O IV s KRONIEK VAN KON. VER. C. S. YPROIS ONZE KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD Seizoen 1952-1953 Uit het White Star kamp TURNEN HERNEMING DER WEDSTRIJDEN OP ZONDAG 31 AUGUSTUS 1952 BULLETIJNEN TE VERKRIJGEN IN ALLE DEPOTS JEUGDCLUB ST PIETERS i-VX.8. Yprois - F- C. KoneUrt 2-3 Zodanig veel titularissen der fankn- pioeg bleken verleden Zondag onbeschik baar, dat K VC-SY het tegen de voltal lige promotie-forma tie van F C. Roese- lare met een versterkt Ille Spec -team diende op te nemen Inderdaad, slechts een drietal doorwinterde A-mannen tra den in lijn en de rest waren de ene min de andere meer. reserven. waaronder dan nog vier elementen die 's avonds voordien een wedstrijd hadden betwist te Zweve- gem met de Waps Algemeen werd dan ook voorzien dat de Rodenbachzonen op het gemak een afgetekende zegepraal zou den boeken maar daarvan is niets in huis nog eens aan de vuurproef onderworpen Op doorslaggevende wijze hebben het me rendeel dezer kleppers aangetoond verre van te negeren spelersmateriaal te zijn en wisten zich naast een Vanbeselaere 1 en Pa trein te onderscheiden. Vernoe men we slechts De Hollander, Ossieur en Dumoulin (le helft). Verschaeve trad al leen vóór de rust op en werd nadien ver vangen door Bruneel. Bij F. C- Roeselare verschenen Mestiaen. Mullier. Verstraete en keeper David het meest op de voor grond De Ieperling Dewitte presteerde eerder matig. DE PLOEGEN: K-V.C-S. Yprois (W Ml: De Hollander Dumoulin Ossieur Cappoen Vanbeselaere Dumalin M. Callens Vandenboss^he Bruneel (2) Verschaeve (1) "Parrein Devos Germain FEAMMOUT gekomen De rood-witte invallers beten zo flink van zich af en legden zulke lo venswaardige strijdlust aan de dag. dat Mestiaen en consoorten het absoluut niet onder de marktprijs kregen Bij de toe schouwers week dan ook spoedig het ge voel van medelijden met de roodjes om plaats te maken voor verwondering en bewondering Of was het niet verbazend te bestatigen hoe het vertoon geenszins uitgesproken naar de zwart-witte kant helde Aanvankelijk zelfs waren het de Augustinusmannen die in de kijker kwa men. terwijl van de eerste beurt in haar geheel mag worden gezegd, dat er even wicht was. behalve inzake besluitvaar digheid. Er werd immers door de bezoe kende schutters al te veel getreuzeld, daar waar Devos en Cie geen enkele ge legenheid onverlet lieten om David op proef te stellen. Hieraan dankten de rood- wltten hun 2-0 voorsprong die ze geruime tijd vóór de poos handhaafden Welke Cercle-aanhanger had zich aan dergelijke stand van zaken verwacht Wie had het durven dromen En zeggen dat een derde K.V.C S Y -goal (hat-trick Parrein) nog wegens ingebeeld buitenspel door referee Pattyn J. <E. Wervik) werd geannuleerd Eerst na 35 minuten spel zou Club op de bordjes verschijnen en dat Prezen Seys' jongens met 2-1 score in winst van kamp mochten veranderen, kon onverwacht, maar niet onverdiend worden genoemd WBÊÊÊKKÊM Dewitte Mestiaen Mullier Noyez Storme Baert David Degheldere (1) Ra pol (2) Desmet Verstraete Lanssens Gilbert KERREBROL'CK. In de tweede speelhelft liet Mestiaen een strafschop voor fout van Cappoen onbe nut voorbijgaan- Meerdere roodjes begon nen anderzijds naarmate de ontmoeting vorderde tekenen van vermoeidheid te vertonen, zodat tijdens het laatste half uur zwart-wit troef was. Zonder slag of stoot geraakten de gasten nochtans niet uit het verlies De Cercle-achterwaartsen bleven zich manhaftig verdedigen en vooral de jeugdige Roger De Hollander bleek onder de Cercle-lat allesbehalve ge makkelijk te vermurwen. Hij weerde zich als een duiveltje in een wijwatervat, knapte enige zeer gevaarlijke standjes met brio op en kreeg herhaalde malen een open doekje Dat De Hollander ten slotte nog twee keren gevloerd werd en Cercle uiteindelijk met 2-3 het onderspit diende te delven, werd door