CANTORES DAVIDSFONDS IEPER BI) DE VUURKRUISEN Awx Amis de la Langue Francais* Kon. leperse Schaakkring Schaken ■>p het Koninkliik Atheneum De Mondharmonica wedstrijden te leper OPTREDEN VAN BEROEMDE ZANGKOOR DONDERDAG 23 APRIL - 8 uur - Stadsschouwburg GEMEENTERAADSZITTING VAN MAANDAG 13 APRIL LAST POST COMMITTEE Kleermakers bond leper - Poperinge BIJ DE LIJNVISSERS DE FANCY FAIR DER STEDELIJKE SCHOLEN TE IEPER Het Gedenkteken van het 3/23e Linie 'I DE GOEDE KOOP Nieuwe Koninklijke Maatschappij SOCIAAL BUREAU, v z w d Vlaanderen' meest geliefde troubadour Will Ferdy bij ons te gast BEHANGPAPIER - BALATUM ALBERT SLOSSE NAKLANK VI URKRULSESDAG Verleden Zondag trokken duizenden Vuur- kruisen naar Brussel op. waar verscheide ne plechtigheden werden ingericht, ter ge legenheid van de Nationale Dag der Vuur- krtiisen. In de St Goedelekerk werd te 10 uur een zieledienst opgedragen ter nagedach tenis van Koning Albert en de overleden Vuurkruisen. Indrukwekkend was de aan blik van de honderden afdelingsvaandels rond het hoogkoor en in de middenbeuk geschaard tot achteraan de kerk. De ver tegenwoordiging was algemeen van De Panne leper. Poperinge tot Aarlen. A thus en Hasselt Ook de afdelingen van Rijsel en Parijs waren aanwezig Als hoge personaliteiten bemerkten we onder meer Kolonel SBH Danneels vleugeladju dant des Konings vertegenwoordiger van Z.M Koning BoudewijnMajoor Brou. vertegenwoordiger van de Minister van LandsverdedigingGeneraal Daubechies bevelhebber van de le Militaire Omschrij ving Kolonel Caron. bevelhebber der provincie BrabantPrinses Jean de Me iode voorzitster van het Nationaal Werk der OorlogsinvaliedenLuitenant-Gene raal Lebert voorzitter van het Nationaal Werk der OudstrijdersMr de San al gemeen directeur van het Nationaal Werk van weduwen en wezenMevrouwen Cox en VuylstekeGeneraals De Kempeneer en Cattoir: Kolonel Alexander, secretaris van het NW O S.M Hanseux voorzit ter van de Gelaatsverminktenuit de Vuurlinie een belangrijke groep oorlogs weduwen de voorzitters van de vader landse verenigingen de leden van de Fe derale Raad de H H. De Winter. Pour- voyeur. Falmagne. De Mulder Haine. Bistiaux. Nonfondaz. Swolfs. De Guchte- naere. Deschamps. Souchu. Beckers. Che valier. enz. Na de H Mis. werd een optocht ge vormd. voorafgegaan door de Harmonie van de Verbroederingen van het Veld leger 14-18 en meer dan 160 Vuurkruisen- vlaggen. welke zich begaf naar het stand beeld \an Koning Albert, waar door Dr De Winter uit Brugge, in vervanging van de Federale Voorzitter Kolonel Van Es pen. door een heelkundige bewerking weerhouden, bloemen werden neergelegd, terwijl het vaderlands lied op gedempte toon werd gespeeld. Vervolgens defileer den de Vuurkruisen. met de machtige leperse afdeling op kop. in de volmaakt ste orde en soldateske houding voorbij het monument van Koning Albert, hun gewe zen aanvoerder Waarlijk indrukwekkend om aanschouwen. Daarna begaf de stoet zich naar de Onbekende Soldaat», waar een prachtige krans van laurieren met de V uurkruisenkleuren dooreengevloch ten werd neergelegd, op deze geheiligde plaats. Deze was afgezet door de wedu wen der Vuurkruisen en terwijl de Last Postwerd geblazen, konden veel om sta anders hun tranen niet weerhouden bij het zien van dit enig schouwspel Vandaar ging het naar de federale ze