ft® V 23 i fTc i y |L Het Ypersch Nieuws Uit het White Star kamp BILJART W.A.P.-Sporf leper mét veel luister gevierd KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD VAN ZONDAG 1 MAART Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstri|d V 22 DE KATTEKOERS 1953 Een weergaloze bijval tegemoet J. BOLLINGIER, Lange Torhoulstraal 13, te IEPER MOTOCROSS HET YPEBSCH NIEUWS- Bti 1 - Ï8-Ï-1953 ne Pror.W- S. leper - OL Ledegem 5-0 2oais voorzien hebben onze Stars ge- voor een klinkende weerwraak te genover OL Ledegem Captain Bovie en mannen hebben, dit vooral tijdens de le bellt. gezorgd voor een degelijke partij voetbal Ledegem was niet opgewassen tegen haar taak Het was voor hen on mogelijk de White Star stormloop te on dermijnen Aanval na aanval gepaard me', grote vleugelveranderingen golfde naar de muit van keeper Vandenbroucke. die zich weerde als een duiveltje in een doosje Daar waar hij herhaaldelijk ge slagen was brachten dek- of zijlat nog in laatste instantie de redding. De gestern- den die niettegenstaande ze 4 maal de wes naar de netten vonden in deze initia le soeelhelft. werden door dame Fortuna niet bijgestaan. Roger Wallaert zag zich de eer toegewezen de reeks in te zetten Hij deed dat dan ook op puike wijzé Alhoewel in zeer moeilijke schietpositie trof hij met een zuiver scherp schot toch roos. Het spel was dan amper 5 min. oud en White Star stond reeds met 1-0 aan de leiding Gesterkt door dit succes zet ten de gesternden alle zeilen bij en trok ken onverpoosd ten aanval zonder de Olympic verdediging gelegenheid le ge ven op adem te komen. Het tempo werd hier gepaard aan kunstige actie zodat er in de ruimste zin van het woord gevoet bald werd. Wanneer de gesternden er dan in slaagden hun tweede doelpunt *e- gen doelman Vandenbroucke's netten te stampen, brak meteen de Ledegemse weer- standsveer en bleef er van dit met grote ambities gestarte elftal niet veel meer over dan een wanhopig worstelende ver dediging die poogde het onheil tot het minimum te herleiden. De gesternden ken den echter geen medelijden en drongen steeds weer in de bres die ze geslagen hadden en alras stond Ledegem met 4-0 in het krijt Een voorsprong die gewogen aan de geleverde prestatie niet meer dan billijk was. ja zelfs de juiste weergave kon genoemd worden. Na de herneming was het spel amper 30 sec. oud wanneer het bezoekende hei ligdom voor de 5e maal geschonden werd Ledegem dat na de rust slechts met 10 spelers in het veld trad. werd nu hele maal onder de voet gelopen. Onze Stars die het nu welletjes vonden bekommer den zich niet zozeer meer om het ver dere afslachten van het reeds deerlijke Olympic. Ze gingen zich wat meer op showvoetbal toeleggen wat voor de toe schouwer wel zeer genietbaar was. al hoewel wij liever wat rechtstreekser en effectiever spel hadden gezien. Ons elftal dat nu van de overwinning verzekerd was liet de teugels wat losser. Ze gaven ech ter geen voet van het verworven terrein prijs, zodat de Olympic-boys niet eens de gelegenheid kregen zelf gevaarlijk aan te dringen Onze voorhoede die met de bezoekende verdediging het spelletje van kat en muis speelde, werd gerugsteund door een zeer waakzame verdediging waarbij Bovie zich uitermate in vedette stelde. Alles werd netjes terug over de helft gestuurd, terwijl Pol Verhaeghe meer als toeschouwer dan als doelman tussen de palen stond. Gelukkig dat het niet zo koud was. hé PolHij kreeg slechts luttele