FIL M WERELD IE FRUIT DEFENDU r A TUNIS UIT DE PROGRAMMA'S aux prises avec "le démon de midi* la séduisante FRANCOISE ARNOUL MIRIAM HOPKINS J Im.G-H HET TfïISt'H W£l"HS Biz 7 14-3-19S3 QfSVMA OI L» JLEPEB le fruit defendu (De Verboden Vrucht) met Fernandel. Claude Nollier en Francoise Start Een gedekte tafel... een taart met 45 brandende kaarsjes^ het is de verjaatdag van Charles Pellegrin,. dokter te Ar les In de met smaak gemeubelde eetkamer rijn verenigd, de dokter, zijn oude moe der. zijn vrouw Armande, zijn twee doch- tertje^ alsook enige vrienden... Dokter Charles Pellegrin was zich enige jaren vroeger te Ar les komen vestigen. Als weduwnaar leefde hij met zijn oude moeder en zijn twee dochtertjes. Het was een zacht, verlegen wezen. Sinds altijd beslisten andere personen In zijn plaatshet was zijn moeder welke van hem een dokter maakte, alsook zijn eerste huwelijk geregeld had. huis waar hij haar voorstelde als ver pleegster en eer. gemeubeld kamertje bij een kruiperig vrouwtje Lange avonden in eenzaamhejd en schaarse uren intimiteit ontfutseld ten koste van welke moei te en wélke leugens aan een leven beheerd door twee vrouwen steeds op lettend voor het welzijn van hun kui- kefltje de wettelijke vrouw en de moeder. Met veel goede wil trachtte Martine zich aan te passen aan haar nieuw be staan: aan de dodelijke verveling van het provinciestadje aan de rol welke zij van 's morgens tot 's avonds moest spe len aan de liefde van Pellegrin. Doch het was op voorhand verloren, want de liefde van Pellegrin was niet om te lachenHet was een heftige liefde, jaloers en eenzijdig, de liefde van een door de duivel bezeten man. En Martine voelde zich niet geroepen steeds de «ver boden vruchtte spelen voor mannen De tweede maal was het zijn vrouw welke hem gehuwd hadArmande was mooi. doch koud. verstandig en bazerig. Ip vijf jaar, wist zij van het dorpsdokter tje een persoonlijkheid, een gezochte dok ter te maken. Het was een onberispelijke gezellin, een volmaakte vennote. Charles Pellegrin had zich volmaakt ge lukkig moeten voelen... Er was een beroepsreis naar Marseille nodig, weinige weken vóór zijn verjaar dag. om hem plots te doen beseffen dat hij omzeggens 45 jaar geleefd had zonder het werkelijk te weten zelfs niet on gelukkig. maar met het gevoel van een leegte. Er was een gemiste trein nodig en de ontmoeting op het perron met Martine. Martine, 20 jaar. mooi niet mooier dan vele andere maar wier verschijning overeenstemde met de beeltenis welke hij in zijn hart droeg sinds zijn jeugd een beige regenjas, een zwarte muts. blonde haren in de regen... Martine hield van gedane zaken een gemakkelijk leven, geld en liefde om te lachen... Maar op het ogenblik harer ontmoeting met Pellegrin was het leven juist niet gemakkelijk voor Martine en geld ont brak. Martine was de bars n: ie en de voorbijgaande liefde ook. Zij luid er ge noeg van zich te voeden met krakelingen en koffie met room. Zij ging in op het aanbod van Pellegrineen plaats in zijn op rijpere leeftijd- De dag van de 45e verjaardag van haar minnaar, na een heftige scène be sluit Martine te vertrekken. Men veran dert niet. zegt zij tegen Pellegrin. Zij behoorde toe aan haar midden, aan de dans. aan de muziek, aan het gemakke lijk leven. Hij. hoorde toe aan zijn kin deren. aan zijn moeder, zijn vrouw, en zijn zieken... En nochtans besloot Pelle grin alles te verlaten om Martine te vol gen Armande trachtte zelfs niet hem te weerhouden. Zij wist dat een smeekbede nooit iemand weerhield. Zij bleef waardig tot het einde. Aan de genodigden zegde zij dat hij plotseling de trein naar Parijs had moeten nemen waar men hem drin gend vroeg. Het was een andere trein welke Pelle grin wou nemendeze voor Marseille. De trein van Martine... Doch Martine was niet aan het station Hij vond haar een weinig later weer. in een bar Doorheen de vensterruit, ziet hij haar, gezeten op een tabouret, haar benen tonend en schaterlachend. En in deze lach. in deze laatste leugen van Martine. brak Pellegrin's liefde Hij ontwaakte Martine zal nooit weten dat hij voor haar zijn leven van eerlijk man wou verlaten. Hij. kwam thuis waar zijn genodigden gezeten waren rond een taart met 45 brandende kaarsjes Dokter Pellegrin kwam terug van de reis... CINEMA OUD IEPER: EEN DOLLE NACHT met Olga Tchechova