Acke-Cailliau 77.000 Raph. Coulier-Jonckheere PERKINS 83 PK GARAGE JULES SPILLIER OPEL OLYMPIA César Mottrie VLOEREN S.V.K. (Ceramtegels) LAMBRIS0 - ORNIT S.V.K. HET YPERSCH NIEUWS Blz 4 4-18-1952 WAARSCHUWING Ondergetekende Edmocd CHRISTTAEN Maloulaan 34. leper, waarschuwt langs deze weg al diegenen, die lasterpraatjes rondstrooien betreffende zijn trenni< en ondervinding op gebied van bromfietsen en moto's, dat zij zich blootstellen aan gerechtelijke vervolging Alle diploma's en getuigschriften tot staving van zijn vakkennis en lange praktijk liggen steeds ter inzage op voornoemd adres (get Edmond CHRIST1AEN i6986> BI) DE VUURKRUISEN PROVINCIAAL CONGRES Morgen Zondag S Oktober, trekt onze Voorzitter met een afvaardiging naar het Provin ciaal Congres te Roeselare. ten einde de eisen der Ieperse Vuurkruisenafdeling voorop te brengen en te verdedigen in voorbereiding tot het Federaal Congres, dat op 30 November eerstkomende te Brussel gehouden wordt. Wij zijn overtuigd dat ze daar goed werk zullen verrichten en hun stem laten horen m eerlijkheid en rechtvaardigheid, maar tevens kordaat, zoals ze steeds ge woon zijn. om zodoende evenals onze verdubbeling der frontstreeprente, nieuwe successen voor onze Frontkameraden en in het bijzonder voor onze genegeerde weduwen, te kunnen oogsten Dèar wordt het nieuwe offensief inge zet vooreerst, tot de overdracht der ver dubbelde frontstreeprente aan de wedu wen onzer gestorven kameraden Alle le den staan als dén man achter hun be stuur. dat ze volledig steunen in de harde kamp voor de verovering der rechten voor de meest benadeelde slachtoffers van de gruwelijke wereldbrand. Eenieder ziet in. dat deze wraakroepende verwaarlozing, een schreeuwende onrechtvaardigheid te meer Is. waaraan onmiddellijk een einde dient gesteld. Niets mag. noch zal onver let gelaten worden om deze rechtvaardige eis te zien inwilligen Vervolgens voor onze Frontmannen zelf. dient de vervroeg de oppensioenstelUng vooropgebraeht en vooral ook. het volledig herstel van het recht, een invaliditeitspensioen aan te vragen met de Vuurkaart als oorsprongs- bewijs Ook de toekenning van 10 in validiteit aan alle houders van de Vuur kaart Dat zal wel niet té veel gevraagd zijn voor de mannen uit de Vuurlinie, want we zijn nog niet vergeten, welke schreeuwende onrechtvaardigheden in volle Kamer, aan de kaak werden gesteld We hebben daar dingen vernomen die ons effenaf verstomden. Een paar zin sneden. uitgebracht door Volksvertegen woordiger FIEVEZ zijn werkelijk het ver noemen waard, in 't bijzonder, daar waar hij zegde: «Na de oorlog 14-18 zijn er vee! misbruiken geweest. Bij een bespre king in een commissie, werd aan het licht gebracht, dat alle militaire artsen elkaar onderling invalide hadden gemaakt, waar op de toenmalige Minister Merlot repli- keerd?Er zijn er 93 ten honderd ge weest. Dhr FIEVEZ ging nog verder «Al de generaals op drie na, zijn invalide, en welke Invaliditeit Wij herinneren ons nog de harde, maar waarheidsvolle woorden van onze Voor zitter dèèrop met klem uitgesproken. Waar staan wij. jongens uit de Vuurlinie, geknakt, gebroken, ons ganse lichaam door ziekten ondermijnd Hoevele van U. hebben moeten strijden, om een «beet je invaliditeit te bekomen en nochtans, stondt ge steeds in het vuur. in de strijd op de gevaarlijkste posten, maar 't Is waar, gij waart-geen generaal. Her haalt steeds deze woorden op vergaderin gen en