ballen toegespeeld, waarvan zijn eigen verdedigers dan nog het leeuwen aandeel opeisten. Het werd al met al een wedstrijd die onze jongens meteen een stapje dichter bij de titel bracht. Alhoe wel Ardooie hardnekkig in het vaarwater van W. S. blijft hangen, blijken zij op het eerste uitzicht toch niet zo gevaarlijk want het resultaat dat zij behaalden te gen Brielen levert stof tot nadenken 4 doelen tegen misschien een verde diging die gemakkelijk te verschalken is 7 De doelen5e min.Wallaert scherp van uit moeilijke schietpositie 1-0. 11e min.Zelfde speler na schuine voorzet van G. Ennaert in de vlucht 2-0. 29e min.Slosse weet kalm een door referee Pattyn toegekende strafschop om te zetten 3-0. 35e min.Slosse schiet keihard op doel en de doelman kan moeilijk verwer ken. 4-0. Na 30 sec. spel in de tweede helft benut G Ennaert een fljn inzenden van Sey- naeve om er 5-0 van te maken HIe SPECIAAL. Onze specialers die het aan huis op namen tegen S. C. Bizet hebben dit ploeg- je niet de minste schijn van kans gegeven. De wedstrijd die totaal in het teken van de gesternden verliep werd met een klin kende 7-0 overwinning voor de onzen be zegeld. JUNIORS. Het juniors-team dat eveneens aan huis optrad was minder gelukkig. Tegen de sterke opstelling van Zwevegem Sport waren ze niet opgewassen en moesten met een 5-0 nederlaag de vlag strijken. ZONDAG AANSTAANDE: Ons eerste elftal krijgt ditmaal een zeer Kwade klant en wel op verplaatsing naar Winkel St Elool. Het wordt voor de ge sternden een kwaad hapje. Niettegen staande dit alles geloven wij toch dat de White Star tenoren zullen voortgaan op de ingeslagen weg en wij geven ze ook favoriet voor deze wedstrijd. De specialers trekken op verplaatsing naar Beselare. Zorgen Coppens en Co weer voor een overwinning Het juniors-team zal waarschijnlijk te- ?en het zeer sterke home elftal van Ize- Bem niet veel kunnen uitrichten zodat wij nen dan ook puntenloos zien huiswaarts «eren DURO WHITF. STAR SUPPORTERSCLUB «DE POSTBODE» Pronost:ekwedstrijd Uitslag van de pronostiekwedstrijd vol- flans de matchen van Zondag IX 11121211 Prijzen lokaal De Postbode. Verplaatsing Zondag a.s. .gaat het eerste elftal van W_S leper naar St Elooi Sport. Pen flinke schaar supporters wordt ver wacht om de verplaatsing mede te maken. Y^irek aan De Postbode om 13.45 u. PrijsLeden 20 fr Niet-leden25 fr INTERCLUBKAMPIOENSCHAP V AN IEP EB De Unionisten, die Patria ontvingen, hebben op glansrijke wijze hun nederlaag van de heenronde uitgewist. Hun over winning is wel niet zo afgetekend als deze van Patria was. maar aan de leiders een 5-2 toedienen en... daarmede mis schien wel hun titel, die ze reeds op zak waanden, naar de vaantjes helpen, wel Ait is toch een hele prestatie Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de leiders zo afgetekend zouden ge slagen worden, want na vier wedstrijden wees de stand 2-2. Urbain Mouton dien de dan zijn boezemvriend. Urbain Bloot- acker de nederlaag toe waarna Albert Vandenberghe tegen Briek Casteleyn een prachtige partij speelde en tegen 4 62 ge middelde uitmarbelde. Roger Migneaux voltrok dan het vonnis, door Joseph An- glllis af te kuisen met 5.15! Dit heeft aan Roger echter méér moeite gekost dan de afgetekende cijfers zouden kunnen laten vermoeden. Joseph was inderdaad op da verende wijze gestart, vermits hij na 9 hernemingen aan de leiding lag met 61-40 Zeven brossen welke zich slag op slag opstapelden, kwamen