Pc DE GOEDE KOOP Diksmuidesti. -10 - IEPEK r£l BIJ DE VUURKRUISEN 3' en 23' Linie-Regimenten N. S. B. - N'F''WS Kort. leoerse Schaakkring Schaken op het Kon»"kl;:k Atheneum MATCH CEREMONIEKOSTUMES te huur 't Spinnewiel Verbroedering der Grenadiers B11 DE LIINVISSERS NA HET OPTREDEN VAN WILL FERDY TE IEPER Ons verhten Westland matrassen albert slosse yprfs swimming CLUB «'T LINNENHUIS» C. Vande Walle - Grillet Alle Linnen, Breigoederen Mercerie jEUCDCLUB ST PIETERS UL.1 nuxn-u iiy iocet pqruo zicu NfesENS v>> SM/WW/WNXfe ittCOCN kPN DQH 8'J DE SLAG VAN STEENSTRATE Horgen Zondag 26 April heeft de inhul diging plaats van het nieuw gedenkteken opgericht ter nagedachtenis van de offi cieren en soldaten van de 3e en 23e Linie regimenten die sneuvelden tijdens de gruwelijke gevechten en barbaarse gas aanvallen van Steenstrate in April 1915. Het vroeger gedenkteken hetwelk opge richt was op de brug zelf. werd vernield in 1940 Door toedoen van de Verbroe deringen van het 3e en het 23e werd het nieuw gedenkteken geplaatst nabij de herberg, daar voorzien is dat de brug heel waarschijnlijk in de eerste jaren niet zal herbouwd worden. De Vuurkruisen van leper en Omlig gende nemen deel aan deze plechtigheid en het bestuur van onze Vuurkruisen- bond doet hierbij een dringende oproep tot de leden, opdat ze allen, te 11 uur zeer stipt, zouden present zijn te Steenstrate Wij aanzien het als een heilige plicht hulde te brengen, vooreerst aan de ka meraden die aan onze zijde sneuvelden en eveneens aan de overlevenden die sa men met ons. jaren achtereen, in de Vuurlinie stonden. Gij vooral, Vuurkrui sen van het 3e en het 23e. uw plaats is Zondag aanstaande te Steenstrate. Na de piëteitsvolle hulde aan uw gesneuvelden zult ge samen met uw gewezen strijd makkers eens te meer kunnen verbroe deren en de herinneringen voor ogen brengen, die ge samen in lief en leed zo menigmaal hebt gedeeld alsmede de heer- Ijke geest die ons in de Vuurlinie be zielde en waar solidariteit geen ijdel woord betekende, opnieuw kunnen sta len en temperen. Vuurkruisen. allen als één man. mor gen te Steenstrate. DE KLAS 1918 Ten einde de aan vragen voor verdubbeling der frontstreep- gaderingen bijwonen overtuigde N S B rente gezamenlijk te kunnen indienen ers zijn. Maar zij moeten propagandisten worden de Vuurkruisen, geboren in Juli. rijn, zij moeten hun kameraden aanwak- Augustus en September 1918. vriendelijk keren om bij onze vereniging aan te slui- doch dringend verzocht zich zo spoedig ten Men moet handelen van mens tot I Inhuldiging van het gedenkteken te Steenstrate. De hulde-dag is aangebroken omzend- brieven, de pers en het N.I.R. hebben alle oude piotten aangespoord hun plicht te vervullen en naar Steenstrate j te komen, om er hun oud-wapenbroeders te herdenken, op de plaats waar de Duit sers voor de eerste maal. koelbloedig, overgingen tot gasaanvaL Enkele honderden hebben zich aange meld en een twintigtal autocars zullen naar leper toeren na de plechtigheid. Ons inziens, is het een gelegenheid om onze sympathie te betuigen aan de man nen van Lt Generaal Mahieu die in onze stad gekazerneerd waren. Daarom dur ven wij op een sterke bevlagging ver hopen." Laat de driekleur wapperen HET 3e EN 23e LINIE TER ERE!». Om 10.15 uur vertrekt een karavaan auto's van uit de Statiestraat, met de Harmonie N.S.B de vaandeldragers der Entente Aangezien het groot aantal aanvragen werd een autobusdienst ingericht aan de vervoerprijs van 15 fr. per persoon (heen en terug). Ie Vertrek om 10 uur café Gambrinus. Statiestraat 12- 2e Vertrek om 1030 uur zelfde plaats. Bij de terugkeer kunnen alje autobus sen hun inzittenden aflossen op de Espla nade en daar