Wielerpraatje ANDRE NOYELLE IS WEL DEGELIJK «DE» WERELDKAMPIOEN ANDRE NOYELLE WORDT DOOR DE KONING ONTVANGEN WIELERBEDRIJVIGHEID IN EIGEN GEWESTEN MOOIE VANGST DE TROMMELS DER FORTUIN van de KOLONIALE LOTERIJ draaien op Zaterdag 13 September te Poperinge. Maar, waar gij U ook zult bevinden, de kans kan U bereiken en U millionnair maken. KOOPT TIJDIG UW BILJETTEN Antwerpse Zoo bezit 5536 dieren van 838 soorten BIJ DE LIJNVISSERS MUZIEKAKADEMIE HET YPER.SCH NIEUWS Blz 7 30-8-1952 Als we Zaterdagochtend naar Luxemburg toogden, dan was het met de innige hoop dat we de triomf van Helsinki opnieuw zouden mogen beievenl We wisten natuurlijk wel dat de taak van onze jongens nu niet gemakkelijker zou zijn. wel integendeel, omdat de aandacht van al de anderen nu op hen zou samengetrokken zijn. maar toch betrouwden we in de kunde en kwaliteiten van André Noyelle en zijn makkers, om ons voor het eerst sedert 1927 een "Wereldkampioen der Liefhebben te schenken Helaas'! Het heeft niet mogen zijn! En nochtans! Onze André Noyelle. die ons reeds de mooiste titel schonk welke we konden wensen toonde zich nogmaals veruit de beste man in koers Hij was VERUIT r»F BESTE RENNER HIJ WAS ONVOORWAARDELIJK DE MEESTER 1 Maar!... André Noyelle heeft op de Omloop van Bettembourg moeten strijden, al.een tegen allen! Alléén tegen de Italianen tegen de Neder landers. tegen de Fransen, tegen de Duitsers, tegen de Luxemburgers, tegen de Denen en de Zweden, alléén tegen allen, ALLEEN TEGEN ZIJN EIGEN LANDGENOTEN, TEGEN ZIJN EIGEN PLOEGMAKKERS Hij hield stand tegen die geweldige coalitie van de Italiaanse ploeg, waar de ploeggeest tot het uiterste toegepast werd! Hij toonde zich opgewassen tegen de Nederlanders, hij toonde zich de meester van de Fransen, hij neutraliseerde als een grootmeester alle aanvallen, van waar ze ook kwamen, maar HU WERD IN DE RUG GESCHOTEN door zijn eigen ploegmakkers We waren getuige van zijn strijd tegen die verpletterende overmacht We hebben gezien hoe hij zich met hart en ziel in dit ongelijk gevecht wierp en alle aanvallen beantwoordde en met brio afsloeg We hebben gezien hoe hij onverbiddelijk gans de wedstrijd controleerde We hebben gezien en gehoord dat de tienduizenden toeschouwers hem in die laatste ronde adopteerden en hem met hun luide aanmoedigingen bijstonden in zijn geweldige eindspurt! We hebben hem helpen aanmoedigen toen hij in die spurt zijn laatste krachten aansprak om tot het uiterste toe. dapper en onversaagd te vechten voor de zege. die zege die hij door zijn optreden zo zeer verdiend hadEn met de dood in het hart hebben we hem zien ineenstuiken, op minder dan 10 meters van de aankomstlijn. omdat het hem daar te machtig werd, omdat hij niet meer opgewassen was tegen de samengebundelde krachten van de Italiaanse en de Neder landse ploegen En we hebben met hem geweend over de vervlogen droom en de verzwonden illusie, niet zozeer om die ontglipte overwinning we mogen in geen geval schrijven de opgelopen nederlaag, omdat het geen nederlaag wasmaar méér nog over het verraad van Grondelaers en Van Genechten. die daar in die laatste meters hun kopman, de renner die zich gans de wedstrijd door als een grootmeester had aangesteld, zo koelbloedig in de steek lieten om de hersenschim van een persoonlijk sukses na te jagen... Het is dan ook daarom dat we schrijven André Noyelle is DE WereldkampioenOmdat André Noyelle daar te Bettembourg met 50 METERS HULP vanwege één zijner makkers. 