UIT DE STREEK Blijf jong Leef lang ANTIGRIS DiKKEBUS VLAMERT1NCE BRIELEN ZONNEBEKE STADEN UITSLAG VAN DE VEEPRIjSKAMP GEHOUDEN TE IEPER OP DONDERDAG 9 JULI HET YPERSCH NIEUWS Bfe. 2 11-7-1953 tair verlof gaan terwijl anderzijds de Senaat die na de Kamer de beide ont werper zal moeten goedkeuren In buiten ge» one zittijd in September zou worden bijeengeroepen Ingevolge deze planning mag men zich dus aan Kamerontbinding verwach ten die automatisch volgt op de stem ming betreffende de grondwetsherziening en aan algemene verkiezingen rond de maand November. Zijn wy echter goed ingelicht dan zou de regering trachten op die Kamer ontbinding toch wat te vinden namelijk de zaken lang genoeg te laten aanslepen in commissie en dergelijke, om de ont binding dit jaar nog te vermijden en ze bijv enkel toe te staan in het begin van de maand Januari van volgend jaar. Wat aan de leiding van de C.V.P. de mogelijk heid zou geven te verklaren dat de C V P haar kiesbelofte is nagekomen, namelijk tot ir. 1954 aan het bewind te blijven! Politiekers van vrijwel al de partijen zijn van mening dat het toch bijzonder moeilijk zal zijn beide ontwerpen gestemd te krijgen volgens voornoemde planning Zij doen gelden dat het onmogelijk Is. voornamelijk de grondwetswijziging op deze manier te doen bespreken Het is natuurlijk in laatste instantie de Kamer die over de zaak moet beslis sen. En men vraagt zich nu af of er toch in het belang van de zaak zelf. geen for mule kan gevonden worden die aan de regering aan de meerderheid en aan het buitenland en desgevallend ook aan de oppositie de zekerheid zou kunnen geven dat de Europese Verdedigingsgemeenschap zoröer enige twijfel zal worden gestemd a Sommige C.V.P.-ers zijn er zelfs van overtuigd dat men met die planning de zaken lang genoeg zal kunnen laten aanslepen om de verkiezingen niet te moeten doen plaats hebben vóór Februari of zelfs Maart. KOMT ER NOG VER ANDERING Het is echter nog steeds mogelijk, dat er op het onverwachts wijzigingen in de huidige politieke toestand naar voor tre den. Want er is in de schoot van de rege ringspartij een fractie, die haar afkeer voor de E V G. niet verbergt. De Kamervoorzitter, dhr Van Cauwe- laert. de Senaatsvoorzitter, dhr Struye. oud-minister De Vleeschauwer. het Waal se Kamerlid Lamalle hebben hun wan trouwen reeds herhaaldelijk publiek te kennen gegeven. Zij menen dat er voor België geen enkele reden bestaat om een position en flèche in te nemen Voor hen dient de bekrachtiging van de E.D.G ten minste uitgesteld te worden tot na de parlementaire vacantie. In November kan de internationale toestand dermate ge ëvolueerd zijn. dat het verdrag alle bete kenis verloren heeft, aldus deze tegen standers. In de regering ijveren vooral de mi nisters van Buitenlandse Zaken en van Landsverdediging voor een snelle be krachtiging In de officieuse Le Soir is sedert weken een campagne gaande in die zin. DE TE WIJZIGEN ARTIKELEN VAN DE GRONDWET. In de toelichting van de regering bij de verklaring voor Grondwetsherziening wordt gezegd dat België sedert 1831 slechts tweemaal zijn Grondwet heeft moeten wijzigen. Thans acht de regering een derde her ziening nodig om ons land toe te laten deel te nemen aan de Europese Politieke Gemeenschap, indien deze moest worden opgericht- De enige