FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S «HET ÏPERSCH NJETffSBlz 2-5-1953 CINEMA OUD IEPER IM WEISSEN ROSSL (In het Witte Paard) met Johannes Heesters en Walter Muller. E Waarheen gaat men op vacantie in de ^Kxner. in 1910Natuurlijk waar men ^Eeds in 1865 heenging, in het Salzkam- Yergut. naar het hotelIn het Witte Kaard De plaats is zeer aantrekkelijk, en de pochter des huizes!... Des te meer daar ze nu bazin geworden is. JZe heet Maria Gabriela Josepha Vogl- huber-Steinlehner. en is het nieuw sei- Kocr. aan 't voorbereiden Een nieuwe Ober heeft ze geëngageerd, ze heeft het luis vers laten schilderen, behangen en Sip poetsen, de wijnkelder laten vullen. En lvcor het terras wacht de ouwe bedelaar, lójr. viool op de knieën. Leopold, de nieuwe Ober kent zijn vak Imtstekend. Maar hij is ook een dichter H is verliefd op de bazin en houdt niet oi met rijmen F «Ik kan niets mooiers me denken. Dan jouw. O schat, mijn hart te [schenken... L En dit wordt met bloemen. geheimzin- Big door August, de piccolo, op de kamer 'Van de bazin gebracht. Maar de ondank- ÉRtt gelooft dat bloemen en gedicht een tactvolle attentie van Mijnheer Siedler. B> xlijns Advocaat zijn. Ze verwacht hem ongeduld en heeft hem haar beste kamer gereserveerd, de enige kamer met ba Icon. E Andere gasten worden verwacht, on der andere Mijnheer Giesecke. Tricotage Bi rlijn, en zijn mooie dochter Ottilie. Jaloersheid drijft Leopold ertoe de voor Mijnheer Siedler gereserveerde kamer aan Mijnheer Giesecke te geven. En Au gust. de piccolo, kroont het initiatief van het personeelhij geeft aan Ottilie en Siedler twee aangrenzende kamers met gemeenzaam balcon. in de vleugel van het personeel, boven de koestal. Die twee bekijken mekaar te dom. Ze zijn zeker verliefd besluit hij. De toestand der zaken is echter niet zo respect voor de ouders, de ouwenzo als ze ze noemen, verloren. Ze vragen niet eens meer om raad en besluiten voor zichzelf Neemt het geval van Sulzheimer Zoon. Sigismund voor de dames. Heeft die jongen nu de lef niet zich in Klar- chen Hinzelmann te verlieven, en dat zon der toestemming van de ouwen En neemt dan Ottilie. Als zij over de plan nen van haar vader hoort gaat ze haar %erdriet aan Siedler. uitgerekend aan Siedler. toevertrouwen. En al die tijd stijgt het lijden van Leo pold Hij raakt op einde kracht, hij kan het niet meer aanzien hoe de bazin zich letterlijk aan de hals van Siedler werpt. Wanneer het zo ver gaat dat ze Leopold haar compagnie voor het schutterfeest weigert geeft hij zijn ontslag. Ja Zijn ontslag. In het midden van bet seizoen. Dat zal haar leren, de kleine heks. En hij gaat zijn verdriet bij de concurrentie, t In het Zwarte Varken verdrinken. Eerst 's anderdaags 's morgens komt Leopold bij. onder het uithangbord van het Witte Paard. Maar wat gebeurt er Een opgewonden groep mensen, met Burgemeester vooraan, komt naar het Witte Paard toe. Wat gebeurt er toch Keizer Franz Joseph heeft zijn bezoek aangekondigd. Hij zal «In het Witte Paard logeren. Josepha. die uit trots het ontslag van Leopold aanvaard heeft, roept hem tot haar hulp. Met de Keizer, zonder Ober, is ze verloren. Maar Leopold zal eerst terugkomen wanneer de bazin het op haar knieën vraagt. Door nood gedwon gen doet ze het. Leopold neemt zijn dienst weer op. en Josepha leert vlug een wel komstrede voor de Keizer, rede die ze totaal vergeet wanneer de Ouwe Heer verschijnt. Na de receptie gaat iedereen naar het schutterfeest- Josepha heeft echter het einde van haar ongeluk