congressen, op alle bijeenkomsten, brengt het publiek er mede in kennis, dat zal wellicht er veel toe bijdragen, op dat zij van schaamte ditmaal, ons nog iets zullen toewerpen, mogelijks nog een half afgeknaagd been. Zulke toestanden moeten gekend zijn. Ze zijn werkelijk wraakroepend DEZE VAN 1940-1945 DE STRUDERSKAABT 40-45 Er wordt ons uit welingelichte bron mede gedeeld dat 18.000 strijderskaarten in de eerstkomende dagen aan de leden der Nationale Federatie «Deze van 40-45». zullen overgemaakt worden. De weinige onzer leden die nog ten achter zijn, zul len dus eveneens voldoening bekomen. Met man en macht, werd door het perso neel op de kosten van onze Federatie ter beschikking van het Ministerie gesteld, gewerkt, opdat alle leden, binnen de kortst mogelijke tijd in het bezit zouden zijn van vernoemde kaart Indien er nog leden zijn. die verwaarloosd hebben hun aanvraag hiervoor te doen. kunnen deze nu nog gedaan worden, juist zoals voor heen. in ons lokaal, want de valse geruch ten in omloop gebracht dat onze leden na 30 September, deze niet meer kunnen bekomen worden ten stelligste gelogen straft. Wie nog niet in regel is. begeve zich naar ons lokaal waar bestendig ge zeteld wordt. Alle aanvragen worden met de meeste spoed opgemaakt en door on ze Voorzitter persoonlijk aan de bevoeg de diensten overgemaakt- DAMES! Wast in de Nieuwe WAS EN ZELFWASSERIJ Dikkebusstw. 1 30 - IEPER TeL 142 Automatisch of niet - Automatisch naar keus AANDACHT: Wij wassen Uw was. leveren het werk en al de produkten WIND DROOG voor 7 50 fr. het ldlo. Ook Mangel en Kastklaxr - Was. Doet een proef en U zult zeker kliënt blijven want Uw was zal hagelwit zijn. buiten gedroogd en niet gemengd met andere wasten (6837) 4M Voelt U zich als een wisselwachter bij het schakelen probeer dan een OPEL Olympia zijn Synchro-Mesh gangwissel is volledig gesynchroniseerd en geruisloos! EN EENOPELOLYMPIA KOST SLECHTS fr.! Officiële Verdeler Maloulaan 28-30 - YPER Tel. 149. De Picanol Sportavond te leper Zaterdag 18 Oktober, te 20 uur. gaat in de Hostellerie St Nicolas, een sportavond door ingericht door de athletiek- en bas ketclub van de Werkhuizen Picanol. Athlon. Het puik programma ziet er als volgt uit 1 Film over de Werkhuizen PicanoL 2- Sport-tekenfllm. 3. Sport-Qui ss. waarbij enkele vrijwil ligers worden getest over een of andere sport tak Verscheidene prijzen zijn aan deze Quiss verbonden. 4. Interviews met de Olympische kam pioen André Noyelle en Lucien Demuynck. deelnemer aan de Spelen 1952 te Hel sinki. 5. Film over de jongste Picanol-Sport- hoogdag Worden om. weergegevenDe Basket-match Athlon-Beka. de ontvangst op het stadhuis, de athletiek ontmoeting Cercle-Beka-Athlon. de derby Cercle- White Star. het concert door de Harmo nie Picanol. het vuurwerk op de Vanden- peereboomplaats. 6 Sportfilm 1950 met de bizonderste gebeurtenissen op athletisch gebied. De ze laatste film duurt ongeveer 1 u. 10 m. Een enige gelegenheid voor onze sport mensen om niet alleen de beste athleten van het land te bewonderen maar tevens jongens uit eigen midden aan het werk te zien. Wij hopen dan ook een grote menigte sportlui te mogen begroeten Zaterdag 18 Oktober in de feestzaal van de Hostellerie St Nicolas. ROGER Onze specialiteit (Kunst- en gewone muurbekleding) Elverdingestraat 11 IEPER Tel. 384 Amis de la Aux Langue Francaise Kon. Ieperse Schaakkring BANKET Als hors d'ceuvre voor het nieuwe sei