artikelen die hiervoor moeten gewijzigd worden, zijn volgens de regering de artikelen 25 en 68. In artikel 25 moet het beginsel worden vastgelegd dat internationale of boven nationale organismen kunnen beschikker, over bevoegdheden welke thans tot de Wetgevende de Uitvoerende en de Rech terlijke Machten behoren, zoals voorzien bij de Grondwet In artikel 68 dienen de bijzondere rege len voorzien waarbij belangrijke inter nationale verdragen kracht van wet in België zouden verkrijgen. Verder zouden de vormen en de voor waarden worden herzien, waarin andere verdragen uitwerking zullen verkrijgen. Wat de verhoudingen tussen België en Congo betreffen wenst de regering in artikel 1. lid 4 van de Grondwet duidelijk de begrippen te zien vastleggen dat Bel gië en Congo samen het nationaal grond gebied en één en dezelfde staat uitma ken en dat de Belgische Staat over Bel gië en Congo dezelfde souvereiniteitsrech- ten uitoefent Verder wil zij in hetzelfde artikel het begrip t kolonie en protectoraat ver vangen door de uitdrukking Overzeese gebiedsdelenen de mogelijkheid schep pen. dat Congo ook door het Belgisch militieleger zou kunnen verdedigd wor den. en niet uitsluitend door vrijwilligers zoals thans in de Grondwet wordt bepaald BIJKOMENDE WIJZIGINGEN. De regering verklaart zich onwrikbaar gehecht aan de politieke eenheid van het land. de vrijheden door de Grondwet ge huldigd aan de monarchie en aan de democratische instellingen Zij stelt buiten wat vooraf gaat. enkel bijkomende wijzigingen aan de Grond wet voor Artikel 39 zou aldus worden veranderd, dat het electrisch stemmen in het Parle ment zou mogelijk worden Uit artikel 47 zou de bepaling worden gelicht, waarbij enkel stemrecht zou wor den verleend aan de stemgerechtigden die sedert zes maanden in dezelfde gemeente zijn gevestigd. Artikel 52 en 57. die de parlementaire vergoeding bepalen, zou worden aange past. De regering stelt voor de huidige cijfers in de Grondwet te schrijven en te bepalen dat deze vergoedingen enkel zouden gewijzigd worden mits twee der den van de parlementsleden aanwezig zijn bij de stemming, en zich daarvan twee derden ten gunste van een verho ging uitspreken In artikel 47 en 53 zouden de over gangsbepalingen wegvallen betreffende het stemrecht van sommige categorieën van vrouwen, die nutteloos zijn geworden door de invoering van het vrouwenstem- recht. Ook zouden de bijzondere bepalingen, voorzien voor de verkiesbaarheid van de rechtstreeks verkozen senatoren wegval len Het betreft hier artikel 56bis. toege voegd in 1921. en waarbij 21 categorieën van burgers werden bepaald die uitslui tend verkiesbaar waren voor de Senaat, namelijk oud-ministers, oud-parlements leden. gediplomeerden, opper-officieren. gewezen provinciale gouverneurs, bedie naars van ere-diensten ondernemings- hoofden. en andere. KORTOM. Beknopt samengevat mag dus wel ge zegd worden, dat de politieke toestand van ons land voor zeer grote veranderin gen staat. TIJL. BURGERLIJKE STAND JULI Ge boorte Coolzaet Frans. z. v. Camiel en Capoen Madeleine. HuwelijksbelofteDeforche Gerard, landbouwer van Reningelst. met Vande- putte Mariette. landbouwster van Dikke bus Overlijden Grimmonpré Jeremi, wdr v. Grossey Marie, 79 jaar. UITSLAGEN PRUSKAARTING A- Bij Alleweireld Remi1. Vandelanotte Paul en