echter roet in zijn eten gooien, daar Roger er dankbaar van gebruik maakte om de balans in zijn voordeel te doen hellen Deze uitslag zal natuurlijk door de Karperisten ofte Amicalisten goed ont haald worden Valt nu te bezien of deze de geboden kans zullen weten te benut ten. door een afgetekende overwinning op Victoire. wat hun zoniet de titel, dan toch het vooruitzicht van een barrage- match zou bieden De Uitslag DEPOORTER Leon fU) 56 56 25 224 7 Rossey Camille (P) 58 41 25 1.64 8 DOMBRECHT R (P) 39 39 25 1.56 5 Van Puyvelde M (U) 38 32 25 1.28 7 PHLYPO René (U) 100 100 31 3.22 11 Verheye Albert (P) 98 90 31 2 90 27 SAMYN Roger <P) 42 42 19 2.21 8 Vandevelde Valère «J> 46 27 19 1.42 6 MOUTON Urbain CU) 62 62 23 2.69 14 Blootacker Urb. (P) 60 46 23 2.00 10 VANDENBERGHE A 74 74 16 4.62 23 Casteleyn Albéric (P) 66 48 16 3.00 17 Zaterdag LI werd de corporatieve ploeg van de werkhuizen Picanol. kampioen van het gewest Roeseiare. met veel luister ge vierd Te dier gelegenheid was een af vaardiging van Roeselare gekomen die aan de Menenpoort opgewacht werd door de Harmonie Picanol Op bet White Star stadion waar een match WA P5 - Selectie Roeselare zou doorgaan werd aan de kampioenen de beker overhandigd waarbij hun tevens talrijke geschenken aangeboden werden Na een spannende partij tegen de ster ke Roeselaarse selectie, dienden de Waps- ers tenslotte de vlag te strijken met 1-3 Deze viering werd besloten met een ge zellig samenzijn, waarop nog menige toe spraak gehouden werd. I MIGNEAUX Roger CU) 103 103 20 5.15 27 Angiitis Joseph CP) 100 75 20 3.75 17 Rangschikking 1. PATRIA 42 25 0 17 2 508-2.268 50 2. Amical 35 20 0 15 2.133-1.951 40 3. Union 42 19 0 23 2 381-2 455 S8 4 Victoire 35 13 0 22 1 759-2.111 26 Volgende wedstrijdOp Maandag 2 Maart, te 1930 uur. in het lokaal De Karper. Vismarkt tussen AMICAL en VICTOIRE ROGISA A. S. Oostende Lyra Waterschei Th. Kortrijk Sp F. C. Izegem A.E.C. Bergen S. V. Wevelgem R. C. Borgerhout F. C. Roeselare S. V. Waregem R. C. Harelbeke Aalbeke Sp F. C. Knokke Zwevegem Sp S. C. OostrozAcke E. Wervik S. V. Blankenberge F. C. Torhout St Eloois Sp. W. S. leper (1) Plaats in deze kolom: Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft. Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt. Hoeveel deelnemer* zullen deze week hel hoogste aantal punten behalen T Naam en voornaam (of deknaam) Straat en Nr Gemeente (in blokletters) V 23 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te bewaren) A. S. Oostende Lyra Waterschei Th. Kortrijk Sp F. C. Izegem A.E.C. Bergen S. V. Wevelgem R. C. Borgerhout F. C. Roeselare S. V. Waregem R. C. Harelbeke Aalbeke Sp F. C. Knokke Zwevegem Sp S. C. Oostrozebeke E. Wervik S. V. Blankenberge F. C. Torhout St Eloois Sp. W. S. leper Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen? KLASSEMENT NA V 21 1. Matolin, 117 p. 2. Couwet Robert. 116 p. Met het verbeteren van het weder, schijnen ook de pronostiekuitslagen re gelmatiger te worden, zodat andermaal tal van deelnemers veel punten thuishaal- den. De uitslagen voor V 22 waren de vol gende Kortrijk Sp. - A. S. Oostende 3-1 1 V. G. Oostende - R. C. Doornik 0-0 X F. C. Meulestede - S. V. Wevelgem 2-0 1 S. K Roeselare - R C. Lokeren 1-0 F. C Eeklo - S. V. Waregem 5-0 Zweveeem Sp. - S. V Blankenberge 2-0 F. C. Torhout - F. C Tielt 3-1 E- Wervik - K V C S. Yprols 1-2 D. Blankenberge - F C. Knokke 2-3 T Menen - F. C. Poperinge 5-4 Totaal punten11 Twee deelnemers behaalden 10 punten en beiden pronostikeerden 3 voor de bij- vraag. zodat ze de wekelijkse prijs moe ten delen. Het zijn LACANTE Gaston. Poperingestw. 