UN INSPECTEUR VOUS DEMANDE DE HAARD GERM Al N E A. Vandenberghe-Cherchye Auguste Bonte Amerikaanse Brillen Kristallen glazen Zeiss, Bausch en Lomb LE THEATRE NATIONAL DE BELGIQUE Une oeuvre remarquable Une distribution hors-ligne Mise en scèneJacques Huisman et Raymond Geröme Décors et Costumes Denis Martin Location Boerenhol (Tél. 246 Ypres). HIT YPEBSCS NI WHS BIi 4 1-11-1652 J*"'** On. Gexichtikundije cpedaliai C. de Stuersstr. 27, leper Grvie ken Gratis Brille» vaar Zlekembondea Elfen werk «poedife bediening (MM) BIJ DE VUURKRUISEN HELDENHULDE Door het stadsbe stuur worden wij uitgenodigd, deel te ne men aan de plechtige heldenhulde welke plaats heeft op vandaag. Zaterdag 1 No vember. Allerheiligen. Het bestuur doet nogmaals een dringen de oproep tot al onze Vuurkruisenleden om zo talrijk mogelijk op te komen Ver ontschuldigingen houden geen steek en zullen dan ook niet in aanmerking geno men worden Wi; waren één in de strijd en het orde woord ons thans opgelegd is. ook één te zijn bij de hulde gebracht aan Deze die hun jong leven gaven voor Land en Volk. waardoor zij het opperste offer hebben gebracht. Geven wij zelf het goede voorbeeld, dit weze een aanwijzing aan de alge meenheid. die maar al te vaak vergeet, wzt zij aan die koene strijders 1914-1918 en hun gevallen kameraden te danken hebben, ook aan deze van 40-45. Vuurkruisen. als één man in 't gelid. Verzameling in ons lokaal te 10 uur en dat niemand ontbreke. 9 NOVEMBER De jaarlijkse H. Mis met gelegenheidssermoen opgedragen ter nagedachtenis van onze duurbare afge storven Vuurkruisenleden. waarvan wij er dit jaar nogmaals zóveel te betreuren hebben, heeft plaats op Zondag 9 Novem ber te 9 30 uur in de kerk der E.E. P.P. Karmelieten. Vergadering in ons lokaal te 9 uur Een bijzondere oproep daartoe zal wel overbodig zijn. daar niemand hieraan zal willen ontbreken, want bij ieder vrome hulde bewijzen onze Vuur kruisen dat ze hun doden weten te eren. De slijkratten van de IJzer vergeten hen niet BANKET DER VUURKRUISEN De traditie getrouw, heeft op Dinsdag 11 No vember aanstaande, ter gelegenheid van de verjaring der Wapenstilstand, onze grote Hoogdag, het banket der Vuur kruisen plaats in het Hotel «Ypriana», te 13.15 uur. Alles laat voorzien dat de opkomst ge- we1 dig zal zijn. Daarom is het aan te raden, zich op tijd te laten inschrijven in ons lokaal Menenstraat nr 6. dit vóór 9 November a.s. Prijs van deelname Voor de leden 70 fr. Voor de niet-leden 80 fr Wij maken hierbij de latekomers at tent dat de lijsten op de bepaalde datum, definitief zullen gesloten worden, ten ein de de nodige schikkingen te kunnen tref fen. zowel voor het banket als voor de verdere feestelijkheden. Vooraf dient al les in orde gebracht, opdat ieder deelne mer evenzeer zou kunnen genieten, want dit jaar wordt het een buitengewone ver rassing Niet meer uitstellen, is dus de boodschap DEZE VAN 1940-1945 DE HERINNERINGSMEDAILLE Op voordracht van de Minister van Landsver dediging is een Koninklijk besluit ver schenen tot wijziging van het besluit van de Regent, houdende instelling van de herinneringsmedaille van de oorlog 40-45. Door een enig artikel wordt artikel 2 van het besluit van de Regent van 16-2-46 aangevuld als volgt Ellipsen waarin gegraveerd de woor den Frankrijk 1944 Nederland 1944- 1945 Duitsland 1944-1945 of Tjecho- slovakije 1945». voor de militairen die met hun eenheid aan die veldtochten deel genomen hebben, wanneer deze laatste gaan aanleiding zijn geweest tot vermel ding van hun eenheid op de dagorder van het leger. Deze ellipsen zijn in brons. 