Marcel2. Haezebrouck Gilbert en Samyn Albert3. Desodt Charles en Carrein Camiel4 Cuvelier Jerome en Cardinael Camiel; 5. Cuvelier Jules en Timperman Roger 6 Bolle André en Van- beselaere Maurits. B. Bij Weduwe Vancauwenberghe 1. Cuvelier Marcel - Vanderhaeghe Ge rard en Descamps Gerard - Verdonck Al- bert 3. Depoorter Robert en Ooghe Gas ton 4. Capoen Remi en Timperman Jules. C. Bij D'Hellem Achiel1. Timperman Jules en Timperman Remi2. Depoorter Robert en Delplace Jozef3. Pauwels Ju- lien en Vandamme André4. Noyelle Maurits en Bafcop René 5. Van Cayseele Maur. en Huys Fernand 6 Vandelanotte Paul en Marcel. SPORT Wist ge dat onze lokale lief hebber Verkruysse Michel zich 13e wist te klasseren in het Westvlaams Liefheb- berskampioenschap te Roe sela re Wist ge wie de verschillende premies op zak stak tijdens onze fel betwiste lief- hebberskoers van kermis Donderdag 7 le ronde, bij G. Nuytten Vierstraat Knockaert- 2e ronde, bij C. Gouwy Amerika Philips. 3e ronde, bij A. Decommer Congo Verplaatse. 4e ronde, bij BafcopDeboodt 5e ronde, bij H. Verclytte. Dorp. Meu- lemeester. 6e ronde, bij D Devos Oude Smis Muylle. 7e ronde, bij G. Deleye c Au Progrès Vandevoorde A. 8e ronde, bij J. Goudeseune t In 't Hof van Commerce Vandevoorde A. 9e ronde, bij wed Vancauwenberghe Faisan Do ré Muylle. 10e ronde, aan herberg De Polka t Vandevoorde A. BIJ DE MUZIEKMAATSCHAPPIJ Naar Wytsehate Op Zondag 12 Juli trekt onze fanfare naar Wytsehate ter op luistering van het verbroederingsfeest Naar Oostende De Vijverzonen trek ken op Zondag 9 Augustus naar Oostende waar ze deelnemen aan het muziekfesti val. We vertrekken te 8 30 uur met een voorziene aankomst te Oostende rond 10 uur. Liefhebbers, die de reis wensen mee te maken moeten zich zo vroeg mogelijk laten inschrijven bij Meester Deconinck Prijs 50 fr. Beperkt aantal plaatsen DUIVEN Uit Breteuil1 Deceuninck M.2. Huyghe M.3. Timperman R.4 en 5. Vandelanotte L.6. Depover G-7. Pluym H. 8 Mouton J.9 Deceuninck M. 10 Crick A Jongen: 1. Patou J.2. Huyghe M.; 3. Declercq G 4. Van Engelandt M. 5. Struyve C 6. en 7 Vangrysperre R 8. Storme A 9 Timperman L. 10 Rom- mens G Zondag a. s prijsvlucht uit St. Denis 6e Kampioenvlucht. alsook uH Breteuil voor jongen. VINKEN Uitslag der vinfccnzcmng van 5 Juli (73 vogels) 1. Elias Dewach- ter C. W. 5202 Bouri. Deman F. 490 3. Abel Hauspie J- 4 Alberic. Depreeuw V. 447 5. Ekster. Bondue K. 440 6. Rabbi. Norreel A. 4327 Boy. Dewulf C 423 8. Bertje. Norreel A.. 402 9 Ghesquière S 39010. Baert. Vandromme P- 389 Stand van bet kampioenschap na vijf wedstrijden1. Boy. Dewulf C-. 1774 2. Achiel. Bouttery J. 1626 3. Ekster. Bon due K-. 1536 4. Tempico, Buytaert M 13095. Alberic. Depreeuw V 1200 6 Doris. Logie J„ 1178 7. Blomme. Debruyne G. 1111; 8. Caput. Leroy J. 969 9. Bin- cana. Deprince J.. 91710 Carlos. Cau- liez G. 905. EN THUUR Na zijn 12e plaats in Vichte hoopte Thuur en zijn talrijke sup portersclub op een sportieve weerwraak in de Zuid - Westvlaamse te Poperinge. Jammer genoeg werd hij door wiel breuk uitgeschakeld op een tiental kilometers van de aankomst- Eenmaal de morele in zinking te boven zal Thuur weer de forme van het voorseizoen te pakken hebben Wat wij hem van harte wensen. ZOMERKERMIS PROGRAMMA Zon dag 19 Juli. Om 9-30 u. Yinkemetting voor alle lief hebbers in gewoon lokaal bij O Deberdt Om 16 U-Wan dei concert door de Mu ziekmaatschappij St Cecilia van Oost- vleteren. Om 17 u bij O- Deberdt, herberg De T. am Hondenkoers voor alle liefhebbers. 