i 76.500 Fr. AUTO-PALACE YPROIS «'T LINNENHUIS» Bij DE VUURKRUISEN ONDERSCHEIDING On= lid Ver meersch Charles, wonende Adj. Massche- le in laan nr. 23. komt vereerd te worden met de Herinneringsmedaille van Z. M Leopold II. Aan deze strijdmakker bieden we onze hartelijkste gelukwensen AAN DE PERISCOPE Reeds meer malen heeft onze Voorzitter bij de be voegde diensten protest aangetekend tegen het uitblijven der benoemingen in de Rid derorden met zwaarden en onlangs liet de Eerste Minister ons weten dat hij dit bijzonder geval met zijn kollega's ging bespreker Ook werd door ons federaal bestuur een nieuw onderhoud gevraagd aan de Minister van landsverdediging Kon. leperse Schaakkring i N- C Middenstandsverbond AAN DE ZELFSTANDIGE WESTVLA ANDEREN - ZEELAND AMBACHTSLIEDEN Op Donderdag II Mei ging te Brugge de He{ K<>rs<p N2tionual Salon voor Han- aarlijkse ontmoeting door tussen de ploe- en Ambacht, waarvan het eerste deel gen van Westvlaanderen en Zeeuws- Opel Olympia REKORD gehouden werd te Gent op 11. 12 en 13 April, voor textieldetaillanten kleerma- ATaanderen Onze Noorderburen waren slechts met 69 spelers tegenwoordig indetailhandëla'ars in' voedingswaren p.aats van de aangekondigde i00- r- en schoenmakers, kende een onverwacht zaak hiervan is het verdwijnen van tal rijke kleinere clubs door de watersnood van begin Februari 1-L Toen de stand 35-20 stond in ons voordeel werden de overige partijen welke de einduitslag niet meer konden beïnvloeden gearbitreerd. De einduitslag luidde 44-25 De leperse vertegenwoordiging 15 man sterk moest slechts gedeeltelijk optreden Vele leden zijn terecht verwonderd De 10 aangeduide spelers behaalden een over dit lang uitblijven en vragen ziet prachtige 7-3 score De heren La conté, af. hoe dat komt j De wilde. Jude Benoot Grimonprez O en Uit welingelichte bron kunnen wij me- iwnrt» u-ïct»n a» a» dedelen dat het hier gaat over een koude oorlog tussen de Ministers van landsverdediging en Justitie enerzijds en hun andere kollega's. Deze laatste willen het verlenen der eervolle onderscheidingen voor anciënni teit beperken, terwijl de andere twee Mi nisters. geen verandering aan het toeken- ren der onderscheidingen willen toebren gen Natuurlijk hebben de zwaarden daar niets mede te maken, maar in afwachting worden de besluiten die voorgelegd wor den door de Minister van Landsverdedi ging en Justitie aan de Koning niet over handigd en kunnen dus ook niet onderte kend worden. Wij raden onze leden aan nog een weinig geduld te oefenenwii menen dat de zaak binnen kort in regel komt. Toch houden we een oogje in zeil Intussen ontving Kolonel De Greef. Mi nister van Landsverdediging, een afvaar diging van de Nationale Fédératie der VuurkruLsen waar opnieuw verschillen de morele en materiële vraagstukken over de toestand der Oud-Strijders, die in rechtstreekse aanraking kwamen met de vijand, ten berde werden gebracht. De afgevaardigden legden ook nogmaals de nadruk op de noodzaak van de onaan tastbaarheid van de toekenningsvoorwaar- den van de Vuurkaart. en de Minister heeft in dit verband zijn volledige instem ming betuigd. Wij houden onze leden verder op de hoogte van de loop der besprekingen want voortaan zal kordaat doorgewerkt worden Wij zijn het wachten en ook de beloften moe Daden dienen onverwijld ge steld. Ook wordt er met man en macht ge werkt aan ons groen boekbestemd om aan de Oud-Strijders, de openbare me ning en de openbare besturen, de waar heid te herinneren, betrekkelijk de oud- strijdersmiddens. Ten einde dit boek over gans het land te kunnen verspreiden, zullen de Vuur. kruisen zelf. daartoe de nodige middelen ter hand doen Wij weten dat. door onze fédérale Raad noch tijd. noch moeite worden gespaard om onze eisen te doen zegevieren. Wij. van onze kant. zullen die goede zaak steunen. Er werd overeengekomen dat ieder Vuurkruisenlid. 