5 millimeter hoog en 10 millimeter breed Het opschrift is in relief en 2 millimeter hoog BILJARTCLUB «WIT EN ROOD» Lokaal café "t Pauwtje», bij Henri Desmit, Zonnebekestw. 50. De maandspeling op de goal-biljart wel ke doorging op Zondag 26 October gaf volgende uitslag 1. Delaire André 2. Vanhee Julien3. Riquière Camiel4. Delaire Robert5. Kerrinckx René6. Kerrinckx Georges 7. Delaire Leon8. Hermans Robert9. Bruyère Robert10. Claeys Marcel. Delaire André bevestigde zijn grote conditie door wederom de eerste plaats weg te kapen, daar waar de leider Odent Michel deerlijk faalde en zijn gele trui ernstig in gevaar komtonze andere vir tuoos van het groene laken Leon Delaire werd totaal overklast door de jonge belofte Camiel Riquière. terwijl langs de andere zijde Robert Bruyère iedereen verbaasde door zijn direct en nochtans niet te on derschatten spel. Volgende maand zullen wij denkelijk reeds de eindoverwinnaar kennen. Wij raden dus de betrokkene kopmannen aan de training duchtig door te voeren om alle mogelijke onaangena me ontgoochelingen te voorkomen. HET BESTUUR. GRUNDIG RADIO goedkoopst en best Beluister hem bij TELEWEST Stationstraat, 7 IEPER (7086) Kon. leDerse Schaakkring CLUBKAMPIOENSCHAP 1952-1953 4e Ronde. Dinsdag 4 November te 26 uur le Klasse Dubrulle - La conté Gits - Deroo Jude - Baert Vandroemme-Grimonprez O Dewilde - Kaesteker 2e Klasse Knockaert - Cornardt Bollaert - Grimonprez M Devacht Gh - Duhameeuw Vandenhoven - Pyck Delahaye - Lemenu Decorte bye Se Klasse Vandaele - Beernaert Baete - Grimonprez A Baudewijn - Mennens Gantois N - De poort er Devos R - Christiaens TJonck - Lammens JEUGDSCHAKEN West Vlaanderen - Oostvlaanderen te Oostende op Zondag 9 November Prijs van de reis40 fr. Personen, welke van deze goedkope ge legenheid willen gebruik maken om naar Oostende te reizen kunnen zich laten in schrijven bij Jude Lucien Maloulaan 12. leper of in het lokaal De Maan Grote Markt- Vertrik Grote Markt Hotel De Maan te 13 15 uur Terug te leperGrote Markt, rond 20.30 uur. Op algemene aanvraag kan ook wat voeger teruggekeerd worden. INTERNATIONALE ONTMOETING ECHIQUIER DU NORD LILLE - K.I.S.K. le Ploeg: 41-54 Reserven 5-0 1932-1952! Twintig jaar liggen er ver wijderd tussen de vorige ontmoeting en deze van vandaag en de jongste pracht- prestatie van K I SK heeft het bewijs geleverd van haar grote vordering. li, 1932 werd onze formatie met 94-J ver pletterd. In 1952 sleepten we op 10 borden een nipte overwinning uit het vuur met 4J-5J. Onze 2e ploeg echter moest met 5-0 on derdoen. Het onthaal van onze Zuiderburen was werkelijk gulhartig. Het lokaal was rijk versierd met de Belgische en de Franse driekleuren. Na de uitvoering van de va- dclar.dse liederen, een woord van welkom do' r het oudste lid van de club (welke 52 jaar schaak speelten een dankwoord van onze voorzitter, kon de kamp een aanvang nemen. Op het le bord speelde voor Rijsel de Heer Dague. internationaal speler en win naar van het Hoofdtornooi te Charleville (dit is het tornooi dat onmiddellijk achter bet Kampioenschap van Frankrijk komt) De Heer Laconte had het dan ook bij zonder lastig en niemand kon het hem kwalijk nemen dat hij tegen zulk een klassespeler het onderspit moest dejven. Op het 