FILMWERELD mWM PHYLLIS THAXTER bril' 3L~ D'JWWi 7/ UIT DE PROGRAMMA'S (MSM sothern smcui HET YPERSCH NIEUWS Bh. 8 24-1-1953 CINEMA OCD IEP EB FORT WORTH ■tl Randolph Scott en David Brian. Ned Britt. die een vervaarlijke vecht jas was tijdens de bloedige strijd die eer- Njd« de fokkers uit het Westen tegen el kaar voerden kan met zijn revolver nu ■iets meer aanvangen, en wanneer hij terug in Texas belandt, gaat hij een dag klad uitgeven waarin een geest van recht vaardigheid en vrede wordt aangeprezen In de trein bevindt zich een reizigster. Flora Talbot, die terugkeert naar haar ranch in de omgeving van Fort Worth om er in het huwelijk te treden met Blair lams ford een oude vriend van Britt. Tijdens een halte van het konvooi binst de nacht, weerklinkt een schot Het is ongetwijfeld bedoeld voor Britt. doch het ia een kind van tien jaar dat helaas dode lijk getroffen wordt Britt begrijpt on middellijk dat niemand anders dan Ga be derenger die aanslag kan gepleegd heb ben Deze bandiet is voor geen geweld achteruitgedeinsd om te beletten dat de spoorbaan zou doorgetrokken worden tot Fort Worth Hij vreest nu de komst van Britt die hem zou kunnen hinderen in bel ongestraft beoefenen van zijn trans- ferthande! in vee hij voor het avondmaal werd uitgenodigd Daar beschuldigt Amy Lunsford haar te hebben verlaten na de idylle die hen ver bond toen Britt het leger der federalis ten ging vervoegen- Deze verwijten lei den tot een twist tussen beide mannen Britt verlaat de ranch en keert naar de kantoren terug van zijn dagblad, waar hij zijn redacteur vermoord vindt Nu is Britt echter dol van woede. er. hij grijpt naar zijn revolvers, wel wetend dat Clevenger verantwoordelijk is voor deze nieuwe aanslag. Hij vergeet de vre delievende bedoelingen die hij had. en doodt twee der spitsbroeders van de ban- diet bij diens achtervolging. Doch Cleven- ger weet te ontkomen. Lunsford en Britt vergeten momenteel hun twist en spannen nu samen tegen Cle venger. alhoewel Britt nog steeds wan trouwig blijft tegenover Lunsford Deze laatste stelt voor te verzinnen dat de vol gende trein een belangrijke lading geld zal vervoeren en het zo aan boord te leg- i gen dat het Clevenger ter ore komt. Britt en Lunsford versteken zich in de wagon die naar ze verhopen, door de bandiet zal aangevallen worden. Wanneer het zo ver is. trekt Lunsford echter plots zijn revolver en richt hem op Britt. En koelbloedig deelt hij Britt Te Fort Worth is Britt het voorwerp van een geestdriftige ontvangst vanwege Lunsford. die hem aanraadt zich hier te vestigen en er zijn blad uit te geven, op dat de stad het centrum zou worden van de handel in vee. Deze beweegredenen en nog meer het aandringen van Flora weten Britt te overhalen, en op 18 April 1876 kamt het eerste nummer van de Fort Worth Starvan de pers. Op de eerste bladzijde staat o. a. een artikel waarin Clevenger van moord wordt beticht. De sheriff moeit zich met de zaak en wil de bandiet aanhouden, doch de vertegen woordiger van de wet loopt een blauw tje... Ben Garvin. de hoofdredacteur van het blad twijfelt anderzijds aan de ernst van Lunsford. Hij meent nl. dat deze. die zelf handel drijft in vee. Britt enkel gebruikt «ra zijn machtsdroom te verwezenlijken. Britt echter wil dit niet geloven... Enige tijd later doet Britt aan zijn vroegere ver looide. Amy Brooks, die hij toevallig weer ontmoet heeft, het voorstel hem te vergezellen naar de ranch van Flofa, waar mede dat heel dit manoeuver slechts op touw werd gezet om zich van hem zowel