10 fr. zou «tor ten om de kosten van die verspreiding op grote schaal te kunnen dekken. Dit kan gedaan worden op postcheckrekening nr 1087.56 van de leperse Vuurkruisenbond of ook nog in de bijzondere kas. die daar voor in ons lokaal is voorbehouden Ieder lid zal daaraan meedoen, want de steun die wij vragen, zult U heel bescheiden vinden. Vuurkruisen. thans verwachten we uw blijk van samenhorigheid, want het gaat hier om de voorbereiding van de laatste grote slag. waarin we moeten en zullen zegevieren. Decorte wisten de overwinning in de wacht te slepen terwijl de Heren De- vacht en Bollaert elk voor een half puntje zorgden. JETGDSCHAKEN Rijksnormaalschool Blankenberg? - Atheneum leper 11-9 Ter gelegenheid van de fancy-fair ge houden in het prachtig decor van de we^cht ook reeds de 50 Rijksnormaalschool te Blankenberge vond I ten' succes. Diegenen van leper en omgeving die het Salon bezochten, kunnen er van meesp reken- Op 30 en 31 Mei en op 1 Juni aanstaan de gaat het tweede deel door. ditmaal voor houtverwerkende ambachten, metaal- verwerkende ambachten, meester - schil ders. bouwambachten en beroepsfotogra fen Het initiatief van de inrichting der aanstaande Beroepsdagen. ligt bij de Oost- Vlaamse beroepsvereni gingen, aangeslo ten bij het Nationaal Christelijk Midden standsver bond Onze. leden, behorende bij bovengemel de ambachten, ontvingen de instructies nopens de belangrijkheid van het salon, rechtstreeks van de verschillende Natio nale Beroepsverbonden uit Brussel, en reductiekaar- C. Vande Walle Grillet 20, Rijselstraat YFEK Alle Linnen, Breigoederen Mercerie Specialiteit ras schone schorten Vrouw bloeien, lederen handschoenen Layette ea Kinderkleding Schone manshemden vanaf 89 fr. HUIS VAN VERTROUWEN (7834) BI) DE LIINVISSERS De eerste reeks der vriendenwedstrijden tussen de leperse vissersgilden. t.t.z. De Majoorvissers. De Fronthengelaars en De Lustige Lijnvissers. ging door op Zondag 17 Mei. Deze reeks was ingericht door De Ma joorvissers in de stadswaters 41 vissers hebben eraan deel genomen en de uitslag was als volgt: 1. Vandebroucke Flavie Fronthengelaars 13 v. 193 p 2. Cottegnies G. Fronthengelaars 13 v. 187 p. 3. Carrein Robert Majoorvissers 12 v. 172 p. 4. Knockaert Roland Fronthengelaars 10 v. 154 p. 5. Santy Eric Lustige Lijnvissers 6 v. 137 p. 6. Vermeersch J er oom Lustige Lijnvissers 8 v. 128 p. 7. Kr.ookaert Etienne Fronthengelaars 5 v. 121 p. 8. Pinket Georges Lustige Lijnvissers 6 v. 106 p. 9. Dekcmmer A. Majoorvissers 4 v. 99 p. 10. Verschoort L Majoorvissers 6 v. 98 p. 11. Muylie Prudent Lustige Lijnvissers 4r. 96 p. 12. Boullet Jules Lustige Lijnvissers 2 v. 87 p. Klassement voor de beker na de eerste reeks 1. Majoorvissers 317 punten 2- Lustige Lijnvissers 200 punten 3. Fronthengelaars 163 punten de eerste ontmoeting op schaakgebied plaats tussen de beide scholen. leper ver trok als favoriet na haar schitterende overwinning op Oostende, doch pronostiek en werkelijkheid zijn niet steeds hetzelf de Onze spelers begonnen zeer zenuwach tig en na enkele minuten bleek reeds dat Blankenberge de overhand had. Gelukkig herpakten de Ieperlingen zich. doch een onbegrijpelijke overgave (dan wanneer remise verzekerd was» en een even