LEIGH* TAYLOR FILMWERELD VIVIEN ROBEPT wals in de schaduw het onvergetelijke sukses (waterloo bbid&e; M-G-M ,ours,rires<TcnansonS VAN "DOHNSON KATHRYN GRAY50N PAULA RAYMOND BABRy SULLIVAN UIT DE PROGRAMMA'S aanval op de postwagen oproer in de ranch de vrouw van de pionier met John Wayne en Vera Ralston. GROUNDS FOR MARRIAGE), ENF.ADM. M"£ v.O. CINEMA CAPITOLE: ®et Vivien Leigh en Robert Taylor. 1940. Kolonel Roy Cronin is op het punt aden te verlaten om zich naar het front begeven. Hij rijdt per auto door de ndense verduistering en komt aan Wa- r-oo Bridge waar hij stopt en zijn weg j_.VOet voortzet. Hij blijft staan op de en in herinneringen verslonden gaat WJ z':n 'even na. 1917, 25 jaar oud, was Roy Cronin Pitein in een van de schitterendste re kten van Engeland. Gedurende een Brïa °p ^et ogenblik dat hij Waterloo p' ?e, oversteekt, wordt hij met een ionge meisjes, door een alarm ver- - Deze vluchten naar de naaste schuil- niaar een hunner laat haar hand tas vallen en al wat deze bevat verspreidt zich op de grond. Na haar bijgestaan te hebben, leidt Cronin haar naar de schuil plaats. Het meisje met naam Myra, is jong en schoon en niettegenstaande zij er als een studente uitziet, maakt zij deel uit van het balletkorps van Mevr. Olga Kirova In oorlogstijd doorleeft men zijn leven en Cronin ontsnapt aan een officieel diner cm Myra te zien dansen. Na de voorstelling nodigt hij haar uit om te gaan dineren. Niettegenstaande het ver zet van Mevr. Olga en met de medeplich tigheid van haar beste VTiendin Kitty, loopt zij weg om Cronin te vervoegen. Zij bemerken weldra, dat zij niettegen staande ze elkaar pas enige uren kennen, elkaar lief hebben. Cronin bekomt van zijn commandant de toelating vóór zijn vertrek naar het front, in het huwelijk 1 te treden. Voor de voorstelling, vertelt Myra aan haar vriendinnen dat zij de volgende dag zal trouwen, maar Cronin belt haar op om haar te zeggen dat hij nog dezelfde avond naar het front moet vertrekken. Zij ver laat de schouwburg om naar het station te lopen, juist op tijd om de trein in de mist te zien verdwijnen. Om reden van ongehoorzaamheid worden zij en Kitty weggezonden. Zij begeeft zich naar een afspraak waar zij de moeder van Roy, Lady Margaret, moet ontmoeten. Op haar wachtende, leest zij in een dagblad dat haar verloofde gedood werd. Haar smart is zo groot dat zij het bewustzijn verliest. Twee maanden ziek, verneemt Myra bij haar genezing dat Kitty, in de onmogelijk heid werk te vinden, de laatste stap. die haar nog overblijft, gewaagd heeft om haar brood te verdienen. Vol wanhoop, onverschillig voor het leven, volgt Myra de HET YPERSCH NIEUWS Bis 7 2»-9-19M stappen van haar vriendin Een jaar later, zich aan het Waterloo station bevindende, ziet Myra Roy terug komen. Het aankondigen van zijn dood was een missing geweest- Denkende dat zij op hem wacht en niets merkende van de veranderingen in het leven van zijn ver loofde. brengt hij haar naar zijn eigen dom in Scotland Myra die hem boven alles bemint tracht het verleden te ver geten. Maar zich rekenschap gevende. indien Roy of zijn vrienden ooit haar vroe ger gedrag kennen, zulks zijn leven en stan£ zal verbreken vlucht zij naar Londen. Daar op de Waterloobrug. is zij 't slacht offer van een ongeluk. CINEMA OUD IEPER: een is verplicht al zwemmend aan land te geraken. Te Fargo maakt John gemene zaak met de farmers tegen Bender en zijn bende. Bender zelf tracht John te doen aan houden voor moord. Tenslotte is John ak koord om de stad te verlaten doch enkel op voorwaarde dat hij zijn geld terug krijgt. De sluwe Bender neemt het aan bod aan doch 's nachts laat hij het hotel omringelen door zijn bendeleden. Een ge weldig gevecht heeft plaats tijdens het welk Bender en Collins gedood worden terwijl Carp en Slagin in een brandend huis opgesloten zitten. John heeft echter tzie vervolg volg, blz-ï met Tyrone Power en Susan Havward. Devlin dacht naar Californië te gaan. doch Sandv wenst zich te vestigen in Noord