als van Clevenger te ontdoen. Deze steekt de wagon in brand en slaat op de vlucht met Clevenger. die Britt heeft opgesloten in de brandende wagen. De uitgever slaagt er nochtans in een der planken le doen begeven en de achtervolging ach ter het tweetal onverwijld in te zetten. Tijdens de volgende nacht begeven Britt en Lunsford zich langs een verschillende weg naar de burelen van de Fort Worth Star Op het ogenblik dat Lunsford Britt verraderlijk wil neerschieten, wordt hij zelf door een kogel getroffen. Flora komt uit haar schuilplaats. Zij is het die ge schoten heeft, want ze heeft nu de waar heid begrepen. Op het zelfde ogenblik ziet Britt het wapen van Clevenger dreigend naar hem gericht, doch hij is één onder deel van een seconde vlugger en schiet de bandiet neer. Enige tijd later trouwen Flora en Britt. en de Fort Worth Starmeldt dat de spootlljn verlengd is geworden tot in het hartje van de stad. Phyllis Thaxter en David Brian in een toneeltje van de film Fort Worth »- Joe tracht nog zijn zoon ais dwerg te doen doorgaan, doch zijn list mislukt. En zonder Buster valt het optreden te New York in het water Joe Tyme keert terug naar San Fran cisco. doch hij heeft de moed verloren Hij raakt aan 't twisten met zijn colle ga's van het toneel en nu hij zich aan de drank gaat begeven is voor hem alle kans op succes verkeken Even tracht June haar man ter hulp te komen door zich als dienster te laten aanwerven. Doch Joe weet zijn vrouw te overhalen het trio Tyme weer op te richten met Billy Shay. Het nummer kent bij het publiek weer het grote succes, doch Buster noch June voelen er veel voor met een andere partner dan Joe te werken. Van zijn kant probeert Billy Shay June de echtscheiding te doen aanvragen. Hij heeft altijd van de jonge vrouw gehouden en zou nu met haar willen trouwen. Buster. die het voorstel van Billy heeft afgeluisterd, gaat er zijn vader van ver wittigen. doch deze wil zijn verval aan zijn vrouw niet openbaren- Rond dezelfde tijd heeft de befaamde CINEMA OUD IEP KR APRIL SHOWERS (April Boien) met Jack Carsoo en Ann Sothern 1b 1912 viert de revue te San Francisco triomf na triomf- Doch het paar dat Joe en June Tyme vormen heeft geen suc ces. De eigenaar van de schouwburg waar ze optreden zegt hen onomwonden dat ze er iets nieuws moeten op vinden wil len ze verder het publiek blijven interes seren- Deze toestand brengt tevens beroe ring in het huishouden der Tyme's. die. wanneer ze in de hotelkamer die ze per maand huren, toekomen, er een brief vinden van hun kleine jongen. Buster. De knaap volgt de lessen in de militaire school, omdat zijn moeder niet wilde dat ook hij de artistenloopbaan zou kiezen. Maar het kind heeft het dansen in het bloed en op een goede morgen vinden Joe en June hun zoontje thuis. Als be groeting begint hij een razende dans uit te voeren, waardoor zijn ouders beslui ten hem in hun nummer op te nemen. Het trio Tyme kent opnieuw het grote succes, want Buster schijnt aan hun op treden nieuw leven te hebben gegeven. Te Portland ontmoeten ze Billy Shay en zijn American BeautiesHet is bij de ze troep dat June haar debuut deed. en ook daardoor dat ze Joe heeft leren ken nen. nu vijftien jaar geleden. Een Amerikaans impressario biedt een aantrekkelijk contract aan. en het trio aan vaardt het. Doch de Bond voor de Ver dediging der Kinderen verzet zich tegen het optreden van kinderen op het toneel. I» -»PML SHOWBKS CP* producer Al Wilson het trio Tyme aan geworven voor een nieuwe show. Doch hij wil dat Billy de