parkeren De voorzitter Van Winsen houdt zich ter beschikking voor alle bijkomende in lichtingen. Algemene vergadering van Zondag 19 April 1953 De vergadering wordt om 10.30 u. ge opend door de voorzitter die een minuut stilte vraagt ter nagedachtenis der over leden leden. Hij verwelkomt de aanwe zige kameraden voor hun opkomst en stelt makker Vandommele, strijder 1940-45 uit Izegem voor. die als spreker optreedt. Het verslag der voorgaande vergade ring wordt goedgekeurd. In het moreel verslag wordt melding gemaakt der werk zaamheden van het bestuur tijdens het verlopen winterseizoen. Er wordt bijzon der nadruk gelegd op het feit dat. op initiatief van de voorzitter, een welda digheidsfeest werd ingericht ten voordele der geteisterden van de overstromingen, feest dat 6.000 fr. opbracht, som volledig aan het Rode Kruis gestort, daar al de medewerkers kosteloos optraden en dat de zaal c LIDO gratis te onzer beschik king werd gesteld. De kastoestand wordt uiteengezet en geeft geen aanleiding tot opmerkingen Makker Vandommele vangt zijn spreek beurt aan met te verklaren dat hij moet spreken voor de afwezigen, hetgeen over al het geval is. daar de leden die de ver- mogelijk. naar ons lokaal. Menenstraat nr 6 te begeven, voorzien van hun Vuur- kaart samen met de lidkaart 1953. waar onmiddellijk het nodige zal gedaan wor den om voor het komende kwartaal reeds van de verdubbeling te kunnen genieten. Het bestuur moet vóór 1 Mei in bezit zijn van de gewenste bescheiden van be langhebbenden. Alhoewel ieder aan spraakmaker persoonlijk zal verwittigd worden is het wenselijk aan deze uitno diging reeds gevolg te geven. Wie deze oproep verwaarloost, zal onvermijdelijk drie maanden moeten wachten op zijn verdubbeling. Vuurkruisen. in uw eigen belang dus, deze richtlijnen te volgen. PER AUTOCAR NAAR KOEKELBERG Ter gelegenheid van de onthulling van het Vuurkruisen-kerkraam in de Natio nale Basiliek van Koekelberg op Zon dag 3 Mei aanstaande, wordt een autocar- dienst uit leper ingericht. Een kerke lijke dienst wordt te 10 uur opged-agen in de Basiliek zelf. De inwijding zal ge schieden door Mgr Van Roey. kardinaal en aartsbisschop van Mechelen. Na de plechtigheden die vermoedelijk mens. Omzendbrieven en plakbrieven hel pen niet. men smijt ze ter zij. men leest ze niet en men zegthet zal gaan zon der mij Hij spreekt vervolgens breedvoerig over de morele aktie en doet uitschijnen dat de gedenktekens der gesneuvelden een hulde vertegenwoordigen aan de doden en eveneens een eerherstel aan dezen van 1940 die volledig hun plicht hebben ver vuld. aangezien er tijdens de 18 daagse veldtocht 8.000 hun leven gaven voor het Vaderland. Onze Nationale Vlag stelt een gans moreel programma daar. Het zwartde donkere tijd der bezetting, de weerstand, de folterkampen. de ellendehet geel teken van eenheid tussen Vlaanderen en Walloniëen het roodliefde, solidari teit. hulp aan de noodlijdenden. Voor de opkomende jeugd bestaat de machtigste morele propaganda in het uitreiken van driekleurige vlaggen aan al de scholen van stad of gemeente, zonder onderscheid. Daar waar dit reeds ver wezenlijkt werd. leverde het een goede uitslag op Moest het hier ook gebeuren, dan ware het een beloning van mijn rond 12 uur zullen geëindigd zijn. wordt spreekbeurt van de gelegenheid gebruik gemaakt om 1 Moor wa* het stoffelijk programma be- een plezierreis te ondernemen, vooreerst (reft. moeten wij in de eerste plaats de in Brussel zelf. daarna bezoek aan Gent miskenden onder de miskenden aanha- en vervolgens naar de verlichting te Brug- 'en' name'>ik de geïnterneerden in Hol- ge. De prijs per persoon bedraagt 85 fr ïaud. Het is wel bewezen dat de soldaten Al wie