FILMWERELD v ulOMONl MVNEN V RnnflKLLA TECHNICOLOR. UIT DE PROGRAMMA'S SSïlttóCH LIERBIER la CITADELLE DU SILENCE filrn HET YPEBSCH NIEUWS Blz 7 9-5-1953 CINEMA OUD IEPER: PLUME AL VENT (Pluim in de wind) Bet Georges Guetary en Carmen Sevilla- t Plume au ventis de bijnaam van Claude en dewelke hem past Zoals de oluim in de wind. dikwijls., verandert 'ie man en gaat van schone tot schone, .an bruine tot blonde en van liefde tot iefde. Of beter, tot een schijn van lief je. Want niemand vroeg zich ooit af waar om hij zo wispelturig is En of zijn ge drag geen onbekende kinderliefde ver- oergt? Claude is ieders vriend. Eerst en voor al is er Francois, zoon van de hotelhouder oit het Baskisch dorpje, waar iedereen terug zijn vacantie gaat doorbrengen. Francois, dewelke Helena moet huwen, welke te Parijs haar studies als apothe- .terin voortzet. Vervolgens is er Jean-Pierre, de weten schapsmens welke van toverformules droomt en regelmatig een gedeelte der jarak doet ontploffen. En vervolgens al de anderen, jongens en meisjes wel besloten zich te verma ken. te lachen, van de Zomer te genie ten. Heeft Claude, welke zijn verlof bij zijn vader, veearts uit de streek door brengt niet voorgesteld aan de moeder van Francois om haar hotel te ver- ongen Het hotel zal voortaan De zingende nerberg» zijn. Want Claude verkiest de muziek boven de veeartsenijkunde. Hij is zelfs de schrijver ener operette, dewelke Alicia, de vedettealsook zijn vrien din. beloofde door haar bestuurder te doen aannemen Doch ziedaar de vakantie onderbroken 1) omdat Alicia tussen twee herhalin gen Pluim in de Windterug komt op zoeken en. stel U voor, de wind had hem juist naar een kleine blonde gedraaid 2) omdat Jean-Pierre tussen twee ont ploffingen in. de helft ener apotheek erft. Of juister, zijn oom is gestorven en heeft hem vier millioen nagelaten dewel ke in de apotheek van een oude vriend te Parijs geplaatst zijn. Het is Claude welke hem voorstelt de erfenis te gaan nazien, en zich als Jean- Pierre te laten doorgaan. M Peluche de apotheker, is aan de rand der bankbreuk en der tranen. Hij heeft het toeval regelt de zaken goed een dochter Anne-Marie en een help ster. welke niemand minder is dan Hele na. Hij is ook bang rekening te moeten geven aan de erfgenaam en stelt hem in plaats van de 4 millioen, Anne-Marie ten huwelijk voor. «Pluim in de Wind* staat een ogen blik stil bij Anne-Marie en verdwijnt dan. Helena, de toekomende van Fran cois. is deze jeugdvriendin dewelke hij niet vergeten kan. Hij schaakt haar en voert haar mede naar zijn streek. Peluche in zijn dochter, vernomen hebbende dat Claude de echte Jean-Pierre niet is. be sluiten de echte Jean-Pierre op te zoe ken. En iedereen is verenigd in de Zin gende Herberg waar iedereen bevredigd wordt, aangezien Jean-Pierre een weten schappelijke ontdekking doetde zaken der apotheek weer beter gaan. Francois en Anne-Marie zich liefhebben en omdat Helena zich in de armen van Claude werpt het oordeel van het gerecht, en van de openbare mening moeten aannemen Zij moet er ook toe komen haar eigen han delswijze te beoordelen en dan har.delen zoals haar geweten het haar oplegt- En can maar slechts dan. zal het mogelijk zijn over hun huwelijk te spreken Georges Guetary is in de film Plume au venteen ware windmolen, die zich bij elke nieuwe windstoot een nieuwe liefde zoekt. CINEMA OUD IEPER: MY FORBIDDEN PAST (Ondoordringbare Harten) met Robert Mitchum en Ava Gardner- De Beaurevels van Nieuw-Orleans zijn