200 fr prijzen en inleg. Maandag 20 Juli Om 9 u.Plechtig Jaargetijde voor de overleden Parochianen Om 10 u.Vinkenzetting voor alle inwo ners in 't lokaal Om 14 u.Ballon wedstrijd voor alle schoolgaande kinderen. Prijskampen op de Golfbiljart Om 16 u.bij G Troch. herberg Het Gouden Hoofd 200 Ir prijzen en beker. Om 19 u.bij G Louwyck. herberg Het Hof van Commerce200 fr. prijzen en inleg Om 19 u.Op het terrein van de Ge meentelijke Jongensschool zeer boeiend «Tussen tweevurenspelbetwist tussen de oudleerlingen der school en de huidige leerlingen versterkt met de onderwijzers. Dinsdag 21 Juli. Nationaal Feest: Duivenvlucht op Breteuil voor alle lief hebbers uit- de omtrek Syndikaat voor oude en jonge duiven bij L. Dequidt. In- korving de Maandag. Velokoers voor Onderbeginnelingen. 1000 fr prijzen en premiën. Inschrijving te 15 u In 't Hof van Commercebij G Louwyck Aankomst bij O Deberdt. Prijsuitdeling bij Wed J Deweerdt Om 17 u.bij R. Snick. herberg De ZonBiljartprijskamp. 200 fr prijzen en inleg Om 19 u.Vogelpik in «Het Nieuw Brieienbij Wed J. Deweerdt. 200 fr. prijzen en inleg. PRIJSUITDELING De jaarlijkse prijsuitdeling onzer scholen heeft plaats ir. de Patronaatzaal op Woensdag 15 Juli a s. in de namiddag. BURGERSTAND Geboorten Freddy Cappelaere Henri Ryckebosch. HuwelijkNorb Louwyck - Morisse BEDEVAART Op Donderdag 16 Juli a s wordt een bedevaart ingericht naar het genadeoord te Lisieux BEGIN VAN BRAND Zaterdagmor gen ontstond kortsluiting in de garage van Baron N. de Vinck. waardoor de electri- sche draden vuur vatten en begin van brand stichtten. Gelukkig dat de dienst meid zulks dadelijk bemerkte, zodat reeds geblust werd toen de pompiers ter plaat se kwamen ONZE RENNERS Bij de beroepsren ners te Scheldewindeke was onze locale renner G. Vermeersch flink op dreef doch moest zich na pech met de 24e plaats op 57 deelnemers tevreden stellen. Onze nieuweling B W. B. Lannoo Remi moest door pech overmand de strijd sta ken. Bij de tweedaagse voor nieuwelingen op eigen gemeente, hielden onze renners De- croix Michel. Del'Haye Jean. CLaeys Jean. Deleye Norbert en Bintein Leopold de lo cale kleuren hoog en werden respectieve lijk 2e. 3e. 4e 5e en 8e de eerste dag De tweede dag werd het een overwin ning van onze belofte Claeys Jean, terwijl Jean Del'Haye 4e Decroix Michel 8e. Bin tein Leopold 9e en Deleye Norbert 10e werd DUIVENNIEUWS Uitslag prijsvlucht Angoulème van 'Zaterdag 4 Juli 1953: <189 duiven) 1 Verheerst A. (snelheid 12497) 2 Talpe O 3. Dewitte H 4. Talpe O 5. Gekiere G.6 Sioen J.7. Engels C 8. Pattyn A 9 Pattyn A.10 Dedeure- waerder M. 11 Vantieghem O.12 Vinc- kier F.13 Hoflack R.14 Verheerst A Uitslag uit Breteuil van Zondag 5 Juli 1953 197 duiven) 1 Dejonghe A. (snel heid 12563) 2 Verfaillie L. 3. Ferrest J 4 Vansteelandt H. 5. Decoster B. 6 Verfaillie L. 7 Beernaert M 8. De- witte H.9 Noyez R 10. Dewitte H 11 Verbrigghe G 12. Decoster B Uit Breteuil (jongen) (129 duiven) 1- Mailliard L. (snelheid 12427) 2. Ferrest J 3 Vuylsteke L 4 Leroy G.5 Ver faillie L.6. Dejonghe M 7. Claeys L- 8 Petillion F.9. Vintevogel P.10. Noy ez M.; 11. Degryse H 12. Leroy G. Uit Arras (84 duiven) 1. Bourgois M. snelheid 13469) 2 Noyez Gebr.3. Beer naert M 4. Ostyn H 5 Dierinck M 6 Leroy G.7 Dierinck M.8. Beernaert M. 9 Decloedt O 10. Defever M II. Baelen A 12 Beernaert M Op Zondag 12 Juli 1953 grote prijs vlucht uit Creil voor oude en jongen af zonderlijk. 