50 meters op die 175 kilometers, aan ons land die zo lang begeerde titel zou geschonken hebben Voor ons Belgen, en bijzonder Westvlamingen, zal de Wereldkam pioen 1952, de echteWereldkampioen. André Noyelle hetenOmdat André Noyelle de grote zedelijke overwinnaar was in die ongelijke strijd van één man tegen allen... ROGISA. MAGERE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Het werd te Luxemburg vanwege onze beroepsrenners een eerder erbarmelijk vertoon. De omloop van Bettembourg met die fameuze bergvan Abweiler bleek veel gemakkelijker dan de doorsnee-om- lopen welke voor onze kermiskoersen ge bezigd worden hierin valt gewoonlijk nog een of ander stukske kalseide dat wel moeilijk verteerd wordt zodat er geen sprake was van beslissende ontsnappin gen Wel poogden enkele kleppers als Bim Diederich en Varnajo. welke ten an dere tot 4 minuten voorsprong wisten te nemen, van de zaak te forceren, maar steeds als het zeer ernstig begon te wor den. reageerde het peloton gepast en de zaak was geklonken. We moeten er waar heidsgetrouw aan toevoegen dat Rik Van Steenbergen. Briek Schotte en Stan Oc- kers zich in die jachten zeer flink onder scheidden Ook Close liet zich in het be gin van de wedstrijd duchtig zien. maar de jongen was spoedig aan het einde van zijn bobijntje. zodat hij bij het ingaan van de 15e ronde de strijd staakte. We mogen evenwel niet uit het oog verliezen dat hij tot op dit ogenblik zeer flink werk leverde en van grote hulp bleek voor Rik Van Steenbergen, die natuurlijk onze kop man nummer één werd op die criterium- omloop Bij het ingaan van de laatste ronde was gans de groep nog samen. Van de 48 ver trekkers waren er nog 36 die aanspraak konden maken op de zegeZes-en-dertig, ofte de drie vierden van gans het effec tief Om van te dromenEn wij die dan maar week aan week zitten kniezen over het verloop van onze kermiskoersen Onder die 36 kandidaten op de eind zege hadden we een paar zeer flinke troe ven we rekenden natuurlijk ten zeerste op de vlijmscherpe eindspurt van Rik Van Steenbergen, en in ietwat mindere mate op die van Roger De Corte. Een kleine voorsprongzege van de IJzeren Briek bleef ook nog tot de mogelijkheden behoren, al hadden we op dit gebied al lang alle hoop laten varende circuit was allerminst geschikt voor het labeur- werk van het boerenpaard Schotte. Kwam dan die spurt die we nog lange «jd zullen onthoudenRik was begonnen vlam te geven op 300 meter van de meet. zodat hij aan de 250 m. lijn reeds volop in zwier lag. Hij bleef op kop tot aan de 50 m. lijn. waar hij door Muller. Hoer- mann. Weilenmann. Faanhof en Magni onweerstaanbaar voorbijgestoken werd. Hit betekende voor Rik de doodsteek, vermits hij op diezelfde 50 m. lijn zoge zegd «dood» viel... De Duitser Muller die Pas op dit ogenblik in zwier scheen te ko- fTlen- ging onhoudbaar door en won met ongeveer een half wiel op Weilenmann die op het laatste vrij snel terugkwam, terwijl zijn landgenoot Hoermann nipt de bovenhand wist te houden op Fiorenze Magnn die gehandicapt bleek door een Scbroken zadel... Rik die zich liet uitlo pen, werd nog met zijn negende plaats onze eerste landgenoot, terwijl Roger De o-'n. Schils en Stan Ockers verzwonden °r ..er ex-aequo's... Briek Schotte was