VOETBAL J^adio TELEWEST 60.000 KRONIEK VAN ''ON. VER. C. S. YPROIS Stationstraat 7 IEPER llatchen voor /.oihIo^ 30 Kovembrr 1 der matchen van S3 !\ovember Klassementen nn de matchen van Zondag S3 XovemLer «HET YPERSCH NIEUWS BH- 6 28-11-1952 Ie ProT. W.S. Lauwe-KV.C-S. Vprois 2-4 5 5 5-t-4 19! Tijdens haar laat ste vier wedstrijden trapte Cercle in het totaal niet minder dan negentien keren het leder tegen de rivale koorden- Vorige Zondag te Lauwe vonden Parrein en con- soorten slechts vier maal de opening en gedurende de laatste vijf minuten wanneer K V-C-S Y. verwoed aanviel, kon men het horen uit de mond der vele er Waren er minstens 300 aanwezige rood witte supporters, dat men hoopte ander maal eert vijfde treffer te zien lukken. Een verwachting, die ijdel bleek, want ditmaal zou het bij het cijfer 4 blijven. Twee doelpunten hiervan nog werden aan getekend op strafschop en waren alsdus- danig willens nillens oorzaken van be twistingen en wrijvingen, die een haast onuitstaanbare atmosfeer schiepen en de ontmoeting van bekoorlijkheid ontlastten. Neen een aangename of genietbare wed strijd kregen we niet in de kijker. De gastheren, dewelke voor het eerst dit sei zoen met Eaillie en Deitour, twee ver maarde geel-zwarten die in onmin leef den met hun bestuur en waarvan laatst genoemde wegens zijn hardheid wel een boeman voor de roodjes is. in het gelid verschenen, lieten immers niet voetbal len Met middenvoor Piferoen meestal in achteruitgeschoven positie pratikeerden de bezochten de hard en hoogmethode. Ze lieten het leder practisch nooit de grond raken en het ding werd echt ge marteld. maar dit was niet alles. De ruste loos dravende gastheren zaten daarbij de K V C.S.Y.-ers druk en weinig begees terend in de voeten, 't Was een vechten om tegen de hoog gekwoteerde bezoekers toch maar iets van de inzet thuis te hou den Spijt het storend tegenspel toonden de Augustinusmannen zich binst het eer ste halfuur het agressiefst. Verschillende hoekschoppen werden afgedwongen en bij een dezer plaatste Vandenbossche een kopstoot, die de jeugdige, doch knappe doelwachter Masselis versloeg, maar back Demeyere kon de bal van onder de deklat wegwerken. Meermalen hing een Cercle- doelpu.tl in de lucht, zonder er evenwel uit te vallen Frammout had nog niet veel dienen op te knappen en er kon van ingelovmdheid bij acteurs en toeschouwers gesproken worden tot op de 34e minuut referee Liagre (F. C. Izegem), die om zijn durf mag geroemd worden, de roodjes een strafschop toestond. Niet zodra was de kick omgezet of de poppen gingen aan het dansen. Het publiek tierde en dreigde en het was al penalty dat de klok sloeg. De Stars zelf gingen als ontketenden te werk en brutaal spel kwam om het hoekje gluren. Dat de plaatjes weer in evenwicht kwamen, bleek niet eens van aard om de gemoederen te bedaren. Het 'Lauwse speel veld lag te zieden en scheen voorwaar lot ontploffing te komen, wanneer de ar biter. nauwelijks 6 minuten na de eerste, een tweede strafschop floot tegen de loca len. Hierdoor traden de roodjes terug in voorsprong en grepen vooral Deltour