tel. waar het memoriaal Cox en Vuylsteke werd onthuld. De toegevoegde Federale Voorzitter Pourvoyeur. bracht eerst in het Vlaams en daarna in het Frans een open bare hulde aan Koning Albert en de af gestorven Vuurkruisenkameraden Hij roemde vervolgens de werking der beide betreurde Voorzitters Cox en Vuylsteke. die zich gans offerden in dienst van de mannen uit de Vuurlinie en het Vuur- kruisenideaal. Langdurig werd dit door de aanwezige massa toegejuicht. Deze heerlijke dag besloot met een ban ket in de Boudewijnkazerne. waaraan meer dan 800 genodigden deelnamen. De H H. De Winter en Falmagne namen beur telings het woord, een telegram van trouw werd de jeugdige Koning Boudewijn toe gezonden. waarna onze makker Pour voyeur. eens te meer de nagel op de kop sloeg en opnieuw de hoge personaliteiten, de rechtmatige eisen der Vuurkruisen voor ogen bracht, na hun voor da zoveelste maal. de grote verdienste van de mannen uit de Vuurlinie te hebben bewezen. Tij dens deze toespraak roemde hij nogmaals de leperse Vuurkruisenafdeling die hij als de mooiste sektie van het land bestem pelde en of de aanwezige Ieperlingen in hun s nopjeswaren. Veel te vroeg ein digde deze onvergetelijke dag. nadat de ouden van 14-18. met hun jeugdig blijvend herte. luidruchtig blijk hadden gegeven van de echte kameraadschap, die steeds bezield blijft met de geest van de IJZER La première partie de la saison 1953 s'est terminée d'une manière brillante par la conférence inoubliable de Monsieur Julien Tondriau Les mystères du faki risme dévoilésa vee demonstrations du contre-fakir Josmah et de son assistante Edwa. C'est vraiment la toute grande foule qui a assisté a cette soirée. malgré le fait que la saison était trés avancée et que l'organisation de soirées ou de spec tacles vers la mi-avril n'était pas sans risques. Nous tenons remercier to us nos mem bres pour l'assiduité avec laquelle ils ont suivi toutes les conférences, séances théï- trales et soirées cinématographiques of fertes durant cette première partie de la saison 1953. 11 est encore trop tót pour vous dévoi- ler les secrets de la seconde partie. qui. rassurez-vous. sera aussi bonne, sinon meilleure. Dès présent nous pouvons vous signaler les représentations du ThéS- tre National de Belgique. quelques trés bonnes conférences et... qui sait quel ques trés heureuses surprises. ÏTen disons pas plus pour l'instant et fixons rendez vous d'ici quelque trois semaines- Car n'oublions pas que notre Société possède un excellent trait d'union entre deux par ties d'une sai9on l'excursion annuelle CLI BK \MPIOENSCHAP 2*e Ronde Dinsdag 21 April te 26 uur 2e KlassePyck - Grimonprez M Lemenu - Boudry Delahaye - Decorte Vandenhoven - Knockaer: Des-acht Gh - Bollaert Duhameeuw. bye 3e KlasseDe poorter - Grimonprez A Christiaan L - Beernaert Devos - TJonck Gantois N - Vandaele Baudewijn B - Baete Mennens Rog - Lammens JEUGDKAMPIOENSCHAP VAX IEPER Christ iaën Havegheer Kampioen van leper Willy Durieu Kampioen der Scolairen JUNIORS (Beker «Centrale Brouwerij») le Ronde Van Robaeys - Van Tilborgh 0-1 Havegheer - Loonis 4-1 AUeweireldt-Vanderstichelen 4-4 2e Ronde Loonis - AUeweireldt 1-0 Van Tilborgh - Havegheer 1-0 Keignaert - Van Robaeys 1-0 3e Ronde Havegheer - Keignaert 1-0 Alleweireldt - Van Tilborgh 1-0 Vanderstichelen - Loonis 1-0 4e Ronde: VanTilborgh-Vandersticheleni-J Keignaert - Alleweireldt 0-1 Van Robaeys - Havegheer 0-1 5e Ronde Alleweireldt - Van Robaeys 4-4 Vanderstichelen - Keignaert 0-1 Loonis - Van Tilborgh 1-0 6e Ronde Keignaert - Loonis 4-4 Van Robaeys-Vanderstichejen 0-1 Havegheer - Alleweireldt 1-0 7e Ronde Vanderstichelen-Havegheer 4-J 1-0 i-i 34 26] 26 17 2 3 16} 2 3 16} Loonis - Van Robaeys Van Tilborgh - Keignaert Eindrangschikking G P SBB. 1. Havegheer Christiaen, 15 j. 6 3 2 1 2. Loonis André. 16 j. 6 3 2 1 3. Vanderstichelen Edgard. 17 j. 6 2 3 1 4 Alleweireldt Fernand. 17 j. 6 2 2 2 5. Van Tilborgh Eric. 17 j. 6 2 2 fi Keignaert Pierre. 17 j. 6 2 2 7 Van Robaeys Gaston. 17 j 6 0 15 4 Een buitengewoon spannende kamp en van hoog gehalte. Slechts 1 punt verschil tussen de le en de 6eDe deelnemers wa ren practlsch van dezelfde sterkte en het Sonneborgbergerstelsel moest tussenkomen om ze te scheiden Zelfs Van Robaeys speelde veel beter dan zijn einduitslag doet vermoeden Zijn partijen tegen Van Tilborgh en Loonis behoorden tot de mooi ste van het tornooi. De allerlaatste partij Vanderstichelen - Havegheer moest de beslissing brengen. Vanderstichelen kwam redelijk vlug in de minderheid en stelde remise voor Havegheer voor wie remise voldoende wasemt de titel en de beker in de wacht te slepen nam zonder aar zelen aan De twee eeuwige rivalen Loo nis en Van Tilborgh leverden de kortste kamp. Loonis zette zijn tegenstrever mat in 14 zetten Herinneren we er nog aan dat Havegheer verleden jaar het kam pioenschap van West Vlaanderen voor sco lairen won. SCOLAIREN Eindrangschikking 1. Durieu Willy, 14 j. 2. Vanholst Arthur. 13 j. 3. Lambelin Pol. 15 j. 4 Neirynck Mare. 15 j. 5 Deroo Philippe. 15 j. 6 Bossue José. 15 j. Durieu won onbedreigd dit kampioen schap voor de favorieten Vanholst en Lam belin. Willy wordt beslist een goed scha ker. Al de deelnemers mochten prachtige prijzen in ontvangst nemen We houden er aan onze hartelijke dank uit te druk ken aan de milde schenkers de leperse Centrale Brouwerij. Drukkerij Dumortier. de boekhandel Levet Scone». de K.I.S.K. en de heren Dubrulle. Baert. Gits en Jude. GELUKWENSEN Op Zaterdag 18 April treedt ons trouw lid Roger Mennens. huidig leider in de 3e klasse, in de echt met Mejuffer Yolan- de Deroo Wij wensen hen van harte ge luk De toekomstige Mevrouw Roger Men nens is ons niet vreemd, zij was telkens aanwezig op onze feestjes. Wij zijn er van overtuigd dat onze vriend Roger na zijn huwelijk ijverig zal voortdoen aan de edele schaakkunst INTERNATIONALE ONTMOETING WESTVLAANDEBEN - ZEELAND Op Donderdag 14 Mei (O H Hemel vaart) grijpt te Brugge de jaarlijkse ont moeting plaats tussen Westvlaanderen en Zeeland, op 100 borden. K.I SK. beschikt over 15 borden. De leden welke de ver plaatsing wensen mede te maken worden vriendelijk verzocht ten spoedigste hun naam over te maken aan de secretaris de Heer Baert. 