er niet meer bij... r>"k kwam binnen op een goede minuut na de grote groep (en niet in dezelfde t>Jd als de winnaar, zoals die knappe aan- ornstreehters hem geplaatst hebben), na- ®t hij in die ultieme ronde bandbreuk en, vervolgens nog dérailleurbreak had Se-eden. Het is denkelijk die bandbreuk w*ïke ons de Wereldtitel gekost heeft. sering, m i volkomen juist te noemen De renners mochten inderdaad van fiets verwisselen na gewone bandbreuk, maar dan in een der bevoerradingsposten, die langs de omloop opgericht waren. Vanden Brekel heeft echter GEEN BANDBREUK geledenVanden Brekel had eenvoudig met enkele supporters afgesproken' dat deze zich op een bepaalde plaats van de omloop zouden bevinden met EEN PISTE- FIETS Een pistefiets die voor de gele genheid van -één rem voorzien werd thet reglement voorziet er twee!) en een de- railleur gekregen had. Een pistefiets wel ke echter gemonteerd werd met ultra- lichte pistetuben, die bijzonder in de spurt van groot belang zouden kunnen zijn... En nu mogen we ons de vraag wel stel en Zou Vanden Brekel André in die laatste meters voorbijgegaan zijn als hij, zijn gewone fiets verder gebruikt had Zou André dan in zijn tweestrijd met Ciancola niet bij machte geweest zijn dezes aanval af te slaan Allemaal vraag tekens die natuurlijk wel vraagtekens zul len blijven... Intussen kunnen we maar zeggenzou zus en zou zo... Maar met die had en die zou geraken we niet ver der. want... had mijn tante wielen... ware misschien ook een autobus ge weest ROGISA. De zege van de svmpathieke en veelbelovende PoelkapeUenaar André Novelle in de Olympische Wegrit en zijn 2e plaats in het Wereldkam pioenschap te Luxemourg heeft hem natuurlijk tn het branapunt der belangstelling geplaatst. Ten allen kante wordt hij gehuldigd en gevierd om zijn puike prestaties welke van hem de beste Uefheboer van de wereld maker. Ook Zijn Majesteit Koning Boudewijn die ce sportgebcuitetjs van nabij schijnt te volgen, zal nu op zijn beurt de Olympische Kam pioen ontvangen in het Koninklijk Paleis te Brussel Deze ontvangst za plaats grijpen op Zaterdag 30 Augustus, te 11 uur- Andre Noyelle zal aan de Vorst voorgesteld worden door de hh Egide Scnoete.s. Bonds voorzitter en Georges Vandekerkhove. Afgevaardigde-Generaal voor Westv 1 aanderen. De heer Valère Verkinderen en Luitenant Holderbeek zullen eveneens van de partij zijn. ROGISA omdat Briek nu tenslotte toch de énige was, die bekwaam was van Rik Van Steenbergen op oordeelkundige wijze naar de meet te trekken... Roger De Corte en Jefke Schils deden inderdaad zoals Van Genechten en Grondelaers daags voo-dien bij de liefhebbers hadden ge daan hun eigen kans gaan. terwijl Stan Ockers. de anders zo lepe Stan, in die spui l totaal verloren liep. zodat Rik daar mede aan zijn eigen lot overgelaten was.. Het mag misschien wel verwonderlijk he ten dat hij de spurt van zó verre aan trok. hij, die oude rat die toch al 16 maal over die meet had gereden, maar we mogen toch niet uit het oog verliezen dat het in die bende van 35 man voor Rik onbegonnen werk was het juiste wiel tje uit te kiezen... Want wie zou er voor dien ook maar één enkele seconde ge dacht hebben aan die Muller, om er maar één te vernoemen Dit alles belet echter niet dat we een klopping gekregen hebben, zoals we er in het Wereldkampioenschap voor Beroeps- renners nog nooit een