ORSON WELLES FILMWERELD YVBSNf De CARLO ROCK HUDSON dCABARÉT^C ANG6 RWOL dans Xa plus grande realisation cinèmatographique de tous les temps! Leest en verspreidt «HET YPERSCH NIEUWS» UIT DE PROGRAMMA'S HET YPEBSCH NIElWs- Biz. 8 7-1-19S3 CINEMA CAPITOLE SCARLET ANGEL (Het k&baret De rode engel) met Yvonne De Carlo. lirflijk toneel uit Violette* Impérialesmet Carmen Serilta en Luis Mariano. CINEMA OUD IEPER: THE COMPANY SHE KEEPS (De Liefdedievegge) met Lixabeth Scott- Mildred Lynch, die opgesloten werd we gens diefstal en aftroggelarij. verschijnt voor de vrijlatingscommissie van de staatsgevangenis van California Niette genstaande de opwerpingen van zekere leden wordt het meisje waardig geacht vrijgelaten te worden op erewoord. Zij moet zich bij een inspectrice begeven van de commissie. Joan Wilburn. die belast is het meisje in 't oog te houden en haar te helpen een nieuw leven te beginnen. Zij verschaft haar werk in een hospitaal van Los Angeles Aan 't einde van de burgeroorlog in Amerika landt de koopvaardijkapitein Frank Truscott te New-Orleans met een lading koffie die hij met goede winst ver koopt Hij begeeft zich naar de herberg De Rode Engel waar hij kennis maakt met de mooie Roxy McClanahan. Het toeval wil dat hij in een vechtpartij ge wikkeld wordthij helpt Roxy. die door de politie gezocht wordt, te ontsnappen Met haar in zijn hotelkamer aangeko men. wordt hun léte-&-téte verstoord door kindergehui] uit de daarnaast gelegen kamer waar zij mevrouw Caldwell, een oorlogsweduwe met haar baby Robert, aantreffen Roxy besluit zich 't lot van de jonge vrouw aan te trekken. Kort daarna sterft de zwakke moeder en Roxy die haar be loofd heeft voor de baby te zorgen, laat zich voor mevrouw Caldwell doorgaan. Geheel zonder middelen leent ze geld van Frank en verlaat de stad Enige dagen later verneemt ze dat Me vrouw Caldwell de schoondochter is van de zeer welgestelde familie Caldwell van San Francisco, en Roxy en de baby wor den er met open armen ontvangen door de heer en mevrouw Caldwell, maar niet door neef Malcolm en nicht Susan, tot nogtoe de enige erfgenamen van de fami lie Inmiddels heeft Frank 't spoor van Roxy teruggevonden en komt z'n geld terug vragen. Susan echter heeft 't gesprek af geluisterd en zodoende Roxy's ware iden titeit vernomen. Zij biedt de zeeman 50.000 dollar aan indien hij bereid is Roxy aan te geven, maar hij weigert en vertrekt naar zee. Malcolm geeft de strijd nog niet op en opdat de erfenis hem niet zou ontgaan vraagt hij Roxy ten huwelijk, die toe stemt De kleine Robert zal dan een fa milie hebben, zoals ze aan zijn moeder beloofd heeft Maar als de grootmoeder van 't kind een geboortevlek op 't kind ontdekt die hem onmisbaar tot een Caldwell stem pelt. vindt ze dat ze zich niet verder over de toekomst van 't kind bezorgd moet maken. En aan de arm van Frank Truscott keert ze terug naar haar milieu van her bergen. waar ze zich thuis voelt. CINEMA COLISEUM: PANIEK IN DE IJSREVUE met Vera Ralston, William Marshall. Ann Rutherford, Helen Walker, Julie Bishop en de beroemdste Amerikaanse schaatsenrijdsters. De prachtige ijsrevue geniet een over groot sukses in de Music-Hall van de City De grote vedette, de danseres Lily, wordt door haar gewezen directeur Carl, van moord beticht op haar partner Douglas. De verloofde van Lily, de orkestmeester Dan Jordan, verdedigt krachtig zijn ver loofde. Maar de bestuurder Carl, wordt aan zijn piano doodgevonden. enkele minuten nadat Lily hem verlaten heeft. De politie stelt een onderzoek in, maar Dan is zeker van de onschuld zijner ver loofde. Na veelvuldige avonturen, zowel in de music-hall als in de grote stad. komt Dar. een spoor te vinden van een vrouw die betrekkingen heeft gehad met de bestuur der. De politie ook volgt ditzelfde spoor. Deze vrouw zweert