5 5 0 0 5 5 3 0 2 3 5 3 0 2 S 5 2 1 2 24 5 1 1 3 14 5 0 0 5 0 KAMPIOENSCHAP 3e KLASSE Huidige rangschikking 1. Buytaert 194 fop 22) 2. Bossaert 174 fop 24) 3. Vanholst 164 (op 18) 4. Louagie Willy 124 (op 15) 5 Louagie Wilfried 12 (op 21) 6. Vandevoorde 10 (op 15) 7. Pyck Jan 10 (op 21) 8 Herreman 84 (op 17) 9 Marien 8 (op 18) 10. Caignie 74 (op 16) 11 Vandaele 54 (op 17) 12 Ghesquière 5 (op 16) 13 Vandamme 44 (op 14) Pottel Claude 44 (op 14) 15 Coffyn 4 (op 14) 16. Van Nieuwenhove 3 (op 17) 17. Vallaeys 24 (op 15) 18 Decrock 2 (op 13) ATHENEUM IEPER - OOSTENDE Op Zaterdag 25 April te 14 uur op 25 borden, in het lokaal van K I.S K. Hotel De Maan. Grote Markt. Verleden week gaven wij reeds melding dat het aantal inschrijvingen de verwach tingen overtrof en om dit te staven en ook om de achterblijvers, die menen dat te grote azen aan het tornooi zullen deel nemen en zij geen kans hebben, enigszin; gerust te stellen publiceren wij vandaag de eerste tien deelnemer- met hun res pectievelijke woonplaats Dubois August. leper. Dewaele Georges. Beseiare Debrauwere Lucien. leper Tankrey Roger. Ieper- Vanbeselaere Juul. leper Minnekeer Roland. leper Bekaert Leon. Brielen Logie Kamiel. leper Loridan Roger Mesen Tancré Albert. leper Zoals u ziet allemaal jongens uit ons gewest die evenveel kans hebben op de eindzege Daarom niet langer meer talmer, wij zouden graag zo vroeg mogelijk de pro gramma's drukken, en stuur uw inschrij ving naar Daniel Debrouwer. Haiglaan^44 te leper, of laat u inschrijven in de Werk huizen Picanol. (vragen naar Maurits Quaghebeur). Polenlaan te leper Welke liederen meestal worden geko zen Ja. uit de school kunnen wij zo maar niet klappen maar toch mogen wij ver tellen dat de hele gamma van onze lie derenschat zal afgedraaid worden van Jantje aan de Telefoon over La Palo ma naar «Biljartbal»... Intussen houd de data 2. 14 en 30 Mei vrij. steeds te 19.30 uur. voor een bezoek aan de zaal Lido (ex-Lapiere) en schaf u vroegtijdig kaarten aan in de herberg Boerenhol Vandenpeereboomplaats en bij de bestuursleden van de Harmonie Picanol R. Q (Onder Auspiciën Ministerie Openbaar Onderwijs) LocatieCafé BOERENHOL. Prijzen 5, 10, 20 fr. De leden van het Last Post Committee worden uitgenodigd tot de algemene sta tutaire vergadering, die zal plaats grij pen de Maandag 20 April 1953. te 18 uur in de zaal van het Stadhuis te leper Dagorde 1) Verslag over het dienstjaar 1952. 2) Rekening over het dienstjaar 1952 3) Goedkeuring van verslag en rekening. 4) Ontlasting aan de beheerders. 5) Statutaire benoemingen. 6) Mededelingen. De Secretaris. De Voorzitter, H. Delobel. J. Vanderghote. DE HEER VA ES 8 EN TE IEPER Niemand minder dan de Heer Vaessen. Directeur van de Nederlandse Mode academie te Amsterdam geeft voor de kleermakersbond Ieper-Poperinge de laat ste voordracht van dit seizoen. Deze voordracht gaat door in de Ca sino». Statiestraat te leper, op Maandag aanstaande 20 April te 9 uur in de voor middag (let wel op het uur). Alleen de leden In regel met hun bij drage worden toegelatende niet-leden die wensen ingeschreven te worden, krij gen daar de gelegenheid toe onmiddellijk voor de vergadering. We twijfelen er niet aan dat de laatste voordracht van dit seizoen een succes wordt. Wie per vergissing geen uitnodi ging ontving, wordt verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Namens de kleermakersbond leper Poperinge A. Vermeersch- J. Dumon. PRIJSKAMP IN HET LIJNVISSEN De jaarlijkse prijskamp in het lijnvis- sen. ingericht door De Lustige Lijnvis- serslokaal Au Due de Bourgogne Kaai-West 1. gaat door op Zondag 19 April aanstaande in de vaart Ieper-Boezinge. De prijskamp voor alle maatschappijen en liefhebbers is begiftigd