zoen wordt een groot banket ingerjcht in het Hfitel Britanniqueop Zaterdag 4 October. Alle deelnemers en ook de leden die niet aan het banket deelnemen wor den verzocht bijeen te komen te 19.30 u. in het lokaal, alwaar de Voorzitter onze nieuwe eigendom zal voorstellen, waarna een groepsfoto zal genomen worden. Tal rijk zijn de inschrijvingen doch enkelen ontbreken spijtig genoeg op de lijst en we kunnen de afwezigen alleen ongelijk geven daar het feest werkelijk de vorige zal overtreffen aan gezelligheid en aan verrassingen. Tot Zaterdagavond... HET CLUBKAMPIOENSCHAP START DEZE WEEK Op Dinsdag 7 October wordt het ver treksein gegeven voor de nieuwe compe titie De laatste week werd koortsachtig geoefend in de drie klassen. Niet minder dan 32 deelnemers lieten zich Inschrijven een succes We raden de deelnemers aan vooraf het reglement te doorlezen dat in het jaarboek 1952 ls verschenen, het welk op het banket zal uitgedeeld wor den De eerste klassers dienen vooral op het beginuur te letten 20 uur. Opgepast voor de telaatkomers daar de klokken te 20 uur stipt in gang worden gezet en het verlies van enkele minuten van belang kan zijn. Good luck aan allen I Onze pronostiek le klasse Laconte 2e klasse Cornardt3e klasse Beernaert. Aan de andere deelnemers de taak om onze voorspellingen te beschamen. Spelers vergeet uw pronostiek niet ln te vullen. Matchen van 7 Oct. om 20 u. (le Ronde) Eerste Klasse Vandroemme - Dubrulle. Dewilde - Jude Kaestecker - Gits Grimonprez O. - Laconte Baert - De Roo Tweede Klasse Delahaye - Mej Devacht Gh. Lemenu - Bollaert Pyck - Knockaert Duhameeuw - Decorte Grimonprez M. - Cornardt (Zondag 12 October) Vandenhovenbye. Derde Klasse Devos R. - Baudewijn B. Depoorter - Vandaele Mej. Grimonprez A. - Beernaert Mej. Christiaens - Baete Mennens - TJonck Mej. Gantoisbye. Zaterdag 11 October om 17 uurle ron de bekertornooi. «Dat zin stampen, ènè...» Vóór een/paar weken lieten wij ter loops uitschijnen dat een paar stadsge noten zich aan het werk hadden gezet om een nieuwe revue, een brok lepers leven, in mekaar te steken. Dit initiatief ging uit van het Feest- comiteit van de Werkhuizen Picanol en wel bepaald van W.A.P-SPORT. dit ter gelegenheid van de St Elool-feestelijk- heden. Thans kunnen wij reeds verklappen dat een heel eind weg is afgelegd. Naast ac teurs en actrices uit stad en omgeving hebben wij tevens een balletcorps aan geworven dat onder leiding van Mevr. Boltius. uit Kortrijk. zal optreden. Een Franse kunstfluiter, zangers en zangeres sen. twee orkesten, een cow-boy ensem ble. harmonika-virtuozen enzomeer zullen U een onvergetelijke avond bezorgen. En Je meuget geloven of nie moa zuk- kè Ieperche revue goaje nog nooit ezien èn... SOITEN. Schaken op het Koninklijk Atheneum Ook op het Kon. Atheneum heeft de schaakactiviteit een aanvang genomen. Dinsdag 1.1. waren 35 jonge krachten aan wezig en een 5-tal lieten zich veront schuldigen Het Zomertornooi begonnen einde Mei l.L werd beëindigd en gaf volgende uit slagen Reeks A 1. Loonis. 8 p.2. Havegheer. 6 p.3. Lambelin. 3 p.4. Devos. 21 p 5. Neirynck. 11 p. Reeks B1. Van Robaeys. 7 p.2. Goe- maere. 41 p.3. Roegiers R.. 31 p.4. Du rieu. 21 p., en Leclercq. 21 p. Reeks D1. Covemaeker, 61 p.2. De- nys W.. 6 p.. en Bossaert. 6 p.4. Buy taert. 5 p.5. Decrock. 