haar onschuld maar kan zulks niet bewijzen uit angst voor haar man. De zonderlinge wandel van een blinde trekt de aandacht van Dan. Maar de blin de verdwijnt en het wordt een ware men senjacht op de daken der grootstad. Dank zij de medewerking van de echte blinde, enige getuige van de misdaad wordt de dader ontmaskerd. Het is Gracie. een schone danseres van de revue, die zich verraadt, door het zin gen van de melodie die Lily op de piano had horen spelen. Lily kan. met haar orkestmeester, de grote liefde van haar leven slijten. CINEMA COLISEUM OTHELLO met Orson Welles. Othello, of de Moor van Venetië, een tragedie in vijf bedrijven van Shakespea re. dateert naar het schijnt van het jaar 1604. Othello, een kranig Moors soldaat ln dienst van Venetië, weet een diepe harts tocht op te wekken bij een jonge en mooie edelvrouwDesdemona. Ze huwt met Othello. Twee officieren delen net vertrouwen en de vriendschap van haar echtgenootJago, een vals en arglistig man- en Cassio. eerlijk en loyaal. Jago wil zijn generaal onteren door zijn vrouw te verleidendoch wanneer hij door Des demona wordt afgewezen, wordt hij door haat en wraakgedachten verteerd. Einde lijk heeft hij het middel gevondenhij zal trachten de ijverzucht van Othello op te wekken. En het toeval komt hem hier bij te hulp. hij laat zijn generaal geloven dat Cassio de minnaar is van Desdemona. Othello versmacht haar op haar bed. Dit werk, een der mooiste scheppingen van zijn auteur, toont de verwoestingen aan die de hartstocht in het menselijk ge moed kan teweeg brengen van goed en vertrouwend als hij van nature was. werd Othello wreed en barbaars onder de ver- i derfelijke invloed van Jago. CINEMA OUD IEPER: VIOLETTES IMPERIALES (Keizerlijke Viooltjes) ■set Lois Mariano en Carmen Serilla- Ren ruiter. Juan de Ayala. spoedt zich ■aar Grenada Hij vervoegt de koets van zijn nicht de verrukkelijke Eugenie dej Montijo. dewelke door haar moeder ver- gezeld is. Hij zingt hen het laatste sukses san Parijs Te Grenada, voorspelt de Kleine viooltjesverkoopster Violetta aan ■ugenie dat zij koningin zal worden Juan. Welke het hof maakt aan alle mooie meis jes. ontmoet Violetta en verdedigt haar tegen de vrijpostigheden van enkele dronkaards Juan begeleidt Mevrouw de Montijo en Bugenie naar Frankrijk. Te Parijs, worden de twee reizigsters door Napoleon III op het grote Hofbal taitgenodigd. Eugenie welke eerst verheugd was bemerkt met verbijstering dat zij geen enkel geschikt kleed bezit. Juan wel ke getuige is van haar ontgoocheling, be weegt een tiental jonge naaiers om in rekord tempo een werkelijk assepoes ter kleed te vervaardigen ln het grote salon van hat c Palais des Tulleries s verwekt de intrede van Me vrouw en Mejuffer de Montijo sensatie en tevens de ijverzucht van Mevrouw de Pierrefeu. Napoleon III is ogenblikkelijk verliefd op Eugenie. Zeer snel wordt het huwelijk tegezegend. Eugenie laat de kleine Violet ta uit Spanje komen. Juan vindt met genoegen de kleine zigeunerin weer Doch deze toont zich zeer terughoudend, wat het verlangen van Juan opwekt. Mevrouw de Pierrefeu tracht de jon ge keizerin in opspraak te brengen Vio letta en Juan gelukken er in het schan daal te voorkomen. Verbannen door de Keizer, wordt Mevrouw de Pierrefeu de gezworen vijandin van Eugenie In een park is Violetta getuige van een komplot gesmeed door Mevrouw de Pier refeu tegen de Keizerin. Zij loopt naar het Paleis om haar grote vriendin Euge nie te verwittigen Daar men van haar woorden geen rekening houdt, wikkelt de kleine zigeunerin zich in de mantel van Eugenie en stapt in de koets welke on middellijk vertrekt, denkende de Keize rin mede te voeren Het alarm is gegeven in het Paleis. Juan richt de achtervolging in en tracht de koets in te halen voor het te laat is. Helaas, een ontploffing heeft