niemand kwalijk genomen. Ja. het rood-witte p'.oeg- je verdient tin blok» te worden geluk gewenst om zijn kranig optreden. Werd de match enerzijds geen training zoals gewenst voor de fanionploeg. zo valt het anderzijds niet weg te cijferen, dat het belet van Frammout, Kerrebrouck, Ma- raldo. Carpels. Derous, Mailliard. Cail- liau. Soenen. Clarisse. Dumalin C. e- a. zijn interessante kant had. Nieuwe t aan gezichten uit eigen midden konden aldus eens aan het publiek worden voorgesteld en andere meer geroutineerde reserven F- C. Roeselare iWMl (1) le helft. (2) 2e helft. DOELPUNTEN 3e min: Parrein (1-0). 12e min: Parrein (2-0). 35e min. Mestiaen (2-1). 66e min.: Storme (2-2). 70e min.Mestiaen (2-3). ZONDAG AANSTAANDE: Als laatste oefengalop vóór de aanvang van de puntenstrijd 52-53 krijgen de rood witte A mannen aan huis strijd te leveren tegen de Stadisten uit Kortrijk. Opnieuw een promotie-elftal dus dat naar het Au- gustinusstadion komt. alwaar de aftrap door scheidsrechter Snauwaert zal geflo ten worden te 15 uur. Supporters, ditmaal zal K.V.C.S.Y. met al haar tenoren aan treden. 's Morgens is er te 10 uur op de Sta de Yprois» training voor de kadetten Gastjes die wensen ingeschreven te wor den bij K V.C.S Y. zijn welkom. MEDEDELINGEN. Zondag over acht dagen begint niet al leen voor de A-ploeg, maar tevens ook I voor het Ille Speciaal de competitie. De i scholieren en kadetten zullen daarente- gen eerst in October de puntenstrijd aan- vatten. Herhalen we terloops dat de ka- lender van Ie Provinciaal niet uitgege- ven wordt. De vraag Tegen wie gaat het Zondag zal dus weer actueel worden Vanaf volgende week is er voor de se niors training de Woensdag- en Vrijdag- j avond. Begin telkens te 18 uur. VERLOREN. Iemand verloor, vorige Zondag, op het Augustinusveld het riempje en glas van zijn armbanduurwerk. Het ding kan door de eigenaar worden afgehaald bij Voor zitter Valère Seys. Elverdingestraat. 46 leper. ROGIMAR. K.V.C.S.Y. SUPPORTERSCLUB Lokaal Au Casino Zoals telken jare heeft de supporters club van de Casino het seizoen ingezet met de jaarlijkse algemene vergadering Na het welkom woord door de heer voorzitter volgden de verslagen respec tievelijk door de heren secretaris en schatbewaarder. Daarop richtte de heer voorzitter een woord van dank aan de leden voor het betrouwen dat ze in de club stelden. De pronostiekwedstrijd welke ieder jaar een groot succes boekte, zal ook vol gend seizoen voortbestaan. Daar de voet balkalender terug niet verschijnt, zal aan ieder lid een blanco pronostiekboekje uit gereikt worden. De volgorde die men bij het invullen te volgen heeft, zal deze zijn van de kalender welke zal verschijnen in het weekblad Het Ypersch Nieuws (de 8 matchen van Ie Provinciaal). De bulle- tijns dienen ingebracht te worden vóór Zondagmiddag te 15 uur. Tot slot werd overgegaan tot de in schrijving voor het aanstaande seizoen, en deze kende reeds een vlot verloop. D supporters welke echter de gelegenheid nog niet vonden zich te laten lid maken kunnen dit nog steeds doen. hetzij in het lokaal, hetzij bij één der bestuursleden. Het lidgeld is terug vastgesteld op 50 fr. en vanaf het derde lid uit hetzelfde gezin 20 fr. Supporters, wij rekenen opnieuw op U opdat onze club dezelfde bloei moge ken nen als verleden seizoen. HET BESTUUR K.V.C.S.Y. SUPPORTERSCLUB «DE MANDE» Zonnebekesteenweg 1, leper Lidkaarten 1952-53. Van heden af kunnen de nieuwe lid- kaarten voor het as. seizoen bekomen worden in het lokaal en bij de bestuurs leden. De prijs blijft zoals in het verle den op 50 fr. behouden. Diegenen welke in het verleden lid waren onzer suppor tersclub zullen ongetwijfeld niet aarzelen terug lid te worden. Het verleden seizoen bracht benevens een ruime besparing op de verplaatsingen eveneens de kans tot prijswinnaar te worden van onze kos teloze