FILMWERELD Die veiïwerftd De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIEK, 34 Boterstraat, leper UIT DE PROGRAMMA'S -jfiiruwi' 4- HET YPEBSCH NIEUWS» Blz. 8 UW-1953 CINEMA O CD IEP EK HON DANSADE EN SO.MMAR 'Slechts een zomer danste zij) met l'Ua Jaeobsson Goran legde met sukses zijn eind examen af en gaat het verlof doorbren gen op de hoeve van zijn oom Persson Daar ontmoet hij de mooie Kerstin. nog bijna een kind. De jeugd in het dorp is in conflict met de dominee, die onverbiddelijk vasthoudt aan de meest gestrenge regels- De ouders van Kerstin. evenals een tamelijk on rustwekkende zwakzinnige, behoren tot de meest hardnekkige en puriteinse vol gelingen van de dominee. Persson inte- ■gendeel staat aan de zijde der jeugd en stelt een zijner schuren ter harer beschik king. De schuur wordt omgevormd in een vergader- en toneelzaal. Het harde werk en de ontspanning, de spelen en dansen, evenals de Sint Jans- aacht brengen Göran en Kerstin nader tot elkaar. Zij beminnen elkaar in het geheim met een tedere en zuivere lief de. Wanneer men deze liefde ontdekt wor den zij gescheiden. Kerstin wordt naar een verafgelegen hoeve verbannen. Göran slaagt er in haar terug te vin den. Een warme zomeravond baden en spelen zij naakt aan de boord van een meer. Zij zijn schoon als jonge goden, ze zijn alleen en beminnen elkaar. Gis- teren waren het verliefden heden zijn het minnaars- Opnieuw gescheiden is Göran verplicht zijn studiën te hervatten. De liefde is echter sterker en de jonge man vlucht en gaat Kerstin vervoegen. Ze zweren el kaar nooit meer te verlaten j, De idioot van het dorp. opgezweept door de dominee voelt zich een God en geroe pen om alles te zuiveren door het vuur Hij steekt de schuur «het theater van het verderfwaarvan beide verliefden de schandaligevedetten moesten zijn. in brand. De voorstelling gaat echter ergens an ders door en kent een groot sukses. Het is de weerwraak van hen die overtuigd I zijn. dat God niet kan verwerpen wat - zuiver, eerlijk en schoon is. Göran en Kerstin vertrekken op een motorrijwiel Kerstin kan zich niet weer houden om Göran te omhelzen. Ze zijn juist in een bocht... een andere wagen komt in tegenovergestelde richting aan- gereden, het ongeval is onvermijdelijk. Kerstin wordt dood opgenomen. Bij het graf wisselen de dominee en Persson in hun traditionele toespraak op hartstochtelijke wijze van gedachten. Aan de boord van het meer Zit Göran gekweld tussen de wroeging en de smart Uit het riet klinkt een stem Göran ver geet me niet... ik heet Kerstin». Het was de eerste zomer van hun eer ste liefde CINEMA OUD IEPEK SALON MEXICO met Mar ra Lopez. Tijdens een dansavond in het Salon Mexicowinnen Mercedes en Paco een prijs van 500 pesos voor hun vurig uit gevoerde beroemde Mexikaanse danzon Mercedes is in de wolken daar zij nu het studeergeld zal kunnen betalen van haar zuster Beatrix aan wie zij een opvoeding wil geven. Bij een hoog oplopende twist over de verdeling, neemt Paco het geld van Mer cedes af en neemt zijn intrek in een hotel in gezelschap van een lichtzinnig vrouw tje. Mercedes weet zich evenwel terug meester te maken van het geld. niet ver moedend dat een jong politieagent. Lupe, die op haar verliefd is, de daad heeft zien plegen. Als hij 's anderendaags ziet dat Mercedes het studiegeld van Beatrix gaat betalen, besluit hij over het geval te zwijgen. Paco is woedend en Lupe moet Merce des uit zijn handen bevrijden. Paco zal zijn prooi echter niet zo gemakkelijk los laten en belooft haar een eerzaam leven als hij het fortuin zal bezitten dat hij verwacht Intussen ontmoet Beatrix in het col lege de zoon van de bestuurster, Robert, die juist terug is