oude dansmethode van Joe toepast. Deze heeft echter besloten zich terug op te werken. Hij is nu voerder geworden van een autobus, en op de vooravond van Kerstmis, gaat hij een geschenk kopen voor Buster. Doch wanneer hij met het geschenk komt aandragen, ziet hij toeval lig hoe Billy de kleine Buster slaat om dat deze weigert hem de dansmethode van zijn vader aan te leren. Joe aarzelt geen stond. Hij slaat Billy k. o-. doch valt zelf in bezwijming... Wanneer de crisis voorbij is. vindt Joe zijn vrouw en zijn zoon aan zijn bed. er. komt A) Wilson hem voorstellen hem te helpen het werkelijke trio Tyme herop te richten. En na enkele tijd kan het publiek weer June. Joe en Buster toejuichen wanneer ze samen hun nummers voor het voet licht Brengen. CINEMA CAPITOLE COIFFEUR POUR DAMES met Fernandel In zijn geboortestreek scheert Mario de schapen. Hij heeft ambitie, en wordt daarom hondenscheerdervervolgens kamt hij poppen in de speelgoedfabriek. Het is zijn droom eens echte vrouwen te coif feren. Hij begint met de zijne. Aline. richt zich te Parijs in en wordt de figaro van de wijk Zijn buitengewoon sukses bezorgt hem tal van veroveringen, waar onder Edmonde. een verrukkelijke vrouw, die op rijke voet onderhouden wordt door een zekere Mr Brochant. en daarna een grote vedette. Mario, die de Napoleon van het kapselgeworden is. wil schei den. om de dochter van Mr Brochant te huwen Hij komt evenwel tot inkeer, wan neer hij zich rekenschap geeft van het egoïsme dezer laatste en tevens van de I grote liefde van zijn echtgenote Tenslotte gaat hij met haar terug naar buiten wo- rten en voortaan zal zijn enige kliënte Aline heten... Fernandel zoals hij optreedt in zijn allerlaatste lachsucces Coiffeur pour dames CINEMA COLISEUM: DE DUIVEL DER WILDERNIS met Johnny Sheffield- Bomba. zoon van Tarzan. vindt in de Jungle een zwaargekwetste leeuw. Be schermer der wilde dieren begeeft hij zich op zoek naar witte jagers die zich in de omtrek moeten bevinden- Bomba ontdekt weldra het kamp van Martin. Forbes en zijn dochter Jane. Op de rivier bevinden zich verschil lende kooien met leeuwen, gereed om naar Europa verzonden te worden. Bom ba verlost al die dieren en tracht in aan raking te komen met Jane, haar vragen de Martin en haar vader te verwittigen niet meer te herbeginnen, want dat hij anders het hun zou moeten beletten. Martin is woedend en een jachtbewijs bezittende zegt hij geen nota te zullen nemen van die Jungle Duivel. Later op het grondgebied van de Stam der Massal's zijn de jagers getuige van een gevecht tussen een leeuw en de jon ge zoon van het hoofd der Massal's- Martin de ongelukkige willende bij staan. schiet, doch de kogel komt op de jongen terecht, die gedood wordt Het lijk wordt naar het dorp overge bracht en men vertelt dat de jongen door de leeuw gedood werd. De vader is diep getroffen en om zich op de leeuwen te wreken belooft hij aan Martin dat al de mannen van de stam de blanken zul len helpen om de leeuwen te vangen. Bomba die getuige was van het gebeur de vertelt de chef de waarheid over de dood van zijn zoon. en verwittigt hem dat hij alles op touw zal zetten om de leeuwenjacht te verhinderen. Martin heeft dit vernomen en gaat op zoek naar Bomba. Op de rivier wordt zijn boot door krokodillen aangevallen. Bomba werpt zich zonder aarzelen te wa ter en na een woeste strijd redt hij Mar tin. Onderwijl is de Stam der Massal's in opstand gekomen en zij doen een klop jacht om de leeuwen in het kamp der blanken te drijven. Tussen deze laatsten