FILMWERELD De BESTE VULPENNEN koopt men ter Draklterij DUMORTIEK, 34 Boterstraat, leper REGISTERS, CL/SSEEFS. EUFEFLBEKODIGDEEDEK UIT DE PROGRAMMA'S FIRST LEGION VOOR Drukkerij DIIIORTIFR HET YPER3CH NIEUWS Blz 8 lft-5-1953 CINEMA OUD-IEPER: BB ZONDE VAN EEN MOEDER osei Carta del Poggio en Frank Latimore Bugema Battistoni. een beroemde zan geres die het tonee! verliet wegens een kartkwaa) geeft les aan jonge lui Zij heeft een jonge wees aangetrokken. Eléna Franzoni. die haar secretaresse werd en aan wie ze zanglessen geeft. Giorgio Suprina. 'n medeleerling en ge wetenloos mens. maakt Eléna het hof. Tij dens een les wordt Mevrouw Battistoni door een hartkwaal getroffen waarvan Wiorgio gebruik maakt om de juwelen van de artiste te ontstelen. Eléna wordt van de diefstal beschuldigd. Zij wordt door En rico de Marchi. een ambtshalve aange beld advokaat verdedigd, die de vrij spraak wegens gemis aan bewijzen weet aJ te dwingen. Dat volstaat hem niet Wén& moet in beroep gaan opdat haar •■schuld bewezen wordt. Giorgio wil Eléna werk bezorgen, maar als zij het midden ziet waarin zij arbei den zou. verkiest zij naar haar geboorte - sir eek terug te keren. Vóór haar vertrek helt zij Enrico op. om hem nogmaals te danken. Hij weet haar te bewegen te blijven ea zal eerbaar werk voor haar zoeken. Berst naaister en nadien mannequin in een grote modezaak. Na het voorstellen van haar collectie ontmoet zij bij de uit gang Giorgio, die haar zijn liefde wil op dringen. Meteen bekent hij dat hij de da der is van de diefstal. Ontzet snelt zij ■aar Enrico toe. op 't punt naar Napels te vertrekken. Zij zal hem vergezellen en tij dens de reis groeit de liefde tussen hen en treden zij in 't huwelijk. Voorlopig moet dit geheim blijven tot hij zijn moe der zal hebben ingelicht. Terug te Rome komt Giorgio haar op zoeken. Hij heeft een kwade slag bedre ven en zij moet hem helpen. Dan belooft hij heen te gaan Mevrouw de Marchi. moeder van Enri co. komt Eléna smeken van haar zoon af te zien. Een verbintenis tussen hen Zou de ondergang van zijn loopbaan zijn. want nog is haar onschuld niet bewezen. Eléna zal het offer aanvaarden en schrijft een afscheidsbrief aan Enrico. Weldra wordt Eléna moeder en zij laat Mevrouw de Marchi verwittigen, die haar belooft voor 't kind te zorgen mocht haar iets overkomen. Het is een zoonGe spaard. wil Eléna zelf voor de kleine zor gen. Zij treedt op in talrijke cabarets van Europa en Noord-Afrika. waar zij tijdens een tournée Giorgio ontmoet, thans een rijkgeworden eigenaar van dergelijke eta blissementen. Een dag wordt haar ter kennis gebracht, in aanwezigheid van Enrico, dat haar be roep verworpen werd wegens haar afwe zigheid. Des avonds, in het cabaret waar Zij op treedt. verplicht Enrico haar terug Ca- tari. Catarite zingen, het lied dat hem eens zó ontroerde. In tranen vlucht zij naar haar kamer waar Giorgio haar volgt en omhelzen wil. Met een zware kande laar slaat zij hem neer. Een nieuw geding zal Eléna voor de rechtbank brengen, waar Enrico thans als beschuldiger optreedt en haar verwijt de minnares van Giorgio te zijn geweest. Zij weet echter haar onschuld te sta ven en zonder een naam te noemen het Enrico duidelijk te maken welk offer zij voor hem bracht. Enrico begrijpt Vrijge sproken wegens wettelijke zelfverdediging zal hun leven gelukkig hernemen, geze gend door hun kind. CINEMA