FILMWERELD APACHE RASS LUND JEFF CHANDLER UIT DE PROGRAMMA'S kangoeroe met Maureen CHara en Peter Lawford- hard als staal I gehoond de slag in de apache pas SUSAN CABOT wouden in gevaar HET TPERSCH NIEUWS - Bb 1 - K-11-195J (C(K*A OUD IEPER: CADETTEN van west-point mel James Cagney, Virginia Mayo, Doris Day, Gordon Mae Kar en Gene Nelson. -iwin Bixby. die regisseur geworden is je muzikale spektakelvertoningen, '"haalt een show in een nachtcabaret. Hier wordt hij door Harry Eberhart. jnvloedrijke producer opgebeld, die m meedeelt dat hij een interessante hb» voor hem heeft Bixby weigert (joch door het aandringen van Eve o non het meisje waarmee hij hoopt te treuwen. laat hij zich tenslotte bekoren, jrieer daar het aanbod dat Eberhart hem ^et ook op financieel gebied verre van versmaden is. Bixby zal zich dus naar de militaire -ademie van West Point begeven om er h»i jaarlijks spektakel dat de leerlingen rullen uitvoeren, op te maken. Hij zal -ier tevens van gebruik maken om te ■-achten Tom Fletcher, de neef van Eber- iart te leiden naar het toneelleven. Tom s de auteur van de muziek voor de show van zijn studiemakkers, de kadetten van West Point Van zodra ze in de academie aanko men zijn Bixby en Eve onder de indruk an de ijzeren tucht die in de instelling ,-erst doch ze stellen meteen ook vast iat de kwaliteiten van Tom in werkelijk heid nog veel groter zijn dan ze verhoopt ladden. Ze zijn daarentegen verbaasd dat de vrouwelijke rollen van de show ver- •olkt worden door... kadetten. Stilaan echter, en ondanks de strenge voorschriften van de academie zal Bixby enkele wijzigingen aanbrengen om de show op de baan te leiden die hij zich heeft voorgenomen. Hij wacht zich echter wel de muziek te critikeren. evenmin als dc stem van Tom en de dansnummers van Hal Courtland, die hij ten andere uit wekend vindt. Toch denkt hij er aan, zonder het openlijk te bekennen, een vrouwelijk element in de troep te bren gen Een klein incident komt echter het vlot te verloop van de herhalingen storen daar Bull Gilbert hét gewaagd heeft even en bij het einde komt Tom, in een spon te grijnzen wanneer Bixby zijn mening taan gebaar, aan Bixby en Eve de rech- zegt over het ballet, dient hij de rust- ten aanbieden voor de muziek en het li- verstoorder een duchtige vuistslag toe bretto van de show. Bixby is hierdoor onder de kin. Bixby wordt voor de Com- zodanig ontroerd dat het is of de keel mar.dant van de academie gedaagd voor n—it hem toegesnoerd. Eve, veel te ge- iit «hoogst te laken geval dat het ineen- lukkig om te spreken, sluit zich bij hem storten van de show zou kunnen voor ge- san om Jan en Tom die nu zullen trou- volg hebben», doch dank zij het ophalen wen van ganser harte toe te juichen! van zijn moedige houding tijdens de oor logsjaren weet hij de commandant te ver murwen. Vanaf dit ogenblik wordt Bixby een model-leerling, die de tucht eerbiedigt en de sympathie en de achting van zijn me demakkers ten volle verdient. Hij is nu met Tom erg bevriend geworden, en daar hij overtuigd is van zijn talent, poogt hij hem aan te zetten West Point te ver laten en een artistieke loopbaan te be ginnen. Tom weigert. Dan komt Bixby met het nieuws aan draven, dat een beroemde filmvedette. Jan Wilson, te New York is. en hij zich sterk maakt, omwille van de diensten die hij vroeger bewees, haar te overhalen te zin gen bij de show der kadetten in