en Derycke naar een nog grovere borstel. On onderbroken moest de spelleider het ver toon onderbreken om geel-zwarten op hun nummer te zetten en de laatste snikken der initiale beurt konden bezwaarlijk verkwikkend genoemd worden. Verbolgen White Star-aanhangers stonden met gebal de vuisten langs weerszijden van het gan getje. dat de scheidsrechter moest volgen om zijn kleedkamer te bereiken. Ja. er was weinig plezier te voorzien voor het geen de tweede beurt betreft. De arbiter had, althans voor sommige Lauwenaren, misdaan en. rood-wit zou boeten. Voor ons part had de referee nog niets anders dan rechtvaardige beslissingen genomen en we hoopten alleen maar. dat hij zich door enkele onstuimigaards niet uit zijn lood zou laten slagen en Cercle zonder gekwetsten en met de buit het einde zou bereiken. We vreesden... en gaven de roodjes de raad van zoveel mogelijk uit hun eigen strafschopgebied te acteren, kwestie van vergeldingspenalties te ver mijden en verder het risico van geraakt te worden te verkleinen door bij voor keur de volley toe te passen. Waar deze richtlijnen plichtsbewust werden gevolgd, kregen de bezochten quasi geen occasie om hun ontevredenheid te koelen op de roodjes. Ze incasseerden zelfs een soort genadestoot toen de K V-C S Y.-ers kort r.a de hervatting tot 1-3 uitliepen. Het werd ietwat kalmer, doch het heksengedoe zou weidra weer oplaaien nadat de bord jesman de 2-3 stand had uitgehangen. Wij en met ons wellicht alle aanwezige Cer cle-fans. hunkerden naar het signaal dat het einde moest betekenen van deze vinnig betwiste, lukrake-trap-match. Van juist buiten bet strafschopgebied der rood jes mochten de lokalen nog een tweetal vrije schoppen nemen, die geenszins on gevaarlijk waren. Langs de overzijde had .Masselis dit was in de initiale beurt ook al eens gebeurd veel last met een schot van Vartbeselaere. Zes minuten vóór het affluiten wisten de Cerclisten. die de geel zwarte doelwachter heel wat meer op proef hadden gesteld, dan de Lauwenaren paaltjesman Frammout. met een vierde goal de gastheren voor een voldongen feit te plaatsen. Meerdere der rood-witten zochten vermoeid de kleedkamers op. De partij was voor hen lastig geweest aan gezien het nooit afgevend als verbeten tegenspel, dat physisch het maximum der roodjes had verlangd, wilden ze zonder averij huiswaarts keren. De ontmoeting, zoals we hoger reeds vertelden, slechts in geringe mate genietbaar, had veel van een derby of cup-match. Snelheid het haast altoos beroep doen op de volleyof halve volley was hier geenszins vreemd aan bleek de opperste troef en waar W. S Lauwe tot het einde de maat hield, begrijoen we niet hoe die ploeg slechts beschikt over een pover actief van 2 pun ten. Ja. verleden Zondag vierden twee leden van de oude garde hun heroptreden en mogelijk dat hierdoor de lont in vlam is geraakt. In ieder geval moesten de Cer clisten zich met heel wat minder veld- overwicht (al was er toch) tevreden stel len dan de 2 voorafgaande speeldagen. Waarheid is ook dat sommige roodjes in de gegeven omstandigheden (krachtpat serij) beneden hun gewoon