2.000 fr. heeften en speciale heeften gewaarborgd Uit Arras 1000 fr. heeften en speciale heeften gewaarborgd. BURGERLIJKE STAND Geboorten Rony Lewyllie z. v. Georges en Rachel Everaert uit PassendaleRoland Decroix z v Jerome en Agnes DeclercqAnna Baelen d. v. André en Agnes Bouckaert HuwelijksbeloftenJacques Ghys uit Doornik met Alice Vuylsteke alhier Hen ri Verstraete uit Langemark met Juliana Lorsom uit Zonnebeke Overlijden: Kesteloot Henri wed. van Lydie Claerebout alhier. BU DE KON. TONEELMAATSCHAP PIJ KUNST EN BROEDERMIN Zondag j.l. deed deze bloeiende toneel maatschappij haar jaarlijkse reis met spelers en medewerkers. Om 6 45 uur. bij mooi weer vertrokken twee radiocars van Stadens' marktplaats met bestemming Frankrijk. De weg liep over leper naar Kassei (Fr.) met bezoek aan het gedenkteken van Maarschalk Foch. boven op de Kasselberg. waar de kiiklustigen de prachtige omgeving be wonderden. Vandaar naar St Omaars. waar reeds flink gepiconeerd werd. met een bezoek aan het prachtig park en de kathedraal. Vervolgens ging het naar Boulogne, hier werd gemiddagmaald om nadien de haven en de kust te bezoeken Innerlijk versterkt ging het goed om de I hoogten van Kaap Griz-Nez en Blanc- Nez te bestijgen, waar het helder weer toeliet de krijtrotsen van de Engelse kust .vaar te nemen. Vervolgens werd afgere den naar Kale? waar het Staden-toneel- volkje. de kermis op de grote markt, alle eer aandeed en er hun planeet lieten le zen van de waarzegster met de ster- De Franse briefjes van honderd minderden snel en er werd dan ook opgestapt naar Gre -elingen. waar de fameuze brug en het gedenkteken van de verongelukte Gentenaren een droefgeestige herinnering lieten Langs Duinkerke. met z'n verwoes tingen uit de oorlog, liep de weg naar Adinkerke met halte aan de Meli waar de prachtige verlichting de Stadenaars in bewondering bracht. Om 11-30 u eindigde de reis op Stadens' marktplaats en velen hadden picon- of pernodmanieren om een volmaakt blijspel op te voeren. STATIOVKERMIS Op Dinsdag 21 Juli (Nat Feestdag) is het kermis in de Statiestraat Een grote wielerkoers voor liefhebbers onder de 20 jaar. afstand 60 km wordt ingericht door het sportcomi- teit van de straat, met medewerking van sigaretten Belga. radio's Barco. nering- doeners. herbergiers, sportmannen en brouwers. 1.500 fr. prijzen en premiën. aangekondigd de dag van de koers. In schrijving bij M. Lyphout. café De Sport man Prijsdeling bij Marcel Ameel. café De StatieStart te 16 30 uur. Radio reportage door Maurits Swaenepoel. ra dio's Barco De feesten worden opgeluisterd door de muziekmaatschappij Ste Cecilia BIJ DE MUZIEKMAATSCHAPPIJ STE CECILIA Zoals telkenjare gaat deze bloeiende muziekmaatschappij naar het bestendig muziekfestival te Oostende, dit op Zondag 26 Juli Een speciale trein werd aangevraagd, met vertrek rond 8 u.. er zal eerst 's avonds daar vertrokken worden, zodat er gelegenheid zal zijn om een goede namiddag aan zee door te bren ger Voor inschrijving en inlichtingen zich wenden bij de secretarisHeer Emiel Dejonkheere. Houthulststraat, alhier. DUIVENNIEUWS Lokaal «De Een dracht Arras van 28 Juni. 250 duiven. Snelheid 1131 m. 1. Deleu René; 2. Mor tier Cyriel3. Verschaeve Oscar 4 Bee- ckaert Gerard 5. Desender Oscar 6. Mor tier Cyriel7. Deleu René 8 Billiet Ju les 9 Mortier Cyriel10. Cappelle Geor ges. allen uit Staden Zelfde dag. jaarlingen. 