CAPITOLE: SON OF PALEFACE >De Zoon van het Bleekgezicht) met Bob Hope, Jane Russell en Roy Rogers Het klein stadje Sawbuck Pass leeft onder de druk van een geheimzinnige personage, de Toortsgenaamd. On der deze brandende naam verbergt zich inderdaad een vurig meisje, de verleide lijke Mike, die officieel het beroep uit oefent van zangeres in een saloon Maar de politie is haar op het spoor en de befaamde federale agent Roy Barton vergezeld van zijn niet minder beroemd paard, kreeg de opdracht de schone en haar handlangers aan te houden. Het is op dit ogenblik dat Junior Pot ter. die pas afstudeerde aan de Univer siteit van Harvard, ban boord van een ouderwetse automobiel die hij op gevaar lijke wijze bestuurt, zijn intrede doet in het dorp. Junior is de zoon van de be roemde lndianendoder. Potter, het wel bekende BleekgezichtHij komt naar het fortuin zoeken dat zijn vader hem zou nagelaten hebben en dat ergens in een koffer moet opgesloten zijn. Gesterkt door zijn reputatie van rijke erfgenaam doet Junior aanzienlijke uit gaven. waarvan het bedrag nog verhoogd wordt door de schulden die zijn vader vergetenhad af te lossen. Mike, die in de zoon van het Bleekgezicht de rijk ste partij van het land ziet, betoont hem zoveel belangstelling dat hij er helemaal door verblind wordt. Doch wanneer Ju nior eindelijk zijn beroemde koffer vindt is deze hopeloos ledig... Van dan af houden de inwoners van Sawbuck Pass hun schuldenaar in het oog en zij nemen zelfs de wielen van zijn wagen om hem te beletten er van onder te muizen. Dank zij de aanwijzingen van een oude vriend van zijn vader vindt Junior, in de dubbele bodem van de koffer, het plan van een goudmijn die vroeger door het Bleekgezicht ontdekt werd. Hij begeeft zich aanstonds naar de aangegeven plaats waar hij inderdaad goud vindt, doch hier bevindt zich ook de schuilplaats van de bende van De Toortsdie aan Mike niet meer gehoorzamen. Trouwens indien zij de rol van bendeleider aangenomen had. dan was het alleen omdat haar va der vroeger het slachtoffer van de zwen- delarijen van het Bleekgezicht geweest Ben liefdestoneel uit de aangrijpende Italiaanse film De Zonde van een moeder CINEMA OUD-IEPER: HET GEHEIM VAN DE TOREN met Fritz van Dongen, Gisela Uhlen en Carl Raddatz Wanneer in de viermotorige Constella tion van de K. L. M., op weg naar het Oosten, de lichtseinen opgaan t Verboden te Rokenriemen vasthechtenziet kapitein - piloot de Vries de geheimzin nige torens in de dodenvallei onder hem voorbijglijden. Weldra landt het vliegtuig op het Damascusveld, waar de hete lucht de passagiers plots in het gezicht waait. Op het vliegveld ontmoet de Vries. He len. de vrouw van de archeoloog Morrison. Ze verliest een armband, en de Vries neemt de gelegenheid te baat om de jonge vrouw weer te zien. Hij brengt haar het Juweel terug, in haar 250 km. ver afge legen woning, in de Dodenvallei bij Pal myra. Een legende wil dat daar Konin gin Zenobia. die hier duizenden jaren ge leden heerste, met al haar schatten be graven ligt. De ontmoeting met de Vries is voor He len beslissend ze kan het leven naast haar echtgenoot niet meer verdragen. Ze had hem steeds voor een wetenschapsman aangezien, tot op het ogenblik dat ze ont dekt heeft dat hij slechts een avonturier is. Maar Morrison is niet alleen. Zijn as sistent Pelli en Poolmans zijn even be gerig als Morrison. Helen