FILMWERELD IS; REGISTERS. CUSSEÜRS, BUREELBENODIGHEDEN VOOR Drukkerij DUMORTIER UIT DE PROGRAMMA'S HET YPEBsCH NIEUWS Blr- 1 11-1»-1952 wendt U ter :i -ïHo terstraat, 3-1 - Y I* K 't NAAR DE PLANEET MARS met Buster Crabbe. Ennanno Randi en Lois Maxwell in een liefdestoneel uit de film De stad der verdovingsmiddelen CINEMA CAPITOLE: FLASH GORDON De wereld is in grote beroering. Een geheimzinnige straal, afkomstig van een andere planeet, vangt alle zuurstof op die de aardbewoners nodig hebben. Flash Gordon. Dale en Dr Zarkov be sluiten naar Mars te vertrekken. De ver slaggever Happv heeft zich heimelijk in hun raket ingescheept. Flash en zijn vrienden landen bij de klei-mensen. die Koningin Azura in deze staat houdt, dank zij de tovermacht van de witte safler. Slechts de zwarte safler kan de uit werking van de witte safler te niet doen. Flash Gordon en Zarkov willen nu deze zwarte edelsteen bemachtigen om de klei mensen te bevrijden van hun treurig lot Flash roept de hulp in van het woud volk. maar hijzelf en zijn vrienden wor den gevangen genomen. Prins Bar in laat ze echter ontsnappen. Thans heeft Flash nog maar één gedachte de zwarte safier in handen te krijgen. Het gelukt hem inderdaad de zwarte edelsteen bij het Woud-volk te bemach tigen. Tijdens zijn poglngèn bij Keizer Ming vernielt Flash de nitro-projeeteur en de rust keert weer op aarde. Maar Ming neemt Flash gevangen, hoe wel niet voor lange tijd. want Zarkov en Prins Barin komen bem ter hulp. Bij hun terugkeer tot de klei-mensen. wordt Dale ontvoerd door het Woud-volk en naar Ming gebracht. Flash snelt haar ter hulp. maar Ming ziet kans hem de zwarte safler afhandig te maken. Flash verovert hem opnieuw en neemt ook Prin ses Azura gevangen, die gedwongen is hem haar witte toversafier te overhan digen. In bezit van de twee edelstenen begeeft Flash zich naar de klei-mensen en door het vernietigen van beide stenen geeft hij hun de menselijke gedaante weer. M ng. woedend om zijn nederlaag, wil dc aarde vernietigen, maar in zijn razer nij brengt hij zichzelve ten gronde- Thans kunnen Flash Gordon en zijn vrienden, na zich van hun opdracht ge kweten te hebben, naar de aarde terug keren. De flinke Franse acteur Gerard Philipe en de bekoorlijke Gina Lollobrigida in de film Fanfan la Tulipe CINEMA OUD IEPEB: DE STAD DER VERDOVINGSMIDDELEN met Lois Maxwell en Amedeo Nazzari. Stephan. een landsjongen. komt in de grote stad aan op zoek naar zijn zuster, die bij een rijke familie dient. Hij is overweldigd door al hetgeen hij zietbij het opgegeven adres gekomen vindt hij een veriaten villa en men meldt hem dat zijn zuster spoorloos verdwenen is Alleen één naam liet ze achter Erika. Stephan gaat op zoek naar dit meisje dat een vriendin van zijn zuster was. en vindt haar. Hij komt echter meteen terecht te midden een bende smokkelaars in verdo vingsmiddelen. Erika stelt hem gerust om trent het lot van zijn zuster, doch op het punt naar zijn dorp terug te keren, komt •lij terug en vindt Erika in een verdachte kroeg. Hij begint thans iets van de waar heid te vermoeden. Zijn komst verontrust echter Charles, leider van de bende en minnaar van Eri ka. Stephan dient ten allen koste ver wijderd te worden opdat hij niet zou te weten komen dat zijn zuster zelfmoord pleegde, omdat zij weigerde in dat duis tere midden te leven. Wanneer Charles ontdekt dat Erika verliefd geworden is op Stephan. wordt besloten haar uit de weg te ruimen. Tijdens een inval van de politie wordt Stephan aangehouden. Hij verneemt al dus dat zijn zuster verslaafd was aan cocaïne. Na een hopeloze poging van de bende om Stephan te doden, besluit de politie