on begrijpelijke flater van een onzer goede spelers kostten ons tenslotte de overwin ning. Op een gegeven ogenblik was de stand 9-5 in het voordeel der kustmannen en slechts de allerlaatste partij besliste over de einduitslag Technische uitslagen leper Blankenberge 1 Vanderstichelen - Segaert 4-J 2. Loonis - Pvson l-o 3 Havegheer - Maertens Leo 1-0 4. De vos - Cornells 0-1 5 Lambelin - Verschelde 1-0 6. Van Robaeys - Pylyser 1-0 7. Verfaillie - Raes J-J 8 Durieu - Goosens 1-0 9 Neirynck - Ka moe n 0-1 10. Vanholst - Maertens Modest 0-1 11. Dewilde - De Keizer 0-1 12. Louagie Willy - Vandendriessche 1-0 13. Denys - Vilain 0-1 14. Covemaeker - Neyt O-l 15. Bossue - Lecluyse 1-0 16. Declercq - Meseure 0-1 17 Goemaere - De Smet 0-1 18. Buytaert - Saelens 1-0 19 Vandromme - Vleeschouwers 0-1 20 Bossaert - Van Heule 0-1 Totaal 9-11 RESERVEN leper Blankenberge L Mattan Jacques - Pentein 0-1 2. Louagie Wilfried - Demulder 0-1 3 Vande Voorde - Taffeleren 1-0 4. Herreman - De Jonckheere 0-1 5. CofTyn - Caron 1-0 6 Mariën - Michlls 1-0 7. Caignie - Verhaeghe 0-1 8. Pyck - Messens 1-0 9 Kaestecker - Declerck 0-1 10. Vandamme - Sander 0-1 Totaal 4-8 Schaken op het Koninkliik Atheneum BEKERWEDSTRIJD 11e Ronde Covemaeker (1.5) - Loonis (0) Vanholst (2) - Van Robaeys (0) Havegheer (1) - Lambelin (2) 0-1 Wie nog niet aangesloten is bij het N C M. V. en zijn beroepsverenigingen en die uitleg zou begeren betreffende de aan staande productiviteitsdagen te Gent. wen de zich tot de gewestsecretaris van het N C M V.. Grote Markt. 2 te leper (Secre tariaat toegankelijk elke Maandag. Don derdag en Zaterdag van 9 tot 12 uur). Diegenen die zich naar Gent begeven met hun persoonlijke wagen en die nog één of meer plaatsen beschikbaar zouden hebben, gelieven deze plaatsen ter be schikking te stelen van collega's of ken nissen. die er alle belang bij hebben van een bezoek te brengen aan het Nationaal i Salon. Merk wel opandere personen dan am bachtslieden (gebeurlijk met hun gezinsge noten) zullen niet toegelaten worden. Dit salon heeft niet het aspect van een ge wone handelsfoor Men ziet er werkplaat sen met moderne machines in volle ac tie: werkelijk modelateliers Te Gent zal er niet alleen veel te zien zijn. doch vooral zal men er veel kunnen leren. I Belangrijke Mededelingen betreffende het NATIONAAL CONGRES dat doorgaat op 20 en 21 Juni te Brussel. In alle afdelingen, werd reeds door de Plaatselijke Bestuursleden een werking ingezet, ten eind; de verplaatsing naar Brussel te organiseren, ter gelegenheid van het Groots Nationaal Congres op Zon dag 21 Juni aanstaande Een massa N.C M.V.-leden worden ver wacht aan de Basiliek van Koekelberg. te 9 30 uur. Te 945 uurWijding van de Landelijke N C.M.V. - vlag. Te 10 u.Hoogmis met pontificale assis tentie. Te 11 uur: Wijding door Zijne Eminen tie Kardinaal Van Roey, van een Kerk raam geschonken door het Nationaal Christelijk Middenstandsverbond. Te 14 u.Congreszitting met toespraken door Z. E. Kardinaal Van Roey. de eerste Minister en yonze Nationale Voorzitter Senator Santens. Van uit het gewest leper, trekken we naar Brussel met verscheidene autocars. De leden betalen slechts 60 fr. voor de reismeereizende gezinsleden betalAn 70 fr. en niet-leden middenstanders 80 fr. I Moderne stijl Prachtige afwerking Buitengewone rijkwaliteiten VRAAG EEN PROEFRIT. DIT ZAL U OVERTUIGEN. Officiéle verdeler S. A. CESAR MOTTRIE Maloulaan 28-30 IEPER Tel. 149 1 TURNEN Geslaagde demonstratie Bijna 2 maanden zijn voorbij zonder dat de leperse turnkring de een of