nog niet beleefd. Siedler nodigt eerst Ottilie voor het dan sen uit. en op de volgende dag vraagt hij aan Giesecke. Tricotage. Berlijn, de hand van zijn dochter. Klarchen Hinzelmann heeft zich voor eenvoudig. Siedler is advocaat van een eigen rekening met Sulzheimer Zoon ver- concurrent van Giesecke. Sulzheimer Vader. Giesecke is diep verontwaardigd bij de gedachte dat zijn dochter en die meneer... Denk eens aan. De advocaat van de tegenpartij 1 Hij zorgt er dus voor dat zijn dochter en Sulzheimer Zoon... U begrijpt me. Ja maar. de eerbied gaat verloren De jonge generatie heeft alle Paard loofd Wat blijft er nu nog aan de mooie bazin over Ze aarzelt geen ogenblik en volgt de raad van de Keizer. Ze geeft Leopold, de Ober. zijn ontslag, en aan vaardt Leopold-, de verliefde man. als echtgenoot En einde goed. alles goed in Het Witte CINEMA OUD IEPER: L'AMOUR TOUJOURS L'AMOUR met Brigitte Auber en Philippe Lemaire- Jean. Pierre en Franck. drie gebuisde studenten, genieten de gastvrijheid van de ouders van Claude. De villa werd ter beschikking van de vier jonge mannen gesteld, op voorwaarde dat ze het verlof aan de studie zullen wijden. Hun vriend Jacques, een persfotograaf zal hen ge zelschap houden en samen zullen Ze alle huishoudelijk werk verrichten. Doch wanneer die villa nu dicht bij de Azurenkust staat en men twintig jaar is, blijkt het moeilijk als kluizenaars te leven. Ieder gaat dan ook zijn weg. ter wijl Franck. de Don Juan van de bende, uitziet naar zusterzielen Aldus maakt hij kennis met Anita, een mooie blonde. Wanneer de karweien verdeeld worden, tracht iedereen er zich aan te onttrekken en zoals steeds is het de schuchtere Jean die het slachtoffer wordt Wanneer hij er de oorzaak van. Het avondmaal wordt daardoor een mislukking, doch Anita beweert alleen nog slaap te hebben. Claude weigert haar gangsters zitten haar op de hielen .en zij eisen een losgeld van haar Claude is verrast, want in Anita her kent hij een jeugdkameraadje. Hun laat- ste ontmoeting ze waren toen twaalf een kamer te geven. Zij zal dan maar jaar eindigde met een vechtpartijj overnachten in het salon Claude zendt Doch het is het ogenblik niet om her- nu een na een zijn makkers naar het inneringen op te halen. De gangsters be- jonge meisje om haar het hof te maken, legeren de villa en reeds vallen de eer- i doch allen lopen op een basbek ste schoten. Onze helden worden er wat j Eerst Franck. dan Pierre, dan Jacques, bleekjes van... Totdat Anita een lachbuiVan Jean verneemt ze dat Claude het krijgt: de gangsters zijn slechts zomer- plan in mekaar stak Ze weent eerst, dan gasten en Anita heeft het ganse spel in om zich te wreken gaat ze er met de naar de kelder gaat, meende hij hulp- mekaar gestoken om zich te wreken op schuchtere Jean vandoor - geroep te horen, doch hij wordt neerge- Claude, voor die laatste vechtpartij j Nu pas begint Claude te begrijpen dat Claude wil haar daarop aan de deur hij het grootste slachtoffer is. daar het zetten, doch de anderen protesteren. Ani- de liefde was die hem aldus deed han- ta zal blijven. En terwijl Claude en delen. Ook Anita begrijpt dat Claude haar Anita aan het twisten slaan, worden debemint en het is tenslotte Jean die beide andere vier handgemeen, elk om ver- j verliefden terug bij elkaar zal brengen. slagen en komt in het duister terecht Een na een gaan de anderen op zoek naar Jean en allen ondergaan hetzelfde lot- Wanneer ze zich kunnen bevrijden en te rug in de klaarte komen, rent Anita bin nen. uitzinnig van angst. Amerikaansescheidene redenen, doch steeds is Anita CINEMA CAPITOLE: WESTWARD THE WOMEN (Vrouwen voor het Westen) met Robert Taylor en Denise Darcel. 