FILMWERELD ROBERT RYAN CLAIRE TREVOR JACK BUETEL UIT DE PROGRAMMA'S r~ v.-.fr BOLLINGIER, Lange Torhoutstraat 13, te IEPER HET YPERSCH MEOWSBiz. 8 *3-5-1*53 CINEMA OUD-IEPES TARZAN*S WILDE WOEDE Bart Ltx Barker ra Dorothy Hart De krachtmens Tarzan verdedigt eens t« meer zijn onmetelijk koninkrijk In bet oerwoud ontdekt Tartan een jon ge weesjongen. Joey, die gevangen gehou den wordt door een wilde negerstam. Hij bevrijdt de jongen en neemt hem mee naar zijn hut waar hij met liefde wordt opgenomen door Jane. De trouwe en ondeugende chimpanse. Cheta. wordt zijn speelmakker. De kleine familie kent gelukkige da gen. tot op zekere dag twee blanken de rust komen verstoren. Het zijn Rokov en Bdwards. Deze laatste beweert een neef te zijn van de Koning der Wildernis. Hij bevestigt zijn beweringen met het voor leggen van een dagboek, geschreven door Tarzan's vader. In dit dagboek staat op getekend dat de Wazuris een fabelachtig fortuin bezitten in brute diamant. Tarzan is eerst niet te vinden voor een expeditie aaar het gebied van de Wazuris. doch wanneer Edwards hem vertelt dat Enge land deze diamant nodig heeft om de oor- logsonkosten te dekken, stemt hij toe de avonturiers te begeleiden. Hij werft een aantal Corostrijders aan en de expeditie begeeft zich op weg. Jane. Joey, en na tuurlijk ook Cheta. vergezellen Tarzan. Rokov neemt een zware koffer mede waar van de inhoud onbekend is. en die hij aiet uit het oog verliest. Gedurende de tocht, en niettegenstaan- ■óe de raad van Tarzan. wil Rokov een bende rustige nijlpaarden verjageneen geweerschot kwetst één van de dieren en de dikhuiden, dol van woede, bestormen de expeditie Deze dankt alleen haar red ding aan de vlucht- Alle wapens zijn in de rivier gevallen uitgezonderd het ge weer van één der avonturiers, die het zorgvuldig verbergt. Na een streek die wemelt van krokodillen te hebben door kruist. en menige gevaren te hebben over wonnen. komt de expeditie aan in het rijke land van de Wazuris. TarJBn wordt er feestelijk onthaald door de ln" boorlingen. De toeschouwers zullen nog medeleven in talrijke avonturen vooraleer Tarzan de booswichten heeft kunnen vernietigen. keren verklaren kolonel Terry en luite nant Parker van de CI.D. (Amerikaanse Dienst voor Kriminee 1 onderzoek) dat Willie verdacht wordt deel uit te maken van een Nazigroep die goud smokkelt met het oog op de wederoprichting der partij bij het einde der bezetting. De twee offi cieren verzoeken Jeff om zijn medewer king bij de opsporingen. Jeff, die niet wil geloven aan de schuld van Willie weigert. Wanneer het meisje hem echter vraagt haar nogmaals naar Salzburg te voeren begint hij echter te twijfelen. Aldaar be trapt hij Herr Keigler bij het demonteren van een der schokbrekers van de wagen Jeff ontdekt dat de schokbreker van goud is. Keigler wil hem neerschieten maar Jeff zet hem K O. Hierop bekent Willie, dat zij onder doodsbedreiging door de bende verplicht werd de bevelen uit te voeren. Zij trachten in allerijl de grens te bereiken. Voor zij door de bende ver voegd worden slaagt Jeff er in met kolo nel Terrv te telefoneren. De kapitein en Willie worden naar Berchtesgaden overgebracht en daar ont dekt Jeff, dat de aanvoerder van de Nazi bende niemand anders is dan de pianist uit het café SilhouetteOm te kunnen Optsnappen werpt Jeff een brandend» sigaret in «en benzinevergaarbak. Tijdens de verwarring die hierop volgt wordt Willie gekwetst. Intussen arriveren de mannen van de C.I.D. Het bendehoofd ontsnapt in de richting van Hitiers ade laarsnest. Aldaar wordt hij door Jeff en de luitenant Parker overmeesterd. Wan neer Jeff bij de ziekenwagen komt waar Willie eerste hulp ontvangt, neemt het meisje dat van haar verwondingen zal herstellen Jeff in de armen. an CINEMA OUD IEPER BI ST OF THE BADMEN (De Stormloop van de Wetlozen) met Robert