aan deze reis begeert deel te ne- de hevelen van hun officieren hebben men. wordt dringend verzocht, naam en uitgevoerd en de grenzen hebben over- adres met het aantal deelnemers te wil- schreden liever dan krijgsgevangen te len opgeven in ons lokaal Menenstraat 6. w°rden genomen. En vergeten wij niet ofwel aan onze Secretaris Eugeen De- dat' in 1914' het Ieger een vlieger was keerie. Menenstraat 16. Komptante be en volledl8 samengesteld was uit jon- taling bij de inschrijving, dit tot 27 Ap-il ®ens de werkende klas. die. ten ge- uiterlijke datum Vuurkruisen met gezin volffe van het trekken van een slecht en familie en ook gij. medeburgers pro- nummer in de loting, het regiment moes- flteert van de eerste Vuurkruisenreis van ten vervoegen zo zij niet over de vereiste BLirZTORNOOI-FINALE Van de 26 deelnemers blijven 10 spelers over in finale Dinsdag 28 April te 2030 n- gaan de eerste 4 ronden van deze finale door. Rooster le Ronde 8.20 n.Dewilde - Duhameeuw Baert - La conté Vandenhoven - Dubrulle Bollaert - TJonck Deroo - Jude 2e Ronde8-50 u.Duhameeuw - Jude TJonck - Deroo La conté - Vandenhoven Dewilde - Baert 3e Ronde9-20 u.Baert - Duhameeuw Vandenhoven - Dewilde Bollaert - La conté Deroo - Dubrulle Jude - TJonck 4e Ronde9 50 n-Duhameeuw - TJonck Dubrulle - Jude La conté - Deroo Dewilde - Bollaert Baert - Vandenhoven DE HEER BOLLAERT KAMPIOEN 2e KLASSE Alhoewel het kampioenschap niet «en einde is kan de Heer Robert Bollaert niet onttroond worden. Hij was ongetwijfeld de beste en verdient ten volle zijn over gang naar de le klasse, waar hij volgend jaar beslist een tenorenrol zal vervullen. De Heer Bollaert is een van onze voor- beeldigste clubleden die steeds in de bres stond om onze kleuren te verdedigen en dit deed hij steeds met succes. Onze hartelijke felicitaties Robert en veel suc ces in de hogere klasse 1 BLIJDE GEBOORTE Mevrouw en Jacques Duhameeuw za gen deze week hun familiekring vergro ten de jonge Thyl werd een zustertje ge boren "Wij wensen Mevrouw en Jacques Duhameeuw van harte geluk en drukken de wens uit dat zij veel genoegen mogen beleven aan hun dochtertje ATHENEUM IEPER - OOSTENDE Zaterdag 25 April le 14 uur in f Hotel De MaanGrote Markt. leper, op 25 borden Het team van Oostende is merkelijk sterker dan het onze. Wij denken er niet aan de overwinning te behalen doch ho pen de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Indien we beter presteren dan verleden jaar (4-16dan mogen we reeds spreken van een succes. BEKERWEDSTRU D 48 spelers namen aan deze uitschake lingswedstrijd deel. Wie 2 1/2 verlies- punten boekt wordt uitgeschakeld. Na 6 ronden blijven 14 spelers in competitie Dinsdag 28 April 7e Ronde Herreman (2) - Neirynck (0) Havegheer (0) - Leclercq (2) Dewilde (2) - Buytaert (1) Durieu (2) - Vanholst (0) Lambelin (0) - Loonis (0) Bossue (1) - Covemaeker (0) Mariën (2) - Van Robaeys (0) Tussen haakjes het aantal verliespun- ten). Zuidstr. 75 - ROESELARE - Tel. 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebehoorten (6969) dit jaar. som beschikten om zich te laten vervan gen. Er blijven er nochtans niet veel meer j in leven, wat ook het geval is met de i krijgsgevangenen aan wie men eindelijk voldoening heeft geschonken Voor de strijders 1940-45 wordt gekampt voor het wijzigen van het statuut van de krijsgevangene in deze zin. dat de ver- i goeding zou berekend worden per maand en niet per zes maanden, alsook voor het bekomen van een vermindering van 25 op het spoor. En om te eindigen vestigt hij de aan- dacht van de jongeren op het feit dat ze Ondstrijders 1914-18 Afdeling der beide Vlaanderen De Verbroedering bericht aan haar le den en al de oudstrijders-Grenadiers