kregenWat zeg ik. een klopping Neen, een echte ver plettering EEN ONGELUKKIGE ANDRE NOYELLE Slechts zelfden heeft een renner in koers méér de overwinning verdiend, dan onze goede beste André Noyelle Zater dag te BettembourgAndré speelde wer kelijk heer en meester in de koers. Hij controleerde de wedstrijd van het begin tot het einde, ging alle vluchters halen en was steeds vooraan in het peloton te vinden. André stond echter vanaf de tweede ronde moederziel alleen om al het werk op te knappen. Het lag er al onmiddellijk vingerdik op dat Grondelaers. Van Ge nechten en in veel mindere mate Marcel Janssens. kordaat hun eigen koers reden In een individueel wereldkampioenschap was dit tot op zeker punt hun recht, maar vanaf het ingaan der laatste ronde, als het reeds vaststond dat het pleit in de spurt zou beslecht worden dan hadden ze zich spontaan in de dienst van André Noyelle moeten plaatsen. De Italianen reden voor Ciancola. de Nederlanders betoonden een gaaf ploegverband, en ook de Luxemburgers en de Fransen zetten alles op het spel om hun kopman naar voor te brengen. Ongelukkig stond André Noyelle daar moederziel alleenHij zelf had nochtans blijk gegeven van opofferingsgeest toen Grondelaers in de voorlaatste ronde weg sprong en tot 100 meters voorsprong nam. Dit was enkele minuten nadat hij aan André verklaard had te moe te zijn om hem in een harde jacht bij te staan... En toch stopte André af. toch deed hij zijn best opdat zijn ploegmakker zou kunnen voorop blijven Er werd aan André Noyelle verweten dat hij de spurt te vroeg inzette. Daar i; iets van. want nu schoot Dré 10 meters te kort. tien armzalige meters vóór de meet werd hij zijn benen afgeslagen en diende hrj machteloos toe te zien hoe Vanden Brekel en Ciancola langs hem heen vlogen. Tegen één van hen. rechts of links had hij misschien kunnen weer stand bieden tot het uiterstetegen bei den, langs weerszijden van hem. stond hij machteloos... Er werd in dit verband ook reeds een aardig woordje geplaceerd over de deklassering van Vanden Brekel. De zes fietsverwisseling is voor de koers'ei- ders echt providentieel geweest, omdat ze aldus, na de schoonste deadheat uit de wielergeschiedenis. de trui aan één renner konden geven. Er werd onder het publiek iets gemompeld over stom reg lement. enz... maar toch is die deklas- BEROEPSRENNERS Onze beroepsrenners hadden in eigen gewesten ook nog een en ander werkje op te knappen. Zondag waren er zelfs twee wedstrijden voor het groot volk namelijk te Jeuk in Limburg en te Oost akker. De meesten van onze Westvlamin gen lagen natuurlijk aan de slag in het nabije Oostvlaanderen. Ze deden daar nog heel wat meer dan zich eervol verdedigen, vermits onze kleppers steeds te vinden waren waar er slag geleverd werd. Ger main De Rycke stak reeds zijn pollen uit naar de bloemtuil, als hij in-extremis nog overstoken werd door Leon Delathouwer die met 1/2 wieltje voorsprong wist te zegevieren Pascal werd 4e. Gilbert De- smedt 5e. Rosseel 6e, Florent Rondelé 8e, en George» Vermeersch 10e. zodat onze leeuwen toch met het leeuwenaandeel zijn gaan strijken. Dré Pieters. Thoma. Declerck. Braeckeveldt en Verfaillie. die met de volgende groep binnenkwamen eindigden eveneens in de twintig eersten. Te Jeuk zaten er tussen de 87 vertrek kers toch een paar flinke flahuten Leon Van Daele. anders een zeer