verlaat haar man en gaat naar Amsterdam waar ze in een bureau werk vindt. Enkele maanden later ontmoet ze 1 de Vries weer. maar hun geluk is van korte duur. Poolmans heeft Helen slecht nieuws gebrachtMorrison en Pelli heb- I ben het graf ontdekt, maar Pelli heeft het geheim aan Poolmans toevertrouwd, en nu is het een wedloop tussen de drie avonturiers. Ieder van him kant gelukken ze erin in Parijs en Amsterdam kapitaal voor hun onderneming te vinden. Een vloek beschermt echter koningin Zenobia's graf Dat degene die mijn graf schendt oppastHelen vlucht met Morrison naar Syrië, in een vliegtuig dat door de Vries gepiloteerd wordt. 21e vreest Morrison's heftigheid en neemt Zijn revol ver vóór het vliegtuig opstijgt, en daar door redt Ze zijn leven. Nu eerst ziet Mor rison in wat een grootse vrouw hij ver loren heeft. Met Pelli beslist hij zich van de Vries te ontdoen. Het drama zal zich bij het graf van de Koningin afspelen, en het lot van iedereen voor de toekomst aanwijzen. Gisela hien heeft het in Het geheim van de torenals de vrouw van een vermeende archeoloog, lang niet gemakkelijk. Na heel wat avonturen zal tenslotte klaarte in haar toestand geschapen worden. CINEMA CAPITOLE: L'ENQUETE EST OU VERTE (Ouvert contre X) (Het Onderzoek is geopend) met Marie Dea en Yves Deniaud. De huisknecht van de schatrijke zaken man Dorgères vindt zekere morgen zijn meester vermoord op het ogenblik, dat Phalempeau. die door de financier werd ontboden, zich aanbiedt. Inspekteur Bonnardel verneemt dat Dorgères en zijn maitresse Catherine een hevige twist hadden in een partikulier kabinet van een gekend restaurant de avond van de moord. Met de hulp van de inspekteurs Richard en Sylvestre en dank zij de verklaringen van de wets- geneesheer krijgt Bonnardel de overtui ging, dat Dorgères gedood werd met de briefopener welke Catherine haar min naar ten geschenke gaf. Catherine ver dween echter de avond van de moord Is zij de geheimzinnige onbekende, die haar vanuit Barcelona schrijft, gaan ver voegen Het bestaan van deze onbeken de kwam aan het licht door het feit dat Dorgères op aanraden van Mme Le Mes- les, een vroegere intieme vriendin van Catherine, inlichtingen liet inwinnen. Catherine wordt herkend in een hotel te Marseille en naar Parijs overgebracht waar zij ondervraagd wordt. Bonnardel kan haar echter geen schuld doen be kennen alhoewel alle feiten tegen haar getuigen. Mme Le Mesles evenals een buurvrouw van Catherine zijn om ver schillende redenen geweldig giftig in hun verklaringen betreffende Catherine. De jonge vrouw wordt in beschuldiging ge steld. Haar advokaat Meester Landry, evenmin als de politie kan van Catherine enige verklaring bekomen omtrent haar reis naar Marseille. Desondanks Zal de advokaat de bewijzen van haar onschuld trachten bijeen te brengen. Een valse blinde kiest echter het hazen pad en de Spaanse vriend die zich spon taan bij de advokaat aanbiedt moet zich verbergen daar hij geen verblijfsvergun ning bekwam. Mme Le Mesles volhardt in haar wraakzuchtige houding. Men ver denkt ook Phalempeau doch zijn con cierge beweert, dat hij niet uitging de avond van de moord. Ondanks het sarcasme van zijn chef Bonnardel zet de jonge inspekteur Ri chard. die door de ontreddering van Ca therine getroffen werd. het onderzoek voort. Het getuigenis van de concierge van Phalempeau is twijfelachtig daar zij