van 1914-1918 dat zij jaarlijks haar ge sneuvelde makkers van Steenstrate. Ter- vate en Eke. herdenkt. Alle Grenadiers denken nog menigmaal aan die beroerde dagen van de eerste, wereldoorlog en zouden graag een ka- van nu af aan het werk moeten aanvan- f van nu ai aan nel werx moeien aanvan- meraad. een makker, een vriend terug gerli ten ejnde de ouderen te vervangen waarvan de rangen dagelijks verminde- Oude herinneringen en poetsen duiken ren. dan op u:t de vergetelhoek bij een ge- Een daverend applaus valt deze prach- i lukkig wederzien. tige rede te ^urt. Welnu, die kans is aa" al en gebodenDe Voorzitter bedankt makker Van- slu.i 1 aan b i onze erbroedering. Komt dommele voor zijn klare uiteenzetting en naar Zuidschote op 3 Mei. naar Tervate drukt de hoop uit hem nog dikwijls in op 17 October of naar Eke op 8 November ons m'dden te mogen zien. Daar vindt gij nog van die «Ouwe Inhuldiging gedenkteken 3'23e Regiment taaien die niet wijken of versagen. Be- De inhuldiging van het nieuw gedenk- ter nog. laat ons uw adres kennen en teken aan Steenstrate-Brug ter naaedach- sehrijft een woord e naar de Verbroede- t°n;s van de gesneuvelden van het 3/23e .ring (SecretarisMr C. Lens. Metdepen- Regiment heeft plaats Zondag aanstaan- ningenstraat 15. Gent). de 26 April om 11 uur Onze leus: Eens Grenadier Altijd Vergadering aan het lokaal om 9 45 u. Grenadier. Vertrek om 10 uur. Bil DE LUSTIGE LIJNVISSERS Uitslag van de Prijskamp op Zondag 19 April, waaraan 78 vissers hebben deel genomen. 1. Carrein Robert Majoorvissers leper 2.Knockaert Etienne Liefhebber leper 3 Dufour Julien Liefhebber Ieoer 4. Cantain Camille Liefhebber Roubaix 5. Lebbe Firm in Majoorvissers leper 6 Jonckheere André Verenigde vissers Veurne 12 v. 377 gr. 7. Vandeviiver Albert Liefhebber Moeskroen 8. Degraeve Pol Liefhebber leper 9. Meul Michel Liefhebber leper 10 Vandenbroucke Maurice Liefhebber leper 11.Verschave Leon Majoorvissers leper 12. Montaigne Charles Liefhebber Roubaix 13. Boyaert Maurice Liefhebber Roubaix 14. Devos Gustaaf Liefhebber leper 15 Kinoo Gilbert Majoorvissers leper 16. Weimers Jozef Liefhebber leper 17. Knockaert Gilbert Liefhebber Ieoer 18. Dekommer Albert Majoorvissers leper 19 Denecker Maurice Verenigde vissers Veurne 20. Pinson Emiel Verenigde vissers Veurne 21. Jonckheere Daniel Verenigde vissers Veurne 10 v. 187 gr. 22 Lemaire August Verenigde vissers Veurne 23. Delbaere Leo Verenigde vissers Veurne 24 Decommer Camiel Majoorvissers leper Uitslag der tombola 2364 455 1566 1375 2736 2767 329 2230 26 v. 547 gr. 22 v. 468 gr. 22 v. 449 gr. 4 v. 400 gr. 19 v. 386 gr. 15 v. 371 gr. 17 v. 345 gr. 17 v. 315 gr. 16 v. 312 gr. 14 v. 306 gr. 14 v. 299 gr. 14 v. 279 gr. 13 v. 260 gr. 12 v. 252 gr. 9 v. 247 gr. 11 v. 223 gr. 12 v. 214 gr. 16 v. 208 gr. 8 v. 202 gr. 8 v. 178 gr. 7 v. 170 gr 8 v. 146 gr. Al wie Will Ferdy ieerde kennen door de radio en door zijn talrijke gramofoonplater, wilde tegenwoordig zijn op het zangrecital 1953 dat de moder ne troubadour zijn trouwe luisteraars aanbood op Zon dag laatstleden in de Stads schouwburg te leper. Eens" te meer heeft onze jeugdige Will ons bewezen een rasechte klasse - artistte zijn. die door talent en onver droten werk zich een ere plaats heeft weten te verove ren onder de grootste Belgi sche. ja zelfs Europese music- hall vedetten. Men had ons inderdaad ge zegd dat hij verleden seizoen in hetzelfde programma was opgetreden naast een Rina Ketty of een Lucienne Boyer Wij "hadden zelfs met een tikje voldaanheid gelezen dat Fer dy een Engels- of Fransspre kend publiek zodanig had we ten te begeesteren dat een specifiek Vlaams liedje op bis- applaus werd onthaald En toch