Salons van het Hotel Britannique ARC De Couture Mantel 2, Leiestraat. Kortriik "AU R01 DU CAOUTCHOUC" 4, Tempelstraat, leper De XXVII' Kemmelbergcross, een succes zonder weerga Grote IVÏarkt te leper ZONDAG 29 MAART 1953, te 15 uur r en 's avonds te 19.30 uur Mantels, Tailleurs, Vesten voor zomer- en tussenseizoen, Regen-, Sport-, Reis- en Stadskledij. HET YPLRSC'H NIEUWS» Ufa 8 28-3-1953 Lente Mode Show 1353 HIIZK\ hebben de eer U uit te nodigen tot het bijwonen van de LENTEDEFILE'S 1953 welke zij inrichten op Zondag 29 Maart 1953 te 15 uur en 's avonds te 19.30 uur in de Salons van het Hotel Britannique. Grote Markt te leper en tijdens dewelke M iss Mannequin. Miss Littoral, Miss Het Zoute en Miss Den Haan a/Zee de laat ste creaties zullen voorstellen Deze défilé's zullen voorgesteld worden door Paule Herman en opgeluisterd wor den door Bert De Hollander en zijn Orkest van de phonoplaten DECCA, van N.I.R., radio Rijsel en Luxemburg. KOSTELOZE TOMBOLA Reserveert uw plaatsen AU ROI DU CAOUTCHOUC 4, Tempelstraat - IEPER - Tel. 324 INCANC VRIj 38"2. Archer (Eng-) 11' 46" 3- Cox 12' 06"4. Leloup Victor 12' 11"5- Van Heuverzwijn 12' 22"6. Marquis 12' 35" 7. Martens Oct- 12' 55"8 Uieuwissen i 13' 02" 9. Bart Kohier op 1 ronde. Finale 10 ronden12 vertrekkers 1. Nic Jansen (Sarolea) in 19' 41";, 2. Mingels tMalchless) 19' 44"3. Van Heuverzwijn (Sarolea) 19' 55" 4- Baeten i (Sarolea) 19' 56" 5 Leloup (F N.) 20' 07" j 6. Cox (Matchless) 20' 18" 7. Basil Hall (BBA) 20' 19"; 8. Meert (Sarolea» 20' 47"; 9 Marquis (Sarolea) 20' 54": 10., Guilly (Sarolea) 21' 36". Snelste ronde door Nic Jansen in 1' 47". Toen dan voor de eerste maal op -ie Kemmelberg de motoren der Internatio- nalen aan het ronken gingen, dan hing er een doodse stilte over de berg die en kel verstoord werd door het knallen der motorgp en de stem van de speaker. Wat zouden deze mannen ons brengen Ze brachten sport van het bovenste schof. In de eerste reeks was Reus Mingels. op I wie de jaren werkelijk geen vat hebben. geworden, en Mingels zou enkel tot op 3 seconden weten te naderen Felle stri en schitterende apotheose. ENKELE KANTTEKENINGEN A M C leper deed dus werkelijk goede zaken met haar gedurfde inrichting z* had daarbij alle meeval, een werkelijk schitterend weder, dat zich reeds lang voordien aankondigde, flinke koersen, die* een onbetaalbare propaganda op zich zelf vormden, en geen enkel ernstig ongeval Maar de inrichters hadden ook met een respectabel aantal resquilleurs af te re kenen en alleen een flinke ordedienst van wetsdienaars clubleden met een arm band vermogen hiertegen immers niets kan dit voorkomen Een buitengewone attractie was de heli copter. die boven de Kemmelberg toerde Van de voorgenomen landing kwam er evenwel niets in huis. Het was immers niet mogelijk, die mensenzee te doen plaats maken. Door de A M C Y. werd het nodige ge- Op vertoon van deze aankondiging zal een speciale korting van 5 verleend worden bij elke aankoop gedaan in het huis ARC DE COUTURE MANTEL Leiestraat 2, KORTRIJK. en in de zestig bijhuizen van AU ROI Dl' CAOUTCHOUC» en dit tot 20 APRIL 1953. Op 8 De start der Finaal bij de Internationalen. Van links naar rechts: Mingels (28), Meert, Cox (20), Leloup, Van Heuverzwijn (18), Baeten (52). (7756) JUNIORS le reeks 5 ronden14 vertrekkers 1. Van Geel (Antwerpen) in 10' 34"; 2 Van Runxt (Temse) 10' 36" 3 Van Eisen (Waver) 10' 40"; 4 Fifi (Gent) 10' 50" 5. Dupont 10'53" 6. Decuyper 10'54" Moonen 10' 56"; 8. Jurion 11' 27"; 9 ScrefT10 Maes11. Verraes12 Be- kaert. 