1 Rose Meyers, een onderwijzeres en vele hierbij gedood. Buck, vindt de reis wer- I andere van de meest verschillende klas- kelijk te gevaarlijk en wenst terug te j sen en standen. keren doch de vrouwen, die zich heel Van in de beginne bestaat er een vijan- moedig toonden, dringen er op aan de j digheid tussen Buck en de spirituele Fifi tocht voort te zetten. (Wanneer de reis begint wordt het kon-j Na de ellendige doortocht van de Val- Roy Whitman, die rond de jaren 1850 vooi begeleid door vijftien mannen wie lei van de Dood bereikt het konvooi ein- een ranch uitbaat in het Westen, wensthet echter uitdrukkelijk verboden is om- delijk Californië en de plaats der bestem- dat zijn mannen een normaal leven zou-1 gang te hebben met de vrouwen. Daar een ming. den leiden en zouden huwen. Hij begeeft dezer mannen dit verbod overtreedt wordt j Weldra staan de vrouwen tegenover hun zich dan ook naar Chicago om er het j hij door Buck gedood. Hierop vluchter, kandidaat echtgenoten en heerst er grote gewenste aantal vrouwen te verzamelen, de veertien andere kerels de woestijn in. vreugde aan beide zijden. Ook Buck neemt Aldus draagt Buck praktisch heel alleen j aan de vreugde deel en voegt zich bij de verantwoordelijkheid over de gevaar- J de lange rij koppels. Fifi. die tijdens de volle expeditie. Hij leert de vrouwen met gevaarlijke reis het bewijs leverde van wapens en paarden omgaan Allerlei moei- haar moed en ondernemingsgeest, is aan vinden zich twee vroegere revuemeisjes lijkheden doen zich voor. De karavaan zijn zijde Beiden zullen evenals de an- Fifi Danon en Laurie Smith. Patience wordt door Indianen aangevallen en deren in het Westen een nieuwe toekomst Hawley. de weduwe van 'n zeekapitein. Whitman en een aantal vrouwen worden kennen Buck Wyatt. een ervaren gids. zal de lei ding nemen over het konvooi in zijn ge vaarlijke reis naar het Westen. Onder de honderd veertig vrouwen be- K.N.T.AMGM CINEMA CAPITOLE: WHISTLING IN DIXIE (De Zaak van Fort Dixon) met Red Skelton en Ann Rutherford. Carol Lambert zal met Vally Benton, de befaamde detektive uit de politiehoor- spelen. beter bekend onder de naam De Vostrouwen indien hij haar een hu welijksreis van 15 dagen aanbiedt- Eindelijk is de opdrachtgever van Val ly verplicht de detektive een verlof toe te staan daar de Vosnet doet of hij in zwijm valt iedermaal hij het woord moordenaaruitspreekt Deze ziekte maakt de uitzendingen van de detektive- hoorspelen onmogelijk. Ellamae. de intieme vriendin van Ca rol verwittigt intussen het jonge meisje en zegt. dat zij hulp nodig heeft. Carol vraagt dan ook aan Vally om hun wit tebroodsweken te gaan doorbrengen bij Ellamae welke leeft met haar oude kind se oom. Tot grote wanhoop van Ellamae ver dween Martin Gordon, de jongen waar op zij verliefd is. tijdens historische op zoekingen in het fort Dixon. Alles laat een moord veronderstellen en Ellamae verzoekt Vally de schuldige te ontdekken Benton verdenkt de oude oom, een rech ter van beroep, en wanneer deze en zijn norse chauffeur Chester zich zekere nacht naar de puinen van het fort Dixon bege ven worden zij door Vally. Carol en Ella mae gevolgd. Na vele opsporingen ont dekken zij de tas van Goidon waarin zich een gecijferde boodschap bevindt volgens dewelke er een schat zou bedolven zijn onder de vloer van de kamer waar in dertijd het buskruit werd