niveau bleven uit redenen waaronder ook de vrees en de opgelegde tactiek (2e time) te vinden zijn Een Soenen bij vb. wist zich niet uit te leven en Vandenbossche zwichtte zijn knie. Met de onderscheidingen dienen we allesbehalve kwistig om te springen. Van- beselaere. Cailliau (echter nog uithou dingsvermogen missende) en Carpels pres teerden het puikst. terwijl Parrein zich weer eens verdienstelijk maakte door zijn opportuniteit. Frammout. Kerrebrouck, Verschaeve en Ossieur. heel wat voortref felijker dan te Herseaux en tegen F C. Torhout, verdienen een accessit. daar waar Derous op Leglez geen pak scheen te hebben Laatstgenoemde was met Ver helle. oud-speler van Kortrijk Sp en de jeugdige Masselis het koren bij W. S. Lau we. dat in haar geheel genomen moed te koop had. Dat het wel interessant is een wedstrijd vooraf in te studeren, moge blijken uit het feit dat de kaart die White Star met Piferoen als middenvoor zou trekken voor ons als ploegleider doorzich tig was. Kerrebrouck en Cie waren ge waarschuwd en de tegenzet klaar voor aleer de acteurs het speelveld betraden. Als men zo een jaar of tien met een ploeg in een bepaalde afdeling zwerft, kent men zijn pappenheimers en de meeste hunner tegenstanders. Hoe back Demeyere een zwakje heeft werd ook voorspeld en het laatste doelpunt was een product van de theoriedie Cailliau. als steeds, aan dachtig had aanhoord. Het strekt Florent ter ere dat hij zelden een wenk in de wind slaat. Dat inworpen en vrije schop pen in een door de rivalen geschapen woelige atmosfeer en als men in winst verkeert, niet overhaastig moeten worden genomen diende hem insgelijks geen twee maal te worden gezegd Wanneer het spel stil ligt. heerst er immers doorgaans kalm te en daar kwam het te Lauwe op aan. Tot besluit begeren we in verband met scheidsrechter Liagre. die gecontroleerd werd door dhr Degryse A.. te verklaren, dat we hem graag terug zullen zien. Recht schapen spelleiders als hij zijn steeds gewenste figuren. DE PLOEGEN W. S. Lauwe (VMl Masselis Deltour Verhelle Lietaer Piferoen Vermeulen Faillie Deel ercq Demeyere Derycke Leglez GRUNDIG RADIO goedkoopst en best Beluister hem bij TELEWEST Stationstraat, 7 IEPER (7086) Ossieur Parrein Verschaeve Carpels L Vandenbossche CaiUiau Vanbeselaere R. Soenen Kerrebrouck Derous Frammout K.V.C.S. Yprois (WM> DE DOELPUNTEN: 34e min.Ossieur en Deltour betwis ten elkaar het leder aan de grens van het strafschopgebied Carpels rent in hun richting en wordt in de beruchte area, zonder de bal in speelbereik te hebben door Derycke gehaakt StrafschopLionel neemt de penalty en Masselis is machte loos tegen de schuiver die zijn doelvlak in de linkerhoek schendt (0-1) 38e min.Vandenbossche wordt het le der ontfutseld door Piferoen. die van ver zijn kans waagt. Frammout vertoeft tot aan de enkels in een modderbrij en krijgt zijn voeten niet los om zich bijtijds te kun- nen verplaatsen. Hij duikelt met vertra ging en puncht de bal uit de linkerbe nedenhoek tegen de onderzijde der dek lat. vanwaar het ding neerkomt achter de fatale streep (1-1). 