouderdom in een ouderlingengesticht kon opgenomen worden, wat aan de staat 82.50 dollar per maand zou gekost heb ben. terwijl hij slechts 50 dollar per maand vervaardigde! Hij komt tenslotte in de gevangenis terecht, doch Steve en Ann beloven hem daar te komen bezoe ken Esther Williams, de bathing beauty Steve Elliott, een beroemd componist uit Broadway, ontmoet de liefde in de persoon van de aanbiddelijke Caroline Brooks, monitrice in de zwemkupst aan het college Victoriagedurende een wedstrijd in zomerse bevalligheid op een strand in Californië. waar de jonge sport- liefhebster haar verlof doorbrengt. Wanneer Steve haar in muzikale be woordingen zijn liefde verklaart aan vaardt zij zijn vrouw te worden en zendt haar ontslag naar het College. Opdat toch maar niets hun wittebroodsweken zou komen vertroebelen verbreekt Steve van Een komisch toneeltje met Red Skelton in de film Bathing Beauty zijn kant een contract met de produ cer George Adams voor een groots zee- feest Om zijn componist te behouden, wil Ada-ns het huwelijk beletten, en met dit doel koopt hij de diensten af van een zekere Maria Durango. trainer te Brook lyn. Bij het huwelijk biedt deze zich aan als zijnde de vrouw van Steve. Caroline voelt zich vernederd en is overtuigd dat haar man tweemaal gehuwd is. Het hart vol verbittering keert ze naar het College terug waar ze gelukkiglijk haar bezig heid kan hernemen. Zij zet een rechts geding voor de echtscheiding in. Om Caroline te heroveren, besluit Ste ve. binnen te dringen in het College waar uitsluitend jonge meisjes toegelaten wor den. Met de hulp van de advocaat van het «Victoria» College gelukt hij er in de statuten te doen wijzigen en zich te doen aannemen als eerste mannelijke studentIn die hoedanigheid wordt hij aangenomen en gedooptdoor de be stuurster. Caroline en een zevental jonge lieve studentinnen. Alles zou goed gaan indien George Adam het toevluchtsoord van Steve niet ontdekte en niet dreigde hem uit het Col lege te doen zetten. Maar vermits Steve hem bevestigt dat hij geen enkel nota rr.ag schrijven zolang zijn gevoelstoestand niet L opgeklaard, helpt hij hem de liefde van Caroline te herwinnen. De arme Steve heeft veel moeite om de afgunst van zijn vrouw te temperen. Hij moet zelfs zo ver gaan van een groep jonge meisjes die hem willen inwijden ia de «rilen» van een gehuwde secte. op te sluiten op een rommelzolder, evenals Ma ria Durango die opnieuw verscheen om de uitvoering te eisen van de belofte die Adams haar gedaan had. Caroline, die al deze vrouwen in hun schuilhoek ont dekt. noemt al de heftige verklaringen van Steve eenvoudigweg leugens. Alle» is te herbeginnen op de weg der verzoe ning. Denkende dat hij voor altijd de liefde van ziin vrouw verloren heeft, aanvaardt de ongelukkige componist de muziek te schrijven vooi een waterballet. waarvoor Caroline eveneens aangeworven werd. De dag van de eerste uitvoering komt ze vol berouw toegelopen, want Maria Durango. heeft haar alles verteld. Steve verneemt nu welke rol Adams in geheel de verwikkeling gespeeld heeft: hl) gaat hem vervoegen en beide vallen in de zwemkom waar Caroline haar man met open armen afwacht. CINEMA CAPITOLE DE WINNENDE CHARGE met Audie Murphy en Bili Muuldin. Dit Is de geschiedenis van een jonge boerenzoon, die tijdens de Amerikaanse burgeroorlog als kersverse rekruut naar het leger der Unionisten vertrekt, tijdens zijn eerste gevecht de moed verliest en angstig vlucht doch zich de volgende dag vermant en zich dapper gedraagt in een bijzonder verwoed gevecht. Na een intensieve training moet het 304e bataljon naar het front vertrekken. Wanneer de boerenjongen