2e bord deed onze clubkampioen zijn titel eer aan door de Heer Dupin (die voor 20 jaar ook van de partij was) mooi te verslaan. Verder wonnen de Heren Devacht. Jude. Duharr.eeuw en Bollaert De enige remise partij kwam van de verwachte kantde Heer Vandroemme. zijn gewoonte ge trouw op zijn steeds even kalme en sobere wij/e stelde zich tevreden met gelijk spel. Onze verliezers hebben zich allen dapper geweerd en hun Franse collega's geen cadeau's gedaan. Onze 2e ploeg verloor met klank. De heer Grimonprez O zou hier de eer gered hebben doch zijn winstpartij werd teniet gedaan door luidruchtig commentaar van de omstaanders die van deze kamp een caricatuur hebben gemaakt Normaal ge sproken moest de partij voor Octaaf ge wonnen verklaard worden daar zelfs een der kijkers het zo ver dreef dat hij begon de stukken op het bord te verplaatsen, daar hij in de waan was dat de Fransman had opgegeven. De partij hernam tenslotte cn Octaaf wou te brillant winnen en... verloor. Dit kleine incident kon echter niet opwegen tegen de hoffelijke gast vrijheid die ons te beurt viel. Na de wedstrijd werden twee onzer bestuursleden, de Heer voorzitter Deroo en de Heer secretaris Baert tot Erelid Honoris Causa van de Echiquler du Nord verheven. Wij verwachten onze Franse vrienden te leper, voor de terugmatch, op Zondag 14 December. Spelers houdt die dag vrij. Technische uitslagen le Ploeg1. Dague - Laconte 1-0 2. Dupin - Dewilde 0-1 3. Ranczy - Dubrulle 1-0 4. Arnoult - Deroo 1-0 5. Gebet - Devacht Jos. 0-1 6. Vogt - Jude 0-1 7. Boulet - Vandroemme J-J 8. Kedrierski - Gits 1-0 9. Raphael - Duhameeuw 0-1 10. Capplaere - Bollaert 0-1 44-5J Reserven 11. Calpart - Devacht Gh. 1-0 12. Hanfricht-Grtmonprez O. 1-0 13. Kaytelbach - Pyck 1-0 14. Degrave - Vandenhoven 1-0 15 Verstavel-VanTflborghE 1-0 5-0 BEKERTORN OOI De achterstallige partijen moeten vóór 4 November afgehandeld worden. DE WIELEWAAL -Afdeling leper De plaatselijke ornithologische vereni ging «De Wielewaal» richt op 7 Novem ber te 20 uur in de zaal Het Zweerd op de Grote Markt, een filmavond in. De verschillende onderwerpen hebben in hoofdzaak betrekking op het wilde vogel leven in de vrije natuur. Afdeling leper nodigt ieder natuur vriend uit tot deze filmavond, waar een brokje echt vogelleven ten beste zal wor den gegeven. ToegangLeden gratis. Niet-leden 5 fr. HET BESTUUR- Andrc GEVREY, Inspecteur Goole La meilleure troupe théatrale du Pays... présente pour vous le SAMEDI 15 NOVEMBRE 1952 a 20 heures au Théatre Communal d'Ypres de J. B. PRIESTLEY Prix des places60, 50 et 30 frs. Réduction de 50 sur le prix de toutes les places sur PRESENTATION de la carte-invitation. (7082) N. C. Middenstandsverbond Gewest IEPER EERSTE GEWESTELIJK WINTERFEEST VAN HET N.C M.V. kosteloos aangeboden aan onze leden en hun gezinsgenoten. Enkele dagen geleden ontvingen al onze ltden een driedubbele inlichtingskaart. waarbij hun werd aangekondigd, dat de nieuwe Lldkaart 1953. hun zal worden lan geboden tussen 25 October en 25 No vember. Sommigen hebben nagelaten die kaart onmiddellijk te lezen, nochtans is het van zeer groot belang van al het mee- gedce'de te overlezen. In het belang van onze leden in het bijzonder van diegenen die onachtzaam de driedubbele kaart hebben op kant gelegd halen wij hier een mededeling aan. die van onmiddellijk belang Is. De titel luidt: Een buitenkansje». Na het welgelukte Zomerfeest te