krachtdadig op te treden en de stad van dit gespuis te verlossen. CINEMA COLISEUM: HELDEN UIT DE BERGEN met Anna Lee, Gilbert Boland en Warren Douglas. In de Alpen Club te London, verneemt Colonel Banning dat de jonge Amerikaan se alpinist. Jeffrey, besloten heeft naar Zwitserland te gaan tot op het graf van zijn vader die bij het beklimmen van de Matterhorn verongelukte. Banning hoort met verbazing de verklaring van Jeffrey die weigert ter plaatse de gevaarlijke be klimming te wagen, waarin zijn vader mislukte. In de trein ontmoet Jeffrey de jonge en bekoorlijke Maria Carrel gn bij nadere kennismaking wordt hij uitgenodigd zijn verlof door te brengen in het huls van haar oom Oberwalder. Dit veroorzaakt het (zie vervolg volg. bls-l CINEMA OUD IEPEB FANFAN LA TULIPE net Gerard Philipe en Gina Lollobrigida. Onder de regering van Lodewijk XV .tonden de sergeanten-aanwervers vóór ^cn bijzonder moeilijke taak. De verschil lende regimenten voerden onder elkaar een felle concurrentie, zodat het niet ge makkelijk was het vereiste aantal man schappen onder de wapens te krijgen. En daarom gebruikte men eenvoudig dikwijls geweld- Zo was er een sergeant, die de veel zijdige bijnaam van t De Vrijpostige droeg, welke met zijn dochter, de mooie Adeline, geheel Normandië afschuimde. En het dient gezegd dat hij er de goede me thode voor gevonden had Als zigeunerin verkleed ging Adeline de handen lezen van de jongelui die ze telkens een schit terende toekomst voorspeldeze zouden als soldaat het land gaan verdedigen, oud worden en met een koningsdochter trou wen. En als onmiddellijke bevestiging van haar voorspellingen, verscheen dadelijk de i Vrijpostigeten tonele, die steeds enkele goedgelovigen vond om. voortgaan de op wat de zigeunerin in hun han den gelezen had. dadelijk het leger te vervoegen en aldus een eerste stap te zet ten in de richting van de schitterende toekomst. In die tijd was Fanfan Ja Tulipe een levenslustige jonge kerel, die steeds even opgeruimd was. en zich bovendien zozeer als een onverbeterlijk rokkenjager ge droeg dat zijn dorpsgenoten besloten hem met geweld door de huwelijksbanden te beletten zich nog verder aan uitspattin gen over te geven. En terwijl hij daar nu teneergeslagen op de bruidsstoet stond te wachten die het einde van zijn geluk kig jonggezellenleven zou betekenen, kwam de schone Adeline langsze las in zijn handen, en voorspelde hem de militaire loopbaan en een koningsdochter 1 als bruid. Op weg naar de kerk ontmoette j Fanfan de sergeant, en hij aarzelde geen ogenblik om zich als soldaat te Jaten aan werven. Toen hij er zich rekenschap van gaf hoezeer hij beetgenomen werd. was hij natuurlijk woedend. Maar hij besloot op eigen kracht die voorspelde schitteren de loopbaan werkelijk tot de zijne te ma- I ken. Nog vooraleer hij de kazerne bereik- te. kon hij reeds de Marquise de Pom- I' padour en de dochter van Lodewijk XV uit een hinderlaag redden. I Toen werd het oorlog. Fanfan verloor geen ogenblik de prinses uit het oog. en toen hij vernam dat de koninklijke fa milie in een naburig kasteel verbleef ging hij zijn liefde verklaren aan de prinses, waarvan Adeline voorspeld had dat ze zijn vrouw zou worden. Voor die daad van majesteitsschending werd hij echter naar de galg verwezen. Adeline ging evenwel, krankzinnig van angst, de koning om genade smeken voor Fanfan. Lodewijk XV schonk genade. maar verlangde in de plaats van het meis je een genegenheid, die zij voor de uit verkorene van haar hart had willen voor behouden. Fanfan van zijn kant had in tussen reeds ingezien dat niet de dochter van de koning, maar wel de beeldschone Adeline