en Paul Horbiger Een klein idyllisch stadje Neustadt er gens in Duitsland. Een kasteel, enkele vil la's mooie burgershuizen en een zwem bassin. Het Is een kleine rustige stad. maar omwille van deze zwemkom of lie ver omwille van een gans naakte zinne beeldige figuur, die de beeldhouwer, ba ron Udo. voor deze zwembassin gemaakt heeft, zou er een kleine revolutie kun nen uitbreken. Deze Udo was verliefd op Juffrouw Kathe. de dochter van zijn maerenas. schepen Pogge. Toen zijn lief de bloeide, schreef men het jaar 1910 en de zwembassin was het voorwerp van een zeer oplopende discussie in de gemeente-1 raad De strijd laaide om het vraagstuk mocht men gemengde baden toelaten De discussie bleef duren omwille van de politiecommissaris Bochnagel. die tegen dit voorstel gekant was Verlaten wij de gemeenteraad en ver-1 gezellen wij de Heren Pogge en Tobias naar Berlijn naar het Congres voor de Vooruitgang van de Openbare Zedelijk heid Deze reis wordt ondernomen op recht streeks verzoek van prinses Amalie van Isenstein. en haar verzoek y een aan gename opdracht. Doch de wis zal niet volgens de opvatting van de prinses ver lopen. want de Heer Pogge verkiest met een kleine danseres. Musette genaamd de tijd door te brengen, in plaats van naar het Congres te gaan De man denkt er niet aan dat zijn vrouw in zijn nabij heid is. maar zij heeft evenmin een ge- rus: gewetenzij heeft een dochter uit een eerste huwelijk, die op het ogenbfik te Berlijn verblijft De Heer Pogge geniet niet van zijn vrijheid, want hij moet het voorwerp van zijn belangstelling met de oude maar galante graaf van Lalienstein en de jonge kunstenaar Tom Silvester delen. Een lan ge zeer spannende en bewogen scène speelt zich af in de salons van een res taurant Ook Tobias «was verboren ge lopen». en de twee afgevaardigden op het Congres geven bij hun thuiskomst over dit Congres twee tegenstrijdige be richten Bovendien staan de Heer Pogge Jweo verrassingen te wachten: zijn dochter werd door Udo uit de meisjeskostschool waar ze studeerde ontvoerd, om later nochtans te trouwen en vreselijk Musette komt met haar koffers bij hem- aan eigenlijk bij haar moeder. Niette min lacht Mevrouw Pogge begrijpend en schenkt vergiffenis aan haar man en ze weet wel waarom. Met de hulp van de beminnelijke en mondaine Graaf van Lilienstein. bejifnt er een nieuw tijdperk te Neustadt. Na de preutsheid en de oude vooroordelen wordt de zwembassin een familiebad voor alle stadgenoten CINEMA CAPITOLE: CARRIE met Laurence Olivier en Jennifer Jones. Nederig en tevens ontroerend in haar Zondagse uitzet droomt Carrie van het huiselijk geluk dat zij verloor wanneer zij haar dorp en familie verliet wijl de trein haar naar Chicago voert En voor dit zestienjarig mooie en naïef meisje begint dan een armzalig leven waar de struggle for lifetien neer drukkende uren per dag in een schoen makersatelier betekent. Zij zal deze arm tierige broodwinning zelfs verliezen en Zij komt er toe de hulp in te roepen van Charles Drouet. een elegante en mooi pratende handelsreiziger die zij in «le trein ontmoette. Betrouwend op de be loften van de jonge man. stemt zij erin toe zijn appartement te delen, doch zij begrijpt weldra dat hij niet het voorne men heeft haar te huwen In haar vertwijfeling over deze verhou ding maakt zij kennis met George Hurst- wood directeur van een der grootste spijshuizen der stad die op haar ver liefd wordt en haar voorstelt zijn leven te delen. Voor Carrie is dit de hemel op aarde, doch zij weet niet dat deze man. wiens gevoelens zij nu beantwoordt, ge huwd is en vader van twee kinderen. Zij Is wreed ontgoocheld wanneer zij het ver neemt en George die hartstochtelijk op Carrie verliefd is zal haar slechts kun nen houden door haar te verzekeren dat Julie, zijn echtgenote met wie hij in slechte verstandhouding leeft, in een scheiding toestemt en dat hij haar zal kunnen huwen. Om zich geheel aan de jonge vrouw te kunnen wijden, aarzelt hij niet zich een grote som geld toe te eigenen die toebehoort aan de eigenaar van het restaurant dat hij dirigeert. Wij vinden het paar terug In een Palace te New-York. George heeft geld te over. doch een detective komt weldra een ein de stellen aan deze mooie droom. Buiten weten van Carrie geeft hij het overblij vende geld aan de detective terug en te