Kem- mei dat U gratis werd aangeboden, bie- den wij U en uw gezinsleden ons eerste gewestelijk Winterfeest ook kosteloos aan. De Cabaretgroep Elck wat wils uit Brugge, treedt voor U op in de Hostel- lerie St Nicolas, de Stuersstraat 6. (To- neelzaal van het vroegere Vlaams Huis) te leper, op Zondag 16 November, te 16 uur. Plaatsbespreking5 fr. per zit- plaats, te bekomen bij uw plaatselijke propagandist of plaatselijke voorzitter, of ook nog in het Gasthof 't Zweerd te leper (Tel. 475) vóór 1 November. Op 16 November is de ingang vrij, op ver- toning van de N.C.M.V.-lidkaart 1952 of 1953. ook voor diegenen, die niet in het bezit zijn van een genummerde kaart. doch zonder waarborg van zitplaats. Ten einde onze leden in de gelegenheid te stellen een genummerde kaart af te halen of nog te bestellen, wordt him drie dagen verlenging toegestaan om dit te doen. Vanaf 5 November is er geen kans meer om aan een zitplaats te geraken, daar de overblijvende kaarten, die voor behouden werden aan een bepaalde af deling of gemeente van het Gewest, na 5 November zullen toebedeeld worden aan de afdelingen die van nu reeds sup plementaire kaarten vragen. Wie van ons kosteloos Winterfeest wil profiteren, gelieve zijn kans niet te ver kijken. Een tweehonderdtal niet-leden. over gans het Gewest, ontvingen voor de derde keer ons blad De Middenstandten titel van propaganda. Nog twee keer zul len deze personen ons weekblad gratis ontvangen Indien er onder deze niet- leden. middenstanders zijn die ook op 16 November van ons eerste Winterfeest willen profiteren, zij kunnen de lidkaart 1953 bekomen bij de plaatselijke propa gandist of bij de plaatselijke voorzitter van het N C.M V. of ook op het Geweste lijk Secretariaat te leper (Gasthof 't Zweerd) tijdens de spreekuren, elke Maandag-, Donderdag- en Zaterdagvoor middag van 9 tot 12 uur. Om het even welke middenstanders, kunnen gedurende vijf weken ons blad gratis bekomen, zonder de minste ver bintenis. Ook kunnen niet-leden genieten van kosteloze raadplegingen gedurende de maanden November en December, het zij op het Secretariaat te leper, of tijdens de zitdagen buiten leper. HET GEWESTELIJK BESTUUR Lekt olhier... Lekt oldaor... Lekt Hanr ékè an Oefmo "k zyn ik blyde dakke weêre up me platse zyn. 't Is hier vele stilder wè up den top van de Torre. Eje van ze levens zuk en over en tweere geloop up straote. en ol die otoos toene Wuk verschil by in den tyd. 't Geene datter mien meest doen horken èt, beest dakke beneên wos. is dien lekt dao ékè an en dat toen nog vo name van revue Eest zeike ze durven nog bitche die OPTIMISTEN mo oske toen d'explecao- che hoordèn wuk dadet juste wilde zeg gen. veranderde dat geelegans. Dat énis nie lik of dak hoorde in café «Lekt dao ékè anAn wuk gomme moeten lekken Nint wè. ter komt do gin lek ken bie te passé 't is juste mo Yper- sche spreuke. Jé by voorbeeld Rydt ékè up zuk karre Ze zeggen datte osser raoren toer gebeurt. Mo LEKT DAO EKE ANdan ze gaon spelen den 13e, 14e en 15e Decem ber in de Stadschouwburg dat is ost etwot is butten gewente etwot dan d'an- der gin lap kunnen an leggen by voorbeeldosje drie daogen reke speelt en daje drie keeren vullen bak èt, dat is «LEKT DAO EKE AN DE DRAKE. Aux Amis de la Langue Francaise Le Théatre National de Belgique ouvre sa saison a Ypres. C'est par la création en Belgique de la célèbre pièce de J B. Priestley Un In specteur vous demandeque