kenden we Ferdy nog niet helemaal. We wisten immers niet dat hij alleen, met een eenvoudige pianobegeleiding in staat zou zijn een hele zaal urenlang in stemming en spanning te houden. Voordracht. uitbeelding en fijnverzorgde zangtechniek maakten elk van zijn lied vingers wijzen hem de weg naar de roem. duizenden handen helpen hem, langzaam maar zeker, opstijgen tot de hoogste trap van de ladder van het succes. En wij jes zelfs de meest eenvoudige tot rijn ervan overtuigd dat hij gaaf deze echte pareltjes van kleinkunst. Plaatsge brek belet ons tot in details over deze fijne voorstelling uit te weiden Een ding staat vastDe naam Will Ferdy groeit nog elke dag. Duizenden harten staan voor hem open. duizenden hoogste trap zal bereiken want zijn ta lent. waarvan hij ons Zondag laatst het bewijs gaf. zal zeker alle moeilijkheden uit de weg weten te ruimen. Will Ferdy. graag zien wij U volgend seizoen in ons midden terug 543 201 1947 2009 1677 16 2478 1385 1717 310 1315 2837 765 2055 Prijzen voor de omslagen 86 267 239 254 255 243 126 985 2342 2388 494 190 279 124 2405 56 1324 285 2106 2409 1887 675 470 2422 240 107 Een ontgoochelend antwoord Op 30 September, dus vóór het in voe ge treden van de thans vigerende uurre geling der treinen, protesteerde Kamer lid H. Lahaye bij het ministerie van Ver keerswezen tegen de voorgenomen af schaffing van de trein Kortemark V. 20.16 uur leper A. 20.58 uur die aansluiting gaf met de lijn van Brussel. Hij komt nu in datum van 21 April (beter laat dan nooit!) volgend antwoord te ontvangen van de h. Segers. minister van verkeerswezen Mijnheer de Volksvertegenwoordiger. In verband met uw brief van 30 Sep tember 11. waarbij U gevraagd hebt dat de voorgenomen afschaffing van trein TA 9294 (Kortemark V. 2016 u. - leper A. 20.58 u.) niet zou doorgevoerd worden, meldt de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen mij wat volgt Vóór 5 Oktober jl. beschikten de reizi gers op de lijn Kortemark - leper over 5 treinen tussen 16 36 u. en 21.36 u. Rekening houdend met de te vervoeren eliëntele (300 reizigers in 't geheel) was dit aantal te hoog. Al die treinen bleven echter rijden tot 5 October omdat zij ver zekerd werden door motorwagens die toch naar hun stelplaats te leper moesten te rugkeren. Sedert voormelde datum werd echter de railautostelplaats van leper om bezui nigingsredenen naar Kortrijk overge bracht en heeft de Nationale Maatschap pij van deze gelegenheid gebruik gemaakt om de motorwagen van trein 9294 die slechts een 20 tal reizigers vervoerde, via Lichtervelde instede van via leper naar Kortrijk terug te sturen en aldus een merkelijke verbetering op de lijn Kort rijk - Brugge tot stand te brengen. Overigens beschikken de reizigers uit Brussel met bestemming leper, in de late namiddag over volgende verbindingen 1773 Brussel (Zuid) V. 18.54 u Roeselare A. 21.02 u. Autobus Roeselare V. 21.20 u. leper A. 22.08 u. of 1767 Brussel (Zuid) V. 17.40 u. Kortrijk A. 19.14 u. 9249 Kortrijk V. 19 29 u. leper A. 20.26 u. Daar in die voorwaarden de Nationale Maatschappij de mogelijkheid niet inzag trein TA 9294 terug in te leggen, werd zij uitgenodigd na te gaan of de aan sluiting niet zou kunnen tot stand ge bracht worden te Kortemark tussen de treinen 1797 (A. 20.13 uit Brussel Zd) en TA 9300 (V. 1936 u. naar leper). Dienaangaande doet de Nationale Maat schappij opmerken dat trein TA 9300 drie aansluitingen opneemt te Lichtervelde en vier te Kortemark waaronder deze van de directe trein 1795 (A. 19.26 u. uit Brussel Zd). Moest trein TA 9300 in de vereiste ma te verlaat worden, zoilden de talrijke rei zigers die thans voormelde aansluitin gen benuttigen en die alzo zouden