kent een schuldbekentenis om niet aan gehouden te worden. Aan Carrie legt hij uit dat zijn plotselinge ondergang het ge volg is van ongelukkige speculaties. Zij bemint hem en gelooft hem. Zij verlaten hun prachtig hotel en betrekken een krotwoning George wordt kelner in een slecht befaamd café. Eerste achter uitgang... Maar Carrie geeft er niet om vermits zij gelukkig is. Haar geluk is on uitsprekelijk als zij vaststelt dat zij een kindje verwacht, doch zij kan haar zwan gerschap niet tot het einde doorworstelen. Om haar te troosten tracht George haar te overtuigen dat het In hun toestand be ter is geen kinderen te hebben doch hij slaagt er slechts in haar nog meer te kwetsen en haar liefde voor hem te do den. Zij verlaat hem. vindt werk als girl in een music-hall, en terwijl zij het ene succes na het andere oogst en een be roemde actrice wordt, vergaat George, door zijn eigen kinderen verstoten en ver nederd. in de armoede. Door Drouet die haar in het theater komt bezoeken verneemt Carrie dat Geor ge voor haar een dief werd. Zij begrijpt eindelijk waarom hij zo moeilijk werk kon vinden en al zijn vrienden hem de rug toekeerden. Door wroeging gekweld tracht zij het spoor van haar man terug te vinden, doch tevergeefs. Het is George die. stervend van honger en alle trots opgevend, op zekere dag rond het theater komt zwerven waar Carrie zich dagelijks doet toejuichen. Hij slaagt er in haar te ontmoeten, verontschuldigt zich dat hij haar moet lastig vallen en bedelt om een aalmoes. Haar ogen ver blind door tranen van ontroering brengt zij hem naar haar loge en biedt hem een toekomst aan van weelde en... medelij den. Zij verlaat één ogenblik de kamer Hij kijkt haar na. Dan. wanhopig, zoekt bij in de dood de opperste verlossing van zijn lijden Jennifer Jones en Laurence Olivier in Carrie CINEMA CAPITOLE: THE LIGHT TOUCH (Mirakel in Tunis) met Stewart Granger, Pier Angeli en George Sanders. Sam Conride is er vast van overtuigd, dat de were.d even gewetenloos eft ver-1 dorven is als hijzelf. Hij steelt in een kerk te Taormina De Heiland een be roemd schilderij van Benetti. dit met de hulp van zijn medeplichtige en vennoot Felix. Wanneer Sam zijn handlanger te Tunis ontmoet doet hij geloven, dat het schil derij door brand vernield werd- Hij zet hem aan het verlies goed te maken door aan verschillende verzamelaars kopijen van het schilderij voor oorspronkelijk werk te verkopen. Intussen denkt Sam. het echte schilde rij te verkopen aan de verzamelaar B. F. Hawkley en aldus zonder Felix' medewe ten een aanzienlijke winst te verwezen lijken. Teneinde de gewenste kopijen van het schilderij te bekomen maakt Sam het hof aan Anna Vassari. een jonge, nood- li dende schilderes, die helemaal in de stijl van Benetti schildert. S nadat Anna hopeloos op Sam verliefd is geworden en met hem trouw de geeft zij er zich rekenschap van. dat zij alleen gebruikt werd om Sam's snode plannen te dienen. CTWUCHT TOUCH) Mee en scène RtCHABO BROOKS PiOducHor MNOQO S.BERMAN ft E.N.A. RÜ Alhoewel ontgoocheld tracht zij Sam te gen de politie van Taormina. die hem als de dief van het schilderij identificeerde, e beschermen. Wanneer Felix en zijn sadistische hand langer Charles het bedrog van Sam ont dekken waagt Anna haar leven door Sam met haar eigen lichaam te beschermen. Door deze handelwijze beseft Sam. dat er op de wereld nog eerlijke en onbaat zuchtige mensen bestaan, die bereid zijn zich voor hun liefde op te offeren. H j geeft gevolg aan de wens van Anna an brengt het schilderij naar de kerk in Taormina terug. Hij is vast besloten in zijn huweiijk en de liefde van Anna een nieuw geluk te vinden. CINEMA COLISEUM: DE VRIJBUITER DER CARAÏBEN met Jeff Chandler, Scott Brady en Suzan Ball- In 't jaar 1820 begeeft de luitenant van Marine David Farragut zich midden In de Caraïbische Zee aan boord van het Amerikaanse oorlogsschip EssexHij is d-aeer van een belangrijke geheime opdracht. Eerst enige dagen later ontvangt de eom- m?ndant van de EssexDavid Porter, zi?n instructies. Bijgestaan door Lt Far ragut moet Porter zijn schip 't aanzien van een kaperschip geven om zodoende te trachten een vloot van zeerovers te ontdekken die de omgeving der Caraï bische Zee onveilig maken. (zie vervolg volg blx.)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7