Ryan en Claire Trevor. Majoor Jeff Clanton van de Nordisti- sche Ruiterij en zijn eenheid slaagt er in de overblijvende leden van de be ruchte bende van Quantrell gevangen te nemen. Na het verloop van de burger oorlog bleven deze mannen rondzwerven en hielden zich doodgewoon onledig met plunderen en roven. Hij heelt namelijk de gevreesde wetlo zen als de gebroeders Younger (Cole. Bob John en Jim). Curley Ringo. Jesse en Frank James. Ben Kilpatrick en de gedienstige Dokter Butcher in zijn macht. Maar. wat die mannen ook op hun ge weten mogen hebben, hij heeft orders van het leger uit te voeren, en deze orders zijn formeelal diegene die bewijzen kunnen dat zij tijdens de burgeroorlog deel uitmaakten van het Sudistisch leger moeten onmiddellijk vrijgelaten worden, na de eed van trouw aan de Amerikaanse Natie afgelegd te hebben. De meeste wetlozen kunnen aan deze eis voldoen en leggen de eed af. Jeff Clan- ton voert zijn orders uit en laat de man nen vrij. Deze daad wekt de woede en de haat van Matthew Fowler op. De eerzuchtige O.v. Fowler, eigenaar van een wankelende detective agentie. rekent op zijn macht om aan het bewind van zijn geboortestad. Breckinridge, te geraken. Ook wil hij de wetlozen uitmoorden om de premie die wordt uitbetaald om hen gevangen te ne men. te trekken. Hij komt weldra te we ten dat Jeff Clanton. wanneer hij de or ders van het leger uitvoerde, reeds drie maand gedemobiliseerd was. zonder het te weten, en dus het recht niet had de mannen vrij te laten. Hij zet de bevolking aan Jeff te lynchen niettegenstaande het verzet van zijn vrouw Llly. Met de hulp van Lily gelukt Jeff er in te vluchten en, op zijn beurt buiten de wet en achtervolgd, zoekt hij steun bij de wetlozen. Deze. die het leven aan hem te danken hebben, nemen hem graag in hun midden op en vragen hem hun leider te willen worden. Jeff Clanton neemt aan doch op voorwaarde dat hij de buit niet zal delen en dat hij ze slechts leiden zal wanneer zij de goederen van Matthew Fowler of zijn gezellen gaan plunderen. En de oorlog tussen Jeff en Matthew breekt uiteen oorlog zonder genade. Lily en Jeff houden van elkaar en weldra ver voegt zij hem. Slechts haar aanwezigheid brengt wat geluk in het leven van de ex- majoor. De schaking van Lily door Fowler en haar verlossing door Jeff brengen hevige gevechten te weeg. De wetlozen en de manschappen van Fowler leveren een ge weldig gevecht gedurende hetwelk deze laatste gedood wordt. Jeff heeft zijn taak volbracht doch wil zijn schuld aan de maatschappij betalen en geeft zich aan bij de politiehij weet dat Lily op hem zal wachten. CINEMA COLISEUM: BECAUSE OF YOU (Alleen door jou) met Loretta Young en Jeff Chandler Christine Carrol en haar verloofde Mi ke Marsala, worden beiden gearresteerd, alhoewel Christine niet wist dat Mike een opiumhandelaar was. Kort nadien wordt Christine op erewoord vrijgelaten en vindt werk in het Hospitaal van de Marine te Long Beach. Ze maakt er ken nis met Lt. Steve Kimberly. Christine geeft zich veel moeite om de liefde van Steve en de vriendschap van zijn zuster te winnen. Als Christine Mike in de gevangenis gaat opzoeken zegt ze hem dat alles tus sen hen uit is. Christine wil echter Steve niet van haar verleden op de hoogte brengen Ondertussen bekennen de jonge mensen elkaar hun liefde en besluiten te trouwen. Enige jaren gaan voorbij. Een meisje. Kim. wordt geboren bij de Kim- berly's Op zekere dag brengt Mike die inmiddels zijn straf heeft uitgezeten, een bezoek aan Christine. Hij haalt haar over hem met Kim naar Tijuana te brengen Daar aangekomen zal "hij uit haar leven verdwijnen. In Tijuana koopt hij speel goed voor Kim. maar op het ogenblik dat Christine wil terugkeren weigert Mike de wagen te verlaten en rijdt in volle vaart ir. dc richting van de grens. De politie werd verwittigd en achtervolgt