81 duiven. Snel heid 1109 m. 1. Billiet Jules: 2. Galleyn Maurits3 Debeuf Oscar4. Devoldere Jeroom 5. Vandeportaele Gebr.6 Ver hulst René7 Lepoudre Allard8. Pat tyn Marcel9 Verschaeve Oscar10. Vandeportaele Gebr Zelfde dag. jongen. 31 duiven. Snelheid 1056 m 1. en 2. Debaere Odiel3. en 4 Verax André5. Bostoen André. Arras van 5 Juli- 274 duiven. Snelheid 1371 30 m. 1. Vandeportaele Gebr 2 Van- neste Jules3. Vanwildermeersch André 4 Lobbestael Jules5. Saelens Camiel 6 Deleu René7. Debeuf Oscar8. Cap pelle Georges 9 Huyghe Frans10. Cap pelle Georges Zelfde dag. jaarlingen. 81 duiven. Snel heid 1371.30 m 1. Vandeportaele Gebr.; 2 Carlier Jules 3. Debaere Odiel4. Cor- nette Camiel 5. Verhulst Octaaf6. Hoor- naert Victor7 Sibille Achiel8. Bout- tclgier Marcel9. Verhulst Octaaflo. Bcuttelgier Marcel. Lokaal Recht en VrijheidUitslag Breteuil van 28 Juni. 141 duiven. Snelheid 1039.70 m. 1. Brackez Victor; 2. Snaet Marcel3- Casier Albert4. Deleu Oscar 5. Casier Georges6. Huyghe Gebr.7. Vanysacker Maurits8. en 9. Deleu Os car 10 Billiet Jules. Zelfde dag Breteuil jaarlingen. 57 dui ven. Snelheid 1025.90 m. 1. Casier Albert 2 Deruytter Gaston3. Snaet Marcel 4 Mortier Cyriel; 5. Reheul René. BOERINNEN JEUGD Op Zondag 12 Juli gaat de plaatselijke afdeling van de Boerinnenjeugd naar Hooglede, waar een groot zomerfeest plaats heeft, dit in de weiden van Cyriel Hoornaert. Brugge- straat. aanvang 15 uur. BURGERSTAND Geboorte Vanthom- me Monique, d. v. Albert en Laleman Maria. OverlijdenCollaert Cyriel, wdr Huy ghe Maria. 83 j.. Roeselarestraat. HuwelijksbannenMoerkerke Victor, bakker, met Huyghe Odette, z. b.. beiden uit Staden Depoorter André. bankbedien de. met Vanbezien Margriet, onderwijze res. uit Roeselare. maar zonder grijze haren, door TE KOOPbij Coiffeurs, Coiffeusen en Apothekers. (8241) Ie PRIJSKAMP Stierekalveren geboren in 1953 1. Lecluse Achiel. Langemark, met Qua- liteit- 2 Noliet Maurice, Reninge. met Quivar. 3 Lebbe Gerard. Poperinge. met Quirak. 4. Cool Emiel. St Jan. met Quast. 5. Debaillie Oscar. St Jan. met Quovadis. 6 Steelandt Emiel. leper, met Quitar Quitar 7 Houvenaghel Aimé Westvleteren. met Quidam 8. Monkerhey Hector Dikkebus. met Qualité. 9. Lecluse Achiel. Langemark. met Quito 10 Steelandt Hilaire. Vlamertinge. met Qualiteit van 't Abeelhof. lie PRIJSKAMP Stierekalveren geboren van 1 Juli tot 31 December 1952 1 Duthoo Georges. Zuidschote. met Qwiek 2. Vermeulen Cyriel. Ploegsteert. met Quovadis 3. Fleurebaye Maurice. St Jan. met Quarre. 4 Houvenaghel Aimé Westvleteren, met Quodol. Ille PRIJSKAMP Jaarling Stieren geboren van 1 Juli 1951 tot 30 Juni 1952 1 Syndikaat Kruiseeke Wervik. Komen Kruiseeke. met Pias. 2 Delporte Jozef. Vlamertinge. met Paul 3 Delanote Marcel. leper, met Pé. IVe PRIJSKAMP Stieren geboren van 1 Juli 1950 tot 30 Juni 1951 1 Syndikaat. Boezinge met Orakel van Elzendamme 2 Verdonck André. Reningelst. met Obus v. 