uit Japan, waar hij deel heeft uitgemaakt van het glorievol Es kader 201Beide jonge mensen worden op elkander verliefd en schrijven aan Mercedes dat zij na de examens in het huwelijk willen treden- Mercedes ontvangt dit bericht echter niet daar zij aangehouden is onder be schuldiging van medeplichtigheid aan een bankoverval gepleegd door Paco. die zich bij haar had verstoken. Lupe kan even wel bewijzen dat zij onschuldig is en verklaart haar zijn liefde. Paco gelukt er in uit het gevang te ontsnappen en wil zich wederom bij Mer cedes verschuilen. Op haar weigering, dreigt hij aan Beatrix te gaan vertellen welk soort van leven haar zuster leidt- Radeloos. brengt Mercedes Paco een do delijke messteek toe. doch deze vindt nog de kracht haar neer te schieten. Op het college worden de diploma's uit gereikt. De afwezigheid van Mercedes op deze heugelijke dag verwondert Beatrix, maar de bestuurster, die op de hoogte werd gebracht van de dood van Mercedes, stelt haar gerust met te zeggen dat zij een lange reis heeft moeten ondernemen Beatrix vindt troost in een vurige om helzing door Robert. Men bemerkt nog de grootmoedige politieagent. Lupe. die van Mercedes zal getuigen dat zij de bes te vrouw was die hij ooit heeft gekend. CINEMA CAPITOLE: DE GROTE CARUSO met Mario Lanza, en Ann Blvth. Napels 1873. Bij de Caruso's wordt 'n zoon geboren De knaap heeft stem en zingt weldra in het kerkkoor. Later zingt hij in de café's. Hij is verloofd met Musetta doch geeft het zingen op daar Musetta's vader, een welgesteld molenaar, dreigde de verloving te verbreken De breuk komt toch en En rico krijgt door bemiddeling van opera zangers een baantje in een operakoor Wel dra zingt hij als solist. Na zijn eerste suk- sesser keert hij naar Napels terug doch Musetta wachtte niet en is gehuwd Ca ruso vertrekt in gezelschap van een paar vroegere vrienden op tournee en behaalt sukses in de verschillende Europese hoofd steden. Na Europa debuteert hij te New-York aart de Metropolitan, maar het wordt geen onmiddellijk sukses. Park Benjamin, een van de grote bazen van de Metropolitan, houdt niet van Caruso daar deze hem onvrijwillig beledigde. Benjamin beweert dat zijn beschermeling Jean De Reszke een heel wat groter zanger was. Wanneer De Reszke evenwel Caruso warm toejuicht is New-York en ook Dorothy, de jonge dochter van Benjamin, definitief voor de Italiaanse zanger gewonnen. Enrico Ca ruso zingt met de grote operavedetten en werdt weldra als de grootste zanger ter wereld beschouwd. Wanneer Dorothy 'n mooie jonge vrouw is geworden"huwt zij met Caruso ondanks haar vaders verzet. Uit het huwelijk wordt een dochtertje Gloria geboren. Enkele jaren nadien vat Caruso een kou tijdens een tournee in Kanada. Terug te New-York zakt hij op het einde van een voorstelling van Martha in de Me tropolitan in elkaar... De film eindigt met een toneel waarin de vrienden van Caruso het borstbeeld van de grootste zanger in de Met ont hullen. CINEMA CAPITOLE: THE SELLOUT De Doorgestoken Kaart) met Walter Pidgeon en Audrey Totter. Sheriff Kelwin Burke is leider ener ge wetenloze bende die het distrikt Brid- gewood terroriseert. Burke beschuldigt de dagbladuitgever Howen Allridge van een overtreding van de wegcode en neemt deze beschuldiging als een voorwendsel om Howen in de gevangenis te zetten. In de gevangenis zelf wordt de journa list door een soort boevengerecht mis handeld Teneinde aan deze praktijken een einde te stellen doet Allridge beroep op zijn schoonzoon Randy Stauton die procureur is opdat deze de sheriff in be Miguel Inclan en Marga Lopez in een toneeltje van de dramatische film Salon Mexico »- Audrey Totter en John Hodiak in «The