2e reeks 5 ronden 13 vertrekkers 1. Nuyts (Grobbendonck) in 10' 44" 2 Bleyaert (Eke) 10' 53"; 3. Ghyssels (Bissegem) 11' 14"; .4, Heydens 11' 15"; 5. Sterckx Julien 11' 16"; 6 Adriaenssens 11' 19"; 7. Vervloesem 11' 24"; 8. Coigne 11' 41" 9. Beaucarne 10. Vandevel11. Leperck12. Decamps op 2 ronden13. Dingenen op 3 ronden. De twaalf beste tijden in finale, zijnde de 7 eersten der eerste reeks en de vijf eerste der tweede reeks. Finale 10 ronden 12 vertrekkers 1. Van Runxt iri 21' 37": 2. Van Eisen 3. Nuyts4 Decuyper5. Ghyssels6 Heydens7. Fifi 8 Moonen 9 Sterckx op 1 ronde10. Dupont. op de tweede plaats, maar werd dan op- I nieuw verdrongen door Fifi. die met zijn nieuwe Gilera een werkelijk indrukwek kende come-back kende Hij kwam even- wel in de laatste ronde zelf ten val. en i werd aldus naar de 7e plaats verwezen SENIORS le reeks 6 ronden 16 vertrekkers 1. Somja (Heure) in 12' 23" 4/10; 2. De- ryeke (Maldegem) 12' 35"; 3 Donnay (Blegny) 12' 37"; 4. Dhont 12' 40"; 5 Fruythof 12' 41"6. Devleeshouwer 12' 44"; 7. Smessaert 12' 47"; 8 Eeckhout 12' 47" 9. Smet 13' 01"10. Tack 13' 07" 11. Ribbens; 12 Van Pee; 13. Fourneau 2e reeks 6 ronden13 vertrekkers 1. Sterckx Marcel (Stelen) in 12' 18" 2. Fige Paul 12' 47" 3. Haerinckx Roger 13' 05" 4. Liekens Leon 13' 08" 5 Cremer 13' 15"6. Hoste 13' 22" 7. Barbara (Fransman) 13' 25" 8 Vanlerberge (Mer- kem) 9. Vantrier10 Hendrickx 41. Verhaeghen M 12. Vanlerberghe (Frans man) op 1 ronde. Hier kwamen de negen eerste der eer- j ste reeks in finale, tegenover 3 der twee- De start der beslissing bij de Juniors- We bemerken nr 23 De Cuypernr 17 Van Geel en nr 28 Van Runxt Felle strijd in de twee reeksen der Ju niors. In de eerste reeks hadden we reeds na de eerste ronde Van Geel aan de lei ding. gevolgd door Van Runxt en Van Ei sen^ Terwijl Dupont in vierde positie Volgde, maar verdrongen werd door Fifi. die zich vanuit zevende positie op de vierde plaats werkte. In de 2e reeks had Bleyaert aanvanke lijk de leiding genomen voor Nuyts, ter wijl Ghyssels en Heydens de volgende posities bezetten. Nuyts wist echter reeds in de tweede ronde aan de leiding te ko men en Zou deze niet meer afstaan, in tegendeel zijn voorsprong stelselmatig ver hogen wat eveneens het geval was met Bleyaert. die in een zetel de tweede plaats veroverde. In de finale walk-over van Van Runxt, die geen tegenstand duldde, alhoewel Van Geel bij de start de leiding genomen had. maar deze nog in de eerste ronde diende Tf te staan aan Van Runxt. In de vijfde ronde zou Van Geel zelfs tot opgave ge dwongen worden Aldus kwam Van Eisen .3» de reeks. Finale 10 ronden12 vertrekkers 1. Sterckx in 20' 57"2. Somja 21' 12' 3. Dhont 21" 23"4. Haerinckx 21' 24" 5. Donnay 21' 25"6 Fruythof 21' 26" 7. Eeckhout 21' 32" 8 Derycke 21' 33" 9. Devleeshouwer 21' 44"10. Smessaert 22' 25". j Bijzonderlijk de eerste reeks der seniors werd door felle strijd gekenmerkt De tij den wijzen immers op een gering ver schil en deze strijd was aanleiding dat door de negen eerste dezer reeks betere tijden gemaakt werden dan de vierde der tweede reeks, waardoor zij zich wisten te plaatsen voor de finale. Aanvankelijk had Van Pee zich op kop genesteld, voor i Dhont. Derycke. Somja en Devleeshouwer. terwijl Gaston Smet. een slechte start ge kend had. en in laatste positie vertrok ken was. Hij wist zich echter tot op de negende plaats op te werken, en plaatste zich meteen voor de