de plaats van Buil. Jan aanvaardt inderdaad en pas komt zij te West Point toe. of Tom wordt' hals over kop op haar verliefd en- doet eenzelfde gevoel ontwaken bij de ve dette.. Helaas, het studio roept haar te rug naar Hollywood. Ondanks de weige ring van de star, wil Tom met Jan trou wen en haar volgen naar Californië, na West Point in de steek te hebben gelaten. Bixby en Hal slagen er echter op het nip pertje in hem naar de academie terug te loodsen, wil hij zijn militaire loopbaan niet zien verbreken. Dit belet echter niet dat Tom in de nor verzeilt en de voor bereidingen van de show worden stopge zet Nu tracht iedereen een of ander In vloedrijk persoon te doen optreden om deze beslissing ongedaan te maken. Bixby. van zijn kant weet de Franse Eerste Mi nister, die toevallig op doorreis is te New York. voor het geval te interesseren. De steun van deze staatsman heeft voor ge volg dat de herhalingen hervat worden. Midden in de grote opvoering komt Eber hart verwi'ten toesturen aan Bixby. Deze beantwoordt de opmerkingen met een ge duchte vuistslag, en Eberhart die als een zak ineenstort, raakt Hal zo erg dat deze laatste het bewustzijn verliest polite Zij verhaalt de afschuwelijke aan slag waarvan zij het slachtoffer was Ann is ten einde kracht en verzinkt in een zenuwcrisis. Het nieuws verspreidt zich snel in het ïtadje Eerst wil Ann niemand zien, doch na enige dagen besluit zij moedig haar werk te hervatten. Het leven wordt een .vare kwelling voor het meisje en ze be sluit deze hel te ontvluchten. Ze neemt een autobus met bestemming naar Los Angties Gedurende een halte hotjrj Ann een politie oproep haar verdwijning me- jjedelendze .raakt bei hoofd kwijt en vlucht Bruce Ferguson eer, predikant uit de vailer voor zich beeft, grijpt een sleutel en slaat er de jonge man mee o» het hoofdhij ontsnapt nauwelijks de dood- Ann vlucht de velden in doefc wordt weldra ingehaald door Bruce Fer- omgevmg. vindt Ann bewusteloos bij de guson die haar terug naar het oedrijf tean en brengt haar bij vrienden die hem brengt beloven haar te verzorgen- Ze is weldra Het meisje wordt aangehouden door de aan de beterhand, de goedheid van Bruce j politie doch niet veroordeeld daar Fer- Ferguson en de genegenheid van de men- guson. aan wie ze ondertussen, a.ies opge- sen die haar opnamen geven haar nieuwe biecht neeft. Frank Marini overtuigd heeft hoop. Ze neemt zelfs een plaats aan in geen klacht in te dienen tegen het on- het bedrijf van haar nieuwe vrienden. Doch ze verzwijgt angstvallig haar zwaar verleden. Zekere dag wordt er een feestje gegeven op het landbouwbedrijf. Frank Marini een bediende van het bedrijf, maakt het bof aan Ann en tracht haar te kussen Opeens herleeft voor Ann's ogen de ge mene aanval, ze denkt dat zij haar aan- gelukkig meisje, en de rechter het geval vati Ann uitlegt. i Ann voelt zich onweerstaanbaar aange trokken door Ferguson's goedheid en be sluit op het landbouwbedrijf te blijvea. Nochtans zal de predikant haar overtuige» terug naar haar ouders te keren en Jia Owens, die steeds van haar houdt en op haar wacht, te huwen. springt onvoorbereid in voor het dansnum- m°r van Hal. en trekt zich schitterend uit de slag. Jan komt insgelijks terug om de rol van de prinses voor haar rekening .e nemen. Het spektakel wordt een reuzensucces. CINEMA CAPITOLE Australië 1900. Op een ranch, te Port Augusta, maakt de