't lang Koeistal. Ve PRIJSKAMP Stieren geboren vóór 1 Juli 1950 1 Svndikaat. Boezinge. met Nestor. VI Ie PRIJSKAMP Veeree Kalveren geboren van 1 Juli tot 31 December 1952 1 Lebbe Gerard. Poperinge. met Quality Grote Heerlijkheid 2. Vanden Bussche Joris. Reningelst. met Queen 3 Delva Kinders. Vlamertinge met Qui- nette 4. Duthoo Georges Zuidschote. met Quadri 5 Lebbe Gerard. Poperinge met Quelle Belle Gr. Heerlijkheid 6. Dewulf Leon. Voormezele met Qui- nette 7. Decroos Hilaire. Reninge. met Quinette 8 Delva Kinders. Vlamertinge. met Quista. 9. Decroos Hilaire. Reninge. met Quiti. 10 Pype Jules. Voormezele. met Quora V'IIIe PRIJSKAMP Jaarling Veereen geboren van 1 Januari tot 30 Juni 1952 1 Steelandt Hilaire. Vlamertinge met Pi a van 't Abeelhof. 2 Delporte Cesar Wytsehate met Pra line. 3. Steelandt Hilaire. Vlamertinge met Paula 4. Steelandt Hilaire. Vlamertinge met Prima van 't Abeelhof. 5 Monkerhey Hector. Dikkebus. met Polka. IXe PRIJSKAMP Jaarling Veereen geboren van 1 Juli tot 31 December 1951 1 Delanote Henri Dikkebus met Palma 2. Steelandt Hilaire. Vlamertinge. met Polka van 't Abeelhof. 3. Deraedt Daniel. Dikkebus. met Poe- sette. 4 Pype Gerard. Boezinge. met Paula 5. Vanhecke Remi. Vlamertinge. met Paula. 6. Vanhecke Remi. Vlamertinge met Pauline. 7. Monkerhey Hector. Dikkebus. met Pauline- 8. Deleplanque Albert. Nieuwkerke. met Palma van de Blekerij. Xe PRIJSKAMP Veereen geboren van 1 Januari tot 30 Juni 1951 1. Steelandt Hilaire. Vlamertinge. met Ormanda 2. Delva JCinders. Vlamertinge. roet Oda. 3 Steelandt Hilaire. Vlamertinge. met Orna van 't Abeelhof 4. Decroos Hilaire. Reninge. met Qrinda ter Wallenhove. 5. Igodt Georges. Watou. met Oda 6. Dewulf Leon. Voormezele. met Odette. Xle PRIJSKAMP Veereen geboren van l Juli tot 31 December 1950 1. Steelandt Hilaire. Vlamertinge. met Odette 2 Steelandt Hilaire. Vlamertinge. met Oma van 't Abeelhof 3 Lebbe Gerard. Poperinge. met Obelle Gr. Heerlijkheid XHe PRIJSKAMP Veereen geboren van 1 Juli 1949 tot 30 Juni 1950 1 Lebbe Gerard, Poperinge. met Nuncia Grote Heerlijkheid. 2. Steelandt Emiel, leper, met Nele v. d. Valkenbrug. 3. Deleplanque Albert. Nieuwkerke. met Nandi van de Blekerij. 4 Steelandt Hilaire Vlamertinge met Nera van 't Abeelhof 5. Stragier Prosper. Elverdinge. met Zamba 6 Dewulf Leon. Voormezele. met Nora XIHe PRIJSKAMP Gecontroleerde Melkkoeien kleiner dan 1 m. 39 1. Degrauwe Firmin. Reningelst. met Lira 2. Delporte Cesar. Wytsehate. met Zanna 3. Deleplanque Albert. Nieuwkerke. met Maria van de Blekerij. 4 Lecluse Achiel. Langemark. met Liona 5. Steelandt Hilaire. Vlamertinge. met Korra. 6 Delporte Cesar. Wytsehate. met Jean ne van 't Hooghof. 7. Delporte Cesar. Wytsehate. met Laura 8. Delva Kinders. Vlamertinge. met Monda 9 Delva Kinders. Vlamertinge m®* Hinda. 10. Stragier Prosper. Elverdinge. met Junta. 11. Deleplanque Albert. Nieuwkerke met Zulma van de Blekerij. 12. Feys' Remi. Voormezele. met Zulma XTVe PRUSKAMP Gecontroleerde Melkkoeien 1 m. 39 of meer 1- Delanote Henri. Dikkebus. met Imarda 2 Lebbe Gerard. Poperinge met Kreta Grote Heerlijkheid. •3. Delva Kinders. Vlamertinge. met Hola 4. Steelandt Hilaire. Vlamertinge. met Lina van 't Abeelhof. 5. Delanote Henri Dikkebus. met Klinke-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 2