andere prestatie verricht heeft. Laten we het een soort winterslaap noemen. Vooral bij de mannenploeg mocht men spreken over een malaise. Zelfs aan het kampioenschap te Niel namen onze beide finalisten geen deel. zodat de traditie van elk jaar één of meer Ieperlingen in 2de cat. thans ver broken is. 5 jaar lang was onze stad ver tegenwoordigd in de strijd om de Belgi sche titel die in 1950 door 2 van onze ke rels in de wacht gesleept werd Tal van tegenslagen teisterden de laatste maanden onze rangen zoalslegerdienst, beroepsbe zigheden. ziekte, enz... die allemaal on-' oplosbare moeilijkheden daarstelden. Het ergste is echter nu voorbij, we leven op hoop. In 't kort zwaaien 2 soldaten af. anderen beschikken terug over meer tijd en met de zonnige dagen Is ook de be drijvigheid toegenomen er wordt geoef- end dat het kraakt In 't vooruitzicht van feesten en wedstrijden. Zo moet het zijn., dat is het ware en echte turnersleven Te Zlllebeke hebben we Zondag U. ons eerste openluchtfeest gegeven van dit sei zoen Alhoewel niet kompleet waren toch een 100 tal uitvoerders aan 't werk. Te midden een zeer grote belangstelling ver liep alles zeer vlot en bleek het publiek ten zeerste in zijn schik, wat hun uitbun dig applaus bewees Glansnummers wa ren de leerlingen-jongens, met hun vlek keloos uitgevoerde bondsreeks volks dans door de juffers paardspringen. ge mengd tumbling enz... zonder de py- ramiden te vergeten waarvan de laatste als slot uitgevoerd werd door de 100 krani ge deelnemers. Onder de grootste geestdrift werden de gebruikelijke bloemen aangeboden door de Hr. Burgemeester en na een zeer gul traktaat eindigde onze eerste demonstra tie. Langs deze weg bedanken we nogmaals het inrichtend komiteit om hun goede or ganisatiegeest. alles was perfect geregeld, en graag zullen we naar Zillebeke terug keren. Internationale turndagen te Oostende Het stadsbestuur van Oostende richt een turntornooi in met buitenlandse deelna me op 30 en 31 Mei. in samenwerking met het Kon. Vanneste Genootschap. Tevens telt het voor de Westvlaamse clubs als Gouwfeest. De leperse St. Michielsturn- kring heeft 90 deelnemers ingeschreven voor de diverse wedstrijden, terwijl de ganse groep 125 leden aan de offi ciële feestelijkheden deelneemt. Verschei dene ouders hebben reeds de wens uitge drukt hun kinders te vergezellen dat kan. doeh er dient spoedig ingeschreven te worden in de turnzaal teneinde tijdig een autobus te kunnen bestellen. We vertrek ken 's Zondags 's morgens. 31 Mei. om 7 uur en 's avonds te Oostende om 20 uur. Prijs 50 fr. Een mooie dag aan zee en te vens gelegenheid voor de liefhebbers om een massaal turnfeest mee te maken. A. G- MATRASSEN ALBERT SLOSSE Y'&ndenpeereboompl. leper - Tel Ï7, 461 (7728) DE KAAIVINK Verleden Zondag werd bij de vinke- niersgilde De Kaaivink de eerste zet ting van het jaar betwist Het werd een groot succes. Niet minder dan 121 vogels namen deel aan deze prijskamp, waaron- 1-0 der al de beste vogels uit de verschillen- 1-0 de gilden van ons gewest. Deze zetting MSTISCHMKK Uitgeschakeld Covemaeker. Lambelin. j kwam in aanmerking voor het Kampioen- 12e Ronde schap van het Gewest. Niemand minder Loonis (0) - Vanholst (2) l-O dan onze schatbewaarder Romain Be- Havegheer (1) - Van Robaeys (1) 1-0 kaert staat aan de leiding voor de titel Uitgeschakeld Vanholst I van Algemeen Kampioen, want op de zes Tussen haakjes de verliespunten. Wie wedstrijden die reeds plaats gehad heb- 2.5 verliespunten telt wordt uitgeschakeld Mondharmonica-wedstrijd A. Vandevyvere