40e min.Cercle is in de aanval langs de rechterflank. De center (op halve hoog te) van Vandenbossche voor Ossieur be stemd wordt door Piferoen met de hand onderschept in de nabijheid van het elf- meterpunt. Tweede strafschopNa dis cussie Carpels-Lietaer omtrent de ligging van het leder, gaat spelleider Liagre het d'"ng op de kalkstip deponeren. Op iden tieke wijze als bij het eerste doelpunt vloert Carpels de locale portier (1-2). 47e min. Vanbeselaere lobt het ledpr over het hoofd van een paar rivalen vóór de voeten van Carpels, die geen te beste voorzet geeft in de richting van Parrein. Deltour krijgt occasie om op te ruimen, doch de bal glijdt over zijn schoentip en Parrein wringt zich als een aal tussen hem en Verhelle, bemachtigt de bal en sch'et raak (1-3). 68e min. Leglez zaait herrie bij de rood-witte verdedigers Derous is gerold en de Lauwse linksbuiten zet aangevallen door Kerrebrouck voor aan Declercq, de welke voor een vleugelverandering zorg draagt en de naar binnen gezwenkte Ver meulen bedient. Laatstgenoemde lukt. via de linkerpaal en in de vlucht, een prach tig doelpunt (2-3). 84e min.Op inworp van Cailliau krijgt Ossieur de bal onder controle en speelt het ding terug naar Florent. Een mach tige center en Verschaeve. door Demeyere andermaal uit het oog verloren, rukt op. Parrein, die zich rechts van de doelmond heeft weten te demarkeren. wordt met een pass bedacht. Georges' schiethoek is niet briljant, maar toch dist hij een schot op, dat de binnenkant der linkerpaal treft en het balletje botst de renderende kant uit (2-4). Ille Spec.U. S. Herseaux - K.V.C.S.Y. 6-1 Met een zeer gehavende, om niet te zeggen onkennelijke, formatie moesten de reserven te Herseaux de vlag strijken Aan de rust stonden de bordjes op 2-0 en het eerreddend doelpunt werd aangete kend door G Dewulf. Wanneer nemen sommige specialers de zaken eens wat ern stiger op Met een beetje van een ploeg zou het te Herseaux nooit tot een neder laag zijn gekomen. We zullen meer zeg gen Zo alle reserven tot op heden plichts getrouw de convocaties van de secretaris der selectie hadden beantwoord, dan zou j K V.C.S Y. momenteel ook met haar B- ploeg aan de spits hebben gestaan. Wie j het schoentje past.... Schol.K.V.C.S. Yprois - W S. leper 3-3 i De Plancke Roland en Cie lieten zich aanvankelijk verrassen door ontsnappin gen (via Braecke) der gesternden en had den op een bepaald ogenblik een 1-3 ach terstand goed te maken. Aan de rust was het deficit gemilderd tot 2-3 en vrij spoe dig in de tweede beurt zou de score ge nivelleerd worden. Hoe de Cerclisten zich verder ook inspanden, hun territoriaal overwicht vond geen weerklank op de bordjes. Ameloot R. (2. waaronder 1 straf schop) en Alleweireldt F doelden voor K.V.C.S.Y. Betreffende deze derby die in tamelijk snel tempo werd betwist, kan nog worden gezegd dat vele Augustinusman nen vergeleken bij hun stadsgenoten, te weinig doordrijvendheid aan de dag leg den. Huys J., De Plancke R.. Hollebeke E. en Ameloot R- waren de gastheren, die de meeste potten braken. Dumoulin R. en de keeper bleken in een off-day »- Kad. AW. S. leper - K.V.C.S. Yprois 1-1 Het verslag van Cercle-afgevaardigde Cherchye E. vermeldt dat zijn poulains het meest in de aanval waren voor de rust Op misverstand tussen keeper Maselis en een van zijn backs kwam White Star aan haar doelpunt na 15 minuten spel en leid de halfweg dan ook met 1-0. In de tweede beurt kende het vertoon een evenwichtig verloop. Van ver versloeg Vansteenkiste E. met een prachtig schot de gestemde portier, nadat juist voordien de bal op aandringen van Dumoulin H. vlak onder White Stars' deklat in de modder was blij ven steken en iedereen reeds de gelijk maker» als geboren beschouwde. Santy E.. Devloo R. en Beele J. waren met keeper Maselis de beste roodjes. Wardje Cherchye vervolgt met de vermelding dat vele Cer- cle-kleppers te voorzichtig acteerden en de tegenstanders veel harder waren. Hij drukt tenslotte, na gewezen te hebben op de goede leiding van de pas uit de Kongo teruggekeerde scheidsrechter Raoul Jac ques. de hoop uil dat Lesage E. en con- soorten, die technisch de bekwaamste ble ken. zich voort zouden beijveren om voet bal zoals gedurende de eerste helft voor de pinnen te brengen. Kad. BK.V.C.S. Yprois - W. S. leper 0-4 Goemaere W. en maats hielden gelijke tred tot aan de poos. die intrad met 0-0 stand. Zou ook deze derby een drawn als resultaat opleveren NeenNa de koffie kregen we een spelbeeld dat naar de zijde der bezoekers helde en Prezen Seys' kleuters ondervonden tot hun scha de (niet tot hun schande) van welk ka pitaal belang de factor macht op een zwaar veld is. De Cercle-gastjes Moer man D Decoene W„ Bonduwe W.. Goe- moere W., Desmet J. en Deltombe H. lie ten zich. spijt de zware nederlaag, als beloftevolle eiementjes belichten. ZONDAG AANSTAANDE: Nu de A-mannen de eerste plaats bezet ten in de klassering hebben ze het no blesse oblige te torsen. Van leiders wordt doorgaans heel wat gevergd. Aanstaande speeldag nemen Vanbeselaere R. en zijn mannen het op tegen de Eendrachters uit Wervik. dit op het Augustinusstadion en onder de hoede van arbiter Debeuf J. (S V.O. Ingelmunster). Aangaande deze ontmoeting, die te 15 uur een aanvang neemt, dienen we uiteraard weinig re- klaam te maken. Goede waar. prijst zich zelf Verleden jaar sneefden de Unions op de «Stade Yprois» met eerder onver wachte cijfers (8-0). De les die hieruit te trekken valt, is dat de roodjes zich hoe ven in te spannen om Penet. Leclercq. Mahieu Corion. Dewulf ea. D'Halluin's te beletten van gevechtsvoetbal op te dringen. Het balletje langs de grond, mannen en deze soort derby zal van U. leiders, geen lijders maken. Op het Augustinusstadion krijgen we naast het treffen der fanionploeg. die heel wat publiek moet lokken, nog volgende partijen 9 30 u.Ille Spec.K.V.C.S. Yprois - S. V. Wevelgem. 