FILMWERELD Koopt uw Schoolbenodijrdheden X UIT DE PROGRAMMA'S ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER HUMOR HET YPEBSCH MEEWS» Bb. «7-4-1*3 CINEMA OCD-IEPER LE VOILE BLEU (De blauwe sluier) «set Gaby Morlay, Alerme. Char pin en P Larquey *t Is de geschiedenis van een vrouw Louise Jarraud van 1914 tot op heden Oorlogsweduwe verliest ze een kind ter wijl het op de wereld komt. Met dit verdriet besluit zij haar leven te offeren aan de kinderen Ze houdt zich eerst bezig met een baby van enkele maanden, bij een weduwnaar. M. Perrette Louise draagt dit kind zonder moeder alle tederheid toe. Maar weldra ziet ze zich verplicht deze plaats te verlaten, want Mijnheer Perrette hertrouwt om een ander huishouden te stichten. Louise is geplaatst bij nieuwe rijken waar ze zich bezig houdt met een kind van acht jaar. de kleine Gerard Volnard-Bus- sel Ze maakt kennis met de oom Domini que die haar ten huwelijk vraagt. Louise aanvaardt. Zij zal met hem vertrekken naar de koloniën, maar het verdriet zien de van het kind. verzaakt zij aan haar liefde om bij de kleine Gërard te kunnen blijven Louise houdt zich nu bezig met een klein meisje van tien jaar. Lotte, waarvan dc moeder Mona Lorenza opgeslorpt doo: haar werk van artiste, aan Louise alle zorgen voor de opvoeding van haar kind overlaat. Louise bereidt het kind voor tot de Eer ste Communie De dag van de plechtig heid is de moeder weerhouden bij de di recteur van het toneel. Louise voelt dat Lotte zich meer en meer aan haar hecht en ziet zich ver plicht te vertrekken, zodat Mona Lorenza de plaats in het hart van haar kind her neemt. 60 jaar geworden, leeft zij in armoede, want zij heeft al haar spaargeld verbruikt voor een kind waarvan de ouders in het buitenland verblijven. Na acht jaar ko men de ouders naar Frankrijk terug en nemen hun kind mee. na een hartver scheurende scène. Verouderd volbrengt Louise in haar laatste plaats de zwaarste werken bij een strenge oude vrouw. Ze valt van de trap en breekt een arm. waardoor ze in het hospitaal terecht komt. 't Is daar dat ze iokter Volnard-Bussel weervindt, één van de kinderen die ze heeft grootgebracht de kleine Gérard De nood van Louise be grijpend. vergadert Gérard rondom haar al de kinderen die zij heeft opgebracht D->t zijn nu grote kinderen, die mannen geworden zijn en die hun vriendschap en dankbaarheid betuigen en haar gelukkige dagen bezorgen Gaby Morlay, de begaafde Franse actrice, in een toneeltje uit de film «De Blauwe Sluier». CINEMA OUD-IEPER VIVA ZAPATA met Marlon Brando en Jeanne Peters Een afvaardiging Mexikaanse herders, geleid door Emiliano Zapata komt bij dic tator Diaz protesteren tegen de inbeslag name van hun gronden. Diaz scheept hen af. Daar ze overtuigd zijn dat ze enkel op zich zelf zullen moeten rekenen, vernieti gen de dorpelingen, geleid door Zapata en zijn broer Eufemio. de nieuwe afbakenin gen van de eigendommen Het leger moet tussenkomen en het wordt een bloedige strijd. Emiliano en zijn broeder worden voor taan als buiten - de - wetbeschouwd. Ingaande op het aandringen van Pablo en Fernando bewapenen zij de boeren en sluiten een politiek verbond met Francisco Madero. Na de zege wordt Zapata tot ge neraal benoemd en het jonge meisje dat hij bemint stemt er in toe zijn vrouw te worder. Cp de dag van het huwelijk ver neemt men dat generaal Diaz gevlucht is. Madero reemt het bewind in handen, doch slaagt er niet in zijn wil op te dringen. Generaal Villa, een vriend van Zapata, r.eent het bewind op zijn beurt over. Hij weigert echter het presidentschap en biedt het aan Zapata aan. die. alhoewel met tegenzin, aanvaardt. Weldra raakt Zapata, wiens opvoeding nogal eenvoudig is geweest, in botsing met de politieke intrigues, die hem woe dend doch onmachtig maken Een delega tie boeren komt haar beklag bij hem ma ken '.