rijker aan tradities dan aan klinkende munt. De bijzonderste leden van deze fiere familie zijn tante Eula. hoovaardige oude dame. haar levenslustige zoon Paul haar nichtje, even spiritueel als mooi. maar die men niet vergeeft de kleindoch ter te zijn van Carrie Crandall die vroe ger jaren heel wat opspraak bracht in de stad. Wanneer dokter Mark Luk&s zich terug te Nieuw-Orleans komt vestigen ver neemt Barbara, die verliefd op hem is dat hij getrouwd is met een z kere Co rinne. een flauwe en oppervlakkige schoonheid. Haar teleurstelling is groot en alleen het goede nieuws over een erfenis van één millioen dollar, haar toe komend van een broer van Carrie Cran dall. geeft haar terug enig belang in het leven Weinige tijd nadien bemerkt Zij dat Paul en Corinne elkaar bevallen en zij besluit deze kans goed ten bate te ne- men. Zij belooft Paul 50.000 dollar te geven indien hij er in gelukt Corinne te vei leiden en haar een afspraak te doen. aanvaarden. I Alles schijnt goed te gaan. Corinne laat rich gemakkelijk verleiden en neemt de afspraak aan. Barbara haast zich. triom fantelijk Mark op de hoogte te brengen var. zijn ongeluk. Maar een onvoorzien feit maakt van het opzet een drama. Er heeft een geweldige twist plaats tussen de jonge lieden en Paul doodt ongeluk kig Corinne. Barbara, getuige van de moord, helpt Paul vluchten en gaat in de noodlottige kamer binnen. Mark vindt haar daar. over het lichaam van zijn yrouw gebogen, wanneer hij aankomt. Hij zendt haar onmiddellijk heen en blijft alleen om de gebeurtenissen die volgen zullen af te wachten. 's Anderdaags gaat de jonge vrouw naar hem toe en bekent hem zonder falen de rol die zij speelde in het drama Mark verzwijgt haar niet dat haar lage han delswijze hem verontwaardigt De politie stelt een onderzoek In. doch Mark zwijgt, hij noemt niet eens de naam van Barbara, vast besloten alle verden kingen op hem alleen te laten wegen. Deze houding kan slechts zijn toestand verergeren en het is zo goed als zeker dat hij van moord zal beschuldigd wor den en zijn veroordeling is zeker Wan neer de rechter zich voorbereidt de uit spraak te doen komt Barbara naar voren en biecht alles op. zij aarzelt niet te ver klaren dat zij de kleindochter is van de beroemde, en beruchte. Carrie Crandafl. Het schandaal is groot. Paul wordt on middellijk aangehouden en tante Eula. verontwaardigd, ontzegt het huis aan haar nicht Mark. aan wie men niets meer ten laste kan leggen wordt in vrijheid ge steld Wcnneer Barbara de jonge dokter ver zoekt haar met hem mee te nemen ant woordt hij dat zulks onmogelijk is zo lang zij niet alle gevolgen van haar on verantwoord optreden zal gedragen heb ben Zij zal eerst het hoofd moeten bie den aan een nieuw proces, alle verant woordelijkheid op haar nemen en ook CINEMA OUD IEPER: LA CITADELLE DU SILENCE met Annabella en Pierre Renoir Twee meisjes. Viana en Catherine, spe len samen in de zon. De vader van Ca therine is een ambtenaar, die zich ge willig onderwerpt aan het dwangregiem. zoals ook zij het reeds geleerd heeft. Via na houdt van de vrijheid, evenals haar vader, die valt onder de kogels van het executiepeloton Twaalf jaar gaan voorbij... Catherine staat op het punt te huwen met de gou verneur, Viana. die medicijnen studeer de. zal in het huwelijk treden met een kameraad Beide meisjes hebben hun jeugdideaal niet verloochend, want de bom die midden de bruidstoet terecht komt. werd geworpen door Viana. omdat zij de gouverneur wilde treffen een wa