41 p.6. Vandam- me. 2 p. CLUBKAMPIOENSCHAP Het kampioenschap start Dinsdag ss. Deelnemers (alphabetisch gerangschikt) le Klasse 1. Devos 2. Durieu 3. Goe- maere 4 Havegheer 5. Lambelin6. Le clerq7. Loonis8. Neirynck9. Van Robaeys 10. Verfaillie. 2e Klasse1. Bossue J.2. Buytaert 3. Covemaeker4. Declerq5. Demey 6. Denys W.7. Dewilde8 Roegiers O. 9 Roegiers R.10. Vandromme. 3e Klasse1. Bossaert2. Decrock 3. Demeyere4. Ghesquière5. Kaestec ker 6. Louagie7. Pottel8. Pyck9 Vallaeys; 10. Vandaele; 11. Vandamme 12. Vande Voorde13. Vanthorre 14 Verhaeghe. Lors de notre dernière soirée du 23 sep- tembre 1952 nous vous avions annoncé la conférence de Monsieur Charles Porret Quelques traditions folkloristiques suis ses pour le mardi 7 oetobre 1952 Des circonstances imprévues nous ont obligés a remettre cette conférence a one date ultérieure. Toutefois nous avons le plaisir de vous proposer pour le mardi 7 oetobre 1952 une conférence particuliè- rement intéressante et instructive La tra- versée du Sahara par le Lieutenant Co lonel Cassart. le roi des parachutistes Beaucoup d'entre nous se souviennent encore de la glorieuse équipée des offi ciers parachutistes beiges partant en moto de Bruxelles et arrivant Elisabethville après de nombreuses aventures et péri- péties Cette équipe ardente et persévé- rante était conduite et guidée par le Lieu tenant Colonel Cassart... Après son exposé l'éminent conféren cier présentera et commentera le mer- veilleux film réalisé lors de cette grande aventure. Une soirée exceptionnelle oü tous nos membres tiendront être pré- ents. La conférence qui aura lieu au Théètre Communal débutera a 20 heures précises. Entrée gratuite sur présentation de la carte de membre. Pour satisfaire S de nombreuses de- mandes nous signalons que les personnes qui désirent se faire membre de notre association peuvent se faire inscrire dès a présent soit au Secrétariat Rue Doyen Dtlaere 6 soit chez un des membres du Comité (Carte individuelle 50 frs. Carte de familie 100 frs). Les nouveaux mem bres recevront immédiatement leur carte de 1953 qui leur donnera droit d'assister cr.core aux conférences 1952 et de jouir de la réduction de 50 pour les deux soirées théfltrales de 1952 STAD IEPER Het postpersoneel nodigt U uit tot het bijwonen van him jaarlijks CROOT BAL Orkest Dré BOUSSY en zijn ensemble uit Brugge. GROTE KOSTELOZE TOMBOLA in de vernieuwde en goed verwarmde ZAAL LIDO OP ZONDAG 26 OCTOBER 1952 Begin om 18 uur. Toegangsprijs15 fr. Uw brievenbesteller heeft kaartjes bij zich. Doet hem een plezier en vraagt héln er eentje BILJART De biljart club Patria zet het seizoen in met een algemene vergadering op Maan dag 6 October. De leden die geen verwittiging zouden ontvangen hebben, kunnen dit als dusda nig aanzien. De liefhebbers die nog wen sen aan te sluiten kunnen ook op deze vergadering aanwezig zijn. Verscheidene matchen en prijskampen zijn voor deze winter voorzien, waaronder matchen in kader 37/2 met de deelname van de bes te spelers der stad. Deze matchen zullen telkens doorgaan op de Zondagavond. Verder een prijskamp voorbehouden aan de Ieperse liefhebbers op Zaterdag 29 No vember. plus verschillende prijskampen en matchen voorbehouden aan de club leden. Ieperse liefhebbers van het groene laken, sluit aan bij biljart club Patria daar kan men zijn geliefkoosde sport be oefenen op twee gans vernieuwde biljarts in een goed verwarmde zaal. Ook moge lijkheid tot het volgen van lessen zal bestaan HET BESTUUR DUIVEN UITSLAG Uitslag der Prijsvlucht uit Arras van Zondag 21 September bij Henri Desmit. café 't Pauwtje Zonnebekes teen weg 50 leper. 