•ver zijn broer Eufemio die als een echte tyran optreedt. Na vruchteloos te hebben getracht te reageren, geeft Zapata het bewind op en tracht hij Zijn broer tot rede te brengen Eufemio wil er echter met van weten, en wil zijn zege uitba ten. doch hij wordt bij ongeval gedood Door Fernando verraden, wordt Zapata in eer. hinderlaag gelokt en valt hij. met kegels doorzeefd. Zijn lijk wordt op de mat kt van het dorp ten toon gesteld msar de herders kunnen niet aannemen dat dit bet lichaam is van hun leider Voor hen is Zapata steeds in leven... Hij behoort tot de geschiedenis... hij is on sterfelijk CINEMA CAPITOLE: SKIRTS AHOY 'Meisjes in t zicht) met Esther Williams, Joan Evans en Vivian Blaine De Navy wordt met drie nieuwe re kruten versterktWhitney Young, een rijk jong meisje daj dienst nam nadat zij haar verloofde alleen liet voor de ingang van de kerk Mary Kate Yarbrough. een schuchtere meid uit de provincie enga geerde zich omdat haar verloofde Dick Hallson weigerde haar te huwen terwijl Una Yancy. een jonge verkoopster uit New York naar de Navy ging in de hoop er de matroos Archie O'Conovan te ont moeten. De drie jonge meisjes leren alras het militaire leven Whitney, die steeds ge woon was haar zin te doen leert gehoor zamen Mary Kate geraakt haar schuch terheid kwijt en wanneer Dick, die be treurt haar niet te hebben gevraagd haar voorstelt te huwen weigert zij de Navy te verlaten. Wanneer de drie meisjes hun verlofdag hebben gaan zij naar Chicago maar ieder gaat z'n eigen weg daar zij zich voorge nomen hebben elk een jongen te vinden. Enkele uren later vinden zij elkaar terug in een koffiehuis. Niet een heeft een man gevonden en Katy is zelfs niet zo heel zeker of ze er eigenlijk een wenst. Whit ney en Una blijven evenwel samen en gaan verder op mannenjacht. Zij gaan naar een mondaine bar waar een zeer elegante man Kun aandacht trekt. In werkelijk heid is deze man luitenant Paul Elcott, de nieuwe dokter der vlootbasis. doch dit weten de meisjes niet Whitney stapt op Elcott af en nodigt hem uit met haar te dinerqi De luitenant vindt het geval leuk en zonder zijn identiteit bekend te ma ken volgt hij Whitney, die hem naar een nachtclub medeneemt. Alles gaat goed tot drie meisjes van het landleger met Elcot- trachten te flirten- Whitney maakt kwaad en de vier vrouwen beginnen vechten. Elcott verdwijnt ongezien. Op het bureel der militaire politie voeh Whitney zich heel klein tot Elcott. dij maal in uniform, ten haren gunste ko.i-> getuigen. Whitney denkt, dat de luitenant aldus uit liefde voor haar handelt en zj' is dan ook ten zeerste verrast wanneer Elcott verklaart dat hij zich om haar geenszins interesseert Hij houdt niet val meisjes die zelf het initiatief nemen Mary Kate verzoende zich met Dick, die eveneens dienst nam in de marine. Una heeft eindelijk nieuws gekregen van Ar chie. Wanneer de drie meisjes naar Wa«. hington worden overgeplaatst komen dri( zeelui aan de trein van hen afscheid ne men Elcott, Dick en Archie. Een vrolijke groep mariniers uit de film Meisjes in 't zichtEsther Williams, Barry Sullivan. Joan Evans, Keefe Brasselle, Vivian Blaine en Dean Miller. N/I.G.N/l CINEMA CAPITOLE: THE GIRL IN WHITE (Het Meisje in 't Wit) met June Allyson, Arthur Kennedy en Gary Merrill Op het einde der vorige eeuw toen men zicjh nog niet kon inbeelden, dat een vrouw het beroep van dokter zou kunnen uitoefenen besluit Emily Dunning de voet sporen te volgen van de doktores Marie Yeomans nadat zij haar bijstond bij de geboorte van haar broeder Alhoewel een schitterend dokter ontving de doktores Yeomans nooit een volledige opleiding, daar zij steeds stuitte op de vijandigheid der mannelijke medici waar door het haar belet werd als interne stage te doen in een ziekenhuis Ondanks het feit. dat Emily er bijna zeker van is een zelfde lot te kennen laat zij zich inschrij ven in de faculteit voor geneeskunde met de vaste wi) te slagen daar waar haar vriendin faalde. Reeds tijdens haar studie moet zij zich schrap zetten tegen de vijandige gezind heid en de misplaatste spot harer manne lijke medestudenten. Zij heeft echter een dergelijk vertrouwen in haarzelf en een dergelijke overtuiging, dat zij in de exa mens de tweede plaats behaalt Zij ver overt ook het hart van de jonge Barringer. tevens een schitterend student, die voor stelt haar te huwen op voorwaarde, dat zij haar studies opgeeft. Zij weigert echter en beiden nemen woedend afscheid. Enkele jaren later onmoeten zij elkaar Ben is een volmaakt dokter geworden en Emily is dank zij de toewijding van de doktores Yeomans interne geworden in het stedelijk hospitaal. Ben moet met Emily samen werken en schijnt tegenover het meisje de grootste onverschilligheid aan de dag te leggen. Al de dokters en ook de directeur van het ziekenhuis spannen evenwel samen om Emilv het leven onmogelijk te maken en om haar te verplichten de instelling waar zij nochtans de steun en de sympathie der verpleegsters geniet, te verlaten. F.mily wordt belast met alle pijnlijke en ondankbare opdrachten. Ondanks de macht van het werk. dat