le ThéStre National de Belgique ouvrira sa nouvelle saison au Théatre Communal d'Ypres. An Inspector caljs est une oeuvre que l'on peut sans hésiter qualifier d'extra- ordinaireune comédie policière. mysté- rieuse. fertile en rebondissements et coups de théêtre. mais aussi d'une haute portée sociale. Jugez-enAu sein d'une familie unie et respectée. un inspecteur de police mène une enquête. Une jeune femme in- connue est morte ce n'est pas un crime, c'est un suicide. Personne n'est légale- ment responsable. mais il y a des causes au désespoir de la morte. Et tous au mon de. nous sommes solidaires. Des gestes, en apparence anodins, peuvent compro- mettre l'équilibre de notre prochaintelje est. en peu de mots. l'admirable moralité de la pièce Mise en scène par Raymond Geröme et Jacques Huisman, la pièce de Priestley sera jouée par Mesdames Maxane. Jac queline Huisman. Arlette Schreiber et Messieurs Lussac. André Gevrey, Roger Broë. Marcel Berteau. (plusieurs inter- prêtes de La mort d'un commis voya- geur Paris) Nul doute que tous nos membres, ama teurs de beau théStre. feront cette pièce. qui sort résolument des sentiers battus. )e plus franc et le plus éclatant succès. La location est ouverte au Boerenhol (tél 246) Sur presentation de la carte- invitation une réduction de 50 vous sera accordée sur le prix de toutes les places. POSTZECELNIEUWS Postzegelliefhebbers uit leper en omlig gende. weet ge dat de Ieperse Postzegel club op Zaterdag 1 November (Allerhei ligen) en Zondag 2 November van 10 uur tot 12 30 uur en van 2 uur tot 19 uur in dc bovenzaal van het Christen Volkshuis St Jacobstraat te leper, een prachtige postzegeltentoonstelling houdt Iets van de bovenste plank hoor 1 Een bezoek aan deze tentoonstelling zal U ongetwijfeld een echte voldoening geven. Daarbij wordt aan ieder bezoeker de kans gegund, een mooie prijs te winnen, geschonken door d? kosteloze tombola, die aanstonds zal gehouden worden na de sluiting der ten toonstelling op Zondag avond 2 November. De uitslag der winnende nummers zal be kend gemaakt worden in dit blad. Opge let en niet geaarzeld. Allen naar 't Chris ten Volkshuis op 1 en 2 November, 'n Gul hartig onthaal staat U te wachten en zonder twijfelen, zult ge tevreden zijn over uw bezoek. Groots Ste Catherine-Bal ZONDAG 23 NOVEMBER Aangemoedigd door het groot succes van verleden jaar, hebben dezelfde inrich ters ditmaal met vastere tred dit feest op touw gezet. Met het ingangsticket wordt men deel achtig aan de grote tombola van een hon derd vijftig prijzen voor een waarde van 6 500 fr (gewaarborgd). Ieder ongehuwde vrouw kan kosteloos deelnemen aan de hoedjeswedstrijd, ieder deelneemster ontvangt een prijs en wordt gerangschikt door het publiek dat voor zien is van een stembriefje. Vervaardig een hoedje in papier, kar ton of uit oude stoffen, en geef er een eigen cachetaan. zo kunt U een pracht- prijs winnen. De dansavond zal opgeluisterd worden door het nieuw-springlevend orkest The Jolly Boys Band Het Catherina-bal is een familiefeest. OudersLaat uw meisjes die avond dan sen onder uw waakzaam oog! Gij ook. zult U amuseren 1 »iri»i ii»i4Jis»»»io»»i>yn3^isi)>u»iiM HANDBOOCSPORT HET SCHUTTERSFEEST TE IEPER Van Lint mislukt in zijn recordpoging Prachtige prestaties van de Rons Noël Dupont uit leper Kampioen Westvlaanderen op doel afstand 25 m. Onder enorme belangstelling van nage noeg al de beste