met 2.000 fr. in geld en prachtige beker met bijzondere prijzen voor de Dames en premiën voor de verstkomende maatschappij en groot ste getal ingeschreven deelnemers. De erereeks gaat door van 11 tot 11.30 uur De algemene prijskamp van 14 tot 15 uur. en zullen betwist worden naar het gewoon reglement met uitsluiting vah alle «vers de vaseen «mystiek» De inschrijvingslijsten der maatschap pijen moeten binnen zijn ten laatste te gen 17 April. De afzonderlijken kunnen inschrijven tot 12 uur op de dag van de wedstrijd BU «DE LUSTIGE LIJNVISSERS Uitslag der maandvissing April 1953 1. Santy Eric 2. Ollevier Emiel 3 Muylle Lucien 4. Vermeersch Veva 5 Baelen Lucien 6. Muylle Gustaaf 7. Mulle Robert 8 Vanspranghe Frans 9. Parruys Maurice 10. Clauw Julia 11 Muylle Prudent 12. Logier Alphons 13 Vermeersch Lucien 14 Vermeersch Jean 15 Vermeersch Jeroom 16. Pinket Georges 17. Oreel Denys 18. Vandenberghe Antoinette 19. Desmet Maurice 20. Boullet Jules De gemeenteraad kwam Maandag in zitting bijeen ten stadhuize Te 17 35 uur opent de h. burgemeester Vanderghote de vergadering en geeft vooreerst lezing van een schrijven van dank dat hij in datum 2 April 1953 van de h. provinciegouver neur ontving, naar aanleiding van de blij ken van hulde en de giften vanwege de bevolking aan het nationaal comité voor huldebetoon aan Prinses Josephine Char lotte. ter gelegenheid van haar huwelijk. Intussen is de raad voltallig, zodat we de aanwezigheid notpren van de hh. bur gemeester Vanderghote schepenen De- hem. Muiier en Robyn gemeenteraadsle den Capoen. Lahaye. Melis. Michiel. Mis- siaen Nuytten. Pattyn. Pype. Roegiers. Six en Wormestadssecretaris A Ver sailles 1. Proces-verbaal der zitting van 27 Maart 1953. De h. Vanderghote verleent daarop het woord aan de h. stadssecretaris die lezing geeft van het verslag der vorige zitting Dit wordt zonder bemerkingen alge meen goedgekeurd. 2. C.O-O. Aankoop van 118 m2 grond aan de N.M.V B. In zitting van 20 Maart heeft de C.O.O. besloten toelating te vragen aan de ho gere overheid voor de aankoop van 418 m2 grond te Boezinge. Sectie A nr 330. gele gen Kasteelstraat en voortkomende van hel opbreken van de buurtspoorweg naar Elverdinge Deze strook heeft een breedte van 6 8 m. en zal aangekocht worden voor de prijs van 15 fr. per m2. of in to taal 6 270 fr. Een gunstig advies wordt daarop ver leend met algemene stemmen, min de ont houding van de h.h Capoen en Missiaen, leden van de C.O.O 3. Aanvraag der N- M. van buurtspoor wegen om machtiging te bekomen voor de autobusdienst Diksmuide - Merkem - leper. Aan de raad wordt gevraagd advies uit j te brengen nopens het verlenen van mach- tiging tot het uitbaten van de autobus- dienst Diksmuide - Merkem - leper. Een onderzoek de commodo et incommodo werd daartoe ingesteld, dat geen klachten iieeft opgeleverd. Het schepencollege stelt voor toelating te verlenen, doch er zal bij de maatschap pij aar.gedrongen worden om standplaats te nemen op de R- Colaertplaats. Di! wordt met algemene stemmen goed gekeurd. 