pronostiekprijskamp. en als slot een fijn soupeetje en een heerlijke amuse mentsavond. Verplaatsingen. Zoals het verlopen seizoen zal de sup portersclub «De Mande», zeer belangrijke prijsverminderingen toestaan op de ver plaatsingen. Supporters, profiteert ervan Kosteloze Pronostiekprijskamp. Ieder lid zal kunnen deelnemen aan onze kosteloze pronostiekprijskamp. wel ke nogmaals met talrijke prijzen zal be giftigd worden. HET BESTUUR. KONING VOETBAL AAN DE EER De eerste Zondag van September gaat de bal opnieuw officieel aan net rolh?n t.tz voor de punten. Het past dan ook dat we uit onze zomerslaap ontwaken en onze pronostiekliefhebbers even over hun stok paardje gaan onderhouden. Want wie over voetbal spreekt, denkt tevens pronostiek wedstrijd en na het succes van de vorige jaren willen we zeker de traditie in ere houden. 1 EN 2 PUNTEN Daar het systeem van verleden jaar tamelijk gunstige resultaten op leverde voor het eindklassement, zullen we het dan ook voor het a s. seizoen behouden, t t z- 1 punt voor juiste uitslag thuisploeg of bezoeker gewonnen (1 of 2) en 2 punten voor een juist gepronostikeerde drawn (X). Verder zal de wedstrijd opnieuw gaan over 10 wedstrijden, die we zullen kiezen uit provinciaal (le en 2e), promotie en eerste klasse of volgens de nieuwe benaming uit de nationale klassen, waartoe ploegen uit "de provincie behoren. We denken hiermede, zoals verleden seizoen, aan de algemene wens van onze' pronostiekliefhebbers tegemoet te komen, temeer daar de pronostiekwedstrijden erdoor interessanter zijn en meer kans bieden tot afscheiding In het verleden hadden we ook ongeveer als een regel aanvaard ieder maal beide Ieperse ploegen op ons bulletijn te vermelden. Ieder recht- graard ?portman zal moeten toegeven, dat aan dit systeem voor sommige wedstrijden helemaal geen spanning verbonden was. wanneer het b.vb ging om een uitgesproken klasseverschll. waarbij de winnaar op voor hand gekend was In het belang dan ook van onze pronostiekwedstrijd zullen we in de toekomst met deze factor rekening houden, zodat het zou kunnen gebeuren dat een der ploegen of soms ook wel beiden, voor eer. week langs het lijntje zullen staan. Niemand die daarin graten zal zoeken temeer daar we alleen het belang en de spanning van onze pro- nostiekcom petitie voor ogen hebben. DE PRIJZEN Net als verleden seizoen zal er ook elke week 100 fr. te verdienen zijn. terwijl een eindklassement over 2 000 fr. betwist wordt, of in het totaal 5.000 frank prijzen. We geloven niet dat we voor onze getrouwen hier nog meer uitleg hoeven aan toe te voegen. Ons eerste bulletijn samc.i met het reglement, zal verschijnen In ons eerstkomende nummer en intussen wensen we alle pronostiekliefhebbers veel succes toe! REDACTIE DE PLOEGEN W. 8. leper (Rood-Wit) White Star leper - Eendr. Wervik 2-0 Verhaeghe Alleman Dezutter Ennaert Debruyne Bovie Seynaeve Sioen Ketels Degroote Dewilde Stofferis Dewulf Vandeweghe Decroix Dhalluin Mahieu Penet Leclercq Lewyllie Gryson Dubucqoi E Wervik (Geel-Rood) ScheidsrechterDe heer Lanckriet. DE MATCH: Het begin was gekenmerkt door een eerder aarzelend zoeken van weerszijden Maar aldra kwamen beide ploegen onder doom en waren we getuige van een boeien de. snelle wedstrijd gespeeld in een hels tempo. Beide ploegen wierpen alles in de aanval en alhoewel White Star ge vaarlijker was vóór doel wisten beide verdedigingen hun kamp zuiver te hou den. zodat de rust dan ook intrad met blanke scoor. Beide ploegen wisten in deze eerste helft elk 3 corners af te dwin gen die echter niets opleverden. Na de citroentjes wist White Star al dadelijk de meerderheid af te dwingen. Aan de 55e minuut wist Seynaeve op voorzet van Sioen. prachtig te besluiten (1-0). Nu ontketende White Star voor goed zijn offensief en ging zich voor de muit van keeper Dubucqoi nestelen. De