opgestapeld Op de aangeduide plaats vinden zij i sheriff werd beetgenomen slaagt er in een koffer met goudstukken Dank zij hem op te sluiten met de andere gevan- een korte golfzender verwittigt Vally de genen en er met de schat van door te sheriff Stagg die ter plaatse komt ver- gaan. gezeld van prokureur Bailey. Deze beide personages stelden reeds lang belang in de schat en ontvoerden Gordon wanneer ze wisten dat deze de schat ontdekte. De sheriff verbergt niet langer zijn spel en sluit Vally. Carol. Chester en Ellamae op in de buskruit kamer waar hen een zekere dood wacht. Prokureur Bailey die eveneens door de Wanneer de gevangenen op het punt staan te bezwijken worden zij evenwel door de opzichter bevrijd Een algemene verwarring volgt waarvan de sheriff ge bruikt maakt om te vluchten. Vally stelt de achtervolging in. Tenslotte worden de sheriff en Bailey buiten gevecht gesteld Gordon wordt bevrijd en Vally is de held van de dag. Red Skelton en een gruwelkasteeltwee elementen om het succes van «De raak van Fort Dixon» te verzekeren. En naar blijkt uit de foto trekt de onverbeterlijke Red zich met ere uit de slag. CINEMA COLISEUM: SABOTAGE Begin 1944. tijdens is gehuwd met Paul. log naar Engeland is woont de ouderlijke moeder, een kleine nooit veel sympathie zoon gevoeld heeft en de bezetting Alice die tijdens de oor uitgeweken. Zij be woning met haar burgersvrouw, die voor haar schoon- die Alice aanmoe digt om de echtscheiding aan te vragen, om haar leven met Georges, de beste vriend van Paul. te hermaken Stilaan gevoelt Alice zich aangetrok ken tot Georges, die haar altijd heeft be mind Alhoewel zij niet ongenegen is aan zijn liefde, kan hij slechts een trou- j wo vriend voor haar zijn. want haar hart behoort aan Paul i De toestand van het land verslecht. De «Sabotage» laat ons een blik werpen in de weerstands middens onder de bezetting, met al de ellende er aan verbonden. weerstanders handelen met een toenemen de vastberadenheid, en minachtend denkt Alice er aan. dat. terwijl er zovelen moe- dig hun leven blootstellen, zij en Geor ges die van natuur uit passief is en ver mijdt zich in de strijd te mengen, een gelukkig leven zouden kunnen doorbren gen. j Onverwachts doet Paul zijn verschij ning Na door de Engelsen te zijn neer gelaten. houdt hij zich als geheim agent sedert verschillende maanden schuil in dë stad. Voortdurend door de Gestapo achternagezet, slijt hij een droevig le ven. Om Alice in geen nutteloos gevaar te brengen denkt hij er niet aan zich met haar in verbinding te stellen, maar wan neer. tengevolge van een actie van sabo tage. hij zich achtervolgd ziet door de Duitsers, zoekt hij een onderkomen in het huis van zijn schoonmoeder, waar hij Georges en Alice gans alleen aantreft. Zonder enig wantrouwen denkt Paul maar alleen aan het gelukkig weerzien van Alice, die nooit uit zijn gedachte is geweest. Voor haar integendeel is het een teleurstellingde tijd en de omstandig heden hebben haar veranderd en meer en meer geeft zij er zich rekenschap van dat zij niet meer dezelfde gevoelens ten zijnen opzichte koestert- Ingevolge de orders uit Londen, be reidt Paul met een vriend een sabotage actie voor tegen de Metrodan fabriek, die voor de Duitsers werkt en VI en V2 voortbrengt. De fabriek werd gebouwd door de Maatschappij waar Georges werk zaam is als architekt. Paul verzoekt Geor ges dan ook hem de plannen en de ma quette van de fabriek te tonen. Georges (zie vervolg volg blz.)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7