rap spurter, verging in de stroom der ex- aequo's, samen met Couvreur, Marcel Dierckens en Jan Pauwels. De spurt werd eventjes door 47 renners betwist. Amai voor de aankomstrechter In het Criterium van Zingem dat Maan dag betwist werd. klopten onze gasten er weeral niet nevensPolle Degraevelyn was de grote uitblinker, maar als puntje bij paaltje kwam, trok Maurits Blomme er vandoor om met enkele seconden voor sprong te zegevieren voor Valère Olli- vier, Dré Maelbrancke, Roger Desmedt. Roger Decock. Polle Degraevelyn en Ju- lien Ardyns. Sorgeloos. Demulder en Van Kerrebroeck, die eveneens met het hoofd peloton binnenvielen, moesten zich met ae drie laatste spurtplaatsen tevreden stellen. Woensdag hadden onze mannen weer de keus tussen twee koersen te Geraards- bergen en te Eeklo In de paysvan Berten Ramon, die terloops gezegd, nog altijd gedeeltelijk lam is en nog in een ziekenwagentje dient rondgevoerd, wist de kaaslander Adriaan Suyckerbuyck (wat een «zoete» naam...) gans de ben de in plan te laten en met bijna twee minuten voorsprong te zegevieren. Marcel Dierckens zorgde voor het eerste acces siet. terwijl René Oreel daar maar met een beslag legde op de derde plaats. Omer Braeckeveldt (5e). Nestje Allemeersch en Julien Pauwels waren de andere West- Vlamingen welke in de kopgroep eindig den. Gilbert Desmedt die bandbreuk leed was tenslotte nog kontent met de 18e prijs. Te Geraardsbergen kregen we slechts éér Westvlaming binnen de tien eersten, maar op welke plaats dan!... Polle De graevelyn, die uit de Ronde van het Wes ten een zeer flinke conditie schijnt mee gebracht te hebben, vloerde Roger Ghy- selinck in de spurt met wel twee lengten. Roger Desmet werd dan 11e. Dré Declerck 12e en Julien Ardyns. Baudewijn Devos. Pol Taeldeman. Georges Vermeersch en Florent Rondelé. konden zich met een dozijn anderen de 16e. 17e. 18e. 19e en 20e prijzen verdelen. BIJ DE LIEFHEBBERS Te Poperinge werd het Zondag geen al te boeiende koers. Meulemeester kon wel tot 1 min. voorsprong geraken, maar wanneer hij dank zij Raf. Ghisquière en Willy Jacob tot de orde teruggeroepen werd, was het met de koers gedaan. Er werd nog wel een beetje geschermutseld, maar van serieuze pogingen was er toch geen sprake meer. In de spurt wist Bertje Vandevoorde nipt revanche te nemen op Roger Verbeke (Geluveld). terwijl Ge rard Devoghel zich plots sprintersgaven schijnt gevonden te hebben, daar hij als derde over de meet ging. nog vóór Ro ger Verbeke (Wervik), Gerard Indevuyst. André Gryson. die er stilaan opnieuw schijnt door te geraken (André was ge durende verscheidene maanden door ziek te alle activiteit op de baan verboden). Salembier Joseph Roger. Meulemeester en Raf. Ghisquière. die hier natuurlijk op een plaats eindigde waaraan hij niet gewoon is. bijzonder in de spurt. Daniel Pattvn uit Zandvoorde werd 14e. Michel Verkruysse uit Dikkebus 15e. Roger Win- ne 16e en Gilbert Desmet 18e. Onze vriend Georges Romme'aere die te Merkem als aankomstrechter moest dienst doen. had het met zijn kleppers niet onder de markt. Gesterkt dcor het voorbeeld van Ciancola en Vanden Bre kel. hadden Ghyllebert en Aimé Van Stechelman nu niets beters gevonden, dan eeliik over de lim te bollen. Georges maakte er hier natuurlijk niet ve'e com plimenten mee. want hij plaatste die twee gasten doodeenvoudig ex-aequo. Geluk- .JIUWlEIBIWIHriWIHWiriWIPIl