wint de 2e achiftingsreeks Op Ons Heer Hemelvaart werd ln de zaal I.ido de tweede en laatste schlftings- BIB reeks voor het kampioenschap van leper krachttoer kunnen verwezenlijken gelijk Dnmiin W ft at /Ia Dam/Ia Ï-* 1 11— betwist. ben. liep hij vijf maal met de eerste prijs weg De 6e maal was het onze voorzitter die met de overwinning naar huis kwam. Met zijn vijf zegepralen staat Romain Be- kaert met een flinke voorsprong alleen aan de leiding en is dan ook in het be zit van de Gele Wimpel. Zal Romain de De opkomst kon beter geweest zijn ter wijl het programma weer Iets uit het bo venste schof was Volgende uitslag werd door de jury be- Romain Maes in de Ronde van Frankrijk, die de eerste rit de Gele Trui veroverde en deze behield tot in Parijs Het ware te hepen en dit is de vurigste wens van al de leti'm dei vinkeniersgilde t De Kaai- kend gemaakt: 1. André Vandevyvere; 2. vink Dan zal er terug gefeest worden. Lucien Debrauwere3 Michel Lewyllie. wat»t Kampioen zijn van het Gewest is Zillebeke4. Roger Buytaert. Dikkebus seen klein bier 5 Jacques Tahon. Elverdinge6. Maurits 1 volgende Zetting gaat door Zondag De Jonckheere; 7 Robert Vandecasteele a om 4 uur de namiddag. Inschrij- Vlamertinge; 8 August Dubois; 9 Ra- ving vanaf 3.30 uur in het lokaal, herberg phaël Dassonville 10. Juul Vanbeselaere De Nieuw e Smissebij Daniel Bou- 11 de Borman Voormezele; 12 Georges chaert. Wij rekenen op de medewerking Tahon. Elverdinge; 13 Georges Dewaele van al de vinkenliefhebbers en verhopen Beselare. I dat groot getal zullen opkomen naar Zaterdag 30 Mei a. s. krijgen wij dus deze wedstrijd. Zodus vinkenliefhebbers. de finale omlijst door een puik program- w 'J geven aan allen rendez-vous Zondag ma Inderdaad The Willy's Band». Lu- langs de vaart Ieper-Komen aan de Diks- cienne Cuvelier. Polly en O'Gust. de Spre- muidesteenweg. kende Pop, conférencier Frans Vanden- Hier volgt dan de uitslag der Zetting broeck en de finalisten van de wedstrijd v an verleden Zondag zullen hun beste beentje voorzetten. De Togri Eigenaar Liedjes kaarten verkoop gaat trouwens ook goed I* Carlo. Bekaert Romain. leper 457 vooruit en alles laat bet beste voorzien Een harde strijd voor de eerste plaats is in het vooruitzicht, pronostikeren kun nen wij niet maar dat het zal hard gaan is een zekerheid. Dus. tot Zaterdag 30 Mei. te 1930 uur in de zaal Lido 1 Finalisten leper André Vandevyvere. Lucien Debrauwere. Maurits De Jonck heere. Roger Hollevoet. Roland Minne keer. Roger Tankrey, Gerard en Albert Tancré. PoperiageGeorges Clabau MesenAugust Menu. ZillebekeMichel Lewyllie Elverdinge Jacques Tahon. DikkebusRoger Buytaert Vlamertinge Robert Vandecasteele R Q. 2. Elias. Dewachter Cyriel. Woesten 439 3. Tino. Catteeuw Maurice. Woesten 425 4 Aperut. Vermeersch C.. Langemark 385 5 Sarra. Deconinck Felicien. leper 382 6- Erna. Bollaert Gaston. Elverdinge 378 7. Baert Vandromme P., Elverdinge 359 8. Tarzan. Vanelslander G.. Langem. 358 9. Cecile. Loncke Maurice. Elverdinge 357 10. Doris. Logie Julien. Vlamertinge 350 11. Erdo, Mme Bekaert-Neels. leper 345 12. Bobbi. Dewachter Cyriel. Woesten 345 13. Gaby. Staelens Marcel. Poelkapelle 326 14. Pietje. Wjthoeck Guillaume. Poelk. 