het meisje was dat hij huwen zou. Doch ook die droom zou moeilijk ver wezenlijkt kunnen worden, vermits nie mand minder dan de koning zelf mede dinger was naar het hart van Adeline. Fan fan verdedigde, met het wapen in de vuist, zijn recht tegen de lijfwacht van Lebel. de vertrouwensman van de koning. Deze Lebel gelukte er in Adeline, die een schuilplaats gevonden had in een kloos ter. te ontdekken en haar te ontvoeren. Maar eens te meer kon Fanfan haar be vrijden. door de koets te overvallen waar in zij. bewaakt door soldaten van Lo dewijk XV. weggevoerd werd. Ze gingen zich verschuilen in een molen, en toen bleek het dat ze in het volle van een veldslag zaten. Maar Fanfan wist zich hier zo moedig, zo vindingrijk en zo handig te gedragen, dat hij Frankrijk een schit terende wapenoverwinning bezorgde, waar de generaals niets, maar helemaals niets mede te maken hadden. Toen Lodewijk XV dit schitterend feit vernam, smolt zijn hart van genegen heid en hij wou een koning zijn als in de sprookjesverhalen. Hij nam de mooie Adeline tot zijn dochter aan. en schonk haar als bruid aan de dappere Fanfan. Ze huwden en kregen vele kinderen.. CINEMA CAPITOLE: VENUS IN' UNIFORM met Jane Wyman. Van Johnson en Howard Keel. Marcv Lewis, een bekoorlijk jong meis je uit een klein Amerikaans stadje, be geeft zich naar New-York om er de be trekking van air hostess aan boord van de vliegtuigen der American Airlines te postuleren Weldra is zij op weg naar het vliegveld voor haar eerste vlucht- Een wagen be stuurd door Mike Jamison stopt op haar aanvraag en brengt haar nog op tijd op het veld voor het vertrek van het vlieg tuig Bewust van haar nieuwe waardig heid boft Marcy over het werk der air- hostess en vergelijkt de piloot aan een gewoon autobestuurder. Het toeval wil dat Mike de piloot is van het vliegtuig aan boord van hetwelk Marcy dienst doet. Na een lichte vijandschap tussen hen beiden en de eerste moeilijkheden die gepaard gaan met de aanpassing aan haar nieuw beroep, worden Marcy en Mike evenwel de beste vrienden. |Tijdens de eerste vlucht op de lijn Chi- cago-Los Angeles maïkt Marcy kennis met Mike II Mike Lawrence een student in de wetenschappen, die zijn the sis voorbereidt- Ondanks Marcy's vrien delijkheid schenkt hij slechts weinig aan dacht aan de airhostess maar na enkele tijd worden zij eveneens de beste vrien den. Te Los Angeles ontmoet Marcy intus sen Mike III Mike Tracy een pu bliciteitsagent. Dank zij een idee va» Marcy kent de zeep Camelia een gewel dige publiciteit. Zij stelde voor de foto's der verschillende airhostessen te gebrui ken om de zeep te lanceren. Zij poseert het eerst voor de fotograaf Parker, die evenals de drie Mike's op Marcy verliefd, wordt. Tengevolge van de voorstellen die- de fotograaf haar doet. treden de drie Mike's op als de verdedigers van de air hostess en bij deze gelegenheid ontdek ken zij hun respektievelijke liefde voor dezelfde vrouw. Hierop ontstaat een ge vecht en Marcy moet beslissen wie zij tot echtgenoot verkiest. Mike I en Mike III zijn zeer welspre kend en laten haar een gouden toekomst doorschemeren. Mike II zegt niets en het is nochtans op hem dat Marcy haar keuze, vestigt. Wanneer zij hem vraagt of hij niets te zeggen heeft, antwoordt hij voudig Ik hou van je •i 1 t ÜSiH^ Tot slot is de selukki^e uitverkorene de sympathieke Van Johnson. Gilbert Roland en Anna Lee in de film Helden uit de bergen Drie mannen beminnen hetzelfde meisje en zijn toch dikke vrienden in de film Venus in uniform». Van links naar rechts: Jane Wyman, Van Johnson, Howard Keel en Barry Sullivan.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7