1 Delaire Leon 2. en 3. Desmit Henri 4 Worme Marcel5. Desmit Henri6 Missiaen Henri7. Notebaert Hilaire 8. Taillieu Odiel9. Worme Marcel10. Roose Prudent; 11. Speybrouck Hilaire; 12. Vandeweghe Achiel13 Taillieu Odiel 14. Vandekerckhove Cyriel15. Ollevier Jozef16. Vandamme-Dewilde 17. Spey brouck Hilaire 18. Maes Victor 19. Tail lieu Odiel20. Vandekerckhove Cyriel. Aan allen beste dank I Algemeen Kampioenschap der vijf laat ste vluchten 1 Desmit Henri; 2. Taillieu Odiel; 3 Ollevier Jozef HET BESTUUR CEREMONIEKOSTUMES te huur 't Spinnewiel Zuidstr. 75 - ROESELARE Tel. 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebehoorten (6969) IEUCDCLUB ST PIETERS PATRONAAT Zondag 5 Okt. van 5 tot 9 u. Vanaf 5.30 u. alle uitslagen van voetbal en Basket. Te 8 u- verloting van mooie prijs. Vanaf 6 u. oefenwedstrijden op de ping-pong, in voorbereiding tot de aanstaande grote Wintercompetitie. Al len op post BASKET Nogmaals heeft de vlag mogen wappe ren! Zondag 28 Sept. versloeg J.S.P. de ploeg der Wikings uit Kortrijk met 20-10. Aan de rust was de stand 9-8. Vooral de eerste helft van de 2e time liet een sterke indruk. Heel de ploeg met A. Hoedt (ka pitein). R. Hollevoet. N. Dehaene. L De Ruddere. R. Dehollander en R. Minnekeer verdient een pluimke. Zo prijkt J.S.P. leper (voorlopig aan de leiding van i klassement. Zondag 5 Okt. echter wordt hit een harde noot om kraken tegen Her- seaux (tegen wie verleden jaar telkens werd verloren). We pronostikeren dus volgens de logica een nederlaag. Aan onze mannen nu het antwoordVertrek aan De Valk te 14.30 u. stipt. Uitslagen van Zondag 28 Sept. J SP. leper - Wikings A 20-10 Moeskroen B - Herseaux 28-38 Moeskroen A - Dottignies 32-29 Huidig klassement J.S.P. IEPER Moeskroen A Wikings B Beka A Herseaux Moeskroen B Dottignies Olb. Roeselare Kortrijk Sp. Beka B Wikings A Wedstrijden voor Zondag 5 Okt. 2 2 0 0 42 24 4 2 2 0 0 77 44 4 1 10 0 36 33 2 1 10 0 44 41 2 2 1 1 0 79 72 2 2 1 1 0 56 62 2 1 0 1 0 29 32 0 1 0 10 24 28 0 1 0 10 14 22 0 1 0 10 15 45 0 2 0 2 0 43 56 0 BILJARTCLUB «WIT EN ROOD» Lokaal café <i t Pauwtje bij Henri Desmit. Zonnebekestw. 30. De maandelijkse biljartspeling gehou den in t lokaal, werd betwist door 24 leden en gaf volgende uitslag: 1. Delaire André 2. Hermans Robert 3. Melsens Arthur4. Delaire Robert 5. Odent Michel6. Rlquière Camlel 7. Delaire Leon8. Vanhee Julien9. Claeys Marcel; 10. Claeys Leopold. Het was met een glimlach van genoe gen op de lippen dat Dreten zijn stokje in de hoek zette na op prachtige wijze de eerste plaats veroverd te hebben in deze maandelijkse speling, twee pinten vroeg op de naam van de Keizeren zonder deze maar een kansje te gunnen ze alle twee in zijn Zondagse kostuum goot. Ook de prachtige 3e plaats van Mel sens Arthur die zowat de leider en beste speler der oude gardemag genoemd worden, deed ons veel pleziernog een duwtje bij Thuur en U zult met prijzen beladen huiswaarts keren, want de ele gantie waarmede U ballen en pinten weg zet kunnen Uw klas niet loochenen, een bijzondere training moet volgende maand het begin ener glorierijke carrière be stempelen met een le plaats. Good luck HET BESTUUR. Dottignies - Moeskroen B Olb Roeselare - Moeskroen A Herseaux Wikings A Wikings B J S P. leper - Beka A Beka B 16.30 u. 11.15 u. 16.15 u. 11.15 u. 10.00 u. TURNEN ST MICHIELSFEEST Zondag 5 Oktober