63, leper en MALFAIT Lueien. Cité Ligy 53, leper. Aan beiden hartelijk proficiat! 11 deelnemers behaalden 9 p.Ali Khan. Andries Gustaaf. Boechka. Bonduwe Ar thur. Demey Heron. Depoorter Maria. De smet Gerard. Edmadv. Roose Estella. Van limburg Marg- Verminck Charles. Dan volgen 28 deelnemers met 8 punten. ENKELE OPMERKINGEN X Aan Decrock Jeanine U vergat deze week de voorziene uitslagen te ver melden Aantal punten na V 22 Bonduwe Ar thur. 100 p.Bonte Willy. 96 p. Bru- wier Liliane. 101 p-Carlier Achille. 3- Supply Frans, 115 p. 4. 4 deelnemers met 113 p.Boumgali. Crombé Albert. Dael Guido. Souvage Ghislain. 8. Decheiver Georges. 112 p. 9. Leroy Ernest. Ill p. 10. 2 deelnemers met 110 p-Bonduwe Jerome. Burggraeve Pierre- 12. 2 deelnemers met 109 p.Simmarin. Verkouter Victor. 14. 4 deelnemers met 108 p.Hoflack Willy. Knockaert Irène. Neyrinck Edgard. Vandenkerckhove Ivan. 18. Blanckaert Michel. 107 p. 19. 7 deelnemers met 106 p.Bedde- leem Jacques. Beddeleem Martha. Bol- laert Leonie. Contin. Meulebrouck Mau rice. P'.atevoet Ro'.ande. Verkouter Marie- Thérèse. Dan volgen 2 deelnemers met 105 p. KLASSEMENT NA V 22 1. Matolin, 123 p. 2. Couwet Robert, 122 p- 3- Supply Frans. 120 p. 4. Boumgali en Souvage Ghislain. 119 p. 6. 4 deelnemers met 118 p.: Bonduwe Jerome. Crombé Albert. Dael Guido. De cheiver Georges. 10. 2 deelnemers met 116 o.Vanden kerckhove Ivan. Verkouter Victor. 12 4 deelnemers met 114 p-Burggrae ve Pierre. Hoflack Willy. Neyrinck Ed gard. S:mmarin. 16- 4 dee'nemers met 113 o.Beddeleem Martha. Bollaert Leonie. Leroy Ernest Verkouter Marie-Thérése De Kiimpioenenploeg: van VVAPS leper, die in de bloemen werd gezet, te midde* bestuursleden, afgevaardigden en supporters- Het staat vast dat de Kattekoers 1953 alle records inzake deelneming, zo vreem de als Belgische, zal zien te vestigen! Nog nooit bestond er inderdaad, zowel in het buitenland als in ons eigen land. zulk een belangstelling voor de Parijs- Roubaix der jongeren Het is effenaf verbluffend hoe bijvb de Nederlanders bedelen, ja bedelen om te mogen starten in Gent-leper Is het inderdaad niet verbluffend te le zen in een schrijven van mijn vriend Evert van MokumIn haast enkele re- gels over de Nederlandse deelname aan uw wedstrijd van 15 Maart De belang- stelling van rennerszijde en van clubs is enorm Dinsdag of Woensdag zend ik de lijst met deelnemers naar Tilburg (notanaar de Nederlandse redactie »van «Het Laatste Nieuws»), Ze bede- len mij om beurten om een vergoeding. maar hoewel ik graag de helpende hand «bied en alle jongens graag zou willen helpen, gaat dat nu eenmaal niet De renners, die als amateur reeds een naam hebben veroverd, gaan voor. Dat spreekt van zelf. Wie de deelnemers o. a zijn Piet van Heusden (wereldkam- pioen), Piet van Roon. Wim Snijders. Daan de Groot. Piet Kooyman. maar wat praat ik. dat weet U toch al Iedere Maandagmorgen verschijnt in het weekblad Sport en Sportwereld (ruim 100 000 lezers) het laatste nieuws over Gent - leper. Doet U mij nu het genoegen en schrijft U mij direct terug hoeveel Nederlanders mogen starten (toch wel honderd, hé?)