Dakota, een gebied waar Poli een spoorweg denkt aan te leggen. Sandy wil aldaar land opkopen om het daarna met winst aan de spoorwegmaatschappij ver der te verkopen. John geeft toe. dv-ch waarschuwt Sandy, dat zij een gevaarlijk spel onderneemt. Tijdens de reis per postkoets naar Aber- crombie maken John en Sandy in de -.va gen kennis met Jim Bender en Bigt ree Collins, praktisch de eigenaars van de stad Fargo. Wanneer Sandy en John hun voornemen te kennen geven land te kopen om er koren te kweken, laat Bender dnor- dens het gevecht wordt ook Gratz gedood en Yancy slaat verschrikt op de vlucht. Tom laat de situatie niet onbenut en grijpt naar een revolver die Vinnie ver borgen had. Tevis heeft zich meester ge maakt van de kleine Callie als gijzelaar ster. Hij noodt Tom zich over te geven, zoniet wordt het kind gedood. Net op het ogenblik dat Tom hiertoe wil overgaan, valt Tevis, getroffen door een schot van Vinnie. De postkoets is aangekomen. De man op de bok stelt de gewone vragen, en Tom. met een tedere blik naar Vinnie. verze kert dat hij goed op weg is om de stiel te leren. CINEMA OUD IEPER: met Peggy Cummins, Charles Coburn en Robert Arthur. De roep van Thunderhead, een forse wilde hengst beantwoordend, breekt een merrie uit de stoeterij van Beaver Green- way los en verdwijnt. De eigenaar wil hiervoor Ken, de zoon zijner buren, die destijds eigenaar van Thunderhead was, verantwoordelijk stellen. Doch Carey. Beaver's kleindochter, die van Ken houdt, ontraadt Beaver hierover twist te zoeken. Ken verneemt de feiten pas als hij van de stad terugkeert, waar hij een nieuwe merrie Jewelgekocht heeft, waarop hij veel verwachtingen koestert voor de toekomende jaarlijkse draverswedstrijden. Beaver wil ook een paard in deze koers laten lopen en is nog meer misnoegd wan neer hij verneemt dat Ken zijn recht streekse mededinger zal zijn. Hij verbiedt Carey hem nog te ontmoeten. Doch pas is Jewel getraind of ze wordt eveneens door Thunderhead medegesleept en ontvoerd. De ranchers gaan dan op 't pad om de ontvluchte paarden op te sporen en ze vinden ze terug, op het ogenblik dat de groep paarden door wolven wordt aange vallen. Ken redt zijn merrie na veel moeite en brengt haar zwaar gewond huiswaarts. Dank zijn toewijding en zor gen en een nieuw geneesmiddel, redt hij het beest. Op de dag van de wedstrijd, en juist wan neer ze de overwinning zal behalen, stort Jewel ineen, zodat de 5.000 dollar van de Ereprijs aan het paard van Beaver worden toegekend. Terug in de stal. ontdekt Ken dat Je wel een veulen verwacht en dat dit de ware reden van haar nederlaag is. En kele weken later verheugen Ken en Carey zich inderdaad in de geboorte van Jewel's schattig veulen, dat ze Thunderhead do pen, omdat het wit is als hij. Ze twijfelen er niet aan. of deze jonge Thunderhead gaat een schitterende toekomst tegemoet. De Overland diligentie wordt bij de ha'te van Rawhide begroet door Sam Todd en de jonge Tom Ownes. Een verontrustend nieuws is zopas toe gekomen. In de omgeving wordt de aan wezigheid gemeld van vier doders. onder b»veï van Rafe Zimmerman. Gezien de tce«tand. zullen Vinnie en haar nichtje Caüie, een weesje, de gevaarlijke reis met ae postkoets 'niet voortzetten. Vinnie pro testeert hiertegen heftig doch vruchteloos. Na het vertrek van de postwagen komt een ruiter in volle galop aangedraafd. Hij ,egt de sheriff Miles van Huntsville te zijn en op zoek naar Zimmerman. Hij is echter Zimmerman zelf. Sam heeft hem echter herkend en hij wordt ontwapend. Zo kan Zimmerman zijn handlangers bin nenbrengenTevis. Gratz en Yancy. Zimmerman maakt zijn plan bekend hij zal hier wachten op de diligentie die •s anderendaags 's morgens hier moet voorbijkomen, en die een lading goud van rond de 100.000 dollar meevoert. Tevis ontdekt plots dat er een vrouw is in het wisselstation. De arme Sam die is toe gesprongen om haar te verwittigen wordt neergeknald. Zimmerman is de mening toegedaan dat Vinnie Tom's vrouw is en doet hen samen