viert de Ieperse turn vereniging haar patroon volgens traditio nele gewoonte En dat St Michiel goed gevierd wordt ieder jaar. dit moet in deze bijdrage waarachtig niet vermeld wor den leder stadsgenoot zal Zondag wel kunnen merken dat het voor de grote tu'T.famil.t «De Dag» is. Och. waarom niet We hebben maar dat. zegt men soms buiten andere pleziertjes, wel te verstaart De feestdag wordt ingezet met een plech tige H Mis. om 10 uur in St Maartens- kathedraal. opgedragen voor alle afge storven leden der vereniging. Om 11 uur grote optocht, geleid door de Harmonie Ficanol. Na een korie plechtigheid aan het monument der gesnfuvelden, waar we on7e trouwe makker Ar.dré Degeyter in onze guest zullen herdenken, trekt de stoet in feestmars doet de stad. Volgen de wegwijzer zal gebruikt worden Neermarkt, Rijselstraat. Pateelstr.. Buk- kerstr.. D'Hondtstr.. Grote Markt. Boter- straat en Lange Meersstraat, waar zal ontbonden worden aan 't oefenlokaal. 's Namiddags, voor de jongeren, en 's avonds, voor de ouderen, volgt dan de jaarlijkse eterijdie steeds een groot succes mag genoemd worden. Kan het ook anders Wanneer Voorzitter V. Seys zijn oratorisch talent gebruikt in een gloedvolle openingsrede en deze besluit met een joviaalsmakelijk allemaal dan... wel ja... dan moet men wel wat meer naar binnen werken dan gewoonlijk hé Hoe zoudt ge zelf zijn En 't is geen zonde naar het schijnt Verder wordt de avond doorgebracht in gezelligheid en leute, te midden een atmosfeer van zang. dans en grappen makerij En bij het afscheid dat zeer zwaar zal vallen zal St Michiel. die oude vechtjas, van uit de hemel monke lend brommen 'k Was ik een rare in mijn tijd. maar mijn Ieperse -bescherme lingen zullen waarachtig ook nooit moe ten terugkeren om hun leven te her doen Waarop we zouden kunnen re plikeren Wat goed is gegaan, mag nim mer herdaan De clubkampioenschappen, die ieder jaar doorgingen in de week vóór onze pa troonsviering. zijn deze maal uitgesteld naar latere datum. Wegens het drukke na seizoen kon geen tijd besteed worden voor de speciale training die deze kam pen vergen. Een gepast tijdstip zal deze winter echter gekozen worden om deze interessante wedstrijden een vlot verloop te waarborgen. Het meest geschikt ogenblik om lid te worden van een turnkring is op 't einde van 't zomerseizoendus nuOuders, wacht niet langer meer om uw kinders toe te vertrouwen aan de Ieperse turn vereniging waar ervaren, gediplomeerde leiders zich belangloos opofferen om van uw kind een gezond en krachtig mens te maken. Inschrijvingen worden elke dag aanvaard in hét turnlokaal. Lange Meers straat vanaf 18.30 u. Iedereen welkom m m m Een hevige discussie was deze week aan gang tussen Sissen. Sooten en Wim 't Was over het aanstaande winterfeest In de stadsschouwburg, 't Ging er hard aan toe. kwestie van die titel, zó hard. dat Sooten plots Sissen ln 't gelaat slin gerde Zwijg gij. mattenklopper Een ogenblik stilte... en dan een vreugdevol geschreeuw We hebben hetWaar achtig. zó is 1 gegaan. Het galafeest gaat door onder de titelDe Mattekloppers Die datum vrij houden om ferm te lachen Zaterdag 8 en Zondag 9 November HANDELAARS Laat uw vrachtwagens G.M.C., Fargo, Studebaker, een DIESELMOTOR VERVOERDERS Ford, Chevrolet, Dodge, enz., ombouwen met 76.000 fr. Onmiddellijk leverbaar Vraagt inlichtingen aan Vredelaan 4 TORHOUT Tel. 245 (6954)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 4