11 u Kad. A: K.V.C.S. Yprois - F. C. Roeselare. De scholieren gaan de sterke Olympicers te Ledegem in eigen nest tarten en de ka- detten (B) komen uit op het Clubveld te Poperinge. ROLAND DE PLANCKE OP DE HEIZEL. Woensdag 1.1. trad onze scholier De Plancke Roland dus andermaal in lijn op de Heizel. Zijn ploeg (blauwen) won de wedstrijd met 6-5. Als rechtstreekse tegenstander van Izegem's fanionspeler Callens R. en spijt hij voor de eerste keer optrad bij kunstlicht, deed Roland het verre van kwalijk. Waar al zijn maats der defensie slechts tijdens 35 min. in de arena stonden, werd hij gedurende gans de match behouden. Zonder vrees te wor den tegengesproken mag van deze vóór- wedstrijd worden getuigd dat het een hoogst aantrekkelijk voetbalpartijtje was. Snelheid en technische vaardigheid ble ken schering en inslag en een promotie elftal zou het zowel tegen de rode als blauwe ploeg lastig gehad hebben Wel of niet gezift, in ieder geval heeft De Plan cke naast kleppers als o.m. Devos (Ber- chem Sp Volckaert (Gantoise), Van der Eist (Eendr. Aalst), Van Damme (Den- dermonde), Beerens (V. G Oostende) en tegen andere als Odeurs (Beerschot). Ha- 1.000.000 radiotoestellen sedert 1945 radiotoestellen per maand EUROPA'S GROOTSTE RADIOFABRIEK (gruddig) Alles met UKG (FM.) Alles met drukknoppen. Alles met regelbare selectiviteit (zuiverder avond-ontvangst). Ieder type HOOGST MUZIKAAL 33 TYPES in DE MEEST GESPECIALISEERDE RADIOZAAK IN DE STREEK. Demonstraties VRIJBLIJVEND (7230) non (Anderlecht), Desmet (Un. St Gillis). Nelis (Beerschot). Vermeiren (Tubantia), Andrieux (Standard). Smiejszack (Zwart berg), Vandevoorde (Daring C. B.) enz. wel iets kunnen bijleren. Hopen we dat K.V.C.S.Y's eerste elftal binnen afzien bare tijd er de vruchten zal mogen van plukken. KALENDER. ROGIMAH. K.V.C.S.Y. SUPPORTERSCLUB Lokaal Au Casino Pronostiek wedstrijd. Zondag 1.1. werd de le prijs geschonken door een supporter welke onbekend wenst te blijven, gewonnen door Madame Kools die 12 punten behaalde. De eerstvolgende verplaatsing werd gewonnen door De- haeck André die eveneens 12 punten pro- nostikeerde. I Alg. klassement: 1. Parmentier Jacques 85 p.2. Mad. Callens, 83 p.3. Deplan- cke Georges. 80 p.; 4 Ossieur Albert. 79 p.5. Mad. Ossieur, 78 p.6. Descamps Gaston, 77 p.7. Mad Houck. 76 p. 8. Leupe Jacques. Levvyllie Maurice. 75 p. 10. Pauwels Roger, Mad. Hollebeke. Van- limburg Elza, Isenbaert Valère. Versail les René, Beddeleem Paul. 74 p. HET BESTUUR. K.V.C.S.Y. SUPPORTERSCLUB «DE MANDE» Zonnebekesteenweg 1, leper Kosteloze Pronostiekprijskamp. Deze week wist Geeraert August beslag te leggen op de wekelijkse prijs met zijn 6 behaalde punten. De minder gelukkige was Van Uxem Arthur welke door de bij- vraag van voorgaande in de spurt werd geklopt. De rangschikking1. Neyrinck Edg. en Markey Elza, 57 p. 3 Litière Luc. 56 p.; 4. Bruyneel Germ, en Hollebeke Fl.. 55 p. 6. Carlier A„ Dael M Deberdt A., Pertry J-, Sinnaeve R., Tankrey W. en Vandam- me Margr., 53 p.13. Dumalin M. en Ther- ry H., 51 p. 15. Aeck D., Burggraeve A., Dewilde Oct.. Landerwyn P. en Samain S-. 50 p. HET BESTUUR K.V.C.S.Y. SUPPORTERSCLUB ST PIETERS BOVEN Lokaal Café De Valk bij August Lesage, Rtjselstr. 104, leper- Pronostiek wedstrijd. De prijs van de beste pronostieker werd op Zondag 16 Nov. en op Zondag 23 Nov. respectievelijk gewonnen door Gerard Burggraeve en Notebaert Daniel. Het klassement ziet er als volgt uit 1. Vanelslander en Neyrinck Edgard. 