re beul. voor wie Catherine geen liefde voelt- Doch niet de gouverneur werd getroffen, maar wel zijn getuige en vriend, graaf Stepan. gouverneur van de gevangenis van Linsk de citadel der stilte. Vooraleer te bezwijmen bemerkt Ste pan aan het venster van waaruit de bom geworpen werd het bleke gelaat van een vrouw. Wanneer hij ontwaakt in het hos pitaal. staat ditzelfde gelaat bij zijn bed als verpleegster. Dezelfde avond nog gaat Viana. met een groep meisjes van het Rode Kruis, naar Parijs. Daar zal Cesar, haar verloof de. haar volgen. Hij wordt echter aan de grens aange houden en veroordeeld tot 20 jaar op sluiting in Linsk. Dit verneemt ze van Stepan die zo dra genezen, haar naar Parijs gevolgd is. omdat hij dat gelaat niet kan vergeten Zij is beschaamd als ze zijn verminkte arm bemerkt, verminkt door haar- De liefde van Stepan bedroeft en -vertedert haar terzejfdertijd. Hij vraagt haar ten huwelijk, doch ze weigert Wanneer ze echter verneemt dat hij naar Linsk te rugkeert. aanvaardt ze om dichter bij Cesar te zijn en het lijden te verzachten van hem en van zijn makkers. Het weerzien is liefdevol en tevens smartelijk. Want Cesar gaat gebukt onder het zware werk en onder het voortdurend zwijgen zelfs bij de zwaarste slagen Doch haar aanwezigheid schenkt nieuwe moed. aan Ccsar en aan de andere ge - vangenen j Cesar en twee zijner vrienden zullen op zekere dag terechtgesteld worden. Dan breekt de opstand uit Stepan verneemt nu de ware gevoelens van zijn vrouw Hij wordt geslingerd tussen zijn plicht en zijn liefde. Hij zal het vonnis laten uitvoeren, niettegenstaande het smeken van Viana Doch op de binnenplaats van de Citadel van het stilzwijgen stijgen kreten op... Stepan snelt naar de vuur- post. grijpt de mitrailleuse en neemt als waanzinnig de binnenplaats onder vuur 's Anderdaags zakt de bebloede goBf der gevangenen naar de vlakte af. naar de vrijheid.. CINEMA CAPITOLE: SOMEBODY LOVES ME (Iemand heeft me lief) met Betty Hutton. In 1906 wordt San Francisco door twee aardbevingen in beroering gebrachtde eerste staat in alle geschiedboeken be schreven; de tweede... was Blossom See- ley. de onbetwistbare ster van de Ame rikaanse music-hall- Na San Francisco juicht gans Amerika haar toe en Broad way brengt haar de opperste roem. Ondanks haar artistieke successen heeft haar hart nog niet gesproken. Vanaf de eerste maal dat zij de verleidelijke Benny Fields ontmoet in het restaurant waar de jonge zanger-pianist als tweede-rangs attractie optreedt, wordt zij dan ook ho peloos op hem verliefd. Door eerzucht verteerd ziet Benny in haar nochtans al leen een middel om tot de roem op te stijgen en baat te slaan uit de beroemd heid der jonge vedette Hij speelt zijn spel goed. toont zich afwisselend afzijdig en teder en wint zonder moeite de hand van Blossom. Hun geheel theatrale witte broodsweken laat hen toe samen een schitterend succes te behalen in verschei dene theaters waar voortaan het duo Blossom Seeley Benny Fieldsaan gekondigd wordt En, gedurende enkele weken gaat alles best... Doch stilaan wordt Benny in zijn eigen strik gevangen hij gaat van zijn vrouw houden en zijn liefde verbiedt hem nu nog langer alléén als Mijnheer Blossom Seeleybeschouwd te worden Hij wil zich dan op eigen kracht op werken en hij verlaat haar... Biossom is hiervan zo onder de indruk dat zij besluit de music-hall op te gevenzij ontdekt weldra het spoor van Benny die er niet in gelukt is zich aan het publiek op te dringen en bekomt hem een