schutters van de streek ging het experiment Van Lint door. Het was niet de athletische figuur uit de tijd die er verscheen. Neen, Van Lint is buiten forme, zenuwachtig en ziekelijk. Hij heeft ons een beetje ontgoocheld, alhoewel hij nog ver de beste schutter van 't ganse land blijft. Maar Zondag was hij toch niet in staat zijn verbluffende prestaties van een echte Willem Teil te verwezenlijken. Reeds voor de middag bij 't entrainement werkte hij zenuwachtig aan zijn boog. Het kon niet helpen. Waar Van Lint ge woonlijk al zijn pijlen kan schieten in een rondeke van 2 cm. doormeter, maak ten zijn kapotte zenuwen dat hij Zondag al zijn schoten cirkelde in 6 cm. diameter. (Maar wie durft hem dit nadoen, zelfs altijd in een ronde van 6 cm. schieten op 17 m 1) 's Middags had hij geen eetlust en nam een kalmerend middel. Het hielp niet. Met onkans moest hij 19 maal schie ten eer de top af wilde, toen werd hij nog nerveuzer en kon nog de helft niet verrichten van wat hij normaal zonder moeite kan. Het is tijd dat hij steeds met eenzelfde boog schiet. Zijn stalen zenuwen heeft hij even nodig als stalen boog en pijl. Nu. al de liefhebbers is hij wat schuldig. Van Lint. vol moed, simpel en sympathiek, heeft ons een schitterende revanche beloofd Eens dat ik weer de forme heb, en dat die trillers uit mijn lijf gaan als ik een poging doe, kom ik weer af naar leper, dat ben ik de vrien den van de Westhoek schuldigzo zegde hij bij zijn afscheid. CEREMONIEKOSTUMES te huur 't Spinnewiel Zuidstr. 75 - ROE8ELAKE - TeL 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebehoorten (6969) Zijn vriend de Rons, kampioen van Bel gië op doel. alle afstand, was in beter conditie en schoot meesterlijk de hoog vogel en de beker aan pers I. De stalen Seefab boog werd geschoten met 3 punten door Lucien Casier Pol De- maerel schoot de surprise oppervogel. Op de veemarkt (station) ging de kam- pioenschieting door. Er was een beetje vertraging doordat de puntpijlenkoker een moment zoek was... Alles kwam terecht. Dit soort schieten heeft het enthousiasme opgewekt van de schutters en met simpel materiaal zal dit wel doorbreken. Zo is er reeds een flinke doelclub te Mesen her opgericht. De schutters hebben ondervon den dat dit geen kinderspel is. Heer Kes- sels zou hier gaarne in de Westhoek een elite groep zulke schutters zien ontstaan die in de nationale kampen zouden kun nen wedijveren. Noël Dupont uit leper, schoot meester lijk een 9 en een 8 en werd zo kampioen De uitslag werd meegedeeld aan het Ko- miteit der Ol. Spelen en wij zullen oefe nen en oefenen. Deze feestelijkheden ter herdenking van schutter Baron Pierre de Vinck. werden een succes over gans de lijn. niettegen staande de mislukking van Van Lint. De inrichters bedanken hierbij in eer ste plaats het Stadsbestuur, verders alle schutters. De meeting werd nog met een bezoek vereerd vanwege de Heer Kessels (voor zitter van de vereniging der Belgische doel.schutters en lid van het Olympisch Comiteit) Mevr. en Heren Baron de Vinck. de heer Burgemeester van leper en talrijke sportenthousiasten. BECQUART. W is de enige met algehele frontcirculatie Laag in prijs. Groot verwarmingsvermogen. In welke stijl uw meubelen ook mogen zijn, sierlijk in lijn, weelderig van uitvoering. Onafbrandbare Ignis-lak. van Brandt alle soorten steenkolen. Elverdingestraat 84 IEPER

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 4