n n kige tappen te Merkem. die volgend jaar op hun erelijst twee eersten zullen mogen vermelden... André .Noyelle vertrok Zondag met Grondelaers in de koers van Oostmalle waarvoor hij vroeger gecontracteerd was. Dré vertikte het echter voort te doen na dat hij bandbreuk had geleden, wat ver staanbaar was. na de geweldige koers welke hij daags voordien te Luxemburg leverde. Ook Grondelaers had krampen, en diende eveneens op te geven. Tiens. van Oostmalle gesprokentot al ler verwondering verscheen Grondelaers daar aan de start met de Olympische trui. terwijl Dré welke aan al dat ge weld natuurlijk feestelijk zijn polleviën veegt, een doodeenvoudige Itrui droeg zonder het minste kenmerk erop... Het verschil of differentie tussen de twee gasten... Te Helchin zorgde Roger Verbeke (Wervik) voor een nieuwe prachtige zege. na een spurtje tegen tien andere kandi daten-overwinnaars. Bertje Vandevoorde van zijn kant. was Woensdag aan de slag te St Martens-Latem, waar Karei Van Wynendaele natuurlijk in de inrichting betrokken was. Ook Dré Noyelle had er aan gehouden de Karei plezier te gaan doen. door aan de start te komen. Voor André werd het weer een... blaze, daar hij opnieuw bandbreuk leed. Bertje ein digde in de hoofdgroep en werd 6e. ter wijl Roger Verbeke zich met de 12e prijs tevreden stelde. BIJ DE NIEUWELINGEN Edgard Pattyn vlamde er Zondag te Komen nog niet nevens, zodat een nieuwe bloemtuil zijn reeds zo schone collectie kwam aanvullen. Daags nadien had Edgard voor eigen volk niet zoveel meeval, daar hij zich in de massaspurt van de G. de Stuersstraat met de 9e plaats diende tevreden te stel len. Een der gebroeders Desmet, Walter als ik mij niet vergis, kwam eveneens met de eerste binnen, om 10e te worden. ROGISA «piPlDPSWPi pel Manenwolven. een kleine Panda, een koppel grote Miereneters.-een Zeekoe Bovendien kan men bogen op een prach tige verzameling Kolibrie's en zeldzame volière-vogels, twee Schoenbekken, een grote verscheidenheid van zeldzame wa tervogels en een enig mooie verzameling van zeewater- en tropische vissen. Ver der dient vermeld dat de Zoo voor de tweede maal langs de baan. over een af stand van 800 km. met volledig succes, het transport verzekerde van 200 zee- (6810) Bijna 800.000 bezoekers per jaar. In het verslag van de Raad van Beheer van de Koninklijke Maatschappij voor Dierkunde van Antwerpen (Dierentuin) wordt aan de leden o.m. medegedeeld dat de regering de maatschappij in het ver volg. wat de oorlogsschade betreft, op dezelfde voet zal behandelen als de in stellingen van openbaar nut. Onrecht streeks betekent deze beslissing een offi ciële erkenning als instelling van open baar nut. wat onder menig opzicht voor de maatschappij een gunstig gevolg zal hebben. Zo kon zij reeds vrijgesteld wor den van de taks op de openbare verma kelijkheden en zal het ministerie van Landbouw de bevoorrading van vlees (on geschikt voor de menselijke voeding) gra tis verzekeren. In het afgelopen dienstjaar boekte de maatschappij 17.063 545,05 fr. aan ontvang sten. De uitgaven beliepen 16 513 334.32 fr. en het dienstjaar sloot met een winst van 123.124.58 fr.. rekening houdend met de terugbetaling van de schuld aan de Stad Antwerpen, zijnde 1-315.566 fr. en een be drag van 427.086.15 fr- voor afschrijvingen. In de loop van het dienstjaar noteerde met 784.087 