ontstaat paniek en Martin. Forbes en Jane, vluchten in een hut die door al de dieren der wilder nis belegerd wordt- Nog eens wordt Bomba door zijn aap vrienden van het gevaar verwittigd en door hen geleid, komt hij juist ter plaats als de deur van de hut gaat ingebeukt worden onder de druk der dieren. Zonder aarzelen werpt Bomba zich voorwaarts en een woeste strijd ontketent zich met de leeuwen. Het gevecht is verschrikkelijk doch de Johnny Sheffield gedraagt zich in «De duivel der wildernis» als een echte zoon van Tarzan. die alle gevaren van de jungle trotseert en overwint- zoon van Tarzan zal er als overwinnaar uitkomen. Hun leven nogmaals gered zijnde, Zljc de blanke jagers erkentelijk en zij be sluiten de Jungle te verlaten. Bomba ziel met droefheid Jane heengaan maar is gelukkig de vrede aan zijn wilde vrien den teruggeschonken te hebben. CINEMA COLISEUM: LA RONDE DES HEURES (Zo gaat het leven) met Jacques Jansen, Lucien Barout en Jean Tissier. In hun blinde rondgaan brengen de uren aan eenieder, hetzij smart of vreug de. hetzij geluk of tegenspoed. De zanger Jean Frenoy. behaalde bijval bij zijn eerste optreden aan de radio, daarna op de planken, en het was" alsof de toekomst hem niets dan voorspoed en fortuin zou bezorgen Zij bracht hem. integendeel, niets anders dan de ineenstorting van zijn loopbaan, van zijn gezondheid en zijn haard. Hij verloor zijn stem, later kwam de armoede, die hem belette in het onderhoud te voorzien van zijn jonge vrouw Yvette en hun dochtertje Gilberte Zijn schoonouders, de Merry-Melcourt van de hoge burgerij, die steeds gekant waren tegen het huwelijk van hun doch ter met de jeugdige artist, zonder fortuin, verplichten hem te verdwijnenzijzelf zullen zijn vrouw en kind bij zich nemen Een gewezen cirkusakrobaat. La Frite. houdt veel van Frenoy. Deze kan niet meer zingen, maar is een bedreven mu zikant Samen met La Frite zet hij een attractie van muzikale clowns op touw. Dank aan zijn schuilnaam, verliest Yvette het spoor van haar man. De schoonouders stellen alles in 't werk opdat Yvette de echtscheiding zou beko men, om haar toe te laten Mirsol te hu wen. een rijk zakenman, die sedert lang op Yvette verliefd is. De wijzers gaan rond... Frenoy wordt weer gezondhij heeft terug zijn mooie .stem en bijna de fortuin. Onder de naam van t Yrenoff and Partnervertoont hij zich met La Frite in de grootste zalen. Op zekere dag. tijdens een voorstelling in een music-hall, ontwaart Jean Frenoy zijn vrouw in een loge. samen met Mir sol en Gilberte... Yvette ziet er verbitterd uit en opeens verlaat zij de loge. gevolgd van Mirsol. wijl de kleine Gilberte en haar nurse blijven. Wanneer de clown begint te zingen, is het kind zodanig ontroerd, dat enkele dagen nadien, de Merry-Melcourt. om haar te stillen, beide clowns uitnodigen om deel te nemen aan een groot feest dat zij op touw zetten Zo geraakt Frenoy tot bij zijn dochter tje. Met behulp van La Frite sluipt hij in de speelkamer van de kleine wie be* niet ontgaat dat het haar eigen vader is die zich verbergt onder deze zonderlinge vermomming. Zij smeekt hem het liedje ■te willen neuriën dat haar vroeger in slaap wiegde. Herkend door Gilberte. daarna door zijn vrouw, zal Frenoy terug zijn plaats innemen aan de huiselijke haard, zulks met de toestemming van de Merry-Mel court. verblind door de hoge lonen van Frenoy. En de wijzers hebben rondgedraaid, uur na uur. tot ze eindelijk met zich het geluk hebben gebracht-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8