de wa gen. Op de glibberige baan is hij niet langer het stuur meester, en de wagen slin gert over de weg in de diepte. Mike vindt cr de dood. terwijl Christine en Kim bei den slechts licht aan de benen gewond zijn. Verborgen in het speelgoed, vindt de politie verdovende middelen. Steve weigert aan Christine's onschuld te ge loven. hoewel een jury haar onschuldig heeft verklaard. Hij verkrijgt echtschei ding en Kim wordt hem toegewezen. Christine vindt werk als assistente van een goochelaar. Marvel, en beiden ver trekken op tournee. Vier jaar later ver neemt Christine dat Steve, nu een voor aanstaande persoonlijkheid bij de Lucht macht. een reis naar Frankrijk maakt. Zij begeeft zich naar Philadelphia om te trachten haar dochtertje te zien. Er heeft juist een kinderfeestje plaats bij de Kimberly's en Christine ziet Kim. man kend. De clown Bumbo geeft een num mer en hij laat Christine toe hem daar bij te helpen. Ze slaagt er in Kim met haar toeren te amuseren. Susan zegt haar dat Kim onder de afwezigheid van haar moeder lijdt. Zij laat Christine toe te blijven zolang Steve afwezig is en zo wordt Kim een gelukkig en opgewekt kind. Maar Steve komt onverwacht te rug, treft Christine aan en is woedend Christine gaat heen en zodra zij weg is. vervalt Kim weer in haar verdrietige stemming, weigert te éten en kwijnt let terlijk weg. Steve, ziende dat Kims' ge zondheid steeds slechter wordt, besluit een jeugdvriendin ten huwelijk te vra gen opdat Kim weer een moeder zou heb ben. Inmiddels ontvangt Kim een brief van Christine en dwingt haar vader hem 1 te lezen. Christine zegt daarin haar liefde voor Kim en vergeeft Steve's houding Steve wordt bewust dat hij dit sedert lang verlangde, en zal haar gaan opzoeken en haar in zijn armen nemen om haar vergiffenis te vragen. CINEMA CAPITOLE: THE WILD NORTH (In het land van de angst) aart Stewart Granger en Wendell Corey. Jules Vincent, een vriendelijke reus en trapper in het Hoge Noorden brengt zijn jaarlijks bezoek aan een klein Kanadees dorp. Hij maakt er kennis met een In diaanse en vecht er met Max Brody. een ruziemaker en opsnijder. Wanneer Vin cent aanstalten maakt om terug te ver trekken vraagt de Indiaanse of hij haar sril medenemen naar het Noorden. Vin cent aanvaardt Op dat ogenblik komt Brody opdagen Hij vraagt of hij even eens in de canoe mag plaats nemen, wat hem wordt toegestaan. Eenmaal aan boord echter wil hij de boot naar de water vallen sturen. Om hem te beletten dit duivels plan uit te voeren schiet Vincent hem neer. Terwijl het meisje bij gastvrije India nen achterblijft gaat Vincent naar een xijner verafgelegen hutten in het Noor den. achtervolgd door Pedley. de keihar de politieman Pater Simon, de missiona ris en vriend van Vincent onderneemt eveneens de roekeloze tocht teneinde Vincent over te halen zich bij de politie aan te geven. Uitgeput door de sneeuw storm sterft de pater in de armen van Vincent juist op het ogenblik, dat zij door Pedley worden ontdekt. Vincent wordt aangehouden en ondanks de sneeuwstormen wil Pedley zijn gevan gene naar de bewoonde wereld brengen om er gevonnist te worden. Tijdens deze tocht verdwalen zij en worden door de wolven achtervolgd Door de ontberingen aangegrepen wordt de politieman als waanzinnig. Nadat Vincent hem tot twee maal toe het leven redt besluit hij de canoe te nemen en met Pedley naar de gevaarlijke stroomversnellingen te varen in de hoop. dat de vrees een schok zal teweegbrengen welke Pedley zijn gees telijke vermogens zal herstellen Dit plan slaagt tenvolle. Tijdens het proces getuigt Pedley. dat Vincent handelde in staat van wettige zelfverdediging toen hij Brody neerschoot. Vincent wordt vrijgesproken en gaat met de Indiaanse, die op hem wachtte, naar het Hoge Noorden. -iNEMA CAPITOLE: THE DEVIL MAKES THREE (De Duivel als derde) met Gene