320 15. David, Ghesquière Sylv., Boezinge 317 16. Baai. Dewulf Cyriel. Vlamertinge 306 17. Achiel, Bouttery J., Vlamertinge 296 18. Briek, Delfortrie Oscar. Woesten 289 19. Albric. Depreeuw V.. Vlamertinge 286 1 20 Eko. Geldof Valere. Zuidschote 284 j De Franse schrijver Alphonse Daudet heeft twee schattige boekjes met verhalen geschreven, nl Les Contes du Lundi en Lettres de mon MoulinZoals men weet was het in deze molen, welke staat te Fontvielle bij Aries, dat Daudet de meeste van deze verhalen geschreven heeft. Deze molen werd bewaard en kan bezocht worden. Welnu, in Les Lettres de mon Moulin staat o.m. de plezierige vertelling van de geit van Mr Séguin. En het is een afstammelinge van Mr Séguin. de eigenaar van de fameuze geit, een zekere Mme Berthe. welke in de molen van Daudet de bezoekers rondleidt. Een paar nieuwsjes over de luchtvaart Dit jaar heeft de Sabena haar 30 jaar bereikt. Zij heeft een net dat 75 steden bedient in 31 landenhet net heeft een lengte van 80.000 km. Het sterkste luchtnet van de wereld bezit echter Air France. Het is 235.000 km. lang. het bedient 220 plaatsen, over 70 landen of gebieden verspreid. Coronation Day(2 Juni) nadert met rasse schreden. Het wordt natuurlijk een overrompeling in Londen en het zal niet gemakkelijk zijn om de tienduizenden te logeren. Naar men vertelt zouden vreem de gasten tot op afstanden van 70 mijlen van Londen worden gelogeerd. Dat zulks voor de reisagentschappen geweldige moeilijkheden zal meebrengen blijkt uit het feit dat in een groot gedeelte van j Londen de hele dag elk verkeer zal ver boden zijn. Zelfs het verkeer van de voet gangers zal gereglementeerd zijn en be perkt en sommige bezoekers zullen reeds te middernacht ter plaatse moeten zijn. Waaruit blijkt dat het bijwonen van der gelijke plechtigheden niet altijd het ple zier verschaft dat men er normaal van zou mogen verwachten. Op Zondag 31 Mei gaat te Mons de plechtige processie uit In deze processie gaat ook de Car d'Or mee. een kunstig gebeeldhouwde wagen uit 1781. met het geciseleerd schrijn van Sint Waldetrudis. In deze processie is vooral luisterrijk de groep van de Kanunnikessen van Sint Waldetrudis. Onmiddellijk na de proces sie omstreeks halfeen begint op de Grote Markt het Spel van de Lumegon, een strijd tussen St Joris en de Draak. In deze St Joris ziet het volk de legenda rische ridder Gilles van Chin. Het spel zelf is een voorstelling van de strijd tegen de draak die natuurlijk het onderspit moet delvenintussen zingt het publiek een bekend deuntje mee. dat ook nog door de beiaard herhaald wordt. Aan het be machtigen van het haar of van de linten die de geweldige staart van het monster versieren is een jaar geluk gewaarborgd, zo luidt ten minste de traditie. Als dan ten slotte. St Joris, na menige aanval eindelijk de draak verslaat is het spel gedaan en begint de kermis te Bergen. Van een lezer, soldaat in Duitsland, ont vingen wij een briefje naar aanleiding van onze kroniek van 28 Februari. We hadden het over de windmolens in onze streek en schreven dat er geen meer over gebleven waren. Onze bedoeling was te wijzen op het feit dat in het zuidelijk heuvellandschap, nl. in de bergstreek alle molens verdwenen waren. Wij dachten hierbij niet aan het land ten noorden van leper. Daarom gaan we volledig akkoord met onze correspondent wanneer hij schrijftNaar mijn weten zijn er in de onmiddellijke omgeving van leper twee houten windmolens, namelijk te Lange mark juist achter het Canadees monu ment, en te Bikschote. Ter inlichting van de liefhebbers van de geschiedenis der molens van onze streek kunnen wij mededelen dat de Scouts groep St Martinus te leper zich reeds enkele jaren met de geschiedenis der nog bestaande en reeds verdwenen molens bezighoudt en hierover een rijke documentatie heeft aangelegd. VIATOR-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 4