bekoorlijke Dell zich bezorgd over het uitblijven van haar va der. Mc Guire. Deze bedrinkt zich te Syd ney en belooft een flinke beloning voor wie hem zijn zoon kan aanduiden, die hij dertig jaar geleden verlaten heeft. Tijdens een vechtpartij beschermt Ri chard Connor de oude Mc Guire en deze meent zijn zoon teruggevonden te hebben. Samen met Gamble, een avonturier be rooft Connor daarop de eigenaar van een speelhuis, die gedood wordt Beide mannen zullen Mc Guire verge zellen naar Port Augusta, terwijl de po litie hen opspoort. Connor tracht Mc Guire te overtuigen dat hij werkelijk zijn zoon is. Indien hij daarin gelukt, zal Gamble Mc Guire do den. waarop ze samen de erfenis zullen delen. Connor wordt intussen verliefd op Dell. Door de grote droogte gaat de ranch immer achteruit. Een grote brand breekt uit. waardoor het vee op de vlucht slaat Door de omstandigheden wordt Connor verplicht te bekennen dat hij door de po litie wordt opgezocht, evenals Gamble. Beide mannen verlaten daarop Port Au- Bixby gusta. Zij ontmoeten Leonard, de politfe- officier, op hun weg. maar wanneer Gam ble hem wil neerschieten, slaat Connor hem het wapen uit de hand met een zweep. Leonard schiet op zijn beurt en doodt Gamble. De politieofficier brengt de dode Gamble en ce gekwetste Connor terug naar de ranch. Hij onthult dan dat de patroon vut het speelhuis welvarend en gezond is ea. laat Connor achter voor de tedere zorgew van Dell- CINEMA CAPITOLE: met Jeff Chandler en Evelyn Keyes- Coke Mason, een mijnwerker, wordt be roepsbokser tegen zijn zin. daartoe aan gezet door zijn verloofde Rose en zijn broer George. Zijn leven wordt weldra onverdraaglijk als hij zijn weg maakt naar het wereld kampioenschap zwaargewicht. Zijn snelle overwinningen dragen er weinig toe bij om hem bij het publiek in de gunst te doen komen en hij lijdt onder deze vijandelijkheid. Het spijt hem niet rustig in de mijn te zijn gebleven, waar hij langzamerhand genoeg overgespaard zou hebben om een radio-winkel te ope nen en Rose te trouwen. Maar het boksen brengt hem veel geld op en weldra kan hij met Rose trouwen. Gelukkig is hij echter niethet publiek is hem niet gunstig gezind en bij ieder gevecht wordt hij uitgejouwd. Desondanks overwint hij al zijn tegen standers en is weldra wereldkampioen. In een gevecht tegen zijn vriend Speed O'Keefe om het wereldkampioenschap, verandert hij zijn manier van boksen en wordt geslagen. Tot zijn grote verbazing wordt hij door het publiek' toegejuicht en Coke consta teert dat de gunst van het publiek hem ruimschoots het verlies van zijn titel ver- reikt hij de kleedkamer en met Rose gaat goedt. hij thans een rooskleuriger toekomst te- Onder het applaus van het publiek be- gemoet. IUBDUS5TML Doris Day en Gordon Mac Rae in de muzikale film Kadetten van Mest Point plezier te doen neemt zij aan overuren te maken. Wanneer zij het bureel ver laat i' bet reeds donker en zij bemerkt dat een vreemdeling haar achtervolgt. Ze wordt oneerust en tracht hem kwijt te en nullijn iCvtu spelen. Maar de ma* schijnt vast feestten «en klein stadje van het Westen van de a-r sp or met kwnt te raken VdSL Xt dNEMA OUD IEPER met Mala Powers en Tod Andrews. Ann Walton, een mooi en lief meisje, leidt een gelukkig en huiselijk leven in Verenigde "sTaten Haaï verloofde. ~Jim dichter' en dichter bij. Ann kan bDna nl®' meer verdef. een geweldige angst maakt ,;-n