finale. Vooraan kreeg Van Pee moeilijkheden, wanneer hij van i de leiding was verdrongen geworden door I Somja, en verzeilde naar de achtergrond. Achter Somja wisselden de positie's voort durend. en dit was dan ook de oorzaak der goede tijden. In de tweede reeks had Marcel Sterckx zich onmiddellijk aan de leiding genes teld. en zou alle aanvallen op zijn lei derspositie succesvol afslaan, om van een straat te zegevieren. Achter hem hadden we Paul Fige. die eveneens flink door draafde en het aanvankelijk hard te ver duren kreeg van M. Verhaeghen. maar toen deze door defect wegviel, werd hij niet meer bedreigd. En zo kon Roger Haerinckx, die als derde eindigde, zich slechts op het nippertje plaatsen voor de finale. Roes was echter de grote onge luksvogel. Zo ver gekomen om te starten, en in koers nog geen meter afgelegd. Bij het startsein ging hij immers zo geweldig met de gashandle te werk, dat de machine steigerde en over de kop ging. waardoor de koers voor hem reeds ten einde was. De finale gaf aanleiding tot een stukje hardnekkige strijd. Na de eerste door tocht noteerden wij immersSmet. Dhont. Fruythof. Haerinckx, Eeckhout. Sterckx. Donnay, Devleeshouwer. Smes saert. Somja. Derycke en Fige. die een slechte start gekend had. net als Derycke De grote favorieten Sterckx en Somja. die in de reeksen de beste tijden gemaakt hadden, waren dus in eerder ongunstige positie vertrokken Vooraan zou Smet eerst een hardnekkig duel uit te strijden krijgen met Dhont, maar hierdoor ging het voor de meesten ongezien voorbij, dat Sterckx en Somja stelselmatig naar voor rukten, en weldra eveneens in het kopgroepje te vinden waren. Smet nam te veel risico, en werd door tegenslag ge teisterd. Zodat Dhont op kop kwam Na de vijfde ronde noteerden we dan ook reedsDhont. Sterckx. Fruythof, Hae rinckx, Somja, Donnay. Eeckhout. Dery cke, Devleeshouwer en Smessaert. Fige en Smet waren reeds uit het strijdperk ver dwenen. In de volgende ronde reeds zou Sterckx Dhont van de leiding verdringen, en Somja die gedurig naar voor oprukte, zou zelfs kort daarop eveneens Dhont voorbijgaan, waardoor hij op de tweede plaats terecht kwam. Die tweestrijd tus- Dhont en Somja had echter voor ge volg gehad, dat Sterckx stelselmatig meer voorsprong genomen had. en weldra niet meer kon verontrust worden, zodat de beste der reeksen ook de winnaar der finale werd. Somja dient eveneens geloofd te worden voor zijn verre terugkeer, ter wijl Dhont eveneens flinke strijd gele verd had. maar het ongeluk had, tegen over een Sterckx en Somja. reeds over winnaars van de openingsdag, te komen staan. Smet verspeelde veel door zijn eer der woeste rijwijze, die hem nog veel parten zal spelen. INTERNATIONALEN le reeks 6 ronden9 vertrekkers 1. Mingels (Luik) Matchless in 11' 52" 2/10; 2 Baeten René 12' 17"; 3. Guilly 12' 23" 4. Meert Albert 12' 24"5. Meu nier Marcel 12' 25"; 6- BasT! Hall (Eng.) 12' 30" 7. Rombauts Jan 12' 43"8. Riet man (Nederl.) 12' 53"; 9. Aug. Janssens 12' 57". 