4. Aanvraag der N. M. van buurtspoor wegen om machtiging te bekomen voor de autobusdienst Veurne - leper. Een identieke vraag als de voorgaande werd gesteld voor de lijn Veurne - leper Het onderzoek de commodo et incom modo leverde eveneens geen klachten op en er zal insgelijks op aangedrongen wor den om standplaats te nemen op de R Colaertplaats. Algemeen goedgekeurd. De openbare zitting wordt daarop te 17.50 uur geheven. De raad gaat daarna over tot de be spreking van sommige punten in geheime zitting Aan de h. Spruyt van het café «Toren tje wordt toelating verleend voor de j uitbating van een taxidienst zonder vaste standplaats op de openbare weg. Een punt betreffende de wedde van burgemeester, schepenen en representatie kosten. wordt verdaagd. Tot slot gaat de raad over tot de verkie zing van de leden van de Commissie van Openbare Onderstand worden verkozen Delobel Henri. Biebuyck Eugène. Capoen Jules. Stubbe Jeroom. E. H. Verbeke Os car Donck Paul. Brabandts Arthur en Meulemeester Roger. Deze laatste neemt ontslag ten voordele van Missiaen Edgard. Het mandaat van de leden van de C O O vangt aan op 1 Juli 1953 voor 6 jaar. In de stads jongensschool te leper werd door de oud-leerlingenbond tijdens de Paas dagen een Fancy-Fair ingericht. De overheidspersonen en de inrichters op de speelplaats der school bij de opening. Onthulling op 26 April te Steenstrate Nog twee weken en alle anciens zul len zich scharen in de schaduw van het grote witte kruis dat op de rand van de steenweg prijkt. Te 11 uur worden de plechtigheden ingezet door de groet aan de vlag van het Regiment Een paar redevoeringen, bloemenhulde en défilé. Een broedermaal zal verder allen rond de tafel verenigen De harmonie der N S B leper en de vaandeldragers der Ententeworden vervoerd door de zorgen van de broeder bond Vertrek 10 uur aan het café Gam- brinus Statiestraat 12. ALLE andere personen moeten door ei gen middelen zich naar Steenstrate be geven. 32 v. 650 gr 26 v. 534 gr. 22 v. 432 gr. 17 v 355 gr 17 v. 345 gr. 12 v. 276 gr. 13 v. 259 gr 11 v. 238 gr. 12 v. 218 gr 11 v. 217 gr. 11 v. 200 gr. 9 v. 191 gr 7 v. 138 gr. 6 v. 121 gr 5 v. 94 gr. 4 v. 92 gr. 4 v. 83 gr 3 v. 65 gr. 2v. CTgrJHHl 1 v 22 gr hol. Vandenpeereboomplaats te leper (Tel. °r ihM U/££T DQTU<) z/cvNceeiNS SMOOAU/OUER KIEPEN UPN PON Q'J Biksmuidesti40 - IEPER Aan de maatschappij De Verenigde Hofbouwliefhebbers waarvan het lokaal Voor het bijhouden hnnser SOCIALE VERPLICHTINGEN, wenden alle handelaars werkgevers, landbouwers, enz zieh tot Langr Torhoutstraat 13. te IEPER (Soc Sekret aangenomen bij M B. van 7-3-46. onder Nr 515) Op Zondag 19 April aanstaande geeft Will Ferdy. Vlaanderens meest geliefde troubadour een fonkelnieuw galarecital zijn laatste schlagers en successen 1 gevës"tïg"d is in het café «Old Tom» op De talrijke bewonderaars en vooral be- de Grote Markt werd vanwege z. M. de wonderaarsters van deze volksgeliefde Koning de titel van Koninklijke Maat zangvedette zullen zeker deze enige ge- schappij verleend. legenheid niet laten voorbijgaan om hun i Naar we vernemen zal de van graaggenoorde zanger m eigen persoon deze gebeurtenis. alsmede de inhuldiging e komen toejuichen Genummerde kaar- van een nieuwe vlag Uats hebben in de ten voor deze enige prachtavond Zijn van moo„j T„„: - maand Juni op een nog nader te bepalen nu af aan te bekomen in het Cafe Boeren- datum 5 "We wensen het wakkere bestuur en de leden van deze maatschappij van harte geluk met deze onderscheiding. 27, Vandenpeereboompl leper - Tel. 461 (7728)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 4