var haar meester Ze vlucht in een Owens, krijgt een betere betrekking en ze besluiten te trouwen. Het jonge paar Esa' naar Ann's huis om het gelukkig Otcuws aan haar ouders mede te delen. s Anderendaags gaat Ann. overgeluk kig. naar haar bureel- Om een collega CINEMA COLISEUM met John Lund, Jeff Chandler en Susan Cabot Bij het uitbreken van de burgeroorlog i in Amerika worden de Unie-troepen uit Arizona, waar zij de Indianen in bedwang hielden, teruggetrokken. Slechts een klei ne afdeling onder bevel van majoor Col- ton. vriend van het opperhoofd der Apa chen. Cochise, blijft achter. Geronimo. stamhoofd der Chiricahua's. neemt deze gelegenheid te baat om in opstand te ko men tegen de gehate blanken. Inmiddels komt de jonge luitenant Bay lor. afgevaardigd door de Regering, op het fort aan. Hij wil het koper in de ^achUaTens "tracht zich bodem van het grondgebied ontginnen. stand die dit plan bij de Indianen zal ontmoeten en om onnodig bloedvergieten te voorkomen, weigert zijn toestemming te geven. Met mooie beloften haalt Baylor Gero nimo over met hem samen te spannen te gen Colton en de andere blanken. Vanaf aangevallen. De blanken behouden de overhand dank zij hun helse wapens de kanonnen. Cochise, die zich rekenschap heeft ge geven van Gerönimo's verraad, ontzegt hem het verblijf op het grondgebied. Baylor heeft de dood gevonden en Col dat ogenblik begeeft Geronimo zich op ton drukt wederom de hand van zij» het oorlogspad en valt de diligence aan, vriend Cochise, beiden gelukkig dat de parkplaats voor te verbergen, maar valt uitgeput neer. Wanneer het meisje thuiskomt wordt zij ondervraagd door haar moeder en de Maar Colton. met het oog op de tegen- Alle reizigers worden gedood, behalve de mooie, jonge onderwijzeres Mary Kearny, die op weg was naar het nabijgelegen Tucson. Zij wordt gevangen genomen. Baylor beschuldigt Cochise van de aan val. hij lokt hem in een hinderlaag en nu graaft Cochise de oorlogsbijl op en stri;'dt aan de zijde van Geronimo tegen de blanken. Colton. gedwongen het fort te verlaten, wordt in de Apache-pas door de Indianen vrede is weergekeerd. In A-.-er K^anse ster m k n we Kenn.s met Ma.a Powers, ees van veel talent getuigt en wel spoed.g haar weg in CINEMA COLISEUM: met Richard Arlen. Andy Devine en Linda Hayes. De gewetenloze houtvester Tim Mae- Gregor verkrijgt door omkoping, toestem ming om een uitgestrekt woud neer te vellen dat toebehoort aan de jonge, rijke Kay Had'.ey. Op het verzoek van opzichter Dick O'Hara om het werk uit te stellen, wei gert MacGregor en zendt zijn helper Jean Collet om de hulp in te roepen van de houthakkers Andy Jensen en Lucky. Kay komt zelf op de plek aan en Diékis mening in de wind slaande, geeft zij haar toestemming om de bomen te vellen. Dick, bijgestaan door zi;n twee helpers. "Withers en Tex. houdt toezicht op het werk. Als Dick en Tex er einde'.i'k in slagen aan het licht te brengen dat MacGrcgor- een schurk is. wordt Collet opgedragen Tex op te sporen om hem onsrhafle.i.'k te maken en de rapporten in zijn bezit te bemachtigen. In de strijd wordt Lucky gewo'.d door Collet Kay erkent dat Dick gelijk had en helpt hem CoLet .n de val te lokxer Deze .aat- ste beschuldigt nu MacGreg-.r. Andy wordt daarop belast met het werk. Dick en Kay. die het nu gehee. samen eens zijn. bouwen nu hun toekomstplan nen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7