2e reeks 6 ronden11 vertrekkers 1. Nic Jansen (Eupen) Sarolea in !1' onweerstaanbaar naar voor geschoven En zou verder alle aanvallen op zijn leiders positie afslaan. Eerst was het Guilly die hem ernstig kwam bedreigen, waar deze Baeten. de Engelsman Basil Hall. Meert, Aug. Janssens. Meunier. Jan Rombauts en de Hollander Rietman, die niet in zijn schik was op dit terrein, op de hielen had. Achter Mingels schommelden de posities voortdurend Een felle tweestrijd ontspon zich tussen Guilly en Baeten. die de toe schouwers in hoogspanning hield, en die in de vierde ronde in het voordeel van Baeten beslecht werd. De Engelsman Hall kreeg hier echter eveneens zware aanval len te verduren, en moest eerst Meert, en vervolgens Meunier die slecht van wal gestoken was. laten voorbijgaan, terwijl A. Janssens. die in de eerste ronde de zes de positie veroverd had. naar de laatste plaats verwezen werd. vermits hij ook aan de aanvallen van Rietman niet kon weerstaan. In de tweede reeks had Nic Jansen re soluut de leiding genomen na de eerste ronde, en toen noteerden we hem op kop. voor Cox. Oct Martens, de Engelsman Archer. Van Heuverzwijn, Leloup. Mar- j quis. Spiroux. Collée. Theuwissen en de Duitser Bart Kohier. In de tweede ronde, pechvogels met de vleet. Eerst Collée. die de strijd diende te staken, en vervolgens Martens, die naar de voorlaatste positie verhuisde. Terwijl de Brit Archer, die wer kelijk de revelatie der buitenlanders was. een duel met Cox in zijn voordeel had weten te beslissen, en meteen naar de tweede plaats opgeschoven had. De Kam pioen van Europa zou verder Van Heuver zwijn naar de vijfde plaats verwijzen, waar Spiroux verder eveneens tot op gave- gedwongen werd. En als onbedreigd winnaar zou Jansen deze reeks besluiten voor Archer. Cox en Leloup. In de finale, een doorslechte start van dhr Meerseman. waardoor Nic Jansen en Leloup eerder benadeeld werden. Zo kwam het dan ook. dat de algemene favoriet na de eerste ronde eerst in zevende po sitie voorbijkwam, waar Van Heuver zwijn resoluut de leiding in handen had genomen, dit onmiddellijk na het start- signaal. terwijl ook Leloup zich in deze helse start nog naar voor had wéten te dringen, en in de eerste ronde van de 9e op de derde plaats was terecht gekomen. Na de tweede ronde hadden we dan ook volgende stand op kop Van Heuverzwijn. gevolgd door Cox. Leloup. Archer. Min gels. Jansen, die opnieuw een plaats ge wonnen had. Baeten. Marquis. Meert. Hall. Guilly en Meunier. Waar reeds in de der- yie ronde Jansen voorbij Mingels kon gaan. maar deze zich op het wiel van Jansen plakte, had de Brit Archer zich op de tweede plaats kunnen nestelen, maar zijn onmiddellijke volger Cox werd eveneens verdrongen door Jansen en Min gels. De volgende ronde bracht werkelijk sensatie, toen Jansen zich op de kop had weten te nestelen, en aldus Van Heuver zwijn en Archer had weten voorbij te gaan. terwijl Mingels in vierde positie was opgehouden geworden. De Brit Ar cher zou nu echter aan het Helleportaa! over zijn motor wippen, en zich ernstig bezeren aan de linkerhand, zodat hij geen controle over het stuur meer had. en tot opgave gedwongen werd. Spijtig, want die had nog felle strijd kunnen leveren voor de eerste plaats met Jansen. Aldus hadden we na de zesde ronde Jansen op kop voor Van Heuverzwijn. Mingels. Bae ten. Cox. Leloup. Meert. Hall. enz zodat Mingels op zijn derde plaats ingesloten zat tussen de Sarolea's Jansen. Van Heu verzwijn en Baeten rijden immers voor dit merk. waar Mingels voor Matchless uitkomt. Dit had voor gevolg, dat de ploeggeest in werking trad en Van Heu verzwijn Jansen steeds meer en meer voorsprong liet nemen, maar hierbij Min gels steeds ophield. Maar deze liet niet begaan, en wist zich weldra op de twee- de plaats te nestelen, en zette een nij dige achtervolging in op de koploper Jan sen. De achterstand was echter te groot daan om de moeilijkheden bij het starten te vermijden. Het electrisch startmate- riaal