Henry Fleming het nieuws verneemt grijpt een panische angst hem aan. Hij vreest zich te zullen gedragen als een lafaard. Zijn vriend Tom Wilson lacht hem uit doch Jim Conklin begrijpt wonderwel de geestes gesteldheid van zijn kameraad en vraagt zich af of hij ook niet zou vluchten gaan moest het te erg worden. Bij het eerste treffen met de Zuider- sen kent Henry een vreselijke angst en vlucht met een groep mannen. Na een lange tocht vervoegt hij echter zijn re giment waar hij Tom terug vindt. Hij durft zija gebrek aan moed niet beken nen De volgende dag moet een uiterst ge vaarlijke charge uitgevoerd worden. Hen ry. nog steeds beschaamd over zijn laffe desertie vecht moedig en neemt de vlag van het 304e regiment over wanneer de vaandeldrager sneuvelt De charge wordt een sukses en Henry wordt gevierd als eer. held. Dnn durft hij Tom bekennen, dat hij de vorige dag deserteerde. Tom wijst er hem echter op, dat alleen vandaag tilt. Henry heeft zijn zelfver trouwen terug gewonnen en voelt zich opnieuw een man. «De winnende charge» verhaalt ons de spannende geschiedenis van een vaandelvluchtige. die achteraf een held wordt. CINEMA COLISEUM: DE GEBRANDMERKTE met Alan Ladd en Mona Freeman Choya. een jonge vechtersbaas, ontmoet op zekere dag een weinig interessant in dividu. de genaamde Leffingwell Deze heeft sinds enige tijd een plan opgemaakt en hij denkt in Choya de man gevonden te hebben die hem kan heipen het uit te voeren. Hij stelt Choya voor zich te doen doorgaan voor de zoon van de rijke ran cher. Richard La very die verdween toen hij vijf jaar oud was. en die nu ongeveer even oud moet zijn als Choya Choya moet zich alleen een valse geboortevlek op de schouder laten tatoueren. om zich als La very's zoon te doen erkennen, en de rancher van zijn bezittingen te bero ven. Choya. die eens te meer op de vlucht is. stemt toe Choya wordt met open armen ontvan gen door Richard Lavery en zijn vrouw, die nooit de hoop verloren hun zoon te rug te vinden. Alleen Ruth. Lavery's doch- 1 ter. schijnt meer wantrouwen aan de dag Enkele opnamen uit de film De gebrandmerkte te leggen, maar het sympathiek voorko men van de jongeman overwint haar twijfel Een weinig later brengt Lavery veranderingen aan zijn testament, die van Choya een schatrijk man zullen maken. Leffingwell denkt nu dat het ogenblik aangebroken is om tot daden over te gaas en hij stelt Choya voor het nodige te doen om de erfenis te kunnen inpalmen. Maar Choya. die van de Lavery's leerde hou den en zich bovendien onweerstaanbaar tot Ruth aangetrokken voelt, weigert de ze misdaad te begaan. Om een einde te stellen aan deze zaak besluit hij te verdwijnen, en ten einde Leffingwell te verwijderen, biedt hij hem 180 000 dollar aan. de opbrengst van een veeverkoop die Lavery hem opgedragen had voor hem te El Paso uit te voeren. Op weg met het vee naar El Paso. ver telt Leffingwell aan Choya, dat hij niet vreemd is aan de verdwijning van Lave ry s zoon. Hij kon er echter geen geld uit s.aan. daar het kind hem ontnomen wera door de Mexikaanse outlaw Rubriz. die het als zijn zoon opgevoed heeft Nu geeft Choya zijn plan om te ver- dwijr.er. op. Hij overhandigt de opbrengst van de verkoop aan Lavery. en verjaagt Leffingwell. Daarna vertelt hij aan Ruth hoe haar familie het slachtoffer werd van een sinister complot Veriange'.c het kwaad dat hij stichtte te herstellen vertrekt Choya naar Mexico om er naar de zoon van Lavery te zoe ken. Hii ontdekt de schuilplaats van Ru briz en onthult Tonio dit is de naam die door Rubriz aan het kind gegeven (zie vervolg volg. blz-F

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7