in een vertrek opsluiten. Tom heeft wel begrepen dat ze moeten zien te ontsnappen vóór het morgend is. willen ze niet. na de plundering van de diligentie, gedood worden. Tijdens de nacht bedisselen ze onder elkaar welke mogelijkheden hen blijven, al moeten ze er rekening mee houden dat al hun ge baren worden afgespied door Zimmerman en de halfgekke Tevis. Eindelijk besluit Tom een opening te boren in een der wanden van het vertrek, met een mes dat hij heeft kunnen onttrekken aan de waak zaamheid van zijn bewakers. Wanneer bij het krieken van de dag, Zimmerman Tom beveelt het wisselspan in gereedheid te brengen, is de opening omzeggens klaar. Plots merkt Vinnie dat de kleine Callie door het gat gekropen is. Door een pani sche schrik bevangen, begint ze op de deur te beuken. Wanneer Zimmerman verschijnt heeft Vinnie het reeds aan de stok met Tevis die haar wil geweld doen. Zimmerman komt tussen en slaat de man buiten westen. Doch pas heeft hij de rug gekeerd of Tevis grijpt zijn pistool en schiet Zimmerman in de rug neer. Tij CINEMA COLISEUM: 1871. Een voorname wijk in een voor stad van Chicago. Een prachtige victoria rijdt het voorhof binnen van de weelderige woning van Marko Poli. In de koets bevindt zich John Devlin, een beroepsspeler, die met Sandy de bekoorlijke dochter van Poli, de vlucht neemt. Poli kwam naar Amerika als een arme duivel doch werkte zich op tot een der grote spoorwegbazen. Wanneer hij verneemt, dat zijn dochter er van door is gegaan met John barst hij los als een tornado maar wanneer hij terug kalm is geworden en de vluchtelingen ver zijn, zendt hij hun zijn zegen. schemeren, dat hij Sandy's plannen kent. Devlin geeft er zich rekenschap van. dat de beide heerschappen besloten zijn hun koninkrijkte verdedigen wat duide lijk blijkt wanneer een farmer gedood wordt, die zich verzet wanneer de oogst door Bender's mannen in brand wordt gestoken, misdaden die aan de Indianen worden toegeschreven. Op de boot naar Fargo ontmoeten San dy en John de kapitein Bounce, een pito- resKe oude zeebonk. Sandy begint genoeg te krijgen van het Westen, doch John wil hun p.ar.nen doorzetten vooral wanneer twee van Bender's bandieten Slagin en Carp hem onder bedreiging van hun re volvers zijr. geld stelen. TVanneer men de jacht wil inzetten strandt de boot op een zandbank en ieder- Een toneeltje uit «Waterloo Bridge» (Wals in de schaduw), waarin Vivien Leigh optreedt naast Robert Taylor. CINEMA CAPITOLE: IK HUW MIJN MAN met Van Johnson en Kathryn Grayson. Ina Massine, een befaamde operazange res. keert van een Europees tournee te New-York terug met het vaste besluit Dr Lincoln Bartlett. van wie zij scheidde, terug te winnen. Line maakte echter reeds kennis met Agnes Young, de charmante dochter van zijn vennoot Dr Carleton Young. Wanneer Ina merkt, dat zij deze verhouding niet kan verbreken, onder gaat zij een zenuwschok en verliest met een haar stem. Er bestaat veel kans toe. dat Ina's carrière definitief is gebroken. De dokters en de directeur van de Opera zetten Line echter aan zijn vroegere echt genote niet af te stoten en haar te helpen haar sentimentele nederlaag te boven te komen. Zo komt het, dat Line een nau were omgang heeft met Ina dan hij eigen lijk zelf zou wensen. Hij hoopt haar aan dacht af te leiden op zijn broeder Chris, doch zonder resultaat. Wanneer Agnes. die uiterst jaloers is. in Line's apparte ment binnenstormt, vindt zij er Line en Ina in wat zij verkeerdelijk een compro mittante situatie denkt te zijn. Daar Ina bovendien haar stem heeft terug gevonden dank zij de sentimentele behandeling van Line eist Agnes. dat haar verloof de haar onmiddellijk huwe. Line op het punt toe te geven, verliest echter op zijn. beurt zijn stem. wat hem belet het fatale ja woord uit te spreken. Agnes vertrekt en het is Ina. die door een aangepaste behandeling op haar beurt zal zorgen, dat haar ex-echtgenoot zijn stem... en de liefde terugvindt.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7