plaats on der de koets en Violetta is dodelijk ge wond. Juan waakt bij het meisje. Hij heeft begrepen dat hij haar bemint. Na de bezwijming, zijn de eerste woor den welke Violetta hoort, de liefdesver klaring van Juan. Violetta durft er niet in geloven Zij keert weer naar Grenada, t Het is ginds dat U me moet komen vervoegen, als U me steeds zult beminnen... zegt zij hem. Er is niet veel tijd nodig opdat Juan de kleine viooltjesverkoopster zal huwen. Joan doet al wat ze kan voor het meis je. en. hoe sympathiek zij ook is. ont vangt zij slechts bittere en soms smalen de opmerkingen van Mildred, die geleerd heeft tijdens haar gevangenisleven zich te mijden van al diegenen die iets te ma ken hebben met het gerecht Op aan raden van de inspectrice verandert zij nochtans van naam en zal van nu af Diane Stewart heten Tijdens een diner dat Joan geeft voor Diane verlaat deze laatste de zaal zon-1 der iets te zeggen, op het ogenblik dat 1 Joan haar verloofde wil voorstellen. Wan neer Joan thuiskomt ondervraagt zij Diane, doch deze wenst gerust gelaten te worden Volgende dag ontmoet Diane Lar ry. de verloofde van Joan die een be kend journalist is. in het hospitaal en ge- j lukt er in. door haar aanstellerij, zich door hem te doen uitnodigen. Stilaan voe- zijn aanstaande echtgenote een gevangene len ze zich tot elkaar aangetrokken, doch Joan, al te zeer in beslag genomen door haar werk. merkt niets op tot wanneer zij het paar opmerkt in de gelagzaal van het vliegveld, waar Larry weldra moet vertrekken. Zij vraagt Diane van die ver bintenis af te zien en zegt haar dat ze toch niet kan duren, omdat de journalist er nooit zal aan denken een meisje te huwen dat een verleden heeft als het hare. Larry, terug van zijn reis. gaat naar Joan en zegt haar niet zonder schaamte dat hij Diane huwen wil. Joan is ont redderd en vertelt haar ex-verloofde dat is die in vrijheid gesteld werd op ere woord. Deze onthullingen wijzigen de hou ding van Larry tegenover Diane hoege naamd niet. Inmiddels worden er verdovingsmidde len gestolen in het hospitaal waar Diane werkzaam is en zij wordt beschuldigd van medeplichtigheid, alhoewel zij onschuldig is Vol zelfverloochening tracht Joan het meisje dat haar geluk gestolen heeft vrij te spreken. Zij is het die haar geval pleH voor de Commissie van de staatsgevan genis en er in slaagt én haar vrijspraak én de terugschenking van haar burger lijke rechten te bekomen, die zullen toe laten dat Diane de vrouw zal worden van Larry. CINEMA CAPITOLE: JEUX INTERDITS (Verboden spelen) met Brigitte Foasey en Georges Poujouly. De exodus in Juni 1940 iangs een der vele door de Luftwaffe gebombardeerde banen. Een meisje Paulette. vier jaar oud. ziet onder haar ogen haar vader en moe der sterven, en vlucht heen met haar dood hondje in de armen. Zij wordt door een knaap van een tien tal jaren. Michel geheten, gevonden Deze breng; haar bij zijn ouders die arme boe renlieden zijn. De oudste zoon des huizes door een paard gewond, ligt in doodstrijd en sterft. Paulette geobsedeerd door de idee haar hondje onder een kruis te begraven, zet Michel er toe aan de kruisen van het kerkhof te stelen om er een dierenbe graafplaats van te maken. Tussen de ouders van Michel en de bu ien komt het door deze kruisendiefstal tot een handgemeen. Wanneer Michel de diefstal bekent, scheidt men hem van Pau lette. die door de rijkswacht wordt weg gevoerd In het ontvangstcentrum waar de verlaten kinderen worden onderge bracht ondergaat Paulette dezelfde ver schrikkingsvloed uit de vreselijke dagen en vlucht heen. het onbekende tegemoet steeds maar t Michel roepend De 11 jarige Georges Poujouly en de 5 jarige Brigitte Fossey, de twee jeugdige revelaties van de ophefmakende Franse film Jeux interdits

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8