ver liezen. heftig protest aantekenen Anderzijds moet de motorwagen die voor trein TA 9300 wordt aangewend, te leper (A 20.29 u.) de treinen TA 9237 (V. 20.40 u. naar Poperinge) en TA 9254 (Poperinge V. 20.58 u. naar Kortrijk) ver zekeren zodat deze treinen insgeliiks zou den dienen later gesteld, wat uitbreiding van personeel voor gevolg zou hebben. Tot haar spijt moet de Nationale Maat- schaopij dan ook het gedane voorstel af wijzen. Uw dienstwillige. De Minister, (get.) P. W. Segers Aldus diende er bijna 7 maand ge wacht te worden om aan die goeie dutsen uit het Westland het waarom der zaken te laten kennen! We leren daaruit op nieuw dat leper ver van Brussel ligt. 27, Vandenpeereboompl. leper - Tel. 461 (7728) TRAININGEN Door de werken uit te voeren aan de zwemkom, zal de opening ervan niet bij tijds kunnen gebeuren om onze trainin gen verder door te drijven Het bestuur besloot nog meermaals naar Moeskroen te gaan. De volgende oefeningen grijpen plaats op 26 April. 3 en 10 Mei. Vertrek telkens om 10.30 uurv Onze voorzitter. A. Versailles, houdt eraan op Zondag a s. zich persoonlijk rekenschap te geven van de forme die onze leden reeds bezitten. Ons feest van 19 Juli belooft een suk- ses te zijn. Het programma staat reeds vast. Op Donderdag 13 Augustus, in het ka der der Tuindagfeesten zullen de Club kampioenschappen doorgaan. Wie zal het sterkste meisje of jongen van onze club zijn. elk in zijn reeks "0, RIjselslraat YPER I Specialiteit van schone schorten j I Vrouwbloezen, lederen handschoenen Layette en Kinderkleding Schone manshemden vanaf 99 fr. i HUIS VAN VERTROUWEN -- I (7834) I PATRONAAT Zondag 26 April is er patronaat van 5 tot 9.30 u. Vanaf 6 u alle sportuitslagen. Om 8 u. tombola. TAFELTENNIS Zondag a.s. is er weer betwisting van de prachtige wissel beker. Gezien de wedstrijden met handi cap betwist worden, heeft iedereen kans op de eindzege en zal de huidige leider. Willy Durieu. zijn pronkstuk met hand en tand moeten verdedigen tegen de aan vallers. Wij houden er echter aan de ping-pong- spelers te verwittigen dat zij zich seffens moeten laten inschrijven bij het binnen komen in de Jeugdclubtelaatkomers zullen niet meer toegelaten worden. BASKET Verleden Zondag trokken onze jongens naar Wiklngs Kortrijk en behaalden er een fraaie 42-21 zege. Dit geeft ons moed en hoop voor de grote slag van Zondag 26 April tegen Olb. Roe selare. waar de overwinning onze over gang betekent naar hogere afdelingEen warme oproep wordt gedaan aan alle supporters om aanwezig te zijn op het terrein Zaalhof te 11 uur, opdat zij onze jongens komen aanmoedigen en aldus in de overwinning en de overgang naar pro vinciale medehelpen. Het feit dat Roese lare met twee autobussen supporters naar leper komt gezwaaid is een bewijs dat zij hun kans willen wagen. Aan St Pie- ters nu het antwoord te geven. Daarom spelers, allen tijdig op post, in forme- kalm en vastberaden met sterke ploeg- geest naar de zege en de titel. Te 9.45 u. spelen de kadetten hun match tegen Athlon Picanol. tellend voor de Langemarkse beker. FIETSTOCHT Naar loffelijke ge woonte gaan de papcoureurs van de Jeugdclub op 1 Mei per fiets op trek tocht. Wie herinnert zich niet meer de voorgaande prachtreizen naar Gistel. Oostende. Cassel. Bray Dunes, enz..- Thans trekken we naar Dadizele (be zoek aan de O. L. Vrouw basiliek). Tie- gem (Vossenhol met lustoord) en Kruis berg (doortocht Vijfbergenprijs). Zo een trotje van 100 km. Start aan de kerk te 8 30 uur zeer stipt. Thuis tegen valavond. Knapzak meedoen voor heel de dag Ma teriaal goed nazien. Maximum snelheid la km. per uur. Dérailleurs toegelaten-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 4