van A.M.C. Nord France werd in bruikleen bekomen, maar na enkele koer sen schafte dhr Meerseman. over wie we het hier vroeger hadden, deze af. en meende aldus zijn gezag te laten gelden Kwatongen beweren zelf. dat dit gebeur de in de vierde koers, toen Ghyssels van de M. C- van Menen moest starten. Het bekwam hem slecht, bijzonderlijk bij de Internationalen, en zonder het doortastend optreden van A.M.C.Y. zou hij er alsdan niet zonder een pak slaag van af gekomen Zijn. We hopen, dat men thans bij de Hogere Instanties van de B.M.B zal ingezien hebben, dat de inge diende klachten niet zonder grond waren Vielen er geen ongevallen te betreuren het ging toch soms op het nippertje. En we denken hierbij steeds aan die men senmassa. die na iedere aankomst de plaats bij de aankomstlijn overstroomde de aldaar gebezigde afspanningen kon den immers niets tegenhouden om zich dan bij iedere start ijlings uit de voeten te maken. JULIEN TURNEN In verband met onze bijdrage van ver leden week waarin we melding maakten over de ingrijpende hervormingen van wege de Belg Turnbond, kwestie van keurturnen. dienen Zondag as ook L Mus en N. Dehaerne zich te vertonen aan het nationaal jurykorps teneinde ge klasseerd te worden volgens de nieuwe waardebepaling. Dit gebeurt ter gelegen heid der gouwkampioenschappen van Antwerpen en Brabant welke doorgaan te Antwerpen (Kiel). De trouwe lezer zal zich herinneren dat beiden te laat werden verwittigd om te Oostende op te treden samen met Eeckhoudt en Coffyn. in de provinciale titelstrijd. Het gaat erom de kaap der 85 voorbij te gaan, want slechts zij die deze prestatie lukken kun nen in aanmerking komen voor bevorde ring.'Te Oostende gelukte Bakker L (V G) een percentage van 86.6 zijn rivalen integendeel haalden slechts een gemid delde van 77.6 tot 70.2. Alhoewel dit voldoende is om het Belgisch kampioen schap te betwisten kan er echter geen hoop bestaan om zich flink te klasseren in zulke wedstrijd Persoonlijk zijn we er rotsvast van overtuigd dat onze Iep^r- se kandidaten, zonder tegenslag natuur lijk, tot dicht bij de 90 zullen geraken en gestimuleerd door de deelname van de vedettenMarteaux. Balfhoudt. Klemm. Kestemont. Ceurstemont en nog een 5 tal gewezen winnaars in 2e cat zullen ze misschien wel een greep doen naar de individuele overwinning. Waar om niet Stuk voor stuk zijn ze boven- genoemden evenwaardig en een zegepraal in deze kamp betekent haast evenveel als het nationaal kampioenschap veroveren want beter turners zijn er in andere pro vincies niet te vinden. Vol spanning wach ten de turnliefhebbers de uitslag van dit treffen af. wat reeds een klaar beeld zal geven over de toestand van het keur turnen in 1953. Onze beste wensen ver gezellen hen Zondag voormiddag heeft er in onze turnzaal een bijzondere bijeenkomst plaats van alle Westvlaamse techniekers om de nieuwe bondsreeksen in te studeren er. de demonstraties, door de samenstellers bij te wonen. Alhoewel voor het gewoon publiek minder interessant is het voor de St Michielskring een eer door de B- T. B. uitgekozen te zijn om die demon straties in te richten, dit wegens de grote activiteit door onze vereniging aan de dag eeleed. De damesDever (Brussel» en Rigaut CVerviers) zullen samen met de Hr Hippel (Oostende) om de beurt les geven over de door hen samengestel de bondsreeksen. Gans de «état major» van onze provincie zal dus Zondag 1 leper te gast zijn A

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8