21 p. 3. Gabriel Gaston, 19 p.4. Mailliard Ed die. 17 p.5 Vanhoutte. 16 p.6. Depoor- ter Hortence, 15 p.7. Benoit Georges en Blanckaert Michel. 14 p.9. Bartier Eli- dor en Notebaert Daniel. 13 p. He NATIONALE AFD. F C. Brugge - St Niklaas S. K. (Smidts) "Waterschei Th. - Boom F. C. (Mertens) St. Leuven - C. S. Verviers (Blavier) White Star A. C. - Lierse S. K. (Versyp) F C. Ronse - A. S. Oostende (Ceulemans) R- C. Tienen - St Truiden V. V. (Franken) Lyra - U. S. Doornik (Jacobs) Kortrijk Sp. - R C. Brussel (Lescart) III- NATIONALE AFD. REEKS B S. K. Beveren - R. C. Doornik (Verbiest) C. S. Schaarbeek - F. C. Izegem (De Riemaecker) Vig. Hamme - Un. Halle (Van Herpe) Un. Namen - A. A. La Louvière (Deprost) E. Aalst - S. C. Boussu-Bois (Baty) A.E.C. Bergen - C. S. Brugge (J- Renard) V. G. Oostende - A. V. Dendermonde (Depraetere) Ukkel Sp. - D. Leuven (Lecocq) NATIONALE BEVORDER. REEKS A S.K. Roeselare - S V. Waregem (Verkeyn) S. K. Geraardsbergen - St. Kortrijk (Calbert) Hoboken S. K. - Germ. Ekeren (Hofkens) Ex St Niklaas - Kapellen F. C. (Cumps) F. C. Meulestede - R. C. Borgerhout (Desseyn) R C Lokeren - S. V. Oudenaarde (Dutordoir) St. Moeskroen - F. C. Roeselare (Urbain) F. C. Ecklo - S. V. Wevelgem Ie PROVINCIAAL S. C. Oostrozebeke - Aalbeke Sp. (Decheiver) S. V. Blankenberge - Zwevegem Sp. (Dnverger) S. C. Menen - W. S. Lauwe (Monteyne) F. C. Tielt - F. C. Torhout (Dekeirsschieter) U.S. Herseaux - Ol. Ingelmunster (Pattyn) R. C. Harelbeke - Voorw. Oostende (Kerckhof) K.V.C.S. Yprois - E. Wervik (Debeuf) Uitslagen (Van Gysegem) I F. C. Knokke - D. Blankenberge (Macs) lïe PROVINCIAAL B F. C. Poperinge - T. Menen (Verfaillie) W. S. Houthulst - F. C- Lichtervelde (Vandelacluyze) F. C Komen - S. V. Moorsele (Maes) V. C. Ardooie - Brielen Sp. (Germonpré) S. C. Bizet - S. K. Vlamertinge (Mahieu) Ol. Ledegem - W. S. leper (Lanckriet) St Eloois Sp. - S. V. Moorslede (Peers) S. K. Torhout - Ex. Zedelgem (Servaes) Zondag !I<* NATIONALE AFD. F C. Brugge - R. C. Brussel St Truiden V. V. - St Leuven Lyra - Waterschei Th. C. S. Verviers - Kortrijk Sp. St Niklaas S. K. - U. S. Doornik Boom F. C. - F. C. Ronse (White Star A. C. - R. C. Tienen A- S Oostende - Lierse S. K. I me NATIONALE AFD. REEKS B NATIONALE BEVORDER. REEKS A I T5 O T i olct 1 -A Vonollon TT P Cl \Irvoclrrnnr, O 4-0 R C. Doornik - E. Aalst 4-0 A. A. La Louvière - V. G. Oostende 2-2 A. V. Dendermonde - S. C. Boussu-Bois 9-1 2-0 Un. Halle - S. K. Beveren 2-2 F. C. Izegem - C. S. Brugge 4-0 A.E.C. Bergen - Ukkel Sp. 5-1 D. Leuven - Vig. Hamme 2-1 Un. Namen - C. S. Schaarbeek 1-0 Kapellen F. C. - St. Moeskroen 1-1 S V Waregem - F. C. Meulestede R. C Borgerhout - F. C. Roeselare S. V Oudenaarde - S. K. Geraardsb. St. Kortrijk - Hoboken S. K. S. K Roeselare - Ex. St Niklaas Germ. Ekeren - F. C. Eeklo S. V. Wevelgem - R. C. Lokeren 1-2 3-1 1-0 2-1 1-1 2-2 1-0 2-1 2-0 0-2 4-2 3-1 Ie PROVINCIAAL S. V Ingelmunster - S C. Oostrozebeke 2-4 D. Blankenberge - R. Harelbeke F. C. Tielt - Zwevegem Sp. E. Wervik - Aalbeke Sp. W. S. Lauwe - C. S. Yprois