Sellout» (De doorgestoken kaart). schuldiging zou stellen. Stauton is ech ter ontwijkend en uit liefde voor zijn dochter Peggy Stauton besluit Howen niet verder aan te dringen Hij ontketent ech ter een felle perskampagne tegen de she riff Deze laatste, bijgestaan door een cm eerlijk en omgekocht advokaat. neemt de strijd op en treft drastische maatregelen om de kampagne te smoren. De dagbladartikels hebben echter de aandacht getrokken der federale overhe den. die de afgevaardigde Chick Johnson ter plaatse zenden. Hij heeft tot opdracht de sheriff in beschuldiging te stellen voor de rechtbank. Hij is echter tenzeerste ver rast wanneer Howen zijn aanvallen plot seling staakt en zelfs weigert voor de rechtbank te komen getuigen. Intussen maakt Chick kennis met Cleo Bethel, zan geres in de bar Amboys, hoofdkwartier van de bende. Men wil Chick omkopen doch hij weigert en met de hulp van de eerlijke politiekapitein Buck tracht hij het nodige bewijsmaterieel te verzamelen. Tijdens de zitting van het tribunaal staat Chick op het punt de nederlaag te lijden door de valse getuigenis afgelegd onder dwang wanneer Allridge. op aan dringen van Peggy en Stauton besluit de waarheid te onthullen. Hij verklaart dat de sheriff een moordzaak zou onthullen in dewelke Stauton omgekocht werd. in dien hij zijn perskampagne niet staakte Dit getuigenis is beslissend. Burke en zijn handlangers worden gevangen gezet en zullen gevonnist worden. De bevolking van Bridgewood vindt haar rustige bestaan terug. De bekende tenor Mario Lanza, zoals hij in de film «De grote Carusooptreed». Mario Lanza en Ann Blyth in een toneeltje van De grote Caruso CINEMA COLISEUM: HOODLUM EMPIRE jDievenwereld) met Brian Donlevy, Claire Trevor. Forrest Tucker en Vera Ralston. Te New-York leidt de Senaat een streng onderzoek tegen een organisatie dewelde de kansspelen in het gehele land contro leert. Nick Mancani. de bijzonderste beschul digde maakt echter verstek terwijl al zijn handlangers hardnekkig loochenen. Allen blijken Joe Gray, de neef van Mancani te willen beschuldigen. Voor aleer bij het leger te gaan nam deze trou wens aktief deel aan de onwettige be drijvigheid van zijn oom. De oorlog en zijn verblijf in Frankrijk hebben Gray echter totaal veranderd Hij werd verliefd op een jonge Frangaise en trouwde met haar. Bij zijn demobilisatie uit het leger weigerde Gray terug zijn plaats in de bende van Mancani in te nemen en opende met enkele wapenmak kers een garage te Central City Mancani is hierover ten zeerste verbol gen. Hij opent heel wat speelzalen op de naam van Gray en wanneer deze laatste zich hier rekenschap van geeft, weigert de lokale politie, welke zijn verleden kent aan zijn verklaringen gehoor te geven Joe kent heel goed de wet van de on derwereld Wanneer hij iets moest onthul len zou dit voor hem en zijn familie de dood betekenen. Hij schijnt ook schuldig te zullen pleiten. Maar wanneer Pigna- talli, de «beul» van de bende, vader An drews. de vertrouweling van Joe om het leven brengt, kent zijn woede echter geen grenzen meer. Hij begeeft zich naar Man cani en slaagt er na een geweldige twist in Pignatalli te doen bekennen. De politie welke ingelicht werd door Connie Williams, een vroegere vriendin van Joe, komt bij Mancani binnen op het ogenblik dat de razende Pignatalli van zijn wapen gebruik maakt en Connie en Mancani neerschiet. Pignatalli wordt aangehouden. Joe Gray kan naar zijn vrouw en kinderen terug keren en thans in eer hersteld, een vreed zaam bestaan opbouwen te Central City Claire fre*or forreft" "fucker "HOODLUM EMrtHC Kleeft alles Te verkrijgen Drukk2rlj DUMö TIER

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8