engagement in een beroemd music-hall van Chicago Doch op het ogenblik dat hij gaat op treden verneemt de jonge zanger dat Blos- som zich verbond hem te vervangen in dien hij door het publiek slecht onthaald 1 wordt. Vernederd, breekt hij opnieuw met 1 zijn vrouw. Nu grijpt Blossom's manager in en verklaart hem dat Blossom alleen zijn succes wilde verzekeren doch dat zij vast besloten was daarna haar artistieke carrière op te geven. Benny begrijpt dan zijn dwaling en hij verschijnt op scène met zijn vrouw, die na een laatste nummer, aan het publiek aankondigt dat zij voortaan nog slechts de rol van Mrs Benny Fields zal houden. product. william p£rl berg m regie: irving brecher Cest uxfilm fhrasnorunt CINEMA CAPITOLE: KONING SALOMON'S MIJNEN met Deborah Kerr en Stewart Granger. Allan Quatermain. de befaamde blan ke jager stemt er in toe de leiding op zich te nemen van de gevaarlijkste ex- peditie zijner loopbaan. Allan is weduw- naar en hij aanvaardde deze expeditie alleen omdat het aangeboden loon hem I zal toelaten zijn zoon de gewenste op voeding te geven. De jonge en aantrekkelijke Elizabeth Curtis treft dan ook de nodige voorbe reidselen om in gezelschap van haar broe der. John Goode. een der meest ontoe-1 gankelijke delen van Afrika te doortrek- k-a om haar echtgenoot Henri Curtis te- De dynamische Betty Hutton en Ralph Meeker in een scène van de film (demand heeft me Uef». rug te vinden, die een jaar tevoren op zoek ging naar de Mijnen van Koning Salomon en nooit meer weerkeerde Eli zabeth wordt vooral gemarteld door de wroeging daar zij haar echtgenoot niet liefhad en hem ongelukkig maakte. Van bij het vertrek der expeditie breekt herhaaldelijk twist uit tussen Allan en Eli zabeth. die beiden een zeer verschillend karakter hebben. De talloze gevaren, die zij tijdens hun tocht door de jungle moe ten overwinnen, verzoenen hen tenslotte. Nauwelijks hebben zij de gevaarlijke overtocht van de Zabambaristroom ach ter de rug of zij ontsnappen bij mirakel aan de fantastische charge van duizen den wilde dieren, die in een panische vlucht uit de brandende brousse trachten Ava Gu.uhvi uDei t Mutcnum in Ondoordringbare harten te ontkomen. Te Kaiuana Kraal weigeren de zwarte dragers verder te gaan Tijdens de nacnt nemen zij dan ook de vlucht. Allan Eli zabeth en John zetten evenwel de tocht voort. Wanneer zij in het dorp Kaiuana aankomen willen de vijandige inboorlin gen, die door een blanke renegaat wor den aangevoerd, zich van hen meester maken. Dank öj Allan kunnen zij eveft- wel aan een vreselijk lot ontsnappen. Voor hen strekt zich nu de eindeloze woestijn uit waar hen angstige dagen wachten. De expeditie besluit voort te gaan. want het doel van de reis ligt aan de andere zijde van de zandvlakte Na een uitputtende en dramatische tocht be landen zij eindelijk in het Watutsigebied- Aldaar ontdekken zij in een grot de le gendarische schat van Koning Salomon en ook het geraamte van Henry Curtli. Verraden door de Watutsi-tovenaar. wor den zij echter in de grot opgesloten doch zij kunnen langs een onderaardse rivier ontsnappen. Umbampa. een door samenzwering verdreven Watutsi-vorst. die de expeditie vervoegde, eist dan het recht op over de Watutsi-stam te rege ren. Hij levert een tweegevecht met Twa- la. het onwettige hoofd, dat gedood wordt- Umbampa neemt terug plaats op de troon en helpt zijn blanke vrienden te rugkeren naar de beschaving. (zie vervo.g volg. blz.)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7