Wervikse verdediging beet echter kranig van zich af. Toch zou White Star nog maals de opening vinden. Aan de 85e mi nuut wist Ketels, die de bal toegespeeld kreeg van Dewilde op sublieme wijze te besluiten (2-0). Eendracht wist zich nu enigszins uit de knel los te werken om doelwachter Verhaeghe. die ei zo na ge slagen was. toen een kanonbal van de rechtse hoek te .pletter sloeg op de dek- lat. aan de tand te voelen. Deze verde digde zich echter met brio en wist zijn netten ongeschonden te bewaren. Zodat dan ook het einde kwam met een over- verdiende 2-0 overwinning der wit-ge- sternden. De leiding van Referee Lanckriet die gedurende de eerste helft onberispelijk was geweest. liet in de tweede helft wat te wensen over door het nemen van een paar onbegrijpelijke beslissingen. BESCHOUWINGEN. Ons fanion-elftal heeft in dit tweede optreden de bevestiging gegeven van vo rige speeldag Deze wedstrijd mag in zake spelgehalte heel wat hoger aange slagen. dan de vorige, daar we nu tegen over een ploeg stonden, die de match niet alleen als training opvatte, maar wel alles in het werk stelde om de overwinning te behalen Wij hebben hierbij opgemerkt dat White Star dank zij zijn reeds verder Ieperse demonstratie te Veurne Voetbalploegen acteren het liefst op ei gen veld; dat is algemeen gekend! Voor eigen publiek zijn zelfs de zwakste teams een gevaar voor op kop prijkende bezoe kers dat valt ook niet te loochenen. Maar bij de Ieperse turnkring is het nu eens juist omgekeerd lokale opvoeringen ken merken zich steeds door een sfeer van zenuwachtigheid waardoor het gepresteer de ongetwijfeld 30 procent aan waarde verliest- Integendeel is daarvan niets te merken op verplaatsing waar tot nog toe steeds werk werd geleverd van de boven ste plank, hetgeen de St Michielskring een gunstige faam bezorgde Zo was het ook Zondag laatst te Veur ne. waar de talrijke toeschouwers to taal verbluft van een schitterend feest konden genieten. Rustig en zelfzeker ver vulde elk de opgelegde taak. en dit op de meest voortreffelijke wijze, zowel indi vidueel als in groepsverband. Alles liep op wieltjesgeen ratésgeen aarze lingen of verkeerde berekeningen, niets daarvan In één woord, puik werkEigen aardig toch. en dat hebben we reeds zo dikwijls vastgesteld. We moeten er ook aan toevoegen dat alles in de hand werk te om een mooi vertoon te waarborgen een lekker zonnetje, een grasveld van voldoende afmetingen en bijzonderlijk een geestdriftig meelevend publiek. In het tumblingnummer overtroffen onze geken de kleppers zichzelfwat ze daar hebben voorgeschoteld grenst aan het ongeloof lijke Aan de ovaties kwam schier geen eindTe oordelen naar de enthousiaste uitlatingen der aanwezigen had men te Veurne zoiets nog nooit gezien Op een zwijgens gezegd wij ook nog niet. want ieder turner overtrof zijn hoogste peil en lukte bravourstaaltjes die men niet elke dag zou durven uitvoeren. Ook de doorgevoerde training heel wat gemakke lijker speelde dan E. Wervik. Dat kwam vooral tot uiting in de tweede helft waar in Eendracht, het helse tempo niet zo goed meer volgde en zich daardoor dan ook aan de superioriteit van White Star diende te onderwerpen. De ganse ploeg mag dan ook terugblikken op een zeer prachtige prestatie. Waar beide ploegen in de eerste helft volledig aan elkaar gewaagd waren, zagen we White Star ge vaarlijker voor doel. terwijl de verde diging nu weerom geen enkele fout kan aangewreven worden. Dezutter acteerde stukken beter dan vórige speeldag en wist de rechtse vleugel van Eendracht volledig onder controle te houden. Onder de stuwende kracht van onze halflijn met G. Ennaert in vedette wisten onze voor spelers herhaaldelijk keeper Dubucqoi gevaarlijk aan de tand te voelen zodat deze laatste al zijn talenten diende aan te spreken om groter onheil te voorkomen. Het uithoudingsvermogen