op haar schou ders terecht komt houdt Emily stand mqt sukses en dwingt eindelijk de eerbied en de bewondering af van het geneeskundig kerps Ben is meer dan ooit op Emily verliefd doch de voorbijgaande verliefdheid welke zij voor Dr. Pawling, directeur van het ziekenhuis aan de dag legt. ontmoedigt nem. Wanneer zich een gelegenheid voor doet om naar Parijs te vertrekken maakt Ben er dan ook met voldoening gebruik van. Op dat ogenblik beseft Emily dat Zij enkel Ben bemint- Zij legt hun geschil bij en belooft zijn terugkeer af te wachten. ZO WAS HET NIET BEDOELD Een jongen vroeg aan zijn vader om muziek te mogen leren. Deze scheen daar niet erg voor te vinden en maakte daar bij de opmerking, dat hij nuttiger zaken leren kon en dat zijn vader hem ook niet alles had toegegeven. Gij zult ook een mooie vader gehad hebben, zei het zoontje knorrig- Een betere dan gij, hernam de vader beledigd GEKKENHISTORIE Twee gekken hadden een plank op een vensterbank gelegd op de 3e verdieping om te wippen. De ene zat binnen, de an dere buiten. Opeens rinkelt de bel. «Wacht», zei deze welke binnen zat. «ik zal wel even opendoen en stapte af ter wijl de andere naar beneden stortte Aan de deur gekomen zag hij zijn collega lig gen en zei al kijvend Had ik dat ge weten dat gij het waart, makker, dan had ik zeker en vast niet opengedaan OF HET DE MOEITE WAARD WAS Een man zocht werk. Op een boerderij schijnt 't wel te lukken. Ik betaal je vier guldens als je del meid helpt met hout hakken, zegt de| boer. I Vier gulden, maar Mag ik eerst eens kijken Wat Het hout Neen. de meid DE KOKIN Arm kind. wat vreselijk, dat jouw man met de keukenmeid weggelopen is! O. hou opVerschrikkelijk, het is om gek te worden Nooit krijg ik meer zo 'n kokin DE REDEN Marie Waarom is de aarde van vrou welijk geslacht?... Hij Omdat niemand precies weet hoe oud ze is CINEMA COLISEUM: «GIVE US THIS DAY» «Zonder liefde, baat niets met Sam W'ana maker, Lea. Padorani en Kathleen Ryan Geremio is een Italiaans metser uit Brooklyn Hij is fier op zijn beroep, en verlangt niet beter dan een gezin te kun nen stichten Zijn vriend Luigi toont hem zekere dag de foto van een andere Itali aanse familie waarop hij dadelijk het meisje zijner dromen herkent. Geremio komt te weten dat het meisje Annunziata heet Maan hij is reeds half verloofd met een Amerikaans meisje. Kathleen die hij eerst vraagt of ze weldra met hem trouwen wil Zij weigert en daarop vraagt Gere mio zijn vriend Luigi of hij bemiddelend wil optreden in zijn voordeel bij Annun ziata. Hij overdrijft niet weinig wanneer hij het meisje vertelt dat hij een huis be- Kathleen Ryan en Sam Wanamaker in Give us this dav een film die grote ophef maakte om het gegeven zelf. Want in tegenstrijd met wat men soms zou geloven, toont deze film aan dat ook in Amerika niet alles honig is j zit In werkelijkheid is hij van plan er zich één met afkortingen aan te kopen Maar hij slaagt er nauwelijks in de eerste som te storten De eigenaar Zal nochtans bi; wijze van huwelijksgeschenk toelaten drie dagen in het huis te verblijven. Het zij» drie dagen van innig geluk, maar daarna i moeten zij verhuizen naar een klein, som- ber en slecht gelegen appartement. Thans begint ook de zware strijd om het dagelijks bestaan. Er komen kinderen en het leven wordt almaar duurder. Gere mio kent daarbij nog een grote tegen slag en verliest zijn werk. Weken, ja maanden zoekt hij naar een nieuwe be trekking tot hij er eindelijk één vindt als meestergast fbij de opbouw van een groot complex. Om zo voordelig mogelijk te kunnen bouwen wordt er in slechte con dities gewerkt, en worden zelfs de meest elementaire veiligheidsmaatregelen ver waarloosd Maar voor Geremio komt het er nu eenmaal op aan het brood Voor vrouw en kinderen te verdienen. Om zijn miserie te kunnen vergeten zoekt hij een ogenblik wat afwisseling bij Kathleen An nunziata verneemt zulks, maar begrijpt en vergeeft. Dan gebeurt er wat Geremio steeds ge vreesd had een muur stort in. en Gere mio komt in een grote kuip cement te recht- Hij versteent er gans in. en sterft aldus een verschrikkelijke dood. Kort na zijn overlijden ontvangt Annun ziata van de verzekeringsmaatschappij een premie van 1.000 dollar, waarmede zij ruimschoots het huis zou kunnen afbe talen. Bij zichzelf mompelt zeHoe kan ik hun duidelijk maken wat hij mij waard was Kan ik hun zeggen dat hij gans mijn leven was

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8