Kelly en Pier Angeli. Kapitein Jeff Eliot keert terug naar Munchen om er de Duitse familie te be zoeken bij dewelke hij hulp vond toen hij tijdens de oorlog uit een gevangen kamp ontsnapte en opgezocht werd door de Gestapo. Willie, die een mooi meisje is geworden, is de enige overlevende van de familie. Zij werkt als girl in het café Silhouette Willie stelt de kapitein voor met haar Kerstmis te gaan doorbrengen in Salzburg bij haar oom en tante Herr en Frau Keigler. Met het oog op de reis huurt Jeff een oude wagen. Tijdens hun verblijf te Salzburg wordt Jeff verliefd op Willie. Wanneer zij te Munchen terug- Jeff Chandler en Loretta Young zoals ze in «Alleen door jou» optreden. CINEMA COLISEUM: DE ZEESLANG met Marguerite Chapman en John Howard De schatrijke Sue Curry vaart rustig met haar yacht vóór Hawaï. De zee is kalm en niets laat de voorbereidingen vermoeden van een der ontzettendste en meest verraderlijke listen der Japaanse admiraliteit. Plotseling verschijnt er een «Kama- kazeboven de kleine boot en bestookt het met al zijn vuurwapens tot er nog slechts een wrak overblijft- Terwijl al haar gasten gedood zijn. gelukt de mooie Sue Curry er als bij mirakel in al zwem mend te ontsnappen. Het moorddadig vliegtuig keert naar zijn basis terughet vliegtuig moederschip Hiranamu onder bevel van kapitein Yamada. Deze laatste komt het bevel te ontvangen zich naar Pearl Harbour te begeven om er al de onder Amerikaanse vlag varende schepen te kelderen. Uitgeput, heeft Sue Curry zich aan een vlottende mast geklampt. Een in de omtrek varende Amerikaan se duikboot De Zeeslang door die wrak ken geïntrigeerd, duikt boven en na ge naderd te zijn. ontdekt de jonge vrouw en pikt ze op. Chris Warren, kommandant van de on derzeeër. op de hoogte gebracht van de gebeurtenissen, wil dadelijk Yamada ter verantwoording roepen. Daardoor gaat zich een hardnekkige strijd afspelen tussen De Zeeslangen het Japaanse vliegtuigmoederschip. Chris tracht onmiddellijk Pearl Har bour te verwittigen en slaagt er in zon der te grote moeite, maar ongelukkiglijk is de boodschap, buiten zijn weten, door de Japanners onderschept. I Zijn doel bereikt denkend en overge- j lukkig de mooie Sue Curry gered te heb ben. bouwt Chris reeds toekomst plannen. Maar... Yamada heeft zijn tijd niet ver loren. en sinds het opvangen van Chris' boodschap heeft hij slechts één doelDe Zeeslang te kelderen Deze laatste verrast, duikt niet snel ge noeg en wordt door een onderzeemijn ge troffen. wat een lek veroorzaakt. Een ogenblik in rep en roer slagen de matro zen. het hart vol woede, er snel in de bres af te dichten. Yamada denkt noch tans zijn tegenstrever buiten gevecht ge steld te hebben. In werkelijkheid heeft de Zeeslang zijn machines stop gezet en tracht het vliegtuigmoederschip, dat in een dichte mist vaart, terug te vinden. Gans de nacht wordt er geloerd. Een ochtend van ontzetting daagt op bij het nieuws door de radio uitgezonden dat Pearl Harbour ging aangevallen worden Een kans bleef er slechts voor de Zee slang». Hij zou zijn laatste troef spelen. Chris zendt aan de Admiraliteit zijn standplaats over met de hoop dat... eens te meer zijn boodschap zou opgevangen worden. De list slaagt en de Hiranamu die zich niet ver van de opgegeven plaats bevindt, wordt het doel van het Japaans vliegwezen dat niet geaarzeld heeft de boodschap der Amerikanen te beant woorden met er al zijn strijdkrachten naar toe te sturen. Terzelfdertijd is de Hiranamu er in geslaagd de onderzeeër terug te vinden en er levert zich een strijd op leven en dood. De Zeeslangzegeviert in dit wreed gevecht en Sue Curry en Chris drinken op de glorie der Amerikaanse Marine- Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS REGISTERS VERZEKERINGEN, enz... alleenlijk één adres

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8