de bewuste avond haar man bedroog en Phalempeau dus buiten kon gaan Zonder door haar te worden gezien. Dank zij de knoop van een overjas, die men bij toe val vindt, wordt Phalempeau ernstig in het nauw gedreven. Bonnardel denkt een list uit. In .tegen woordigheid van Phalempeau laat hij zich juist dezelfde briefopener als deze waar mede de moord werd gepleegd overhar- digen. Hij beweert dat het wapen ge vonden werd in de wagen van Phalem peau. Hierop laat deze zich ontvallen Dit is onmogelijk, want ik wierp de briefopener in de Seine.Hij moet be kennen Dorgères te hebben gedood omdat deze hem wilde ruïneren. Catherine wordt vrijgelaten en gaat haar Spaanse vriend vervoegen. Meester Landry zal niet de gelegenheid krijgen het mooiste pleidooi van zijn carrière uit te spreken. ook aan pater Arnoux dat het zogezegdi mirakel heel gemakkelijk kan verklaart worden, vermits de verlamming van Pa ter Sierra haar oorzaak vond in zijn ze nuwstelsel Gebonden door het biechtgeheim kat Pater Arnoux slechts de opdracht vat zijn overste weigeren, wanneer deze hen beveelt de zaak van het mirakelti Rome te gaan verdedigen. De overste die aan een zware hartziekte lijdt, is dooi dit blijk van ongehoorzaamheid zo ont roerd, dat hij sterft aan een hartaan doening. Daar Dr Morrel begrijpt dat Zijn stil zwijgen nog zwaardere gevolgen kan heb ben. ontslaat hij de pater van het gehein omtrent zijn biecht en vertelt alles aai Terry. Het meisje wil ondanks alles all< hoop niet opgeven en gaat bidden in d( kapel van het klooster. Daar zien Patei Arnoux en Dr Morrel haar, tot hun grot* verbazing, de ziekenstoel verlaten om en kele stappen te doen en dan. overmant door de aandoening aan het altaar te be zwijmen. Een waar mirakel is thans gebeurd, he mirakel van het geloof... CINEMA COLISEUM: THE FIRST LEGION (La première Legion) met Charles Boyer. Het kalme leven van een Jezuïtenkloos- ter wordt op zekere dag verbroken door de onverwachte genezing van pater Sier ra, die reeds sedert jaren verlamd was. Dokter Morrel die hem verzorgde ver klaart geen uitleg te weten voor deze plotse genezing. Alle paters, met uitzon dering van Pater Arnoux. menen voor een mirakel te staan. Het gerucht verspreidt zich en weldra komen van overal pelgrims opdagen. Ook een verlamd meisje. Terry Gilmartin. vriendin van Dr Morrel, koestert nieuwe hoop. Waarom zou ook niet voor haar een mirakel gebeuren Bii deze grote volkstoeloop heeft Dr Morrel gewetensbezwaren. Hij biecht dan 1 H E wendt i' tpr 34, ilnlei-fii »ai, 34 - 1 P F B Bob Hope. de zoon van een berucht lndianendoderhet is te komisch om waar te zijn Hel doet echter de film «De Zoon van het Bleekgezicht» tot een schitterend lachsucces uitgroeien. was. Terwijl Roy Barton, die Junior's spoor gevolgd had. zijn vijanden buiten gevecht stelt, neemt de Zoon van het Bleekge zicht. voorzien van zijn vader's fortuin, de vlucht met Mike aan boord van zijn automobiel uitgerust met de wielen van een oude kar. Zo slaagt hij er in aan d< Indianen te ontsnappen die Zich wel voor genomen hadden de afstammeling van hur oude vijand te scalperen. En zo bevindt Junior zich eindelijk gaa: en gezond en. wat meer is, in charman gezelschap op weg naar de veiligheid. De twee helden van De Zoon van het Bleekgezicht de verrukkelijke Jane Russell en de komische Bob Hope.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8