V. Oostende - U. S. Herseaux F. C. Torhout - F. C. Knokke 1-1 S. C. Menen - S. V. Blankenberge ïïe PROVINCIAAL B S. K. Vlamertinge - F. C. Poperinge 4-2 Ex. Zedelgem - Ol. Ledegem 2-3 F. C. Komen - W. S. Houthulst 2-3 V. C. Ardooie - F. C. Lichtervelde 2-4 S. V Moorslede - T. Menen 1-2 S. V. Moorsele - St Eloois Sp 3-1 W S. leper - S. C. Bizet 2-0 Brielen Sp. - S. K. Torhout 0-4 2-1 6-1 1-2 5-2 2-5 9-0 1-5 Lyra White Star A. C. Lierse S. K. F. C- Brugge St Truiden V V. U. S. Doornik A S. Oostende Waterschei Th. C S. Verviers Boom F. C- r. C. Brussel R. C Tienen St Niklaas S. K Kortrijk Sp. F. C. Ronse St Leuven F AFD. 11 7 2 2 31 18 16 11 7 3 1 35 16 15 11 5 2 4 21 12 14 11 5 3 3 20 14 13 11 5 3 3 27 22 13 11 3 2 6 14 11 12 11 5 4 2 19 16 12 11 5 4 2 19 19 12 11 4 4 3 17 18 11 11 5 5 1 31 27 11 11 3 4 4 17 31 10 11 4 6 1 21 28 S 11 2 5 4 14 24 8 11 3 6 2 13 24 8 11 2 7 2 11 21 1 11 3 8 0 18 27 6 I nie NATIONALE AFD. REEKS B NATIONALE BEVORDER. REEKS A A. V. Dendermonde F. C. Izegem Ukkel Sp. A.E.C. Bergen C. S Brugge S. K. Beveren Vig. Hamme C. S. Schaarbeek R. C. Doornik S C. Boussu-Bois Un. Halle D. Leuven E. Aalst V G. Oostende Un. Namen A. Al La Louvière Ie PROVINCIAAL He PROVINCIAAL B 11 7 2 2 29 14 16 R. C. Lokeren 12 9 2 1 36 19 19 K. V. C. S. Yprois 11 7 1 3 42 16 17 W. S. leper 11 8 1 2 35 18 11 7 2 2 17 16 S. V. Waregem 11 5 1 5 24 15 15 S. C. Menen 11 7 1 3 24 13 17 S. V. Moorslede 11 7 1 3 37 12 17 11 5 1 5 26 8 15 S. V. Oudenaarde 11 5 2 4 20 12 14 F. C. Knokke 11 8 2 1 32 14 17 F. C. Komen 11 7 1 3 42 25 17 11 6 2 3 26 17 15 S. K. Roeselare 11 6 3 2 27 24 14 Zwevegem Sp. 11 7 2 2 31 11 16 F. C. Poperinge 11 6 2 3 44 25 15 11 6 4 1 21 16 13 S. K. Geraardsbergen 11 5 3 3 25 16 13 Aalbeke Sp. 11 6 2 3 23 15 15 St. -flloois Sp. 11 6 2 3 38 21 15 11 4 3 4 21 20 12 R. C. Borgerhout 11 5 3 3 20 17 13 F. C. Torhout 11 6 3 2 16 17 14 T. Menen 11 6 3 2 32 21 14 11 3 3 5 15 16 11 Germ. Ekeren 11 5 4 2 21 23 12 S. V. B'.ankenberge 11 4 3 4 26 20 12 V. C. Ardooie 11 7 4 0 34 19 14 11 4 4 3 18 18 11 F. C. Roeselare 11 3 3 5 18 11 11 F. C. Tielt 11 3 3 5 22 24 11 S. K. Torhout 11 4 3 4 32 21 12 11 4 4 3 16 15 11 Ex. St Niklaas 11 4 4 3 15 17 11 R. C. Harelbeke 11 5 5 1 27 26 11 Ol. Ledegem 11 5 4 2 24 23 12 11 4 4 3 17 22 11 Kapellen F. C. 11 3 5 3 14 20 9 V. Oostende 11 3 4 4 20 10 F. C. Lichtervelde 11 5 5 1 29 24 11 11 4 5 2 13 18 10 S. V. Wevelgem 11 3 5 3 9 18 9 S- C. Oostrozebeke 11 4 5 2 20 29 10 Ex. Zedelgem 11 4 5 2 34 35 10 11 3 5 3 16 26 9 F. C. Eeklo 11 4 6 1 17 22 9 D. Blankenberge 11 2 4 5 15 36 9 W. S- Houthulst 11 4 5 2 33 40 10 11 3 6 2 13 21 S F. C. Meulestede 11 4 6 1 9 13 9 E. Wervik 11 3 6 2 15 22 8 S. K. Vlamertinge 11 4 7 0 26 28 8 11 2 6 3 10 25 7 St. Moeskroen 11 3 6 2 21 24 8 U. S- Herseaux 11 3 7 1 15 31 7 S- V. Moorsele 11 1 10 0 16 55 2 11 3 7 1 19 29 7 Hoboken S. K. 10 3 6 1 14 24 7 W. S- Lauwe 11 1 10 0 19 36 2 S C. Bizet 11 0 10 1 15 47 1 11 0 7 4 9 18 4 St- Kortrijk 11 1 9 1 7 22 3 Ol. Ingelmunster 11 0 11 0 6 32 0 Brielen Sp. 11 0 11 0 11 77 0

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 6