betalende bezoekers, terwijl 27.382 schoolkinderen en door het lot mis deelde volwassenen en kinderen gratis toegang ontvingen. Op 30 April telde de maatschappij 8078 leden. Uit het verslag blijkt verder dat de verzamelingen merkelijk uitgebreid wer den De dierentuin bezit thans 502 zoogdieren van 149 soorten 1853 vogels van 430 soorten 472 reptielen van 60 soorten 62 tweeslachtigen van 12 soorten 2647 vissen van 187 soorten In totaal 5536 dieren van 838 soorten Onder deze dieren bevinden zich de volgende zeer zeldzame exemplaren een koppel Oerang-oetans. een koppel Witt Neushoorns, een koppel Okapi's, een kop pel Europese Bisons, een koppel Elanden een koppel Pater David Herten, een kop- In de alomgekende Westvlaamse vijver te Dikkebus werd Vrijdag 1.1. door de Heer Gentil Seynaeve uit Dikkebus een mooie karper gevangen met de hengel. Het beestje woog 8.870 kgr. en had een lengte van 79 cm. met een omtrek van 68 cm. Om de karper meester te worden zag Gentil zich verplicht in het water te wippen. Op onze foto de gelukkige visser met zijn zeldzame vangst Van harte proficiat, Gentil UITSLAG I'RIJSVISSING TE VEURNE OP ZONDAG 24 OOGST le Reeks (alle vissen) 120 deelnemers. 1. Bonte Julien. Wulpen 2 v. 56 gr. 2. Hullebroeck H.. Veurne 3 v. 45 gr. 3. Christians E.. Veurne 1 v. 38 gr. 4. Charlier Jeroom. Veurne 4v. 36'gr. 5. Debuyser Alfons, Veurne 2 v. 30 gr. 6. Vermeersch Jeroom. leper 1 v. 30 gr. 7. Nys André. Veurne 1 v. 27 gr. 8 Muylle Lucien. leper 2 v. 25 gr. 9. Lermite H.. Adinkerke 1 v. 22 gr. 10. Muylle Gustaaf. leper 2 v. 20 gr. 2e Reeks (paling) 1. Pinson Arthur. Veurne 4 v. 86 gr. 2. Degriek M., Veurne 4 v. 75 gr. 3. Delbaere, Veurne 2 v. 60 gr. 4. Bonte Julien, Wulpen 4 v. 51 gr. 5. Vermeersch Jean. leper 3 v. 46 gr. 6. Dupont K., Veurne 1 v. 38 gr. 7. Tallieu L., Adinkerke 2 v. 35 gr. 8 Nys André. Veurne 2 v. 34 gr. 9 Chamon P., Veurne 2 v. 28 gr. 10 Hoornaert Suzanne. leper 2 v. 25 gr. Bekerprijs voor de Dames 1. Hoornaert Suzanne. Lustige Lijnvis- sers, leper. STAD YPER BIJZONDERE LEERGANGEN 'S ZONDAGS VOOR NOTENLEER EN BLAASINSTRUMENTEN Vanaf het schooljaar 1952-1953 zullen er 's Zondags van 9 tot 12 uur notenleer- klassen (le en 2e leerjaar) ingericht wor den voor diegenen der omliggende ge meenten van Yper die in de onmogelijk heid zijn gedurende de werkdagen de mu zieklessen te volgen. Terzelfdertijd zullen de lessen van Blaasinstrumenten 't zij Fluit. Hobo, Cla- rinette. Saxofoon. Trompet, Piston. Bugel. Alto. Hoorn. Bariton. Bazuin, Tuba. enz. gegeven worden aan diegenen die begeren deze klassen te volgen. Voor de inwoners der stad Yper wor den deze klassen aanzien als leergangen voor volwassenen en moeten de leerlin gen die deze cursussen wensen te volgen minstens 18 jaar oud zijn. Het inschrijvingsrecht is vastgesteld op 5G Frank voor twee cursussen (een voor Notenleer en een voor Blaasinstrumen ten). InschrijvingIn de Muziekakademie D'Hondtstraat op Dinsdag 2. Woensdag 3. Donderdag 4 en Vrijdag 5 September 19:2. telkens van 6 tot 7.30 uur 's avonds. SCHOOLJAAR 1952-1953 De inschrijving der leerlingen heeft olaats in de Muziekakademie. D' Hondt- straat. op Dinsdag 2, Woensdag 3. Don derdag 4 en Vrijdag 5 September, telkens van 18 u tot 19.30 uur. Heropening der klassen oo Maandag 8 September. DE BEHEERRAAD-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7