deed zich weer om gelden en gedurende 90 minuten za gen we White Star de forcing doorvoeren om uiteindelijk een oververdiende over winning in de wacht te slepen. We zijn reeds verzekerd dat ons elftal voldoende gerodeerd is voor het komende seizoen. JUNIORS Onze kleppers hebben zich te Wevel- gem netjes in de luren laten draaien en werden met een 9-1 nederlaag naar de kleedkamers teruggestuurd. Mannen, wij verwachten beter van U. Een slechte Zon dag is daarom geen slecht seizoen. VERDER CLUBNIEUWS: Zondag a s. hebben we onze eerste ver plaatsingswedstrijd en wel tegen Hulste Sport waar onze oud-doelwachter A. Le- sage thans de kleuren verdedigt. We kun nen ervan verzekerd zijn dat hij en zijn mannen alles in het werk zullen stellen om een eervol resultaat te boeken. Het vertrek is voorzien om 13.15 uur aan het hotel De Sultan Grote Markt. De prijs der verplaatsing bedraagt 20 fr Supporters, allen op postBent U reeds in het bezit van uw nieuwe lidkaart DURO jongeren bleken in hun schik en kregen hun deel in het succes. Allen verdienen een hartelijk proficiat, met zulk een groep mag men overal naartoe trekken Nog 3 feesten staan op het programma 7 September te Zonnebeke, 14 September te Torhout, 21 September te Rousbrugge. om dan het zomerseizoen te besluiten met onze jaarlijkse patroonsviering op 5 Okto ber. Hopen we dat die komende opvoe ringen de prestaties van in Veurne even aren A. G. PATRONAAT Zondag 31 Aug. van 5 tot 9.30 u. Te 8 u. prijsloting. En natuur lijk ook crème Allen op post BASKET De wisselbeker die uit Ge- luwe naar J S P. leper is meegekomen, wordt Zondag 31 Aug. op het spel gezet. Geluwe komt op tegenbezoek te 11 uur. Terrein Zaalhof. Alle supporters op post Spelers aan U te zorgen dat de mooie beker hier blijft FANCY-FAIR Op Zaterdag 6 Sept. te 19.30 u. plechtige opening. Zondag 7 Sept. van 14 tot 24 uur. Waar In de lokalen en op de koer van het Patronaat St Pieters (Bewaarschool Lamotjes, Rijselstraat, naast «De Valk»). Spelen naar keusBallo-Smitto. Kara- bir.ieri Italiano. Slierbaan. Visput. Draai- kramen. Poppentheater. Waarzegster. Rat- tenkot. Cirk Nool-Moe. enz., enz. Voor mond en maag Koud Buffet. Wa fels, Fritten. Smoutbollen, Ysco. en beste dranken in Café Chantant met mede werking van Cabaret Mardyck. Gi-not avondfeest onder toverachtige verl'chting. Allen naar de Fancy-Fair van St. Pie ters ten voordele van de parochiale wer ken. Wfcite Stor gekiekt na de prachtige 2-0 overwinning tegen E. Wervik. Staande van links naar rechtsAlleman, Debruyne, Bovie. Verhaeghe. Dezutter, Ennaert. Geknield van links naar rechts: Degroote, Seynaeve, Sioen. Ketels en Dewilde, Als bestuurs leden de heren A. Dehem. Vandepitte en Crombez. BILJARTCLUB «WIT EN ROOD» Lokaal café 't Pauwtje bij Henri Desmit, Zonnebekestw. 50. De laatste prijskamp op de biljart in gericht door de Biljartclub «Wit en Rood lokaal café 't Pauwtjebij Henri De smit. bracht niet minder dan 26 deelne mers in lijn. Ziehier de uitslag 1. Odent Michel2. Kerrinckx Geor ges 3. Riquière Jean 4. Kerrinckx René 5 Delaire Robert6. Vanhee Julien7- Riquière Camiel8. Delaire Leon 9. Mel- sens Arthur10. Lamote Alfons. Deze maal is het dus de ware klas die gesproken heeft, want niemand minder dan de leider der algemene klassering en vermoedelijke overwinnaar dezer uiterst zware competitie. Odent Michel, heeft ge- woqneu^pa op een opvallend gemakke lijke manier alle tegenstanders knock-out te hebben gezethij deed ons onwille keurig herinneren aan de oude bokskam pioen van dezelfde naam die in zijn glans- periode met hetzelfde gemak alle tegen strevers aan de kant zette en prachtige prijzen zoals blauwe ogen en gebroken tanden naar huis droeg. Doe zo voort Mi chel .en wij zullen met U een waardig kampioen mogen vieren HET BESTUUR

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 6