...» MEDHWERKING GEVRAAGD Die Nederlandse jongens zouden dus graag met wel honderd naar onze Katte koers komen. Slechts een klein deel van hen ontvangen van ons een vergoeding Toch zullen velen komen op eigen kosten. Die jongens, of toch enkelen onder hen. zouden graag te leper overnachten. Wij zijn er nu vast van overtuigd dat in onze stad wel enkele sportmannen zullen ge vonden worden om die knapen Zondag avond een stuksken eten te bezorgen en hen nachtverblijf te verschaffen Die jon gens vragen dat natuurlijk niet voor niks. maar vermits ze reeds zo vriendelijk Zijn van die vele kilometers af te leggen om aan onze wedstrijd deel te nemen, zien we ons genoodzaakt ook voor hen wat bijzonders te doen Bereidwillige mensen die een paar slaapplaatsen ter onzer beschikking wil len stellen, zullen hun aanbod dankbaar aanvaard zien in ons lokaal Hotel Casino. Stationstraat. 65. (bij Leopold Beddeleem) of vanwege een der bestuursleden der Yperse Wielrijdersclub Onze harteliikste dank bij voorbaat WIJ BEDELEN OM STEUN! Wij zijn fier over de bijval die door onze prachtige wedstrijd geoogst wordt, maar... stilaan groeit de Kattekoers ons boven het hoofdNoblesse oblige... Wij zien ons verplicht tot buitengewone in spanningen. om die wedstrijd, die de schit terendste geworden is van onze nationale llefhebberskalender. op het peil te behou den dat hij In de laatste jaren bereikt heeft En... stilstaan betekent achteruit gaan We moeten dus vooruitOnze wedstrijd, onze Kattekoers, moet uitgroei en tot de koers voor dilettantiwaar over gans de sportwereld spreekt Wij kunnen dit bewerken, maar dan al leen met Uw hulp. met Uw steun Wij bedelen derhalve om de financiële steun van al wie enigszins belang stelt in de sport en in het handelsleven van onze stadWant. neringdoeners, vergeet niet dat de Kattekoers duizenden, ja zelfs tien duizenden sportmannen naar leper aan lokt en dus tering en nering bevordert. Uw financiële steun is voor ons van levensbelangSlechts geld. veel geld. tieb-, ben we nodig, daar we wel instaan, het verleden heeft dit reeds genoeg bewezen- voor de technische kant van de inrichting. Iedere gift. hoe klein ook. wordt mqt dankbaarheid aanvaard door de Bestuurs leden van de Yperse Wielrijdersclub! ROGISA 20. 4 deelnemers met 112 p.: Beddeleem 103 p.Cobra. 70 p.Coussement Gus- Jacques. Bïlliouw Lucien. Blanckaert Mi- taaf 84 p.Lauwers Jackie. 71 p.chel. Platev«>et Rolande Lefever Nestor. 91 p.Neyrinck Roger. n. 2 deelnemers met 111 p.Contin. 100 p.Spaghetti. 100 p Vandenbus- i Meulebrouck Maurice, sche PauL 105 p.Versa vel Andre. 62 p. I Dan volgen 9 deelnemers met 110 p. Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN HANDELS REGISTERS VERZEKERINGEN enz... alleenlijk één adres: Wil dhr Meerseman thans ook de Cross van de Krmmelberg naar de vaantjes helpen Men kan er van verzekerd zijn. dat de 17e Kemmelbergcross. een buitenge woon succes tegemoet gaat. daar deze Cross op internationale leest is geschoeid, en hij op 22 Maart alle beste buitenland se internationalen, benevens onze beste vertegenwoordigers in de verschillende categorieën aan de start zal brengen. Maar thans komt een duistere wolk op dagen. En wel in de persoon van dhr Metrseman. afgevaardigde van de B.M.B. en naar verluidt, voorzitter der West- Viaamse afdeling. Waar wij er zelf persoonlijk moeilijk heden mee hadden bij de vorige Kemmel bergcross. we menen halvelings, dat de oorzaak ir.oet gezocht worden in het feit. dat tijdens zijn loopbaan als motorren- ner. de pers er niet veel aandacht aan besteedde, herinnert zich verder iedere motorsportliefhebber de incidenten van de Rode Bergcross 1952. toen valse starts en onregelmatigheden schering en inslag waren, dit als gevolg van de vele aar zelingen van de afgevaardigde-starter Meerseman. die daarbij niet eens bij machte was. zijn gezag over de renners te laten gelden. En die incidenten lokten talrijk protest uit bij renners, publiek en ook bij de inrichters. Maar de A.M.C. leper, die om de regelmatigheid van haar inrichtingen meer dan gelijk wie. bekom merd is. omdat degelrke inrichtingen en koersverloop steeds degelijke belangstel ling meebrengen, had toen reeds protest en voorbehoud gemaakt tegen alle ver dere aanduidingen van dhr Meerseman voor wat de inrichtingen van A M C. leper betreft. De incidenten van de Rode Be-g kenden trouwens reeds een voorgaande, en wel de snelheidskoersen van Ayma'le 1952. toen er door de schuld van starter Meerseman een ernstige crisis ontstond bij de internationalen, die dan ook verder var de starts van de betrokken afgevaar digde wensten verschoond te worden. Dhr Meerseman bleef van dit protest zeker niet onkundig En het blijkt thans, dat hij de rol van de stoute jongen wil spelen. Anders kunnen we zijn houding niet bestempelen. Tijdens de laatste bijeenkomst van de nationale sportcommissie van de B-M.B. drong hij er immers zelf op aan. om aan geduid te worden als afgevaardigde van de Kemmelbergcross van 22 Maart. Welke rol is hij zinnens aldaar te vertolken Wil hij de inrichting van de A.M.C. leper, als gevolg van het tegen hem aange tekende protest, in de war sturen Als starter is dit voor hem een klein werkje. Maar A.M.C. leper waakt, en blaast thans volop alarm. Waar clubs en ren- i ners reeds protest aantekenden tegen deze aanduiding van dhr Meerseman. heeft zij ook de nodige voetstappen gedaan bij de B M.B. om deze tergende aanduiding on gedaan te maken. Voetstappen werden zelfs reeds gedaan bij dhr Groutars. om Ide rechtmatige wens van de inrichters te doen eerbiedigen, en de aanduiding te vragen van een beslagen man. die een internationalen-koers kan leiden. In sommige kringen, al kunnen we het niet geloven, spreekt men al klaar en I duidelijk, dat deze aanduiding geschied de om stokken in de wielen te steken van de Vlaamse inrichters, want de B.M.B. is toch ook niet van vandaag op de hoogte van de ongewenstheid van dhr Meerse man. En dat de grote meerderheid van de bestuurscommissies van de B.M.B. hoofd zakelijk Walen, gaarne de grote interna tionale inrichtingen op motor- en auto- soorteebied in het Walenland zouden wil len houden. Het is inderdaad een feit. dat de A M.C. leper binnen enkele jaren de inrichting van erote internationale snelhe'dswed- strijden voor auto's en moto's in de West- Vlaamse bergstreek voorziet. Dit vanaf het ov»nb';k. dat een geschikte omloop kan gevonden worden. Om op de cross terug te keren, het ware so'Hie. moest door het ondip'oma- tisch optreden van de B.M.B. deze mooie tops m»t rijn bud Pet van meer dan 200.000 fr. in de war gestuurd worden... en dit dan in tepenwoordigheid van de beste Euroo^ce n-'loten en de duizenden motor- spTtl'e«hebb»rs van over de p*"öns. Een herhaling van de Rode Berg. toen d° Fra"sp» lu'dkeels hun verontwaardi ging uitschreeuwden, moet voorkomen worden. T- T-a»r meent men dan ook. dat door de B.M B h=t nodige zal gedaan worden, ei wa-M *»°i dan ook kalm. maar niet temin vastberaden, de komende dapen af. JULIEN.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7